Nummer 94. Donderdag 24 November 1881. 4e Jaargang HG, Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. BUITENLAND. Frankrijk. De Yerstootene. Spanje. Engeland. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avo,nd. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00, franco ,per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels 0,60, daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, 3maal ter plaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitscnland worden alleen aangenomen door het advertentie bureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per reg. De interpellatie die Gambelta in de kamer gelegenheid zou geven zich omtrent zijn pro gramma nader te verklaren heeft Zaterdag niet plaats gehad. Maar gematigde bladen als „Le Temps" blijven zeer op de noodzakelijkheid eener zoodanige verklaring vóór men uiteen gaat er wordt alweer gehaast om naar huis te komen! aandringen. Nu is het zeggendat het Don derdag zal geschieden. Te Marseille heerscht onder de socialisten groote verbittering wegens Garabetta's verheffing tot minister. Op roode aanslag-biljetten wordt hij uitgemaakt voor verrader en speculant. Zondag werden weer nieuwe plakkaten aan geslagen onderteekend door het „revolutionnair uitvoerend comité", waarin tot opstand wordt aangezet en de werkplaatsen „afschuwelijke bag no's" worden genoemd. Uit Tunis wordt gemeldtdat de stam der Hamyans de ruiters achterna zet die onder aanvoering van Si-Sliman een strooptocht op Algerijnsch gebied deden. De Bey verfranscht inmiddels meer en meer. Hij benoemde generaal Allegro tot gouverneur van Gabes en generaal Lambertin plaats van den armen Ali Bey tot opperbevelhebber van het Tunesische leger. Deze laatste is tevens belast met de reorganisatie van 't leger. Er ontbreek nu nog maar een Fransche Bey aan In een klein plaatsje van Frankrijkjs vóór eenige weken een moord gepleegd onder zulke bezwarende omstandigheden, dat de dader volgens ieders oordeel ter dood veroordeeld zal worden, 't Is later gebleken dat de moord uit wraak geschied was door eene vrouw die in hechte nis genomenterstond bekende en zich dien nacht in de gevangenis van het leven trachtte te berooven. Men vond haar zieltogende ver bond hare wonden en trachtte haar in 't leven terug te roepen. Intusschen blijft ieder erkennen, dat de doodstraf zeker op haar zal worden toe gepast maar niettemin moet men alle pogingen aanwenden om haar te doen genezen waarbij de vrouw de ondragelijkste pijnen uitstaat. Hare zwakheid maaktdat men haar het voedsel door een buisje in de maag moet brengen. Wanneer LXXII. Erkend. „Echter staat gij in zulk eene oppervlakkige betrekking tot hem „Zeer zeker. Wij zeiden elkander allerlei aar digheden. Hij zond mij goedkoope bouquetten, wij wistelden onze photographiën." „Mr. Eelton is dus in het bezit van uw portret „Heeft het bezeten heeft het bezeten. Wie 'weet waar het thans is: Waarschijnlijk heeft hij 't in het vuur geworpen, teneinde voor de thans heerschende koningin van zijn hart plaats te maken in de fraaie kas die ik hem met mijn photographic ten geschenke gaf. Zie eens, zoo was de kas." Dit zeggende legde zij den zweep *er zijde greep den teugel met de linkerhand en bracht met de rechterhand een gouden, rijk versierd, eivormig medaillon van tusschen het atlas en de kanten te voorschijn, waarin zij gehuld was. Terwijl zij eene bevallige buiging maakte drukte zij op een veerhet medaillon ging open en vertoonde twee kleine, uitstekend fijn uitgewerkte photographieën. De eene stelde mrs. P. Ireton Bembridge zelve voor en Routh maakte de gewone aanmerking over het onvoldoende