fs&A. J. BINK, EI IIIIIS, OIIAHtS-PILLH iiberg-Van Ree. Algemeene ExpeditieOnderneming Opnieuw Ontvangen i Voor de Eerste H. Communie. "V" OOI^mLIsriDETsr NB. Op verlangen icordt eene keuze aan huis bezorgd. Lederberichten. Huidenberichten. ONTVANGEN: De Notaris A J.BINK, Van Gend Locs. Wasch-Cristal. Verwacht binnen eenige dagen 3" Kantongerecht Waalwijk. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. ADVERTENTIES bso lï C. H. De GreefF, de Wed. Kuenen Zn. Dienst Waalwijk- sBosch. 15 Cent per Pakje. Eene fijne sorteering Kerkboeken in beste Bois durci-, Schildpad-, Ivoor-, Chagrin- en Veau-mat- banden, met en zonder sloten. Rozenkransen in zilver, perle d'amour, been, enz. Een groote voorraad kanten prentjes en surprises. Eene groote collectie Gouden-, Zilveren- en Diamantensieraden van de meest gerenomeerde fabrieken. Waalwijk. ANTOON TIELEN. Waalwijk. op Maandag 7 Maart 1881, Veilen, en den 14 Maart daarna, FINAAL VERKOOPEN: VERKOOPEN, 1. Op Vastenavond-Maandag 28 Kanadaboomen Heinsparren Opleggers, zwaar Eiken-, Berken- en Elzenschaarhout. 2. Op Dinsdag 1 Maart 1881, des 15 koopen Eikenschaarhout. 40 koopen Masthout, enz. 3. Op Dinsdag 8 Maart 1881, des 60 koopen Sparren, Hopstaken, Knuisten, enz. 26 koopen Mastensparren en eenige koopen Knuisten. Van af 27 Februari via Udenhout. Verkrijgbaar bij ANTOON TIELEN te Waalwijk. verdragen mits zij rechtvaardig is als den lof, dien ge ons toezwaaitals hij verdiend is. „Om de waarheid te zeggen antwoord ik u hierop zonder omwegen neen Ik zal u eens opnoemen wat me bevallen is." Het indrukwekkende voorkomen en de houding van Liefkensde doll. nmanskuren van Brom en de balanceerkunst v in Schreeuwer. Depassen die hij maakte doen mij in hem een dilettant kunstenaar zien. Voorts de fijne en dc ver schillende gebaren van Nicodemus en van Droog. Waarlijk ik heb zoo iets nog nooit gezienals in een grooten schouwburg, zijne mimiek vari eerde naar de omstandigheden waarin hij ge plaatst werd. Eigenzorg werkte goed maar werd als Cesar wat al te vrij tot zelfs in 't brutale af. Hij dacht misschien dat aan onze Eustatiaansche buis ook iets mankeerde. Voor- wahl stelde een edel karakter voormaar had wat heviger moeten zijn toen hij zich hield alsof hij Brom's dwaze theoriën omhelsd had. Van der Koot stelde zijne rol uitnemend voor. Ik vermoedde in hem een persoon van 70 jaar. Zijne kleeding wekte mijn lachlust zeer op. Ook Briest was naïef en origineel en bleef natuurlijk. Ik geloof, dat zulke rollen 111 geen betere handen knnnen gesteld worden. De mimiek van August was bij het verrichten van de ongewaardeerde toeren van Cesar zoo schoon dat zij een caricatuur- schilder zou hebben doen watertanden. Nog moet ik wijzen op de accuraatheid en de be daardheid waarmede Jan werkte. Over de andere rollen, zijnde van mindere beteekeniszal ik zwijgen. En toe lang hebben de spelers nu aan de twee eerste stukken gewerkt Raad eensM. de R. Wel op zijn minst zes weken afgaande op uwe beoordeeling. Neen, mijnheer, slechts de helft van dien tijd en dan zonder de gewone leidingdaar de regisseur door ziekte verhinderd was. Geen wonderdat deze vereeniging zich mag verheugen in de sympathie van de gemcentenaren, geen wonderdat ze dagelijks honoraire leden aanwin;geen wonderdat de zaal zoo bezet wasdat verscheidene heeren geene plaatsen konden bemachtigen. En nu zullen we de feilen eens nagaan. Een der leden