Nummer T4. Donderdag* 15 September 1S81. 4e Jaargang 1 Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. De Yerstootene. BUITENLAND. Belgie. Gemeenteraad van Waalwijk. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. De Echo van Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. OPENBARE VERGADERING van Zaterdag 10 September, nam 7 uur. Absent de heer Rubbens. De Voorzitter opent de vergadering en ver zoekt den secretaris de notulen der vorige voor te lezen. Nadat door den secretaris hieraan voldaan was, verzocht de heer Van E9, op de vraag van den Voorzitter, of er aanmerkingen op de no tulen warenhet woord. Spreker had geene aanmerkingen op de notulen voor zoover het geschrevene betrofer was echter, volgens hem iets iu vergetennamelijkde vermelding dat de leden, alvorens de zaal te verlaten herhaal delijk hebben te kennen gegeven dat zij wilden stemmen want als men later de notulen opsloeg zou dit^ niet blijken en zou het zijn alsof de leden willekeurig de vergadering verlaten hadden. De Voorzitter meent dat zeer juist genotuleerd is en acht wijziging overbodig. De heer Van Es kan dit niet toegeven alle leden waren bereid te stemmen, maar niet zoo als de burgemeester wilde. De heer Zijlmans vindt de aanmerkingen van den heer Van Es juist; de leden hebben de vergadering verlaten, maar eerst nadat gebleken was, dat eene wettige stemming onmogelijk was; op verzoek van een der leden zijn zij nog een maal teruggekeerd, maar zijn voorgoed heenge gaan toen er geen kans was om te stemmen zooals het behoorde. De Voorzitter zegt dat de vijf leden door heen te gaan, het onmogelijk maakten tot een besluit te komen. De heer Van Es werpt de schuld daarvan op den Voorzitter; die leden wilden stemmen, maar niet tegen de wetgelijk de voorzitter wilde dit was een gegronde reden om heen te gaan zooals de notulen thans zijn blijkt daarvan niets. De Voorzitter is tegen bijvoegingin zijn oog zijn de notulen heel juist; maar de raad moet beslissen. Hij brengt nu in omvraag of de notulen juist zijn of niet. Bij de stemming bleek dat alleen de heer C. G. van der Heijden en de Voorzitter de notulen Advertentiën 17 regels 0,60, daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, 3maal ter plaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitschland worden alleen aangenomen door het advertentie- bureau van Adolf Stbiner, Hamburg. Reclames 15 cent per reg. LX. De Amerikaauschc brieven. /,Maar de gevolgen Mrs Routh, de gevolgen! Denk aan den tegenwoordigen toestand mijner moederDoch ik moet mijne geschiedenis voltooien vervolgde hij met een diepe zucht en de schouders ophalende als iemand, die tracht een grooten last af te werpen. Mij blijft niet veel meer te zeggen over. Mijne moeder had voor haar en mij een toevlucht in het huis haars broeders kunnen vinden maar zij wilde vrij zijn en heeft mij dikwijls gezegd dat zij onbekende bloedverwanten meer vreesde dan geheel vreemde lieden. De echtgenoot mijns ooms zag in het besluit mijner moeder om in Engeland te blijven eene beleediging en alzoo liet men haar geheel aan zich zelve over, om voor zich en mij, zoo ver hare middelen zulks toelietenzoo goed mogelijk te zorgen. Eerst veel later schijnt de correspondentie tusschen mijne moeder en haar broeder weder vernieuwd te zijn en ik kan uit deze brieven opmaken van welken aard deze correspondentie geweest is. Mijne moeder had zijne hulp ingeroepen ten gunste van haren ver loren zoon en hij heeft haar daarop medegedeeld hoe ook hij een eenigen zoon had, die den hare gelijk scheen te zijn en van welken hij ook zeer