Duitschland. Oostenrijk. Amerika. BINNENLAND. oorlogstoebereidselen voort en is bijzonder op de Engelschen gebeten omdat ze de schepen legen- houden die hem toestellen voor electrisch licht moeten brengen. The Liverpool post van 11. Dinsdag schrijft: De naaste omgeving van Addison-stieet alhier bevindt zich sedert eenige weken in een toestand van volslagen oproer. Zeven of acht police-men voorzien daar dag en nacht in de dienst en bij den rechter zijn reeds een geheele reeks van klachten ingediend terwijl het aan de politie tot heden maar niet mogt gelukken de rust te herstellen die nu reeds sedert een paar maanden op ergerlijke wijze wordt verstoord. Wat tot den strijd eigenlijk aanleiding heeft gegeven schijnt moeielijk met zekerheid uit te maken. Zooveel is zekerdat de bewnoers der straat en van den omtrek zich in twee vijandige kampen hebben gescheiden en de vrije Zondags-uren ge bruiken om elkaêr geregeld slag te leveren. LI Zondag begon de strijd tegen 3 ure en duurde tot omtreeks 9 ure. Men schijnt aan beide zijden met groote verbittering en dapperheid geklopt te hebben. Een deel van de oproerige gasten bezetten de daken der huizen en bombardeerden van daar de in de straten vechtende troepen met goed gemikte salvo's van dakpannen en stukken lei. Het teedere geslacht en de lieve jeugd onder steunden deze operatiën door een niet minder geslaagden regen van steenen uit de bovenste verdiepingen. Het spreekt van zelf, dat aan het betalen van de huurpenningen door de gezamelijke huis bewoners in deze dagen van strijd niet gedacht wordt. Wanneer een ijverige bode zich van zijn plicht wil kwijten om in de straat de huurpen ningen te gaan ophalen wordt hij onmiddelijk door de menigte op de vlucht geslagen. Maandag werden elf van de belhamels, die aan de klop partij van Zondag hadden deelgenomenvoor den rechter gebracht. Het is te hopen dat het aan de politie eindelijk gelukken zal aan deze verregaande buitensporigheden spoedig een einde te maken. De detective-inspecteur Palmer, Druscovich - en Meicklejohn die aan den grooten wedren- zwendel deelgenomen hadden zijn uit de Cóld- batfields-gevangeniswaar zij hun twee jaren dwangarbeid hebben doorstaan ontslagen. De zaakwaarnemer Eroggatt die tot gelijke straf werd veroordeeld werd aan het einde van zijn straftijdtoen hij dacht de gevangenis te ver laten op nieuw in hechtenis genomenwegens een in dien tusschentijd aan het licht gekomen ander bedrog waaraan hij zich vroeger schuldig heeft gemaakt. noode besloot eene overeenkomst goed te keuren, die wel is waar een vredelievend doel heeft maar toch de mogelijkheid van .een oorlog met Rusland geenszins uitsluit. Acht dagen lang moest Graaf Stolberg bij den Keizer zijn invloed doen gelden. Toen gaf Z. M. zijne toestemming en teekende hij het verdragwaarin, misschien om hem te believen eenige kleine vormwijzi- gingen zijn gebracht. Geen andere invloed moet zich aan het Hof tegen het verdrag verzet hebben. Integendeel moeten alle ovérige ledeu der Keizerlijke familie zeer ingenomen zijn met de nieuwe staatkunde van den Rijkskanselier. Volgens de „Nordd. Allg. Ztg." missen de geruchten nopens aanstaande veranderingen in het Ministerie allen grond. Een opvolger van minister Bulow zal niet worden benoemd voor Bismarck is teruggekeerd en de geruchten be treffende verschil van meening tusschen den Rijkskanselier pu eenige Ministers zijn geheel ongegrond. Het blad spreekt verder tegen het bericht dat de Rijksregeering voornemens is tot een onbepaalden lateren termijn te verschuiven de invoering van de graanrechtenwelke op 1 Januari 1880 zou plaats hebben. De veldmaarschalk von Manteuffeldie den 1 dezer in functie is getreden als stadhouder van Elzas-Lotharingen heeft in de vorige week bij zijn bezoek te Metz onder anderen den bis schop en de leden van den stedelijken Raad uitgenoodigd aan een diner. De bisschop heeft zich door den vicaris-generaal doen vertegen woordigen doch van den stedelijken Raad is slechts een lid aan tafel verschenen. De stad houder heeft in zijn toost verklaard dat „die schending der hoffelijkheid" zijne