Steenhouwer, - 's- Zegellak, KANTOOR- en FLESSCHENLAK, Ondergeteekende ZEEPEN, Stoombootdiensten ISMl M CAPELLE ROTTERDAM, AMSTERDAM Van af 15 September e. k. EEN LEVERANCIER Schoorsteenmantels. LEDERARTIKELEN, OIDE1TJR.S, fik» VERTREK. 1 AI) VERTEN Ti ËN. Crediet-Vereeniging De Ondergeteekende Fabriek en Magazijn MARMEREN ONTVANGEN: ANTOON TIELEN. ANTOON TIELEN. in aansluiting met den stoomtram en tnsschengelegen plaatsen MAAND SEPTEMBER. g g U DE GELDERSCHE ER WORDT GEVRAAGD EEN GROOTEN VOORRAAD als VERDER als treedt eene nieuwe dienstregeling in werking en vaart van af dien datum voorloopig eenmaal 's weeks een der booten RECHTSTREEKS door naar AMSTERDAM. 16 15 10.15 6.30 's morg. 18 17 10.15 20 20 7.35 's mg. 20 19 10.15 's av. 8.30 's morg. 22 22 ff 7.35 's mg. 2 3 22 10.15 'sav. 1.00 's morg. 25 24 10.15 26 25 n 10.15 t/ 26 25 10.15 4.00 's morg. 27 26 10.15 5.00 's morg. 29 28 10.15 29 28 10.15 7.00 's morg. j-s o a De met geteekende diensten gaan rechtstreeksch naar Amsterdam. docli toen bracht hij twee in elkander geschoven koperen trechters mede. De vloedstroom belette verder onderzoek. De duiker Rietveld ging ten 2 ure 20 min. naar beneden en kwam eerst na 21 minuten weer boven. Hij kwam neder aan de landzijde van het wrak, even achter den schoorsteen. Op handen en voeten kruipendenaderde hij het wrak en bracht een hekje van de longroom boven. Rietveld constateerdedat de ligging van het wrak geheel is overeenkomstig 'de tee- keiling, daarvan door den luitenant t/zee Nijgh gemaakt. Ten 3 u. 42 m. ging dezelfde duiker weder naar beneden en bleef tot 4 u. 3 min. onder. Hij kwam neder achter de stuurboord- schroef en kon zich oprichtendede as be tasten. Onder het wrak vond hij, in het zand, een hoop vlaggenin stukken hout gewoeld hij bracht een stuk vlag mede naar boven. De stcrice ebdie beneden reeds liepdwong hem toen van verder onderzoek af te zien. 't Ging den Langstraatschen boer deze week naar wensch. Tot inzamelii g van zijn veevoeder had hij gunstig weder, de prijzen van het te verkoopen vee waren hoog en de boter onderging eene merkelijke prijsverandering. Blijft het weder zoo eenigc dagen aanhouden, dan kan er heel wat toemaathooi van beste kwaliteit worden gewonnen, want de hooilanden zagen er uit, zooals men dat maar hoogst zelden om dezen tijd des jaars aantieft. Voor Jere- rantiehooi en tot persen is dit hooi echter niet geschikt zoodat het gunstig gewas der tweede snede niet dien invloed op de hooiprijzen kan uitoefenen als men zich oppervlakkig wel zou voorstellen. Intusschen blijft de handel in leverantieliooi zeer stil en wordt nu en dan slechts een partijtje tot f 13 a 14 per 1000/2 kg. afgeleverd. In Overijsel is de hooibouw thans in vellen gang. De qualiteit en quantiteit overtreffen nog die der eerste snede. Het hooi wordt onder begunstiging van prachtig weer gewonnen en dikwijls gekocht tegen f 12 a IB de 1000 kg. op stam. De boekweit heeft veel van den regen geleden. In de geheele Betuwe valt de aardappe lenoogst zeer tegenzoowel wat beschot als qualiteit betreft. Men besteedt tot hiertoe voor de Amerikaansche witte, die nog het best zijn f2.40 tot f2.60. Vooral de ronde wolkammers zijn dit jaar slecht. De zoogenaamde //cham pions" een soort van aardappelen waarmede men het vorige janr nog vele, maar uu slechts enkele akkers bepoottezijn wederom van dien aard dat zij slechts als veevoeder dienst kunnen doen. In de Texelsche polders is het rooien van aardappelen in vollen gang. Alhoewel de me nigvuldige regens op deze aardvrucht nog al van nadecligen invloed zijn geweest en hier en daar veel ziekte hebben veroorzaakt, valt de opbrengst niet tegen. Ook de qualiteit is redelijk. Evenwel worden er dit jaar veel minder aardappelen ge oogst dan verleden jaar. Met alle omzichtigheid dient men met hectographeerinkt om te gaan. Aan het Wo- chenblatt fur Architecten und Ingenieure wordt uit