Zwitserland. Egypte. Italië. Oostenrijk. Rusland. Turkije. BINNENLAND. 1200 passagierswas 's avonds ten S1/» ure afgereden. Volgens do Freiburger Zeitung weet men tot nog dat er 50 dooden zijn. Het aantal gekwetsten kan nog niet worden geconstateerd. Er zijn negen wagens totaal vernield. De berichten van ongelukken in de Zwitser- sche bergen zijn dit jaaral was over 't alge meen het aantal reizigers kleiner dan verleden jaarzeer talrijk. Een student uit Lausannezekere Schenkel verdwaalde met drie makkers op den St. Bernhard in den Val Ferret. De mist belette hen een doortocht te vinden. Schenkeldoor de duis ternis misleid deed een misstap en viel van eene aanzienlijke hoogte in een afgrond. Zijne gezellen brachten den nacht op de plaats door. Den volgenden morgen konden zij het gasthuis bereiken waar zij meer dood dan levend aan kwamen. Wat den jongen Schenkel betreft men heeft zijn lijk dat schrikkelijk verminkt was na acht dagen teruggevonden. Nog een ander ongeluk had plaats op de Alphen van Oeschinen. Een student, von Rutte genaamdhad insgelijks met zijn makker den weg verloren. Zoekende kwamen zij aan eene plaats, waar zij om hunnen weg voort te zetten een vijftien voet hooge rots moesten afkomen. Von Rutte hielp eerst zijnen gezel naar beneden en gaf hem daarop het reisgoed. Hij zelf sprong dan van de rots op eene kleine plek gronds waarop hij hoopte te kunnen blijven staan. Hij verloor echter het evenwicht en viel voorover in een afgrond. Toen herders van Oeschinen hem eenige oogenblikken later opnamen, gaf hij bijna geen teeken van leven meer. Een zijner beenen was gebroken en zijn schedel gespleten. Hij is eenige dagen later in het gasthuis te Bern overleden. Bij de vele ongelukken waarvan de Alpen in de laatste weken het tooneel warenmoet nog een worden gevoegd, dat hoewel reeds een jaar geleden gebeurd, eerst nu aan het licht is gekomen. In Augustus 1881 maakte een te Genève welbekend, hartstochtelijk bergklimmer Morbardt een uitstapje op de hooglanden van Neuchatel. In den nacht van den 14den sliep hij te Fleuvierin den Val de Travers. Den vol genden morgen vertrok hij in de richting van St. Croix, en sedert werd niets van hem gehoord. Alle nasporingen van zijne familie bleven ver- geefsch totdat dezer dagen aan den voet van een afgrondtusschen Buttes en St. Croix een menschelijke schedel en eenige beenderen werden gevondenbenevens een zakboekjewelks in houd geen twijfel overliet dat het van den vermiste was. den naam heeft gehad een goed financier te wezen. Op Italie's voorstel ook Spanje en Ne derland toe te laten tot de collectieve bescher ming van het Suez-kanaalmoet door alle mogendheden een gunstig antwoord zijn gegeven. Vooreerst evenwel zal hiervan wel niets komen. Men gelooft dat de militaire conventie, in overeenstemming met lord Dulïeriudefinitief ter zijde gesteld is en eene andere schikking in plaats van de conventiegezocht zal worden. De Porte heeft bericht ontvangen dat 30,000 Arabische ruiters uit het binnenland van Tripoli op weg zouden zijn naar Egypte. Zij heeft bevolen maatregelen te nemen ten einde hunnen overgang over de grenzen te beletten. Door de Porte is aan Griekenland eene wapenschorsing voorgesteld op voorwaarde dat een onzijdige strook zou worden gevormd rond om de punten over welker bezit het verschil loopteen en ander in afwachting eener rege ling. Dit voorstel evenwel is door Griekenland verworpen en de vijandelijkheden duren voort. Donderdag verjoegenvolgens berichten uit Athene, de Grieken de Turken uit het bosch tusschen Torbas en het zeestrand. Vier torpe do-booten zijn naar Volo vertrokken en langs de geheele Thessalische kust tot aan de grens worden torpedo's gelegd. Talrijke stoomboolen brengen voortdurend troepen en materieel