binnenland"" Huidenberichten. Wolberiehten. Oostenrijk. Italië. Rusland. Amerika. Handelsberichten. tegenwoordig bij de ingezetenen onder de voor deur geschoven of in winkelsbierhuizen enz., nedergelegd worden. Dergelijke gevallen doen zich ook voor in Wurtemberg. Te Cannstadt hebben de socialisten laatstleden Zondag in eene conservatieve kiezers vergadering zulk een tumult gemaaktdat de heer von Varnbülerdie het debat zou inleiden, niet eens aan het woord is kunnen komen en de vergadering genoodzaakt was uiteen te gaan. Te Wiesbaden en in de omstreken heeft verleden Maandag een schrikkelijke windhoos gewoedtegelijk met een hevigeu slagregen zoowel in den Kurgarten als in de andere wan delingen is een treurige verwoesting aangericht in het heerlijk geboomte. Bijna alle wandelwegen zijn versperd en zelfs gevaarlijk door de nog steeds afbrekende zware takken. Ook het dak van het Kurhaus moet zeer hebben geleden. Gelukkig schijnen echter geeue persoonlijke on gelukken te hebben plaats gehad. Door een Pruis Laewe genaamd, is weer een nieuw wapen uitgevonden een repetitiege weer, waarmede 12 schoten in 24 seconden gedaan kunnen worden. Het laden daarvan houdt 5 seconden op. Men kan het Ook als gewoon geweer gebruiken. In de stad Zella zijn ruim 100 personen ernstig ongesteld geworden door het eten van vleesch van zieke varkens. Op eeu tocht over den Reveser gletscher bij Taufers in Tirolis een bekend rechtsge leerde Otto Weltervan Keulen in een kloof gestort. Een gidsdie zich aan een touw naar beneden lietwas niet in staat hem er uit te bevrijden en de ongelukkige heer Weiter vond er den dood. Eerst den volgenden morgen kon men met veel moeite zijn lijk machtig worden. Een grijsaard die tanden krijgt. Dat buitengewone verschijnsel heeft zich in het Duit- sche plaatsje Brenkenhofsfliesz voorgedaan. Daar woont een 82-jarig man die sedert tien jaren geen tanden meer in den mond hadmaar in den loop van den winter bemerkte dat hij lang zamerhand een nieuw gebit kreeg. Zijn tanden en kiezen zijn thans voltallig en wel klein, maar blinkend witen zoo goed te gebruiken dat de man er de hardste spijzen mede kan door bijten. In de nabijheid van Keulen heeft men vijf meter onder den grondeen reusachtigen schedel gevonden waarschijnlijk van een voor wereldlijk dier. De twee horensdie aan de punten reeds door den tand des tijds vergaan zijnstaan van boven 195 c.m. van elkander en zijn bij den wortel 42 c. m. in omvang. Den eersten prijs in den grooten schietwed strijd te Weenen heeft een zoon der Kaiserstadt gewonnen tot groote verrukking natuurlijk van het Weener volkje. Ook een Wienerin behaalde eenige prijzen. De Zwitsers en Tyrolers hebben na de Weeners het best geschoten. Een Zwitser schoot in 3 minuten [52 maal en 45 daarvan waren raak. Uit Rome wordt gemelddat de geruchten omtrent de afzending van een deel van het eskader naar den Bosphorus voorbarig zijn. Tot nu toe heeft geen der schepen order ontvangen zich gereed te houden. Alleen is bepaald, dat geen der Mogendheden meer dan twee schepen zal zenden en dat geen landing geschieden zal. Er dienen nu echter wel spoedig verdere af spraken te "worden gemaakt, want het is niet denkbaar dat de Mogendheden zich weder van voren af aan met nieuwe onderhandelingen zullen inlaten waarvan men toch vooruit weetdat ze nooit tot een resultaat leiden zullen. Uit Napels wordt gemeld dat de buiten gewone werking van den Vesuvius voortduurt en dat zich twee nieuwe kleine mondingen hebben geopend waaruit zich eene menigte lava heeft ontlast. Te Napels werd weer een schok van aardbeving gevoeld. Door het Italiaansche Parlement isniet lang geleden eene wet aangenomen, strekkende om eene belasting te heften van titels en rid derorden. Zoo zal een prins voor zijn titel 30.000 lire belasting moeten betalen een hertog 25.000, een markies 