aandacht niet was ontgaanmaar geen invloed zou hebben op zijne goede gezindheid jegens de bevolking. Onlangs begaf zich een heer te Mainz in het nachtelijk uur naar zijn woningen wilde een nauwe straat doorsteken. Toen hij in het midden daarvan gekomen was ging zijn hond een Newfouwdlanderplotseling voor hem staan en spande alle krachten iu om zijn meester tegen te houden. Toen deze stil bleef staan en voor zich uitzag bemerkte hij dat het luik van een zinkput open stond. Zonder bet schrandere dier zou hij er in gevallen zijn. Reeds den 5den October jl. is, naar uit Wee- nen aan de Londensche „Standard" geschreven wordtde overeenkomst geteekend waarbij de goede verstandhouding tusschen Oostenrijk en Duitschland wordt bevestigd. Deze overeenkomst moet niet minder dan 21 artikelen bevatten waarvan de voornaamste betreffen gemeenschap pelijk verzet tegen aanvallen var. buiten over eenstemming der handelstarieven van beide landen en behoud van het status quo in de Oostersche Weenen 22 October. De plechtige aanvrage van den Koning van Spanje om de har.d der Aartshertogin Maria Christina heeft gister door den buitengewonen gezant den hertog van Baylenbij den Keizer plaats gehad. Onmid dellijk na de toestemming des Keizers begaf de hertog van Baylen zich naar de aartshertogin teneinde in tegenwoordigheid van hare moeder van haar het jawoord voor den koning te ont vangen. Naar van elders wordt bevestigd is het verbond zuiver defensief en waarborgen beide Rijken elkaar daarin hun grondgebied. Mocht Rusland een der verbondenen of beide aanvallen ter wille van het Oosten dan zou Engeland bereid zijn to't het verbond toe te treden. Ook de „Koln. Ztg." komt nog eens op het verbond terug. Naar aanleiding van den terug keer des Keizers in zijne hoofdstad en de toe juichingen waarmede het volk hem ontving merkt het blad op, dat het daartoe juist ditmaal meer reden haddan het misschien zelf wist. Immers de Keizer heeft ook ditmaal weer eigen wenschen en eigen gevoelens ter zijde gesteld en heeft de strenge geboden van den plicht opgevolgd, door na zwaren strijd zijn toestem ming en onderteekening te verleeneu aan de nieuwe staatkunde van den Rijkskanselier waar van het eerste bedrijf te Weenen is afgespeeld. Yan den dag waarop Von Bismarck naar Berlijn terugkeerde dus vervolgt de Koln. Ztg., tot zijn vertrek naar Varzinheeft het leven van onzen Staat een zware crisis doorstaan. In de eerste zitting van het Staats-Ministerie hield de Rijkskanselier en Minister-President eene diep doordachte voordracht over den toestand van Duitschland en Europa en over de gevaren, die Duitschland van binnen en van buiten bedreig den en waartegen maatregelen moesten genomen worden. Die voordracht moet de hoorders ge weldig hebben aangegrepen en wie haar hoorden verklaarden datwanneer de Vorst in 't open baar zoo gesproken had, gansch Duitschland hem zou hebben toegejuicht. Het aangehaalde blad verzekert verder, dat de geschiedenis van het verdrag met Oostenrijk op het volgende nederkomt. Nadat Bismarck en Andrassy het volkomen eens waren geworden, werd in tegenwoordigheid van Keizer Prans Jozef een protocol opgemaakt van het verhandelde. Van dit protocol werd een duplicaat gemaakt en men kwam overeen dat de beide exemplaren door de beide Keizers zou worden onderteekend. Het geheele Pruisische Ministerie werd door Von Bismarck van de noodzakelijkheid van het verdrag overtuigd en was in deze dan ook ge heel op zijn hand. Graaf Stolberg reisde naar Baden-Baden om de toestemming des Keizers te vragen. Voor het geval van weigering-lag de vraag om ontslag van den Rijkskanselier gereed. Men kan begrijpen dus vervolgt het blad dat de Keizersteeds door innige vriendschap met het Russische Hof verbonden, slechts zeer De Ute-Indianen hebben zich ten Zuiden der Witte Rivier in het gebergte teruggetrokken. Daarmede schijnt generaal Merritt den veldtocht als geëindigd te beschouwen althans hij heeft zijn troepen naar de oorspronkelijke posten terug gevoerd. De gouverneur en de bewoners van Colorado zijn hiermede echter niet te vreden en eischen de