Berlijn gemelddat een beambte met den hectograaf werkendeeen weinig inkt in een wond van de linkerhand kreeg met het gevolg, dat die hand wegens /bloedvergiftiging" terstond moest afgezet worden. Een treurig geval heeft in den nacht van 8 op 9 dezer te Ureterp (Friesland) plaats gehad. In dien nacht viel de muur, waartegen de bed steden van den arbeider W, de J. lagen om met het noodlottig gevolg, dat het geheele gezin, bestaande uit 8 personener onder bedolven geraakte. De burenhet angstgeschrei hoorende ver schaften zich toegang tot de woning, en redden het gezin uit zijn benarden toestand, doch het jongste kiüd was reeds niet meer, en de vrouw had zulke ernstige wonden bekomen dat men voor haar leven vreest. Daags te voren was turf tegen den zwakken muur opgestapeld, wat wellicht oorzaak van zijn omvallen is geweest. In de vorige week verlieten twee zusters van 14 en 16 jaar zonder voorkennisde ouderlijke woning te Delften na eene vriendin van omstreeks denzelfden leeftijd te hebben overgehaald om met haar te gaan, togen zij naar Leiden waar de oudste vroeger als kin dermeisje had gediend. Na aldaar een schoen maker te hebben beetgenomen die de onvoor zichtigheid had haar een paar dameslaarsjes op naam van eene bekende familie af te geven gingen zij naar Zoeterwoudewaar de zusters een oom en tante hebben wonen. De laarzen werden aan de tante ten geschenke gegeven, en 't verzoek om den nacht te harer huize te mogen doorbrengen werd ingewilligd. Alvorens den volgenden morgen de terugreis aan te nemen, ontdekten de meisjes een gesloten kistje; door middel van een mes werd dit opengebroken, en na zich den inhoudbestaande uit een gouden medaljon dito broche en ring benevens ruim f 10 aan contanten te hebben toegeëigend en dit onder elkander te hebben verdeeld gingen zij heen. De broche werd bij een goudsmid te 's Hage te gelde gemaakten te Delft terug gekeerd werden op het zien van den oom, die spoedig den diïfstal had ontdekt en de meisjes gevolgd wasde ring en het medaillon in het water geworpen. Br is proces-verbaal tegen deze veelbelovende kinderen opgemaakt. Men leest in het Politie Nieuws Meer dan 16 jaren woonde op een zolder kamertje in de St. Jacobstraat te Amsterdam zekere vrouv v. H. zich noemende Jonkvrouw van Harencarspel. Zij voorzag in haar onderhoud door deu ver koop langs de deuren van garen en band en andere artikelen. Zij had haar vaste klantjes en dikwijls waren de menschen, door medelijden gedreven goedgeefs genoeg om voor een waarde van 10 ets. een paar centen meer te betalen. Zoo leefde zij op bekrompen wijze en maakte t niemand lastig. Zij was 't liefst alleen en kwam met hare burer. niet meer als dan noodig was in aanraking. Hare fiere houding en beschaafde manieren waren de bewijzen eener niet alledaag sche opvoeding. Naar men ons verzekerti3 zij gaparenteerd aan voorname families. De voorgaande week leende deze vrouw van een harer buren een gulden die zij Zondag jl. zou teruggeven. Zij deed dit nietwellicht om de eenvoudige reden, dat haar dit niet mogelijk was. Van toen af zag men haar niet meer op straathetgeeu men toeschreef aan een gevoel van schaamte. Dinsdag ochtend besloten de buren eens hij haar aan te kloppen doch hoe men ook klopte, men ontving geen antwoord. Een smid durfde de deurzonder voorkennis van de politie niet ontsluiten zoodat deze van het geval kennis werd gegeven. Een brigadier met een paai agenten, vergezeld van een smiddrongen nu het vertrek binnen en vonden de vrouw in een bedstede op een handvol stoo en lompen neergehurkt en dood. Men zegt dat de dood een gevolg is geweest eener beroertedoch honger en gebrek zullen daaraan niet weinig hun deel gehad hebben. De familie schijnt zich ook thans om het lijk der vrouw niet te bekommeren. Den volgenden avond werd het gekist en in een turfloods ge bracht, vanwaar het later naar den doodenakker gebracht werd. Baardwijk. Onze