Laat Saaii-Pariis BAZAANLEDER. VERKOOFINGEN. POiT-iEUF Huisschilder te Waalwijk, Aanbesteding. VERKÖÖPI1 te WAALWIJK. Bekendmakin en. Huidenberichten. Wolberichten. Handelsberichten. Laatste berichten. le Communie laison du POFMEUF JAC. ÏÏADIOL. gekleurd en wit, AANBESTEED: Het bouwen van een WOONHUIS met bij- levering der benoodigde Bouwmaterialen. Einde der maand Juli, UITGESTELDE De Notaris A. J.Bink Zoo gunstig als het weder bij de inhuldiging der Koningin waszoo ongunstig was het bij den fakkeltocht's avonds. De hemel was dicht met grauwe wolken bezetden ganschen avond regende heten niettemin trokken duizenden bij' duizenden naar den Dam of naar de sociëteiten, koffiehuizen woningen en toegangen in den om trek om het schouwspel te/zien. Men bekreunde er zich niet om of de regen soms bij vlagen nederstortte en liet zich welgemoed bevochtigen. Het schouwspel van die (luizende lichten op den Dam in den reusachtigen stoetdie uit ca. 3200 personen bestond, de verschillende, trans- parenten en emblementen beschijnende was fan tastisch. Als een reuzenslang kronkelde de lange stoet over den Dam onder volle muziek der verschil lende corpsen terwijl de Koniug en de Koningin met hun gevolg het zeldzame tooneel met het grootste genoegen volgden. Dinsdag 's morgens ten 11 ure had in de prachtig versierde nieuwe kerk de plechtige receptie plaats. Maandag werd te Dordrecht door perso nen, die zich met vischen onledig hielden in de Spuihaven tusschen balkeu in het water drij vende gevonden het lijk eener onbekende vrouw, volgens opgave van den geneeskundige, die het lijk bezichtigde, naar gissing van 30 a 40-jarigen leeftijd. Het signalement der vrouw is als volgt lang 1.57 meter, rond aangezicht, haar en wenk brauwen blondvoorhoofd rondneus klein cn spits, mond gewoon, kin rond gekleed in zwart merinos japon, twee blauwbsaien rokken, blauw linnen onderbroek, wit katoenen hemd, paarsch katoenen lijfje, gehaakt blauw wollen halsdoekje, witte tullen muts, bruine wollen kousen en één geruiten pantoffel aan den rechtervoet. Het lijk, hetwelk reeds in staat van ontbin ding verkeerde, is door de zorg der politie naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats overgebracht. Zaterdag-nacht heeft te Leiden tusschen «enige beschonken personen eene hevige vecht partij plaats gehad, waarbij er twee zeer ernstig gewond werden. Een daarvan verkeert in levens gevaar. Twee der hoofddaders bevinden zich in handen der politie. Uit Groningen wordt gemeldOp het boterdiep is een stoomboot gezonken. De pas sagiers konden allen nog worden gered, nu juist midden in Onderdendam het onheil plaats had. Zooals reeds dikwerf werd gewaarschuwd, plegen ook deze bóótjes eit trekschuiten veel te grooten bovenlast te laden en daardoor aanleiding te geven tot omslaan en zinken bij de geringste bijkomende omstandigheid. Uit het Bornaër dagblad blijktdat de koopman Th. Schwennicke in Leipzig veroordeeld is tot de hoogste boete, die naar 263 van het Duitsche strafwetboek kon worden uitgesproken, namelijk 3000 mark, omdat hij aan het Staats- hospitaal te. Bolditzin plaats van de bestelde en ook op de rekening vermelde gewone boter, had geleverd kunstbotertot een bedrag van 2682 mark. Wegens het aannemen van ver zachtende omstandigheden kwam hij met de geldboete vrij. Te 's Hertogenbosch is een zeven-jarig knaapje al spelende in de Binnen-Dieze te water geraakt en