20.000, een graaf 15.000, en een simpele baron 10.000. Andere titels worden met 5000 lire belast en 90 kost het verlof om een buitenlandsche orde te mogen dragen. Meer dan de helft der tegenwoordige titel— bezitters zal waarschijnlijk ongeneigd of niet bij mochte zijn deze belasting te betalen en menig Principe of Marchese zal het dus voortaan zon der titel moeten stellen. Naar in een telegram uit St. Petersburg wordt verzekerd zal de internationale vlootdie de veelbesproken demonstratie aan de Turksche kust zal moeten verrichten onder de bevelen 9taan van den Engelschen admiraal Seymour, thans met het eskader voor Toulou terwijl als tweede commandant een Eransch zee-officier zal worden aangewezen. Te New York zijn uit Iersey City nadere berichten ontvangen nopens het instorten van den Tunnel onder den Hudson. Het was ge bleken, dat de adjunct-superintendent en 19 arbeiders bij het ongeval zijn verdronken. Die allen bevonden zich in de schacht. Acht werk lieden konden zich nog redden. Het lek ver toonde zich het ergst in de kamer, die de schacht met den tunnel verbindt, en weldra nam het water de overhand. De ter lengte van 500 voet gegraven tunnel is thans vol water en de 60 voet diepe schacht is met zand en steenen gevuld. Men zou eenige dagen moeten arbeiden om bij de lijken te kunnen komen. Te New-York maakt in den laatsten tijd groöten opgang zekere mr. Soule, een man, die even gemakkelijk op het water loopt als op den vasten grond. Zijn uitvinding bestaat in een paar zinken schoenenvijf voet lang en vijf duim diep. Deze schoenen zijn waterdicht en loopen spits toe. In het midden is een ruimte om den voet in te zetten. Onder den schoen zijn twee verbindingen van vijf metaalbladen aangebrachtdie veel weg hebben van zonne blinden. Wanneer de waterkunstenaar den voet vooruit zet, gaan de metaalbladen openhet water dringt er binnen en de schoenen bewegen zich gemakkelijk voort. Zet hij den voet ach teruit dan sluiten zij zich en vormeu een soort nap, op de wijze van een hermetisch gesloten jaloezie. Den 5den Juli, zegt de New-Yorker Tribune, trok mr. Soule de Haarlem-rivier over. Zonder de minste stoornis of krachtsinspanning baande hij zich een weg tusschen de stoomschepen zeilschepen en allerlei andere scheepjesdie de rivier doorkruisten. Op het water heeft hij veel weg van een schaatsenrijder, doordien hij zich al glijdende voortbeweegt. Dezer dagen overleed te Newport, in de Vereenigde Staten, een 85-jarige neger, een gewezen slaaf, die een vrij belangwekkenden levensloop heeft gehad. Hij ontvluchtte in zijne jonge jaren de planta ge van zijn meester in Marylandnadat zijn vrouw en kinderen door dezen verkocht waren en kwam te Newportwaar hij veel vrienden vond met wier hulp hij weldra in staat was zijn brood te verdienen. Yan zijn vrouw en kinderen hoorde hij nietser verliepen jaren zonder dat hij eenige tijding van hen vernam en de brieven die hij hun schreefbleven on beantwoord. Hij vermoedde dus eindelijk dat zijn vrouw dood was en huwde met een andere vrouw van Newportbij wie hij verscheidene kinderen kreegen die zes jaren geleden, over leed. Voor twee jaren vernam hij dat zijn eerste vrouw nog leefde en zich in het Zuiden bevond; hare kinderen waren overleden. Zijn vrienden stelden hem in staat daarheen te gaan om zijn vrouw naar Newport te halen. De vreugde van het wederzien der bejaarde echtgenootendie vijftig jaren gescheiden waren geweestwas on beschrijfelijk en de oude man bracht de twee laatste jaren zijns levens zeer gelukkig door aan de zijde van de vrouwmet wie hij het eerste huwelijksgeluk had gesmaakt. Onlangs is te Macon een zeldzame meteoor waargenomen ter grootte van een vat, die boven de stad ontplofte met een slagwelke dertig seconden duurdeen den grond deed dreunen. De stad was gedurende het vallen van den meteoor helder verlicht. Het