der photographie in zekere gevallen. Hij boog zich dicht over hare hand, toen zij opeens het medaillon omkeerde en hem de volksstem recht heeft en 't doodvonnis wer kelijk uitgesproken wordtdan is deze vrouw dus met moeite in 't leven teruggeroepen om haar met een enkelen slag weer van dat leven te berooven. Een brutale diefstal is Woensdagavond tegen zes uren te Havre gepleegd. Terwijl het postkarretje naar het spoorwegstation reed, wisten behendige dieven het te openen en zich van vier pakketten brieven meester te maken. Zonder dat de koetsier er iets van gemerkt had ver volgden de dieven hun weg naar een binnenplaats in de Rue d'Orleanswaar zij de pakketten konden openmaken en onderzoeken. Eerst aan het station bemerkte de koetsier den diefstal waarvan hij het slachtoffer was geweest. Een belangrijke diefstal is bij een juwelier te Parijs gepleegd. De dieven schijnen 's nachts achter in het huis te zijn gekomen en hebben honderd vijftig horloges tweehonderd paren oor ringen een aanzienlijke partij ringen en zes honderd francs in geld gestolen. De eigenaar had 's nachts niets bemerkt en stond niet weinig treurig te kijken toen hij 's morgens zijn be rooiden winkel terugvond. Ijverig wordt naar de dieven gezocht en overal is een opgave der gestolen voorwerpen heengezonden. In het abattoir te Parijs deed zich een vrecselijk voorval voor. Een dame die zooals vele schoonen dal gewoon zijn 's ochtends haar glaasje ossenbloed kwam drinkenwerd plotse ling door een slagersknecht aangevallen, die haar te lijf wilde en haar dan ook een paar stooten met zijn mes toebracht. Op haar geroep kwam een agent van politie toeloopen die den woest- aard wilde ontwapenen maar zoo ernstig door hem werd gewond dat men weinig hoop op zijn behoud heeft, Eerst na lang worstelen kon men zich van den slagersknecht meester maken, die geboeid naar de gevangenis werd overgebracht. Daar hangt hij nu den krankzinnige uitmaar men gelooft dat hij toen hij zijn misdaad be dreef, in beschonken toestand verkeerde. In Parijs schouwburgdirecteur te wezen is nog zulk een slecht zaakje niet. Als bewijs daarvan kan dienen dat de driehonderd zeven en tachtig voorstellingen die het stuk Michel Strogoff mocht beleven niet minder dan twee millioen vijfhonderdduizend francs opbrachten. het portret van de andere zijde toonde. „Dat is Arthur Eelton", zeide zij. Daarna sloot zij het medaillon en liet het aan den gouden kettingwaaraan het bevestigd was aihangen. Kort daarna liet mr. Routh den bediende een fijnen Indischen shawi aangeven en hing dien met teederheid over de schouders van zijn schoone vriendin. „De avond is koel geworden", zeide bij, en ofschoon zij dat niet vond en over zijne bezorgd heid lachteoverviel hem bij herhaling eene huivering, voor zij in de nabijheid der koerzaal afstapten. Toen zij van daar naar huis reed kwam zij het venster voorbij waar Harriet zat, om mrs. P. Ireton Bembridge te bespieden en haren man te wachten. Eerst na elf uur kwam Routh te huis. Hij opende de deur der donkere kamer, waar Har riet zattrad binnen en zonder een woord te spreken zocht hij een steunpunt tegen den wand. Harriet sprong op, vloog naar de naaste kamer, greep eene brandende kaars en lichtte hem in het gezicht. Hij was bleek, zijne oogen stonden glazig en zijue haren hingen ordeloos langs zijne slapen. Dadelijk had Harriet bemerkt, hetgeen zij nog nimmer van hem gezien had, dat hij beschonken was. „Hoe verschrikkelijk Ik moet het verloren hebbendaar ik het heden nog iemand heb laten zien", zeide mrs. P. Ireton Bembridge tot hare kamenier, terwijl deze haar voor het diner kleedde. -Het is