2 Flinke Schoenmakersgezellen een IDICliE DOCTIMTS SGHGENKLOIPEN DE NOTARIS 1. J. RINK Reisgidsen voorden Winterdienst Waalwijk alleen bij J, Kuiten, Huidenberichten. Wolberichten. Oproeping Schoenmakers. Ao A. C. Defais, De Notaris Verberne, Ingezonden stukken. Laatste berichten. AÜVKUTOTIKN.?: W. Fuhrmann, per paar 1. 73 perceelen Bouwland, Voorhanden ANTOON TSELEN. Iets over de Waalwijksche rioleering. T5V GETROUWD Jacobus Antonius van Bavel Johanna Maria van Schijndel. J. Noordhoorn v. d. Kruijff. Tegen half November worden GFVRAAGD voor Zijldoeksche schor-nen te maken, per stukhoog loon en vast werk. Franco brieven of in persoon bij te Alkmaar, (N.-Holland.) Te Waalwijk wordt zoo spoedig mogelijk gevraagd op eene jaarwedde van f 900, voor de armenpraktijk in haar geheelen omvang. De aanvragen moeten vóór 15 December a. s. ingezonden worden aan den Burgemeester, die de verlangde inlichtingen zal verstrekken. Vughterstraat H. 45, nabij het Hotel „GROENHUIS" 's-Bosch. te Waalwijk, zal op Woensdag 3 November 1880, des namiddags 5 ureter herberge van Mejuffrouw de Wed_. J. MOMMERSTEEG, te Vlijmen, PUBLIEK VERPACHTEN: op den 17 November eerstkomende FINAAL VERKOOPEN Voor ADR. v. FALTER te Vlijmen. Ie koop. BOUWLAND onder Vlijmen Sectie A,, no 1063, groot 11 aren 45 centiaren. 2e koop. BOUWLAND aldaar, sectie A., no 809, groot 14 aren 20 centiaren. te Dussenzal aldaar in het Rechthuis FINAAL VERKOOPEN: op Dinsdag den 9 November 1880, 's middags ten 5 ure. 2.66.00 hectaren WEILAND, in den ZH. Polder te Dussen. Staande met de hoogen op f 7100. b. 3.96.10 hectaren BOUWLAND, aldaar. Staande met de hoogen op f 8800. c. 2.56.00 hectaren BOUWLAND, aldaar. Staande met de hoogen op f 7000. a 5 en 10 cents. UlUill Lil Jl.l.lUI SU LIL (SCHREUDER'S PILLEN) zijn Maag versterkend zacht laxerend, bijzonder goed tegen SLIJM en bevor deren de Spijs verteering. 3272 Cent per doos verkrijgbaar te HeusdenErven G. Veerman TilburgJ. H. van Gils. en in de bekende Depots. Men wachte zich voor na maaksels. Elk doosje is gewikkeld in een billet met de naamteekening van den ver vaardiger J. J. SCHREUDER, Apotheker. en volgde zijn dochter in de Vestterwijl een voorbijgangerhet gevaar ziende waarin beiden verkeerden niet aarzelde vader en dochter na te springen. De vader en de menschlievende man die zijn leven had gewaagd werden met haken op het droge getrokken. Het meisje verdronk. Haar lijk werd een uur later opge haald. Te Scheveningeu bracht een schuit van den reeder P. Krulstuurman J. Pronk de treurige tijding dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een matroos, te Scheveningen thuis behoorende over boord was geslagen en ver dronken. Een matroos van diezelfde schuit, een Egmonderwas in denzelden storm door eetr rondhout zoodanig verwond dat hij spoedig den geest gaf. De Scheveninger was ongehuwd, de Egmonder laat vrouw en kinderen na. Van een logger van den heer 'F. van Gelde te Vlaardingen vond de stuurmansmaat eveneens den dood in de golven. Ongeveer vijftig schuiten kwamen te Scheve ningen aandie bijna alle aanzienlijke schade hadden aan de vleeteen kwam met slechts 8 van de 60 netten thuis. Een hotelhouder te Scbagen heeft zich zoo driftig gemaakt op een bezoekermet wien hij aan het kaartspelen was dat hij dood bleef. Een 13jarig dienstmeisje te Eerbeek heeft zich aan verschillende diefstallen schuldig ge maakt hoofdzakelijk van geld ten bedrage van een 14 gulden welk geld zij voor het meeren- deel heeft besteed aan opschik en snoeperij. Zij heeft haar 6chuld bekend. Te Breda zijn Zondag-avond tusschen 9l/2 en 10 uur een man en vrouw tengevolge van de duisternisin het water geloopen en ver dronken. Oisterwijk 1 November. De raad dezer gemeente heeft het staangeld op de 5 jaarmarkten in deze gemeente opgeheven. Tevens is besloten tot het instellen van twee nieuwe vrije markten, als één op den laatsten Maandag in Januari en één op den laatsten Woensdag in September. Vucht30 