SGHOENKLOHPEN A. C. Defais, V erinist. II. ('Oll EX. Lederberichten. Huidenberichten. Wolberichten. MEERÏEPAABB, KINDEBHOEDEH. Eau de Cologne-Zeep, een MEOICIIE DOCTOR en ARTS Een Kleermaker, ÜHhl'ii.: Waalwijk alleen bij J, Kuiten, Reisgidsen voorden Winterdienst Nuttige Lectuur voor Jongens eu Meisjes met 's jaarlijks 200 a 250 Platen, - Prijs per 12 Af], f3,91), Ingezonden stukken. Bekendmaking. 1 per paar 1. Handelsberichten. M ADVERTENTIES te Waalwijk, BLOEMEN, VEEREN, LINTEN MODE-ARTIKELEN, Ontvangen Voorhanden ANTOON TIELEN. P. LOUWERSEANTH. L. DE ROP, W. OTTO, J. HENDRIK VAN BALEN, Correspondentie. 302 1122 150 1015 375 6577 2739 gez. h5V GETROUWD Jacobus Antonius van Bavel Johanna Maria van Schijndel. Vughterstraat H. 45, nabij het Hötel „GROENHUIS" 's-Bosch. Zegt het Voort. DE GERENOMEERDE op eene jaarwedde van f 900, voor de armenpraktijk in haar geheelen omvang. De aanvragen moeten vóór 15 December a. s. ingezonden worden aan den Burgemeester, die de verlangde inlichtingen zal verstrekken. (SCHREUDER'S PILLEN) Heusden: Erven G. Veerman TilburgJ. H. van Gils. en in de bekende Depots. Men wachte zich voor na maaksels. Elk doosje is gewikkeld in een billet met de naamteekening van den ver vaardiger J. J. SCHBEUDER, Apotheker. a 5 en 10 cents. DOOS Dit is de ZESDE JAARGANG die verschijnt en steeds klimt het aantal abonnes. Wel een groot bewijs dat deze lectuur en de platen, de jeugd van 814 jaren recht aangenaam zijn. Aan het oplossen der raadsels zijn prachtige prijzen ver bonden. In de vorige jaargang 1 Gouden Horloge, 2 zilveren Horloges, 2 Schrijf portefeuilles met zilveren sluiting, benevens 46 boekwerken. Bij alle Boekhandelaren staat de inteekening open alsmede bii den Uitgever JOH. YKEMA, 's Gravenhage. zeemijlen 3 francs voor 4 tot 5000 zeemijlen en daarboven, De hiervoren vastgestelde transport- en be- zorgingskosten brengen geene verandering in de belastingen die door den fiscus op het paketten- vervoer worden geheven. Het gezamenlijk be drag dezer belastingen aan zegelstatistiek enz. bedraagt in Frankrijk ruim 47 centimes per collide regeering heeft echter beloofd tot de gedeeltelijke suppressie dier belastingen bij de wetgevende macht te zullen aandringen. De Fransche spoorwegen schijnen met veel welwillendheid tot de totstandkoming der zoo even vermelde grondslagen te hebben medege werkt tegen de. vastgestelde prijzen zullen de directeurs dier ondernemingen zich met de uit voering van den pakkettendienst belasten. Men meldt uit Bergenopzoom Een Friesch schipper met zijn vaartuig in de haven liggende heeft in een oogenblik van woede zijn dochtertje van 9 jaar overboord willen werpen. De kleeren van het meisje bleven evénwel aan een haak hangen waardoor het aan W. d. K. - gelukte het meisje uit de handen van den ont aarden vader te redden. Hierop sprong de vader zelf te water en werd slechts met moeite gered. De justitie heeft zich met de zaak ingelaten. Een hulponderwijzer van een der openbare scholen te Arnhem is gestraft met eene schorsing gedurende acht dagen en het inhouden zijner jaarwedde gedurende dien tijd wegens het mis handelen van een seholierop ernstiger wijze dan eene lichte lijfstraffelijke bejegening zou kunnen worden geacht. De zoon van den heer H. te Sittard is des avonds bij zijn naar huisgaan door 3 personen aangegrependie hem met tal van messteken de kleederen doorsneden. Alleen door een snelle vlucht heeft hij aan hunne handen weten te ontkomen. Wat de aanleiding was tot deze aanranding wordt niet gemeld. De daders bleven onbekend. Zaterdag middag circa 33/4 uur .vertrok het stoomschip Prinses Amalia