DAMESHOEDEN, GEVRAAGD om dadelijk een Looiersknecht of Gast, De Cortie-Van Delft BINNENLAND. Kantongerecht Waalwijk. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIES Yeeren, Bloemen Agenten gevraagd op billijke voorwaarden. Gemeente Waalwijk. DE EDISON AUTOGRAAF DUIZENDEN Prijs 40 Cent. UITVOERINGEN. GETROUWD: MARTINUS TIMMERMANS met ANTOINETTE MARIA MINA ANNA I101BKN, in dienst te treden: bericht de ONTVANGST van een prachtige sorteering Te Waalwijk, (voor Waalwijk en Omstre ken) de Heer F. W. VAN LIEMPT. op Dinsdag 15 November 1881, des namiddags ten drie ure, op het Raad huis aldaar van Het Verbouwen en Vergrooten van het bestaande schoolge bouw met bijlevering van alle daarvoor benoodigde bouw stoffen. Post 8°. ƒ4.-, post 4o. ƒ6.-, gr. folio f9.- FEESTMARSCH bij gelegenheid van het 25jarig jubelfeest van Z.E mr. Bosch van Drakesteijn, als commissaris des konings in Noordbrabant, door H. J. J. v. Bree. straf van zeventig jaren In het Noorden van Sonoma County (Ca- lifornië) is onlangs een spoorbaan gelegd over een diep ravijn op eene vrij curieuse manier. Langsleggers zijn daar gelegd op de toppen van boomen die langs een horizontale lijn zijn afge zaagd. Door kruisverband is de noodige stevig heid aangebracht en dit schijnt niet overbodig als men nagaat dat in het middelste gedeelte de baan vijf en zeventig voet boven den grond ligt. WAALWIJK. Door de Liedertafel /Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen zullen, op de repetitie a. s. Zondag de volgende stukken worden ge zongen 1. Donkre buien groeien. Kwart. 2. Ons Hollaudsch lied. Hol. 4. Zondag op het meer. Heinze. Waalwijk, 29 October 1881 Onder de advertentien vinden onze lezers de winterdienstregeling van den stoomtram Tilburg Waalwijk, aanvangende den 1 November a. s. rir In verband met het in werking treden van dèAneuwe drankwet op 1 November a. s., brengen wij de volgende artikelen dier wet onder de aandacht van het algemeen Art. 22. Met gevangenisstraf van een tot zes dagen of geldboete van vijftig cents tot vijf- en-twintig gulden wordt gestraft hij die, terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerthetzij in het openbaar het verkeer belemmert of de orde verstoorthetzij eens anders veiligheid bedreigthetzij eenige handeling verricht waarbij tot voorkoming van gevaar voor leven of ge zondheid van derden bijzondere omzichtigheid of voorzorgen worden vereischt. Indien tijdens het plegen van het feit nog geen jaar is verloopen sedert de schuldige wegens hetzelfde feit of wegens dat voorzien bij art. 23 onherroepelijk is veroordeeld of wegens het laatstgemelde feit vrijwillg de boete heeft betaald, wordt hij gestraft met gevangenisstraf van één tot veertien dagen. Art. 23 Met geldboete van vijftig cents tot vijftien gulden wordt gestrafthij die zich in kennelijken staat van dronkenschap op den open baren weg bevindt. Indien tijdens het plegen van het feit nog geen zes maanden zijn verloopen sedert de schul dige wegens hetzelfde feit of wegens dat om schreven in art. 22 onherroepelijk is veroordeeld, of wegens het m het eers'te lid omschreven feit vrijwillig de boete heeft betaald kan in plaats van de geldboete gevangenisstraf van een tot drie dagen worden opgelegd. Bij tweede herhaling binnen esn jaar na de eerste veroordeeliug of vrijwillige betaling wordt gevangenisstraf opgelegd van %een tot veertien dagen. Bij derde of volgende herhalingentelkens binnen zes maanden