Nummer 130. Zondag 6 April 1879. 2e. Jaargang. Eene Beerengesctiiedenis, Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BUITENLAND. Belgie. Er ankrijk. FEUILLETON. de" Engeland. Duitschland. Italië. Echo van het Dit blad ■verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per-3 maanden ƒ1,00, franco per post door bet gebeele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. 'tKint de Roodenbeeke zal zijn straf in eenzaamheid ondergaan. De wet van 4 Maart 1870 kent voor eenzame opsluiting eene reductie van den straftijd toe van: 3 maanden voor het le jaar, 4 maanden voor de 2e, 3e, 4e en 5e jarëb5 maanden voor de 6e7e 8e en 9e jaren6 maanden voor de 10e11e en 12e jaren, 7 maanden voor de 13e en 14ejaren en 8 maanden voor het 15e jaar. Volgens die wét zal dus 't Kint zijne 15 jaren tuchthuis geboet hebben door 101 maanden of 8 jaar en 5 maanden cellulair. Hiervan worden 3 jaar zijner pre ventieve gevangenschap, welke hij ook in een cel doorbrachtafgetrokken zoodat hij nog 5 jaar en 5 maanden cellulair zitten moet. In Juli 1884 zal dus zijn straftijd afgeloopen zijn. Brussel, 3 April. De gemeenteraad der stad Brussel heeft heden het contract aangenomen betreffende de leening met de Banque de Paris et des Pays Bas en de Banque de Bruxelles gesloten. Met 157 tegen 126 stemmen heeft de Fransche Senaat zich vereenigd met_ het bekende voor stel der regeeringstrekkende om de beraadsla ging en beslissing over het voorstel Peyrat (sa- menroepiug .der beide Kamers in Congres tot wijziging der grondwet en overbrenging van den zetel der Regeering naar Parijs) voorloopig uit te stellen tot na de Paasch-vacantie, De drie groepen der Linkerzijde, dus ook het Centrum, stemden als één man voor de verdaging. 77 Aan de Prefecten is lnst gezonden niet te duldendat het protest der Ministers van 16 Mei tegen het bekende votum van afkeuring der Kamer door aanplakking ter algemeeue kennis worde gebracht. Tegen het Bonapartistische dagblad L'Ordre is eene gerechtelijke vervolging ingesteld, omdat het, ondanks de officieele tegenspraak, volhoudt, dat teruggekeerde begenadigde Communalisten te Marseille aan wal stappende „Leve de Com- m"ne,! bebb!n Sloepen. Dit beweren schijnt inderdaad slechts een verzinsel te wezen. L „Gij behoeft mij niet te wachten, Marv" zeide mijn vader, terwijl hij zijn paard bestek 'vL Vn?r f °rfn °chtend niet teruS komen. Zorg slechts de deur te grendelen zoodra het donker begint te worden. Vergeet ook niet dat de buks geladen is, ofschoon ik niet geloof dat er vrees bestaat haar te moeten gebruiken „Heel goed vader", antwoordde ik Ik ben tuet bang, zelfs al moest ik haar gebniiken Mijn vader lachte, zeide mij vaarwel, gaf »jn paard de sporen en galoppeerde voort' over Gire4'nffaania hij den weS insloeff biMenV, f ,WaS eeDe k0l0nie' de eenige De afstand T i Engelsche mijlen, miilen pn kJv\ r tot 003 blokhuis was 20 onze nieuwe woonplaats gestorven. Ik wa3 toen S jaar oud en de dood mijner moeder was een zwaar verlies voor mij. "Wat mijn vader betrof soo scheen het dat hij dezen zwaren slag nim mer zou kunnen verzetten. Ik had nu den stfk V8n 18 jar6n bereikt e" was groot en Uitgever: ANT00N TIELEN te Waalwijk Advertentiën 17 regels ƒ0,60, daarboven 8 cent per regel; groote letters-naar plaatsruimte. Advertentiën, driemaal ter plaatsing opgegeven, worden tweemaal in rekening gebracht. Reclames beneden de rubriek Binnenland 15 cent per regel. Een hulp-beambte van den snecursaal der Eransche Bank te Perpignan is verdwenen, mede nemende 41,000 