weinig vreugde beleefde. «Hebt gij van het bestaan van dien neef tot hiertoe niets geweten vroeg Harriet. //Zekerlijk ik wist dat hij leefdemaar dat was ook alles. Ook geloof ik zelfs dat mijne moeder niets meer van hem wist. Waarschijnlijk beeft mijn oom haar vroeger in een brief den goedkeurdende acht overige leden keurden dezelve af. Hierna werden de notulen gewijzigd in den geest zooals de heer Van Es had voorgesteld, door bijvoegiug, namelijk dat de leden de ver gadering niet hadden verlaten dan nadat zij zich herhaaldelijk bereid hadden verklaard te stemmen op de tot dusverre altijd gevolgde wijzemaar niet zooals de voorzitter dit wilde. De Voorzitter voegde hierbij dat die leden, door heen te gaan, bewijs hebben gegeven van het tegendeel. De Voorzitter deelt mede dat hij aan den commissaris des konings kennis heeft gegeven van de handelingen van den gemeenteraad in de vergadering van 6 September; daarop heeft hij een officieus autwoord ontvangen dat zijne be zwaren niet heeft opgelost, maar hem zelfs in zijne opinie heeft versterkt. Om echter stagnatie in de behandeling der gemeentezaken te voorkomen, zal hij de wenken volgen in dat schrijven vervaten overgaan tot het doen benoemen van een wethouder om te voorzien in de vacature Van Es. De heer Van Iersel vraagt of die officieele brief van den commissaris zal worden voorge lezen. De Voorzitter antwoordt dat hij gezegd heeft officieusen brief; niet officieelen hij heeft be zwaar tegen mededeeling, om aan corresponden ten van dagbladen geen gelegenheid te geven daarvan verkeerde uitlegging te doen. Hierna werd tot de stemming overgegaan. De heer Van Es bekwam 8 stemmen op de heeren van der Heijden en Timmermans was elk een stem uitgebrachtde heer Van Es was dus gekozen. Bij de eerste stemming om te voorzien in de vacature Van der Heijden, bekwamen de heeren Van der Heijden 4, Rubbens 5 en Timmermans 1 stem. Bij de tweede stemmingwaaraan de heer Van der Heijden geen deel nam, bekwam de heer Van der Heijden 4 en de heer Rubbens 5 stemmenzoodat laatstgenoemde gekozen is. Alsnu was aan de orde het benoemen van een ambtenaar van den burgerl. stand. Bij de eerste stemming bekwamen de heeren Van Es 4, Van der Heijden 3, Rubbens 2 en Van Heijst 1 stem. Bij de tweede stemming de heeren Van Es 4, t Van der Heijden 3 en Rubbens 1 stem. Bij de derde de heeren Van Es en Van der Heijden elk 4 stemmen. De heeren Van Es en Van der Heijden namen aan de twee laatste stemmingen geen deel. Door het lot werd nu de heer Van der Heij den als de benoemde aangewezen. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen lo. het rapport van de commissie tot onder zoek van de gemeenterekening over 1880 dit rapport wordt voorgelezen en concludeert tot onveranderde vaststelling tot een bedrag van in ontvangst f26454,355 in uitgaaf. - 23772,955 Alzoo een batig slot van f 2681,40 Conform besloten. 2o. Plan, teekening en begrooting van het schoolgebouw. Aangezien de begrooting aan merkelijk hooger is dan verwacht werd, wenscht de voorzitter met den architect te overleggen of sommige posten nog kunnen verminderd worden. Hij stelt daarom voor deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering en inmiddels de stukken ter secretarie voor de leden ter visie te leggen. Conform besloten. De Voorzitter laat lezing geven van eene ken nisgeving van den com. des konings meldende het overlijden van Z. K. li. prins Frederik der Nederlanden. De Voorzitter deelt mede dat hij op tafel heeft vinden liggen het rapport der commissie voor den duiker in de Kloosterstraat. Hij kan er niets van zeggen; hij wenscht daarom de be handeling aan te houden ook omdat in eene vergadering ingevolge art. 49 niets mag behan deld worden dan het vermelde op de convocatie- biljetten. De heer Van Es zegt dat de commissie be reid is inlichtingen te gevenhij heeft vrede met de aanhouding; het was echter beter de zaak af te handelenwant 't is nu al half September. De heer Timmermans is ook voor afdoening hij moet zich echter nederleggen bij verdaging, daar het reglement van orde der. Voorzitter in 't gelijk stelt. