Ledervoorraad-ljjsten. Italië. Turkije. BUITENLAND. Engeland. Amerika. Handelsberichten. Burgerlijke Stand. De Vormgelijke militaire kapel begroette Z. M. aan de achterzij Yan "het stationsgebouw. De Italiaansclie Regeeringdie wegens achterstallige termijnen van het den Staat toe komende aandeel in de stedelijke accynsen beslag gelegd had op de geheele opbrengst dier accynsen te Florenceis nu ook in hooger beroep door den rechter in 't ongelijk gesteld tegenover de houders van obligaties der stad Florence, welker coupon tengevolge van deze inbeslagneming on betaald waa gebleven. Koffie en thee zullen weldra in den handel verschijnen samengeperst in koekjes gelijk wij van chocolade gewoon zijn. Zij worden onder een drukking van 40 tot 70 atmospheeren ver vaardigd in gepolijste ijzeren vormenwaardoor de oppervlakte glanzig wordt en het vervliegen van het aroma wordt verhinderd. Om ze lang goed en versch te houden wordt elk koekje in tinblad gewikkeld. Dit is weder een prachtig middel om vervalschingen te doen plaats vinden. - De Pruisische politie is er nog niet in geslaagd den dief gevangen te nemen die den postwagen bestalzij kent echter den vermoede- lijken dader en meentdat die op Oostenrijksch grondgebied de wijk heeft genomen, 't Is een oude bekende van de politiedie niet lang ge leden uit de gevangenis was ontslagenwaar hij vele jaren wegens zwaren diefstal vertoefd had. Over 't geheel is de post in Pruissen niet ge lukkig. Behalvedat te Deutz de geldzak van de post waarin ongeveer 500,000 mark aan waarden was Zaterdag werd gestolen, werd dien zelfden avond te Keulen een postbeambte op heeterdaad betrapt, terwijl hij bezig was brieven te openen waarin hij geldswaarde vermoedde. Keulen-Deutz staat in een slecht blaadje, het is reeds de derde postbereoving op groote schaal welke aldaar plaats vindt. Uit Utrecht wordt van 17 December ge meld Een heer beklaagde zich gisteren avond op het station van den Rijnspoorweg alhierdat in de eerste klasse wachtkamer, in zijn wachtka mer reizigers waren gezeten in wier bezit hij o schande slechts 3de kl. kaarten had gezien. Een portier werd onmiddellijk afgezon den om die overtreders te verwijderen en ont dekte, na eerst de biljetten der andere aanwezige reizigers te hebben gevraagd, ten slotte drie geestelijke vrouwen liefdezusters die naar de gewoonte dier vrouwen rustig in een hoek van het vertrek zaten en inderdaad slechts 3de kl. kaarten konden vertoonen. Zij voldeden gewillig aan het verzoek van den portierdie dezen harden plicht vervulde en verlieten de wachtkamer. De barmhartige aanklager smaakte de voldoe- de vrouwen die zich uit naastenliefde zooveel opoffering getroosten, op de steenen stoep (die zij boven de drukke 3de klasse wachtkamer verkozen) gedurende een half uur van koude te zien verkleumen. Door den goederentrein S of den laatsten personentrein van den Oosterspoorweg is een man overredenzich noemende Hensbergen wonende in de Lauwerechtte Utrecht. Het lichaam heeft verschillende verminkingen onder gaan (de beide beenen zijn gedeeltelijk ver brijzeld), De man is per lorrie door het weg- personeel aan het station Maliebaan gebracht en aldaar door de politie in ontvangst genomen. Bij zijn aankomst aan het station leefde de man nogdochnaar wij vernemen is hij heden ochtend overleden. Uit Dirkshorn wordt gemeld Te midden van regen - en sneeuwbuien wer den de inwoners verschrikt door een feilen bliksemstraalonmiddelijk door een zwaren donderslag gevolgd. Slechts eenmaal werd de bliksem gezienmaar toch stonden tegelijker tijd op meer dan een uur afstand van elkaar een moien onder