frs., van de 56,000die de onlvagst van den dag uitmaakten. Zondag-nacht om een uur trad een linie soldaat met een vrouw een wijnhuis In de rue du Eanbourg Saint Honoré te Parijs binnen op het oogenblikdat de eigenaarde heer Bargue ging sluiten. Toch werden zij geholpen, maar toen zij het huis wilden verlatentrad een man hen te gemoet. De vrouw slaakt een kreet en zette het op een loopen. Daarop trok de soldaat zijn sabelwaarmede hij den nieuw aangekomene zulk een slag op het hoofd toe bracht dat deze ter aarde stortte. De moor denaar trachtte met den sabel zwaaiende te ont vluchten, doch men slaagde er in hem te ont wapenen en aan de politie over te leveren. Tot nu toe heeft de soldaat geweigerd eenige verklaring te geven, de gewonde verkeert in een wanhopigen toestand en de vrouw is niet terug gevonden. De verbeeldingskracht der Fransche roman schrijvers die overbekend iszou thans ruime stof kimnen vinden voor sensatie-feuilletons in de verschrikkelijke drama's, die bijna eiken da0, in de hoofdstad voorvallen. Dezer dagen heeft zich opnieuw het feit voor gedaan het derde geval in de laatste drie maauden dat een man uit jaloezie zijn vrouw vermoordde en daarna de hand aan zich zelf sloeg. Van twee andere moorden in den laatsten tijd gepleegd, zijn de daders nog niet ontdekt, hoewel die gevallen plaats hadden in het hart van Parijs. In Algerië zijn van eene colonne van 775 man die van Aumale naar Boghar moest mar- cheerenen door een sneeuwstorm overvallen werd niet minder dan 19 lieden bezweken. De strijdmacht der Engelschen in Zuid-Afrika moet thans 14000 man infanterie en 1200 rui ters beuevens 35 kanonnen bedragen Hierbij zijn niet gerekend de vrijwilligers en de contin genten der inboorlingen. Het eerste werk zal wezen Pearson te ontzetten die te Ekowe ge blokkeerd is en nog slechts voor korten tijd van levensmiddelen is voorzien. De algemeene be- Ook geloof ik dat ik schoon was, ten minste met leelijkzoo dacht er althans Dean Searl over. Natuurlijk was deze geen bevoegd beoor- deelaardaar hij nooit een ander meisje za» behalve twee of. driemaal 'sjaars, wanneer hij naar de kolonie ging. Integendeel kwam Dean zeer dikwijls bij" ons en langzamerhand begon ik zijne bezoeken met verlangen tegemoet te zienwant ik geloofde at hij mij beminde, ofschoon hij het mij nooit anders dan met zijne oogen verteld heeft. Deze echter zeiden genoeg. Deans geheele schoonheid lag in zijne zachte bruine oogen en deze namen, als hij mij aanzag, langzamerhand eene teedere uitdrukking aan. In elk ander opzicht was hij leelijk te noemen. £ar waa roöJ' borstelig en altijd in wan orde. It geloof dat een geheele emmer beerenvet met genoeg zou geweest zijn om het glad te mailen Zijn gezicht ten minste dat gedeelte, hetwelk met met zijn rooden baard begroeid was was met sproeten bedekt en door wind en weer zoo verbrand, dat het onmogelijk zoude geweest zijn te zeggen, welke kleur het oorspron- kehjk gehad had. Bovendien was hij 6 voet lang, sterk en breedgeschouderd en had een gang als een antidiluviaansch dier. Ik moet echter erkennen dat ik hem beminde. Dij was mijn ideaal en wanneer eene vrouw een beschermer behoefde, zou het moeilijk geweest zijn een beteren te vinden dan Dean Searl. Toen mijn vader, nadat hij het bosch was in gereden, voor mijn oog verdween, trad ik weder m huis om mijn morgenwerk te verrichten. Ik begon te denken dat, daar Dean sedert drie tof™ h ,°ns f ,weest wa8 hij misschien tegen den avond wel komen zou. Deze gedachte maakte mij vroolijk en welgemoed. weging