Nummer 101. Zondag 18 December 1881. 4e Jaargang L Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. buitenland; De Verstootene. Belgie. Frankrijk. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. Zijdie zich op het volgende kwartaal abonneeren, ontvangen de nog deze maand uitkomende nummers gratis. STAAT VAN BRIE YEN De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden./1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels J 0,00. duarboven 8 cent per ré^el groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën, 3manl ler plaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitschland worden alleen aangenomen door liet advertentie bureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per reg_ geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de le helft van November. Waalwijk. S. A. Klingenhorn. Amsterdam. J. Den Duik. Scheveningen. Drunen. Mej. Simons. Amsterdam. Vrijhoeven-Capelle. Wed. Krameren, geb. Dargie. Amsterdam. Kunnende de briever. aan het postkantoor wor den teruggehaald. De Directeur, BAGGERMAN. Getrouw aan ons devies: „Toegewijd aan HandelIndustrie en Gemeentebelangen" stel len wij steeds gaarne onze kolommen disponibel voor elk stuk, dat aan die belangen bevor derlijk kan zijnen is het ons strevenom op hét terrein, waarop wij ons bevinden, eene zoo verdienstelijk mogelijke plaats in te nemen. Dankbaar reiken wij ieder de hand, die ons in dat streven ondersteunt, en wenscht mede te werken om in het algemeen, maar in de eerste plaats in onze directe omgeving, handel en industrie te doen groeien en bloeien. Wij hebben daarom niet geaarzeld in vorige nummers altijd zonder onze verantwoor delijkheid plaats te geven aan e<mige stukken, ons welwillend ingezonden, omdat de hoofdstrekking dier stukken naar onze meening goed wasmaar onze geachte, lezers moeten het ons niet euvel duidenwanneer wij door de opname, in hun geheelonwil lekeurig de hand leenen aan locale of per- LXXVI. Erkend. Zoo de schoone Amerikaansche de visioenen van mogelijkheid en waarschijnlijkheid had kun nen zienwelke Routh haar te aanschouwen gaf, als zijne vrouw hen verlaten zou hebben, dan zou zij zich misschien niet op haar gemak bevonden hebben. Mrs. P. Ireton Bembridge was er niet aan gewoon karakters te ontraadselen en zoo z\j somtijds de onaangename ervaring kreeg, dat haar aanbidder een vasten wil had en van harder stof wasdan zij het wel vea- langde, dan troostte zij zich met de gedachte, dat een ernst en ijver als de zijnen toch in derdaad vleiend en voor eenigen tijd aangenaam waren en dat het toch geheel en al van haar afhing te bepalenhoelang hunne betrekking duren zoude. Stewart Routh stond aan het venster en dacht over het voorgevallene na. In weerwil van al zijn uitwendig vertoon van gerustheid en stand vastigheid gevoelde hij zich nogtans van eene zonderlinge vrees bevangen en langzamerhand kwam hij tot het besluit terugdat hij voor Harriet had willen verborgen houden. „Wanneer mijne eigene veiligheid het gebie dend vereischt dan zal de verklaring van Jim betrekkelijk zeker billet van groot r.ut zijn zeide hij zich zei ven, „De betaling zijner hos pita is bijna een bewijs. Dallas zeide aan Har riet dat de letters die er op stonden A. F. waren." Plotseling hoort hij Harriet in den gang. Zij sconlijke scherpheden of venijnige satyres op een zeer geacht en gevierd college. Bij ons staat het vast, dat wij de opinie van ieder respecteeren, en wij nemen alleen de goede bedoeling in aanmerking, al wordt die niet altijd even letterkundig geuit. De schrijver van het stuk Daar schijnt leven te komen in de brouwerij"houde het ons ten goedewanneer ook wij hem f'ran- chement verklaren datal mogen sommigen zijne satyres aardig vindenhet volstrekt niet aangaat een ijverig gemeentebestuur, als het onzemet grove aardigheden te na te komenen vooral heeft hijten opzichte van het stuk van L., geheel uit het oog verlorendat hij in een courant schreef. Kon het stuk van L. zijne goedkeuring niet wegdragen, dan had hij dit bezadigd en op zachten toon behooren onder het oog te brengenen niet door bijtende scherpe uit drukkingen. Wij zeggen hem surtout pas trap de zèle, mon amien wenscht gij tot uw doel te komen een doeldat wij van harte toe juichen, wees bezadigd, niet hatelijk, tracht u vrienden te verwerven en werk een drachtig samen tot bereiking van dat doel. Wij veroorloven ons intusschen de hoofd strekking van de bedoelde stukken