verschijnsel veroor zaakte groote opschuddingvooral onder de negers die om zoo te zeggen bleek van schrik waren. Zij sloten de deuren en wierpen zich luid jammerend op den grond om te bidden. Waalwijk, 31 Juli 1880. Ook de eerste Kamer heeft de onteigenings wet voor den spoorweg Zwaluwe 'sBosch met algemeene stemmen aangenomen. ASedert een paar dagen is het in onze gemeente woelig en onrustig. Ziehier de oorzaak. In den laatsten tijd was het meermalen voor gekomen dat de stoep en de gevel van de pastorie alhier met olie teerverfzwartsel en andere stoffen bevuild werd. Algemeen wekte dit de verontwaardiging opdoch niettegenstaande de ijverige en herhaalde nasporingen der politie mocht het niet gelukken den dader in handen te krijgen. Woensdag avond nu was er weer eene hoeveel heid olie gemengd met eene zwarte stofop de stoep, vlak voor de deur der pastorie geworpen, en Donderdag verspreidde zich het gerucht, dat de dadereseene dienstbode van eene onzer geachtste ingezetenen en die oogenschijnlijk tot de uiterst vroomen behoordeop heeterdaad betrapt was. In hoeverre dit gerucht waarheid bevat en de bedoelde persoon de schuldige is zal natuurlijk eerst later blijken. Vrijdag namiddag zou gezegde dienstbode de gemeente verlaten en zich naar Raamsdonk be geven. Niet zoodra had men hiervan de lucht gekregen of dadelijk stond de heele straat vol volk om haar, blijkbaar met geen vriendelijke bedoelingen, uitgeleide te doenop de markt was het zoo voldat het moeielijk was door de menigte heen te dringenmen veronderstelde namelijk dat zij met den wagen van Van Gend en Loos zou vertrekken. Groote teleurstelling voor het publiek dus, toen de diligence zonler haar vertrok. Toen nu de dienstbode iets later wegreed in een rijtuig, werd zij achtervolgd door het ge schreeuw en gejoel van hen die zich nog op straat bevonden. 's Avonds tegen tien uur trok eene groote me nigte zingende door de straat en hield bij ver schillende huizen op, om een voor de gelegenheid gemaakt lied te doen hooren. Bij dit zingen bepaalde het zich dan ook want ofschoon er een massa volk op de been- was is de orde in het minst niet gestoord en heeft er geen de minste baldadigheid plaats gehadde politie die natuurlijk tegenwoordig was hoefde slechts toe te zien. Het is te hopen dat het nu bij die demon straties zal blijven het is toch wezenlijk de moeite niet waard om zoo iets de geheele ge meente in opschudding te brengen en de politie het leven lastig te maken die met deze zaak toch reeds werk genoeg gehad heeftzoowel nu als vroeger. Verleden Dinsdag werd door Jr. Mr. J. B. Verheijen en gevolg den Burgemeester van Baardwijk en de jagers der Heerlijkheid van Drunen en Onsenoort eene klopjacht op vossen gehouden onder „Pessert", waartoe eerstge noemde buitengewone machtiging had verkregen. Dat de jacht niet vergeefsch zou zijn kon men daaruit afleideu dat voor den aanvang de vos reeds op drie verschillende plaatsen was gezien. Hoe listig en slim ook vijf reintjes moesten het met den dood bekoopen terwijl twee aan het gevaar wisten te ontkomen door langs on bezette plaatsen het hazenpad te kiezen. Ook eenige freules waren van het gevolg en bleven ondanks de regenbuien door heide en struik de jagers volgenom getuigen te zijn dezer zeldzame jacht. In vroolijke stemming keerde men met de vijf bruintjes aan den stok huiswaarts. Hoe nadeelig de aanwezigheid dezer dieren voor het ander wild is, bleek ten duidelijkste, daar geen haasje en slechts een konijn bij het drijven der groote mast- en eikenbosschen te voorschijn kwam daar waar men bij vroegere drijfjacht er ooit 31 meester werd. Tg Capelle heeft een welbekend ingezetene, die zich wel meer te buiten gaat, gisteren weer groot schandaal gemaakt door zijne meubels en andere voorwerpen te verbrijzelen en op straat te gooien. Het programma van den