Nummer 158. Zondag 13 Juli 1879. 2e. Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. B e k e n d m a k i ng e n BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Spanje. Italië. BINNENLAND. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk, De Echo van het Zuiden, D't blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden/1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. Be Burgemeester van Waalwijk, maakt bekend, dat de herbergen tapperijen en anderen voor het publiek openstaande huizen gedurende de aan staande Kermis-dagen zijnde van Maandag den I4n toten met Zaterdag den 19nJulia.s.kunnen openblijven tot middernacht. Waalwijk 12 Juli 1879. De Burgemeester VAN DER KLOKKEN. De Maarschalken Mac Mahon en Canro- bert hebben ondanks het verbod der Regeering, toch verlof gevraagd om naar Chislehurst té gaan teneinde de begrafenis van Prins Lodewijk Napoleon bij te wonen. Dit verlof is hun ge- Ad verten tién 1-7 regels ƒ0,60, daarboven 8 cent per regel; groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, driemaal ter plaatsing opgegeven, worden tweemaal in rekening gebracht Reclames beneden de rubriek Binnenland 15 cent per regel. De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekendaat gedurende de Kermis-dagen, aanvan gende op Maandag den 14n en eindigende Zaterdag den 19 Juli a. s., de Caroussels en tenten, waarin vertoonigen worden gegeven, ten 87, en de kra men ten 10 uur des avonds moeten zijn gesloten. Waalwijk 12 Juli 1879. De Burgemeester. VAN DER KLOKKEN. Het tweede oproerig plakkaatdat Dinsdag- ochtendthans op de muur van het pa]eis van justitie (e Brusselgevonden werd is eveneens in het Vlaamsch gesteld en met drukletters ge schreven. Meer nog dan het eerste spreekt dit product voor de hooge ontwikkeling van den steller „De schoolwet is geteekend laet ons nu den Koning doorsteken voor God en vaderland". De Antwerpsche „Opinion" roemt zeer de thans volkomen geslaagde poging om levend Amerikaansch vee aan de Belgische markt te brengen. Sedert de booten der geregelde stoom- vaart lijnen tusschen Antwerpen en de Yereenigde staten op dit vervoer ingericht zijn heeft deze aanvoer een ontzaggelijken omvang verkregen. Ihans komt er geen enkele boot dezer lijn meer aan of Amerikaansch vee maakt een' deel harer lading uit. Zoo arriveerde Zaterdag de „Athens" van Philadelphia met 110 runderen aan boord, en Zondag de „Henry Edye" met 125 runderen en een aantal paarden. De runderen gelijken op het vermaarde Durham-ras en dragen uiter lijk met de geringste sporen van afmatting door de zeereis. Zij gaan dan ook aan de markt grif van de hand. Het blad roemt de uitste kende en practische inrichting der stallen op het achterdek van de stoombooten. T, lu. den nacbt van <'en 7 dezer is te Aalst, in Belgiehet stadhuis met zijn vermaarden toren uit de 12e eeuw grootendeels een prooi der vlammen geworden. Het Stedelijk Bestuur had de onvoorzichtigheid gehad den vorigen avond, bij gelegenheid van een locaal feest, op men toren een vuurwerk te doen ontsteken. Nadat tegen middernacht zich een begin van Ki ^öpên baard haddie echter schijnbaar gebluscht wasis des nachts ten 2 ure opnieuw brand ontstaan tengevolge waarvan het antieke stadhuis grootendeels vernield is. Met 830 tegen 85 stemmen heeft de Fransche ksmer van Afgevaardigden het bekende zevende wtikel^ van Ferry's onderwijswet goedgekeurd *aarbij de leden van niet erkeude godsdienstige geestelijke corporation van het geven van