Nummer 97. Zondag 4 December 1881. 4e Jaargang Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. Bekendmaking. BUITENLAND. Frankrijk. De Yerstootene. Spanje. Engeland. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ./1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieveningezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Ad verten tiön 1 7 regels f 0,60, daarboven 8 cent per rege groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, 3maal ter plaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitschland worden alleen aangenomen door het advertentie bureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per reg Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk maken bekend dat de begrooting van plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar 1882 den raad is aangeboden en gedurende 14 dagen voor een ieder ter lezing is nedergelegd ter secretarie alhier. Waalwijk, 29 November 1881. Het gemeentebestuur voornoemd, VAN DER KLOKKEN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. De regeering moet over den uitslag der ver kiezingen door de gemeenteraden van gedelegeer den voor de kiescollegies van den senaat over liet geheel zeer tevreden zijn daar op verschil lende plaatsen vroeger door reactionnairen of monarchalen vertegenwoordigd, republikeinen zijn gekozen. Volgens de „Siècle" wordt aan het min. van eeredienst een ontwerp in gereedheid gebracht tot regeling der betrekkingen tusschen kerk en staat, op den grondslag van het concordaat en de organieke artikelen, en met herroeping van de wetten en decreten, die sedert 1802 werden ingevoerd. Ook moet een wetsontwerp tot herziening der grondwet (in zake de samenstelling van den senaat) en tot hervorming der rechterlijke macht in bewerking zijn. Later zullen voordrachten komen tot verderen aankoop van spoorwegen. Gambetta verklaarde in de kamer, bij de beraadslaging over de aanvullingskredieten voor de expeditie naar Tunisdat de regeering ge negen is de bepalingen van het Bardotractaat te handhaven, maar 'zich zal beijveren om tot een minimum de lasten, welke op het land rusten terug te brengen. Hij critiseerde het financieel stelselvoorgesteld door de commissie, dat strekt om de uitgaven te localiseeren, omdat het de gewone en buitengewone uitgaven met elkander verwart. Na eene levendige beraadslaging nam de kamer alle artikelen van de wethoudende supplemen taire kredieten voor Tunis, aan, met 400 tegen 52 stemmen. Uit Tunis wordt gemeld, dat de troepen LXXIII. Erkend. „Juist," hernam hrj half ongeduldighalf neerslachtig„en het schijnt als of die vervloekte geschiedenis nooit een einde nemen zal. Ik kan het u nauwlijks zeggen wat er gebeurd is Harry en gij zult evenmin weten wat ons te doen staat, als ik het weet." Het was weder iets van den ouden toon zijner stem. Hij vreesde de uitwerking van den slag, dien hij haar moest toebrengen. „Spreek spreek smeekte zij, onwillekeurig de oogen sluitende. „Ga zitten Harriethernam hij opstaande en haar naar haren stoel geleidendewaar hij met hare beide handen in de zijnen staan bleef. „Ik heb ontdekt dat de man dien wij als Philip Deane kenden, niemands ander is, dan.... dan Arthur FeltonGeorge's neef, die hier verwacht wordt." Zij slaakte geen kreetgeen zuchtgeen ge luid hoegenaamd zij zonk alleen in den stoel cederwaarop zij zat en hare handen werden ijskoud.. Hare wijd geopende blauwe oogen drukten den vreeselijksten schrik uit en de bleekheid harer wangen veranderden weldra in aschgrauw. Stewart Routh stond voor haar en zag den vreeselijken indruk dien zijne