A. J. BINK, Onroerende Goederen, Spanje. Engeland. Turkije. Rusland. BINNENLAND. Handelsberichten. MDVERTëjVTIEN/" DE NOTARIS PUBLIEK VERKOOPEN: gelegen onder Waalwijk. EERSTE KOOP. Een uitmuntend perceel Hooiland, Onder Waspik. ZEVENDE KOOP. Een perceel Hooilandover de Vaart, groot 3 hectaren 16 aren 70 centiaren. In huur bij Wed. H. Timmermans te Sprang. ACHTSTE KOOP. Een perceel Bouwland, „Benedenkerk" groot 98 aren 30 centiaren. In huur bij J. DE BONT. NEGENDE KOOP. Een uitmuntend perceel Weiland, genaamd „Dries of Beisterd", groot 81 aren 95 centiaren. Zeer geschikt voor bouwter reinen. PROVISIONEEL: De Goederen onder Waalwijk, op Maandag den 26 Juli 1880, De Goederen onder Waspik en Dus sen, op denzelfden dag des avonds 7 ure, ter herberge van J. Verschure te Waspik. FINAAL: De Goederen onder Waalwijk, op Maandag den 9 Augustus 1880, De Goederen onder Waspik en Dus sen, denzelfden dag des avonds 7 ure, ter herberge van W. Theune te Waspik. Als hij ziju keus gedaan had nam hij het meisje ter zijdeen stelde haar voorten einde de kosten van het bureau te ontduiken, terstond met hem naar zijn woning te gaan waarin zij meestal toestemde. Onderweg ging hij met haar in een restauratie, bestelde daar een goed dinerwerd langzamer hand bijzonder galanten beloofdeaan het desserthaar een veel mooier horloge te zullen geven dan zij nu droegmaar zij moest hem dan nu het hare in bewaring geven opdat zijn vrouw het niet zou bemerken als zij later een ander had dan toen zij in dienst trad. Als dan het meisje haar horloge en ketting had afgegeven stond haar vriendelijke nieuwe meester op, om zich een oogenblik te verwijderen, maar kwam niet terugen de arme bestolene mocht nog de vertering betalen op den koop toe. Tot nu toe heeft men geen spoor van den gewaanden rentenier kunnen ontdekken. Het Legioen van Eer is eveneens toegekend aan madame Earrethoutoud-markentenster der Franctireurs van ParijsChateaudundie in 1870-71 vooral in laatstgenoemde plaats, bewijs van grooten moed gegeven had. Te Vitry zijn twee, door twee huisgezinnen bewoonde huizeneensklaps des nachts inge stort. Na een arbeid van drie uren mogt t aan eenige soldaten van het garnizoen gelukken negen der onder het puin bedolven slachtoffers te voorschijn te brengen. Een man en een meisje van 6 jaren lieten er het leven bij. De St. Gotthard-tunnel zalvolgens een rapport door een Fransch ingenier op verzoek der contractanten uitgebrachtniet voor het einde van April voor het verkeer open kunnen zijn. Volgens contract beloopen de aannemers een boete van B000 fr. voor iederen dag van uitstel na 1 October a. s., maar zij betwisten hun gehoudenheid op grond van contractbreuk van de zijde der Maatschappij. Waarschijnlijk zal de zaak voor de bondsregeering komen. Het transitoverkeer zal intusschen door het uitstel geen schade lijden daar de aansluittingslijnen toch niet voor den volgenden zomer gereed kunnen zijn. Het eerste nommer van 1' Intransigeant het nieuwe blad van Henri Rochefort, is gisteren verschenen. Het geeft aan 't hoofd tegenover de gewone tijdrijkeningde republikeicsche jaartelling 27 Messidor An 88. Het begint met een hoofdartikelgetiteld -. MerciDe dank is niet gericht aan Gambetta en zijne vrienden. Henri Rochefort zegt, dat hij den titel 1 Intran sigeant gekozen heeft om dadelijk te doen be grijpen dat hij niet zal transigeeren met het oppertunisme. Dit heeft van zijn kant ook niet ge transigeerd met Rosselmet Ferre, met Blanqui, met Humbertmet Trinquet, die met hun bloed de witte staken te Satory gekleurd, met hunne passen de gevangeniscel van Clairvaux gemeten, of den bodem van Nieuw Caledonië met hun zweet doorweekt hebben. Daarentegen