kermis werd verleden Zon dag op fliake wijze geopend door de doelen Soranus. Ten 4 ure vereenigden zich de leden ten huize van den heer Jac. van Beijneu. Nadat de harmonie St. chrispijn van Waalwijk den koning van het gezelschap den heer Jan Vermier had afgehaald, begaf men zich In optocht met de muziek aan het hoofdonder net spelen van vroolijke marschen naar den heer A. Mulders waar genoemd handboogschuttersgezelschap ge vestigd is. Daar aangekomen begon het koning- schieten, in tegenwoordigheid van een zeer talrijk publiekterwijl de harmonie hare schoonste nummers uitvoerde. De uitslag was dat de overwinning weder door den aftredenden sire werd behaald, zoodat hij op nieuw tof koning werd uitgeroepen. Maandag namiddag had op hetzelfde terrein een wedstrijd plaats met den kleinen kruisboog, waaraan door 6 gezelschappen werd deelgenomen. Het eerekruis werd behaald door den schutter Theodorus Muldersvan het gezelschap „Ons Vermaak" te Waalwijk met 55 punten in de 13 schoten. Deö overwinnaar werd het prachtig eeremetaaal onder eene kernachtige toespraak uitgereikt door den hooggeachten burgemeester onzer gemeente; den heer J. A. J. Van Heijst. Druncii, 11 Sept. Heden is door den heer M. J. Tiggelman, hoofd der lste openbare school alhier tegen 1 November a. s. aan den raad eervol ontslag uit zijne betrekking gevraagd. |75V Voorspoedig bevallen van een wel geschapen DOCHTER MARIE LIGTVOET, geliefde echtgenoot van Vincent Hoffmans. Waalwijk4 September 1882. 'oor de vele bewijzen van deelneming ont vangen bij het overlijden van mijne dierbare echtgenootebetuig ik mijnen op rechten dank. L. VAN GEMERT. Waalwijk, 11 September 1882. Agentschap Tilburg heeftten gevolge der verhooging van het Disconto bij de Nederlandsche Bankhare rente mede met een half percent "ver hoogd zoodat die vanaf heden is Voor Debiteuren in Rekening-Courant 6 Crediteuren 4 Deposito's met ééne maand zicht 4 3 dagen S1/,,, Tilburg, 9 September 1882. van Burger-, Dames-, Ondervrouwen- en Meisjes laarzen enz. Adres met franco brieven en prijscourant, onder motto schoenen, aan den bockhan delaar Antoon Tielente Waalwijk. fabrikant van houthakjes, Duitsche hol- schenvulspaanders en klompschoe nenbeveelt zich minzaam aan. T. BURGER, te Yeendam. van in verschillende kleuren en qualiteiten, Door bijzondere omstandighedden hen ik in de gelegenheid bovenstaand artikelvoor al bijhoeveelheid genomenuiteist goedkoop te levtren. WAALWIJK. heeft de eer de ontvangst te berichten van eene groote collectie Lederen Koffers, dames- en heeren Reis- tasschen, meisjes- en jongens Schooltasschen, Verlakte Tasschen Zak necessaires Porte feuilles Portemonnaies, Sigarenkokers, No titieboekjes, Albums en Wisseltasschen. SchrijfmappenInktkokersLessenaars Kleurdoozen Lepelkistjes in PalissanderParlemoer en Schildpad; Eau de Cologne, Eau d'An versEau de Hollande, Duizendblcemengeurdoozen be vattende 12 flacons met verschillende Odeurs; als Duizendbloemengeurzeep, Eau de Cologne, GlycerineCocos en Zomersproetenzeep. Erizeerkammenkinderkammenzij- en ZakkammetjesTanden- en Nagelschuiers enz. enz. Waalwijk. VAN NAAR Vertrek Tilburg. 15 September. 14 Sept. 10.15'sav. Vertrek Waalwijk. Vertrek Capelle. 6.00 's morg. 7.30 's morg. 9.30 's morg. 11.80 's morg. 2.30 's morg. 3.30 's morg. 6.30 's morg. u r—i lO - rH cd U O -+■» .CJ O O O Op alle diensten worden echter goederen voor Amsterdam en tusschengelegen plaatsen aangenomen terwijl spoedig de rechtstreeksche dienst op Amsterdam tweemaal s weeks zal plaats hebben. wordeu&n October zullen tweemaandelijksche dienstregelingen met tarieven verspreid Goederen worden tot 8,30 's avonds ter verzending aangenomen. Als vertrek uit Tilburg is aangegeven de laatste trein op de boot correspondeerende, wordende echter de goederen op alle treinen in den loop van den dag vervoerd. DE DIRECTEUR.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3