MAGAZIJN VERKOOPING, Eenige Meubilaire Goederen, BIJ ANTOON TIELEIV aaiDaièg, WAALWIJK, Tapijten, Bedden ty Pelterijen HODGENSTEENWEG B 53 HOEK VISCHSTRAAT 's-BOSCH. Wollen Dekens, Gestikte Molton Dekens, Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. Huidenberichten. Handelsberichten DEURWAARDER J, GERRIS Verkocht: AANBESTEDING. AANBESTEED: DeNotaris MARTENS op Crediet Verkoopen: INKTSTEMPELS is voor dit seizoen weder geopend met eene groote en uitgezochte collectie in de nieuwste modellen. REP ARATIEN, VERANDERINGEN, enz. ONTVANGEN: eene kolossale sorteering PIQUÉ SPREIEN. VICTORIA SPREIEN. DONZEN SPREIEN A. C. VAN DER MEULEN ZONEN. I kunnen worden gebracht, daar de gemeentekas niet veroorlooftzich de weelde van een eenigs- zins voldoende politiemacht te verschaffen, 't Ware te wensehen indien van rijkswege aan dergelijke calamiteuse gemeente hulp werd verleend. Cupellc 24 October. Gister avond had alhier de eerste winteruitvoeriug plaats van de Rede rijkerskamer V riendent ronw Het eerste stuk „De Macht van het kwade», een oorspronkelijk tooneelspel in vier bedrijven en een voorspelliep goed af en zeer tot ver maak van de toehoorders en toehoorderessen. Om nu te zeggen wie het beste werkte kan tusschen 2 of 3 niet juist bepaald worden. Na de pauze werd nog een blijspel ten tooneele gebracht en wel „Ik ben naar het Vondelsfeest geweest». De kwinkslagendie in dit stukje voorkwamendeden de lachspieren van het publiek bijzonder aan. Het stukje vlotte dan ook goed en de medewerkers gaven bewijzen dat zij dit stukje goed bestudeerd hadden. Een paar fraaie liederen met viool en piano voerden het vermaak van dien avond ten top. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Tilbtjbg, 23 October 1879. Mijnheer de Redacteur In het nummer van jl. Zaterdag van uwe Courant tracht een inzender,- de heer M. aan te toonenwat de oorzaak is dat het laatste Kunstenaars-Concert in de zaal der Liedertafel „Souvenir des Montagnards» alhier zoo slecht bezocht was. Het is mogelijkdat de redenendoor den geachten schrijver aangevoerd door een groot gedeelte van het publiek gedeeld worden, maar des te meer is het noodig te doen zien, dat die redenen ongegrond zijn. De heer M. zegt o. a. „Die bevreemding (dat het publiek zoo traag was opgekomen), zal wel ophouden als men daarvan de oorzaak kent. Dit concert nl. was toegankelijk voor ieder tegen betaling van fl.De leden der Liedertafel, die eene zware contributie jaarlijks betalen, ver kiezen niet telkensals er een concert plaats heeft, voor ieder toegankelijkom boven hunne contributienog entree te betalen. Dit is nu in de laatste lijden meermalen geschied o. a. nog bij het 25-jarig jubileum van den Directeur (schr. bedoeltvan den President) der Lieder tafel toen ter bestrijding der kosten voor de festiviteiten nog al belangrijke extra bijdragen der leden zijn gegeven.» Wij willen eerst even stilstaan bij hel adjectief „zware». De contributie van Souv. d. Mont. bedraagt f8.en f10.naargelang den tijd, sinds men lid is geworden. Zij; die in de laatste twee jaren lid, of liever donateur, geworden zijn, en in het vervolg nog worden, betalen f 12 contributie. Societeits-entrée wordt er airt ge heven. Is nu die contributie voor eene sociëteit als de Liedertafel te hoog Dat is met onder scheid. Ja voor een lid 'dat nooit of hoogst zelden van de Liedertafel gebruik maaktneen, voor iemand, die geregeld de uitvoeringen en de sociëteit zelve frequenteert. In elk geval, het lidmaatschap