Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Zondag 20 April 1879. Bekendmaking* Burgerlijke Stand. Huidenberichten. Yervolg van het Hoofdblad. Burgemeester en Wethouders van Waalv. ijk brengen ingevolge art. 265 der gemeentewet tei kennis van belanghebbendendat bet primitief kohier der belasting op de honden door den Raad dezer gemeente in zijne openbare vergadering van den. 16 dezer is vastgesteld en gedurende 8 dagen te rekenen van af den 21 dezer op de Se cretarie der gemeente ter inzage is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voorn., VAK DER KLOKKEN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Waalwijkden 19 April 1879. "Wij ontleenen het volgende aan het Nieuws van den Dag omtrent de feesten te Amsterdam Allerwege ziet men in de hoofdstad de toebereidselen maken voor de feesten bij en na de „blijde inkomste" van de jonge Ko ningin. De vroolijke lentezondie eindelijk ook baar intocht in deze streken schijnt te willen doenverguldt straten en pleinen met hare stralen en reeds beginnen de vreemde lingen herwaarts te komen om de feesten bij te wonen. De groote eerepoort op de Hoogesluis nadert hare voltooiing volgens de plannen en onder leiding van den heer Schmitz. Zij is ontworpen in den vorm van een Romein schen triumfboog en welft zich met eeu broe den boog over de sluis [met twee kleinere doorgangen aan weerszijden. In kleinere af metingen is zij een navolging van den Pa- rijschen Are de Triomphe. Zij wordt gekroond door een toren waar boven reeds in prachtig schilderwerk de wa penen van het Vorstendom Waldeck-Pyrmont met de aanhoorige heerlijkheden zijn gesteld. Aan de zijde der Sarphatistraat draagt het frontespiece het Koninklijke wapen met de schilden van Oranje en van het Waldeksche Vorstenhuis aan den tegenovergestelden kant prijkt het Stadswapen met de keizerskroon. Aan de voorzijde zijn op schilden de vol gende verzen gesteld rechts //Zijdie als Keizerin de kroon draagt Uwer steden Strooit vreugdebloemen voor Uw schreden." links „Blij ruischt U 't welkom allerwegen Heel 't IJ komt U aan D' Amstel tegen". Ami de zijde van het Frederiksplein draagt de poort de opschriften rechts ,/s Volks welkom schaatrend langs Uw wegen Spelt voorspoed vrede heil en zegen". links „Klinkt U ons welkom rein en goed Verschuift dan lang Uw afscheidsgroet". Verder is aan de beide toegangen der brug een laan van feestmasten gestelddie de vorstelijke wapens dragen op cartels geschil derd en die met de feestwimpels gesierd op den dag van den intocht een verrassenden indruk maken zullen. Met de inrichting der receptiekamers aan het station van den Rhijnspoorweg eu de versiering der brug op de Sarphatistraat toe gang gevende is een aanvang gemaakt. Tot ontvangstlokaal wordt daar een gedeelte van het terrein onder de overkapping inge richt. Bloemen en tapijten zullen deze zaal luisterrijk sieren. Aan het Paleis voor Volksvlijt is reeds eene gasversiering aangebracht met kelkvor- mige ballonsdie in den vorm van wingerd ranken de naamcijfers van d»n Koning en de Koningin omgeven. Op het Rembrandtplein verrijzen vanwege de feestcommissie twee groote eerepoorten van gelijken vorm. De eene is voor de Amstelstraatde andere voor de Reguliers- breestraat geseld. Deze poortenin streng klassieken vorm ontworpen^ door den heer J. Springer Jr.worden versierd met schil derwerk en cartels van den heer Storten beker. Van stadswege wordt het plantsoen van dit plein, waar de crocus eu tulp haar bevallige kleuren tegelijk- beginnen te out wikkelenomgeven met sperenwaaraan wimpels en feestkleuren zullen wapperen terwijl daar verder eene versiering voor kunstlicht