Oudcarspel en een groote boerderij onder Barsingechorn in brand. Wat laatstgenoemden brand betrëftwordt gemeld dat het gezin waarvan de zeven kinderen reeds te bed lagen met moeite ongekleed de vlam men is ontkomen. Huis en inboedelwaarvan genoegzaam niets is geredwaren tegen brand schade verzekerd. Te Minco op Sicilië heeft den Ssten dezer een groot ongeluk plaats gehad. Men vierde er het feest der Onbevlekte Ontvangenisen de kerk was opgepropt met menschen toen er plotseling een sterke sehok van aardbeving ge roeid werd vergezeld van het gewone verschrik kelijke gedruisch. Een schrik beving al de aan wezigen, men hoorde niets dan gillen cn jam merkreten en als een man drongen allen om de hoofddeur te bereiken, hoeveel moeite ook door Bommigen die hun tegenwoordigheid van geest niet verloren haddenwerd aangewend om de ongelukkigen tegen te houden. Voortgestooten raakten verscheidene personen onder den voet en werden ellendig vertrapt totdat het einde lijk aai de gewapende macht gelukte de menig te een oogenblik tot «taan te brengen van welk oogenblik gebruik werd gemaakt om te redden wat te redden was. Niemand echter is vrij gekomen zonder wonden of gevaarlijke kneuzin gen en allen hadden kleedingatukken verloren. De correspondent van den Diritto zag eene vrouw bewusteloos op den grond liggenwie in het gedrang letterlijk al de kleeren van het lijf gereten waren. Tot laat in den nacht hoorde men in de straten de smartelijke kreten van hen die te vergeefs geliefde bloedverwanten zochten en de geheele stad was onder den indruk van de duchte ramp. Een Harlinger koopman had Vrijdag te Leeuwarden op de markt 5 paarden gekocht, welke hij aan twee drijvers toevertrouwdedie ze naar Harlingcn zouden overbrengenvanwaar ze verder per stoomboot zouden vervoerd worden. De drijvers kwamen evenwel niet op tijd te Harlingcn aan en al spoedig bleek het den te- leurgestelden koopman dat zijne 5 paarden onderweg waren verkocht. De politie te Leeu warden met het gebeurde in kennis gesteld mocht er weldra in slagen de ontrouwe veedrij vers op te sporen die natuurlijk van de on rechtmatig verkregen gelden reeds goeden sier hadden gemaakthet grootste gedeelte van het geld kwam echter nog terecht. Tilburg. Het Gerechtshof te 's-Hertogen- bosch heeft 11. Woensdag uitspraak gedaan in de zaak tegen M. alhier woonachtig, en hem wegens verwonding (bij de laatste kermis) onder aanneming van verzachtende omstandig heden, veroordeeld tot 2 jaren cellulaire gevan genisstraf. De handboogschuttorsgezelschappen alhier zijn uitgenoodigd een zestal hunner schutters af te vaardigen, teneinde op Zondag 12 Januari deel te nemen aan het concours, te geven door het gezelschap „De Vriendschap" in de zaal van de Harmonie „Orpheus". Vijf prijzen worden uitgeloofd. Baardwijk, 21 December. Gister-avond had de aangekondigde voordracht door de heer Van de Voorde plaats. Na er opgewezen te hebben hoezeer de landbouw in Nederland ten achter is in vergelijking met die van andere landen, gaf hij eenige wenken voor den landbouwer, die wel behartiging waard zijn. Het was, eene goede keuze te doen voor 't zaad var. graan. Hij wees op 't voorbeeld van Hallet in Engeland, die de beste halmen uitzocht, om die het volgende jaar te zaaien en die ten lnngelaatste tot zaden kwam, die tot zelfs 30 halmen gaven. Vervol gens behandelde bij 't zetten van aardappelen. Nog altijd heerscht het gebrek van kleine zet- aardappelen te gebruiken. Dit is eene groote fouteen groote aardappel, niet te diep gezst zal de meeste aardappelen leveren vooral moet zorg gedragen worden, dat de aardappel meer malen worde