eener sociëteit is verplicht noch noodzakelijkbijgevolg kan er nimmer sprake zijn ran eene zware contributie. Nu ter hoofdzake. Schrijver verwart een weinig concerten door of van icege de Liedertafel gegeven, en concerten in de zaal van Souv. de Mont. gegeven en beiden zijn toch zeer ver scheiden. De eersten, concerten door of van wege de Liedertafel, waren nimmer voor ieder, maar altijd uitsluitend voor leden en hunne introduces -(vreem delingen) toegankelijk, natuurlijk zonder entree. Zoo ook het muziekfeest bij het jubileum van den President in Sept. jl. Zeer onjuist haalt de heer M. dat concert van toen nu in zijn schrijven aan. Niet van wege de Directie, maar door het comité, dat uit de honoraire leden zich gevormd had, werden aan de leden bijdragen gevraagd, om het den President aan te bieden muziekfeest den meesten luister te kunnen bijzetten, en ieder lid, onverschillig of dat had bijgedragen tot het muziekfeest of nietheeft daartoe met zijne ge- introduceerden kosteloos toegang gehad krachtens zijn lidmaatschapmaar het publiek had geen toegangzooals de heer M. schijnt te meenen. Ik herhaalzoover ik weethadden bij con certen door of van wege de Liedertafel gegeven, steeds alléén de leden toegangen natuurlijk kosteloos. Trouwens ware dit anders het zoude onbil lijk wezen. Nochtans is de Directie in de ge legenheid iets buitengewoons aan te bieden, maar vraagt zij daartoe met het oog op de Kas eene bijdrage van belangstellendendat staat haar vrij, niemand der leden is verplicht aan die vraag te beantwoordendoch vindt de directie genoeg- zamen steun dan kunnen alle leden ook van die uitvoeringof wat het zij, gebruik maken zonder entrée maar niet het publiek. Anders is het gelegen met concerten, die door Artisten van elders, voor hunne rekening, worden gegeven. Deze gaan niet uit van de Liedertafel, en zoowel als die Artisten de zaal van Souv. d. Mont. ditmaal gekozen hebben voor hun concert, zouden zij -ook bij voorbeeld de zaal de N. K. Harmonie of een ander geschikt lokaal tot hun gebruik kunnen vragen. Iederdie zulk een concert bezochtkomt daar niet als'lid van deze of gene Instellingmaar als Particulier. Men zegge dus nietziet nu eens hierer wordt tegen den zooveelsten een prachtige uitvoering door dit of dat kunstgezelschap aangekondigd in de Liedertafel of, n' importe waar, maar fl entrée; ik betaal jaarlijks mijne contributie, en nu eens iets extra te hooren valt, moet ik nog entrée betalen Die redeneming is onbillijk de zaak, dat concert gaat de Liedertafel niet aan alleen zij verleent hare zaal daartoewelnu dat is goedhet werpt voor de sociëteit altijd eeuig voordeel af. Wat de quaestie aangaat van het toegang verleenen aan de leden tot halven entrée prijs, of met ééne dame dat zoude zeker de zaak animef ren maar dat betreft ook alweder de concertgevers, doch niet de Directie der betrokken sociëteit. Zij kan hoogstens een advies geven in dien zin. Dat zij de Directie overigens dergelijke con certen eens aanbeveelt, licht in den aard der zaak want het is natuurlijkdat Artistendie zich welkom in casu door eene goed bezette zaal a idem zooveel per persoon ontvangen zien, veel eer geneigd zijn om terzelfder plaatse weder op te treden wanneer zij bijgelegenheid door de sociëteit voor hare rekening daartoe worden aangevraagd, dan wanneer zij zich móeten her inneren dat zij daar reeds eenmaal hunne ta lenten voor een handje-vol menschen deden schitteren. Men zal erkennen dit moedigt niet aan