verdronken. De „vrije evangelische gemeente" te Hau- lerwijk gedoopt sinds eenigen- tijd door onder dompeling in een grooten houten bak staande in het lokaaltjewaarin zij hare godsdienstoefe ning houdt. In 't koude, zoowel als in *t warme - seizoen dient voor het bad het water uit het kanaal. Een pas ondergedompeld achttienjarig meisje is thans ernstig ongesteld, naar men ver zekerd van het ijskoude bad. Zaterdag zijn ter reede van Nieuwediep met gunstigen uitslag beproetd twee in Engeland vervaardigde torpedobooten, bestemd voor de kustverdediging. Aan deze bootenkan een vaart gegeven worden van ongeveer 20 mijl. Bij de koninkl. maatschappij Le Schelde te Vlissingen worden nog een aantal dezer lichte vaartuigen met betrekkelijk zeer krachtige machinesaan gemaakt. Voor eenige dagen ontstond te Merum (gemeente HertenLimburg) in de schuur of stalling van den landbouwer J. van Eeleen begin van branddoch daar spoedig hulp bij de haud waswerd hij gebluscht. Maandag- namiddag evenwel brak op dezelfde plaats op nieuw juist, terwijl de bewoners een oogenblik uithuizig waren brand uiten door den wind aangewakkerd, viel er ditmaal aan geen blussehen te denken zoodat 't geheele huis met schuur en stalling eene prooi der vlammen werd. Het vee en eenige huismeubels heeft men nog kunnen redden. Alles was geassureerd. Door het spoedige ter plaatse verschijnen van 7? brandspuiten uit Herten, en daarna ook no* aanww»* v*"?6 de brand, door de weinige de belendend Va\ h°oi 6,1 str0° zich niet tot hoewel i» -geb?UWen kunnen bitbreiden, al- De nnr7a»tn„ln 1 beginne hiervoor vreesde. De oorzaak van den brand is onbekend. vh.lT KT ^m®lerdara is een Tjalkschip, liggende vlak bij de bewaarplaats voor petroleum aan de overzijde van het IJ, in brand k<d twee sleepbooten weggesleept in 't midden van het IJ en thans geheel verbrand. He schipper zijne vrouw en kinderen zijn met moeite gered! De toren van Andeleen van de drie torens in Nederlandwaarvan de spitsen in steen zijn opgemetseld, is men druk op aan het restaureeren. Naar men meldt uit Madrid, is de stoomketel van het stoomschip „Sharonshall" gesprongen terwijl het schip zich in volle zee bevond. De gezagvoerder en verscheidene manschappen der equipage zijn gewond. Het schip was met steen kolen geladen en is te Vigo binnengesleept. Een der onlangs aangekochte Hongaarsche paarden heeft verleden Zaterdag in de manége der Alexandcrskazerne in Den Haag een huzaar met den bek aangegrepen en hem een eind voortgesleurd. Vreesélijk gewond is de ongeluk- digé naar het hosgitaal vervoerd. In de cafés te Amsterdam heerschte Maan dag middag een ongekende drukte. Bij Roete- mijer, in de Port van Cleve en bij Krasnapolsky kon men bijna niet geholpen worden. ïn het laatste lokaal werden de glazen bier bij dozijnen tegelijk besteld, en het is een waar raadsel waar de massa broodjes van daan zijn gehaalddie daar werden geconsumeerd. Het had er veel vanalsof brouwers en bakkers weken vooraf voorraadschuren hadden aangelegd om het hon gerig Amsterdam aan eten en drinken te helpen. Het was een drukte van alleraangenaamsten aard, en overal heerschte levendigheid en vreugde. Kaatsheuvel, 21 April. Heden-middag wer den wij wederom verontrust door het geroep van brand en sloegen de vlammen uit het dak bij den heer J. Couwenberg. Deze brand was ontstaan door het springen van een steenenbuis, die van het fornuis door zolders