naar het front. Engeland heeft nog gelegenheid gevonden met nadruk bij het Griekrche kabinet aan te dringen op staking der vijandelijkheden aan de greüs. Een telegram uit Constantinopel van Za terdagavond meldtTengevolge van gedachten- wisselingen tusschen Athene en Constantinopel is het status quo ante aan de Grieksche grenzen hersteld en zijn de vijandelijkheden gestaakt. Omtrent de betwiste punten zullen Said pacha en Kondouriotis in conferentie eene beslissing nemen. Heden had reeds de eerste samenkomst der gevolmachtigden plaats. Volgens berichten uit Port-Saïd De woede der Italiaansche pers tegen de Engelschen (wegens hunne expeditie naar Egypte) is zoo sterk dat een deftig blad als de Opi- nione zelfs de lasterlijke aantijging durft laten drukken dat Wolseley 2000 uitgevaste bloed honden heeft meegenomen, om die op de Egyp- tenaren los te laten. Tot de gevolgen van den langdurigenen soms geweldigen regen, die in de laatste maan den in Midden en Zuid-Europa zich heeft voor gedaan behoort ook het „ruischen", schuiven van menig stuk berg. Thans is aan het „rut- schen 0. a. de Hasenoerg, bij Klapaiin het district Libochowitz (in Boherae). Vele huizen met de kerk en de school worden bedreigd. Als men het oor op den grond legthoort men duidelijk het knetteren van den af brokkelenden en schuivenden berg. Uit de spleten die zich vormen, worden belangrijke verstceningen voor den dag gehaald. Uit de gevangenis te Saratow wist Maandag avond een staatsgevangene op een wandeling in den tuin te ontsnappen mot behulp van twee personen van buitenaf, die zijn bewaker neer schoten en hem in een rijtuig wegvoerden. Het rijtuig werd echter door een volksmenigte achtervolgd. In zijn snelle vaart sloeg het om en de drie personen die er in zalen vielen in handen van het woedende volk. De politie en de militaire macht kwamen spoedig tusschenbeide, beschermden de mannen veider, hoewel met moeitetegen de menigteen brachten hen in verzekerde bewaring. Een hunner is echter aan de gevolgen der mishandelingen overleden. Dufferin had Zondag een audiëntie bij den sultan en ook een bijeenkomst met Saïddie voorstelde de Turksche troepen te ontschepen te Port Said in plaats van te Aboekir. Dufferin telegrapheerde aan Granville om instructies. De Perzische gezant bood een nota aan de Porie aan waarin een gemeenschappelijk mili tair optreden wordt voorgesteld tegen Obeidullah. Said antwoordde dat de voorgeslagen maatre gelen hun moeilijke zijde hadden maar verze kerde dat de Porte al het mogelijke zou doen om Obeidullah vast te houden. Naar het heet is Derwisch-pacha op het oogenblik in het paleis des sultans geïnterneerd, omdat hij naar Arabi te Constantinopel deed wetenzich door den khedive heeft laten om- koopen. Een feit is hetdat Derwisch altijd hadden Donderdag en Vrijdag slechts onbeduidende schermutselingen met de Egyptenaren plaats. Zeker is het 'hansdat laatstgenoemdente Kafr-el-Dowar niet meer dan de hoogst noodige troepen achterlatendealle beschikbare man schappen bij Tel-el-Kebir hebben vereenigd. Wolseley meldtdat hij slechts op de betere organisatie van den transport-dienst wacht om voorwaarts te rukken. Hij had dus meldt hij, op den spoorweg en op het kanaal gerekend om daarlangs levensmiddelen te kunnen vervoeren naar het frontmaar de vijand sneed die wegen af waar hij anders ook wel op had kunnen rekenen door dijken in het kanaal en ver sperringen over den spoorweg te leggen. Die hinderpalen evenwel zijn thans uit den weg ge ruimd en drie locomotieven dóen dienst op den spoorweg. Ook is een -convooi muilezels van Cyprus aangekomen en elk oogenbïik kunnen er nog meer uit MaltaItalië en Syrië worden verwacht. Wolseley hoopt verder van de Be- douïnen kameelen te kunnen krijgen. De