Een STOOM-VERFHOUTFABRIEK Bekendmaking. Bekendmaking. Kennisgeving. Kennisgeving. Huidenberichten. Wolberichten. BINNENLAND. Burgerlijke Stand. Handelsberichten ADVERTETVTIEN,^ WOONHUIS, TUIN EN LAND, Maria Elisabeth van Riel. zoodat zonder twijfel ook daar dooden zouden zijn gevallen, wanneer er iemand aanwezig ware geweest. Maar toevalligerwijze had de Keizerlijke fhmilie zich min of meer verlaat en was aldus het etensuur een weinig overschreden. Een paar minuten later misschien maar men rilt reeds bij de gedachte dat de Keizer en zijn geheel gezin dat de doodzieke Keizerin, dat ze allen het lot zouden hebben kunnen deelen van de ongelukkige soldaten in het benedenvertrek. Deed het eerste bericht nog denken aan de mogelijkheid eener toevallige gasontploffing, het tweede spreekt zeer duidelijk van een gelegde mijn onder het vertrek van de hoofdwacht. Het doel om door dit vertrek heen de Keizerlijke familie, die op den gewonen tijd in de eetzaal verzameld zou wezen te bereiken is dus dui delijk. Van onuitsprekelijke volharding en stoutmoo digheid getuigt ook weer deze aanslag, waarvan 't ons niet verwonderen zou als hij als antwoord moest gelden op de dezer dagen openbaar ge maakte officieuse verklaringdat de Czar niet voornemens is bij gelegenheid van zijn jubilaeum iets uit te vaardigen wat naar een grondwet gelijkt. Wie den Czar kent echterweet dat hij ook nu niet zal toegeven. Maar de vraag is of ten slotte menschelijke kracht zelfs de ijzeren sterkte van een zeer machtig Vorstbe stand zal blijken tegen het pijnigende bewust zijn niet zoozeer van alle oogenblikken in gevaar te zijn maar van dat gevaar te duchten te heb ben in eigen huis, met zijn ganschen familiekring uit eigen omgeving misschien. Ze zullen voorwaar wel te tellen zijn, die met den Czar zouden willen ruilen, en het jubilaeum dat hij vieren gaat, wordt onder deze omstan digheden schier een treurplechtigheid. Het zou dan ook niet te verwonderen zijn wanneer ten laatste werkelijk aan den zoon werd opgedragen wat de vader nu eenmaal nietof moeielijk doen kan aan 't volk de begeerde vrijheden te geven. Weinig andere bijzonderheden zijn nog bekend, daar de bladen niets anders mogen mededelen dan wat de Regeringsbode bericht heeften de correspondenten der buitenlandsche bladen zullen ook wel eenigszins gebonden wezen. In 't eerste oogenblik schijnt men aan het paleis het hoofd geheel verloren te hebben en vergat men te teleprapheeren ja zelfs de be langstellende informatiën van buiten te beant woorden. Trouwens de consternatie in het paleis werd nog vermeerderd door de omstandigheid, dat men eerst geen licht kon krijgen, daar alle gas- pijpen door den schok waren gebaslen. De brandweer en eene sterke afdeeling bereden en niet bereden politie was echter spoedig ter plaatse om assitentie te verleenen. Niemand mocht voor het paleis blijven staan. In den omtrek evenwel verzamelden zich groote volkshoopen dieuit blijdschap over 's Keizers redding, het volkslied aanhieven. Ook werden allerwege vlaggen uitgestoken. Onmiddellijk na de ontploffing is het geheele winterpaleis door politie omsingeld 't heette dat in de ruimte onder den vloer van het vertrek der hoofdwachtwaar de ontploffing heeft plaats gevondenvroeger drie werklieden wareu bezig geweestwaarvan een thans voortvluchting zou wezen. Men is