aldus te tésumeeren. Het schijnt bij allen overtuigend vast te staandat de tegenwoordige toestand der schoenmakerij zeer ongunstig moet worden genoemd en dat de binnenlandsche fabrikant bij zijn buitenlandschen collega zeer ver achter is. De oorzaak hiervan zal door deskundigen verschillend worden opgevat, doch wij staan voor het feiten dan vragen wij wat moet stond een oogenblik voor de kamer stilging daarna verder en verliet het huis. Zij was ge sluierd au sloeg geen blik naar het venster, toen zij voorbijging. Routh trad meer vooruit en zag haar na. Nu bemerkte hij op eenigen af stand Dallasdie haar te gemoet kwam. Zij gaven e'kander de handwaarna George met haar verder ging en spoedig waren zij uit Rouths gezicht verdwenen. „Ik geloof nietdat ik veel meer van Hom burg zien zalzeide George. „Mijne moeder verlangt zeer naar Poynings terug te keeren en Dr. Merle is van gevoelen, dat men haar niets moet weigerenzoo hetgeen zij verlangt niet schadelijk is. Ook wil zij bepaald dat ik met haar gaan zal en Mr. Carruthers is dan ook Zeer goed en welwillend voor mij." „Gij gaat dus vertrekken George „Ik weet het nog niet zeker, Mrs. Routh. Ik kan mijne moeder niet alleen laten vertrekken, nu alle dingen zoo goed staan ook mag ik niet trachten haar te overreden haar vertrek uit te stellen en toch zou ik gaarne bij mijn oom blijven, tot zijn zoondie zich nog altijd laat wachten gekomen is." „Dus hebt gij nog niets van hem ge hoord „Geen enkei woord. Ik wasofschoon ik het voor mijn oom verborgen trachtte te honden, zeer beangsttot wij nu zoo even Mrs. Bembridge gesproken hebben. Ofschoon zij ons eigenlijk niet veel wist te zeggenkon men toch aan haar geheele gedrag zien dat er geen reden bestond bezorgd te zijn. Zij kent hem zeer goed. Ik geloof, dat zij hem in de volgende week hier verwacht en hij zai er recht dankbaar voor zijn als wij hem zoo met eene familie bijeenkomst verrassen. er gedaan worden om, zoo mogelijk, eene betere toekomst te geraoet te gaan Ook hieromtrent zullen waarschijnlijk de opinies uiteenloopen. Bij verschillende ge legenheden ook reeds herhaalde malen in ons blad, heeft men daarover van gedachten ge wisseld. Wij wenschen ons oordeel nog te reserveeren, en noodigen den heer N., die reeds dikwijls toonde groot belang in de schoepindustrie te stellen, uitom de in zijn laatste stuk genoemde plannente ontwikkelen opdat anderen in de gelegenheid zijndie met vrucht te beoordeel en. Rjédactik. Brussel heeft eindelijk weer een vasten bur gemeester; de voormalige schepen Charles Buis, is. daartoe benoemd. De bewering, dat de heer Buis aan de aanvaarding zijner waardigheid de voorwaarde knooptedat de regeering moest bijdragen in de kosten voor middelbaar onderwijs en politie, wordt tegengesproken. In de kamer van afgevaardigden hebben de heeren Malou, Jacobs, Tack, Nothomb ca De,bruin, (leden van de rechterzijde) een wets ontwerp ingediend tot uitbreiding van het kies recht binnen de bij de constitutie bepaalde grenzen, door middel eener herziening der fiscale wetten. De lieer MaDu verdedigde het voorstel en zeide, dat de grondslagen van het kiesrecht ruimer getrokken moeten worden zonder aan de constitutie te raken, en zonder tot het algemeen stemrecht te komen. De kamer heeft de beraadslaging over het ontwerp bepaald op Woensdag a. De Tndépendance verzekert, dat de min. van justitie zich niet vereenigt met de amende menten op de begrooting van ceredimst door (ie centrale sectie voorgesteld, waarbij de be- grooting met verschillende posten verminderd wordt. Het nieuwe paleis van justitie te Brussel, dat nu zijn voltooiing nadert zal een papieren koepeldak krijgen in plaats van een koperen zooals eerst bepaald was. Dit dak is geheel van papier raaelié en 16,000 kilo zwaar. Stilte voor den storm. Mr. Felton die zich tegenover dames met de meeste hoffelijkheid gedroeg, had aan Mrs. Bembridge permissie gevraagd wann -er hij haar zijne opwachting maken mocht en het korte antwoord ontvanger, dat Mrs. P. Ireton Bem bridge heden en morgen verhinderd werd, doch dat zij den volgenden dag ten 3 ure gereed was Mr. Felton te ontvangen. M. Felton door zijn neef vergezeld begaf zich ter bepaalder ure naar de schoone Amerikaansehe. De beide heeren werden met zekere stijfheid ontvangen intusschen was de coquetterie zoo geheel met Mrs. Bembridge vereenzelvigd dat zij het niet nalaten kon te trachten hare toover- kracht op den jongsten der beide bezoekers