nog geen uur geleden, dat ik de kas opendeed." De cortes hebben het wetsontwerp tot conversie der twee percents amortisabele schuld ongewij zigd goedgekeurd. Volgt thans het ontwerpdat d( regeering machtigen moet met de houders der andere fondsen in onderhandeling te treden. Men ver wacht dat ook dit zeer spoedig zal worden goedgekeurd. De Spaansche gendarmen hebben dezer dagen den beruchten bandiet Jean Barello in handen gekregen die gedurende verscheidene maanden de oostelijke Pyreneën onveilig maakte. Hij zal aan de Fransche overheden worden uit geleverd nadat hij eerst zijn straf in Spanje heelt ondergaan zoodat dien heer nog iets te wachten staat. In Ierland hebbenvolgens opgaven in de jongste Engelsehe bladenweer eene geheele reeks van gewelddadige aanslagen plaats gevonden op pachters die betaald hadden betalen wilden of zich tot het Land-Hof wilden wenden. Van een der verdachten werd het huis in brand gestoken en anderen werden onder de zwaartste bedreigingen gedwongen van hunne voornemens af te zien. Freeman's Journal constateertdat deze misdrijven niet in een bepaalde streek, maar 'over het geheele land plaats vonden. De Engelsehe vice-minister van buiten- landsche zaken den heer Charles Dilkcheeft een onderhoud gehad met zijne Fransche colle ga's Gambetta en Rouvier waarvan het negatief gevolg is geweestdat men het niet eens is kunnen worden omtrent den datum voor het hervatten der onderhandelingen over het han delsverdrag. Er moet evenwel hoop bestaan op eene spoedige hervatting en vereffening der pun ten van geschil. De diamanten-diefstal in het postkantoor van Haltongarden te Londen werd naar men ondersteltgepleegd door twee mannen waarvan de een beneden den gas- meter dichtdraaide terwijl de ander in het kantoor te midden van de algemeene verwarringde zakken greep en er mee heensnelde. Niemand heeft echter iets gezien van de dieven of de kar waarop zij hun buit vervoerd moeten hebben. Het postkantoor ligt midden iu een district „En er is niets aan gebroken, mevronw", hernam de kamenier, terwijl zij den korten gouden ketting beschouwdede sluitring is open." „Ja, en van al mijne sieraden was er niet een, waarmede ik meer ophad dan juist met dat gouden ei!" klaagde mrs. P. Ireton Bem bridge. „Stewartwat is er gebeurd vraagde Harriet den volgenden dag aan haren man op een toon van innige deelneming. „Wat was er gebeurd, dat gij mij niet onder de oogen durfde! komen, en u van de macht beroofdet het mij te zeggen?" Toen Harriet dit vraagde, had zij zonder het zelve te wetenden ouden toon aangeslagen. Haar gevoel zeide haar, dat de reden van Routh's gedrag en de zielesmart, die zij op zijn gelaat las, niets met haar ijverzucht gemeen hadden. Zij gevoelde wel eenige onrust, maar deze was toch met zekere voldoening gemengd, want iedere andere slag van het lot, elke ramp, elke tegen spoed zou hen weder nader tot elkander kunnen brengen en Routh misschien leeren opnieuw haar naar waarde te leeren schatten. De doodelijke angst, die zij had geleden, had haar wilskracht zoo verkmd, haar helder oordeel zoo beneveld, dat zij het eerste en grootste gevaar thans in die vreemdelinge, die schoone afschuwelijke vrouw zag. In die richting alicen lag hare onmacht, hare hulpelooze zwakheid in elke andere vond zij de kracht om hare talenten te ontwikkelen, hare geestkracht te verzamelen, zich van haren rijken voorraad van hulpbronnen te bedienen en met een voor Routh te handelen. Slond hij haar ter zijde en gold het zijne zaak, dan was Harriet waar een aantal handelaars in diamanten hun zaken drijvenen vooral de post van 5 uur die de dieven uitgezocht hadden