KERM fS der Registratie en Domeinen Lampenglazen J^A. J. BINK, a. wmmmmm Ondergeteekende ZEEPEN, EEN LEVERANCIER GROOT MATERIALEN BOND CONCOURS, Een uitmuntend perceel Hooiland, Steenhouwer, - 's- Schoorsteenmantels. LEDEBABTIKELEN, OZDZETTIEtS, Burgerlijke Stand Kantongerecht Waalwijk. LAATSTE BERICHTEN Handelsberi chten. ADVERTEJVTIËN. De Ondergeteekende Jac. Van Woensel. De Ontvanger en gereedschappen FRANKAMP. Verkrijgbaar ONBREEKBARE DOELEN „DE HOOP." Fabriek en Magazijn MARKEREN ANTOON TIELEN. Spoorwegonheil bij Hugstetten. M hv ER WORDT GEVRAAGD: te BAARDWIJK. Op Dinsdag 12 September a. s., te Waalwijk zal, op Maandag 11 September 1882, De goederen moeten binnen 14 dagen zijn weggeruimd. bij C. P. VAN HILSTte Waalwijk, op Vrijdag den 8 September. ENTRÉE VRIJ. op Donderdag 7 September 1882, Veilen en op Donderdag 14 September 1882, FINAAL VERKOOPEN als VERDER als als Waalwijk. in den ontrek van Arnhem van een oude vrouw gehoord dat deze hen Zaterdag gezien had maar dit is ook alles wat men tot nu er toe van weet. Te Nijmegen is door de politie in hech tenis genomen en naar de gevangenis over gebracht zekere E., beambte bij de maat schappij tot exploitatie van staatsspoorwegen, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van eene partij koffie uit een baalwelke ter verzending in de goederenloods op het station was opgeslagen. De watermolenaar A. v. D. te Lex- mond werd dezer dagen doordien de molen tengevolge van 't ruwe weder door de vang liep, opgenomen. Toen de man, die zich krampachtig vastkneldegeheel boven aan een roede hingbleef de molen staange lukkig kon hij door een toesnellenden buur man uit deze hachelijke postie gered worden. Zekere Van den E. heeft zich te Rijp- wetering uit de voeten gemaakt met een paard en tilburyhem voor eenige oogen- blikken tm gebruike verstrekt. Tot dusver heeft men niets van hein gehoord. Men vermoedtdat hij een en ander zal trachten te verkoopen. Ket paard is elf jaar oud en zwart met wit kolletje voor den kop. De tilbury is voorzien van kap van zwart geolied, doch niet gevoerd linneD, groene bovenbank, zwarte onderbak en metaalwerkde kap is zwart geverfd. l)e officier van justitie te Haarlem verzoekt opspoiing en bericht. Maandag morgen heeft boven het café Ham aan de Boerenvischmcrkt te Botterdam een ernstige brand gewoed. Op de tweede verdieping aangekomen brandde deze met de derde verdieping geheel uitterwijl de eerste verdieping belangrijke vuur- en waterschade en het koffiehuis benevens de zich daaronder bevindende boterbergplaats van de heeren De la Bella Co., aanzienlijke waterschade bekwamen. Ook de nabijgelegen perceelen bleven daarvan niet verschoond. In den be ginne bestond er nog vrees dat het aangrenzen de perceel ook door het vuur zou worden ver nield door de krachtdadige werking der brandweer bleef daar echter de brandschade tot het dak bepaald. Als meermalen wordt deze brand weer aan te onvoorzichtig omgaan met petroleum toegeschreven. Zondagavond is in de Zonnebloemsteeg te Rotterdam een vrouw in brand geraakt door het onvoorzichtig omgaan met een brandende petroleumlamp. Zij is na in 't ziekenhuis opgenomen te zijnaldaar in den afgeloopen nacht aan de bekomen wonden overleden. Zondagnamiddag is door de politie te Delfshaven aaugehouden T. B., van beroep schippersknecht, wonende te Nijmegen als verdacht van diefstal van een portemomiaie met f47 ten nadecle van zijn collega, die met hem op het schip „de Tevredenheid" diende. Bij zijn aanhouding vond men vier rijksdaalders in zijn sokkenwaarvan hij de herkomst niet wist op te