het er nog over oneens of gas, schiet katoen of dynamiet is gebezigd. Aan de Köl- nische Zeiting wordt gemeld dat het dynamiet is geweestdat geen bepaalde mijn is aangelegd, en dat men om de ontploffing op een bepaald tijdstip te bewerkstelligeneen uurwerk heeft gebezigd als indertijd door den beruchten Thomas bij de ontploffing te Bremerhaven. Het uurwerk was op tijd afgeloopen maar de Keizer had zich verlaatomdat hij den Prins van Hes sen moest ontvangen. Zeer goed moeten de aanleggers bekend zijn geweest met de localiteit en de gewoonten der bewoners et stellig hebben ze met lieden van het paleis in verbinding gestaan. Dat men reeds vroeger iets dergelijks vermoedde is bekend en daarom is het juist te verwondelijkerdat het aan de nihilisten toch gelukt is, de gewaar schuwde politie-agenten te verschalken. Volgens andere berichten heeft men een ge leidraad gevonden op een binnenplaats 't geen aan medeplichtigen in het paleis zou doen gelooven Er zou grond zijn voor het vermoeden dat het paleis ook op andere plaatsen ondermijnd is. De Keizer heeft met zijn gezin nu een ander deel van het paleis betrokken. Een particuliere dépêche uit Parijs van 20 Februari meldt het volgende Telegrammen uit St. Petersburg en Berlijn melden dat graaf Schouwaloff tot minister benoemd is. De Russische fondsen zijn op dit bericht rij zende. St. Petersburg, 20 Februari. In den vroegen morgen is het lijk van een voornaam agent der derde afdeeling gevonden door vier dolksteken doorstoken. Waalwijk, 21 Februari 1880. In de Woensdag gehouden zitting der Pro vinciale Straten van Noordbrabant is mét alge- meene stemmen besloten lo. Aan de Hooge Regeering te kennen te ge ven dat de Staten bereid zijn een aanzienlijke bijdrage zelfs tot -een bedrag van een millioen, te verleenen voor de Rijkswerken ter verbetering van den waterstaatstoestand in het noord-oostelijk deel van Noordbrabantindien na inzage van de plannen zal blijken dat het noord-oostelijk gedeelte daardoor zal worden gebaat, zonder dat het noord-westelijk gedeelte schade zal lijden 2o. Tot oprichting van een tijdelijk waterschap voor het noord-oostelijk deel van Noordbrabant; 3o. Tot wijziging van de prov. begrooting voor 1880 wegens herstel van buitengewone schade, veroorzaakt door den jongsten watersnood aan wegen enz., tot een bedrag van 126466. De buitengewone vergadering is daarna geslo ten. Binnenkort zol te IJmuiden de gasfabriek worden in werking gesteld onder bestuur van den hee» Meijes. Zij is op bijzondere wijze in gericht. De grondstof tot bereiding van het gas zal bestaan uit afval van petroleum en andere soorten van aardoliën. Het eigenaardige van deze soort gas bestaat daarin dat het bij een vijfde deel ven het vo lumen van steenkool-gas dezelfde lichtsterkte ontwikkelt bij verbranding; de geheele inrichting is hierop gebaseerd. Te Hoofddorp (Haarlemmermeer) is een paard, dat lustig voor een tilbury draafdedoor den weggezaktHe rijtuig brak de passagiers vielen er uit en met moeite werd het paard weder boven aarde5gebracht| Eene keukenmeid te Arnhem had met.een huisknecht in hetzelfde huis waar zij diende kennismaking aangeknooptdie weldra tot hu welijksplannen leidde. Het vrijende paar besloot, dat men in Duitschlandwaar de huisknecht was geboren een zaakje zou beginnen, waartoe de spaarduiten van de keukenmeid