heeft het opportunisme wel getransigeerd met 16 Mei en met den Senaat. Dat vonnis van vrijspraak is echter thans ver nietigd en de Graaf zal opnieuw moeten te rechtstaan voor een andere jury. Ondertusschen bevindt hij zich in hechtenis. Te Perpignan is de schouwburg totaal door brand vernield. De artistendie bij net uit barsten der vlammen in hunne loges waren, zagen te hunner redding zich genoopt uit de vensters te springen. Zes hunner zijn zwaar gekwetst. De gnsontploffing te Londen schijnt navolging te vinden. Uit het stedeke Bilston bij Wolver hampton wordt gemeld dat op één dag twee ontploffingen plaats hadden, waardoor evenals te Londen de straten over een groote lengte werden opgebroken en de huizen met steenen en modder gebombardeerd. Uit Constantinopel wordt berichtdat de Engelsche stoomboot Khalifak, van de Euphraat- Compagnie door Arabieren is aangevallen cie een uur lang een geweervuur op het schip onderhielden maar er niet in slaagden het aan boord te klimpen. De kwartiermeester en een der passagiers werden gedood, en de kapitein werd zwaar gewond. De Turksche overheid te Bagdad heeft den Engelschen consul beloofd een onder zoek in stellen naar de plegers van deze gewel- dadigheden. Niet minder dan 2^2 millioen Roebels zijn door de Russische Regeering beschikbaar gesteld voor den bouw van een haven te Libauw om die stad zoo tot een stapelplaats van den graan handel te maken. In 1881 reeds moet alles gereed zijn. Dezer dagen verscheen voor het gerechtshof te Tiflis een lid van den hoogst en Russisch en adelvorst George Mikeladse. Deze vorstelijke misdadiger die vroeger ritmeester bij de garde was werd vijf jaren geleden wegens moord tot 15 jaren dwangarbeid veroordeeldmaar wist te ontvluchten en is opnieuw wegens diefstal gevat. Ook Portugal heeft een rechtsgeding met een beschuldigde uit de hoogste kringen. Een der grootwaardigheidbekleeders aan het hof, Graaf de Penamacor, de opperschenker, stond onlangs terecht, beschuldigd van valsche bankbiljetten in omloop gebracht te hebben maar werd door de jury met algemeene stemmen vrijgesproken. Tilburg ,17 Juli 1S80. De uitslag der overgangs-examens aan de Rijks- hoogereburgerschool, "Willem II", alhier is als volgt Van de le tot de 2e klasse bevorderd on voorwaardelijk 2 .leerlingen voorwaardelijk 5 niet bevorderd 4. Yan de 2e tot de 3e klasse onvoorwaardelijk 6 voorwaardelijk 3 niet be vorderd 3. Van de 3e tot de 4e klasse onvoor waardelijk 1 voorwaardelijk 1 niet bevorderd 1. 4 leerlingen hebben aan het eindexamen deel genomen. Een treurig ongeval heeft Woensdagmiddag aan het station alhier plaats gehad. De heer S., handelsreiziger voor een huis te Amsterdam, was met den trein van 1.40 van Helmond alhier aangekomengevoelde zich onwel, zakte, toen hij zich van het perron naar een omnibus wilde begeven plotseling ineen en was dadelijk een lijk. De ongelukkige is gehuwd en vader van eenige kinderen. Waalwijk, 17 Juli 1880. Spoorweg van Zwaluwe naar 's-Bosch. Aan het afdeelingsverslag wordt het volgende ontleend: Men waardeerde het in dezen Minister dat hij er toe overging ook ten opzichte van deze lijn uitvoering te geven aan de wet van 10 November 1875 (Staatsblad no. 205.) Bedenkt men dat deze lijn ook daarom van groot belang is voor de communicatie van vele voorname plaatsen in Noordbrabant met de hoofdplaats dier provinciedaar deze soms maanden lang door het water is gestremd dan schijnt ecne aansporing niet ongegrond om deze uitvoering met den meest raogelijken spoed te doen plaats hebben. Bij het onderzoek in de afdeelingen kwamen verder drie punten voornamelijk in aanmerking: lo. Richting. Verreweg de meeste leden konden zich