Engeland. Duitschland. Italië. Rusland. Amerika. BINNENLAND. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. ^ADVERTENTIE Anna Theresia Hallet, De moorden volgen elkander te Parijs op. Na weer is een wijnkooper door zijn knecht vermoord. De moordenaar had als moordtuig, zonderling genoeg, een spuitwater-siphon gekozen, waarmede hij zijn slachtoffer de hersenpan verbrijzelde. In het spelersparadijs Monaco had een aanzienlijk jongmensch uit Mecklenburg het geluk twee dagen achter elkander de bank te laten springen en eene som van 300,000 frs. te winnen. Maar toen hij den oohtend na zijn tweeden gelukavond ontwaakte, bleek zijn geld verdwenen te zijn, terwijl ook zijn kamerdienaar nergens te vinden was. Verwonderd en bedroefd, zoowel om het verlies van het geld als over de trouwloosheid van den ouden bediende, die van jongs af bij zijn familie in dienst was, deelde de jonge man per telegraaf zijn vader het voorgevallene mee. Hij ontving nog dienzelfden dag bericht, dat de kamerdienaar zich met de 300,000 frs. in de ouderlijke woning bevond. De trouwe dienaar vreesdedat zijn jonge meester het geld, op dezelfde wijze waarop hij het won, weer verliezen zou, en had het daarom nog bij tijds in veiligheid gebracht. Voor het gerechtshof van Beauvais zijn de debatten geopend over de zaak van Estoret, opzichter van het krankzinnigengesticht te Cler mont. Het verhoor van Estoret heeft ergerlijke zaken aan het licht gebracht, die in dergelijke gestichten voorkomen. De beschuldigde zeidedat men overal de ongehoorzame krankzinnigen corrigeert, dat was zijn spreekterm hij beweerde dat hij hen, wat hem betrof, nooit met stokken sloeg maar hij erkende, dat hij hun oorveegen gaf. Op verscheidene plaatsen in Frankrijk vooral in de departementen Opper-Vienne, Allier en Cher is groote schade geleden door het ontstuimig weer van de laatste dagen. Door de zware regens gezwollen, zijn de rivieren Basine, Vincou en Gartempe buiten hare oevers getreden en hebben de.-omliggende plaatsen overstroomd. De stad Bellac staat gedeeltelijk onder water. Te Roussac zijn zware hagelbuien gevallen waardoor de tuinen vernield, de vruchten afge slagen en bloemen en gewassen geknakt zijn. Men heeft er hagelsteenen opgeraaptdie 22 a 27 gram wogen. Ook te Etelon, Urcay, Heautne, Vesdun, Porche en andere plaatsen is de oogst verwoest, en wat de koude nog van den wijngaard had gespaard, thans geheel vernield. V Union libérale van Tours berichtdat groote stortregens de Gartempe te Montmorillon hebben doen overloopen. In de lage gedeelten der stad stond Zondag twee meter water. Vele schuren zijn ingestort. De afsluitingsmuur en het hek van het Paleis van Justitie zijn omge worpen. De aangebrachte schade is aanzienlijk. Blijkens de laatste berichten heeft de regeering zich bedacht en zal eene algemeene amnestie voorstellen, waarvan alleen zij uitgeslo ten zullen zijn, die misdaden hebben gepleegd tegen het gemeene recht. Aan Daily News wordt uit Kabul vnn 16 Juni gemelddat Abdiir-Rahman op weg is naar Kabulwel is waar met 2000 man en 12 kanonnen maar toch blijkbaar met vriendschap pelijke bedoelingen. Dit laatste wordt bevestigd door een telegram aan The Times uit Kabul vnn eergisteren, volgens hetwelk A bdur-Rahman een vriendschappelijk schrijven heeft gericht tot de Britsche autoriteitenwaarin hij de uitnoo- diging om naar Charikar te komer. aanneemt. Keizerin Eugenie heeft de plaats bezocht waar haar zoon het leven verloor, en er een nacht doorgebracht. Zij is nu op haar terugreis over Greytown en Maritsburg naar Durban, waar zij zich den 26n aan boord van het stoomschip „Trojan" zal inschepen. Te Dublin is kortelings eene groote ver- eeniging opgericht de „County Waterford Cooperative Dairy Society" genaamd, tot verbete ring der