geven, terwijl het overige geld op verschillende plaatsen van het schip werd gevonden. T. B. die vroeger reeds een veroordeeliug wegens diefstal had ondergaan is ter beschikking van de justitie naar Botterdam overgebracht. Vlijmen. Door een aantal ingezetenen is een adres gericht tot den minister van waterstaa' met verzoek om verbetering in de bestellingen der brievenposterijdie thans alle door den brievengaarder zelf worclen verrichttengevolge waarvan deze het grootste gedeelte van den dag niet op zijn kantoor isen daarenboven de brieven dikwijls zeer laat worden bezorgd, daar de gemeente zeer uitgestrekt is. Gesteld al dat eenige verbetering in dien toestand wordt gebrachtdan zal het de vraag wezen of zij afdoende zal zijn en of het niet dringend noo- dig is dat in deze gemeente een behoorlijk postkantoor worde gevestigd. Indien men Vlij men vergelijkt bij andere plaatsen, is deze eisch waarlijk niet overdreven. Om ons tot deze streken te bepalenvindt men postkantoren te Geldrop met ongeveer 2500 inwoners, Grave met 3100 Heusden met 2200 Klundert met 3300 Oosterwijk met 3000 Woudrichem met 2000 inwonersterwijl Vlijmen eene bevolking van ruim 3500 zielen telt. Nu kan ten aanzien van het recht op een postkantoor het aantal inwoners geen alles afdoend argument worden genoemd, maar het belang der plaats komt zeker niet minder in aanmerking, en ook in dat op zicht zal Vlijmen het van de bovengenoemde plaatsen winnen. Hier toch is de zetel van den hophandel voor heel het land, en wordt voorts een levendige handel gedreven in ooft en groen ten. Manden makerijen en leerlooierijen zijn er van niet geringe beteekenisterwijl ook de schoenmakerij door velen gedreven wordt. Nijmegen3 Sept. De onderneming van de groote internationale wedrennenwelke alhier tegen 30 Sept. e. k. zijn aangekondigdschijnt met financieele mocielijkheden te kampen te hebben en het is daarom niet zekerdat deze wedrennen voortgang zullen hebben. Er heeft zich nu een commissie van een elttal personen gevormddie bij circulaire een beroep op de ingezetenen heeft gedaan om tot goedmaking dei- vele kosten geldelijk bij te dragenten einde uit die bijdragen een prijs te kunnen aanbieden. De beer Bert Brouwer, die volgens de circulaire, deze wedloopen voor eigen rekening en risico heeft moeten nemen daar die niet uitgaan van de Nederlandsche harddraverij- en renvereeni- gingofschoon de reglementen daarvan gevolgd worden heeft het doorgaan der wedloopen van de medewerking en den steun der ingezetenen afhankelijk gesteld, en zal den 21 en dezer maand daaromtrent eene beslissing nemen. Van 25 Augustus tot en met 1 September 1S82. WAALWIJK. BevallenPetronella Allegonda Meijersgeb. Muller, z. Maria Anna Jacoba Van Calker, geb. van Heiist, d. Adriana Maria Stokwielder, geb. Van der Pennen d. Overleden: Antonia Pieternella Van Giersber- gen, echtgenoote van Ludovicus van Gemert, 65 j. Antonia van Loon, eclitg. van Jan Baptist van der Avoort50 j. Uitspraken van 31 Aug. 1882. W. V., te Sprang, belemmeren van een open baren weg, boete f2 of 2 dagen gev. B. v. L., te 's Bosch, voerwezen, 2 boeten elk van 1 of 1 dag gevangenis voor elke boete. A, V., te Schijndel, voerwezen, boete f 1 of 2 dagen gev. A. V., te Besoijen, voerwezen, boete fl of 1 dag gev. J. de N., te Waspik, openbare dronkenschap, boete f 2 of 2 dagen gev. E. de K., Ie Besoijen, als voor, boete f2 of 2 dagen gev. E. de H., te Waalwijk, alsvoor, boete f2 of 2 dagen gev. G. W., te Loonopzand, ordeverstoring in dron kenschap, boete f 5 of 3 dagen gev. H. V., te Loonopzand, alsvoor, boete f 5 