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. dood zijner vrouw gemeld en haar daarbij tevens van zijne ontevredenheid over het gedrag van Arthur gesproken." z/Uw oom is dus weduwenaarals ik u wel begrijp «Ja," hernam George. Ik zal u niet met dezen geheelen langen brief lastig vallen Mrs. Routh. De inhoud bevestigt dat mijn neef Arthur noch als zoon noch in eenig ander op zicht deugtwant mijn oom wenscht mijne moeder geluk met mijne kinderlijke liefde en voorzegt haar op grond daarvan allerlei goeds voor de toekomst. Het schijnt dat zijn veel belovende zoon zich sedert eenige maanden in Europa bevindt en thans waarschijnlijk zich in Londen ophoudt. Hoor wat mijn oom schrijft: z/Ik heb Arthur een brief aan u en aan Mr. Carruthers medegegevenalsmede eenige klei nigheden uit ons werelddeelwelke u misschien genoegen doen zullen. Voorts heb ik hem den last gegeven zijn neef onmiddellijk op te zoeken. Gij schreeft mijdat George zich meestal, te Londen bevindt en ik hoop dat gij weder op goeden voet met hem zijt en hij misschien weder bij u inwoont. Ik heb sedert lang geen bericht ran Arthur ontvangenwant hij is een zeer slecht corres pondent en geeft op de gevoelens van anderen niet zooveel achtals hij wel behoorde. Daar hij in geen geldelijke verlegenheid zijn kan durf ik niet hoopen eerder iets van hem te vernemen dan door u. Ik weet dat hem bij u een goede ontvangst verbeidt en het is mijn oprechte wensch dat hij op Mr. Carruthers een gunstigen indruk maken moge." Hier hield George op met lezen en zag Harriet aan. „En is hij op Poynings volstrekt niet geweest?" vraagde zij. //Zoo ver ik woetneen. Ellen Brooks zou het mij gezegd hebbenzoo hij daar geweest was. Bovendien schijnt de bezorging van dezen brief vertraagddaar hij met dezen tweeden gelijk i, aangekomen. Mijn moeder heeft ze geen van beiden gezienzij hebben langer dan zes weken op Poynings gelegen." „Zonder twijfel bevindt uw neef zich te Parijs. Alle Amerikanen dwepen met Parijs, en daar hem hier niets anders trekt, dan de kennismaking met eene tante en een neef, zal hij zich niet haasten naar Londen te komen. „Ik zou het met u eens zijn Mrs. Routh zoo Arthur zijn vader niet uit Londen den 3 April een briei geschreven hadwelke alleen deze woorden bevatte „Ik ben hier. Met de volgende mail meer berichten." Doch de volgende mail kwam, en bracht geen brief van Arthur medezoodat mijn oom ten gevolge daarvan dezen brief aan mijne moeder geschreven heeft. Hij drukt daarin zijn bezorgd heid uitdat zijn zoon eenig ongeluk mocht overkomen zijn en meldt 'naar dat hij besloten heeft zelf naar Europa te komen om haar en Arthur te zien en te gelijkertijd eenige zaken te regelen. Volgens den datum van de laatsten brief zou hij nu reeds op Poynings kunnen zijn." Op hetzelfde ooganblik trad Routh in de kameren men deelde hem in weinige woorden de pas ontvangen tijding mede. Hij scheen van de geheale zaak weinig notitie te nemen hield het wel voor waarschijnlijk dat Mr. Felton in Engeland was of misschien zich reeds op Poy nings bevond doch wist niet