met de hier aan het oordeel der Kamer onderworpen richtingdie door eene bloeiende en welvarende streek loopt, vcreenigen, en verheugden zich dat de Regecring zich niet van haar eens opgevat plan had laten afbrengen. Eenigen echter zouden de vookear gegeven heb ben aan de lijn-Tak en konden niet zoo voet stoots toegeven de bewering in de M v. T., dat ten aanzien van de keus der richting in hoofdzaak wel geen ernstig verschil van gevoelen kan bestaan zoodat zij meerdere toelichting waarom juist deze richting wordt aangenomen alleszins wenschelijk zouden hebben geacht. Voornamelijk gaven zij aan de vroeger voorge stelde lijn de voorkeurdaar zij beweerden dat, wordt deze richting onveranderd aangenomen het land van Heusdenvooral na heropening van het Oude Maasjedes winters door het water van alle gemeenschapsmiddelen zal zijn afgesloten. Zij vroegen daarom of de Regeering geneigd was het tracé van 1879 dat bovendien naar hun oordeelmeer in liet belang der lands verdediging was dan ditalsnog aan de Kamer mee te deelen. Hiertegen werd aangevoerddat de wet van 1875 klaarblijkelijk op het oog heeft gehad eene lijn door de geheele Langstraat; dat de plaatsen, welke door deze lijn worden aangedaan, van veel grooter belang zijn dan diewelke in het land van Heusden zijn gelegen alwaar slechts een paar onaanzienlijke dorpen zouden worden aangedaanen dat de stad Heusden door een kunstweg verbonden is met de thans geprojec teerde lijnen daarvan slechts ongeveer drie kwartier is verwijderd. De meeste welvarende plaatsen in het land van Heusden liggen boven dien aan rivieren zoodat zich aldaar gelegenheid tot locaal verkeer genoegzaam voordoet. Ook kwamen nog ter sprake twee kleine om buigingen de eene voorgesteld door het gemeen tebestuur van Raamsdonkde andere door dat van Capelle welke werden aanbevolen. Ten slotte werd er door sommige leden op gewezen dat eventueele uitbreiding van het sta tion te 's Hertogenbosch tengevolge van het aannemen dezer richting onmogelijk zal worden. 2o. Stations of halten. Evenals bij vele lijnen opgenomen in de wet van 1875, is ook bij deze, al kan zij wellicht ook aanspraak maken op groote communicatielijn het locaal vervoer hoofdzaak. Met het oog daarop achtte men den aanleg van eenige meerdere halten wenschelijk. Men wees op den Zevenbergschen hoek Made en Drim- melen, Raamsdonk en Capelle. Men vleide zich dat aan de belofte van den Minister om later op deze verzoeken zooveel mogelijk te ietten zal werden voldaan. 3o. Nieuwe werken. Van Raamsdonk, speci aal van de bewoners van het Veer en omliggende plaatsengesteund door het advies van den provincialen waterstaat, zijn adressen uitgegaan ter verkrijging van een parallelweg van af den provincialen weg tusschen Raamsdonk en het Veer naar het station Geerlruidenberg. Ook op het maken eener los- en ladingplaats aan de rivier de Donge werd aangedrongen waardoor tevens het welbegrepen belang van den spoorweg zou worden gebaat. Ten slotte wen3chte men, naar aanleiding dezer wetsvoordrachtvan de Regeering te vernemen, of men ten aanzien van de lijn Groningen-Delf- zijl binnen korten tijd een dergelijk ontwerp zal mogen verwachten. Het wetsontwerp wordt hedenZaterdag, in de Kamer behandeld. Wij hopen spoedig onzen lezers de blijde tijding te kunnen mededeelen dat het is aangenomen. In de Donderdag gehouden zitting der Provinciale Staten is o. a. besloten aan de be trokken waterschapsbesturen eene bijdrage te verleenen van f33.333, in de kosten van herstel van de in den afgeloppen winter gevallen door braak in den Maasdijk onder Oijen, en om overeenkomstig het verzoek der gemeentebesturen van Vlijmen een gedeelte van don provincialen