Nummer TT. Donderdag 28 September 1882. Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. DE REEBOK. FEUILLETO Li Bekendmaking. BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Spanje. Duitschland. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. STAAT VAN BRIEVEN F. GERSTaCKER. Nu zaak ziet De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden j 1,00, franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden, enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 1—7 regels 0,60 daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal terplaat sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duftschland worden alleen aangenomen door het advertentie bureau van Adolf Steiner,Hamburg. Reclames 15 cent perregej geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de 2e helft van Aug. Uit Waalwijk Mej. Veerman Amsterdam. J. W. M. de Rooy 's Hertogenbosch. Van de hulpkantoren Baardwijk. W. Bosman De Boer Drunen. H. C. van Gestel Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De Directeur BAGGERMAN. zinnige kist ook wellicht iets omtrent den diefstal aan het licht zou kunnen brengen of een kindermoord bewijzen en liet daarom een on derzoek in het kanaal doen waarbij werkelijk een op den diefstal betrekking hebbende kist gevonden is. Amsterdam. Utrecht. Rotterdam. De burgemeester en wethouders der gemeente Waalwijk brengen ter kennis der ingezetenen, dat de rekening der gemeente over het jaar 1882 aan den raad is overgelegd en ingevolge art. 219 der wet van 29 Juni 1851, (Staatsblad no 85), ter secretarie gedurende veertien dagen voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijg baar is. Waalwijk, 20 September 1882. Burgemeester en wethouders voorn., VAN DER KLOKKEN. De Secretaris E. W. VAN LIEMET. Te Brussel is pas een diefstal gepleegd van 25,000 frs. Zaterdagavond nu gingen twee vrou wen langs het kanaal van Charleroi en wierpen daar een houten kistje in. De politie zag het, volgde de vrouwendoch verloor haar spoor weder. Zij vroeg zich nu afof de geheim- De Fransche minister der posterijen Cochery die zichzooals men weet, sedert geruimen tijd bezighoudt met het beramen van maatregelen tegen de pogingen om reeds gebruikte postzegels nogmaals als r.ieuwe te gebruiken is nu voor nemens een stempel in te voeren, welks afdruksel bijna den geheelen postzegel bedekt en onmo gelijk weer uit te wisschen is. Grévy heeft het besluit geteekend, waarbij den Italiaan Meschino genade wordt geschonken; de krijgsraad te Tunis had hem ter doord ver oordeeld. In Algerië en Oran moetna het bericht van Arabi's nederlaag de strijdlust der inland- sche stammen aanmerkelijk zijn bedaard. Bou- Anema en eenige andere bekende marabouts hebben zich naar de woestijn teruggetrokken. Ook in Tunesië wordt het veel rustiger. Door den Eranschen ninister van oorlog aan de officieren van allen rang gestrengelijk verboden lid te worden van vereenigingen, welke dan ook die vreemd zijn aan het leger. De bekende woelingen der Ligue des Patriotcs gaven tot dit verbod aanleiding, Een dierentemmer die de vorige week te Orangein het departement Vaucluse vertoo ningen met zijn troep wilde beesten kwam geven, door dezen aangevallen en verscheurd. De ongelukkige was spoedig een lijk. neden, om ze later op hun gemak mee te nemen. Het ergste is, dat een conducteur van den trein het wel gemerkt had, maar, uit angst voor de wraak der misdadigersniets durfde zeggen voordat de trein te Binefar stilhield. De die ven hadden zicli toer. reeds lang uit de voeten gemaaktdoch de politie begaf zich terstond op weg, en vond langs den weg nog vijf zakken met koopwaren liggen. Dat een dergelijke dief stal mogelijk is, geeft geen hoogen dunk van de inrichting der Spaansche spoorlijnen. HUMORESKE ik II. moet er ook voor bedanken de te onsmakelijk uithet vleesch echter niet. Jammer van den schoonen bok Ik wil hem toch medenemen en den veearts laten zien dan kunt ge de milt tevens inpak ken maar pas opdat ik me niet vuil kan maken. Hier in mijn weitasch heb ik een oude courant, ziezoo en weet ge wat, go behoeft aan niemand te vertellen, dat de bok op onzen grond gevonden is, anders maken de policrs bij