onderricht worden uitgesloten. Aan het voor afgaande debat was nog deelgenomen door'Gra- "er de Cassagnac (den vader), Deschanel en Louis Blanc. Ongeveer dertig republiekeinen onder welke ?,n Renaultbebben gestemd tegen het zevende artikel. Na dit belangrijk besluit der Kamer zijn alle volgende artikelen en eindelijk ook de geheele wet aangenomen met 352 tegen 159 stemmen. Wet de beraadslaging over de begrooting is gis- teren een aanvang gemaakt. Niet alleeji van de militairen maar ook van alle ambtenaren zalnaar verzekerd wordt, verlaWCrVOlg °P de BePubliek worden In het Paleis van den Eaad van Stale is een persoon binnengedrongendie vervolgeus niet minder dan vier revolverschoten heeft afge vuurd gelukkig zonder iemand te treffen. De groote bijeenkomst van Bianquisten die te Bordeaux zou plaats hebben en welke door vijf-duizend personen heette te zijn bijge woond heeft niet plaats gehaddaar de eige naars van het Alhambra de heeren niet verkoos te ontvangen. De heer Jules Grévy zal morgen (Zondag) de groote revue van Longchamps in de presi dents-tribune bijwonen. Dit schouwspel zal vreemd zijn voor het Pa- rijsche volk dat gewoon was om zijn vorsten, omringd door een schitterenden staf, allen op vurige rossen gezeten, voor de tribune te zien halt maken. Wie herinnert zich niet de schit terende revue's van het Keizerrijk en zelfs die onder Maarschalk de Mac-Mahon Als dan uren lang de opmarsch geduurd had en de troepen zich opgesteld hadden, bulderde op eens het kanon, van de zijde der Abdye van Long champs verhief zich een groote" stofwolk en binnen weinige minuten kwam het hoofd van den Staat, omringd door een schitterende stoet, voor de tribune aan, waar de troepen voor hem defileerden. Welk gejuich ging er niet op uit die honderd duizendendie het Longchamps-veld als een dichte muur omringden, als onze dapperen hen voorbij trokkenwelk een applaus deed zich niet alom hooren, als dit of dat regiment voorbij marcheerdewelks vaandel roemrijk tegen den vijand verdedigd was. Het" hart moet voor Frankrijk kloppen om die gevoelens te kunnen deelen, en men kan moeilijk een kleine glimlach verkroppenwanneer men zich nu een revue van het Fransche leger denkt, defileerende voor eenige heeren in zwarte rokken. Omdat men dit zeer goed ingezien heeft is er een mouw aan gepast en wel op de volgende wijze De gouverneur van Parijs, generaal Avmard, die de revue zal passeerenzal zich met zijn staf aan het hoofd der troepen stellen en na een halven cirkel gedefileerd te hebben zich voor de tribune plaatsen en aldus het algemeen défilé komm andeeren. Dit is in zooverre afwijkend van vroeger, dat toen het hoofd van den Staat het opperbevel voerde ep de gouverneur de eerste generaal was, die hem ter zijde reed. In de jongste vergadering van het Aard rijkskundig Genootschap heeft de heer de Les- seps weder mededeelingen gedaan betreffende het plan van een kanaal door de landengte van Panama. Even als ten aanzien van het Suez- kanaal zou hij alleenzeide hijtegenover het publiek de verantwoordelijke persoon zijn. Hij zou vooreerst 400 miltioen francs trachten bijeen te brengen. De waarborgen van 2 millioen, door de regeering van Venezuela geëischtis reeds betaald. Het totaal der kosten voor het graven van het kanaal zou, naar hij meende, 750 mil- lioen francs niet te boven gaan en het zou binnen acht jaar gereed kunnen zijn. Voorts trachtt e hij aan te toonendat de te overwinnen moeilijkheden niet zoo groot zijn als die, welke