weg 's BoschVlijmen te verhoogen mits de kosten de som van f 10.000 niet te boven gaan. Onder luide toejuiching van een talrijk publiek werd vervolgens besloten aan de Regeering uit de Provinciale kas eene bijdrage aan te bieden van een millioen gulden in de kosten tot ver betering van den waterstaatstoestand in het noord oostelijk deel der provincieonder de volgende voorwaarden 1. Dat met de beteugeling der Heerenwaar- densche Overlaten ten spoedigste zal begonnen worden en de geheele afsluiting dier overlaten zoodra mogelijk zal worden uitgevoerd. 2. Dat onder de werken genoemd in het schrijven van den Minister van waterstaat van 7 Januari 1880 mede begrepen zijn het door stoombemaling voorzien in de uitwatering der landengenoemd sub a en J (langs het Oude Maasje en van de de lage polders, op de Donge uitwaterende) alsmede van de Bleek en Oostkil, en wanneer zulks noodig mocht blijken ook voor de gronden langs den Amer. 3. Dat de plannen der werken tot voorziening in de uitwatering der landen langs het Oude Maasje, van de lage polders op de Donge uit waterende van die gelegen in het inundatige- bied van de Dommel en de Aa nabij 's-Bosch, en zooals deze zijn aangegeven hierboven sub 2, zullen worden vastgesteld in overleg met Gede puteerde Staten van Noord-Brabant, die belang hebbenden vooraf zullen hooren. 4. Dat onder de voorgenoemde normaliseering en verbetering van de Amer begrepen zijn het aanleggen van nieuwe en het verhoogen en ver zwaren van bestaande bekading langs die rivier tot voorbij Drimmelen en langs de Donge, alle tot de hoogte van minstens 2.64 meter -f- AP. 5. Dat de Maas niet door de nieuwe rivier bedding zal worden geleidvoordat de norma liseering en verbetering van den Amer ver genoeg gevorderd is, dat de afstrooraing geregeld kan plaats hebben en de werken ter voorziening in de uitwatering der landerijen hiervoor sub 3 genoemd en die ter voorziening in de uitwate ring der landen langs de Bleek en Oostkil vol tooid zijn. 6. Dat de vrije gemeenschap over de rivier hetzij door eene brug hetzij door een stoomboot worde verzekerd. 7. Dat de uitbetaling van het subsidie zal geschieden in tien gelijke termijnen naar gelang de vooruitgang der werken door Gedeputeerde Staten in overleg met den Minister van Water staat te regelen met dien verstande dat wan neer den 1 Januari 1885 de geheele afsluiting der Heerenwaardensdhe Overlaten niet gereed is, de verdere uitbetaling van het subsidie zal wor den gestaakt totdat dit werk zal zijn voltooid. Zeer voorbarig in de vrees geweestdie men voor het mislukken van den aardappelbouw had, ten'gevolge van het bevriezen van het loof in de maand Mei. Dit gewas heeft zich al spoedig hersteld, en staat thans allerwege inde Langstraat zoo heerlijk als ooiten belooft eene ruime opbrengst. Van de ziekte zijn nog geene sporen te ontdekken. Ook de andere gewassen, als daar zijn roggehavergarst en erwten staan tot aan Tilburg uitstekend te velde. Hier en daar in de hooge zandgronden wordt d« rogge reeds gemaaiden voldoet zij aan de billijke verwachting van den landman. Alleen het hooi, hoewel van goede qualiteitheeft ditmaal in de buitenpolders een zeer sehralen oogst opgeleverd. De Tweede Kamer heeft gisteren het ont werp Credietwet tot uitvoering der onderwijswet aangenomen met 45 tegen 27 stemmen. Een Ilaagsche petroleuse Een bekend dronkaardwonende in de zg. „Dienderspoort" op de Brouwersgracht, was onder gewoonte des avonds zwaar beschonken te huis gekomen en had zich op den grond te slapen gelegd*. Toen de vrouw zich te bed wilde begevenwaren alle pogingen om ook haar echtgenoot daartoe te bewegen vruchteloos, en was zij derhalve genoodzaakt hem