zuivelbereiding. In hare werkplaatsen kunnen dagelijks 6000 pond boter vervaardigd worden die verscli naar Londen wordt gezonden. Er wordt gewerkt met Holsteinsche karns en boterkneeders van Ahlborn. De boeren brengen hunne room naar de vereenigingalwaar van ieders room afzonderlijk boter wordt bereid. Het gerechtelijk onderzoek en getuigen verhoor in zake het vinden van een lijk in een kelder aan de Harleystreet heeft tot niets geleid. De jury moest zich bepalen tot de uitspraak dat er een moord gepleegd iswaarvan èn het slachtoffer èn de dader onbekend zijn. Naar zich denken laat, maakt dit nieuwe, onopgeloste „moord-raysterie" te Londen een zeer pijnlijken indruk. In het hart der stad zoo schreef de „Daily News", in een deftige straat, is iemand vermoord geworden. Het lijk van eene vrouw met een messteek afgemaakt lag gedurende een niet te bepalen tijd verborgen in den kelder van een geacht burger. De moor denaar is onbekendde aanleiding tot den moord is onbekend de vermoorde zelve is onbekend. Kwam zoo iets in Armenie voordan zou het al niet in den haak kunnen heeten. Dat het te Londen gebeuren kon is nog iets erger. Woensdag werd te Berlijn het na-Congres geopend. De zangwedstrijd, uitgeschreven door de Kölner Liederkranz, ondervindt een buitengewoon grooten bijval. Uit DuitschlandOostenrijk Belgie en Nederland meldden zich 120 vereeni- gingen met te zamen 6000 zangers aan. Den lSn Juli zal tot de verloting voor de volgorde overgegaan worden de Keulsche zaug- vereeniging dringt er op aan dat de verschillende vereenigingen zich bij die gelegenheid door een gevolmachtigde zullen doen vertegenwoordigen. Bij gelegenheid der voltooiing van de Dom te Keulen worden herinneringsmedailles geslagen. Aan de eene zijde zullen zij de beeltenis van Koning Frederik Wilhelm IV en van Keizer Wilhelm alsmede het Rijkswapen en dat van de stad Keulen aan de andere eene afbeelding van de voltooide Domkerk vertoonen. Een rand schrift zal den datum van de stichtingde her vatting van den bouw en de voltooiing vermelden. In de vorstelijke vischkweekerij te Sigma ringen hebben eenige dieren het forellenbassin. dat in een stroomende beek gemaakt wasver nield met de losgemaakte planken de beek af gedamd en daardoor teweeg 'gebrachtdat de kweekerij overstroomd werd. Daarop hebben zij de grootste forellen gevan gen en in zakken medegenomen. Een groot gedeelte der overblijvenden maakten gebruik van hun vrijheid om naar den Donau te zwemmen, zoodat er bij de ontdekking van den diefstal nog sleclPs een derde der smakelijke visschen in het bassin gevonden werd. Een bekende trapezium kunstenares, Leona Dare heeft oulangs bij haar eerste optreden te Hamburg een treurig ongeluk gehad. Haar voornaamste toer bestond daarindat zij aan een touw met een zwaai van den eenen kaut van het circus naar een trapezium aan den anderen kant sprongterwijl zij met de tanden een ander trapezium vasthieldwaaraan een acrobaat zijn kunsten verrichtte. Op den genoemden avond mislukte de 9prong, door een of ander noodlottig toevalde acrobaat, dien zij droeg, vielen het trapezium werd haar met een schok uit den mond geruktwaardoor zij twee tanden en een kies verioor. Zij zal thans voor goed van haar befaamde toer moeten afzieu want haar tanden kunnen nu het trape zium niet meer houden. In een klein meerbij Duitsch Eylau dat onlangs met eenige gronden door een bouw ondernemer gekocht en thar.s drooggemaakt is heeft men een ijzeren kist gevonden die echter bij elke poging om haar er uit te halen dieper in de modder zonk. Waarschijnlijk is dit de krijgskas die volgens de overlevering, de Franschen op hun terugtocht in een meer bij Raubnitz hebben laten zinken. Vroeger heeft men reeds in verscheidene meren in den omtrek te vergeefs naar dien schat ge zocht. De