Huidenberichten. Oostenrijk. BINNENLAND. Italië. Rusland. Duitschland. Zwitserland. Griekenland. Amerika. Bericht van de Makelaars BREUKELMAN en DE MONCHY. k 1429 120 979 132 94 1430 182 60 216 115 29 162 57, 6.22 303/: 6.H *7« «7. 472 40. r 41. 42. keerd en voor hare gezondheid heeft ze er veel baat bij gevonden. Reeds worden thans ijvérig toebereidselen gemaakt voor het aanstaand huwe lijk van prins Leopold met prinses Helena van Waldeck Pyrmont. Op verzoek van president Arthur is de terechtstelling van Lamson nu weder tot 28 dezer verschoven. Aan Lamson is meegedeeld dat er daarna geen verder uitstel zal verleend wordenen ook dat de tot dusver aan den minister toegezonden bewijstukken geen grond tot herroeping van het doodvonnis aan de hand deden. Parnell onttrekt zich gedurende de korte vreugd zijner vrijheid, overeenkomstig zijn ge geven woord aan alle hem toegedachte mani festation en ovatiën en zal zich eerstdaags weer bij zijnen cipier te Kilmainham komen aanmelden. De Iersche afgevaardigde reisttot voorkoming van demonstratien, onder een aangenomen naam. Ook de Pall Mall begint thans op krach tiger maatregelen in Ierland aan te dringen. Dat is het eenige middelzegt het blad en de markies van Salisbury weet er ten laatste zelf ook niets anders of beters op. Dat bet verzet ditmaal zoo krachtig is ligt hoofdzakelijk aan het Amerikaansche geld en het zou aan Salis bury even moeielijk vallen een zoo krachtig georganiseerden tegenstand te breken, die daarbij in hel parlement rekenen kan op den steun van zooveel bekwame woordvoerders. Met de veiligheid te Londen wordt het er niet beter op. De bladen deelea telkens allerlei berichten mede omtrent de benden schurken die de straten onveilig maken en bijua ieder Poli ce-court heeft te doen met leden van zulke benden. In het Mansion House werd bewezen, dat een bende kerels de aanlegplaaats der stoombooten bezocht om de reizigers op te lichten. In Bow Street had men te doen met een bende knapen die 's nacht een politiedienaar aanvielen en bijna doodsloegenin Marlborough Street met een troep van elf jonge boosdoeners, die wraak namen op het huis van een herbergier, omdat hij tegen een hunner makkers had geiuigd. Te Lambeth werd een gevangene gestraft, die beschreven werd als een der aanvoerders van een bende schurken, die den omtrek van East Dulwich onveilig makeu, en doet men onderzoek naar een bende, bekend als die van kapt. Murray, welke op Wandsworth alle nachten bijeenkomt en de voorbijgangers aanvalt. De boeven schijnen zich algemeen tot benden te vereenigen om gezamenlijk hun misdrijven uit te voeren. Men klaagt er overdat zulke ruwe aanvallen niet streng genoeg gestraft worden. Een inzender in de Pal Mali wijst daaropen voert ten be wijze daarvan twee gevallen aan die op den zelfden dag behandeld werden. lu het eerste werd te Southwark een man behoorende tot een bende van twintigdie op Londen Bridge een koopman aanviel, met een hevigen slag neer velde en dreigde hem in de rivier te werpen veroordeeld tot 2 maanden tuchthuisstraf. In het tweede werd op Mansion House een man die een ouden heer zijn horloge had gerold tot 4 maanden tuchthuisstraf veroordeeld het dubbele van de straf in het eerste geval. Zoo kan men het den ruwen aanrander bijna niet kwalijk nemen als hij meent dat zijn aanvallen in vergelijking met andere misdrijven nog zoo erg niet zijn. tunnel zijn die door prof. Heim op grond van nauwkeurige gegevens tusschen 30 en 50 graden Celsius gesteld wordt. In de Gotthardtunuel klaagde men reeds over de lastige warmte toen de temperatuur er slechts 30.75° C. was. Men kan dus begrijpen hoe zwaar het werken moet vallen bij 50° C. (90° F.). In Nevada (N.