te laten door slapen. De nacht brengt raadzegt men en dat bleek o >k hierwant om den dronkaard een gevoelige les te geven kwam de vrouw op het denkbeeld hem met petroleum te begieten en vervolgens in brand te steken. In den och- tenstond gat' zij aan dit voornemen gevolgen in minder tijd dan noodig is om dat te beschrij ven stond de slapende in lichte laaie vlam. Op het geschreeuw kwamen de buren toeschieten, die er in slangden de vlammen te blusschen en zorg droegen dat de met brandwonden overdekte en in deerniswaardigen toestand verkeerende man naar het Gasthuis werd vervoerd. Tegen de vrouwdie zeide haar man eeus een gevoelige les te hebben willen geven om hem het jeneverdrinken af te leeren is proces verbaal opgemaakt. In de Iron Monger maakt een Amerikaansch werktuigkundige melding van zijn uitvinding die hij in een opstelonder den titel„Ieder zijn eigen locomotief", beschrijft. Hij noemt haar een uitvinding voorbeschik* om de mensch- heid uit de tiranieke handen van spoorwegmaat schappijen te verlossen. Deze uitvinding bestaat uit een driewielige vélocipède, die door samengeperste lucht moet voortbewogen worden. De laatste bevindt zich in een reservoirdat tegelijk dienst doet als zitplaats voor den reiziger. Deze vélocipède zou, aldus verzekert menveertig kilometer in he uur kunnen loopen. De uitvinder wil nu in verschillende steden en plaatsen groote reservoirs met gecomprimeerde lucht opstellen, dfe den reiziger de gelegenheid zullen aanbieden zich opnieuw van saamgeperste lucht te voorzien, wanneer de voorraad in zijn reservoir bijna uitgeput mocht zijn. Op deze wijze zou de reis zeer gemakkelijk te volvoeren zijn en zouden de kosten voor het vullen onder weg ook niet groot hoeven te zijn ondat de stationnaire reservoirs op groote schaal zouden kunnen ingericht worden. Tilburg 16 Juli. De prijs der boter was heden f 1.15 k 1.45 per kilo, eieren 4 k 4!/2 5 c. per stuk. Biggen f 6.50 a 14met weinig handel. Waalwijk-, 9 Juli. In granen was de handel niets beduidend. Veemarkt. Weinig aangevoerd prijzen der Kalfkoeien f 170 a f 250 Vaarzen f 80 af 160 melk koeien f000 h f 000. Biggen. Van f 8.50 ii f 15.50 per stuk. Boter. Aangevoerd 450 kilo. Prijs f0.97 hl.30 per kilo. Brood 4 kilo 48 cent. te Waalwijkzal voor zijne principalen de navolgende genaamd Koeweide", groot 2 heet. 20 aren 50 centiaren. TWEEDE KOOP. Een perceel Bouw- en Weiland over de le Zeine, groot 83 aren 50 cent. In huur bij N. STAAL. DERDE KOOP. Een perceel Bouwland, over de 2e Zeine en Hoogjes, groot 1 heet. 70 aren. In huur bij H. VAN ZEELST. VIERDE KOOP. Een perceel Btuwland, over de 2e Zeine en Hoogjes, groot 1 hectare 9 aren 30 centiaren. In huur bij J. PIJNENBURG. VIJFDE KOOP. Een perceel Bouwland, over de 2e Zeine en Hoogjes, groot 1 liect. 10 aren. In huur bij J. v. d. BROEK. Onder Dussen. ZESDE KOOP. Een uitmuntend perceel Weiland, in het groot Zuideveldgroot 3 heet. 16 aren 70 centiaren. TIENDE KOOP. Een perceel Weiland en Moeras, in de Buitendijksche Velden, groot 32 aren. In huur bij J. DRIESSEN. Voorschreven Goederen behooren aan de Er ven van wijlen den Heer C. J. SCHOEN MAKERS en zijne Echtgenoote Mejuffrouw C. E. J. VAN ERAET, uitgenomen den bden Kooptoebehoorende aan A. v. d. HOUDT te Besoijen den 7den Koopvoor de helft aan den Heer H. POLS c. s. den 8sten hoop aan den Heer J, II. A. SCHOENMAKERS c. s. en den 9 den koop voor de helft aan de Heer A. M. BINK c. s. allen te Waspik. De verkooping zal geschieden cles voormiddags 10 ure, ter herberge van den Heer W. Govaerts te Waalwijk, des voormiddags 10 ure, ter herberge van den Heer V. Gerris te Waalwijk,

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2