Een MJIZINGE, De Echte CUTS ICIE-KLOSSEBEN Gevraagd IRBAPSPILLEN Wed, Klijberg-Van Bee, Lederberichten. Huidenberichten. Wolberichten. J~_ BINTK, SCHOENMAKER, UITVOERING Van af Nieuwjaar I Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand ¥ADVE RTENÏ IK \/v Rubbens Kievits, Bernard Hendriks C. H. De Greeff, Oefening kweekt Kennis, Antoon Tielen. de Wed. Kuenen Zn. Uit 1970 1076 5520 9263 77 REKLAME. DE NOTARIS veilen, en op Dinsdag 25 Januari daarna, FINAAL VERKOOPEN J. B. F. VAN GILS. te Waalwijk. NB. Vooral te vragen de echte Coats, wijl dit garen zeer ge roemd wordt. WILHELMINA CANTERS De Précurseur van Antwerpen De Prov. Noordbr. Courant De Meierijsche Courant, De Peel- en Kempenbode Het Arnhemsch Weekblad, Het Venloosch Weekblad De Boerencourant. Het Weekblad van Heusden. De Nieuwe Gorinchemsche Ct. zijn zeer nuttig tegen ongesteldhe den der Maag, heilzaam voor de Spijsverteering, uitmuntend tegen de Gal, Scherpte in 't bloed en Huiduitslag, zacht Laxeerend en Slijmafdrijvend. 371/2 Ct. de doos verkrijgbaar te Waalwijk alleen bij met water bezet. In verschillenden ilior 3traten, worden de bewoners met vaartuigen af- en aangebracht en van het nooilige voorzien in hooger gelegen gedeelten maakt men gebruik van handwagens. Verschillende karren rijden door de stad met het opschrift„Stadsvervoer"; ieder kan daarvan gratis gebruik maken. Met water slaat heden 12 uur 6.20 Meter. In de laatste 24 uur alzoo 26 cM. was. Naar het gevoelen vari deskundigen kan ook bij gunstigen toestand hier nog een was van 15 a 20 cM. verwacht worden. 27 December. Het water is hier opnieuw 7 cM, gewassen en staat thans 6.25 M.bij de doorbraak van den Maasdijk in Januari be reikte het eene hoogte van 6.40 6.45 meter alzoo nog een verschil van 15 a 20 cM. Nu de berichten algemeen val vermelden, denkt men hier het hoogste punt weldra bereikt te hsbben. Grave, 27 December (middernacht). Stand der rivier 11.19 1 cM. val in 2 uren. Aan Pegelbrug 10.20 wind westvriezend baro meter staande. De dijk van Överlangel af tot het Velpsche polderhuis is geheel opgekist, dank zij de krachtige hulp van de soldaten van het Graafsche garnizoen. (4 uur). Stand der rivier 11,12 val 0.11. Aan Pegelbrug 10,16 val 0,09. Wind zuidwestregen barometer dalende. Over on geveer 3000 M. is de Maasdijk door militairen 20 cM. hoog opgekist. Beneden is overal val. 28 December (12 uur 's nachts). Stand der rivier 11,07; aandePegelbruglO.il. Wind Zuidwestregen. Barometer onveranderd. Er is eene verzakking ontstaan aan den Maasdijk bij het Yelper Polderbuis. De waterstaat heef; maatregelen ter voorziening genomen. Litli26 December. Het binnenwater is slechts 2 decimeter lager dan op 4 Januari jl. en blijft nog steeds wassende. Alle dorpen aan den Maaskant zijn overstroomd. Sleeuwijk27 December, Het dijkbestuur beeft heden morgen alhier zitting genomen. Gelukkig zijn de dijken in goeden staat. Bijna alle huizen aan den buitenkant van den dijk moeten verlaten wordenof de bewoners nemen hunne toevlucht tot de zolders. Vciilo, 27 December (7V2 uur 's morgens). Vrijdag middag bad de Maas haar hoogste standpunt bereikt8,69 M. boven nulpunten daar de uiterste rivierboorden op zijn hoog3t 5 meter boog zijn