verwijdering of verdelging der op het grondgebied van dien staat huizende India nen. Nu is generaal Adams als speciaal com missaris belast met het opsporen der Indianen die hij vervolgens dwingen moet hun gevangenen uit te leveren en hun wapens over te geven. Er schijnt op meer plaatsen beweging onder de Roodhuiden te ontstaan. Ook uit Nieuw- Mexico werd dezer dagen berichtdat de Apachen hier en daar gruwelijk huishielden. De gezant van Haïti te Washington heeft bericht ontvangen van een nieuwe revolutiedie in den avond van den 3n Octoberte Port-au- Prince was uitgebroken. Het voorloopig Gouver nement is omvergeworpen zonder dat een confliet voorafging. Een nieuw bestuur was ingesteld onder leiding van generaal Salomon. De wijsheid zetelt dus nu op den troon. De Kamers waren tegen 15 October bijeengeroepen om een nieuwen president te kiezen. De voorloopige bestuurder zal wel de uitverkorene zijn. Tilburg, 25 Oct. 1879. Woensdagnamiddag is alhier in de wijk Has selt van de school huiswaarts gaandeeen kind van C. van Laarhoven, oud 6VS jaar ondereen beladen zandkar geraakt met het treurig gevolg dat het eenige oogenblikken daarna den geest gaf. Donderdag voormiddag is zekere P. B., oud 45 jaren wegens vergrijp tegen de zedelijk heid gearresteerd en gevankelijk naar Breda ge transporteerd. Ten kantore der Geldersche Crediet-Ver- eenigingAgentschap Tilburgis aan het loket gevonden eene coupon 4 pCts obligatie Groote Russische Spoorweg. Rechthebbende kan de coupon aan genoemd kantoor terug bekomenof desverkiezende beta ling voor dezelve erlangen. Vrijdagmorgen zijn alhier twee jongens van 10 en 13 jaren wegens diefstal van horlogies enz. en gepleegde oplichterijen in verzekerde bewaring genomen. Bij het verhoor der kinderen is gebleken, dat zij dit op aanraden en met medewerking van een 17-jarige jongelingdie op een schrijuwerkerswinkel werkte en waarmede zij in kennis warenhebben gedaan deze "is dan ook gearresteerd. Het onderzoek is tot dus verre niet afgeloopen. Raadsvergadering op Woensdag den 29 October a. s., voormiddags 10 uur, waarin zul len worden behandeld Ingekomen stukken Rapporten gemeenterekening én begrooting en armenrekening en begrooting dienst 1878/80; Geldleening Wijziging van het schoolgeld aan de burger avondschool Benoeming van een hulponderwijzer aan de schooi Heikant. Waalwijk, 25 October 1879. Donderdag morgen is de „Willem Barents' aan de Marinewerf te Amsterdam voor den wn. gekomen. De burgemeester en eenige zeeofficieren waren de koene reizigers te gemoet gevaren en aan boord van het Poolschip overgegaan. Aan wal stonden eenige familiebetrekkingen, vrienden en belangstellenden, die de reizigers begroetten. Overigens had er geen officicele ontvangst plaats. De jongens van het wachtschip hieven een luid hoera aantoen het nette scheepje voorbij voer, overigens was in den geheelen omtrek niets dat van belangstelling sprak in de behouden terugkomst van de mannen, die de Nederland- sche vlag eere aandeden in het barre noorden Officieren en manschappen zagen er flink ge zond uit, tot de jonge Mantel toe, wiens moeder reeds te IJmuiden aan boord was gekomen. De jongen maakte allerminst den indrukdat zijn lust voor den zeemansstand met dezen tocht verminderd is. Op grond van particuliere inlichtingen ver klaart „1 Etoile beige", dat de mededeelingen van „le Précurseur" omtrent een overeenkomst tusschen België en Nederland aangaande het kanaal van Terneuzen zeer voorbarig zijn. De Précuseer handhaèfd zijn eerste beweren. Te Vlissingen zijn proeven genomen met een nieuwe reddingstoesteldoor den uitvinder, den heer Daneo van Antwerpenreddingsvest (gilet de sauvetage)- genoemd. Het bestaat uit een net vest van zwarte stof, dat door zijne bijzondere constructie, door der. drager in eenige seconden in een onfeilbare zwemmachine her vormd wordtdoor tusschen de voering lucht in te blazen, waartoe zich aan den binnenkant een guttapercha-buisje met mondstuk bevindt. De heer Daneo heeft, om het ook voor dames geschikt te maken corsetvesten gemaaktdie even goed aan het doel beantwoorden. De proeven voldeden