na de laatste veroordeeling of vrijwillige betaling gepleegd van een tot een- en-twintig dagen kan de schuldige daarenboven zoo hij tot werken in staat is tot plaatsing in eene rijkswerkinrichting worden veroordeeld voor ten minste drie maanden en ten hoogste een jaar. Deze straf gaat in op den dag waarop de hoofdstraf eindigt. Het Handelsblad verneemt dat Frankrijk de Vereenigde Staten van Noord-Amerika en Spanje aan onze regeering officieel kennis hebben gegeven van hunne medewerking tot het doen welslagen der koloniale tentoonstellingin 1883 te Amsterdam te houden. De Engelsche regeering heeft nadere inlich tingen gevraagd. Het Vaderland meldt, dat volgens een uit Aden te 's Hage ontvangen telegram uit zeer vertrouwbare bron een der nog vermiste sloepen van de koning der Nederlanden met 19 per sonen is gevonden. Het was de bootdie door den administrateur (storekeeper) werd aan gevoerd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. De mail van Bataviawelke door de Koning der Nederlanden werd medegebracht, is, naar men meldt, verloren gegaan. Ook door de zuider stoomtramweg-maat schappij is bij den gemeenteraad van Dongen aanvrage gedaan tot den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg van de Groeneudijksche haven over Dongen naar Tilburg. Tot noodheemraden voor den hoogen Maas dijk van Stad en Lande van Heusden zijn voor den aanstaanden winter benoemd de heeren W. Van de Wiel, A. Eekels en O. J. Momraersteeg te Vlijmen; J. Honcoop A. Luijhen en J. Tim mermans te Hedikhuizen Th. Buijs en J. C. Van Bokhoven te HerptJ. Bouman jr. te Wijk C. Jiscoot te Veen C. Van Laarhoven te El'shoutP. Boelen te Oudheusden en A. Millenaar te Drongelen. Men seint uit Amsterdam Te half twaalf kwam de Barendsz voor den wal. Het scheepje heeft niets geleden de be manning is flink en gezond. Men had in hoofd zaak een voorspoedige reis en is om Nova Zembla geweest. Den laatsten tijd had men echter aanhoudend storm vooral onder de En gelsche kust. Daarbij had de kapitein het ongeluk om overboord te slaanmaar hij wist een eind. touw te grijpen en ontkwam alleen daardoor het gevaar. *Een ander 'ongeval wasdat de kok een zeilboom op het hoofd kreeg, waardoor hij acht dagèn ziek in zijn kooi moest blijven Nu is hij echter weer hersteld. Een der bemanningeen flinke vent zeide miJ „We hadden op de heenreis mooi weer, maar terug brrrzoo bar had ik het nog niet gekend. Dertig dagen lang heb ik geen drogen draad aan 't lijf gehad. Wij gingen met vet— laarzen aan ter kooimaar het scheepje hield zich goed, „Tien 'jaren vaar ik reeds op Engelsche en Duitsche schepen maar zco'n edel zeilscheepje heb ik nog nooit gehad. „En dan de harmonie onder elkander. Het lijkt alsof er een vredevorst aan boord heerscht want we krijgen nooit ruzie 1" De zeelui betuigen zich allen hoog ingenomen met de hartelijke ontvangst die zij steeds bij hunne terugkomst in het vaderland ondervonden. Niet dan met opoffering van groote som men is eiudelijk de stad 's Hertogenbosch van de zoo zeer gevreesde en dikwijls besproken waterplaag bevrijd geworden. Zelfs zal men nu volgens de uitspraak van deskundigen, bij machte zijn het water binnen de stad op eene hoogte van 4 a 5 M. -j- A. P. te houden ook «al mocht nogmaals de Maasdijk bezwijken. Bij het voorstel omtrent het nieuwe op te richten waterschap van den Maasdijk van Grave tot Crevecoeur werd ook 's Hertogenbosch genoemd als tot dat waterschap te