rerspreidde zich 3.69 M. door de stad die alle communicatie verbrak. Eenige straten zijn thans weder voor de passage bruik baar alhoewel de kelders der huizen alle met water gevuld zijn. De achterbuurtMaas- en BeekstraatSingel en de Poortstraten staan nog diep in het water. De valdie tot gisteren middag 12 ure langzaam voortsleurdestond van dit uur af Lot gisteren avond stil. Thans teekent de peilschaal 7.90 meter boven nul of 35 cM. val sedert gisteren ochtend. Te Arcen bleven slechts 20 huizen van water bevrijd en alle Maasdorpen vertoonen slechts éóne zee. De commissaris van politie alhier heeft zich bijzonder onderscheiden door persoonlijk in een bootje aan de nooddruftigen levensmiddelen te verschaffen. Op een zoldertje hebben zich 4 familiën (15 personen) geborgen, en aan een paar andere gezinnen is door den garnizoens- kommandant eene verblijfplaats in de kazerne aangewezen. De gaspijpen zijn vol water gelooper. en daardoor niet voor het gebruik geschikt zoodat de stad des nachts in volslagen duister nis i» gehuld. St. Agatha. 26 December. Gisteren nacht is de dijk tuesehen hier en Oeffeit doorgebroken; hierdoor is alles wat tot hiertoe nog vrij van water was gebleven ondergeloopen. Geheel OeffeitHaps en Millbenevens al de omlig gende boerderijen staan, op vele plaatsen tot de daken in het water. Het ergste is het gesteld op de Kuijksche heidewaar meest geringe menschen in hutten wonen welke alle geheel onder geloopen zijn. Daar is aan alles gebrek. Doordien er hier weinig booten zijnis het moeielijk iedereen spoedig te helpen. Al de huizen hier en te Kuijk die niet onder staan zitten vol vluchtelingen en vee. De nood is groot. Gelukkig is het water op het oogenblik vallende. Raamsdonk27 December. Sedert twee dagen is de gemeenschap met het land van Altona voor rij- en voertuigen gestremd ten gevolge van den snellen en sterken stroom van al het van boven komende water. Eveneens is een gedeelten van den provincialen weg te Waspik overstroomdevenals te Capelledoch deze weg kan nog met rij- en voertuigen gepas seerd worden. In laatstgenoemde plaats hebben reeds eenige huisgezinnen last van het water. De heden morgen ontvangen tijd ingen berich ten allen zeer langzamen val te Maastricht en Venio bedroeg die slechts enkele centimeters te Grave was de rivier heden nacht ten 12 ure zelfs staande. Volgens een hier loopend geruchtzou gisteren onder Nieuwkuik eene verzakking in den dijk zijn ontdekt die men met veel moeite heeft hersteld. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur Zooals reeds in uw vorig nummer gemeld is, is verleden Donderdag in de Tweede Kamer de spoorwegbegrooting voor 1881 met 68 tegen 2 stemmen aangenomen. Op die begrooting was eene som van f 1.019.000 uitgetrokken voor de lijn Zwaluwe —s Bosch. De heeren Bastert, Schim meipenninck v. d. Oye en Wintgens stelden voor deze som met nog een post voor de lijnen NijmegenVenlo en Rotter damHoek van Holland, te samen bedragende f 2.017.000 in •memorieposten te veranderen en dus den aanleg dier lijnen ad ca lend as Graecas te verschuiven. De voorstellers grondden hun araendement op de verklaring der Regeering in de gewisselde stukkendat de onteigening voor deze lijnen nog niet is aangevangen. Daar nu de comm. van rapporteurs in gebreke was ge bleven een amendement voor te dragen tot het weglaten van deze cijfer-:, zijn de voorstellers er toe gekomen om, gelet op onzen financieelen toe stand, voor te stellen de begrooting te verminde ren met het genoemde cijfer, hetgeen is gebleken zonder schade voor 's lands belangen te kunnen geschieden. De heer DE BRUIJN (afgevaardigde v. 