zouden dienen. Met den lsten Februari verlieten beiden hun dienst en de vrijer zorgde dat de meubeltjes kleedereu enz. zijner aanstaande bij een expedl tcur ter verzending werden gebracht. Te zamen ging men vervolgeus op reisnadat de f 600 van de meid door den bedachtzamen aanstaanden echtgenoot voor Pruisisch geld waren ingewisseld. Te Ösnabruck gekomen zocht de vrijer eene oude kennis op, met wie hij verder reisde, zijne treurende beminde alleen in een logement ach terlatende arm en berooidwant zelfs haar horloge on andere gouden sieraden nam hij mede, en de meid weet tot heden nog niet waar hare geëxpedieerde meubelen en andere goederen zijn. Als een treffend verschijnsel deelt men ons mede dat van vier te Brede woonachtige zusters drie achter elkanderieder na verloop van eene week zijn overleden, juist allen op Woensdag nacht. Op drie achtereenvolgende Zaterdagen werd een van het viertal ter aarde besteld. Een zoon van generaal Grant zal eerst daags in het huwelijk treden met zekere miss Jenny Flood die hem f 6,500,000 als bruid schat meebrengt. Op 20 Februari werden verkocht. No 291165 drooge Rio Grande os en koe }4-l/A k. per „Villc d'Anvers" a fr. 118. Van 3182700 gezouten Uruguay os 25/32 k per „Aspasia" a fr. 83. UITVOERINGEN. Van den 14 tot en met den 20 Febr. WAALWIJK. BevallenMaria van den Hoof geb. van Balie- kom d. Adriana Johanna Croot geb. Van Hel- voirt z. Wilhelmina van den Hoven geb. Van Loon z. Maria Ten Haaff geb. Fabrie z. Antonetta Helena Mahieu geb. Meijers z. An- tonetta Johanna Hombergen geb. van Ree d. OverledenMaria Elisabeth van Riel, echtgen. van Reinier Antonius van der Lee, vroeger weduwe van Hendrikus Bernardus Voorendonk, 43 j. Wilhelmus Verhoeven, echtgen. van Maria van Rijswijk, 48 j. Adrianus Henkelman echtgenoot van Petronella Godefroivroeger weduwenaar van Johanna Meur- kens44 j. BESOMEN. Bevallen Johanna van Beers geb. Brokken d. Adriana van Belkom geb. van Waalwijk d. Maria van Son geb. Schroot z. Antonia Kuijs- ten geb. Schoondermark z. BAARDWIJK. BevallenAdriana Donkers geb. Pullens z. Maria van Delft geb. de Graaff d. OverledenAdriana Anna van Delft om Johanna van Balcom, huisvr. van Leonard us van Mier, 60 j. Adriaan van Rijswijk, wed. van Cornelia de Nijs, 82 j.Maria Hesselberth, echtg. van Gerardus Maas, 46 j. Petronella Rommen echtg. van Gregorius v. d. Elzen, 59 j. ANTWERPEN, 18 Februari. Markt zeer vast. Verkocht 687 balen vette La Plata. ANTWERPEN, 19 Febr. Levendige markt en prijzen zeer vast. Verkocht 776 balen vette la Plata en 7 balen Port-Philip Scoured. 20 Febr. Voortdurend levendige vraag bij zeer vaste prijzen. Verkocht 610 balen vette La Plata. WAALWIJK. Door de Liedertafel zullen Zondag op de ge wone repetitie de volgende stukken gézongen worden Italianischer Salat Genée Donkre buien groeien. Kwast Liefde wat is dat Lied voor Tenor. Chant du départ. d'Archambeau ZWOLLE, 20 Febr. Versche huiden geanimeerd. Koe- 20 ct.pin ken- 25 ct, vette kalveren- 30 ct. allen per half KG. Andere soorten geevenredigd, ook gezouten met meerder vraag voor 't buitenland. ANTWERPEN18 Februari. Verkocht. 250 drooge B-Ayres os mat (Prov ince) 132/5 k. per „Karo" a fr. 150. 35 gezouten B-Ayres os mat 15/20 k.p. ^Pascal" fr. 73. 241 gezouten B-Ayres 25/32 k. p, „Trent" fr. 87. 181 arooge B-Ayres veulen 37/io k. per „Karo" fr. 874. 