aangeaard. Hierna ging hij over tot de behandeling van de geheimen der boter- productic. Niet genoeg wordt er opgelet welke warmte de melk heeftdaarom raadde hij sterk aan een thermometer bij 't karnen te gebruiken, en wat van 't hoogste belang is om geen water in de melk te doen. Hij gaf als een zeer een voudig middel aan, om kruiken of bussen met warm water in de melk te doen, vervolgens te karnen en als de boter gevormd is eenige kruiken met koud water in de melk te doen. Hij gaf bij deze gelegenheid een proef met zijn karn- machine, die in een half uur van 12 liter melk bijna 9 ons boter gaf. Ten slotte spoorde hij de landbouwers aan zich te vereenigen tot een landbouwclub, door onderlinge bespreking hunne eigene belangen te behartigen en door proefnemingen zich te over tuigen en zooveel mogelijk verbeteringen aan te brengen. Te wenschen ware het, dat de land bouwers, zij dus, die op de eerste plaats belang bij de zaak hebben, aan zijn verlangen gevolg gaven, door het beleggen van vergaderingen en 't bespreken van zaken, die betrekking op den landbouw hebben. Wij eindigen met een woord van dank aan den heer Van der Voorde onder een hartelijk tot wederziens Hij hoopte er den 20sten aan te komen. In den Khyber-pas en omstreken was alles rustig. 19 December. De heer Gladstone deelt mede, dat hij bij de aanstaande verkiezing zich stellen zal als candidaat voor het Schotsche dis trict Midlothian. De „Standard" betoogt dat de Britsche re geering ltusland's bemiddeling ten gunste van den Emir niet mag dulden, doch met den Emir moet handelen naar eigen welgevallen. Aan de „Daily News" werd uit Jumrood ge meld, dat er besloten is de Tukksrhels wegens een aanval op liet Engelsche kamp te AU Musjid scherp te tuchtigen. Er zijn 2200 man met artillerie op raarsch gegaan om den stam te overrompelen. Lord Lytton is naar Calcutta vertrokken. Madden, die het leven der Koningin bedreigd heeft, is naar het hof van assizen verwezen. Eene deputatie uit Engelsche ingezetenen in Californië overhandigde heden aan Lord Bra- consfield in een zilveren kistje een adres tot betuiging van ingenomenheid met zijne buiten- landschc politiek. De Minister zeide datof schoon wellicht velen wenschen, dat het Berlijnsche tractaat onuitgevoerd blijve, dit niet het verlangen is van de mogendheden die het onderteekenden. Deze zijn besloten het tractaat nageleefd te zien. Lahore, 17 December. Lord Lytton hield heden eene revue over de hulptroepen der leen roerige inlandsche vorsten. Hij dankte hen voor hunne bereidvaardigheid tot helpen en hoopte dat de Emir r.a de hem toegebrachte nederlaag den strijd zou opgeven. Het inlandsch contin gent, ouder kommando van Engelsche officieren, zal de troepen in den Khyber-pas vervangen, opdat dezen voorwaarts kunnen rukken. 18 December. Generaal Biddulph heeft de Oostzijde van den weg door den Khojek-pas bezet en dien in zooverre bruikbaar gemaakt, dat hij den 15n dezer verder kon voortrukken. Route, 18 December. Naar verzekerd wordt is het Kabinet-Depretis aldus gevormd Depre- tis binnenlandsche zaken en voorzitter van den Ministerraad Correntibuitenlandsche zaken Maglianifinanciën Spantgattijustitie Viole, oorlog Coppino onderwijs Majorana land bouw. 19 December. Het nieuwe Kabinet heeft heden in handen des Konings den eed afgelegd, en zal morgen in de Kamer verschijnen. Londen, 18 December. Aan de „Daily News" werd gisteren uit Peshawur gemald, dat, volgens een gerucht, de brigade van Macpherson Djella- labad bezet heeft. De „Standard" meldt, dat de Engelsche vloot in de Middellandsche Zee met vier schepen ver minderd wordt. Een telegram