en dak was geleid. Door de flinke houding van de koper slager Van Ooijen en anderen was de brand spoedig gebluschtdie reeds pen gevaarlijk aan zien had gekregen en erger gevolgen had kunnen hebbendoordien de eenige brandspuit defect is en het huis in den bebouwden kring staat. Waspik 19 April. Naar wij met genoegen vernemen bedraagt het renteloos voorschot, waar voor ten behoeve van schipper (J. Poppelier van Waspik is ingeschreven bij aandeelen ad f10 de niet geringe som van ruim f3500. Poppelier verloor tengevolge van den op 9 Nov. jl. gewoed hebbende storm zijn schip en is nu door dat renteloos voorschot weer in het be zit van een nieuw vaartuig. Niet onverdiend is een woord van lof ter eere van de heeren H. J. H. Libourel; burgemeester dezer geneenteM. De Roon J. H. G. Raij- makers'en C. Gijsmans alhier, die door hunne welwillende tusschenkomst Poppelier aan het renteloos"voorschot bij inschrijving hebben ge holpen en algemeene deelneming mochten onder vinden vooral hier en in de naburige gemeente Raamsdonk. Donderdag 17 April liep alhieronder een luid hoera der toeschouwers, van de scheeps timmerwerf van den heer J. De Graaf te water het voor rekening van schipper A. Roozenbraud grootsterk en fraai gebouwd aakschip de Eersteling." Er is veel bedrijvigheid waar te nemen in de scheeptimmerwerven alhier, doch niet alleen daar ontwaart men met genoegen dat onder de schippers de bouwlust groot is maar ook op Waspik's vasten bodem ziet men de laaste jaren veel vooruitgang in 't bouwen van rijke luxe woningen en van zeer nette burgerwoonhuizen. Een en ander is wel een bewijs dat Waspik vooruit gaatvooral op 't gebied van handel en nijverheid merkt men veel levendigheid. In deze of in de volgende maand zal men een flinke stoomboot voor passagiers en goederen in de vaart krijgen, van hier op Rotterdam. Geen wonder dat onze zoo nijvere gemeente en tevens een der volkrijkste van de Langstraat, vertrouw- vol hoopt op de nog schooner toekomstwelke zij ongetwijfeld zal ingaan door de verbinding met het groote spoorwegnet door de lijn Zwaluwe 's Bosch te meer doordien de gemeente door hare ligging enz. als met den vinger voor een stationsplaats is aangewezen. De Burgemeester der gemeente Waalwijk: Gelet op art. 31 der wet regelende het kiesrecht, brengt' ter algemeene kennis, dat de lijsten der personenbevoegd tot het kiezen van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en der Provinciale Staten en den Gemeenteraad zijn ge sloten. Dat de lijsten opnieuw [zijn aangeplakt en ter secretarie voor een ieder ter inzage zijn neder- gelegd. De Burgemeester voornoemd, VAN DER KLOKKEN. Waalwijk22 April 1879. STAAT VAN BRIEVEN geadresseerd aan onbekenden. WAALWIJK. Gedurende de tweede helft der maand Maart. K. van Reede. Oosterhout, Kunnende de brieven door den afzender aan het Postkantoor alhier worden terugontvangen. De Directeur, BAGGERMAN. ANTWERPEN. De vraag naar dit artikel bleef de vorige week geregeld aanhoudenprijzen vast voor lichte en slap voor zware. In het geheel werden verkocht: 459 drooge Buenos-Ayres 100 China, 299 Kaap de Goede Hoop, 4,363 gez. Buenos-Ayres, 370 Rosario 926 Gualegnay, 367 Uruguay, Uruguay, op levering, 330 Rio-Grande 937 paarden 1,499 drooge paarden. 