sprak in het eerste stuk wat al te rad waardoor hij zich wel eens versprak. Het eerste stuk werd dan trouwens over het geheel wel wat te spoedig afgewerkt. Daaruit zou men kunnen afleiden dat zc de gewone leiding misten. Neemt men echter in aanmerking het korte bestaan (sedert Mei 1880) der club, dan is deze voorstelling toch een bewijs van hare degelijkheid. Zij schijnt met kracht gestudeerd en geprofiteerd te hebben van de goede leiding, die ze nu voor de eerste maal miste. Eu nugrillige vrouwdie men publiek noemt, hebt ge nog meer feilen bemerkt? Ja of neen? Neen, zal ik voor u maar antwoorden want ge kunt bepaald niet zeggen in welke phrasenof hebt ge ze met een gezicht van een kenner genoteerd Het gebruiken van macht spreuken of het nabauwen van een anders opinie is geen bewijs. ZiehierM. d. R,, mijn oordeel over deze uitvoering. Is het op sommige plaatsen wat scherp 'k moet dat zijn anders zou men hier wel gaan denken, de Vondelclub vangt hare zusterverenigingen in den omtrek eene vlieg af en dat mag nietwant dan zou ze trotsch wor den op hare behaalde zege ook met deze uit voering. Laat haar liever denken aan de spreuk „Ex celsior", den naam van verscheidene dergelijke verenigingen in ons vaderland. Toch kan ik maar niet vatten hoe zulke verschillende karakters bij mogelijkheid voorge steld kunnen worden door eene vereeniging van ik meentien personen. Dat is en zal me altijd een raadsel blijven. Elk lid is origineel in zijn rol en munt daarin uit. Hiermede M. d. R. neem ik afscheid van de Vondelclub. Ik wensch haar een hartelijk vaar wel tot weerziens toe en hoopdat ze nog een aantal honorair leden moge verwerven. Daze uitvoering geeft ten minste blijken dat ze die ten vollen waardig is. (Wij verzoeken den inzender zijne verslagen over dusdanige voorstellingen in het vervolg te bekorten daar wij anders genoodzaakt zouden zijn ze ter zijde te leggen. Red.) Uitspraken in strafzaken van den 24 Februari 1881. 1. M. de H, te Waalwijk, branden van een petroleumlamp in eene schuur, f 5 boete, sub. 2 dagen gevangenisstraf. 2. J. 't L., te Veen, openbare dronkenschap, f 3 boete, sub. 2 dagen gev. 3. A. H. v. S., te Waalwijk, graven van een put binnen 20 meters afstand van den teen van den waterkecrenden winterdijk te Waalwijk f 1 boete, sub. 1 dag gev. 4. W. v. W. en A. H. v. S., te Waalwijk, graven van een greppel in de glooiing van den waterkeerenden winterdijk te Waalwijk, ieder f25 boete, sub. ieder 3 dagen. 5. M. K. te Loonopzand, jach to vertreding f 10 boete, sub, 3 dagen gev. 6. T., te Loonopzand, alsvoor, f 20 boete, sub, 7 dagen gev. Van den 18 Februari tot en met den 25 Februar. WAALWIJK. Gehuwd: Johannes Staal, wed. van Gerdina van Delft, en Petronella Philippina Wulfehen, wed. van Adrianus Hendrikx. Hubertus Nico- laas Besier en Cornelia Antonia van Lier. Bevallen: Elisabeth de Groot geb. de Ruijter d. .Maria Johanna Kroot geb. van Bezoijen d. Antonetta Maria Eibers geb Dingemans d. BAARDWIJK. Gehuwd: Peter Pullens, 42 jaren, en Catharina van Nooij, weduwe van Johannes Pullens 41 j. Bevallen: Catharina Reijnen geb. Meijers z'. Johanna Alaas geb. Van Gestel z. Adriana Cornelia van Heeswijk, geb. van de Grint z. Adriana Donkers geb. Pullens z. OverledenMaria van Nieuwkuik, wed. van Johannes Zwinkels 59 j. Een levenloos aange geven kind. SPRANG. GeborenArie, z. van Dirk de Rooij en Cath. Ophorst. Cornelia, a. van