EEN HUIS EEN TOONBANK, NAGRAS, KLAVER en BOUWLAND M I t A. KEUPERS. A.J.BINK, Uitloving van Premiën Lederberichten. _A.-J"-BITsTK:3 en TUIN, Meel- en Grutbakken. WANDGEDIERTEN, Handelsb ericht en. #AD VERTENTI EN. r? TE KOOP Openbare Verpachting DOEVEREN. Het navolgende Nagras. De tweede snede Klaver PREMIËN uit te loven te WAALWIJK, den 21 September e. lc., Finale Uitroeiing CORRESPONDENTIE. STAAT VAN BRIEVEN rtfD Houben. Cornelia Josepha van Wijck, I in den ouderdom van 7 6 jaren en 4 I I maanden. op Woensdag 9 Augustus 1882, VERPACHTEN: op Zaterdag 2 September 1882, PUBLIEK VERKOOPEN De 14e Afdeeling der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw heeft het voornemen 1. Het beste paard van 4 tot 6 jaar, 2. Het daaropvolgende dito dito, 3. Den besten stier van ll/2 tot 272 jaar, 4. De beste, nagenoeg rijpe kalf- dragende koe, 5. De beste dito dito vaars, die binnen den kring der af deeling te huis behooren. noodige materieel, de meeste kansen voor slagen met liet moeielijk werk aanbieden. Wij vernemen met genoegen, dat door de regeering een ontwerp van wet is ingediend, strekkende tot het vcrleenen vau een subsidie van f150,000 voor de te Amsterdam te houden internationale koloniale en uitvoerhandel-ten toonstelling. Het comité van uitvoering is daar tegen bereid, de voor de Nederlandsche inzenders noodige ruimte tegeu een verminderd tarief be schikbaar te stellen voorts enkele inzendingen, waardoor dit met het oog op het doel der ten toonstelling wenschelijk werd geachtkosteloos op te nemenen voor eene gepaste versiering voor bewaking enz. der Nederlandsche afdeeling zorg te dragen. Bij het ontwerp wordt voor gesteld reeds voor he« loopende jaar een eersten termijn van het subsidie, ten bedrage van f 5000 beschikbaar te stellen. Na afloop van het handboogconconrs te 's Bosch, werden de volgende schutterijen be kroond le Banier puntprijzen. 1 gouden medaille Amoenitas, Kaatsheuvel. 2. Idem Recht door Zee, Gestel bij Eindhoven. 3. Vergnld zilveren idem Zomerlust Drunen. 4. Zilveren idem, Alliance d'Amitié, Udenhout. 2e Banier rozenprijzen. 1 gouden medaille, Semper Unitas, Prinsenhage. 2. Verguld zilveren idem, Oefening en Vermaak, Tilburg, 3. Zilveren idem, Doel onder de Boompjes, Helmond. 3e Peis. puntprijzen. 1. gouden medaille, H. Gubbens van Amoenitas, Kaatsheuvel. 2. Ver guld zilveren medaille, H. Brok, van Zomerlust, Drunen. 3. Zilveren medaille, A. Bekker, van Semper Unitas, Prinsenhage. 4e Pers. rozenprijzen. 1. Verguld zilveren medaille, A. Vos, van Amoenitas, Kaatsheuvel. 2. M. van Alphen, van Vlijt en Volharding, Ginneken. 5e Eereprijs. Zilveren medaille, Genoegen zij ons doel, Amsterdam. De wedrennen te Bussum waren Donderdag niet door schoon weder begunstigd. Er was daar ook veel minder volk dan het vorig jaar. Prinses Hendrik met gevolg kwam eenige oogenblikken voor den aanvang in drie rijtuigen, voorafgegaan door een detachement marechaus sees, op het terrein. H. K. H. werd door de commissie en eenige dames welkom geheeten en nam op de koninklijke tribune plaats. H. K.H. was in keurig toilet gekleed en onderhield zich minzaam met de leden van het bestuur. De uitslag was als volgt le courseharddraverij voor inlandsche paar den voor Hollandsche sjeezenprijs een gouden zweep van den koning en f250 met 2/s der inleggeldengewonnen door de zwarte ruin Willem III van C. Brommer te Zijpe, pikeur P. Ellerbroek. De premie door de witvoetraerrie Koningin van G. Rees te Dordrecht, pikeur P. Van Santen. 