13,650 stuks samen. Ontvangen zijn deze week 900 dr. en 21,512 gez. en 1700 gez. paarden van Buenos-Ayres, per „Mas kelyne* en „Salier"150 dr. en 636 gez. van Havre; 300 gez. van Holland; 1200 dr. en 146 gez. van Engeland. ANTWERPEN, 21 April. Heden werden alhier verkocht Van No 2295 200 gez. Buenos-Ayres osmat., 25/32 k., p. „Maskelyne", a fr. 75van No 2305 185 dito. os, 25/32 k., p. Plato", k fr. 80; No 2347: 128 dito koe, mat., 15/20 k., p. „Maskelyne" a fr. 60No 2348111 dito, dito, 20/26 k., p. dtto, a fr. 72; No 2332: 63 gez. Gualeguay os, besch., 25/32 k., p. dito, a fr. 72No 2313 290 gez. Mon tevideo koe, mat., 20/26 k., p. dito, a fr. 72; No 2336 88 gez. Uruguay osbesch.25/32 k.p. dito, k fr. 71; van No 2298160 dito os, 25/32 k., p. „Platp", a fr. 74'/2. 22 April. Heden werden alhier verhandeld Het overgeblevene van No 2295 327 gez. Buenos- Ayres os, mat., 25/32 k., p. „Maskelyne", 5 fr. 75 No 2307: 23 dito os, beschadigd, 23/25 k.p. „Plato", a fr. 69 No 2345115 dito, dito, 25/32 k., p. „Sirius", a fr. 75 No 227519 gez. Guale guay osbeschadigd20/25 k.p. ditoa fr. 68 No 233l20 dito, dito, 20/25 k., p. „Maskelyne". a fr. 67; van No 2272: 70 dito os, 20/25 k., per „Sinus", k fr. 72. Verder nog verkocht, tegen ongenoemden prijs, 800 gez. koe52,82 Spaansche pondenvan den saladero Zamora, verwacht per stoomboot „Trent". ANTWERPEN. In de afgeloopen week heeft de omzet uit de hand weinig te beteekenen gehad en slechts 21 balen vette La Plata vonden tegen onveranderde prijzen knopers. De aanvoer overtreft steeds de vraag, zoodat er een aanhoudende neiging tot daling bestaatzoo valt er eene daling te consta- teeren van 5 a 10 centimes op den koers der vei lingen van Januari/Februari. Op de vier eerste zittingen der veiling zijn aangeboden 6958 balen B. A.waarvan verkocht 4734; 1242 Montevideo, verkocht 584; 152 Entre Rios, verkocht 22; 150 diverse, verkocht 16; samen aangeboden 8502verkocht 5356. Bij de eerste zitting heerschte eene flauwe stem ming later kwam er meer leven en waren de koopers meer gedecideerdde prijzen voortdurend vast. Goede wol haalde de vroegere prijzen en was bijna gelijk aan den koers der Januari-veiling. Extra, qual. sup. echter kon die hooge prijzen van Januari niet halen. Voor tweede soort gaf men dezelfde prijs als sedert 14 dagen uit de hand werden besteed. In het algemeen zijn de prijzen vergeleken met die van Januari: Voor goede B. A. 5 centimes lager, voor superieure-, middel en 2de soorten 5 a 10 centimes lager. Montevideo minder gezocht prijs 10 a 15 centimes lager. Schapenvellenin het begin der week kalm doch werden later iets willigerin het geheel werden verkocht 16 balen B. A.per „Salier", a fr. 12275, en 94 dito, per „Olbers", llataderos la, 2a, 3a en inferieure a fr. 75, per „Wahilo". Aangekomen 3529 balen van B. A.,-p. „Maske- leine", „Salier" en „Angela" 22 var. Montevideo, p. „Salier"; 116 van Valparaiso, p. „Ramzes" 100 van Odessa en 90 van Havre. ANTWERPEN, 21 April. Heden werden uit de hand verkocht119 balen vette La Plata wol. Op de vijfde zitting der veiling werden aange boden 2402 balen B. A., waarvan verkocht 1647 en 38 balen diverse waarvan 18 verkocht. De dezen dag geveilde hoeveelheid bestond uit eene schoone keuzedie tegen den openingsprijs zeer gereede koopers vond. Rotterdam21 April. Tarwe. De toevoer van Inlandsche Witte was minder groot dan de vo rige weeken ruimde sleepende vorige prijs op. Jarige Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche de beste f9.