zullen be- hooren en zou ook die stad dus moeten deelcn ir. de onkosten van het onderhoud van den Maasdijk, en andere mogelijke lasten van het waterschap. Burg. en weth. hebben zich tot gedepul. gewend met het verzoek de stad niet in genoemd waterschap te betrekken of althans haar onlastbaar te verklaren. Het paard van J. van Berste Drunen dat voor eenigen tijd uit de weide vermist werd, is teruggevonden in eene weide onder Berlicura, waar een landbouwer het met zijn beide paarden grazende vond. Deze nam het mede naar huis en gaf er kennis van aan den burgemeester, die het aan den eigenaar terugbezorgde. Door den heer D. Buys, eigenaar van het schoolmuseum te Rotterdam, is een leikaart in den handel gebracht die naar onze meening wel de aandacht der onderwijzers verdient.De kaart bestaat uit stevig geardoiseerd linnen en is dof zwart van kleur. Met lichte groene verf is daarop zeer fijn de omtrek van het land, van de provinciën en de ligging der hoofdplaatsen aangegeven. Op eenigen afstand zijn die echter ternauwernood zichtbaar en een onderwijzer die die zijn lessen in de aardrijkskunde begint, kan nu in enkele oogenblikken eene kaart teekenen en daarin nu eens de steden, dan de rivieren later de kanalen aangeven of weer uitwisschen juist zooals hij h«;t verlangtzoodat hij het in zijne macht heeft de aandacht zijner leerlingen bijzonder te bepalen bij 't punt dat hij behandelt. Verreweg verkieselijk boven de gewone kaarten, waarop voor schoolgebruik veel te veel staat ook te verkiezen boven de nieuwere de zg. blinde kaartendie minder vol zijn achten wij deze schoolkaarten bijna onmisbaar op elke school waar degelijk onderwijs in de aardrijkskunde gegeven wordt. Er is eene nieuwe dreigbriefschrijver te 's Hage opgestaan doch terstond gebracht naar een plaats waar hij minder roekeloos met papier en inkt zal kunnen omgaan. De sukkel was een ontslagen beambte der Tramway-raaatschappij. De stoomboot, varende tusschen Rotterdam cn Venlo, heeft Woensdag onderweg een defect gekregen, waardoor deze genoodzaakt was de reis te staken en te Sliedrecht te blijven liggen. Door de politie te Leiden is tegen een student procesverbaal opgemaakt wegeDS het ontvreemden van een bel»rekker aan eene woning. Met den Duitschen schoener, „Annchen." kapitein Veld, die van Riga te Nieuwediep ter reede.is binnengekomen zijn aangebracht de kapitein en 9 man van de equipage van het te Harlingen thuis behoorende barkschip „Neptu- nus", welk schip in zinkenden en ontredderden staat ter hoogte van Doggersbank werd verlaten. De equipage werd aldaar door kapitein Veld aan boord genomen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft men weder getracht in te breken bij een welgesteld landbouwer te Beek, een gehucht in de nabijheid van het Liesbosch, doch alweder zonder resultaat. De daders zijn onbekend, de justitie doet onderzoek. Donderdagavond, omstreeks elf ure, is te Amsterdam een hevige brand uitgebarsten in een oliepakhuis van den heer Hamel, op den hoek van het Amstelveld en de ATerkstraat. De gemeente Veere zal verrijkt worden met een bedelaarsgesticht. Het groote rijksge bouw, vroeger als lands- en admiraliteitsarsenaal en artilleriemagazijn gebezigd, zal door de re geering daartoe worden bestemd. De rijksgestichten Veenhuizen en Ommerschans schijnen reeds zoo bevolkt, dat een dergelyk ge sticht noodig is. Bovendien zijn die gestichten aangewezen, om, ter uitvoering van art. 23 