eersten provincialen schietwedstrijd op last en onder de hooge goed keuring van Z. M. den Koning uitgeschreven door het Centraal Comité van den Ned. Weer- baarheidsbond te houden op de Vughterheide nabij 's Bosch, op 22, 23, 24 en 25 Augustus a. s., is verschenen. Tot deelneming aan dezen wedstrijd worden uitgenoodigd dienstdoende en rustende schutte rijen en alle afdeelingen der landmacht in de provincie Noordbrabant en alle Weerbaarheids- vereenigingenleden van den Nedcrlandschen Weerbaarheidsbond in het Rijkwijders alle officieren der zeemacht en van het O.I. leger, op non-activiteit of met verlof, gevestigd in de provincie Noordbrabant. Den ln schietdag Maandag hebben plaats a. Wedstrijd door Z. M. den Koning uitge schreven om de beide corpsprijzen in den 3n en 4n nationalen schietswedstrijd voor de eerste :r.aal gewonnenb. wedstrijd tusschen verschil lende corpsen van de zelfde wapensafstand 200 passen c\ wedstrijden vrije en vaste banen. Dinsdag a. wedstrijd tusschen de schutterijen dienstd. en rust.het leger Kon. Milit. Acad., infanterie cavalleric en maréchausée; Weerbaar heid leden van den Ned. Weerbaarheidsbond afstand 300 passen. Van ieder bataillonesca- dron of vereeniging 5 deelnemers of werkende ledenb. aanvang persoonlijke wedstrijd en voortzetting vrije en vaste banen. Woensdag. Voortzetting persoonlijke wedstrijd en voortzetting wedstrijden vrije en vaste banen. Aanvang der wedstrijden vra. 8 ure einde nm. 5 ure. Elk corps of Vereeniging dient uiterlijk 10 Aug. aan het Centraal Comité te Utrecht het aantal mededingende leden op te gevenmet bijvoeging van namen rangen en categoriën waarin zij wenschen deel te nemen. Later in komende opgaven zullen worden afgewezen. Den eersten dag zal gedongen worden naar de zilveren bokaaluitgeloofd door wijlen Z. K. H. Prins Hendrikonder voorwaarde dat die op twee achtereenvolgende wedstrijden door de zelfde Vereeniging moet worden behaald voor de eerste maal gewonnen door het corps Konink lijke scherpschutters van 'sGravenhage. In de vergadering gehouden door de leden van het Bond van officieren der dd. en rustende schutterij in Noordbrabantis o. a. vastgesteld, dat dertiende provinciale schietwedstrijd in 1881 zal gehouden worden te Woensel. Door de rrgelings-commissie van den te Ber- genopzoom gehouden schietwedstrijd is besloten, het conceit en vuurwerk dat wegens het on gunstige weder was uitgesteld te doen plaats hebben op Maandag 2 Augustus a. s, zijnde de verjaardag van H. M. de koningin. In 's Hage worden groote toebereidselen gemaakt voor de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op aanst. Maandag. Een gedeelte van het bosch zal op schitterende wijze worden geillumineerd. Aan het einde van de groote laan die met tal van vlaggen wordt versierdverrijst een Grieksche tempelen bij den tweeden vijver een kasteelvoorstellende het kasteel te Arolsen. In den Zoölogischen tuin wordt dien avond een feestconcert gegeven door de kapel der grenadiers en jagers. Het laatste schip met inzendingen voor de tentoonstelling te Melbourne is een paar weken geleden van Arasterdam vertrokken. Er zijn ruim 80 Nederlandsche inzenders, met ver over de 100 inzendingen. Op enkele loffelijke uitzonderingen na, werd in Limburg, Noordbrabant en vooral in Zeeland weinig medewerking ondervonden. De fabrikanten van damastpellen geweven goederen enz. zonden evenmin in als die tn de noordelijke gewesten. Alleen d« firma Ledeboer Zn. te Tilburg zal waaidiglijk met hare gun stig oekende lakens enz optreden, Maandagavond, omstreeks tien ure, derail: leerde een tramwagen tusschen Rijswijk en den Haag. Bij onderzoek naar de oorzaak bleek het, dat er een verschrikkelijk ongeluk had plaats gehad onder den wagen vond men dwars over den weg een man dien de wielen over den rug waren gegaan. Noch de koetsier noch de pas sagiers