het Suez-Kanaal in den weg stonden, terwijl hij de voordeelen uiteenzettewelke het aanwezig zijn van een spoorweg en de groote steden aan de uiteinden er van zouden opleveren, vergeleken bij den toestand in een woestijn, waar zelfs geen druppel water voor de werklieden te vinden was. Eindelijk bracht de heer De Les- seps in herinnering, hoe reeds Lodewijk Napo leon toen hij te Ham gevangen zateen plan voor een Panama-kanaal beraamd had en op't punt was van naar Amerika te vertrekken, toen de omwenteling in 1848 hem van voornemen deed veranderen. Zijn plan vindt men uitvoerig beschreven in de „Eevue des Deux Mondes" van 1847. De pastoor Louel van Ver (Oise) is zaterdag jl. te Othis (Seine-et-Marne) door een hoefsmid Clabaut genaamd, op den straatweg vermoord. De ellendeling bad zich in een hollen weg vescholen en twee geweerschoten op den geeste lijke gelost.. Ofschoon zwaar gewond, heeft deze zich zestig meters ver kunnen voortslepen; doch de moorde naar haalde hem in en maakte zijn slachtoffer met twintig messteken af; daarna verborg hij het lijk in een korenveld. Eerst Zondag-morgen werd de afwezigheid van den pastoor ontdekt en zijn lijk gevonden. De moordenaar is ontvlucht. Prins Jérome Napoleon is met zijne beide zonen naar Chislehurst vertrokken om de be grafenis bij te wonen van het stoffelijk overschot van Prins Lodewijk. Hij treedt bij deze gele genheid op als het hoofd der familie Bonaparte, als hoedanig hij trouwens door het grootste gedeelte der partij wordt gehuldigd. Meer en meer schijnt de Prins vroeger zoo trotsch op zijn Republicanismebehagen te scheppen in de hem ten deel gevallen erfenis. Hij houdt zich wel is waar nog steeds op den achtergrond doch ledig zit hij nieten het is zonder twijfel aan zijn bemoeiingen toe te schrijven dat het dagblad „Paris Capitale" juist nu een schrijven openbaar maakt, door den Prins in Mei 1871 aan Jules Favre gezonden en waarin de Regee ring der Nationale Defensie heftig wordt aan gevallenomdat zij het beroep op het volk steeds uitstelt, 's Prinsen gemalin Clotilde, die na lange afwezigheid weder te Parijs is terug gekeerdmoet er voor zijn dat Jérome openlijk als pretendent optrede omdat dan voor hare zonen de weg gemakkelijker zal worden. Rouher moét bij de ex-Keizerin er zeer op hebben aangedrongen een proclamatie uit te vaardigen ten gunste van prins Jérome Napoleon. Hij acht dit het eenige middel om de uiteen- spatting der partij te voorkomen. Inmiddels is weer de „Liberté" van Bona- partisch Republikeinsch geworden. Een ander verlies leed de Bonapartische partij door het overlijden van Clément Duvernois, oud-minister onder het Keirerrijk. Het Engelsch Hoogerhuis heeft bij tweede lezing de Iersche onderwijswet der regeering goedgekeurd. In 't Lagerhuis is met 76 tegen 56 stem men een voorstel van een der leden aangecomen, strekkende om een afzonderlijk Ministerie in is stelleir voor Koophandel en Landbouw. De' regeering had, bij monde van Stafford-Northcote, verklaard er mede ingenomen te zijn maar het niet te kunnen ondersteunen. Voorde regeering dus een kleine nedy^Ëg. 