van IJmuiden, gevolgd door de sleepboot Hercules op welke zich ongeveer 60 personenfamilieleden en vrienden van naar Iudie vertrekkenden, bevonden. Ongeveer ter hoogte van be buitenste hoofden kwam de sleepboot de Suezboot aan stuurboord op zijdeen bleef op voldoenden afstand eenige minuten met laatstgenoemde gelijk. Allengs echter verminderde die afstand zoodanigdat men van de Hercules de op dek staande pas sagiers aan boord der Prinses Amalia verstaan baar kon toespreken en viel eenige oogenblikken later de Hercules, tengevolge der zuiging van de Suezbootmet volle kracht tegen deze aan. De schok was hevigde verwarring zeer groot, de vóórop en op de raderkast der Hercules staande personen trachtten zich door opklimming tegen de Prins Amelia te redden. Verscheidenen is dit gelukthoeveel kan niet bepaald wordeD daar de Prinses Amalia door stoomde ook nadat de zwaar beschadigde stoom boot Hercules na verscheidene stooten tesren de Suezbootvan deze bevrijd was. Verschei dene personendie door overklimming zich zochten te redden vielen weder op de Hercules terug twee studenten tusschen de beide booten te water gevallen de heeren R. en v. H., werden, na beiden door de wielslagen der Hercules aan 't hoofd te zijn gewonddoor twee in de nabij heid zijnde sloepen gered. Hierbij mag niet onvermeld blijven de door den loods Cornelis Met3 die juist even na 't ongeluk de stoomboot Pr. A. verlietzoo snel en kloek aangebrachte hulpwaardoor hij met zijne sloep het leven van den heer v. H. rerlde. Ook de bemanning der andere sloepdie den heer B. reddever dient lof voor hare snelle 'doelmatige wijze van handelen. Overigens had de ramp nog verschei dene treurige gevolgen immers toen het gevaar geweken was werd de heer T. C., jur. student te Leiden gevonden achterover op het dek lig gend en zieltogendwaarschijnlijk ten gevolge van kneuzingen tusschen de beide stoomschepen bekomen hij overleed reeds ongeveer 15 minuten later in de armen zijner vrienden. Verder nog de heer W. en nog een mij onbekend persoon met gebroken been de heer v. d. H. met verbrijzelden wijsvinger der rechterhand, en ver scheidene anderen min of meer verwond. Op merkelijk is het dat diegenen der passagiers van de Hercules die geen pogingen deden om zich te redden maar stil bleven onder welke vier dames, ongedeerd bleven. De kapitein der Hercules wilde na het ongeluk de aan boord der Amalia overgesprongen personen weder van die boot afhalendoch zag hiervan af door den drang van de zijde der passagiers om direct naar IJmuiden terug te keeren. Aldaar aan gekomen werd terstond geneeskundige hulp ver strekt aan de gewonden en werden deze, alsook 't lijk van den gedoodenaar 't hotel „Willem Barends" vervoerd alwaar spoedig alles voor eene goede verpleging werd ingericht. De goede bediening en hulpvaardigheid van het personeel van dit hotel staken zeer gunstig af bij het gedrag van den veldwachter die het eenigen der heeren zeer lastig maakte. Twaalf personen uit het gezelschap der stu denten werden bij aankomst te IJmuiden vermist, dezen zijn op de Amalia overgesprongen en blijkens een telegram behouden te Southampton aangekomen. Tilbnrg26 Oct. Gisteren-avond 10 ure ontstond brand iu de Protestantsche kerk en wel in de consistoriekamerwaar eenige uren te voren cathechisatie gehouden was. De brand had aanvankelijkvooral wegens den wind ,een dreigend aanziendoch met veel inspanning gelukte hethem tot de consistoriekamer te beperkenwelke bijna geheel uitgebrand is terwijl het orgeldat vlak daarboven is nog al beschadigd moet zijn. Van verschillende zijden rijzen er klachten over de slechte