W. Hamers en Jac. van Beek. Overleden: Johannes van Zeist, echtg. van Pieternella van Zeist, 50 jaren. WASPIK Van 11 tot en met 18 Februari. Geboren: Johannes Cornelis, z. van W. Zijl- nians en A. van Gorkum. Adrianus Cornelis, z. van A., van Loon en J. M. van den Nieuwen- huijsen. Maria, d. van Th. van Dongen en A. Tabbers. Hendrik, z. van L. Janson en H. van der Schans. Antonie Johannes, z. van J. De Jong en J. van Houdt te Oosterhout. Jacoba Cornelia, d. van G. Timmermans en A. P. Olie slagers. Jacoba Geertruidu, d. van C. de Rooij en D. Pruijsers. Van 18 tot en met 25 Februari. Géboren: Arnoldus, zoon van J. Booijmans en M. Verschuren Theodorus z. van Cr de Klijn en C. Rollenbergh Catharina Antoniad. van B. Besters, en J. M. Stoelendreijer Johanna Lourentiad. v. H. Monters enTE.^Akkermans. OndertrouwdJ. Blom wed. van F. Boezer 38 jaar en J. de Graaf. wed. van M. J. Kramer, 43 j. Gehuwd: A. van Mechelen 23 jaar en C. P. Selders 20 jaar. Overleden: C. C. van Dongen 7 weken'J.-F. de Wit 51 jaar. WAALWIJK, 25 Februari. Op de Looiersbeurs was de handel nog niet van veel beteekenis; wij vermeenen echter dat eene betere stemming voor goed gelooid zooileder r.iet kan uitblijven. Met belangstelling ziet men den uitslag te ge- moet van de tweede groote lederveiling te houden op 3 Maart n. s. in het verkooplokaal ,de Brakke grond" te Amsterdam. Men heeft van deze veiling eene tamelijk goede opinie; de catalogus is veel uitgebreider dan die der eerste veiling, in October van het afgeloopen laar gehouden. Verschillende partijen prima kwaliteit em min dere soorten zooileder, tuig- en overleder, zoomede eene belangrijke hoeveelheid gekleurd leder, schoenen en schoenmakersfournituren zullen onder den hamer gebracht worden. Te wenschen is het dat dezel onderneming slaagt, dit zou voorzeker voor onze industrie van gunstigen uit'lag zijn. Huiden blijven prijshoudend handel stil. Schorsprijzen neigen eenigzins tot daling; in Frankrijk spreekt men voor" het nieuwe gewas van een prijsvermindering van 10 a 15 pCt. ROTTERDAM, 23 Eebr. De gisteren bij inschrijving aangeboden partijen huiden zijn uitgezonderd Nos 18 en 19 alle cou lant verkocht. WAALWIJK 25 Februari. Buitenlandsche rogge f285 k 310 per 2280 kg. Inlandsche f 8.00 a 8.50 Hectoliter. Roode tarwe - 9.00 a 11.— Witte - 9.75 a 11.00 Boekweit - 9.60 10.00 per 100 KG. Mais - 8.— k 8.50 v Voedererwten - 8.50 k 9.00 80 KG. Kookerwten f 10.50 per mud. Boonen f9.30 per 100 KG. Haver 9 cent de kilo. Veemarkt. Aangevoerd 50 stuk prijzen der Kalfkoeien f120 a f260. Vaarzen f110 a f270. Boter. Aangevoerd 1350 kilo. Prijs 11.21 1.43 per kilo. Brood 50 cent de 4 kilo. Waspik, 23 Febr. Boter. Aangevoerd 300 kilo van fl.20 tot f 1.47. Oisterwijk, 23 Febr. Boter. Aangevoerd 1660 kilo. Prijs f 1.35 a 1.67. Eieren 5 cent per stuk. Udenhout, 23 Febr. Boter. Aangevoerd 1077 k. Prijs f 1.55 a 1.78. SCHIEDAM, 15 Febr. Moutwijn per HL. zonder fust of belast, f 12.75 Jenever -18.25 Arasterdamsc'ne proef. u -19.50 Spoeling per ketel fl.20. DORDRECHT24 Februari. Tarwe ruimde bij middelmatigen aanvoer minder vlug op, waardoor tot flauw vorige prijzen moest worden losgelaten. De nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaas- sclie van f9.00 tot f9.50, mindere dito van f7.50 tot f8.30. Zomer-tarwe 20 cent lager, van f 8.30 tot f9.00, en Canada als voren, f7.80 tot f 8.40 verkocht. Rogge onveranderd. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche van f8.00 tot f8.50, dito Overmaasche en Flakkeesche f 7.80, k f 8.20. Gerst in een doen. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Winter- Zakmaat van f5,40 tot 6.10, dito gestort f6,00 a f 6.40. Overmaasche en Flakeesche f 5.10 tot f 5.70. De nieuwe^ Zeeuwsche en Vlaamsche Zakmaat van f 5,00 tot 5.50 dito Overmaassche en Flakkeesche f4.80 a f 5.30. Spelt als voren f3,50 f4.00. Haver bracht voiige prijzen op. De nieuwe Inlanddsche voedernaar deugd van f3.00 tot ft3.60, en dito dikke van f4. tot f4.30. Paardenboonen in een doennaar qauliteit van f7.30 tot f7.80 Duivenboonen zooals te vorennaar qualiteit van f 8.00 tot f8.50. )vBte- en bruineboonen. De nieuwe Zeeuwsche Witte 00 cent lager, naar deugd van f7,00 tot f 13.00 en dito bruine naar deugd, van f7.00 tot f 12.50 verkocht. Voorspoedig bevallen van een welgescha pen ZOON: DIENE GOUDSMIT geliefde Echtgenoot van M. HARTOG Hz. Waalwijk, 26 Pebr. 1881. eene schoone collectie te Waalwijk, zal krachtens bevel der Arr. Rechtbank te 's-Bosch voor de Erven CORN. KOGELS te Baardwijk, telkens des avonds 7 ure, ter herberge van Jac. van Bijnen te Baardwijk. Schuur, Erf en Bouwland te Baard wijk, sectie E., nummers 76 en 77, groot 60 aren 60 centiaren. DE NOTARIS te W aalwijkzal in het openbaar Februari 1881, des voormiddags 10 ure, ten verzoeke van Mej. de Wed. TIMMER MANS te Waalwijk. Aan den Melkdijk en Achterste Hoeven. voormiddags 10 ure, voor Mevr. de Wed A. SMITS. Aan den Meerdijk. Voor Mevr. de Wed. II. LOEFF. voormiddags 10 ure, voor Mevr. de Wed. TUSMANS. Voor den Heer J. B. v. GILS. Voor den Heer RU BB ENS-KTEV ITS. 20 koopen Sparren en Boonstaken in hunne bosschen onder Loonopzand. ALes bij biljetten breeder omschreven. bereid volgens het ECHTE recept van zijn zeer nuttig tegen ongesteldhe den der Maag, heilzaam voor de Spijsverteering, uitmuntend tegen de Gal Scherpte in 't bloed en Huiduitslag, zacht Laxeerend en Slijmafdrijvend. 37V2 Ct. de doos verkrijgbaar te Waalwijk alleen bij Tilburg. J. II. VAN GIL8. Besoijen. Van Delft v. Heinsb. Bussen. Wed. van Dijk Zn. Geertruidenherg. Koene Severijns. 's Gravemoer Heus den. Loonopzand. Sprang. Woudrichem. Waspik. Wijk. G. Bijl. Malingré. L. v. d. Hoven. A. G. G. Oosterling. Wed Otto. M. Muscus. J. J. Aitton. en in de bekende depots in andere plaatsen. Men ïoachte zich voor namaaksels Elk doosje is gelakt en gestempeld met de handteekening van de vervaardigers Wed. KUENEN ZOON. Chemisten. Vertrek van Waalwijk, 's morgens 6 uur. 's Bosch, namiddags 3.45, na aankomst van den trein. Gewaarborgd tegen namaak door de Arrond. Rechtbank te Arnhem. Dit preparaat maakt de wasch sneeuwwit, zonder de stof ook maar in 't geringste aan te grijpen, spaart het gebruik van zeep en voorkomt de onaangename zeeplucht, die men bijna altijd aan de gedroogde wasch bemerkt. Maakt de aanwending van chloor en soda overbodigwaardoor de stof altijd aange grepen wordt. Bij het gebruik van dit pre paraat behoeft men de wasch slechts eenmaal 7e wasschen; maakt het bleeken overbodig en kan op deze wijze in elke huishouding wor den aangewend. Alle nieuwe ontdekkingen om de wasch door machines, enz. spoedig te reinigen, be rusten meestal op aanwending van chloor en soda. Ieder pakje wasch-cristal bevat eene nauw keurige gebruiksaanwijzing.

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 3