woorden op haar gemaakt hadden. Een oogen blik meende te Netta aan de zuidelijke grens zijn aangekomen. Het Fransche protectoraat deed men in die streek erkennen en schadevergoeding werd uitgekeerd aan de voorstanders vau de Fransche bezetting, die door de opstandelingen waren geplunderd. Eerlang komt Raspail's voorstel lot ver koop der kroonjuweelen weder aan de orde. - Het is thans officieeldat graaf de Saint- Vallier te Berlijn als gezant door baron de Courcel wordt vervangen. De in 1808 opgerichte Société philoma- thique te Bordeaux zal den lsten Juni 1882 te dier stede de twaalfde algemeene tentoonstelling van voortbrengselen van den landbouw, van de nijverheid, van .-de knnstnijverheid eu van de oude kunst openen. Voor wat wijnen, spiritua liën, likeuren en gegiste dranken betreft, is de tentoonstelling algemeen. Voor alle andere voort brengselen is de expositie bepaald tot Frankrijk, Algerie, de Fransche koloniën, Spanje en Portugal. Er worden drukke onderhandelingen ge voerd met Italië over wederaanknooping der diplomatieke betrekkingen met Frankrijk. Gam betta zou gaarne aanstelling van gezanten willen bewerken eu is daartoe wel geneigd eenige faciliteiten bij de sluiting van het kandelsverdrag te verleenen. De brand in het gebouw der prefectuur te Algiers is nu duidelijk gebleken het werk van brandstichters te zijn. Men heeft ontdekt, dat hij op twee verschillende plaatsen ontstaan is en onder de overblijfselen der papieren vond men een pakje vlas met tonder omwonden en een doosje lucifers. Het onderzoek wordt voortgezet. men zegt, dat de tegenwoordige staat van vrede en voorspoed, waarin Spanje verkeertvoorna melijk te danken is aan het groote beleid en de bekwaamheid, waarmede hij zijn plicht als con stitutioneel vorst heeft vervuld. Hij is, hoe jong ook, buitengewoon schrander cd bezit in hooge mate de gave der welspre kendheid, die in Spanje zoozeer op prijs wordt gesteld. Door die eigenschappen heeft hij kans een der populairste vorsten van Europa te worden. Een groot aantal telegrammen van gelukwensching werden in het paleis, zoo uit het buiten- als het binnenland ontvangen. In Sevilla zal iu April van het volgend jaar een congres worden gehouden van Spaansche en buiteniandsche geneesheeren. Koning Alfonsus heeft zich bij alle partijen bemind weten te maken en zijn populariteit neemt voortdurend toe. Dit bleek Maandag op nieuw door het buitengewoon talrijk bezoek van het lever, dat ter viering van 's konings 24en geboortedag in het paleis gehouden werd. Bebalve de ministers, de leden van het corps diplomatique en deputatien der staatslichamen kwamen de leiders van alle politieke partijen hem hunne opwachting maken. Zijne jeugd, dh hem eerst door teleurgestelde partijmannen tot verwijt gemaakt werd is nu eer een voordeel geworden. Hij heeft, zegt men, een oud hoofd op jonge schouders. En men doet hem niet meer dan recht wedervaren als hijdat zij stierf haar ademhaling stond stil en haar blank voorhoofd werd met een koud zweet bedekt. „Harriet!" riep hij, „Harriet, moed gehouden! Het is verschrikkelijk u zoo te zien, laat u toch niet zoo ten eenemale ter nederslaan." „Ik wil mij niet laten ternederslaan,,, zeide zij terwijl zij hare handen uit de zijnen los maakte en ze tegen hare slapen drukte. „Ik wil mij niet laten ter nederslaan. Vertrouw slechts op mijzooals gij altijd gedaan hebt. Dat was het dus dat ik al nader en nader voelde komen even als eene slang eene verschrikke lijke waarheid. Het is beter haar geheel te kennen dau haar zoo onbestemd te gevoelen. Maar zeg mij, hoe