eigenaar van het meer heeft der overheid gevraagdwelk gedeelte hij van het geld zal krijgendat op honderdduizend marken wordt geschaten zal de zware kist door machines uit den grond laten halen. De financieele commissie uit de Kamer heeft het eerste artikel van het ontwerp tot geleidelijke afschaffing der belasting op het gemaal goed gekeurd. Dit artikel bepaalt dat de afschaffing beginnen zal op 8 September e. k. Artikel 2 bepaalt dat de afschaffing totaal moet zijn voor 1 Januari 1884. Men bericht uit Napels van den 16 Juni: De harem van den ex-Khedive is op een steamer van de Rubattons-Compagnie vertrokken. Men verzekertdat het vertrek heeft plaats gehad ondanks eene depcche van de Porte, waarin ver klaard werd dat de harem niet zou worden ontvangen. Redif-pacha vergezelt den harem om den Sultan te bewegen dien te ontvangen. Het Russische revolutionnaire comité heeft twee zijner ledendie hunne gelofte geschonden hebben daarvoor gestraft. Sharkoffdie de geheime drukkerij te St. Petersburg verklapte heeft men door een dolksteek vermoord gevonden. De ander, Polosoff, die door zijn inlichtingen aanleiding gaf tot de gevangenneming der nihilis ten te Odessa is onverhoeds aangevallen door een onbekend manspersoon. Hij werd niet gedood, maar wel zeer gevaarlijk gewond. Uit New-York wordt van den 15n gemeld dat de van Londen komende stoomboot „Tho Queen" den 13n dezer te raidden van een dichte nevel op de daags te voren van New-York ver trokken stoomboot „Anchoria" stiet. Het ongeval had plaats op ongeveer 300 mijlen van de kust. Beide vaartuigen werden ernstig beschadigd. The Queen die vlak voor de brug aan stuur boord in de Anchoria was geloopen nam de passagiers van laatstgenoemde boot over. Er werd niemand gekwetst. Zoo goed en zoo kwaad als het gingzijn beide booten in de haven van New-Vork gesleept. De passagiers der Anchoria berichten dat de equipage zeer gedemoraliseerd wasmaar dat de kapitein een bewonderens waardige koelbloedigheid behield. Hoe sterk hel in den jongsten winter in Noord-Amerika heeft gesneeuwdkan blijken uit de metingen die aldaar dienaangaande heb ben plaats gehad. Op het hoogste punt van den Centraal-Pacific-spoorwegop de grens van Californie en Nevada, is 522 duim in dezen winter gevallen. In Truckee bedroeg de sneeuw val 300 duim. Tilburg, 19 Juni 1880. In de Woensdag gehouden zitting 'van den gemeenteraad is de heer Carl Pesch voorgoed benoemd tot directeur der weefschool op eene jaarwedde van f 2000. Door de welwillendheid van den postdi recteur alhier ister tegemoetkoming aan de geopperde klachten orer het brievenvervoer via BredaRotterdam enz., thans behalve de reeds bestaande gelegenheid gegeven tot verzending van brieven met de treinen van 9,23 vm. 1,44 en 7,12 nam. zoodat er 8 maal daags naar die plaatsen brieven kunnen verzonden worden. Uitslag van den duivenwedstrijd der Ver eeniging De Telegraaf. De duiven weren opge laten den 13en's morgens ten 5 uur, te Quiévrainmet NW. wind en arriveerden te Tilburg No. 1, toebehoorende aan den heer A. Van Riel ten 8 u. 22 m. 55s. No. 2, dezelfde, ten 8 u. 22 m. 55 s. No 3, duif van den heer V. Stalpers ten 8 u. 25 m. 3 s. No 4 dezelfde ten 8 u. 25 m. 3 s. No 5, duif van den heer Jobs. Hozemansten 8 ure 30 m. 14 s. No 6, duif van den heer Chr. Mommersten 8 u. 48 m. 31 s. De vier miliciens die zich Maandag hier zoo ergerlijk hebben gedragen zijn naar 's Her togenbosch vervoerdom voor den krijgsraad terecht te staan. Hendrikus van Berkel herdacht Zondag den dag, waarop hij 25 jaren onafgebroken als meesterknecht aan de fabriek der firma A, Goi- jarts Zondag alhier is werkzaam geweest. Door zijn patroon werd hem een zilveren remontoir met geuden ketting ten geschenke gegeven terwijl de gezamelijke werklieden hem een fau teuil met