— a 9.60; dito min dere f 7.00 a 8.80. Rogge. Inlandsche genoot weinig vraag, en wederom 10 cent minder, gedeelijk te verkoopen. Vlaamsche en Zéeuwsche f6.20 a 6.70; O verm, en mindere soorten t'5.50 a b.40. Gerst. .Zeeuwsche Winter en Zomer in de beste soorten tot lagere prijzen goed te verkoopen. Af wijkende traag. Zeeuwsche, Flakkeesche en Overmaassche Winter de beste f7.00 a 7.40, dito mindere f5.80 a 6.80, dito Zomer f4.50 a 5.7Ö. Kaapstad, 8 April. Chelmsford heeft Ghings- lovo bereikt. In het gevecht van 6 dezer zijn 1200 Zoeloes gedood en den 2n dezer had kapi tein Wood in Basutoland 2200 runderen 240 paarden en 300 schapen buit gemaaktzonder daarbij verliezen te lijden. 1100 Zulu's hebben in den ochtend van 3 dezer het kamp van generaal Chelmsfoad te Agtincholo'ra aangevallen doch werden met groot verlies tervggeslagen. Chelmsford ontzette Ekowe in den nacht van den 4n. De Engelschen leden daarbij een verlies van 206 dooden en gewonden de Zulu's daar entegen van 2500. Ekowe ontzet zijnde, keert het garnizoen naar de Jugelarivier terug. De Boeren van de Transvaal dreigden Pretoria te belegeren en den Gouverneur sir Bartle Erere in gijzeling te houden zoo hun eischen niet wer den ingewilligd. Weenen22 April. De Keizer ontving de heilwenschen van de verschillende deputaties der landen en steden bij gelegenheid van zijn zil veren jubelfeest. Ook de vertegenwoordigers der vreemde mogendheden brachten hem de wenschen van hunne souvereinen over. Er is een ontzag lijke toevloed van vreemdelingen. Het versieren der stad is begonnen. \Vi M MM y 8 iM&su Voorspoedig bevallen van een welgeschapen DOCHTER, ANNA CATHARINA GOOSSENSechtgenoote van Ant. Ch. le Blanc. Waalwijk, den 20 April 1879. OOOOOOOOO O OOOÖOÖOOO UIT HET MAGAZIJN VAN DEN den volledig.'.n catalogus met de'gravu ren van dc Zomermodes vix-. 1879, met aanwij zing om zelf de mqat te nemen van alle nderkleederen. CompIeetCOStWHH Uit h cos el uit dep Catalogus Ir fantaisie laken t wol gevoerd GompleetCflSlUM Paataisie Linnen Compleet Costnum G'a 5.50 Bestellingen van Gl. 12 50 of worden franco vracht en rechten verzonden, hetzij tegen rembours, hetzij na ontvangst van een post wissel. Van elk kleedingstuk, dat bij ontvangst niet mocht bevallen, wordt het geld on- middelijk teruggestuurd. Alle bestellingen te richten una La Krecteor do Is paris MEN CORRESPONDEERT IN HET HOLLANDSCH 000000000-0 000000004 vraagt tegen hoog loon en voor vast werk, DRIE bekwame diverse kwaliteit, bij minstens tien do zijnen, aan ZEER VOORDEELIGE PRIJZEN. Tilburg. P. W. de Kanter. Op Dinsdag 29 April, des namiddags ten 2 ure, ter herherge van J. DE WIT te Dusskn zal door den heer R. C. VAN HONSEWIJK aldaar, bij inschrijving worden Bestekken zijn a f 1.- te bekomen bij den hqer C. DE BRUIJN Az. te Waspik die ook de verlangde inlichtingen geeft. Aanwijzing op den dag der aanbesteding, 's-morgens om 10 uur. zal te WAALWIJK m het Openbaar VERKOCHT WORDEN: De geheele inhoud eener groote tc Waalwijk, maakt bekend, dat de uit- gestelde Verkooping van de Heerenhuizinge, Igpytll Huisje en Leerlooie- Ifil A-rÜ met 25 Kuipen, - ''-- Bouw- en Weiland te Waalwijk, zal gehouden worden in Hotel „De Twjee Kolommen" te Waalwijk, Pro visioneel op 28 April 1879 en finaal op 12 Mei daarna, telkens des avonds om 7 uur. En de Verkooping van Inboedel enz. aldaar, ten huize van den Heer L MOONEN, op 13 Mei 1879, des morgens om 10 uur.

Echo van het Zuiden | 1879 | | pagina 3