Nummer 152. Zondag 22 Juni 1879. 2e. Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Posterijen. Bekendmak i n g e n BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Duitsehland. De Echo van het Zuiden, D't blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden J 1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco tè zenden aan den Uitgever. Uitgever: ANT00N TIELEN te Waalwijk. Advertentiën 17 regels 0,60, daarboven 8 cent per regel; gr do te letters naar plaatsruimte. Advertentiën, driemaal ter plaatsing opgegeven, worden tweemaal in rekening gebracht. Reclames beneden de rubriek Binnenland 15 cent per regel. De Directeur van het Postkantoor te Waalwijk maakt bekend, dat van af 1 Juli 1879 de posten zijn geregeld als volgt VERTREK. Ten 7 ure 's morgens naar Baardwijk, Drunen, Haarsteeg, Nieuwkuik, Vlijmen en 's-Bosch. Ten 10 ure 's morgens naar SprangKaats heuvel Loonopzand en 'Tilburg. Ten ure 's middags naar Besoijen, Sprang KaatsheuvelLoonopzand en Tilburg. Ten 4 ure 's middags naar Baardwijk, Drunen, Elshout, Heusden en Gorinchem. Ten 6 ure 's middags naar Besoijen, Vrijhoe- ven-Capelle 's-Grevelduin-Capelle Waspik Raamsdonk, Geertruidenberg en Gorinchem. AANKOMST. Ten i)1/^ ure 's morgens van Amsterdam Gorinchem, Breda, Geertruidenberg, Oosterhout, Raamsdonk, Waspik, 's-Grevelduin-Capelle, Vrij- hoeven-Capelle en Besoijen. Ten 91/a ure 's morgens van Heusden, Elshout, Drunen en Baardwijk. Ten 10 ure 's morgens van Tilburg, Loonop zand Kaatsheuvel en Sprang. Ten ö'/4 ure 's middags van 's Bosch, Vlijmen, Haarsteeg, Nieuwkuik, Drunen en Baardwijk. Ten 8*/4 ure 's avonds van Tilburg, Loonop zand KaatsheuvelSprang en Besoijen. Hiermede vervalt de vorige regeling van vertrek en aankomst der posten. Aangeteekende brieven moeten een halfuur, Gewone brieven, drukwerken, enz. een kwart uur voor het vertrek van elke post ten kantore bezorgd zijn. De buslichting aan het kantoor heeft plaats een kwart uur vóór het vertrek van elke post, en die aan den Hoek Ten 8 ure 's morg. en ten 1 en 5 ure 's midd. De Directeur voornoemd,. BAGGERMAN. STAAT VAN BRIEYEN geadresseerd, aan onbekenden. Gedurende de eerste helft der maand Mei. Van "Waalwijk. A. Wolkers. Groningen. Van 's Grevelduin-Capelle. H. Gnselaar. Amsterdam. Kunnende de brieven door den afzender aan net Postkantoor alhier worden terugontvangen. De Directeur. BAGGERMAN. De Burgemeester der gemeente Waalwijk ter afkondiging ontvangen hebbende het Kohier der personeel* belasting over het dienstjaar 1879/80 verwittigt de belanghebbenden dat gezegd koiiier door den heer Inspecteur van 's Rijks directe be lastingen dezer Provincie op den 11 Juni 1879 is executoir verklaarddat hetzelve op heden aan den Rijks-Ontvanger in deze gemeente ter invor dering is toegezonden en dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. De belastingschuldigen welke zich met hunnen aanslag bezwaard achten kannen hunne redenen verzoekschrift binnen drie maanden na dato SSW"* verklsringindienen bij Gedeputeerde «rWv Mr Pr°vincie, des verkiezende door tus- 'sRijk.bewTgem11 betr°kken controleur Be Burgemeester voornoemd Waalwijk, 16 Juni fê». MR KL0KKEN' ten^*Wer8 van Waalwijk eJntnm.tio? h! f "^emeene kennis, dat over- eenkomstig de wet van den 2 Juni 1875 (Staats- blad no f95) aan de firma Van der Heijdentn 4 erwiel alhier en hare rechtverkrijgenden bij - !a.n 9 A vergunning is verleeni tot het oprichten van een fabriek tot kunstmatige oereiding van boter op het perceel gelegen alhier ^tie C., nummer 