-Ame- rika) werkt men wel in mijnen waar de tempe ratuur tot 60° C. stijgtmaar bij 54°/57° wordt er doorgaans de arbeid gestaakt. In Amerika begint men zich nu reeds warm te maken voor de verkiezing vau een president der Vereenigde Staten als opvolger van president Arthur. Handel zal in dezen verkiezingsstrijd een voorname rol spelen. Te Nieuw-York is een bond gesticht tot ondersteuning van den vrijhandel en deze wil natuurlijk een president hebben die vrijhandelsgezind is. Toch zal dat bond weinig kans van slagen hebben want in Amerika hebben de protectionnisten nog steeds de bovenhand. Bij de Oostenrijksch-Hongaarsche delegatiën is door de regeering een nieuw crediet van on geveer 24 millioen florijnen aangevraagd voor de verdere bedwinging van den opstand in Bosnië en Zuiü-Dalmutie. Die opstand dus heet het in de toelichting der aanvrage is wel is waar zoo goed als geheel bedwongen maar het verzet neemt thans meer het karakter van Brigantaggio of bandietenwezen aan. Tot verzekering der behaalde voordeelen en bescherming der vredelievende inwoners, is het noodig eene sterke troepenmacht in het land te laten opdat duurzame en ordelijke toestanden iu het leven worden geroepen. De geheele troepenmachtdie cr tegeewoordig is, zal daar voor noodig wezen ja men zal nog extra maat regelen moeten nemen tot beveiliging der com municatie-lijnen herstelling der verbroken verbindingen, het oprichten van forten, enz. enz., waarmede men waarschijnlijk nog wel tot Oct. werk zal hebben. Het blijkt dus wel eenigszins eupheraistisch te wezen wanneer men reeds nu van het be dwingen van den opstand spreekt. De koude, die te Weenen met Paschen inviel, was zoo hevig, dat een werkman, die den nacht in de open lucht doorbracht doodgevroren is. Ook in den Elzas heeft het zwaar gesneeuwd, en de vorst deed aan de bloeiende vruchtboo- men zooveel schade, dal er waarschijnlijk slechts weinig van den oogst terecht zal komen. Uit Palermo wordt gemeld dat een roover- bende aldaar 11. Woensdag heeft opgelicht den directeur der Siciliaansche Bankcommandeur Bartoloen 75,000 liras losgeld eischt. De troepen zetten de roovers na. De conservatieve en Pruisische pers blijft het compromis in zake het kerkelijk ontwerp met warmte aanbevelen. In den laatster, tijd schijnt men van meening dat het Heerenhuis de schik king onveranderd zal goedkeuren en dat zou het zekerste teeken wezen dat de regeering besloten heeft zich bij de zaak neder te leggen. Uit Carlsruhe wordt gemelddat het plan van den Höllenthal-spoorweg nu toch zal door gaan. De tweede kamer heeft het daartoe strek kende ontwerpvolgens hetwelk de weg zal loopen van Freiburg naar Neustadtmet aan brenging van eenige financieele wijzigingen, met 37 tegen 22 steramen aangenomen. Het planom een keizerlijk paleis te Straatsburg te bouwen, schijnt te zullen doorgaan. Dezer dagen werden aan Z. M. de hierop be trekking hebbende teekeningen voorgelegd. Scliwerin16 April. Heden avond ten 10 ure is cr brand uitgebroken in de garderobe van den schouwburg, bij de opvoering van Robert Bertram. Het gebouw staat geheel in vlam. Menschenlevens hebben niet in gevaar verkeerd. 