gij tot deze ontdekking ge komen zijt Hy begon in de kamer op en neder te loopen, terwij zij met hare hand tegen hare slapen drukkende, bleef zitten en hem met opene schrikverwekkende strakke oogen volgde. „Ik deed deze ontdekking door een zonderling toeval. Gij weet, dat ik George Dallas niet dikwijls gezien heb en de verhouding tusschen Mr. Felton en zijn zoon maar oppervlakkig ken. Maar er is hier eene dame, eei.e Araerikaansche, die deze familie zeer goed kent." „Ja," zeide Harriet, terwijl zij zich oprichtte en hare wenkbrauwen pijnlijk samentrok „ja, ik heb haar gezien „Gij hebt haar gezien Ha, dan weet gij ook, wie ik bedoel. Zij en hij waren vrienden ja, meer dan dit, geloof ik," vervolgde Routh met inspanning. „Toen zij elkander te Parys Te Dublin is weer een advocaat in hechtenis genomen; omdat hij de lieden had aangespoord geen pacht te betalen. O'Dounell heeft te Kilmainhara een bezoek gebracht aan Pamcll en andere gevangen Iersche afgevaardigden. Hp erkent dat zij goed worden verpleegd, maar dat het leven een bepaaldelijk ongunstigen invloed heeft op den staat hunner gezondheid. Te Aghabullogue heeft een bende leden der land-league eene protestantsche kerk ver nield. De Engelsshe schepen zullen worden te ruggeroepen, daar ze niet langer noodig zijn voor de bescherming der Britsche belangen. Professor S. P. Thompson van Bristol rakelde dezer dagen in de society of arts een denkbeeld op, dat niet nieuw is, maar toch ook nog geenszins de oplettendheid getrokken heeft, die het verdient. Hij handelde over de moge lijkheid om de kracht van eb en vloed te be nuttigen tot industrieele doeleinden, en wel be paaldelijk tot het in beweging zetten van toe stellen ter voortbrenging van electrisch licht. Volgens zijne berekening zou een tiende der kracht van het getij in den mond van de Avon als motor aangewend, toereikend zijn tot ver lichting van de geheele stad Bristol. En een vijfde deei van de eveneens beschikbare kracht in het ka"aal van de Severn, zou, ware het middel gevonden om die kracht te verspreiden, de sloom kunnen vervangen in al de fabrieken, en de gasverlichting in al de steden van geheel Engeland. verlietenkwamen zij overeen elkander hier weder om dezen tijd te ontmoeten." „Hij zal niet komen," zeidé Harriet somber. „Maar verhaalhoe gij dat ontdekt hebt Hij bracht een grootgouden eivormig me daillon te voorschijn en drukte op eene veer. De kas sprong open en hij hield ze Harriet voor. Zij beschouwde de eene der photographieën, stiet toen het medaillon terug en bedekte hare oogen met hare handen. „Zij liet het mij gisteren zien vervolgde hij aarzelende„toen zij mij zeide dat zij hem ver wachtte en ik er mij meester van maakte." „Wet welk doel?" vraagde Harriet. „Begrijpt gij dan nietdat George Dallas nog nimmer een portret van zijn neef Dallas gezien kan hebben daar hij anders daarin onmiddellijk Deane zou hebben herkend Waarschijnlijk bezit Mr. Felton geene photographic van zijn zoon en om Dalles de gelegenheid te benemen deze te zien heb ik het in handen weten te krijgen. Wij winnen daardoor tijdal is het slechts eenig seconden en kunnen met elkander raadplegen." „Gij slaat een zonderlingen weg in om tijd te winnen Stewart. Zoo gij gisteren avond iu staat geweest waartmij deze mededeeling te doen zoo zouden wij dezen morgen reeds hebben kunnen vertrekken." „Vertrekken? Hoe zoo? Wat zou ons dat baten ?