of 3 dagen gev. G. L., te Loonopzand, alsvoor, boete f 5 of 3 dagen gev. Th. 1)., te Loonopzand, alsvoor, boete f 5 of 3 dagen gev. A. v. d. N., te Loonopzand, diefstal, boete f 0.50 of 1 dag gev. A. v. H., te Waalwijk, uiten van scheldwoor den zonder daartoe uitgetergd te zijn, boete van f2.50 of 2 dagen gev. J. van II., te Waalwijk, alsvoor, boete f2.50 of 2 dagen gev. L. V., te Loonopzand, openbare dronkenschap, boete f 2 of 2 dagen gev. A. V., te Sprang, alsvoor, boete f 5 of 3 dagen gev. E. D., te Loonopzand, alsvoor, boete f 2 of 2 dagen gev. J. W. de H., te Werkendam, alsvoor, boete f2 of 2 dagen gev. P. de R., te Waalwijk, alsvoor, boete f2 of 2 dagen gev. N. van M., te Loonopzand, alsvoor, boete f2 of 2 dagen gev. N. v. d. S., te Dussen, alsvoor, boete f 2 of 2 dagen gev. L. H., te Waalwijk, alsvoor, boete f 2 of 2 dagen gev. C. B., te Waalwijk, alsvoor, boete f2 of2 dagen gev. C. v. B., te Tilburg, alsvoor, boete f2 of 2 dagen gev. A. S., te Waalwijk alsvoor boete f 2 of 2 dagen gev. A; v. d. H., te Vlijmen, alsvoor, boete f2 of 2 dagen gev. Allen in de proceskosten. Een vreeselijk spoorwegonheilwaarvan wij op de voorzijde van dit blad melding maakten, heeft Zondagavond op Badensch grondgebied nabij Hugstetten plaats gehad. De Duitsche bladen bevatten over dit onheil ontzettende bij zonderheden. De trein, het was een pleiziertrein, was van Ereiburg naar Colmar vertrokken. Ongeveer twaalfhonderd personen, voor het mee- rendeel Elzassers, keerden met deze gelegenheid na een genoegelijken dag opgeruimd huiswaarts. Helaasvelen zouden den wagen niet meer levend verlaten. Tegen den avond was cr zeer veel regen ge vallen die een deel van den spoorwegnabij het Mooswald geheel ondermijnd had. Niemand had dit bemerkt en de trein reed in vollen gang toen plotseling de weg ineenzaakte en de loco motief omvergeworpen werd. De overige wagens, zes-en-twintig in getalvolgden met ijzingwek kende snelheid vielen op en door elkaar en in het volgend oogenblik zag men niets dan een ruïne en hoorde men alleen het huilen van den wind vergezeld van het gekerm der gewonden. De telegraaf werd mede vernield zoodat men niet kon waarschuwen en eerst 's nachts te twee uren hulp uit Ereiburg kwam opdagen. Aan de waakzaamheid van een der conducteurs waarvan geen enkele gedood of gewond is, dankt men hetdat geen tweede onheil plaats had. Dc trein uit Colmar, die in vollen gang aankwam, werd tijdig gewaarschuwd en stopte terwijl de passagiers alle hulp verleenden. Dadelijk werd een begin met redden gemaakt, 't Ging zeer moeielijk de gewonde en doode personen uit d'-n chaos te krijgen maar dank zij de onvermoeide pogingen slaagde men er in eenige reddering te maken. De opgaven over het aantal dooden en ge kwetsten is nogal verschillend. Volgens de laatste opgave zijn ruim honderd gekwetsten naar de anatomie van de universiteit in Ereiburg gebrachtterwijl het aantal doodeu toen reeds twee-en-veertig bedroeg. De lijken zijn vreeselijkt vermin Kt en uit verschillende waggons werden afgesneden lede maten gehaald. Bij de gekwetsten is het aantal beenbreuken legio verschillende personen zijn zoo ernstig gekwetstdat men vreest dat zij het aantal dooden nog zullen vergrooten. Men gaat nog steeds voort met het zoeken naar lijken en gewonden welke laatsten allen in den omtrek liefderijk door de bewoners worden opgenomen en verpleegd. Van de zes-en-twintig wagens bleven er slechts vier ongedeerd de overige waren geheel ver nield. De locomotief werd ruim twee meters buiten de rails geworpen de machinist en de stoker' konden bijtijds