en de leden zelve handelen dus in hun eigen belangdoor ook bij zulke concerten zoo trouw mogelijk op te komem. En hiermede punctum. Den heer M. mijne groeten en UM. de R. mijnen dank voor de plaatsing dezer regelen. Hoogachtend. X. Van den 18 tot en met den 24 October 1879. TILBURG. Gekuwd: L. J. Bruininge, 41 j. met J. W. Dirix 34 jaren. BevallenB. Weber geb. Pouze d. W. Schoofs geb. Vugts z. A. Haens geb. van der Sande d. C. B. Obbens geb. Galera d. P. Klessens geb, Kox z. M. C. van Broekhoven geb. van Waes z. -M. A. C. Mateijsen geb. van Luxemburg z. M. Doods geb. Jansie a. H. Mommers geb. Paijmans z. A. de Bresser geb. van Gestel z. J. M. Brekelmans geb. van Berkel d. H. de Hoogen geb. van Dun d. A. Smeulders geb. Paaijmans d. en z. J. Robben geb. Versteeden z. D. M. du Buf geb. Hoefsmit d. L. Graaf- mans geb. van den Hout d. A. M. Bootsma geb. Wilkens d. A. C. de Rooij geb. Schollen d. M. de Kort geb. Walsmits d. C. van Ges tel geb. Cools d. OverledenC. Kokx, wed. van A. F. van Ven- Rooij61 j. A. 11. Robben, jd. 4 m. B. J. Peijs, jm. 10 m. M. van Heukelom, jd. 58 j. M. van Veghelwed. van H. Prinsen, 66 j. J. van Oosterhout, huisvr. van A. C. Koppens, 43 j. J. C. van Laarhoven, jm. 6j. J. Giessen, echtg. van G. R. Muskus, 74 j. A. N. van de Put, jm. 12 m. E. Willemsen, jm. 41 j. WAALWIJK. OndertrouwdHendrikus Eibers met Antonetta Maria Dingemans. Gehuwd-. Hendrikus de Vaan en Maria Anna Wingels. Johannes van Gorkum en Johanna van Delft. Bevallen: Geertrui Pols geb, Balmakers d. Maria Broeders geb. Kemperman d. Overleden: Twee levenloos aangeg. kinderen. LOONOPZAND. Gehuwd: Jacobus de Ruijter,29j. met Cornelia Adrians Steenbergen, 21 j. Johannes van We zenbeek 23 j. met Geerdina van Dijk26 j. Bevallen: Johanna van der Zanden geb. Kom meren z. Arnolds Nieuwenhuizen geb. van Beek d. Teuntje Wagemakers geb. van Kam pen z, Engeliha van Broekhoveo geb. Dinge mans d. Johanna Broeders geb. van der Ven z. Maria Johanna Gatharina van der Linden geb. Heijhuurs z. Wilhelmina Josephina van der Schoor geb. Maas z. - Wilhelmina van den Hoven geb. Woerkens z. Adrians Klijn geb. van Amelsvoort d. Johanna Cornelia Wage makers geb. de Graaf d. OverledenAndreas van den Rijken, 4 m. Adrians Rosenbrand, echtg. van Pieter de Rooij, 49 j. Willem Treffers 9 m. Antönia Ham men, echtg. van Pieter de Kok, 36j. Allegonda Johanna Basters, 3 m. Franciscus de Wit, 2 m. Arnolds Broeders, 6 m. ANTWERPEN, 22 Oct. Men heeft heden de volgende partijen verkocht No 14736 dr. gez. Fernambucq koe en osbe schadigd, 8 k., per „Ville d'Anvers", èt fr. 55No 2734 77 gez. Buenos-Ayres, koe, mat., 19 k., p. dito, h fr. 48No 3181669 dito, mat., 20/25 k., p. „Rosse', tot geheimen prijshet overgeblevene van No 2953332 dito os, mat., 25/32 k., p. „He- velius', a fr. 72'/s92 dito, 32/40 k., p. „Stefano A" A fr. 75No 3153 262 gez. Gujleguay koe, 20/25 k., p. „Rosse', tot geh. prijs; van No 2762: 300 gez. Uruguay os, 20/25 k.p. „Juno", A fr. 70 het overgebï. van No 3074 63 dito koe, 19/20 k., p. „Van Dyck», a fr. 66van No 3148800 dito, 20/25 k„ p. „Rosse", a tr. 76No 3170180 dito. 20/25 k., p. „Herschell", tot geh.prijs; het overg. van No 3121 1547 dito os, 25/32k., A fr. 74'/j en No 3123109 dito, besch., 25/32 k., A fr. 69, beide per „Riga" het overgebl. van No 2984122 dito, 25/32 k., p. „Leibnitz", a fr. 72. 