zilveren inscriptie aanboden. Waalwijk, 19 Juni 1880. Naar wij uit goede bron vernemen worden er alhier pogingen aangewend tot het oprichten eener bijzondere school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs, ieder zal met ons de behoefte aan dergelijke inrichting in deze gemeente gevoelen wij hoopen daarom dat die pogingen door de inwoners gesteund tot een gunstig resultaat mogen leiden. De werkzaamheden aan het gedeelte van den Zuidoosterspoorweg van 's Hertogenbosch naar Nijmegen zijn reeds zoover gevorderd, dat de aansluiting van de lijn 's Hertogenbosch Hedel nagenoeg voltooid is. De heer mr. A. F. X. Luijben heeft aan de kiezers in het hoofdkiesdistrict Breda kennis gehevendat hij wenscht bij de aanstaande keuze voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal niet meer in aanmerking te komen en datindien hij ntettegenstuande deze wensch wordt gekozen, hij de benoeming niet zou kunnen aannemen. Bij de overneming door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen op 1 Juli a. s. van spoorweg Moerdijk-Esschen eu Roosen- daal-Breda wordt het telegraaf kantoor op het tegenwoordig station van den Belgischen Grooten Centraal spoorweg te Moerdijk opgehevenen zullen de kantoren op de stations fe Zevenbergen. Oudenbosch en Roosendaal slechts voor de aanbieding van telegrammen open zijnmet een dagelij kschen dienst vau 8 uren voor- tot 8 ureu namiddags. Tengevolge van den lagen waterstand en een zandplaat in de Waal in het vaarwater van de gierpont te Zalt-Bommel kan men daar niet meer overgieren. Voor het vervoer van paarden en rijtuigen wordt de pont door de veerstoom- boot overgesleept. Dit Rijksveerbootje vaart tot 's avonds 73/4 uur, wie met rijtuig wil passeeren, dient daarop te rekenen. Later komeude gaat de overtocht per klepaak ot halve pont zeer bezwaarlijk en i3 bijna ondoenlijk. In de gemeente Udenhout nabij Tilburg houden zich reeds sedert eenige dagen drie wilde op, die aanmerkelijke schade, vooral in de aard appelvelden aanrichten. De vereischte machti ging tot het houden van drijfjachten door de ingezetenen dier gemeente is reeds aangevraagd. Gisteren voormiddag is aan de Vaart te 's Gravenmoer geheel afgebrand het huis bewoond door den bakker Broekmans. Hoewel de brandvooral van eene groote houtscheft, staande nabij een ander met riet gedekt huis, zeer hevig was, werd dit huis door de ijverige werking van de brandbluschmiddelcn door de vlammen gespaard. De oorzaak onbe kend. Sprang, 16 Juni. Twee kinderen uit het naburige Kaatsheuvel werden gister op den pu- blieken weg alhier door den losgebroken hond van P. J. R. aangevallen en op deerlijke wijze gebeten. Voor rekening van R. is aan de kinderen dadelijk geneeskundige hulp verleend waarbij is gebleken dat de toegebrachte wonden niet zoo gevaarlijk waren als het zich wel liet aanzien. Kuatskeuvcl16 Juni. Eenige militien ver lofgangers dezer gemeente hébben het na de inspectie ook niet zonder baldadigheid willen laten afloopenimmers na bij den kastelein J. R. op de Vaart een goed gelag te hebben gemaakt is hij door hen betaald niet met de verschul digde stuivers maar met een pak slagen en een aantal krabben in het gezicht. Dat de sterke drank hierbij een grooten rol heeft gespeeld behoeft geen betoog. 