uitmuntend. Door den brigade-commandant der Kon. Maréchaussee te Bergenopzoom is procesverbaal opgemaakt tegen den ambtenaar van den bur gerlijken stand die Maandag jl. eene weduwe binnen den bij de wet bepaalden tijd (art. 91 B. W.) in den echt vereenigde. Er Is te Amsterdam een strooibiljet ver spreid, waarin de ingezetenen worden uitgenoo digd tot eene openbare vergadering, op Zondag middag a. s., in het gebouw van den „Amster- damschen Werkmansbond". Inzonderheid houders van spaarbankboekjes worden uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen. Behandeld zal worden eene aanklacht tegen het Bestuur der Amster- damsche spaarbank wegens nonchalante hande lingen. Aan het Bestuur van de Spaarbank is van deze vergadering kennis gegeven en het wordt in de gelegenheid gesteld zich tev ernntwoorden. Het strooibiljet is onderteekend door K. Ris, en tot dekking der kosten zal 10 cent entree geheven worden. Te Venloo is dit jaar, uit Italiaansch zaad, een monster-bloemkool gewonnen; die kool weegt ruim 7 kilo en de sneeuwwitte „bloem" heeft een middellijn van ruim 1 Meter. Onlangs is melding gemaakt van een diefstal van 63,000 francs in banbiljetten aan de Banque Nationale te Brussel. Dinsdag werd een der gestolen bilj. tten van 1000 francs aan de Bank in betaling aangebodenwaarna de houder on middellijk in hechtenis genomen werd hoewel hij verklaarde kantoorbediende te zijn en het biljet van zijn chef in ontvangst genomen te hebben. 01' deze arrestatie de justitie op het spoor der dieven geleid heeft, weten de Brussel- sche bladen i.iet te melden. Een aanzienlijk koopman te Breslau had een 18-jarige dochter van buitengewone schoon heid. Het scheen dat haar hart onkwetsbaar was want alle huwelijksaanzoeken werden on verbiddelijk a'geslagen maar eindelijk was een Engelschman, die tijdelijk te Breslau vertoefde, zoo gelukkig, baar hart te veroveren. De jonge man gaf voor, deelgenoot tc zijn in een groot Londensch handelshuis men won omtrent hem inlichtingen in bij bekende Londensche firma's, en de uitslag daarvan was meer dan bevredigend. De vader zag dus geen reden om den Engelsch man de hand zijner dochter te weigeren, en het huwelijk had met grooten luister plaats. Toen de jonggehuwden te Londen waren aangekomen, stapten zij voorloopig af iu een hotelwant de jonge man wilde zich eerst gaan overtuigen, of zijn woning wel behoorlijk ingericht wa3 om zijn vrouwtje te ontvangen. Het eene uur na het andere verliep echter zonder dat hij terug kwam. Toen de arme vrouw een dag en een nacht tevergeefs gewacht haddeed zij navraag bij het personeel van het hoteldoch niemand verstond haar, omdat zij de Engelsche taal niet machtig was. Eindelijk gelukte het een jongen Ier, die haar gebrekkig te woord kon staan, de firma van haar echtgenoot te vinden maar nu bleek het, dat de chefs van dat handelshuis haar geheel vreemd waren, en geen spoor van gelij kenis hadden met haar echtgenoot. Thans be merkte men ook, dat haar man al haar geld en de kostbaarheden had meegenomen. Natuurlijk begaf men zich terstond naar de politie, en daar bleek het uit een medaillon-portret van haar echtgenoot, dat deze een beruchte Londensche gauwdief was. Hij verklaardetoen hij bij de politie ontboden werd met de grootste onbe schaamdheid, dat bij twee-brieven naar het hotel had gezonden waarin hij zijn vrouw verzocht bij hem in zijn woning te komen en dat hij nu zij daaraan niet voldaan had, van alle ver plichtingen tegenover haar ontslagen was. De vader, wieu men terstond per telegraaf bericht gezonden had, zag weldra in, dat voor loopig alle pogingen om den schurk ter verant woording te roepen te vergeefs zouden zijn. Het aannemen van een valschen naam maakt, omdat het buitenslands gedaan is den man in Engeland niet strafbaar, en evenmin kan men hem straffen voor het wegnemen van het geld en de kostbaarheden, omdat die aan zijn vrouw, en dus ook aan hem toebehoorden. Thans doet de vader de noodige stappen om door de Duitsche Regeering de uitlevering van den misdadiger te laten vorderen en hem dan volgens het Duitsche recht te recht te