23 Oct. Alhier werden heden verhandeld 140 dr. Montevideo os, 16ï/Ie k., A fr. 122'/, en 76 gez. Buenos-Ayres koe, 20/28 k., A fr. 78, beide p. „Maskelyne"270 gez. Rosario koe, mat., 14/20 k., p. „Archimedes", A fr. 57'/j5 van No 2901: 100 gez. Gualeguay os, 25/32 k., p. „Plato", A fr. 74 van No 3017 1038 dito koe, 20/25 k.p. „Hip- parchus', tot geh.prijs; No3162111 gez. Parana os, mat., 32/40 k., p. „Herschell", A fr. 70'/jhet overgebl. van No 2297177 gez. Uruguay os, 20/25 k., a fr. 68 en van No 229875 dito, 25/32 k., A fr. 74, beide p. „Plato"van No 3156: 100 dito, 27/32 k., p. „Twee Gebroeders", a fr. 753350 dito, 20/25 k., p. „Mathilde", A fr. 71van No 3130 150 dito, 20/25 k., p. „Riga", A fr. 68. Tilburg24 Oct. Boter van f 1.20 tot 1.35. Roggebrood de 6 pond 29 c.3 pond 14'/a cents. Waalwijk, 24 Oct. Granen. Tarwe f 9.75 A 10.00 rogge f6.00 A 5,75 gerst f 0.A0.boek weit f 6.00 A 0.— per HL.Haver 8 A 9 cent per kilogr.Tarwebloem f 18.50 a Rogge bloem f 13.75 A per HL. Veemarkt. Veel aanvoer, verkoop redelijk prijzen dalende. Kalfkoeien tot f 245, varkens van f 5.50 tot 11. Zwaar zoolleer gevraagd en tot gesouteneerde prijzen te plaatsen. Boter. Aanvoer 240 kilo van f 1.27 tot 1.51 per kilo. Eieren f 5.50 A f 6.00 de 100 stuks. Brood 4 kilo 42 cent. Udenhout, 15 Oct. Boter. Aangevoerd 1612 kilo, van f 1.40 tot f 1.62. Waspik, 15 Oct. Boter. Aangevoerd 200 kilo, van f 1.35 tot f 1.53. Oisterwyk, 15 Oct. Boter. Aangevoerd 2315 kilo, van fl.36 tot fl.51. Eieren. Aangevoerd 1410, f5.00 de 100 stuks. De prijs der Boter te 's-Boschwas fl.30 A 1.60. Schiedam.,, 17 Oct. Moutwijn f 10.50; Jenever f 16.00; Amsterdamsche proef f 17.25; alles per hectoliter en zonder fust of belasting. Spoeling per ketel f0.80. Correspondentie. D. te-T. U zal per brief geantwoord worden. nrieii verzoeke van Jhr. Mr. A. VAN SASSE VAN IJSSELTadvocaat te 's-Boschin zijne hoedanigheid van Curator in het failissement van W. NIEU WENHUIZEN, Touwslager te Waalwijk, zullen op Donderdag den 30 October a. s., des voormiddags ten tien ureten huize van voorzegden Failliet door den te Waalwjkin het openbaar, tegen contant geld worden waaronder een KabinetStoelenTafels Koper-, Blik-, Tin- en Aardewerkeene Bascule, beuevens verscheidene-boekwerken. Voorts Touw, Hennep en Touwslagers gereedschappen. Voorzegde goederen zullen op den dag des verkoopsdes morgeus ten 9 ure voor een ieder te bezichtigen zijn. Op Maandag den 3 November 1879, des namiddags ten 4 ure, zal in het openbaar worden Het Bouwen van een Winkelhuis met toebehooren voorden Heer J. FRANSEN te Besoijen. Teekening en Bestek liggen van af heden ter inzage in het Koffiehuis bij den Heer G. Van Son te Besoijen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij Jos Van Ree te Waalwjk. te Tilburgzal aldaaraan den Parallelweg, ten verzoeke en ten woonhuize van den Heer A. M. WEINGARTNER, Woensdag 5 November 1879, voormiddags 9 ure te beginnen Een zeer goed onderhouden bestaande uit Mahoniehouten en andere Meu belen alsKasten Tafels, Stoelen, Lede kanten, Spiegels, Schil derijen, Pendule, Bed den met toebehooren Matrassen, Lampen Tapijten Karpetten KachelsKristal Porcelein Glas-, Koper-, IJzer- en Aarde werk voorts eene in zeer goeden staat zijnde hijiii ivivijJ met toebehoorenalsmede daarbij behoorende papieren en wat ten verkoóp wordt aange boden. Daags te voren te zien van 's morgens 10 tot 12 en namiddags van 2 tot 4 ure. TE zijn verkrijgbaar in Galvanisch Koper en in gevul- caniseerd Caoutchouc. van wordendoor speciale werklieden op de spoedig ste, NETSTE en BILLIJKSTE wijze uitgevoerd.

Echo van het Zuiden | 1879 | | pagina 3