van den 17 n uit St. Peters burg meldt aan de „Standard", dat na eene levendige wisseling van depêches tusschen Londen en St. Petersburg het Russische gezantschap te Kaboel formeel en officieel teruggeroepen werd. Hot telegram houdt verder ifi, dat de Engelsche regeering van Rusland de stellige verzekering ontving, dat Turkije binnen den in het tractaat van Berlijn gestelden termijn ontruimd zal worden. Blijkens telegram van heden heeft Brown gisteren de marich naar Djellalabad begonnen. Konstantinopel, 18 December. Rusland zal, daar het ook de verbetering der Turksche finan- ticn wenschtzich niet tegen eene leening onder Engelands garantie verzetten indien tegelijker tijd de kwestie der oorlogsvergoeding geregeld wordt. De Porte gaf op vrienschappelijke wijze ken nis aan Christiedat tengevolge Yan een twist een Servische afdeeling soldaten over de grenzen kwam en een paar dorpen in de asch legde. Christie seinde onmiddellijk naar Belgrado, met verzoek eene enquête in te stellen en voldoening te verschaffen. In deze week nog zullen de commissarissen voor de regeling der Grieksche grenskwestie be noemd worden. De Porte wenscht ten zeerste eene schikking en zal het voorstel doen om zoo Griekenland en Turkije niet tot overeen stemming geraken zich aan de beslissing van Europa te onderwerpen. Ncw-York, 17 December. Heden is 't voor 't eerst sedert de staking der betalingen in spe cie in 1862 dat het goud geen agio meer doet. De staatssecretaris voor financiën schat de beschikbare muntom met 1 Januari de specie betalingen te kunnen hervatten op 165 millioen. In eene bijeenkomst van het Kabinet werd er eenstemmig groote tevredenheid betuigd over den financieelen toestand. Washington, 18 December. De secretaris van financien Sherman heeft het restant der 5/20 bonds van 1865, ten bedragevan 10,996,100, welke onder de vroegere inwisselingen niet be grepen warenopgeroepen. WAALWIJK. Charles Ficq Co. Een partij gei. B.-A. ossen 80/32 p., aito dito 28/30 p., dito dito 20/22 p., dito drooge dito 16/18-23/24 p. Rubbene Kievits. Wals-, Stik- en Pikdraad-ma chines nieuw système Ringraachinesleder en fournituren en Schachten zetters. G. van Loon. 50 gez. zooll. 26/32 p., 60 dito 20/24 p.30 gesnoeide platen 20 p.80 dito halve 10 p., 40 Inl. zooll. 20/24 p.hakken- en con- trefoorleer, binnenzoolleer en grauw cn zwart overleer en inlandsche en buitenL kalfsvellen. O I S T E R W IJ K. De Looijersbenrs was, wat zaken aanging, zeer stil. Over liet algemeen echter scheen er eene betere stemming te heerschcn, welke hare oorzaak vond in de stijgende prijzen der huiden. O. P. van Opstal. 84 overl. in 't smeer 4 p, 24 graauw 4 p. J. Van Besouw. 150 China 24 p., 200 Dacca's ronden nert' 4"/, p., 100 Dacca's in het smeer 4Vs p., 150 Dacca's in 't smeer 5 p., SOgraauwe huidjes 31/, p. Erven Al. Canters. 25 Inl. gesmort zoolleer. Cal- cutta ronde nerf en gestreept 5 p. In 't smeer 5 en 8 p. Wed. J. C. Timmermans. 75 dr. B. A. 28 p., 200 Dacca's in 't smeer 5 p. BOXTEL. A. A. van Oers. 100 Java overleer puik klein, zeer gevuld 3!/a p., 100 dito Dacca's dito 41/, p., 10Ö dito overal iets minder 5 p., Cochin dito 4 p. B. v. d. Waal, Schijndel. Alle soorten van ge maakt schoenwerk aan concurreerende prijzen, 80 stuks Dacca's 4/6 p. in 't smeer, prachtig# waar. 40 gez. Urug. ossenhuiden 28/30 p., 25 dito 28/30 p. iets beschadigd. H. A. Strijbosch. 148 gez. fi. A.wegendo circa 30 p., 87 stnks zwart glad ruim. H. van Lieshout. 