1278. Burgemeester en Weth. voorn. VAN DER KLOKKEN. De Secretaris, w F. W. VAN LIEMPT. Waalwijk, 19 Juni 1879. LOTING VOOR DE SCHUTTERIJ, De Burgemeester van Waalwijk maakt bij deze aan de belanghebbenden bekend Dat de loting voor de schutterijtusschen de ingeschrevenen van dezen jarezal plaats hebben onder toezicht eener commissie uit het Bestuur, ten raadhuize dezer gemeente op Maandag den 30 Juni, des voormiddags ten elf ure precies, wordende de belanghebbenden bij deze gelast zich ter plaatse en op dato voormeldte laten vinden teneinde aldaar voor de dienst der schut terij te loten of zulks door behoorlijk gemachtig den te laten doenzullende voor hen die per soonlijk afwezend blijvenen zich niet op voren staande wijze hebben doen vertegenwoordigen door een der leden van de commissie worden getrokken. En dat eindelijk de belanghebbende personan bij de loting de gelegenheid zal worden openge steld om de reden van vrijstellingwaarop som migen aanspraak zonden mogen maken ter kennis van de genoemde commissie te brengenmet aanduiding van het artikel der wet en het onder deel van aienwaarop zij hnnne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekon digd en aangeplakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. De Burgemeester voornoemd, VAN DER KLOKKEN. Waalwijkden 20 Juni 1879. De Senaat heeft de wet op het lager onderwijs met 33 tegen 31 stemmen aangenomenterwijl een lid zich van stemming onthield. Behalve den heer Tornaco hebben alle Senatoren deel aan de stemming genomen. Prins de Ligne nam het voorzitterschap waar. De tribunes hebben geapplaudisseerd, doch de President noodigde het aanwezig publiek uit het stilzwijgen te bewaren. Reeds meermalen is melding gemaakt van de uitgestrekte dievenbendedie eenigen tijd geleden in België is gevangengenomen. Thans is hun proees afgeloopen. De twee leiders werden veroordeeld respectievelijk tot 25 en 20 jaren dwangarbeidmet levenslang verlies der burge- lijke rechten. Voorts werden nog 11 leden der bende tot gevangenisstraffen vrn 5 tot 12 jaren veroordeeld. Het Haf van appel te Brussel heeft uitspraak gedaan iu de zaak betreffende het verzoek tot uitlevering van H. P. Kerdijk. Het Hof was van oordeeldat de uitlevering kan worden toegestaan voor de feiten welke door de Neder- landsehe autoriteiten in het bevel tot gevange neming zijn aangegeven en toegelicht. Waarschijnlijk zal de Regeering eene beslis sing in gelijken zin nemen. Tegen zulk een advies van het Hof laat de wet geen cassatie toe. Omtrent de zitting der Kamer op Maandag jl. wordt nog het volgende gemeld Toen de zitting voor de eerste maal door Gambetta ge schorst werd ging het zoo stormachtig toe, dat de kolonel Rieux militair kommandant van het paleis der Kamer die er gewoonlijk in burger- kleeding verschijnthet raadzaam oordeelde zijn uniform aan te schieten. Tusschen een der quaestoren den heer de Mahyen de Bona- partisten kwam het gedurende de schorsing tot een hoogjoopend geschil. De Bonapartisten na melijk waren in eene bijzondere zaal bijeenge komen 't geen tegen het reglement is. De heer de Mahy maande de Bonapartisten aan de zaal te verlaten. Hieraan werd echter geen ge volg gegeven en de Mahy gaf toen bevel de militaire wacht te roepen. Nu ruimden de Bonapartistan het velddoch één hunnerle Provost de Launay, werd onbeschoft. De Mahy gaf hem toen te kennendat hij in hem zijn man zou vinden indien hij van de zaak eene persoonlijke quaestie wilde maken. De Launay werd hierop handelbaar en droop af. Bij de Kamer is een