's Bosch) bestreed het amendement, omdat het hier niet zal tengevolge hebben een bezuiniging aangezien, hoe eerder nuttige productive werken worden uitgevoerd, des te beter handel en nijverheid zul len worden in staat gesteld in de hoogere belas tingen bij te dragen. Wij staan hier voor werken waarvoor de onteigeningswetten sinds lang zijn gevoteerd, zoodat men met de kunstwerken in de hier bedoelde lijnen zal kunnen aanvangen terwijl men anders een spaak in het wiel zal steken. De vlottende kas is voldoende om voor- loopig de betalingen te doen. Een leening zal men dan later.voor al de groote werkön te zamen kunnen aangaan. Uit gewone inkomsten kan men deze uitgaven niet bestrijdenzoodat, zonder de Indische baten, wij reeds voor lang ons spoorwegnet uit leeningen hadden moeten bekostigen. Daartoe zal het nu toch moeten komen en daarom is het 't best om de productive spoorweglijnen maar zoo spoedig mogelijk aan te leggen in het belang van nijvere streken als de Langstraat. De heer VAN BAAR (afgevaardigde van Eind hoven) herinnert zich van den aanvang af voor redelijke bezuiniging te hebben verklaard; maar hier zou het eenvoudig wezen zelfbedrog, uitstel van executie, wanrdoor het dreigend defict nog veel zou worden verergerd. Door de verwerping van het amendement Froger heeft de kamer ge toond den minister volkomen en onbegrensd ver trouwen te schenken. Men mag er dus op rekenen dat de minister bij de uitvoering van de spoor wegwet met bezadigdheid zal te werk gaan. De Minister van Waterstaat bestreed het amen dement, Wij kunnen nu weldra met de lijn Zwaluwe—'s Bosch aanvangen en een nieuwe ver traging zou dus zeer schadelijk zijn. Door het uitstel van de onteigeningen zou ook groot na deel worden berokkend aan de eigenaren in die strGfili De heer BAHLMANN (afgevaardigde van Tilburg jade heer BAHLMANN zei dood eenvoudig niets hij trok zich niets van de zaak aan, alsoi het hier niet betrof een levensqueestie voor een groot deel zijn*r kiezers. Hij heeft hier al dadelijk een bewijs geleverd, dat zijn tegen standers gelijk hadden toen zij verzekerden, dat hij niet in staat kon zijn om onze belangen naar eisch te behartigen't is mogelijk fdat aie alge- vaardigde, door te zwijgen, gehandeld heeft in den geest derkiesvereeniging Noordbrabant, maar zeker is hetdat hij de belangen van zijne kiezers in de Langstraat op eene onverantwoor delijke wijze verwaarloosd heeft. Langstratersonthoudt dit en handelt in Juni a. s. naar de nu opgedane ondervinding. Ontvang, M. d. R.. bij voorbaat onzen welge- raeenden dank voor de plaatsruimte, die gij in het belang der algemeene zaak wel zult gelieven af te staan. LUCIFER Co. Van den 17 tot en met den 24 December. SPRANG. Geboren Lambertha Hendrikad. van Carel Johannes Chabot en Adriana Cornelia v. Dongen. ■Johanna