'laden bevatten thans de luitenant mede, dat generaal Crealock den 19n op het fort Chelmsford is aangekomen. Den volgenden dag begon de groote opmarsch naar de rivier Umlalazyden 21n werd onder geringen tegen stand een brug over de rivier geworpen. Wesdigate is met het hoofdkwartier te TJpoko aangekomen. Generaal Wood zal zich weldra met Crealock in verbinding stellen. Wijselijk heeft Cetawayo er zich van ont houden „ten bewijze zijner goede bedoelingen,, aan de Engelschen de twee kanonnen uit te leveren die hij hun bij eene vorige gelegenheid heeft ontnomen. Niettegenstaande dus blijkt, dat de Kaffervorst den hem aangeboden dwazen vrede niet wilworden de operatieu door de Engelschen toch niet voortgezet, zoodat het vermoeden gewettigd is dat alleen onmacht hen noopte den bekenden veertiendaagschen wapen stilstand aan te bieden. Ze voeren toch niets uit. Volgens the Morning Post heeft Keizerin Eugenie met nadruk den wensch te kennen ge geven dat niemand hoegenaamd wegens de met den dood van haar zoon in verband staande omstandigheden moge worden gestraft. De Kei zerin beschouwt het verlies van haar zoon als een beschikking van Hooger en vindt troost in de omstandigheid dat de Prins gevallen is in de vervulling van zijn plicht. De huishoudster Catharine Webster is schuldig verklaard aan den bekenden moord op haar meesteres Julia Martha Lhemas te Richmond. Zij is ter dood veroordeeld. Sinds eenige dagen zijn er zes Zoeloe's in Londen, geen onderdanen van Cetawayo, maar van Koningin Victoria. Zij vermaken het in grooten getale opkomende publiek met allerlei Zoeloe-vermakelijkheden waarvan het werpen met den assegaai de meeste aandacht trekt. De Minister van binnenlandsche zaken heeft evenwel goedgevonden de herhaling dezer vertooningen te verbieden tot groote schade voor den onder nemer en tot groot verdriet voor het publiek. In Opper-Birmah is een opstand tegen den dronken koning uitgebarsten. Het gerucht loopt volgens den Daily-News-correspondent te Rangoon dat Engeland den gezantschappost te Mandalay zal opheffen. De Orontes is met het stoffelijk overschot van den Keizerlijken Prins te Portsmouth aan gekomen. De Engel uitspraak van de Carey, de snelvoetig Louis Napoleon, wei bij deze droevige gt staan. De Raad hed scherpe berispin^ zijne positie tegenov grepen en dus verantwoordelijk gelijk met het juist wanneer hij gezag over het Ten tweede dat Carey te 1 een deel van Voorts heeft hij 9 mm m die „een "betreurenswaardig gemis van "militair beleid" verraadt, de haltplaats uitgekozen vlak bij een kraal, een begroeid terrein, en eindelijk betreurt de krijgsraad het ten zeerste, dat geen poging is gedaan om de manschappen van het escorte te verzamelen, om den vijand het hoofd te bieden waardoor mogelijk de achterblijvers hadden kunnen gered worden. Een bepaald vonnis schijnt niet te zijn geveld. Intusschen zal luitenant Carey, die in arrest gesteld is, naar Engeland gezonden worden. Berichten van de Kaap dd. 24 Juni deelen Te Madrid is de hitte zoo groot, dat de afgevaardigden de stad ontvluchten, en de zitting der Cortes waarschijnlijk gesloten zal worden, zoïjdra het adres van antwoord is goedgekeurd. Onderscheidpnp'bhjden melden op gezag van .de te Rome versgy^BSTmin^Seer officieuse [elingen ïnag^tsaJIuitsi jenwoordig rechtstreeks Bismarck gevoerd, "||n Bismarck zou vederspannigheid b geestelijken volle BURG. geeft Kracht". 5ag 13 Juli 1879, namid. 5Yj Wor Heeren Honoraire Leden met hunne dames in de gewone societeitszaal bij den Heer M. C. Emmen. BAL' op Maandag 14 Juli 1879, namiddags ten 2 ure. Tilburg, 12 Juli 1879. Woensdag namiddag, circa 41/2 ure, is alhier in de huizing van J. Barben bewoond door P. Huijbrogts en gelegen in het zoogenaamde Willemspark een begin van brand ontstaan, die door de spoedige hulp der buren zich enkel tot

Echo van het Zuiden | 1879 | | pagina 1