met obelisken en naaldendoor guirlandes onderling vereenigdaangebrrcht wordt. Een 26 M. hooge eerepoort in Corinthi- schen stijl is op de Nieuwmarkt opgericht, waarvan de attique gedekt is met het Am- sterdamsche wapenen het opschrift„leve de Koningleve de Koningin" draagt. Aan weerzijden zijn in kunstlicht naamcijfers aan gebracht. De vorm dezer poort is bijzonder fraai en zal 's avondsbadende in eene lichtzee eeft heerlijk schouwspel bieden. Ruim 14000 lichten zullen deze poort sieren. De Magerebrug over den Amstel bij de Kerkstraat is in een feesttooi van eene aan beide zijden 85 M. lange illuminatie gedost. Pilasters en obelisken waarlangs guirlandes van Yeuetiaanscne ballons zullen slingeren leiden naar de hoofdpoort van dit feestge- vaartewaarin op 18 M. hoogte de naam cijfers W. E. zullen beschenen worden met 20000 lichten. De monumentale versiering tegen het Beurs plein is gereed. Het stelt in klassieke lijnen een fantastisch gebouw voor en zal's avonds in veelkleurig licht worden geillumineerd. Het monument op den Dam wordt omgeven met feestmastendie iu het midden gouden korven dragenwelke gevuld worden met bloemen en feestgroen en aan wier vergulde toppen vaandels en vlaggen wapperen zullen, terwijl verder schilden en cartels in het ronde aangebracht worden. Krachtig gaslicht zal 's avonds deze groep verlichten. Een waarlijk verrassend schouw spel zal dit middelpunt van den Dam bieden. Deze versiering is ontworpen door den heer J. Springer. Eene groote gasverlichting fh gothischen tempelvorm voor het Stadhuis nadert hare voltooiingterwijl aan de feestviering voor het Kattenburgerplein en de Westerstraat druk gearbeid wordt. Het commandantshuis tegenover het Paleis, waar thans de technische bureaus der Staats spoorwegen gevestigd zijnwordt "versierd met bloemen en feestgroenwaartusschen 's avonds chassinetten prijken zullen. Ook de Groote Club, het magazijn Hajenius, de Port van Cleve enz. maken groote aanstalten voor verlichting. Op den Dinsdag-avond in de militiezaal ge houden repetitie van de serenade, die door de Amsterdamsche Mannen-zangvereenigingen op den avond van den 21 dezer aan HH. MM. zal worden gebrachtbleek, dat de zangers zich daartoe behoorlijk hadden voorbereid. De voordracht van de verschillende nommers was waarlijk schoon. Voornamelijk was dit het geval bij de voor deze gelegenheid ver vaardigde compositie van den heer Henri F. R. Brandts Buijsop tekst van den dichter W. J. Hofdijkwaarvan de voordracht eene treffende uitwerking deed. Dewijl er echter slechts 400 zangers tegen woordig konden zijndaar de overige 200 door het bijwonen van andere repetitien of uitvoeringen werden verhinderdis besloten eene laatste repetitie te houden op Zondag voormiddag 20 Aprilte 11 urenin het Paleis voor Volksvlijt. In de Dinsdag 15 April 11. gehouden zitting der Arr. Rechtbank te 's Bosch is A. V. te Waalwijk wegens mishandeling ver oordeeld tot f8.boete, subsidiair 1 dag cellulaire gevangenisstraf. Drunen. Bij de 11. Dinsdag gehouden verkiezing voor een lid van den gemeente raad, waren van de 171 kiezers er 123 opgekomen en waren 120 geldige stemmen uitgebracht. Gekozen is de heer J. van Loon Jz. met 82 stemmen. De postiljon, die 14 dagen geleden alhier overreden was, neemt gelukkig in beterschap toezoodat men op geheel herstel mag hopen. Capelle, 17 April. Heden werd door den heer Burgemeesterin tegenwoordigheid van heeren Leden van den raad, de eerste steen legd voor het nieuw te bouwen raadhuis- Bij deze gelegenheid werd door ZEd. ge wezen op de reeds lang bestaan hebbende behoefte aan een dergelijk gebouwen dank toegebracht aan den Gemeenteraaddie door zijne medewerking tot eene zoo nuttige zaak, van zijne sympathie heeft blijk gegeven. Het terrein had door het aanbrengen van groen en vlaggen een recht feestelijk aanzien, terwijl den werklieden een aangename dag bereid werd. 