der drankwet, de herhaaldelijk wegens dronkenschap veroordeelden op te nemen. Te Engelbert overleed dezer dagen Roelf Zonderman in den ouderdom van 93 jaren. De overledene heeft onder Napoleon I de tochten naar Spanje en Rusland medegemaakt en behoorde tot de oud-strijder? van Waterloo. Te oud-Vroenhoven nabij Maastricht, is een achtjarig kind dat zich alleen gekleed in een hemd te dicht bij het vuur had gewaagd, door het vlam vatten van dit kleedingstuk ver brand. Waspik28 Oct. Gisteren namiddag circa 3 ureging het paard van landbouwer C. L. alhier die met zijn knecht op de kar zat op hol. C. L. sprong van de karmet het onge lukkig toevaldat hij op zijn hoofd te recht kwam en zich zoodanig bezeerdedat hij reeds heden nacht aan de gevolgen is overleden. De ongelukkige laat eene weduwe met 5 kinderen achter. De knecht, die op de kar was blijven zitten heeft hoegenaamd geen letsel bekomen doordien het paard recht naar huis liepen voor den stal bleef stil staan. 's Bosch 27 October. Opdat ieder belang hebbende de gelegenheid hebbe het geschenk in zilver en het daarbij behoorende album welke namens ingezetenen van Noord-Brabant aan den commissaris des konings in dat gewest, zullen worden aangeboden te bezichtigen zal een en ander voor het publiek tentoongesteld zijn in de nieuwe trouwkamer op het stadhuis alhier, daartoe door den heer Burgemeester welwillend ter beschikking gesteld Zondag 30 en Maandag 31 October van 12 tot 3 uren des middags. Het zilveren tafelmiddenstukgeheel uit de hand gedreven is gemaakt door heeren Gebr. van Gemert. Het album is gecalligrapheerd door den heer Th. v. Kempen en gebonden door de firma Lutkie Cranenburg met versie ring in zilver door de firma N. B. A. Visser, allen te dezer stede. Wij constateeren met ge noegen dat het Noordbrabantsehe kunstenaren zijn die de hand leenden tot het huldeblijk door Noordbrabants ingezetenen aan den hoog- geachten jubelaris vereerd. Uitspraken in strafzaken van den 28 Oct. 1881. J. v. H., te 's Bosch, houden van een hazard spel f 3.boete of 2 dagen gev. W. v. G., F. P. en H. H., allen te Waalwijk, openbare dronkenschap, ieder f 3.boete of 2 dagen ieder. M. D. v. S., K. v. S., J. B. en J. H. v. d. H., allen te Besoijen, nachtelijk burengerucht, ieder fl.of 2 dagen ieder. H. K., te Loonopzand, stellen van een wild strik, f20.boete of 5 dagen. J. B., J. M. en W. M., allen te Besoijen loopen over eens anders in den oogst staanden grond, ieder f 5.boete of 3 dagen ieder. M. v. d. W., te Drunen voerwezen, f 1. boete of 2 dagen. A. V., beleedigend burengerucht, f 3.boete of 2 dagen. Allen in de kosten. Van den 21 Oct. tot en met 28 October WAALWIJK. OndertrouwdJohannes van Beijnen en Johanna van Zon. GehuwdPeter van de Pol en Anna Maria van de Veerdonk. Bevallen: Adriana Maria de Kort, geb. De Kort, d. Maria Leenheers, geb. van der Geit, z. Bardma Hamers, geb. Verbiezen, d. OverledenCornelia van de Nieuwegiessen, echtg. van Karei Nelis, 36 j. Adrianus Cornelis Josephus Leonard us De Cortie, 15 m. Huiber- dina Pullens, 7 m. Clara van der Aa, 20 j. Petrus Paulus Heefler, 16 m. Johannes Ant. Veraa, 19 ra. SPRANG. Gehuiod: Hendr. Verhoeven van Vrijhoeven- Cappel en Pieternella van Vuuren. GeborenJoost Marinus, z. van Bastiaan van Pelt en Johanna van Vuuren. Overleden: Pieter Johannes Goedhart, 8 weken. WASPIK. Géboren Adrianus Christianus, z. van Chr. v. Etten en Maria Cath. Poppelin. OverledenC. M. Mateijsen, 