17 April. De schouwburg is tengevolge van den gisteren avond gedurende de voorstelling uitgebroken brand tot op de buitenmuren geheel vernield. De ontruiming van het gebouw ge schiedde zonder eenig ongeluk. Het gevaar werd aan het publiek van het tooneel bij tijds mede gedeeld. De groothertog spoorde zelf uit zijne loge het publiek tot kalmte aan. Uit St. Petersburg ontvangt de Kölnische Zeitung bericht, dat de benoeming van Giers tot minister van binnenlandsche zaken eerlang zal worden gevolgd door Ignatieff's aftreden als minister van binnenlandsche zaken. Deze zou dan gezant te Parijs worden en door vorst Lo- banoffthans gezant te Londenvervangen worden Het heet nu weerdat de kroning van keizer Alexander III, te Moskauin Augustus a. s. zal doorgaan. Alle groolwaardigheidsbe- kleeders des rijks zijn tot de bijwoning uitge- noodigd. De feesten zullen 10 millioen roebels kosten of 8 minder dan de kronings-feesten van Alexander II. Aangaande de joden-ongeregeldheden te Balta meldt de regeeringsbodedat de gouver neur van Podolië zich onmiddellijk derwaarts heeft begevenmaar dat de orde eerst den llden 's avonds om 10 uur werd hersteld. Des nachts evenwel werd zij ondanks de uitgezette militaire wachtposten opnieuw verstoord en eerst den volgenden dag toen versche troepen waren aan- gekomen weer hersteld. De ongeregeldheden zijn bedreven door be woners der stad en boereu uit den omtrek. Den 13den was de stad rustig. Er is een onderzoek ingesteld. Den 12den 's avonds hadden weder joden-on geregeldheden plaats te Letitchewo. De orde werd, zonder dat de militairen van de wapenen behoefden gebruik te makenherste d en de schuldigen werden gevat. Opnieuw heeft er in Moscou een .arrestatie in het groot plaatsgehad. Tachtig werklieden, aan wie opgedragen was de kathedraal Quspenski waar de kroning van den keizer plaats zal hebben te herstellen zijn aangehouden en men zegt dat er in de kerk zelve een mijn gevonden is. Eveneens is een bediende van de tentoon stelling te Moscou aangehouden. Hij had ver- teid welke voorname personnages alzoo de opening van de tentoonstelling zouden bijwonen. Tegen de uitvoering van het plan tot het maken van een tunnel door den Mont Blauc bestaan bezwaren. De bekende Zwitsersche hoogleeraar Heim voerde onlangs in een voor dracht te Zurich eenige daarvan aan. Volgens hem is de geologische gesteldheid van den berg grootendeels zeer ongunstig voor het planop vele plaatsen zou het indringen van water te vreezen zijn en waarschijnlijk zouden door het aauleggen van de tunnel verscheidene kostbare minerale bronnen verdrogen. Een ander bezwaar zou de temperatuur in de Den 2deu Mei a. s. wordt een aanvang g maakt met het werk van de doorgraving der landengte van Corinthe. Het kanaal zai even breed zijn als dat van Suez cn 8 meter diep. De uitgegraven aarde mag aan beide zijden worden opgeworpen en de aangzenzende grond eigenaren worden daarvoor door den staat scha deloos gesteld. De senaat heeft de bill der kamer van volks vertegenwoordigers aangenomenwaarbij het differentieele recht van 10 pet. wordt afgeschaft op producten van landen gelegen oostelijk van de kaap de Goede Hoop, en ingevoerd uit lan den liggende westelijk van die kaap." Door walvischvangers is bij het Ilerald- eiland een boot met eenige lijken gevonden en uit verschillende gegevens maakt men op dat die verongelukten tot de bemanning van het Amerikaansche poolschip Jeannette behoord hebben. Waalwijk, 19 April 1882. In ons verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van den gemeenteraad van Waalwijk op Dinsdag 11 April, hebben wij eene uitdrukking van den heer Van der Heijden minder juist weergegeven. Volgens het verslag (j.e kolom) zou deze gezegd hebben de schors b. v. laat men te Capelle aankomen omdat hier het havengeld te hoog is? De heer Van der Heijden heeft gezegd dat wanneer een schors handelaar te Capelle eene lading schors ontving, die voor het grootste deel voor Waalwijk be stemd washij ze te Capelle liet aankomen omdat te Waalwijk het havengeld