tegen het leger der Zulu's kan eerst tegen het einde van April een aanvang nemen. Cetawayo zou zeer goed begrijpen dat hij op den duur tegen de Engelschen niet bestand zal zijn en daarom een deel zijner troepen hebben afgezonden om in het Noorden de wegen open te houden waarlangs hij zou kunnen vluchten. Het bevestigt zich dat Bartle-Frère de groote bijeenkomst der Transvaalsche boers zal bijwonen. Tusschen eene afdeeliug van 2000 Afgha- nen en de kolonne van majoor Sardeman heeft den 24n Maart een gevecht plaats gehad met het gevolgdat eerstgenoemden met een verlies van 145 man werden teruggeslagen. Een vijftal hoofden hadden zich sedert onderworpen. Volgens the Times worden de onderhandelin gen met Jakob-Khan voortgezet, maar wil de Regeering hem niet al te veel dringen omdat wanneer hij dan mocht weigerenhet voor dit oogenblik onmogelijk is daarop dadelijk te ant woorden met een oprukken tegen Kabul. De aangeboden voorwaarden zijn volgens the Times, van dien aard, dat Jakob-Khan ze kan aanne men zonder aan zijn eer te kort te doen. Te Londen zijn weder eenige officieele berichten ontvangen omtrent dep staat van zaken in Afghanistan. Daaruit blijkt o. a.dat majoor Sardeman in Thull is aangekomen. Aan Bid- dulph was versterking gezonden. Bij Candahar was opnieuw een aanval gedaan op een Britsch transportwaarbij een soldaat en twee kameelen gewond werden. De vijandige houding der stam men in den omtrek van Jellalabad en elders had het afzenden van verdere versterking nood zakelijk gemaakt. De verre van Engelsch gezinde berichtge ver van de New-York Herald te Taschkend be weert y. dat de Engelschen zeer veel van de bergstammen te lijden hebben en dat alleen de Afridis 700 Britsclie soldaten gevangen zouden hebben gemaakt. Voor 30.000 pd.' st. echter had de Onderkoning zijne manschappen losge kocht ruim f 500 per hoofd dus als het waar is. De berichtgever weet verder te melden dat de Engelschen een neef van Shere-AliVali- Mahomed op den troon van Afghanistan willen plaatsen. Vroeger was hij altijd de beschermer van Jakob-Khan tegen zijnen vader maar thans trekken ze de hand van hem af. Jakob zou een nieuw gezantschap naar Taschkend hebben gezonden. De houding der Regeering ten opzichte van Birmah schijnt in Indië afkeuring te vinden. Men acht haar veel te zwak vooral nu koning Thebau die sedert zijne troonsbeklimming nog niet nuchteren geweest is, .alle strijdbare mannen van zijn volk te wapen heeft geroepen. Ons huis stond aan den rand van het bosch, tegenover de uitgestrekte prairieover welke men van onze deur den blik mijlen ver kon laten weiden. Aan de achterzijde onzer woning was eene kleine opening gemaakt, die de plaats van een venster verving, en van waar men het uitzicht had op het donkere bosch. Ik ver moedde dat Dean zoo hij komen mochtvan deze richting moest naderen daarom nam ik plaats aan het kleine venster, om hem des te spoediger in het oog te krijgen. Ik herinner mij nog zeer goed dat ik een paar wollen sokken voor mijn vader breide. Mijne naalden waren gestadig in eene snelle be- weging, ten eipde nog voor den avond gereed te kunnen zijnen slechts nu en dan sloeg ik een blik naar buiten door het venster. Uren verliepen, Dean echter kwam niet, en ik begon te vreezen dat hem iets mocht over komen zijn want het was nu reeds de tweede dagdat hij de laatste maai bij ons geweest was, en nog nooit was hij zoolang uitgebleven. Ik wachtte en tuurde tot laat in den na middag en bracht toende hoop opgevende van Dean heden nog te zien, mijn