October. Een aantal grondeige naren in deze gemeente hebben zich bij adres tot gedeputeerde staten gewend met het ver zoek dat een waterschap worde opgericht ter beveiling tegen overstrooming van een groot ge deelte van de bebouwde kom van het dorp en van een aantal gronden binnen deze gemeente gelegen. Ged. staten hebben thans een ontwerp van besluit tot oprichting van dat waterschap onder den naam van Dorpspolder van Vucht" aan de provinciale staten ter vaststelling aange boden. Eindhoven 30 October. Naar men verneemt, is door gedeputeerde Staten aan den heer E. T. J. P. Neomagus particulierwonende te Breda, vergunning verleend tot het leggen van ijzeren sporen op den provincialen weg van Eindhoven naar Iteusel en tot het over die sporen berijden van dien weg met wagens of rijtuigen, door stoom in beweging gebracht. Voor de gemeenten GestelVeldhoven Eersel DuizelBiadcl en Reusel is deze stoomtramweg van groot belang te achten. De weg zal op de Belgische grenzen aansluitan aan een aan te leggen stoomtram naar Turnhout. Vcnlo1 November. Na langen tijd 17 cent per stère voor het gas betaald te hebben en nadat de onderhandelingen met den heer Tounar, leverancier van het gas tot geen gunstig resul taat hadden geleid heeft het Gemeentebestuur thans besloten eene oproeping te doen voor de levering van gas aan deze gemeente voor den tijd van 10 of 20 achtereenvolgende jaren, waar- Voor tot den 5den December a. s., aanbiedingeu zullen worden ontvangen. Amersfoort30 Oct. Terwijl men dezen ochtend ten half vijf nog het schorre kerrais- geschreeuw langs de straten hoorde, en in menig koffiehuis nog de steeds onzuiverder klinkende toor.en der dansmuziek zich lieten hooren, werden de rustige burgers uit hun slaap gewekt door het doordringend geluid der brandhorens en de doffe slagen der brandklok. De sigarenfabriek der Gebr. Deenik stond in vlammen. Met een personeel dat gedurende den nacht óf in het geheel niet óf slechts weinig geslapen had was de brandweer toch de vlammen tegen half zeven meester. De fabritk is geheelhet daarmede verbonden woonhuis gedeeltelijk afgebrand. De belendende gebouwen hebben niets geleden behalve misschien eenige waterschade. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur Gelief dit schrij ven in uw geëerd blad op te nemen. UEd. d.v. Dienaar, DIXIT. Als er ccne gemeente in heel ons rijk bestaat, die voortreffelijk gelegen is om steeds Hinken aan- en afvoer van water te hebben, dan is net zeker de onze, en toch kunnen wij er ons slechts op beroemen, dat er in geen enkele plaats zooveel vuilnis- en stinkputtcn gevonden worden-dan in de onze; of deze schadelijk zijn voor de gezond heid, laat ik ter beoordseling aan onze gezond heidscommissie. Reeds eenige jaren gelede» is er een verzoek schrift aan den gemeenteraad gericht, geteekend door al de eigenaars der huizen aan de noord zijde der straat, hoogstens 2 of 3 uitgezonderd, waarin dringend verzocht werd om eene tioleering langs den dijk. Het scheen een oogenblik dat hun gemotiveerd verzoek, hun vurig verlangen zou verwezenlijkt worden; tenminste er werd een som tot dat einde op /le begrooting uitgetrok ken en er kwam leven in de brouwerij; doch de zaak bloedde dood, - ze viél niet in den geest van een of meer. Eindelijk komt de bewuste rioleering weer op het tapijt. het gemeentebe stuur vraagt bij wijze van circulaires of de ei genaars der huizen aau de noordzijde der straat Lenegen zijn, om een sloot door hunne tuinen te laten graven, in plaats van hun voor te stellen om eene rioleering te maken. Ongeveer de helft der betrokken eigenaars zonden hun antwoord in, want cr zijn in het geheel sléchts 58 eige naars, die met hunne tuinen tot den winterdijk strekken. In plaats nu dat het bestuur een ander voorstel zoude doen ten einde de overigen te doen toetreden, om b.v. eene rioleering voor te stellen, waartoe zelfs de grootste tegenstander wel over te halen zou zijn, wordt het voorloopig