qualiteit van het gaslicht alhier en in' Baardwijk en Besoijen. Gisteren avond o. a. geleken de straatlantaarns wel gloeiende spijkers terwijl naeu genoodzaakt was in huis olielamp of kaarsen op te zoeken, wilde men niet in 't duister zitten. Aij zijn verzocht hierop de aandacht van den ondernemer te vestigen. (Buiten verantwoordelijkheid der Bedactie) Mijnheer de Bedacteur Mag ik UEd. beleefdelijk plaatsing verzoeken voor het onderstaande. UEd. reeds bij voorbaat mijnen dank betuigende verblijve ik Uw dw. Dienaar, Waalwijk24 October 1880. X. Hedenavond gaf de Liefhebberij-tooneelclub „Vondel" onder de zinspreuk „Nut en Genoegen" van Besoijen in de zaal van mej. de Weduwe C. J. Verwiel alhier, eene uitvoering. Een talrijk opgekomen publiek woonde de uitvoering van het programma hetwelk uit drie nummers be stond, bij. Wat de uitvoering zelve betreft, het drama „Tono of de wraak van een zigeuner" werd niet zonder verdienste gespeeld. Enkele passages hadden echter met meer vuur en meer kracht kunnen worden voorgedragen doch her inneren wij ons hier de woorden van dén Voor zitter „het zijn de eerstelingen". De twee blij spelen „de drie lotelingen" en „Herkules" werden met veel succes gespeeld en toonde de vereeniging dit gebied machtig te zijn. Hoe gaarne wij ook aan enkele personen een afzon derlijk woord van hulde zouden willen brengen, zoo moeten wij hiervan afzien aangezien wij dan te veel ruimte zouden eischen. Een paar opmerkingen lo. de regisseur wijde vooral de aandacht aan het komengaar. en staan der leden 2o. de souffleur trachte vooral wat zachter te spreken, en nu gedachtig aan het „oefening kweekt", voorspellen wij aan de vereeniging eene haar waardige plaats onder hare zustervereni gingen en roepen haar een hartelijk „tot weerziens" toe. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekenddat aan P. Gloudemans en zijne wettige rechtverkrijgenden, vergunning is verleend tot het oprichten eener koperslagerij in een jerceel staande alhier in sectie C no 1372, 1373 perce, 1374. Waalwijk 26 October 1880. Burgemeester en Wethouders. VAN DER KLOKKEN. De Secretaris. F. W. VAN LIEMPT? Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekenddat het primitief kohier van den hoofdelijken omslag over dezen jare, door den Raad is vastgesteld en gedurende acht dagen, ter inzage is nedergelegd ter Secretarie alhier. Gedurende dien termijn kan ieder die op het kohier voorkomttegen zijnen aanslag bezwaren inbrengen bij heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie. Waalwijk 27 October 1880. Burgemeester en Wethouders. VAN DER KLOKKEN. De Secretaris. F. W. VAN LIEMPT Voorraad te EINDHOVEN. Gebrs. Iveunen. 40 gezouten Buenos-Ayres 40 p. 50 lichte zoolleers. Java binnenzoolleer. Pessers. 60 gezouten B.-Ayres 37/38 p. 45 gezouten Kaap, ferriambucq en West Indische kalfs vellen grauw en zwart overleer en overleer in 't smeer. Paardenleer. B. Verhagen. 25 gezouten B.-Ayres 32 p, 40 dito 34 p. II. Glaudemans. 100 pinken 50 paardenstuiten Inlandsche helften 150 grauwe Daccas 6 p., 60 dito in 't smeer 4^2 p., 50 dito 4 p. P. Schellekens. 40 gezouten Kaap 30/35 p., 40 Inlandsche zoolleers 27 p., 160 rundshelften in 't smeer. Ant: Kerssemakers-Simonis. Gez. B.-Ayres 34 p. GESTEL. J. Moonen. 20 gezouten B.-Ayres 31 p. 20drooge dito 36 p. M. Kuiten. 100 grauwe Daccas 5 p.. 70 dito 41/2 p., 50 dito 3 p., 50 gladde overleers 4 ronde nerf 473 p., 150 in 't smeer 4 p. - - o- - f U..0 472 p., 50 dito 3 p., 50 gladde overleers 4 p., 50 ronde nerf 472 p., 150 in 't smeer 4 p. T. J. Luijtelaar. 60 gezouten Uruguay 35 p., 40 dito 30 p., 70 Daccas in 't smeer 4 p., 80 Javas 8 p. M. Tonneyck. 