stoel naar buiten aan den ingang onzer woning, van waar ik het uitzicht had op de prairie. De zon ging juist ondertoen ik mijn sok begon af te hechten. Ik dacht nog tijd genoeg te hebben voor den avond gereed te zijn, zoo ik ten minste wakker kon blijvenwant het was een zeer warmen, drukkenden namiddag en het onophoudelijk gegons der insekten maakte mij slaperig. Mijn breiwerk ontviel aan mijne krachtelooze handenmijne oogen vielen dichtmisschien voor weinige minuten slechts, want plotseling schrikte ik opdoor het dofferuwe gebrom VVindthorst, de bekende leider der katholieken in den Duitschen Rijksdag en oud-Minister van Hannoverheeft voor het eerst sedert zeer langen tijd weer eens een particuliere audiëntie gehad bij Von Bismarck. Deze gebeurtenis heeft te Berlijn letterlijk sensatie gemaakt. Het bezoek wordt door sommigen in verband gebracht met de onderhandelingen tusschen de Regeering en het Vatikaan terwijl anderen denken dat Windt- liorst onderhandelt over eene schikking met de Hannoversche erven. Het door den directeur-generaal der pos terijen den heer Stephan geprojecteerde önder- aardsche telegraafnet zou in anderhalf jaar ge reed kunnen wezen. Door het Duitsche Rijk zullen dan twee diagonalen loopende eene van Noord-Oost naar Zuid-Westdie Konings bergen met Straatsburg de tweede van Noord- West naar Zuid-Oost die Hamburg met Ratibor verbindt. Te Berlijn is het middenpunt van deze beide groote kabels. Bovendien loopt in een boog een Westerkabel van Straatsburg over Keulen naar Hamburg en een Oostkabel van Ratibor naar Koningsbergen. Voorts wordt nog een kabel gelegd door Zuid-Duitschlandzoodat het Rijk alle gewichtige punten zal hebben ver bonden met een zevental draden die niet aan storing onderhevig zijn. Op den reeds bestaan- den onderaardschen kabel Halle-Beriijn is nog nooit storing voorgekomen. Garibaldi ontraadtin een open briefhet plan om Nienw-Guinea door Italianen te laten koloniseeren. Passanante is naar Elba overgebracht. van een wild dier, dat slechts weinige schreden van mij verwijderd zijn kon. Ik wist datr het een beer was want in de laatste jaren waren er in onzen omtrek vele geschoten. Niettegenstaande werden zij verme teler en hadden onder onze kalveren en schapen eene groote verwoesting aangericht. Ik besloot dadelijk op dezen wraak te nemen en te bewijzen, dat ik waardig was de dochter van den moedigen John Meston en de aanstaande vrouw van den kloeken Dean Searl te zijn, die meer beeren geschoten en gegeten haddan menig mensch in zijn leven te zien krijgt. Ik sprong dadelijk naar de buks en sloeg toen de deur toe, maar juist toen ik dit deed sprong de beer op den drempel, zbodat hij met zijn hals tusschenzijn kop binnen en zijn lichaam buiten de deur zat. Ik bleef tegen de deur leunen om den beer te beletten binnen te komen en niet te laten ontsnappenmisschien dal Dean nog kwam en mij zou helpen. Zooals ik dachtbad ik den beer stevig in de klem, doch wist tevens dat ik het dier den geheelen nacht zoo niet houden kon, tot mijn vader kwam om mij te verlossen. Y\ at moest ik doen Zoo met den rug tegen de deur geleund kon ik met mijne buks niet op den kop van^ het dier aanleggenwant ik stond niet meer dan zes duim van zijne roode, schuimende kaken verwijderd. Verliet ik de deur, dan wierp hij zich natuurlijk op mij. B as ik dan zoo gelukkig hem eene doodelijke wonde toe te brengendan was het goedmaar het was honderd tegen eendat mij zulks niet zijn zou. Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1879 | | pagina 1