te hoog is belanghebbenden enz. De commissie belast met het afnemen der eind-examens aan de hoogere burgerscholen in Noord-Brabantis samengesteld als volgtdr. A. L. Lamers directeur der Rijks H. burger school te 's Bosch voorzitterleden W. C, lledick te Breda, J. Cardinaal te Tilburg, P. J. Bos te 's Bosch, dr. H. P. M. van der Horn van den Bos te Tilburg W. A. Coolen te 's Bosch dr. L. Boosten te 's Bosch B. Kou- wenbergh te Tilburg S. Stellingwerf te Breda, G. Patison te Tilburg en W. P. J. van Oppen- raaij te 's Bosch. Men schrijft aan den N. R. Ct. Meermalen is geklaagd óver het bekladden en van adreskaarten in den vorm van gedrukte stempels voorzien van bankbiljettenwaardoor soms de nomraers en datums onleesbaar worden en er moeilijkheid kan ontstaan in hpt nemen van voorzorgsmaatregelen bij verzendingen. In plaats nu dat die zeer gegronde klachten door ieder worden erkerden elkeen zich dus zou beijveren het onduidelijk maken van den inhoud der bankbiljetten zooveel doenlijk tegen te gaan, schijnen die klachten eene juist tegenovergestelde uitwerking te hebben. Zelfs schijnen die bil jetten door sommigen geschikt geoordeeld te worden urn er proeven van hun dichttalent op te schrijven. Zoo werd dezer dagen een bank biljet ontvangeuwaaropgelukkig aau den achterkantgeschreven stond O Bankje zaagt ge u meerder eeren en steeds naar uw bezit begeeren dan door mij Ga 'k wacht u keeren Maar wil dit ééne observeeren Breng mij, uw vriend bij 't retourneeren Een stuk tien duizend broed'ren mee Het denkbeeldin deze dichtregelen uitge drukt is zeer naïef en niet onaardigmaar toch moesten zulke dingen niet geoorloofd ge acht worden. Thans heeft zich weder een geval van hondsdolheid voorgedaan te Oirschot. De bij de wet voorgeschreven maatregelen zijn reeds door den burgemeester bevolen. De afgemaakte hond heeft aldaar reeds vier kinderentwee mannen en vele honden gebeten. Zondag nacht omstreeks 12 ure is er brand onstaar. in de hervormde kerfc te Berkeldoch spoedig gebluscht. Jloe de brand is aangekomen is onbekend. Zondag avond ontstond er te Leiden twist tusschen eenige persouen in de Gortestraat waarbij een vrouw haar overmatige drift met den dood moest bekoopen. Op het zien nl. van de mishandeling die haar man onderging werd zij zoo driftig, dat zij, naar huis gebracht, eenige oogenblikkeu daarna aan een beroerte overleed. Omtrent een vechtpartij, die te Rotterdam op den Coolsingel bij het Ziekenhuis plaats had, tusschen politie-agenten en eenige vleeschhou- wersvernemen wij nader de volgende bijzon derheden Een vleeschhouwerdie zich met vier zijner kameraden in een tapperij in de v. Oldenbarne- veldstraat bevonden te veel gedronken had maakte ruzie met andere personen, en sloeg den boel stukzoodat de tapster genoodzaakt was de hulp der politie in te roepenwaarna ten politie-agent de tapperij binnenging en den bel hamel wilde verwijderen hetgeen hem door de andere vleeschhouwers werd beletwaardoor het noodig was, meer politie-agenten te hulp te roepen. Met moeite gelukte het dezen de vleeschhouwers naar buiten te krijgenwaar het tumult nog voortduurde. In de Aert-van- Nesstraat gekomen sleep een der vleeschhou wers zijn mes op het trottoir, kennelijk met het doel om daarmede niet veel goeds uit te richten. Nadat daarop nog verscheidene politie-agenten te hulp waren gesneld, is het eindelijk met veel moeite gelukt vier vleeschhouwers te arresteeren. Het talrijke publiek bemoeielijkte over het geheel genomen de taak van de politie zeer vooral door op te dringen en met zand te gooien. Daardoor was het noodig van de sabels gebruik te maken. Een der