voorstel ingekomen van de bureaus der vier groepen van de linker zijde tot wijziging van het reglement. De voor naamste wijziging betreft art. 123. Zij bepaalt, dat de censuuruitgesproken over een lid, met tijdelijke uitsluiting uit de Kamerhem het recht ontzegt in de eerstvolgende dertig zittin gen in de Kamer te verschijnen. (Bij het thans bestaande reglement is de uitsluiting slechts beperkt tot drie zittingen.) Verder wordt voor gesteld dat een lidover wien in hetzelfde zittingjaar ten tweeden male de censuur met tijdelijke uitsluiting wordt uitgesproken, niet eer dan iu het volgende zittingjaar in de Kamer mag verschijnen. De urgentie is voor deze wijzigingen gevraagd en- door de Kamer aangenomen. Te Parijs zijn eenige Engelschen in hech tenis genomen beschuldigd van het uitgeven van valsche Engelsche bankbilletten. Hun namaaksel moet zoo kunstig zijn dat slechts het toeval tot de ontdekking geleid heeft. Een vriend van Blanquiniet wetende dat deze des morgens in vrijheid gesteld was vervoegde zich eenige uren na diens vertrek bij den portier der gevangenis en vroeg of hij den heer Blanqui ook spreken kon. „Mijnheer is uitgegaan", zeide de portier„maar komt zoo straks terug." Een vreeselijk geval van „delirium tremens is gister in een werkplaats in de rue des Pois- sonniers voorgevallen. Een werkman had met een kameraad gewedeen kan brandewijn leeg te drinken. De man won de weddenschap en trotsch op zijn „heldendaad" begaf hij zich met zijn vrind naar de werkplaats. Maar de wer king van den alcohol bleef niet uit; het bloed drong in de oogen en het gelaat weid vuurrood: de dronkaard werd krankzinnig eneen hamer grijpende begon hij alles om zich te verbrijzelen. Zijn kameraad wilde hem dit belettendoch de woesteling verbrijzelde hem de hersenpan. Ver volgens zonk hij in een vedooving weg; zijn toestand schijnt hopeloos te zijn. Het Congres werd Donderdag-morgen ten 10 ure 15 minuten geopend, onder voorzitterschap van den heer Martel. De Minister Leroyer diende het voorstel in tot intrekking van art. 9 van de Constitutiewelk voorstel onmiddellijk met bijna eenparige stemmen urgent werd ver klaard. De heer Testelin van de linkerzijde stelde voor, in de afdeelingen over te gaan tot de be noeming met gesloten briefjes van een commis sie van 15 leden. Het voorstel van den heer Testelin werd met groote meerderheid aangenomen. Onmiddellijk na het trekken van de afdeelin gen, waarmede het Congres ten 11 ure 30 m. gereed was, werd de-zitting geschorst. De zitting werd hervat ten half 4. De voor zitter maakte den uitslag bekend van de stem ming waarbij benoemd werden de leden der commissie om het ontwerptot intrekking van art. 9 der constitutiete onderzoeken. Gam betta werd gekozen tot voorzitter en Jules Simon tot rapporteur der commissie. Déiolle en Chesnelong verzetten zich tegen de benoeming der commissieals onregelmatig en tekort doende aan het recht der minderheden. Pelletan antwoordt hun en haalt als voorbeeld de oude vergadering vau afgevaardigden aan. Baudry Asson stelt een motie van orde voor, waarbij geprotesteerd wordt tegen de benoeming der commissie. Deze motie wordt verworpen bij de prealable quaestie. De zitting wordt van vijf tot zes uur geschorst. Simon deelt het rapport der commissie mede, dat besluit tot aanneming van het ontwerp, den terugkeer naar Parijs noodzakelijk noemt, opdat de hoofdstad aan het land teruggegeven worde, en voorstelt onmiddellijk de beraadslaging te openen. Buffet stelt voor de beraadslaging te verdagen tot den