eenvoudig op zij geschoven en men beproeft om een rioleering te maken aan de straat, waarmede dan ook reeds een begin is gemaakt. Ik merk echter op, dat belanghebbenden er moeilijkja zelfs geen partij van zullen kunnen trekken, want, in plaats dat het riool hooger ligt dan de duikerwaardoor het water moet afgevoerd worden ligt het p. m. 20 duim lagerzoodat het riool steeds vol vuil water moet staan en direct verstopt zal zijn. Hoe mén op het idéé is gekomen om het uitwateringspunt te zoeken, daar waar men bij ondervinding weet, dat de capaciteit der rioleering van af bedoelden duiker tot aan de Loint veel te gering is dat is iets 'tgeen ik niet vatin elk geval heeft de uitvoerder van 't werk zijn oordeel slecht laten gaan bij een weinig nadenken moest men van zelf tot de conclusie komen dat de heul het eenvoudigste en het zekerste uitwateringspunt is men behoeft geen technicus te zijn om te kunnen begrijpen dat het water steeds naar de laagte loopt. De aannemingssom ik vermeen f 62.50 is echter verwerktdaarbij zal er nog wel een postje komen voor buitenwerk want men kan in zoo'n gewichtig bestek niet alles opnemen of wel men wil onder het werk steeds verandering maken zeker een zeer nadeelig systeem van een besttk of van een contract af te wijken. In elk geval zijn die jammerlijk verloren; van de waarheid hiervan zal men zich in een paar maanden kun nen overtuigen en wie vergoedt de schade? ANTWERPEN. Over het algemeen was de vraag slap; prijzen onveranderd. Uit de hand werden verkocht 1111 drooge Btfenos-Ayres 160 Mai'okko 2899 gez. Buenos-Ayres 675 Gualeguay 107 Rosario 575 San Nicolas 1862 Montevideo 5463 Uruguay 207 Rio Grande; Totaal 13019 stuks. Aangevoerd werden; 2490 drooge, 1431 gez. en 2158 drooge paarden van Buenos-Ayres, 1712 gezouten Montevideo en 100 drooge Rio Janeiro per „Herschell* en 1000 gezouten van Havre. ANTWERPEN30 October. Heden werden de volgende partijen van de hand gedaan. Drooge Buenos-Ayres. Rest 133. 199 os mat. (Prov.) 141/» k. p. „Pliny" a fr. 145. No. 144. 137 os en koe (Biv.) ÏS1^ k. p. d. fr. 125 Gezouten Gualeguay. No. 3358. 73 koe besch. 20/25 k. „Kepler" fr. 75. Gezouten Uruguay. Rest2377. 161 os 25/32 k. „Strassburg" fr. 75Va- No. 2741. 277 os 25/32 lt. p. „Elbe" a fr. 72. Van 8386. 100 os 20/25 k. p. „Succes" k fr. 75. 3683. 200 os 25/32 k. p. „Alfred" fr. 80. 3743. 115 koe mat. 14/20 k. „Plato" tr. 61. 26 os 15/20 k. p. „Florida" k fr. 71. 52 os rouges 15/20 k. p. dito a fr. 69. 66 os 25/32 k. p. dito a fr. 81. 200 os rouges 25/32 k. p. dito k fr. 70. Diverse soorten. No. 4016. 439 drooge B.-Ayres paarden 52/s k. p. „A. Meijer" a fr. 8. 4084. 110 B.-A. paarden 59/10 k. „Plato" a fr. 5. 4085. 148 B.-A. veulen 34/s k. p. dito fr. 5. u 4067. 711 Egyptische paarden l»/# k. „Falcon" tegen geheimen prijs. ANTWERPEN2 Novemb. De volgende partijen zijn verkocht. Drooge Rio Grande. No. 150. 131 os en koe 142/s k- p. „Eva" fr. 116 Gezouten Buenos-Ayres. 2177- 743 os 20/25 k. p. „Hevelius" tl fr. 77- Gezouten Montevideo. 2991. 68 os 20/25 k. „Von Schacli Rey" fr. 73 Gezouten Uruguay. Van 2758. 100 os 25/32 k. p. „Elbe" a fr. 73. 2708 os rouges 25/32 k. p. „Florida" fr. 78 35 os besch. 20/25 k. „Mariar.ne" fr. 71. Diverse soorten. No. 4091. 139 gezouten Montevideo paarden 144/5 k. p. Marianne" a fr. 42. No. 4090. 56 gezouten Montevideo muilezels l44/5 k. p. dito a fr. 36. '""ANTWERPEN. Gedurende de afgeloopen week werden verkocht 13.157 balen, waarvan 11.755 B..Ayres, 1341 Mon tevideo en 61 Entre Rios. De.voorraad op 28 October bedroeg 8279 balen, als6769 B.-Ayres 1438 Montevideo en 61 Entre Rios. Gedurende de eerste helft werden er niet veel zaken gedaan in afwachting der veilingde prijzen waren dezelfde als einde September. Op de veiling, die den 19n begon en den 28n eindigde, werden AangebodenVerkocht 14558 balen Buenos-Ayres 10075 balen. 1857 u Montevideo 1206 75 Entr„ Rios 61 1906 Kaapsclie 551 525 Australische 509 432 Russische 198 606 Espagneeschë en Port. 40 107 diversen 37 20070 balen. 