's Hcrtogenbosch. Ten einde te kunnen nagaan of de bepalidgen van art. 19 der wet op het armbestuur, in verband met art. 148 der gemeentewet naar behooren worden nageleefd, hebben Ged .Staten de gemeentebesturen in deze provincie uitgenoodigd aan hen op te geven de dagteekening der raadsvergaderingwaarin de begrooting voor 1880 en de rekening over 1878 van de in hunne gemeente aanwezige burgerlijke of gemengde instellingen van weldadigheid zijn goedgekeurd en bij aldien die goedkeuring nog niet is verleend, de redenen der vertraging, be nevens de door het gemeentebestuur genomen maatregelen tot handhaving der wet mede te deelen. Utrecht. Naar aanleiding van een vroeger genomen besluit in eene alhier gehouden verga dering van burgemeesters, secretarissen, gemeente ontvangers en ambtenaren, met het doel om een gezamenlijk pensioen- en weduwenfonds op te richten stelde de toen benoemde commissie zich voor in de volgende maand verslag uit te brengen. De daartoe strekkende vergadering zal weder te Utrecht plaats hebben, en wel op Zondag 4 Juli. Eindhoven. Naar het schijnt kan de onder neming van stoombooten tusschen Amsterdam en Eindhoven niet blijven voortbestaan zonder belangrijk verlies te lijden. De concessie zal derhalve aan de Veghelsche schroefstoomboot maatschappij worden overgedragen. Deze maat schappij heeft tegelijk concessie aangevraagd voor een geregelden stoombootdienst tusschen Rotter dam en Eindhoven. Van den 7 tot en met den 14 Mei. jk WAALWIJK. OndertrouwdJan Pieter Leermakers jm. met Cornelia van Disseldorp jd. BevallenAdriana Maria de Kort geb. de Kort z. Maria Wilhelmina Kipping geb. van der Sterren d. Johanna Antonia van Dongen geb. Ie Blanc d. Petronella Allegonda Meijers geb. Muller d. OverledenFrancisca Rosalie Hartog 9 m. Hermanus Holtermanwed. van Maria van der Sticht 78 iaar Levenl. kind van het maan* geslacht van Cornelis de Graaff en Elisabeth Leen- beers. Maria Vivie 9 m. BAARDWIJK. Bevallen: Cornelia van der Geld geb. van Cromvoirt d. Anna Maria van Delft geb. Baijens d. Alaria Gribellier geb. Bombazijn d. Adriana van Cromvoirt geb. Klerx d. Elisabeth Schilders geb. van Delft z. Overleden: Cornelia Schalken weduwe van Pe ter Verhoeven 77 jaren.Peter Martinus Cornelis Breuer 7 m, Maria van Dijk 62 jaar. SPRANG. Bevallen: Cornelia Venis geb. Voormolen d. Alida de Bie geb. Craaijo z. Maria Chatharina de Jong geb. Timmermans d. OverledenAntonia Huijman wed. G Groothuis 73 jaar Willem Johannes Kortier oud 23 jaar. Tilburg 18 Juni. De prijs der boter was heden f0.95 k 1.25 per kilo, eieren 3 31/» 4 c. per stuk. Biggen f7 a 12, niet ruimen aanvoer. De eerste nieuwe aardappelenheden alhier aan de marktwerden verkocht k f 8. en f 10 per mud. Oude dito bij grooten aanvoer f3 4 per mud. IVaaltvijk, 18 Juni. In granen was de handel niets beduidend. Veemarkt. Aangevoerd 161 stuks, prijzen der Kalfkoeien fl50ü f250 Vaarzen f80 a f160 melk koeien f000 f000. Biggen. Van f 7.50 a f 16 per stuk. Boter. Aangevoerd 615 kilo. Prijs f 0.99 k 1.21 per kilo. Brood 4 kilo 48 cent. Kaatsheuvel, 18 Juni. De alhier gehoudene looiersbeurs was deze week druk bezocht. De omzet bepaalde zich hoofdzakelijk tot inlandsche paardehuidenwaarvoor f 8.40 a 8.50 per stuk besteed werd. Naar zwaar zoolleer (Padang) was meer vraag, de prima soort van 20 p. gold f0,80 k f 0.84 per pond. Voor prima gezouten Buenos- Ayres zoolleer 30 k 40 p. wera f 1 bedongen. Zwart lijmvleesch werd voor 1' 13 a 16 per 100 kilo afgedaan. De prijs der Nieuwe Fransciie schors was f83 per 1000kilo franco Tilburg, der nieuwe Gelderscne f 4,80 k 15.15 per heet. 65 kilo franco Waalwijk. Udenhout, 16 Juni. Boter. Aangevoerd 1112 kilo van f 1.20 tot f 1.33. Oisterwijk 16 Juni. Boter. Aangevoerd 1710 kilo van fl,30 a fl,50. Eieren Aangevoerd 1450 f31/» per 100 stuks. t IIeden overleed tot onze innige droefheidna eene lang durige ziektein den ouderdom van 79 jaren, tijdig voorzien van de H. K. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde moeder weduwe van WALTHERL'S ARNOLDUS DUMOUL1N. Besoljen11 Juni 1880. Wed. LOUIS DUMOULIN-Verwiel. FERDINANDUS DUMOULIN, past. MARIA DUMOULIN religieuse. FRANCISCA DUMOULIN, religieuse. Wed. VAN HILS1-Dumoulin VICTOR DUMOULIN. M. F. DUMOULIN-Wagemakers.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2