's Bosch, 16 April. Heden-middag circa half een ontlastte zich boven onze stad een hevig onwederzware donderslagen volgden de bliksemschichten onmiddelijk op. De eerste bliksemstraal sloeg in den molen van J. de Kortop den wal nabij het Hinthamereinde, met het gevolg dat eenig daarin geborgen hooi aan 't branden geraakte en liet vuur zicb ook reeds aan het houtwerk mededeelde. Door de spoedige werking eener brandspuit hebben de gevolgen zich tot een geringe schade bepaald. (Nbr.) Leiden16 April. Daar het weder zich niet stoort aan den kalander en aan gemeen teverordeningen en daar de kalender onver anderbaar is, zal nu de verordening betreffende de straatverlichting worden gewijzigd. Over tuigd gewordendrt de maan niet altijd schijnen wil in de nachten als zij vol is, zal men er nu toe overgAn ook bij officiële aanwezigheid van maanlicht gaslantaarns te laten branden. Toch zal men beproeven van de maan nog een klein reciprociteit te erlangen maandelijks twee nachten volle maan en daags daarna laat men de ver lichting nog geheel aan de maan over. Van 12 tot en met 13 April 1879. TILBURG. Gehuwd: E. Bertens, wed., met E. F. Mut- saerswed. Bevallen: M. A. M. Naninck geb. Mutsaers d. J. de Vries geb. van Bladel z. S. Vorsterman- van Oijen geb. van Es d. M. Hobbelen geb. v. Roessei z. A. M. van Gorp geb. de Wijs z. C. Smulders geb. Kools z. C. Schollen geb. v. d. Wouw d. A. M. W. Jvan Liempt gen. Vor- stenbosch z. A. C. Maes geb. van der Aa d. A. A. de Rooij geb. Bertens z. M. Schollen Melis z, M. A. Melis geb. Verhoof z. A. M. van de Sanden geb. van de Zilver d. A. Mutsaers geb. Vriens z. J. van den Bogaerdt geb. Hendriks z. C. E. Adriaansen geb. van der Avoort d. M. H. Jacob geb. Banquard d. A. J. van den Brekel geb. Staps d. J. M. Jan sen geb. Stalpers z. J. M. Krnijzen geb. Jans- sens a. IV. Coolen geb. Buermans z. Overleden: A de Rooij, jm., 56 i. A. van Berkel, huisvr. van C. [Spijkers, 38 j. J. Ver schuren, liuisvr. van C. Mommers, 42 j. M. E. van Herk, jd., 10 m. H. M. van Lieshout, jd., 3 j. J. C. van Poppel, jm., 3 m. J. C. San ders, jm., 18 d. WAALWIJK. OndertrouwdMartinns Schonk met Anna van Dongen. Korbertus van Wel met Johanna Jo- sepha Dumoulin. Johannes Josephns van de Leur met Johanna Maria Boelen. Bevallen: Maria Allegonda Antonetta van den Broek geb. de Beer z. OverledenAnna Louisa Baselaar, weduwe van Willem Antonius Pullens, 63 j. LOONOPZAND. OndertrouwdHendrik Remmeren met Johanna Netten. Lambertus Roestenburg met Maria de Bondt. Bevallen: Christina Catharina van Dongen geb. van den Bogaart z. Overleden: Hendrikus van Boxtel, 16 m. Maria Sup, echtg. van Arnoldus de Beer, 36 j. Adrianus Molenschot, 21 j. BAARDWIJK. Bevallen: Wilhelm ina den Boer geb. Raasend. Maria van Rijswijk geb. Vertileer z. -Dorothea de Graaff geb. van Mier z: Overleden: Elisabeth van Drunen, 9 m. DRUNEN. Ondertrouwd: HermanuS Siegers met Anna v. Son. Adrianus de GouW met Maria Paaimans. Cornelis Marisael met Johanna van Huiten. Bevallen: Johanna Fransijna Verdiesen, geb. Smits z. Antonia Viveen geb. Schellekens d. AMSTERDAM, 17 April. Bij inschrijving afgedaan 8988 Oostindische Run derhuiden 891 dito Buffelhuiden50 Cochin- China dito. Niet gegund 2184 Engelsche Indische Runders en 328 Arabische. ANTWERPEN, 16 April. Heden werden alhier verkocht: No 115159 dr. Buenos-Ayrea koe en os, lCF/i»

Echo van het Zuiden | 1879 | | pagina 3