doen staan wegens het aannemen van een valschen naam en oplichterij. Men schrijft uit Linden aan de N. R. Ct: Het College van Burgemeester en Wethouders* deze gemeente is op onwettiee wijze samengesteld. Bij de verkiezing van Wethouders op den le Dinsdag van September 1878 werd de wethouder Vos beschouwd te moeten aftredenofschoon zijne beurt van aftreding eerst in September 1881 komen zou. Hij werd vervangen door H. Janssen Van de aftreding van den Wethouder Cruijsen, die sedert September 1872 zitting had, werd niet gerept. Hij bleef in strijd met de bepalin gen der wet zijne betrekking bekleeden. De klacht van Vos over onrechtontzetting uit zijn ambt, vond bij den toemaligen Minister van binnenlandsche zakenvreemd genoeggeen ingang. Die Minister vond geen tprmen om ten aanzien van het adies van Vos de tusschenkomst der Regeering te verleenen. Wel erkende de Minister het onrrgelmatige van den toestand doch hij kon niet anders doen dan het gewes telijk bestuur uitnoodigen de zaak in minnelijk overleg met den Raad le regelen. Dit minnelijk overleg leidde tot geen gevolgen. Toen de Burgemeester in eene openbare verga dering den Raad wees op zijne verplichting om over te gaan tot de verkiezing van een wethouder in de plaats van Cruijsen nam Cruijsen zelf het woord en verklaarde zich tegen het voorstel van den Voorzitter omdat (wij kopieeren letterlijk naar de notulen), hij in de zes zittingjaren nooit als wethouder is afgetreden dat dit had moeten plaats hebben op den lsten Dinsdag van Sep tember 1878 en dat ook zijn voorganger M. Gerrits, iu wiens plaats hij benoemd is, nooit is afgetreden. De Raad vond deze argumenten afdoende ge noeg om van het gebiedende voorschift van art. 84 der wet Gemeentewet te kunnen afwijken en weigerde tot eene nieuwe benoeming over te an. Alzoo wordt het Dagelijksch bestuur dezer gemeente gevoerd door een wethouder, die on rechtmatig werd benoemd en door een ander wiens tijd van zitting reeds sedert meer dan één jaar verstreken is. Omtrent den te Dordrecht Zondag jl. ge- pleegden moord meldt de Dordt.Ct., dat bij het getuigenverhoor gebleken moet zijn dat het scheermes hetwelk de politie in de sloot gevon den heeftaan J. Stoebehoorde. Indien dit werkelijk het geval is dan wordt het ver moeden dat S, zelf den moord gepleegd en vervolgeus zich zeiven de wonden aan hals en pols heeft toegeprachtalleszins waarschijnlijk. Bij eenige fabrikanten te Helmond zijn in den afgeloopen nacht een aantal ruiten ingewor pen. Wat aanleiding gegeven heeft tot deze baldadigheid is niet bekend en de daders zijn tot nog toe niet gevorden. Het is heden verder rustig gebleven. In de gemeente Nuenen nabij Eindhoven had deze week het volgend ongeluk plaats. Een voor een kar gespannen ponney kwam in woeste vaart de gemeente binnenhollen. Een jongeling van 16 jaren die op den weg stond geraakte onder hët paard dat mede viel en in zjjn val hem een trap op de borst gaf. Hij is kort daarna aan de gevolgen overleden. Op den Staatsspoorweg in de nabijheid van Best zijn twee wagens ontspoord, waardoor de lijn eenigen tijd versperd is geweest. Er hebben geen ongelukken door plaats gehad en ook aan het materieel is geen schade toege bracht. Woensdag nacht is in de gemeente Water graafsmeer wederom op brutale wijze ingebroken. De dieven verschaften zich door het opschuiven van een raam toegang tot de woning van de Wed. S. en namen verschillende voorwerpen, waaronder van waarde mede. Daarna brachteu zij nog bezoeken op drie zegge drie verschillende plaatsenhunne visites kenmerkende door het wegnemen der wasch huishoudelijke benoodigdheden enz. Eenige voorwerpen werden langs den weg teruggevonden. Watergraafsmeer is een Dorado voor hh. dieven. Zij behoeven niet bevreesd te zjjn in hunne nachtelijke operaties te worden gestoord, aange zien er eenvoudig geen nacblpolitie is. De ge heele politiemacht bestaat aldaar uit één gemeente veldwachterdie gedurende de maanden Decem ber Januari en Februari door twee nachtwachts wordt bijgestaan. In dezen toestand zal moeilijk verandering

Echo van het Zuiden | 1879 | | pagina 2