- „Die vraag kan u geen ernst zijn hernam zij. „Of weet gij een anderen uitweg." „Ik weet op het oogenblik volstrekt niets, De grootste diamant, die in deze eeuw gevonden werd, is tegenwoordig te Londen ter bezichtiging gesteld. Hij is uit de mijnen van kimnerley, iu Zuid—Alrika, afkomstig, weegt 150 karaten en heètt zulk een hooge waarde dat Londensche juweliers te vergeefs een bod van 60.000 pd. st. (f 720.000) deden. De steen zal, naar men hoopt, na het slijpen nog 100 karaten wegen. Hij is het eigendom van mr. Porter Rhodes. Omtrent den diamantendiefstal in het postkantoor van Hattongarden heeft de Engel- sche politie nog niets kunnen ontdekken, en men heeft voorloopig de hoop- opgegeven om de daders, die zeker de noodige voorzorgsmaatrege len genomen heboen, uit te vinden. Zelden heeft een diefstal in Engeland zooveel bijval gevonden als deze, vanwege de onvergelijkelijke stoutheid, waarmee hij bedreven werd. üuitsche bladen vertellen nudat men den diamantendief te Selingenstadtin Hessen op het spoor gekomen is. Een werkman moet daar in eene herberg in beschonken toestand ruim twintig geslepen en ongeslepen diamanten hebben laten zien, die hij, naar hy zeide, in Amerika verworven had. Hij was over Londen teruggekeerd, en een zijner vrienden te Hamburg had nog veei meer diamanten. Toen den volgenden dag de diamantendiefstal bekend werd en men den man trachtte op te sporen, was de man verdwenen. De politie stelt echter alles in het werk om hem en zijno kostbare steenen in handen te krijgen. Op de Theemsbij Gravesendis een stoomjacht in aanvaring gekomen met een klip per en gezonken. De kapitein wist zich door zwemmen te redden, maar de zeven andere per sonen, die zich aan boord bevondenkwamen waarschijnlijk allen om het leven. De vuurtoren op Calf Rock, bij de baai Aan Bantry, is in den jongsten storm vernield. Men heeft een vruchtelooze poging aangewend tot redding van de vijf mannen, die er op post waren, maar zou het nog eens probeeren. Te Sheerness is een kerk verbrand. Door den hevigen wind was het onmogelijk de vlam men te stuiten. Negen mannen, die op ladders het brandende gebouw bespoten, vieleD met lad der en al r.aar beneden. De meesten braken hun armen of beenen. Een jongeling werd door een brandend hout doodelijk gewond. Van de kerk zijn slechis de steenen toren en vier naakte muren overgebleven. De schade wordt op vijf duizend pond sterlibg geschat. Harry. Ik ben geheel verbijsterd. De schnx die zich van mij meester maakte, was zoo groot, dat ik op dien oogenblik geen andere gedachte had dan mij te bedwelmenten einde het schrikbeeld van mij te verbannen. Het was voor de eerste maal in mijn leven dat ik met zulk een doel dronk maar het baatte mij nietHarry. De gedachte aan zulk eene m!>«*e- lijkheid was nog nooit in mij opgekomen." „Er was een tijdStewarttoen gij het niet zoudt beproefd hebben u te bedwelmen, maar onmiddellijk tot mij zoudt gekomen zijnom mij alles te verhalen. Ik vreesde het reeds dat die tijd vooibij was." Een toornige blik kwam op, Routh's gelaat. „Welk eene vervloekte dwaasheid hebt gij u nu weder in het hoofd gesteld. Is het niet reeds genoegdat dit nieuwe gevaar weer op mij aankomt „Op ons wilt gij zeggen viel Harriet hem in ds rede. „Nu dan op ons. Maar ik verzoek uu thans verstandig te gedragen de tijd is te ernstig voor zulk een geklap. Wij moeten thans de zaken onder de oogen zien en handelen." „Dat is juist wat ik verlang, maar gij wei gert de zaken onder de oogan te zien Siewart. Deze vrouw, van welke ik niets weet, die niet verlangt kennis met mij te maken, wier naam gij mij vroeger nooit ger.oemd hebtdie u van haren liefdehandel spreektis jong en sehoon niet waar Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 1