warmte, schrijft hijis niet zoo sterk als men verwaëht had en de gezondheidstoestand der troepen is bevredigend. In andere Engelsche berichten heet de positie te Tel-el-Kebir nu ook al „minder sterk dan verwacht werd", 't Is j atuurlijk hoe men 't neemt. Maar Arabi's troepenmacht aldaar wordt op een kleine 30,000 man geschat met 80 kanonnen. De Schotsche brigade wordi te Ismaïlia ver wacht. Niet onmogelijk evenwel acht men het ook dat de Schotsche brigade in heb geheel niet naar Ismaïlia gaatmaarbij wijze van krijgs list onderweg ergens elders landt. kenningstochten. De stand van zaken is hier nog onveranderd. Een batterij Hooglanders en kanonnen het slot, uitmakende van het In dische contingentzijn aangekomen. Proviand vloeit snelt toe. De vijanden werpen aardwerken op om hel kampement alhier. De opmarsch wordt dagelijks verwacht. De gezondheidstoe stand der troepen is goed. Alexandrie3 September. Bedoeinen gaan voort zich te Aboekir te verschansen naar den kant van Alexandrie vlak bij de voorposten der Engelschen. Het plan om de dijken bij Mex door te steken en het meer Mareotis te doen onderloopenten einde de nadering var. den vijand aan die zijde onmogelijk te maken zal weldra ten uitvoer zijn gebracht. De khedive gaf vergunning. De geraadpleegde deskundigen verklaren dat die operatie dc bebouwing van den grond in de provinciën Behera en Salahad niet verhinderen zal. De nieuwe Russische zaakgelastigde is heden bij den khedive op audiëntie geweest en zal morgen naar Ismailia vertrekken. Berichten uit Kairoten paleize ontvangen, gewagen van grooten angst te Kairo, dat de prefect van politic de orde niet kan handhaven niettegenstaande zijn onvermoeid po gen. De Europeanen die er nog gebleven zijn, zien zich door het volk bedreigd. Ook voor een plundering wordt gevreesd. (Des avonds). Heden werd bericht gegeven van gebrek aan waterdat echter siechts tijdelijk zijn zaldaar het is te wijten aan een ongeval in de buizen der waterleiding. Er had lieden geen vijandelijke beweging plaats in de richting van Ramleh. Men gelooft dat de buitengewone bedrijvigheid van den vijand in de laatste dagen bij den aanleg van verschansingen ten doel heeft stellingen in te nemendie door eene kleine macht te verdedigen zijn. 4 Sept., 1 uur 20 min. 's namiddags. Heden ochtend heeft het pantserschip Minotaur de aardwerken ter zijde van Aboukir gebom bardeerd. Te Alexandrie heerscht groote oniust tenge volge van de arrestatie van een Arabischen spion, die een brief bij zich had gericht aan Antono- pouloGrieksch consulair agent. Antonopoulo is gisteren avond in hechtenis genomen. Volgens gerucht heeft de politie een aanzienlijke hoe veelheid wapenen ontdekt en de sporen eener samenzwering gevonden waarbij vele Grieken betrokken zijn, en ten doel hebbende de Euro peanen te vermoorden zoodra de troepen in een ernstig gevecht bij Ramleh gewikkeld zou den zijn. Volgens de Egyptenaren zijn het Bedouïnen geweest die de Engelsche lijken hebben ver minkt. Behalve van de hitte, hebben de Engel schen nu ook veel last van zandvliegen. De internationale gezondheidscommissie heeftwegens eenige gevallen van cloleradie zich op een der booten van Bombay naar Suez hebben voorgedaanvoor schepen uit Bombay strenge quarantaine-maatregelen voorgeschreven. De Engelschen hebben tegen dezen maatregel dien ze als te streng en als eene chicane be schouwen protest aangeteekend. Eene andere gezondheids-commissie zal de zaak thans nog maals onderzoeken. De onderhandelingen der Engelschen öiet de Bedoeinen zijn mislukt. De Times meldt uit St. Petersburg dat Engelsche agenten voor het leger in Egypte besteld hebben 28,000 runderen en schapen. Er is volgens denzelfden berichtgever een Centraal Aziatisch handelsgenootschap gevormd met een