uit te oefenen, Na de eerste plichtplegingen werd zij dan oos vriendelijkerdoch George was wol de laatste die zich door de schoone weduwe liet verblinden en stond zijn oom moedig ter zijde om aan het gesprek eene bepaalde richting te gevennamelijk tot het doel waartoe zij gekomen waren, zoodat Mrs. Bembridge duidelijk zien kon dat zij zelve hunne aandacht geheel onwaardig was en haar te dwingen het bezoek zoo spoedig mogelijk af te breken. Van daar werden hare antwoorden opde vragen van Mr. Felton steeds korter en koelerzoodat het hem moeilijk werd de vragen waaraan George het meeste belang hechttebehoorlijk in te richten. Zij vernamen van Mrs: Bembridge, dat de jonge Felton voornemens geweest was om dezen tijd naar Homburg te komen dat hij Parijs verlaten had doch sedert dien tijd haar niets van zich had doen hooren doch alles wat zij vernamen wh9 voor hen zoo geheel en al gcrusstelletid dat Mr. Felton al zijn bezorgdheid over zijn zoon aflegde, Slechts door eenige veel beteeke- De commi99ie der handelsverdragen zal gedu rende de vacant ie zitting houden. De onder staatssecretaris heeft geantwoord op een vraag omtre.it het decreet, warrbij het invoeren van gezouten vleescii verboden was, dat het niet mogelijk is de dertigmillioen kilo vleeschdie jaarlijks worden ingevoerd, te controleeren, Met het onderzoek van het Fransch-Nederl. handelstraetaat is cie commissie gereed. Omtrent twee artikelen, die zij nader den minister ter overweging wil aanbevelen, heeft zij voorbehoud gemaakt. De commissie wil vooral het recht op het papier en de geweven goederen vervangen zien door hei zelfde recht als bepaald is in het Fransch-Belgisch handelstraetaat. Op de vraag van den heer Clovis omtrent de benoeming van anti-republikeinsche generaals als leden van den krijgsraadheeft generaal Campenon gezegd, dat hij flinke en bekwame chef9 heeft gekozen, waar hij ze vond. Zij zullen de republiek trouw dienen. De afgevaardigde Maret schold Gambetta eerst uit voor Caesar en vervolgens voor Vitellius zonder tot de orde te worden geroepen. In het proces Rochefort werd door den proeureur-generaal Dauphin diens veroordeeling geëischt, ten einde Roustan's eer te beschormen. De jury heeft een ontkennend antwoord gege ven op de vraag, of Rochefort en Delpierre, de gérant van den Intransigeant, in hunne aanval len tegen Roustan zich vergrepen hebben. Ro chefort en Delpierre zijn dus vrijgesproken, en Roustan is, als civiele partij, veroordeeld in de kosten. Het verdict baart groot opzien en er wordt druk over gesproken. Volgens tijdingen uit Tunis heeft Ali-ben- Khalifa de wijk genomen op Tripolitaansch grondgebied. Een permanent garnizoen zal Gafsa bezetten. De Times verneemt uit Tunis, dat de tiende blikken van George, ging hij eindelijk tot de voornaamste vraag over. „Mijn neef Dallas heeft mijn zoon nimmer gezien e.n ik ben nie* in het bezit van zijn portretdoch weet (lat gij eene liefhebster zijt van photographic» te verzamelenvergun mij daarom de vraag, of gij misschien ook in uw album een portret van Arthur hebt?" „Ik ben in het bezit van zijn portret geweest en zou het gaarne Mr. Dallas laten zien her nam Mrs. Bembridge zeer vriendelijk „maar ongelukkig heb ik h -t gisteren op eene mij ge heel onbegrijpelijke wijze verloren." „Dat treft inderdaad zeer o gelukkig," zeide Mr. Feltou. „Hadt gij zijn paitrd niet in uw album „Neen ik draag liet in een medaillon," her nam Mrs. Bembridgeterwijl een blosje zich op hare wangen vertoonde „bovendien was het een zeer kostbaar medaillon en ik zal het laten omroepen." „Vergun mij dat ik zulks voor u bestelle zeide Mr. Felton. „Zoo gij mij het medaillon slechts beschrijft en mij zegt waar gij gisteren geweest zijtdan zal ik onmiddellijk de noodige stapp-n doen. Misschien zal het zonder gevolg zijn maar wij kunnen het bepro ven." Mrs. Bembridge beschreef nu het verloren medaillon waarna de beide heeren hun afscheid namen. Toen zij het huis verlieten, ontmoetten zij Mr. Carruthersdie Mr. Felton met de ge wone vriendelijkheid begroette een gesprek met hem aanknoopte en op deze wijze verhinderde dat oom en neef verder spraken over hetgeen hen beiden zoo zeer bezig hield. George verliet de beide oude heeren en richtte zijne scheden naar Harriets woning. Weinige minuten later ontmoette hij haar en ging met haar mede, zoo als Routh uit het venster gezie.i had. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1881 | | pagina 1