13 m. J. Nou- wens, 16 ra., C. S. van Roermund, 3 m. D. Pruijssers, huisvr. van C. de Rooij, 29 j. A. Dingelen, eerst weduwe van C. de Zeeuw, thans huisvr. van J. van Daal, 74 j. C. Langerwerf, echtgen. van L. Smeur, 46 j. P. Snijders, 3 j. WAALWIJK, 28 October. Wegens de invallende Gorinchemsche jaarmarkt was ae aanvoer en de handel in hoornvee heden onbeduidend. Kalfkoeien golden van f250 f280. Vaarsen u H80 f210. Biggen golden van f 8 f 13 per stuk. Granen. Stationair Eieren, f5.50 a f6.00 per 100 stuks. Boter. Aangevoerd 1025 kilo prijs f 1.19 A f 1.29 per kilo. Udenhout, 26 Oct. Boter. Aangevoerd 1048 kilo van f 1.45 tot f 1.58. Oisterwijk26 Oct. Boter. Aangevoerd 1790 kilo van f143, a fl,58. Eieren f5.50 per 100 stuk Waspik, 26 Oct. Boter. Aangevoerd 200 kilo van fl.47 tot f 1.67. Parijs, 28 October. In de zitting der kamer van afgevaardigden zou Louis Blanc, in naam der uiterste linkerzijde, eene motie toelichten, verklarende dat het oude reglement van orde de nieuwe kamer niet bindt. De voorzitter weiger de echter hem daartoe het woord te verleenen, waardoor groote opschudding ontstond en de zitting geschorst werd. Na dit incident werd Garabetta tot voorzitter gekozen met 317 der 375 uitgebrachte stemmen, waarvan Brisson 29 had verworven. (Langdurig applaus.) Brisson en Philippoteaux werden tot ondervoorzitters gekozen, waarna de zitiiDg verdaagd werd. die tevensmede namens wederzijdsche fami- liën, hunnen oprechten dank betuigen voor de hartelijke bewijzen van deelneming bij ge legenheid van hun huwelijk ondervonden. Stevensweert25 October 1881. goed kunnende VLEESCHEN en STROOIEN, bij C. R. M. FICQLooier te Waalwijk. en al wat verder tot het vak behoort. ALGEMEENE MAATSCHAPPIJ VAN LEVENS VERZEKERING EN LIJFRENTE, Gevestigd te Amsterdam, Hccrengracht 378. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van i Nov. 1880, n* 28. Maatschappelijk Kapitaal Een Millioen Galden. De tarieven en grondslagen zjjn naar de nieuwste statistieke gegevens bewerkt en bieden de gelegenheid tot iedere denkbare verzekering op de sterftekans gebaseerd. De verzekerden kunnen ook deelen in de winsten. Prospectussen en inlichtingen verkrijgbaar ten Kantore te Amsterdam en bij de Agenten. De aanwijzing zal plaats hebben op Dins dag 8 November 1881en op den dag der besteding, telkens des middags ten 12 ure. Bestek en teekening zijn verkrijgbaar ter Secretarie tegen betaling van fl. De Heeren C. VAN MIERLO, architect te s-Hertogenboschen J. VAN DIJCK Ja., opzichter te Waalwijk, verstrekken op aan vraag nadere inlichtingen. Ter Secretarie te Waalwijk ligt het bestek ter lezing. bezit de goede eigenschappen van de BESTE hectografenenz., en mist de inconveniënten geeft zonder pers tot 100 ii 125 duurzame af drukken van één orgineel (schrift of teekening), Iaat het negatief bij afwassching met gewoon water zeer gemakkelijk los slijt weinig en blijft spiegelglad. met inkt en gebruiksaanwijzingfranco naaste spoorstation, na postwissel aan den eenigen ver- kooper voor Nederland De Autogr. Drukinricht. fabriek bij Kampen MONTIJN, DIRECTEUR. zijn genezen van de dronkenschap door mijn middel dat gemakkelijk met of zonder mede weten van den dronkaard gebruikt kan worden. Tegen overmaking van een postwissel van 10 guldenzend ik het middel over de post. C. J. GRONE, in Münster (Westfalen.) Bij ANTOON TIELENte Waalwijkis voorhanden:

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 2