2o. Handicap wedren voor paarden van alle rassen en landen; afstand 1600 meter. De prijs, f1200, werd behaald door de 3jarige bruine merrie van den vicomte de Buisseret de Casteau. De Etoile d'or van den heer Bauchan te Gent behaalde de premie, zijnde i;8 der inleggelden. Voor den nationalen prijs (harddraverij van inlandsche paarden voor twee of vierwielige rij tuigen) reden eerst de Telegraaf van P.Smit Jr. te Rotterdam de ruin President, van A. Van Aardenne te Voorburg; dc merrie Marianne van B. Zoeteman te Simonshaven de vos Nelly van C. Loman te Bussum en de merrie Sophia van H. P. Quarles van Ufford te Loosduinen. De 4000 meter weiden afgelegd door de Ma rianne in 7 min. 58^/2 sec., door de Sophia in 8 min. 43/4 sec., door de Telegraaf in 8 min. 32s/4 sec., door de President in 9 m. 123/4 s. Daarna reden de Apollo van A. H. Jurgens te Oss, de Marie van Jb. Boele te Buiksloot, de Nobel van J. W. Wafelbakker te Amsterdam en de Nelly van J. Klaver te Spierdijk. De Apollo reed in 8 m. 47s/4 sec-» de Marie in 9 m. 347* sec., de Nobel in 9 m. 4174 a., de Nelly in 10 min. L8 sec. Daarna werd over gereden door dc Marian na, de Sophie, de Apollo en de Telegraaf. Vooraf had eene harddraverij plaats om den internationalen prijs en een steeple chase van officieren om den koningsprijs. Naar den internationalen prijs (afstand 4000 meter) dongen de Pourtchac van baron Van Tuijll van Serooskerken te Velsen, de Elora van C. F. Ockhorst te Rotterdam, de Biegawoy van O. Stechow te Berlijn de Gramotey van A. Stechow te Berlijn en de Yankee van F. De Langle te Rijssel. De eerste reed in 6 m. 57 s., de tweede in 8 m. 5472 3-» de derde in 6 m. 5472. de 4de in 6 m. 5474 en de 5de in 6 m. 58. De prijs werd behaald door de Gramotey van A, Stechow te Berlijn de premie werd aan de Pourtchac toegewezen en niet aan de Biegawoy, omdat laatstgenoemd paard vijfmaal had door geslagen. Bij den 4den rit trokken alle Amerikaansche en Russische paarden zich terug. Aan den officierssteeple chase namen deel de heeren G. P. A. G. H. Römer, van 's Bosch, N. J. Erzey, van Haarlem, Van Doornick, van VenloMetelerkampvan Leiden en O. van Diepenbrugge, van Zutphen. Zij reden respectie velijk met de Szabernic, de Mistake, de Cupid, de Queen Louise en de Japonnaise. De Queen Louise van luitenant Metelerkamp behaalde den prijs, ue Japonnaise van luit. v. Diepenbrugge de le premie, de Cupid van luit. v. Doornick de 2e premie. Den heer Metelerkamp werd het rijpaard van Z. M. met een toepasselijk woord door den heer Wafelbakker aangeboden. De ruiter besteeg het dadelijk en reed daarmede onder het gejuich der toeschouwers langs de baan. Nadat minnelijke pogingen vruchteloos bleven, heeft de minister van justitie den duiven- schietwedstrijd in het belang der openbare orde verboden. De fungeerende directeur der Rijks politie, advocaatgeneraal Jolles, is met de uit voering van dit besluit belast en vertrekt naar Haarlem en van daar met voldoende macht naar Hillegora, om het verbod van den minister en de openbare orde te handhaven. Niet minder dan 11000 meters plaats ruimte vraagt België op de internationale eu koloniale tentoonstelling te Amsterdam om er zijne nijverheids-producten te plaatsen. Het schijnt schrijft men van daar dat de Nederlanders van die groote ruimte geen gedachte hebben tenminste niet voor een zoo klein landeke als het onzedoch hebben zij hunne scheepvaartwij hebben onze nijverheid en deze heeft sedert 1830 eene aanzienlijke uitbreiding genomen. Nederland zal in 1883 kunnen zien dat wij Belgen in nijverheid voor geen land moeten achterstaanen dat de ondernemingsgeest in ons landeke in alle geval veel levendiger is dan men in het Noorden denkt. De tijd der vallende sterren (onoverdrach telijk gebruikt) nadert weer. Ieder jaar wekken deze „tranen van Sint Laurentius" zooals zij naar den heiligedie in de dagen van hun val juist door de kerk gevierd wordtweer de belangstelling van geleerde en leek. Dit jaar zullen zij vooral goed waar te nemen zijn, daar de afwezigheid der maan de waarneming van het schoone luchtversehijnsel natuurlijk zeer beguns tigt. In de nachten van 1012 Augustus zal de „sterrenregen" het grootst zijn. Door de chemisch-technische fabriek van de heeren Montijn Co. te Kampen is ouder de benaming Sjelo Jasrieach een