1267 balen. Een groot getal koopers woonde de veiling bij. De aarzeling, die zich bij de eerste zitting open baarde, week daarna om plaats te maken voor meer levendigheid. De prijzen zijn gelijk aan de middel- en slotkoersen der Juli-veiling. Lamme- renwol van B.-Ayres was zeer gezocht qu de prijs steeg iets boven de Juli-koersen. Hetzelfde is het geval met de moederwol van Montevideo. De Australische wol die op de veiling werd aange boden, ging vlug van de hand. Kaapsche werd verkocht tegen prijzen gelijk aan de koersen te Londen. Van schapenvellen werden de vorige maand slechts 113 balen verkocht. Zonder twijfel zouden er meer zaken in gedaan zijn, indien de houders iets op de prijzen hadden willen laten vallen. In voorraad zijn nog 715 balen. 2 November. Verkocht 119 balen vette La Plata25 balen vette Kaapsche en 100 balen vette Espegneesche. Bij Koninklijk besluit zijn de gedane benoe mingen van schoolopzieners in de arrondissem. Tilourg, Oirschof.Geldermalsen Hilversum en Utrecht ingetrokken en met ingang van 1 Nov. 1880 benoemd tot schoolopziener in de arr. Oirschotjkr. E. F. M. Van Rijckevorsel van Kesscl te Stratum Geldermalsen, W. J. Bonte te ZaltbommelHilversum J. C. Gülcher te Hilversum. De minister van bimienl. zaken heeft be paald dat de verkiezing van een lid der Tweede kamer in het hoofdkiesdistrict Tilburgnoodig geworden door het bedanken van Jhr. mr. J. B. Verheijen zal plaats hebben op Dinsdag 23 November e- k. en de herstemming zoo noodig Dinsdag 7 December d. a. v. Gent, 2 November. De Bien Public maakt een uitvoerig document openbaargedagteekend uit Rome en door den Paus geteekend waarbij Mgr. Dn montoud-bisschop van Doornik, ontzet wordt van alle geestelijke en wereldlijke juris dictie in het diocees Doornik. Parijs 2 November. In den Ministerraad, onder Grévy's presidium is heden ochtend be sloten dat het ten uitvoerleggen der decreten morgen in een tiental departementen zal worden hervat. Dublin 2 November. De advocaat der the saurie heeft heden, bij het hof der Queens Bench de dossieren van beschuldiging ingediend tegen leden der Land League. Daaronder zijn Parnell, Sexton Biggar Dillon alle vier parlemements- leden alsmede Brennan, Sullivan en Egan. De League heeft een schrijven ontvangen van O'Do- noghuemet verzoek om als lid in haar te worden opgenomen. e^\ met die wede namens wederzijdsche familiën hunnen hartelijken dank betuigen voor de blijken van belangstellingbij gelegenheid van hun huioelijk ondervonden. Waalwijk, 26 October 1880. "oor de menigvuldige bewijzen van be- langstelling en deelneming gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer diep- betreurde Moeder ondervonden betuigen wij allen onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. B. F. VAN GILS. De ondergeteekende JACOBUS NOORD- HOORN VAN DER KRUIJFF, schoen maker te Utrecht, gehuwd met MARIA MAAIKE VAN STEENES, in hoedanig heid van benificaire erfgename van de echte lieden DIRK BAREND VAN STEENES en ELSKE DE BRUIJNbeiden te Waalwijk overleden- ter voldoening aan de bepaling van Art. 1082, Burgerlijk Wetboek, roept bij deze op de onbekende schuld- eischers van voornoemde echtelieden, teneinde met de bekende schuldeischers op Woens dag den 17 November 1880des namiddags ten 2 ureter herberge van den heer J. H. M. WATRIN, te Waalwijk hetzij in persoon of door bij acte gevolmach tigde tegenwoordig te zijn bij het afleggen der rekening en verantwoording van zijn beheer en hunne schuldvorderingen te ont vangen in evenredigheid van het bedrag dier nalatenschappen. Zij worden verzocht hunne gespecificeerde rekeningen, vóór 10 November a. s., in te zenden aan den Heer A. J. RANT Notaris te Waalwijk. onder Vlijmen en Nieuwkuik, behoorende aan verschillende eigenaren. Daarna ter zelfder plaatse VEILEN en des avonds 7 ureter zelfder herberge

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3