Cornelia, a. van Willem Kruijf en Joh. Cornelia de Boer. WASPIK. Geboren: Maria, d. van D. Schouten en M. Geenen. Christinus Antonie, z. van G. Bruijsters en M. de Ruijter. OverledenM. van den Heuvel, echtg. van J. van Beek, 74 j. M. Hooijmaijers, 10 j., overl. te Rosmalen, DRUNEN. Bevallen: Maria de Vaan, geb. van Gorkom d. Francijna Cales geb. Brok d. Godefrida van Giessen geb. Venrooij d. Maria van «Balen geb. van Hulten d. Catharina van Kessel geb. van Hulten d. Geertruida Treffers geb. van der Stelt d. Johanna Vissers geb. van der Krab ben z. Overleden: Johanna van Giessen, 2 Dora- mie de Wit, echtg. van Antonius van Son 59 j. Marinus Timmermans 8 j. Jacobus Smits, 7 w. Johannes van der Krabben, 3 m. Maria Ver melis, 21 m. P. v. d. Laak. 150 Dacca's in 't smeer 4/5 p. 60 Dacca's zw. ronden nerf 6/8 p. 60 Sin- gaporen 6 p. grauw 3/5 p. M. Kuiten. 100 gr. Dacca's 4 p. 60 dito 5 p. 150 dito 3 p. 25 ronden nerf 4 p. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer Van Noord, stationskoffiehuis aldaar, waar ook steeds de voorraadslijst ligt. ANTWERPEN. De laatste acht dagen heerschte weder geregeld goede vraag en tengevolge der door de aanvoerders gedane concessies zijn er flinke zaken gedaan ae prijzen zijn een franc lager voor gez. ossen van 20/25 k. ae hand werden verkocht 1162 drooge Buenos-Ayres 471 gez. Buenos-Ayres Gualeguay Montevideo Uruguay Rio Grande; muilezels"; 146 drooge paarden 1432 veulens. Totaal 13117 stuks. Geen aanvoer. ANTWERPEN. De zaken in La Plata zijn |de laatste 8 dagen weder uiterst onbeduidend geweest en de koopers houden vol om niet meer dan het strikt nooaige in te slaan er zijn dan ook slechts verkocht 167 bolen vette La Plata van de nieuwe scheering, 130 balen van de oude en 280 ballots van de oude scheering, die in het water hebben gelegen en gedroogd zijn. Niettegenstaande deze kalmte blijven de prijzen op dezelfde hoogte. Van andere soorten werden verkocht 769 balen v. Adelaide tegen fr. 2.30 a 2.50 per kilo. Schapenvellen ook kalm en zonder prijsverandering. Aangekomen 1088 balen wol en 201 b. vellen van B.-Ayres en Montevideo per „Pliny*, en 2793 balen wol van Engeland. De huidige advertentie van den Heer J.WEIN BERG Effectenkantoor te Amsterdam, (Kerk straat 239 b/d Vijzelstraat), verdient in hooge mate de aandacht der lezers. Nog nooit, zooveel ons bekend iswerd bij eene andere Staats- Verloting de gelegenheid geboden om voor zulk een kleinen inzet zulke kapitale prijzen te winnen en bovendien is hierbij door de guarantie van eene Duitsche Regeering en door de soliditeit van genoemd effectenkantoor de zekerheid ver kregen dat alles reël en nauwkeurig behandeld wordt, waardoor deze verloting zich reeds ook hier te lande spoedig het vertrouwen van het publiek heeft verworven. Bijzonder voor diegenen, welke hunne positie gaarne willen verbeteren moet deze aanbieding zeer welkom zijn temeer door de loffelijke instelling eener kleine wekelijk- sche afbetaling het aan een ieder mogelijk is gemaaktzich binnen betrekkelijk korten tijd in het beat van -een origineel aandeel-lot te zetten en aan dc :+muntende winstkansen deel te nemen. Voorraad tc WASPIK. P. Klaassen. 70 Java's 16/17 p- 28 Batavia's 23 p. 600 p. contrefoor en oinnenzoolleer. W. Langerwerf. 