volgenden dag, opdat zij gron diger zij. Dit voorstel wordt verworpen. Lucien Brun verklaart dat hij tegen den terugkeer naar Parijs zal stemmenomdat hij de verantwoordelijkheid niet wil dragen van de gebeurtenissenwelke hij voorziet. Cassagnac zegt, dat hij voor den terugkeer stemmen zal, omdat hij overtuigd is dat deze den val der republiek zal ten gevolge hebben. Het ontwerp, waarbij artikel 9 der constitutie wordt ingetrokken, wordt aangenomen met 549 tegen 262 stemmen. Een klein incident werd veroorzaakt door de luidruchtigheden der rechterzijde. De voorzitter Martel verklaarde dat de taak van het congres was volbracht. Volgens eene officieele dépêche uit Batna van den 17den dezer had den vorigen dag een gemachtigde van den stam van Oulcd-Daoud, de eenige Algerijnsche die in opstand was ge komen, aan generaal Forgemol de onderwerping van den stam aangeboden. De generaal eischte de uitlevering van den aanstoker des opstands. Bij weigering zou hij rog denzelfden dag tot den aanval overgaan. Er waren maatregelen genomenom den aanstoker de vlucht naar Tunis af te snijden. Het Engelsch-Indisch gouvernement heefteen uiteenzetting van den, terloops gezegdzeer treurigen, financieelen toestand van het Keizerrijk iD 't licht gegeven. Men zal tot de grootst mogelijke bezuinigingen overgaan en reeds is order gegeven tot besparingen tot een gezamen lijk bedrag van 1 millioen pond sterling. Ook de militaire uitgaven zullen grootelijks worden verminderd. In eiken tak van bestuurdus luidt de verklaringzal eene staatkunde van de strengste zuinigheid en beperking worden in-" geroerd. Engeland heeft het plan, om de Europee- sche schuldeisehers van Egypte ten koste der inboorlingen te betalen afgekeurd. Tot er in den stsnd van zaken verandering gekomen zal zijn, zullen Engeland en Frankrijk weigeren het door den heer Rotschild verlangde decreetom de aan den Staat afgestane landerijen en palei zen des OnderkoniDgs van de inbeslagneming te versehoonen, goed te keuren. Uit Dundee wordt het volgende gemeld omtrent het buitengewoon veranderlijke weer in Schotland Op de oostkust hing den vorigen avond zulk een dikke mistdat de scheepvaart volkomen gestremd werd, terwijl op de westkust de lucht zoo helder mogelijk was. Gister hébben in de noordelijke districten hevige onöerstormen gewoed. - Te Töbermóry en op andere plaatsen in Muil werden herige schokken van aardbevingen ge voeld. Londen, 20 Juni. Volgens bericht uit Kaap stad is Prins Louis Napoleon den 3den Juni door de Zoeloes op een verkenningstocht ver moord. De Minister van Koloniën heeft officieel in 't Parlement medegedeeld, dat Prins Louis Napoleon in Zuid-Afrika is overleden. Zijn lijk wordt onder geleide van Engelsche oorlogschepen hierheen gebracht. (Pr. N. Ct.) Bij het Eisenbahn-Regiment dat tegenwoordig bezig is den bovenbouw van de lijn Arnstadt Ilmenau te leggen, is den lOden dezer een be treurenswaardig ongeluk voorgekomen. Eenige manschappen reden op eene lowry een sterk hellend gedeelte van de lijn af, om zich naar hun post te begeven eenigen van hen verloren hierbij het evenwicht en sleepten in hun val verscheidene hunner makkers mede. De val had, trots de geringe hoogtezeer ernstige ge volgen één man brak den schedel en bleef dood, drie kregen breuken en sterke kneuzingen en meer anderen kregen lichtere kwetsuren. De Commissie voor de belasting op tabak heeft het ontweip tot belasting der reeds binnen het rijksgebied ingevoerde en aanwezige tabak verworpen.

Echo van het Zuiden | 1879 | | pagina 1