19 Februari. Verhandeld zijn de volgende partijen. No 3479247 gezouten B-Ayres os mat (Riv) 25/32 k. per „-Archimedes" k fr. 76. Tilburg20 Febr. Boter van i 1.60 tot 1.90. Waalioijk, 19 Febr. Granen. Tarwe f 12.00 12.75 rogge f 7-50 8,00 gerst f 0.h 0.00Boek weit f 0.00 k 0.00 per HL.; Haver 9.5 k cent per kilogr.Tarwebloem f 00 00 a Rogge bloem f 00.00 it per HL. Veemarkt. Aanvoer 91 stuks Prijzen van af f153 tot 291. De looiersbeurs was zeer druk bezet, de handel was meer geanimeerdgoed zooileder wordt tegen verbeterde prijzen gevraagd. In huiden en schors daarentegen was de omzet minderbeduidend. Boter. Aangevoerd 700 kilo. Prijs f 1.36 it 1.67 per kilo. Eieren f 4.00 a f 5.00 de 100 stuks. Brood 4 kilo 42 cent. Besoijen, 17 Febr. De prijs der boter was van f 1.31 ibt 1.41. Udenhout, 18 Febr. Boter. Aangevoerd 1351 kilo van fl.47 tot f 1.74. Oisterwijk, 18 Febr. Boter. Aangevoerd 1795 kilo, van f 1.6Ö tot fl.88. Eieren. Aangevoerd f4.00 de 100 stuks. Waspik, 18 Febr. Boter. Aangevoerd 243 kilo, van fl.47 tot f 1.75. De prijs der Boter te 's-Boschwas fl.50 4 1.74. Vlijmen, 20 Febr. Hop. Omzet en prijzen al gemeen williger. Schiedam 20 Feb. Moutwijn f 11.50Jenever f 17.00; Amsterdamsche proef f 18.25alles per hectoliter en zonder fust of belasting. Spoeling per ketel f2.40. Mastenbroek 20 Febr. Hooi p. m Stroo fl.50 per 1000 KG. hooger in prr x Dordrecht, 19 Februari. Doov-^ .-heropening der scheepvaart was er zoowe ^Zeeland als het Overmaassche een redelijke- -uvoerter markt en kan men de berichten weder hervatten. Tarwe vond slechts gedeeltelijk tot genoteerde prijzen koopers. De jarige ZeeuwscheVlaamsche en Overmaas sche van 11.50 tot f 12.40. De puike jarige dito van f 12,50 tot f 13.00. De goede en mindere van f 11.00 tot 12.00. De nieuwe puike ditovan f 10.50 tot f 11.00, De ordinaire van f7.50 tot f8.80. Zomertarwe van f7.50 tot f9.20. Jarige Canada van f 7.00 tot f 8 00. Rogge ging mede langzaam zooals te voren van de hand. De jarige Zeeuwsche Vlaamsche en Overmaas sche van f 6.50 tot f 7.50. De nieuwe dito van fO.OO f0.00. Gedaau per 2100 kilo 116/117 pd. jarige Petersburger als voren tot f210. Gerst. Prijshoudend. De Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Winter- zakmaat f5.00 k f6.80, en dito gestort f 6.80 k 7.10. Overmaassche en Flakkeesche f4.50 4 f6.60. De Nieuwe Zeeuwsche, en Vlaamsche Zomer- zakmaat f5— k f6.Overmaassche en Flak keesche f4.50 k 5.60. Spelt. Nieuwe is van f4.00 tot f5.00 gedaan. Haver. De jarige Inlandsclie Voeder naar deugd van f3.0Ö tot f4.00 en dito dikke f4.00 k f8.00. Paardenboonen naar qualiteit van f 8.50 tot 9.50 Duivenboonen. Nieuwe van vrij voldoende kwaliteit van f9.00 tot f9.70 verkocht. Witte en bruine boonen vonden als voren af nemers. De nieuwe Zeeuwsche Witte naar deugd van f 12.— tot f 16.— Bruine van f12.tot f 15. Erwten. Prijshoudend. De goedkokénde blauwe naar deugd van f10. tot f 12.mestingsoorten van f8.— tot f9.—. Mais. Per 100 kilo Amerikaansclie niet ter markt. Hennepzaad zonder omgang. Koolzaad ouveranderd. Goed Overmaasch en Zeeuwsch Zakgoed van 53 tot 56 vl. Minder dito van 45 tot 52 vl. Kanai iezaad. Naar deugd van f 10.50 tot f 12.00. Lijnzaad. Geveild per 2040 kilo 116 p. Taganrog tot f355 en 110 p. Petersburger lot f340 en 108 p. Memel tot f 315. Raapkoeken. Harde f98 4 f104. Zachte f120. Lijnkoeken. Harde f 120 a 135. Zachte f145 a 155. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene langdurige ziektetijdig voorzien van de KH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote en Moeder MEJUFFROUW geboren te Tilburg den 23 Juli 1836. REINIER VAN DER LEE. WILLEM VOORENDONK. MARIE VOORENDONK. JUSTINE VOORENDONK. JOZEF VAN DER LEE. JOHANNA VAN DER LEE. I Waalwijk14 Februari 1880. met groot vijftig aren, gelegen te Ginneken bij Breda, zal openbaar worden verkocht de eerste zitdag 25 Februari en de laatste 10 Maart, des avonds ten zes ure aldaar. Dagelijks nauwkeurig te zien na toestem ming en franco ie bevragen bij den eigenaar den Heer A. H. SCHIPPERS, mede aldaar. De B U R G E M E E ST E R der Gemeente Waalwijkmaakt bekend: dat de stuk ken bedoeld bij Art. 6 en ter voldoening aan Art. 7 der Wet van 28 Augustus 1851Staatsblad No 125) betreffende den Spoorweg van Zwaluwe naar 's-Her togenbosch voor zooveel die in de Ge meente Waalwijk zal zijn gelegen, ter Secret tarie| dier gemeente ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd van den 23 dezer tot en met den 30 Maart 1880, en dat belanghebbenden binnen dieu termijn hunne bezwaren mondeling of schrif telijk moeten opgeven aan het College van Burgemeester en Wethouders. Waalwijk19 Februari 1880. De Burgemeester voornoemd, P. VAN ES, LB. De BURGEMEESTER der Gemeente Besoijen maakt bekend: dat de stukken bedoeld bij Art 6 en ter voldoening aan Art. 7 der Wet van 28 Augustus 1851 Staatsblad No 125) betreffende den Spoor weg van Zwaluwe naar 's-Hertogen- bosch voor zooveel die in de Gemeente Besoijen zal zijn gelegenter Secretarie der Gemeente ter inzage van eenieder zullen worden nedergelegd van den 23 Februari tot en met den 27 Maart 1880, en dat belanghebbenden binnen dien termijn hunne bezwaren mondeling of schriftelijk moeten opgeven aan het Collegie van Burge meester en Wethouders, Besoijen, 19 Februari 1880. De Burgemeester voornoemd, J. VER WIEL. De BURGEMEESTER der Gemeente Baardioijk maakt bekend: dat de stuk ken bedoeld bij Art. 6 en ter voldoening aan Art. 7 der Wet van 28 Augustus 1851, Staatsblad No 125), betreffende den Spoor weg van Zwaluwe naar 's-Hertogen- bosch voor zooveel die in de Gemeente Baardioijk zal zijn gelegen ter Secretarie dier Gemeente ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd van den 23 Februari tot en met den 1 April 1880 en dat belanghebbenden binnen dien termijn hunne bezwaren mondeling of schriftelijk moeten opgeven aan het College Yan Burgemeester en Wethouders. Baardwijk, den 19 Februari 1880. De Burgemeester voornoemd A. VAN HTTLTEN, LB. De BURGEMEESTER der Gemeente Sprang maakt bekend: dat de stukken bedoeld bij Art. 6 en ter voldoening aan Art. 7 der Wet van 28 Augustus 1851 [Staatsblad No 125), betreffende den Spoor weg van Zwaluwe naar 's-Hertogen- bosch voor zooveel die in de Gemeeute Sprang zal zijn gelegen, ter Secretarie dier Gemeente ter inzage van eenieder zullen worden nedergelegd van den 25 Februari tot en met den 27 Maart 1880 en dat belanghebbenden binnen dien termijn hunne bezwaren mondeling of schriftelijk moeten opgeven aan het Collegie van Burge meester en Wethouders. Sprangden 19 Februari 1880. De Burgemeester voornoemd J. VAN DIJK.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2