30 Daccas ronde nerf 5 p., 50 dito in 't smeer 4 p. P. v. d. Laak. 150 Daccas in 5t smeer en getouwd. grauw en ronde neif 4/6 p., 80 Javas in het smeer en getouwd, rondenerf 6/7 p., 100 paarde- haizen in 't smeer en getouwd. Een partij paarde- haar. H. Moonen. 80 gezouten Uruguays 30 p. WOENSEL. M. Valens. 60 gezouten B.-Ayres 34 p., 50 drooge dito 35 p., 90 inlandsche kalfsvellen 272 p. 36 Inlandsche heliten 8 p. E. Vosters. 150 Daccas in *t smeer 4/6 p., 200 dito grauw 4/5 p., 27 gez. Uruguay 38/42 p. 60 gez. B.-Ayres 30/32 p. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer Van Noord, stationskoffiehuis aldaar, waar ook steeds de voorraadslijst ligt. ANTWERPEN. De vraag blijft tamelijk fgeregeld aanhouden tegen onveranderde prijzen. Uit de hand werden verkocht 1496 drooge Buenos-Ayres; Rio Grande;J Buenos-Ayres San Nicolas Gualeguay Montevideo Uruguay Bio Grande; Totaal 13776 stuks. Aangevoerd 6056 gezouten Rio Grande per „Athletce" en 500 drooge van Engeland. ANTWERPEN. De verkoop uit de hand was de vorige week zoo goed als nul. Over het algemeen was het op de 3/maandelijksche wolveiling goed geanimeerd en worden vorige prijzen bedongen. Uit de hand werden Maandag slechts verkocht 170 balen vette La Plata. GORINCHEM25 October. De aanvoer van granen was ruim, met vluggen handelhet aangevoerde vond gedeeltelijk plaat sing tegen ongeveer vorige prijzen. Men besteedde voorristarwe f 10,50 11.25, roode dito f 9.75 a 10. 75, witte dito f9,75 a 11.00 inl. rogge f8,30 a 8.60 buitenl. dito f 7-75 a 8.00 gerst f5.00 a 5.75, haver f3.75 4.00 beste kook- erwten f 11.00 a 11.50, beste mestingerwten f8,25 a 8.75 duivenboonen f9.a 9.50 paardenboonen f9.a 9.25 koolzaad f 00.00 h 00.00, alles naar qual. en per heet. Met het oog op de aanstaanden Vrijdag alhier te houden St. Huiberts- of toonbeestenmarkt, was de aanvoer van vee heden geringongeveer 200 stuks, en de handel slap. 1ste soort Kalfkoeien f225 f315 2de f 140 f220 Kalfvaarzen f 130 f 200 Vare koeien f000 f000 Guiste Vaarzen f090 f150 Melkkoeien f125 f210 Tweejarige Ossen f 00 f000 Pinken f 00 f 00 Hokkeling ossen f 70 flOO stieren f 40 f 85 Graskalveren f 15 f 35 Nuchtere Kalveren f 5 f 12 Vette Varkens 24 27 Cts. het 72 kilo. Boter f0,80 f0.85. Eieren f 1,50 f 1.65. met die wede namens toederzijdsche familiën hunnen hartelijken dank betuigen voor de blijken van belangstellingbij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Waalwijk, 26 October 1880. Vermoedelijk ontvreemd, uit eene weide onder Oud-Heusdennabij de Doeversche Sluis, een effen bruin 5-jarig groote tailledik vetalleen aan de voor- pooten beslagenmet eenigszins krommen kop, dunne manen en groote ooren handels waarde p. m. 7 a 800 gulden. Die hetzelve terecht brengtof eenig na richt kan geven zal goed beloond worden. AdresL. VAN DER KOLK, Waalwijk. bericht bij deze de ontvangst van de NIEUW STE en ELEGANTSTE MODELLEN w en alsook eene schoone collectie en voor het aanstaande seizoen. die bij het gebruik eene fijne geur van Eau de Cologne afgeeft. Prijs 16 cent per stuk. Waalwijk. ANTOON TIELEN. Te Waalwijk wordt zoo spoedig mogelijk gevraagd goed op de hoogte van zijn vakzoowel wat betreft het vervaardigen van nieuwe kleeding- stukken als het repareeren, zoekt plaatsing. Adres met franco brieven aan den Uitgever van de „Echo van het Zuiden" te Waalwijk, onder het motto Kleermaker. zijn Maagversterkendzacht laxerend, bijzonder goed tegen SLIJM en bevor deren de Spijs verteering. 32y2 Cent per doos verkrijgbaar te VoorJonge Vollyc

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3