68 gez. huidjes zoolleer 24 p., 300 huidjes overleer in't smeer 47» p. en een partij zwart en grauw overleer. Erven F. v. d. Eerden. Een partij zoolleer weg. 18/20 p. Een partij overleer in't smeer 2 p. 50 stuks zwart, glad 2'/s p. M. A. v. d. Eerden. Een partij overleer in 't smeer p. m. 6 p., diverse partijtjes zwart en grauw over'eer van versehillende 'zwaarte. P. Konings te Esch. 40 stuks Java wegende 18/20 p. en 80 stuks binnenzoolleer wegende 10/12 p. Timmermans te Schijndel. 18 stuks Inlandsch gesm. circa 20 p., 40 stuks overleer in 't smeer 3/4 p. Tilburg, 20 Dec. Boter van 10.90 tot 1.05. Roggebrood de 6 pond 26 c., 3 pond 18 cents. Waalwijk, 20 Dec. De Graan prijzen onveranderd. Tarwe f9.75 a 10.50. ltogge f6.50 a 7.—. Boekweit f6.50 a 7.—. Haver 9 a 9»/a cent per kilo. Tarwebloem 116.50. Roggebloem 1'12.25, per 100 kilo. Op de heden gehouden Veemarkt werden tegen volgende prijzen Kalf koeien verk. van f185 it 280 Kalfvaarzen brachten van f 145 tot 235 op. Boter. Aangevoerd 2270 kilo van f 0.95 tot 1.19 per kilo. Eieren f 5.50 a 6.per 100 stuks. Brood 4 kilo 38 cent. Sprang17 Dec. Boter. Aangevoerd 942 kilo van f0.95 tot fl.02. Udenhout18 Dec. Boter. Aangevoerd 1666 kilo van fl.30 tot f 1.42. Waspik, 18 Dec. Botor. Aangevoerd 403 kilo van f0.99 tot fl.14. Oistertvijk, 11 Dec. Boter. Aangevoerd 2200 kilo van f 1.15 tot fl.40. Eieren. Aangevoerd 130 stuks f5.75 a f6.25 de 100. 's Hertogenbosch 19 Dec. Alhier werd verkocht Tarwe van 76 kilo f 8.50 tot f 8.75 per hectol. dito 79 -10.50 - f 0.75 Rogge 70 - 6.25 - 6.35* dito 73 - 6.40 6.50 Boekweit 63 - 5.85 - 6. dito #67 - 6.25 - 6.35 v Haver 81/» a 9 cents per kilo. De prijs der Boter was van fl.00 tot 1.30. Vlijmen, 18 December. Hop. De handel blijft, zoo in het binnen- als buitenland, zeer traag en de omzet gering. Men noteert inlandsche per 50 kilo fll.a 13.Aalster fr. 38 a 44, Poperia- ger fr. 42 a 46, Bischwiller fr. 50 a 75, Hallen- tauer Rm. 40 a 78, Wurtemberger Rm. 42 a 84, Lenden-Kent p. st. 2 k 6.8Sussex p. st. 1.15 k 3.10, Amerika p. st. 3 a 4. Dordrecht, 19 Dcc. Tarwe verkeerde bij minder aanbod en minder vraag in vorige stemming, waardoor ze slechts gedeeltelijk tot 20 cent lager was' te plaatsen. De puike jarige Zceuwsche, Vlaamsehe en Overmaassche van f8.60 tot 9.20, de ordinaire dito f7.8.20, de geringe en blauwe f 7.a 7.50Zomertarwe f 6.90 a 7.50 en Canada van f7.20 tot 8.verkocht. Rogge tot 10 cents minder nog al redelijk te noteeren. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsehe f 6.a 6.40 er. de Overmaassche f 6.a 6.20. Gerst. Beide soorten onveranderd. De Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsehe Winter Zakmaat f 6.50 a 7.30; Overmaassche en Flakkeesche f 6.50 k 7.De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsehe Zomer Zakmaat f 5.30 n 6.dito gestort f 7-20 a 7.60, Overmaassche en Flakkeesche f5.a 5.80. Haver langzaam tot vorigen koers afgaande. De jarige Inlandsche voeaer naar deugd van f2.tot 3.20, dito dikke f3.60 u 4.10. Nieuwe Inlandsche voeder tot f 2.30 k 3.20 gelaten. Boonen 20 k 30 en Erwten 10 c. minder. Raapkoeken prijshoudend. Harde naar qual. van f 90 tot 95, zachte f 100. Lijnkoeken in een doen. Harde f 100 k 115, zachte f140 k 150. Yan 14 tot en met 20 Deeember 1878. TILBURG. Bevallen: Martha de Roii geb. Couwenberg d. Johanna Cornelia Paulina Eibers geb. Hemmes z. Maria van de Sande geb. van Veen d. Adriana Vermeer geb. van Nuenen d. Maria Elisabeth Bossaers geb. Mutsaers d. Johanna Wilhelmina van Beers geb. Bruggeman d. Maria Verhagen geb. van Sprang i. Anna Maria Naninck geb. Pijnenburg d. Petronella Knibbeler geb. Schults z. Johanna Riikers geb. Ketelaars d. Adri ana Smolders geb. Janssens d. Anna Catharina

Echo van het Zuiden | 1878 | | pagina 2