70 drooge Buenos-Ayres 33 p. C. van der Plas. 20 Java's 20 p. C. Schenkels. 55 gez. Buenos-Ayres 38 p. A. de Bruijn. 25 gez. Buenos-Ayres 32 p. Voorraad te EINDHOVEN. Gebr. Keunen. 100 zuigers 57a P- Pessers. 36 gez. B.-Ayres 39 p. 9 Kaap en Fernambucq 25 p. 30 paardenhalzen. eene partij grauw en zwart overleder, gestr. en ronde nerf. B. Verhagen. 90 gez. B.-Ayres 38 p. 80 gez. B.-Ayres 35 p. 70 dr. B.-Ayres 35 p. Calcutta's in 't smeer. H. Glaudemans. gr. Dacca's 472 P- Zw. üaccas 47a en 7 p. Zwart tuigleder. Gr. pinken 12 p. Getouwd paardenleder. WOENSEL. M. H. Valens. 40 dr. B.-Ayres 35 p. 50 gez. B.-Ayres 34 p. 30 inl. helften. 80 ïnl. kalfsleder. GESTEL. M. Tonneijck. Calcutta's in 't smeer. J. Moonen. 30 gez. B.-Ayres 38 p. 20 drooge B.-Ayres 35 p. F. J. van Luijtelaar. 65 gez. B.-Ayres 36 p. 80 gez. B.-Ayres 30 p. 250 paardenhalzen, getouwd en in 't smeer 3 p. Calcutta's in het smeer en getouwd 5 p. HÖV te Waalwijkzal ten verzoeke van den heer R. VAN DER LEE c. s. aldaar, op Dinsdag 11 Januari 1881, telkens des avonds 7 ure, ter herberge van den heer A. J. Verhoeven, in het wapen van Waalwijk. met ruime Kamers, Win- :kel en Zolders, zeer gun stig tot elke uitoefening van nering of bedrijf gelegen te Waalwijk, aan de noordzijde der keistraat, nabij de Havenmet achtergelegen Tuin, een en ander bij het kadaster aldaar bekend als sectie C. nummer 916, groot 5 aren 32 cent. Informatiën geeft voornoemden Notaris. 'Die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan Mejuffrouw de weduwe P. J. VAN GILS, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór 1 Februari aanst. aan den oudergeteekende. Waalwijk, December 1880. zijn VERKRIJGBAAR bij de Heeren in Naaimachines. in Lakens en Manufacturen, t Heden overleed tot onze diepel droefheid, na een kortstondige* ziektein den ouderdom van ruim 60 jaren onze geliefde moeder, j en behuwdmoeder, weduwe van JOANNES VAN R O ESS EL. Waalwijk, 20 December 1880. Uit aller naam E. VAN ROESSEL. ten spoedigste in eene Geldersche stad een zeer bekwaam R. C. uitsluitend voor fijn dameswerk. Grondige bekendheid met de moderne hakjes is een hoofdvereischte. Een geheel huishouden, waarvan de zoons of dochters het werk verstaanheeft de voorkeur. Goede behandeling en vast werk wordt verzekerd. Adres de Echo van het Zuiden te Waal wijk. der Rederijkerskamer te Besoijen, met welwillende medewerking van eenige heeren dillettanten en de Nieuwe Harmonie van Waalwijk, op Zondag 2 Januari 1881, des avonds 6 uur, bij JLD. DEKKERS. Zie verder programma. bestaat bij den Ondërgeteekende gelegenheid om op voordeelige conditie de volgende Couranten mede te lezen bereid volgens het ECHTE recept van Tilburg. J. H VAN GIL8. jen. Van Delft v. Heinsb. Lussen. Wed. van Dijk Zn. Geertruidenberg. Koene Severijns. 's Gravemoer. G. Bijl. Malingré. L. v. d. Hoven. A. G. G. Oosterling. Wed Otto. M. Muscus. J. J. Aitton. en in de bekende depots in andere plaatsen. Men wachte zich voor namaaksels Elk doosje is gelakt en gestempeld met de handteekening van de vervaardigers Wed. KUENEN ZOON. Ckemisten. Beusden. Loonopzand. Sprang. Woudrichem. Waspik. Wijk.

Echo van het Zuiden | 1880 | | pagina 3