personen onder het publiek kreeg van een politie-agent een sabelhouw aan het voorhoofd en werd door twee burgers naar het ziekenhuis gebrachtwaar hij verpleegd tot den volgenden dag 's namiddags omstreeks 21/2 ure; de wond bleek niet van ernstigen aard te zijn. Ook ontving een der gearresteerden eene niet gevaarlijke wond. Naar men aan het U. I). meldt, zal de begaafde tooneelspeelster mej. Jos De Groot zich in den echt begeven. Dezer dagen verloofde zij zich met den zoon van een der voornaamste bankiers van Amsterdam. Tot de nieuwste ontdekkingen der chemie behoort, dat bedorven eieren een hevig werkend vergift bevatten. De scheikundige Selmi heeft in rottende eiwitstoffen nadeelige alealoïden gevon den. Wanneer of in welk stadium van het bederf de vorming dezer giftstoffen begint,'is nog onbekend. Het is daarom zeer aan te raden voorzichtig te zijn bij het gebruik van eieren. Niemand zal natuurlijk een beborven ei eten maar het gebeurt toch wel, dat bij het gebruik vau een groot getal eieren, bij voorbeeld voor eenig gebak, een minder frisch ei er onder door gaat; daartegen zij men op zijne hoede, en men zie scherp toedat de eieren volkomen zuiver zijn. Ook al zijn vergiftige alcoloïden slechts in zeer beperkte mate aanwezig, zoo kunnen de met zulke eieren toebereide spijzen toch eene voor de gezondheid nadeelige uitwerking hebben. Door de politie te Maastricht is aangehouden en aan de justitie overgeleverd een Belgisch lancierdie zich daar ter stede gedurende acht dagen had opgehouden en zich aan verschillende oplichterijen had schuldig gemaakt. Sedert jaren herzoekt iemand in de na bijheid van Heerenveen met onverdroten ijver naar het geheim der eeuwigdurende beweging. Naar verzekerd wordtbevinden zich in zijn bovenwoning voor duizenden guldens aan allerlei soort werktuigen en machinerieën. Hij beweert stellig het geheim wel te zullen vinden, 't Kan zijn maar de Asser Ct. vreestdat hij eerder de eeuwige rust zal vinden. Een beschonken persoon te Arnhem mis handelde zijne bejaarde moeder op verregaande wijze. Toen een agent van politie hem wilde arresteeren greep hij een mes viel daarmede op den agent aan en verwondde hem. Hij werd evenwel in hechtenis genomen. -— De N. R. Ct. verneemt, dat de bekende socialist dr. Gantzdaar ter stede bekend ge weest onder den valschen naam van B. Wijprecht, jl. Zaterdagmorgen per Harwichboot aldaar is aangekomen en na in den namiddag door den rechter van instructie te zijn in verhoor genomen, naar de cellulaire gevangenis is overgebracht om daar voorloopig te blijven. ROTTERDAM. Verkoop bij inschrijving op 20 April 1882, 's middags twaalf ure. No. 4. 289 Soerab.aard rund. ca. 303 Soerabaya runder 402 4. 5. 6, i 7. - 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30-. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 29. 34 115 716 Passoeroean 1048 1109 450 901 Sourabaya 1228 791 8599 828 211 1136 241 111 13& 75 274 120 348 588 n 1! buffel runder '100 ri u n u buffel runder 637l00 597ioo ^7Vioo II 833/ioo 261/l00 47Vioo 7°Vioo ii 3. 4.77 3.45 4.38 6.84 4.80 6.40 3.62 3.66 3.34 5.— 266/ioo 6.42 2.84 472 6.42 272 5.08 6.72 4.— 11.84 6.— ure. 43. 44. 45. 46. 47. 4-8. 49. Des namiddags ten 2 257 dr. Russ. paarden ca. 6 k 400 f/ 7 Des nam. half drie ure, 151 droog gepekelde centr. Ameri kaansche ca. 187» k. dito dito West-Ind. ca. 117io k droge, enkel ^gepekelde West kust ossen 9y4 k. droog gepek Bahia os 13!/4k 193 dito dito Maranham ca. 14yi0k 491 Batavia-aard runder ca. 4 k 140 gesaumureerde Mauritius 9% k. 272 drooge Zanzibar 67/10 k. 252 186 540 ca.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 2