praeparaat in den handel gebrachtdat door hen uitgevonden en in hunne fabriek bewerkt, een bederfwerenden invloed op alle waren ook boter en kaas, uit oefent door thetmet zout vermengd op de gewone wijze er bij te voegen. Door den di recteur van het proefstation der rijks-landbouw school te Wageningen werden er proeven mee genomen die een alleszins bevredigende uitkomst hadden. De uitvinders stellen zich voor dat de toepassing van dit praeparaat 0. a. de ter houding der Deensche en Hollandsche boterprij- zen aanmerkelijk ten voordeele der laatste zal doen wijzigen. Men schrijft uit Oss Gisteren is van hier gevankelijk naar 's Bosch overgebracht zekere B., die Zondagterugko mende van eene bedevaart van het naburige Coolwijk in eene vechtpartij verschillende per sonen met een mes ernstig wondde. Niettegen staande de politie al het mogelijke daartegen aanwenddehebben hier eiken Zondag vecht partijen plaatswaarbij gewoonlijk eenigen zeer beschadigd het strijdperk verlaten. De vorige week werden zelfs eenige politiedienaren aange rand en mishandeldwaarbij een hunner tot zelfverdediging van zijn sabel gebruik maakte en een der aanvallers zoo verwondde, dat men vreest voor het verlies van zijn leven. Ook worden sedert een paar weken 's Zondags avonds bij particulieren en koffiehuizen de glazen inge worpen. Het is te hopen dat de politie er in zal slagen aan al die baldadigheden spoedig een einde te makeü. Men schrijft uit Hilversum van 3 Aug. Heden ochtend had aan het station alhier het volgende ongeluk plaats Een heer (Duit- scher op reis naar de wedrennen wilde zich op het laatste oogenblik uit de wachtkamer naar den trein begeven. Hij struikelde en viel op de rails en geraakte daardoor beklemd tusschen den kant van het perron en de loopplank van een juist aankomenden trein die hem een eindweegs meesleepte. Zijn eene been werd geheel verbrijzeld en het ander zwaar gewond. Te Meerssen (Limburg) heeft zich een dolle hond laten ziendie twee kinderen en verscheidene honden heeft gebeten, v Men heeft het dier niet kunnen bemachtigen om het af te maken daar het de vlucht genomen heeft over de velden. Te Harlingen zijn eenige matrozen van een in dehaven liggend schipafkomstig uit Delfzijl gearresteerd ter zake van baldadigheid in den nacht van te voren in het naburige Midlum gepleegd.. Zij leaden namelijk bij eenige land bouwers de glazen in geslagen te velde staande tarwe uit den grond gerukt en vernield en ten slotte een kalf de oogen uitgesneden en het arme dier daarna naar een naburige hofstede gesleept. Sommigen hunner hebben reeds bekendanderen echter ontkennen hunne schuld. Aan het strand van Eierland is aange spoeld 't lijk van een onbekenden drenkeling van het mannelijk geslachtgeheel naakt en reeds in verren scaat van ontbinding, 't Is niet te bepalen of dit lijk afkomstig is van de Adder, 't Zal geschouwd worden en daarna op het kerkhof voor drenkelingen worden bijgezet. Te Schiermonikoog is Maandag middag aan 't strand aangespoeld een lijk in verge vorderden staat van ontbinding. Hoofd en handen waren geheel ontvleesd en het lijk was gedeel telijk bekleed met een wollen hemd en stukken van een molton onderbroek benevens vetleeren laaizen aan de voeten. Het was duidelijk te zien dat het lijk niet afkomstig was van een persoon behoord hebbende tot de Ned. Marine. Het is onmiddelijk gekist en op de gewone be graafplaats begraven. Te Sittard is in den stoommolen van den heer Roufs Bergmans de opzichter Creraers terwijl hij bezig was met het vastdraaien van een schroef, met het in beweging zijnde rad in aan raking gekomen waardoor zijn hoofd en zijn rechterschouder geheel verpletterd werden. De ongelukkige was terstond een lijk. Hij laat eene vrouw met zes kinderen achter. Tusschen Zondag en Maandag nacht is te Stratum door middel van inbraak een diefstal gepleegd in de sigarenfabriek van den heer Loo- kermans. De dieven hebben uit ééne kist 5000 en uit eene andere 1000 sigaren ontvreemd. Totnogtoe is het de politie niet gelukt de daders op te sporen. Sprang, 31 J uli. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1881 is door den raad voorloopig vastgesteld op een bedrag, in ontvangst op f7915.6472 en in uitgaaf op f7200.68. en dns met een goed lot van f 714.96. Door de uitgebreidheid van het gemeente verslag zijn wij genoodzaakt eenige stukken tot een volgend nummer te laten liggen. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de het 2e kwart, van 1882. Van Waalwijk naar Belgie. B. Mostermans. Brussel. Kunnende de briever. door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De Directeur, BAGGERMAN. WAALWIJK. Op de looiersbeurs was de handel vrij levendig. Yoor licht zooileder, grauw overleder en zwart paardenleder bestaat goede vraag, ter wijl ook zwaar zoolleder meer gezocht wordt. De handel in schors was de laatste dagen wat drukker daar de verkoopers eenige con cessie op de prijzen toestaan. Buitenlandsche droge en gezouten huiden blijven, voor wat betreft de goede waar, hoog in prijs. Yoor inferieure soorten is de markt lager gestemd. In de veiling te Havre zijn vele kavels beneden taxaat afgegaan. WAALWIJK, 4 Aug. De jaarmarkt werd heden goed bezocht, terwijl de handel over 't algemeen vrij geanimeerd kon genoemd worden. Ter veemarkt bedroeg de aanvoer ongeveer 300 stuks. Kalfkoeien golden f160 h 280 en dito vaarzen f 130 240. Biggen werden tegen f 6 tot 11 per stuk aangeboden. Boter aangevoerd 1015 kilo van f 1.14 afl.2S per kilogram. Eieren f4.00 a f4.50 per 100 stuks. Udenhout2 Aug. Aangevoerd 1096 kilogram van £1.25 tot f 1.49. Oisterwijk, 2 Aug. Boter. Aangevoerd 2140 kilo van f 1.10 a fl,49. Eieren l1/» ct. per stuk rtSl Bevallen van een welgeschapen ZOON ANTOINETTE TIMMERMANS- Waalwijk, 3 Augustus 1882. f Heden overleed tot onze diepe! f f droefheid, na gesterkt te zijn ge-1 I weest door de H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde zuster en be- I huwdzuster Namens de Familie, A. YAN WIJCK. Waalwijk, 3 Augustus 1882. DE NOTARIS te Waalwijk, zal voor zijn principaal op Woensdag 16 Augustus 18827 VEILEN, en op 30 Augustus daarna FINAAL VERKOOPEN, telkens des avonds 7 ure, ter herberge van dew. DIJKMAN te Sprang, te Sprang, sectie B., nummers 878 en 1426, samen groot 16 aren 6 centiaren. Toebehoorende aan JAN GEENE te Sprang. Te bevragen bij den Heer J. F. H. YAN CALKER te Waalwijk. van Notaris te Drunen, zal des namiddags 5 ure, bij A. Timmermans te Doeveren, in bet openbaar Yoor den Heer L. YAN DER KOLK. 3 heet. 50 aren op den Lagendoorn onder Baardwijk, om te weiden. 1 50 op de Elfhont aldaar. 2 14 u op de Akkers onder Doe veren om te weiden. 56 aldaar op de Yierhont. op 1 heet'. 50 aren op de Akkers onder Doeveren om te hooien. 1 heet. 50 aren Bouwland aldaar, waar op thans klaver staat. 1 heet. 50 aren Bouwland aldaar, bezaaid als het vorige perceel. De beide laatste perceelen voor 1 of 2 jaren. Yoor Mevr. YAN DE WETERING. Het Nagras van het Elzenbosclije. DE NOTARIS te Waalwijkzal voor zijn principaal des voormiddags 10 ure, ten huize van Jan Geene, te Sprang, om contant geld, waaronderStoelen, Tafels, Spiegels, Schil derijen, Bureau, Ka- 'chels, Lampen, Kisten, Koper-, Glas- en Aardenwerk Ledekant Wieg, Slede, Karn, enz. Voorts diverse wollen- en garengoederen, lint, band, garen, knoopen, enz. voor: De keuring zal plaats hebben terwijl de nadere bijzonderheden omtrent premiën en voorwaarden van mededinging tijdig zullen worden bekend gemaakt. Het Bestuur der 14e Afdeeling, VAN DIJKVoorzitter. YAN HEIJST, Secretarie. van zonder reuk of iets te beschadigen, met zes jaar garantie en de stipste geheimhouding. Adres M. YAN DER HEIM, te Lekker- kerk. Inspectie kosteloos. Vele attesten en dankbetuigingen BtS* liggen ter inzage.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3