van de machine springen. De weg zal gedurende twee of drie dagen versperd blijven. Er is nog niet opgegeven of er onder de dooden en gekwetsten ook buiten landers zijn wat niet waarschijnlijk isdaar het een locale pleiziertrein waswelken die de ramp trof. Olficiëel is nog niet vastgesteld of de wolkbreuk de oorzaak van de ramp is. Ernstig wordt geklaagd over het slechte toezichtdat op de Badensche spoorwegen bestaatwaardoor reeds tal van ongelukken veroorzaakt zijn. WAALWIJK, 6 Sept. Niettegenstaande het slechte weder was de jaar markt heden zeer druk bezochtde handel was zeer vlug. Aangevoerd 532 stuks. Prijs der kalfkoeien tot f300 v vaarzen f 250 van het vetvee f190 Weivarkens golden f 10 a f22. Biggen 4 7 f 13 per stuk. Boter aangevoerd 837 kilo van f 1.47 af 1.65 perk Eieren f5.00 a f5.00 per 100 stuks. TILBURG, 4 September. Op de heden gehouden maandelijksche markt waren aangebracht ruim 100 iunderen en p. m. 800 biggenlaatstgemelde werden van f5 tot 7 verhandeld. GORINCHEM, 4 Sept. De aanvoer van granen was heden gering met weinig handelhet aangevoerde vond gedeeltelijk plaatsing tegen vorige prijzen. Men bestetdde voor: ristarwe f 11,00 h 11.25 inl. rogge f7,50 a 7.75 buitenl. dito f'0,00 ii 0.00 gerst f 5.50 a 6.00, haver f 3.00 3.40 beste kook- erwten f0.h 0.00, beste mestingerwten fü,00 f 0.00 duivenboonen fO.OO k 0.paardenboonen fO.OO a 0.00 lijnzaad f 00.00 a 00.alles naar qual. en per heet. Bij een aanvoer van ongeveer 520 stuks vee was Voorspoedig bevallen van een welgeschapen DOCHTER: M. A. J. VAN HEIJST, geliefde echtgenoote van J. E. H. VAN CALKEB. Waalwijk, 31 Augustus 1822. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen DOCHTEB, MARIE LIGTVOET, geliefde echtgenoot van Vincent Hoffmans. Waalwijk4 September 1882. fabrikant van houthakjes, Duitsche hol- schenvulspaanders en klompschoe nen, beveelt zich minzaam aan. E. BURGER, te Feendam. van Burger-, Dames-, Ondervrouwen- en Meisjes laarzen enz. Adres met franco brieven en prijscourant, onder motto schoenenaan den boekhan delaar Antoon Tielen te Waalwijk. Bal. des namiddags 2 urete geven door de vereeniging in de zaal bij den heer Namens het bestuur de President A. VAN HEESBEEN. de Secretaris L. BUBMANJE. des namiddags om 2 ure, nabij bet rijks- wachthuis van den Baardwijkschen overlaat onder Drunen, publiek aan de meestbiedenden a contante betaling verkoopen waaronder 142 kruiwagens500 kilogram ijzerenz.aldaar aanwezig. Onraadspen- ningen tien percent. De Ontvanger voornoemd in een doosje a 30 Cent per stuk, opgeluisterd met muziek door de Harmonie TEspérance van Waalwijk, bij W. Brokken, Besoijen Notaris te Waalwijk, zal voor zijn principaal telkeus des avonds 7 ure, ter herberge van TH. DE BONT, te Waspik. onder Baamsdonk, Zuidpolder, sectie G., nos 788 en 789, groot 1 hectare 23 aren en 68 centiaren. Te aanvaarden 15 November 1882. van heeft de eer de ontvangst te berichten van eene groote collectie Lederen Koffers, dames- en heeren Reis- tasschen, meisjes- en jongens Schooltasschen, Verlakte Xasscffien Zakuécessaires Porte feuilles PortemonnaiesSigarenkokers, No titieboekjes Albums en Wisseltasschen. SchrijfmappenInktkokersLessenaars Kleurdoozen Lepelkistjes in PalissanderParlemoer en Schildpad Eau de CologneEau d'AnversEau de Hollande Duizendbloemengeurdoozen be vattende 12 flacons met verschillende Odeurs; Duizendbloemengeurzeep, Eau de Cologne, GlycerineCocos en Zomersproetenzeep. Erizeerkammenkinderkammenzij- en Zakkammetjes, Tanden- en Nagelschuiers enz. enz.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3