bevat dikwijls pakjes diamanten ter waar van 6 of 8000 pond st. Het juiste bedrag van de weggenomen aan- geteekende brieven is niet bekend maar alleen aan diamanten werd voor 80.000 pond st. ge stolen. De eigenaars der diamanten lijden geen schade daar alles verzekerd was. De assuradeurs heb ben een belooning van 1000 pond st. uitgeloofd voor de ontdekking van de dieven maar tot nog toe is nog geen spoor van hen gevonden. De gestolen pakketten waren bij dertig ver schillende firma's verzekerd. Te Plymouth zijn twee jonge mannen gevatdie verdacht worden van medeplichtigheid aan den diefstal. Zij had den een visschersboot gehuurd om hen naar Frankrijk over te zettenmaar verkeerden in beschonken toestand wekten door hun zonder ling gedrag achterdocht op cr werden gevangen genomen voor de boot uitzeilde. Men vond een groote som gelds en een aantal juweelen bij hen. De postadministratie zegt dat het gedrag van het verlies overdreven is, maar volgens vertrouw bare inlichtingen moet het meer dan honderd duizend pond sterling bedragen. De plannen voor een nieuwe brug over de Tay in Sehotland in de plaats van die welke door haar instorten in December 1879 zulk een treurige vermaardheid verkreegzijn thans door den Londenschen ingenieur Barlow uitgewerkt en liggen ter aanbesteding van het werk in de bureaux der Noordbritsche spoorwegmaat schappij te Edinburg en van den heer Barlow ter inzage. De nieuwe brug zal van de vorige hoofdzakelijk in de volgende punten verschillen zij zal gebouwd worden voor dubbel spoor, waar door betrekkelijk grootere stabiliteit tegen zijde- lingschen druk verkregen zal worden het bo venste gedeelte der pijlers zal uit geslagen ijzer worden vervaardigd terwijl bij de vroegere brug voor dat oogmerk gegoten ijzer gebezigd was het metselwerk der pijlers zal verder bij de nieuwe brug 3 Eng. voeten hooger worden op getrokken dan bij de oudede totale hoogte daarentegen is 11 voet lager aangenomen ein delijk zal de brug, over hare gansche lengte ter beschutting tegen den wind worden voor zien van een vijf voet hooge borstwering. sterk verliet hij haar, was bij de booze geest, dien zij bestrijden moest, dan geleek zij op een ellendig blad, dat door den wind her- en der waarts wordt gedreven. Toen zij hem deze vraag deed, stond zij naast hem in dien vertrouwelijken stand, welken zij in den laatsten tijd met zorg vermeden had. Hare houding, haar bleek, kalm gelaat, hare kleine, blanke handdie zijn schouder met den hem zoo welbekenden zachter, druk aanraakte, hare doordringende heldere, blauwe oogen, alles was weder als weleer, in alles lag die oude toezeg ging van hulp en raad, die hem nooit bedrogen had. Hij dacht aan dat alles, maar hij herin nerde zich ter nauwernood de liefde nog, waarop haar geheele leven gerust had. Ontevreden zat hij daar neder. Zijn gelaat was bleek, zijn voorhoofd gerimpeld. De eene gebalde hand lag op zijn knie, met de andere trommelde hij on rustig op de tafel. Zijne-oogen waren van haar afgewend en hij zweeg. „Zeg mij, Stewart, wat is cr geschied her haalde zij nogmaals met zachtere stem," terwijl zij de hand, welke op zijn schouder gerust had, om zijn hals sloeg. „Ik weet, het kan alleen iets verschrikkelijks zijn, Zeg mij wat het is." Hij keerde zich om en zag haar aan. „Herinnert gij u, Harriet, wat gij eens zeidet van den hydra er. zijne hoofden, toen de brief van Poynings kwam vraagde hij. „Ik herinner het mij", zeide zij, terwijl hare bleeke wangen nog bleeker werden „ik herin ner het mij. Ik zeide hij heeft een nieuwen kop gekregen, die ons bedreigt." Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 1