kapitaal van 2,400,000 roebelsde Russische regeering garandeert 5 pet. interest van 1,800,000 roebels obligatiën. De maat schappij zal een stocmgemeenschap openen tus schen Khokand en Kazalinsk. Volgens bericht aan de Daily Chronicle uit Ismailia is het getal zieken in het Engelsche leger in Egypte 400, het aantal gewonden 200. Uit Kassassin wordt van 3 September gemeld De Engelsche cavallerie doet dagelijks ver- Waalwijk 6 September 1882. Bij de gisteren gehouden verkieziug van twee leden voor den gemeenteraad alhier waren uitgebracht 232 stemmenvan deze bekwam L. Mombers 134- stemmen Th. Hoffmans 128 Timmermans Van Turenhout 94- stemmen G. Van Loon 36 Dr. De Haan 23 Frits De Leeuw 3 12 anderen bekwamen elk een stem. Gekozen de heeren L. Mombers en Th. Hoffmans. Bij Zr. Ms. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement VHerto- genbosch ter standplaats de gemeente 's-Her- togenboschL. G. N. Van Dullemencan- didaat-notaris aldaar. men Naar men verneemt heeft Z. M. de koning den heer H. S. Maasvice-consul der Nederlanden te Londenbenoemd tot ridder der eikenkroon. Burgemeester en weth. van Tilburg hebbenin hunne vergadering van verleden Zaterdag, met algemeene stemmen benoemd tot tweeden commies ter secretarie aldaar den heer Edmond Meelis, tot dusverre werk zaam ten kantore van notaris Bink alhier. Naar men ons mededeelt waren er voor die betrekking 93 sollicitanten. Door de hooge regeering is besloten om onder den spoorwegdijk onder Drunen ten oosten van den dijk van den overlaat, een tunnel te maken- Natuurlijk zijn de inwoners van Drunen hiermede zeer in hun schik. Ook de geheele Langstraat heeft er belang bij daar dit werk voor de gemeenschap onnoemelijk veel waard zal zijn. Men schrijft ons uit Heusden Den 8sten dezer, feestdag van O. L. V. geboortezal er een halve eeuw verloopen zijn, sedert de weledele heer J. Verhoeven alhiertengevolge van het overlijden van zijn vaderden heer A. Verhoevenals directeur aan het hoofd kwam der O. L. V. Broederschap „processie van Heusden en onderhoorige plaatsen naar Kevelaar.De nederigheid en eenvoud van den 80-jarigen grijsaard verbieden het op zijne veelvuldige en groote dienstengedurende 50 jaren, als directeur aan voornoemde processie bewezen, te wijzentoch zal deze dag niet ongemerkt voorbijgaan; met menigen gelukwensch aan den waardigen jubilaris zal zich menig gebed, bijzonder van de leden der broederschap, ver eenigenopdat God den jubilaris nog lang voor de broederschap moge sparen en hem eenmaal ruimschoots moge beloonen voor aldatgene, wat de jubilaris heeft gedaan ter Zijner eere en van Zijne H. Moeder. Twee knapen te Piershil kregen 11. Don derdag zulk een hevigen twistdat de een den ander met een steen wierp en hein zoodanig aan het hoofd raaktedat de getroffene op de plaats dood bleef. Aan het gemeentebestuur te Venlo is een aanbod gedaan"tot storting van f 23,000 voor tegemoetkoming in de niet compleet zijnde ka pitalen van het R. K. Armbestuur hetgeen aan de goedkeuring van Ged. Staten onderworpen werd. Dit College kon zich echter daarmede niet vereenigen en wenscht alleen aanwijzing van het geheelwaarvoor het bestuur aansprakelijk wordt gehouden. Woensdagavond ten ruim 10 uur zegt het Politienieuws heeft even buiten Diemen weder eene brutale aanranding plaats gehad. De dader lag in het gras verscholenen cischte van den aangerande diens horloge en geld. Met groote tegenwoordigheid van geest zeide deze „dat gaat zoo niet en sloeg de parapluie op den aanrander" in stukken die het op een loo- pen zette. Voor zoo verre in donker kon wor den waargenomen was deze struikrover een klein doch forsch gebouwd man met donker uitzicht. Volgens een bericht in de Franeker Cou rant is door een 79jarig man te Sexbie'rum nog de geboorte van een kind aangegeven. De man huwde tweemaal. Het eerste huwelijk gaf hem 11 kinderen waarvan nog 8 in leven zijn. Het tweede huwelijk tot hiertoe 8 waarvan nog 5 leven. Er zijn 28 kleinkinderen, waarvan reeds 6 gehuwd zijn en uit drie dier huwelijken kan de oude man 10 achterkleinkinderen tellen, waar van de oudste (tweelingen) reeds 7 jaren zijn. 