bepaald te zeggen, wat George in deze zaak te doen stond. „Gij kunt immers niemand ergens introducee- ren waar gij zelf geen toegang hebtzeide hij. „Bovendien houd ik mij verzekerd dat de oude vrouw u onmiddellijk van zijne aankomst op Poynings kennis geven zal. Intusschen moet De koning heeft Antwerpen bezocht om de nieuwe havenwerken in te wijden. Men heeft in de eerste plaats de Kattendijk-haven verlengd naar de zijde der citadel, waar deze haven verder in verbinding zal worden gebracht met de nieuwe werken, die op de gronden der citadel zullen worden aangelegd, nu deze eindelijk ter beschik king der stad zijn gekomen. Deze verlenging vergioot de haven met een oppervlakte van 4 hectaren en verschaft aan de schepen nieuwe aanlegplaatsen aan een kaaimuur van 750 M. Ten westen hiervan zijn drie nieuwe drooge dokken gebouwd, elk bijna 125 meter lang. Eindelijk is een ijzeren brug, op rollen beweeg baar, gelegd over de maritieme sluis van de Kattendijk-haven. Het zijn deze werken, die de koning is komen inwijden, vergezeld van de minister» Graux en Sainctelette. De burgemeester De Wael 9prak den koning toe, die antwoordde met een woord van lof aan Antwerpen dat reeds de eerste haven van het vasteland was en de eerste haven der wereld zou worden. Opnieuw heeft de exploratie van Afrika een offer geëischt. Na kapitein Popelin wiens dood voor weinige dagen het aantal Belgische slachtoffers tot vijf heeft doen stijgenkomt thans het bericht van den dood van een jeugdig en talentvol ingenieur, Paul de Nève, die den 28 Juni aan de Congo aan de gevolgen vaneen leverziekte is bezweken. Paul de Nève was in 1851 geboren en ver wierf in 1875 het diploma van ingenieur te Leuven. Kort daarna gaf hij gehoor aan de roepstem des konings en sloot zich aan bij de Belgische expeditie onder Stanley, hoofdzakelijk belast met het monteeren der stoombarkassen, waarmede de Congo bevaren werd. Na een vrij langdurig lijden blies hij te Is- sangha, iu de armen van zijn vriend, den Bel gischen luitenant Valckeden laatsten adem uit. gij uwen brief aan Mr. Carruthers verzenden. Als ik Harriet goed begrepen heb, dan verwacht gij zijn adres van een jong meisje ik geloof van zijne nicht. en ik houd het voor het beste, zoo gij hem vraagtwat u te doen staat. In elk gevalhoud ik het optreden van Felton op het tooneel voor een zeer gelukkig toevel, Mr. Dallas. Het zal u, tegenover uw stiefvader, zeer te pas komen een rijken oom te hebben en uwe verzoening juist in de hand kunnen werken. Langzamerhand zal Mr. Carruthers u een eervol standpunt in het leven doen innemen en de letterkunde zal een harer schitterende Sterren verloren hebben." „Dat is nog de vraaghernam George terwijl Routh plaats nam en eenige voor hem liggende brieven openbrak. „Intusschen zijt gij te druk bezig, dan dat ik u zou willen storen en zal daarom den brief aan Mr. Carruthers met Mrs. Routh bespreken." „Een telegram voor Mr. Dallas," zeide de huisknechtdie in de kamer gekomen was, ter wijl George nog sprak. „Wilt gij zoo goed zijn de ontvangst af te teekenen Routh zag van zijne brieven op; Harriet zette den trekpot neder, nam bedaard het strookje papier in handen dat de bediende op tafel ge legd had en teekende haar naam met een pot lood dat aan haren gordel hing. „Ik had dus gelijk," riep George, „het tele gram is van mijn oom en komt van Amherst. Het luidt„Ik verwacht u heden avond ten 6 ure in Morley's hotel." „Inderdaadeen zonderling toevalzeide Routh. „Nu Georgeik wensch u van harte geluk met uwen Amerikaanschen oom." Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 1