hadden iets op den weg gezien, wat trouwens door de duisternis wel te begrijpen is. Men bracht den ongelukkige die mogelijk op den weg had liggen slapennaar het bureau van politie in l)en Haagvan daar werd hij naar het gasthuis vervoerd. Naar wordt gemeld zou een 65-jarig man te Echtcrburg onder Echten wonendedoor verworging zijn gestorven en zouden er ernstige vermoedens bestaan tegen zijnen zoon die bij hem inwoondedoch in grooten onmin met zijn vader leefde. De justitie houdt zich met een onderzoek bezig. Een onbekend goed gekleed man kwam Maandagochtend bij den horlogemaker Schneider s te Gulpen met het doel om eenige voorwerpen te koopen waarop hem verschillende goud- en zilverwerken werden voorgelegd. Daarbij wist de man behendig een horloge te ontvreemden waarmede hij het hazepad koos zonder dat het de polite tot dusver gelukt is hem in handen te krijgen. ANTWERPEN, 28 Juli. Heden werden de volgende partijen van de hand gedaan. Drooge Buenos-Ayres. No. 57- 491 os en koe (Riv.) KP/s k. p. «Com mandant Franclietti// it fr. 125. 60. 278 os en koe (Riv.) 1375 k. p. „Rosse* it fr. 133. Rest 73. 527 os mat. (Prov.) 129/io k- p. /.Cana dian* fr. 150. Van 75. 130 os mat (Prov.) 13"/io k. p. dito tegen geheimen prijs. No. 85. 393 os 1372 k. p. „Plato" a fr. 139.' h 90. 426 os 133/5 k. p. „Teniers" a fr. 131. Gezouten Uruguay. Van 2845. 500 os 20/25 k. p. „Roosval" it fr. 78. 2841. 200 os 25/32 k. p. dito it fr. 82. ANTWERPEN, 29 Juli. De volgende partijen zijn verkocht. Gezouten Buenos-Ayres. No. 2854. 157 os mat (Riv.) 25/32k. p. „Euclid* a fr. 72. 2855. 33 os mat. (Riv) 32/40 k. dito fr. 75. Gezouten Uruguay. Van 2899. 500 os 25/32 k. p. „Sappemeer" a fr. 85 v 2810. 600 os 20/25 k. p. „Roosvaal" a fr. 78. u 2841. 600 os 25/32 k. p. dito a fr. 82.^ Drooge Buenos-Ayres. r 4064. 19 paarden 62/3 k. p. „Marie* a fr. 7, per stuk. ANTWERPEN, 30 Juli. De volgende zaken werden gedaan Gezouten Gualeguay. Van 2558. 200 os 20/25 k. p. „Salier" it fr. 77. gezouten Uruguay. - 700 os 25/32 k. p. „Lodsen* fr. 827?. 100 os 25/32 k. p. „Olinda* a fr. 8272 gezouten Itio-Grande. 50 os besch. 20/25 k. p. „Olio" fr. 677s 16 os 20/25 k. p. ditoit fr. 6372 ANTWERPEN28 Juli. Op de tweede ziting der veiling zijn. aangebodenverkocht 2000 balen Buenos Ayres 644 balen. 541 Montevideo 313 27 h Entre Rio9 9 25.68 balen. 969 balen. De uitslag bevestigd ten volle de gisteren aan gekondigde daling. Uit de hand verkocht 33 balen Vetta la Plate, 25 Port. vette en 73 dito Austr. ANTWERPEN, 29 Juli. Aangeboden: Verkocht: 2327 balen Buenos Ayres 684 balen. 74 Montevideo 49 9 Entre Rios 3 193 Cap 18 gewasschen 18 2651 balen. 7»4 balen. Deze zitting was nog lusteloozer dan de vori- gen vooral in middeleoorten. Lammeren wol zeer slap Uit de hand verkocht 67 balen Vette la Plata 85 Austr. vette en 16 Kaapsche sneeuwit. ANTWERPEN30 Juli. Op de vierde Zitting zijn Aangeboden V erkoeht 1704 balen Buenos Ayres 797 balen. 440 Montevideo 71 2144 balen. 868 balen. De slotsom dezer veiling is eene daling van 20 centimes tegen de slotkoers der vorige veiling. Uit de hand verkocht 50 balen vette Sydney. Tilburg 30 Juli. De prijs der boter was lieden f 1.20 it *1.40 per kilo, eieren 372 it 472 c. per stuk. Bigeen f 0.00 a 00 met weinig handel. Waalwijk, 30 Juli. In granen was de handel niets beduidend. Veemarkt. Weinig aangevoerd prijzen der Kalfkoeien f150 a f230 Vaarzen f60 a f150 melk koeien f 000 it f 000. Biggen. Van f7.00 a f 16.00 per stuk. Boter. Aangevoerd 530 kilo. Prijs f 1.17 it 1.41 per kilo. Brood 4 kilo 47 cent. Udenhout, 28 Juli. Boter. Aangevoerd 1089 kilo van f 1.30 tot f 1.49. Oisterwijk 28 Juli. Boter. Aangevoerd 1700 kilo van fl,20 a fl,43. Eieren f3.50 per 100 stuks. Waspik, 28 Juni. Boter. Aangevoerd 200 kilo van fl.02 tot fl.26.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 2