's Mans' oudste dochter is meer dan 57 jaren ouder dan de jongste. Jantien Boes, die in een buitengewoon Politieblad is gesignaleerd als beschuldigd van drie diefstallen is door de politie aldaar gevan gen genomen en naar Zwolle vervoerd. Door de rechtbank te Arnhem is rechts ingang met bevel tot gevangenhouding verleend tegen den persoon van Vredegoorals verdacht van den moord te hebben gepleegd op den veldwachter Kraavenbriuk te Steenderen. Te Westzaan is de boerenplaats van den landman C. O. afgebrandterwijl de eigenaar met zijn gezin afwezig was. De brand ontstond door het broeien van hooi. Bij de aankomst van de stoomtram te Dongen boog zich Zaterdag 11. de leerling machinist ter zijde van de locomotief, om zich van den goeden gang der machine te overtuigen. Daardoor kwam zijn hoofd in aanraking met een telefoonpaalwaardoor hij achterover op straat werd geslingerd en door de voortsnellende tram aan den voet gekwetst. Nadat hoofd en voet vei bonden waren, werd hij huiswaarts vervoerd. In de Vatstukken bij Apel, is opnieuw een treurig bewijs geleverd van het gevaarlijke om vuurwapenen onbeheerd en binnen ieders bereik te laten. Een zevenjarig jongetjedat alleen thuis was gelaten vond vaders geladen revolver, speelde er mede en heeft zich daar mede doodelijk verwond. Toen de moeder thuis kwam was haar kind reeds dood. Omtrent den oorsprong van het geld der millioenenjuffrouw weet de Amsterdamsche cor respondent P. G. Ct. het volgende te melden: Zekere Woudhuijzen heeft zijn familie, zijn kennissen geld doen geven aan Jannetje. Ik weet van de heeren de Sniettvader en zoon b. v. die f 130,000 hebben gegegevenniet fictief, maar in zuiver echt Nederlandsch bankpapier. Zij ontvingen geen quitantievertrouwende op de verklaring van hun bloedverwant Woudhuij zen dat alles met zeer ruime winsten zou worden terugbetaald. Wel hebben ze naar ge zegd wordt geschenken aangenomen. Die gel den vloeiden in de zakkeu van Jannetje, die gemakkelijk grove verteringen kan maken en nog wel wat zal hebben overghoudenten minste totdat ze de kostbaarheden van Bosch „aan sprak." Wat ook van het tegendeel mocht wor den beweerd er is niets betaald van al de vorderingen die opkwamen toen de bom ver leden jaar losbarstte, en, ben ik wel ingelicht, dan is op eene vergadertng van schuldeischers in het begin van dit jaar hier gehouden ge bleken dat niet minder dan voor een bedrag van zeven tonnen gouds door mej. Srtuik ver schuldigd is. Omtrent het verdwijnen van een meisje en twee knapen uit Arnhem deelt de Zutph Ct. de volgende bijzonderheden mede In een huis aldaar wonen 3 gezinneneen muziekmeester een ambtenaar ter secretarie en de eigenaar. Eerst en laatstgenoemde hebben ieder een 15 jarigeu zoon; de ambtenaar heeft een dochtertje van 13. Alle drie worden opge leid voor het onderwijs. Nu had de zoon des muziekmeesters bij het raadplegen van een kaarlegster van de laatste vernomen dat hij ver liefd was op een blond meisje. Zijn buurmeisje was blond hij schreef haar een briefje en Vrijdag middag waren de 3 jongelui verdwenen tot grooten schrik en angst der betrokken ouders, die ten einde raad de politie van het verdwijnen hunner kindere kennis gaven, maar helaas! tot heden nog niets van de verlorene zonen en de verloren' dochter vernomen. Wel heeft de de polietie bij het doorzoeken van de bosschen

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 2