eiken bokdien ik aanbied aanmerkingen en geven zij minder geld. En wat zullen wij met den bok beginnen Wij bedekken hem en gaan verder. Op den terugtocht kunnen wij hem mede naar hui: nemendat is toch zoo ver niet van hier. Daarmede was de zaak voorloopig afgehandeld De beide mannen zetten hun tocht voort. Den geheelen dag werd niets geschoteD, dank zij het goede oog van den heer Belrath, die op vijftien pas afstand nog misschoot. Toen men weer bij den bok was aangelandnam de opzichter dezen op zijn schoudersdroeg hem naar het rijtuigje van zijn meesterkreeg een buitenge woon hoog drinkgeld en ging naar de herberg om een deel van het geld in bier om te zetten. De heer Belrath reed intusschen met zijn zieken reebok naar dc stad terug maar daarbij doorkruisten tal van denkbeelden zijn brein. De rechter Schroderhad reeds vaak gevraagd om eens een reebok voor hem mede te brengen hij In de provincie Arrangon had dezer dagen op de spoorlijn tusscken Binefar en Almacellas een brutale diefstal plaats. De dieven klommen uit den treinwisten zoo den goederenwagen te bereiken, en wierpen zakken en pakken naar be- had een groot huisgezin en wilde niet gaarne reebout bij een poelier koopen omdat hij dan nooit wist of ze versch was. De oude vos had hem reeds zoo vaak beetgenomen wanneer hij hem nu eens den reebok zond; wel duivels, wie wist er iets van de miltziekte af. liet zou een aardigheid zijn als hij hem daarmede later eens kon plagen. Hm, schade kon ik hem toch in geen geval doen de familie van den jachtop ziener had ook een zieken reebok gegeten en het was hun goed bekomen. De zieke milt deed hem huiveren. Wat kon de dokter er ook aan doen. Deze was ook niet in staat de zieke reebokken in het woud te ge nezen, en of hij nu al een Latijnschen of Griek- schen naam noemde, daaraan had hij niets. Hij haalde het pakje te voorschijn en wierp het in de stadsgracht. Thuis gekomen liet hij door zijn bediende den reebok goed schounmaken ook het gewei afzagendat veel te prachtig was om mede cadeau te doen en den volgenden morgen zond hij den bok met een paar woorden er bij aan den rechter Schroderdie 's middags zelf aan kwam en geen woorden genoeg had om voor het schoone geschenk zijn dank te betuigen. Apropos mijnheer Belrath dat wilde ik u nog vragenzeide hij bij het heengaande ribben zien aan de binnenzijden zoo rood, waar van komt dat. Hij is toch versch. Dat ligt aan het schotde kogel is hem waarschijnlijk in de nieren blijven zitten van daar dat de ribben eenigszins geverfd zijn. Nuhet water komt mij in den mond als ik aan het heerlijke wildbraad denk zeide de rechteren mijnheer Belrathals ik u eens van dienst kan zijn van harte gaarne hoor. Toen hij weg was ging de heer Belrath een poos de kamer op en neder en wreef zich ver genoegd de handen. Hij was erg in zijn nopjes en wenschte slechts ongemerkt getuige te kunnen De koningin van Engeland heeft generaal Wolseley en admiraal Seymour tot pairs be noemd met den titel van baron wegens de diensten door hen in Egypte bewezen. Hun naam en den naam, dien ze zich gemaakt heb ben die anders bij dergelijke verheffingen door de koningin dikwijls door een anderen vervangen wordt schijnen ze dus te zullen behouden. De quaestie van het Suez-kanaal zal weldra in Engeland ernstig ter sprake komen. Een der voornaamste reeders van het Noorden van Engeland het parlementslid Palmer, heeft onlangs in de kamer van koophandel te New castle ten sterkste het maken van een /nieuw en zuiver Engelsch" kanaal aanbevoleneen werk, dat volgens hem voor betrekkelijk weinig kosten uitgevoerd kan worden. Ook de Times is van dat gevoelen en zegt rondwegdat het bestaande kanaal Wwat ver ouderd" is. De Pall Mall Gazette verklaart het onvoldoende, en zegt, dat het dubbel zoo br< ed als nu nog nauwelijks aan de eischen van het verkeer zou voldoen. wDe schepen," zegt zij z/hebben veertig uren noodig om door een kanaal te komen dat zij in zeventien uren konden passeeren. Ook het bestuur eischt meer on kosten dan noodig is. Vroeg of laat zal het in 't belang van den wereldhandel tot een schikking moeten komen als die waarbij de in de Sond te betalen rechten werden afgeschaft." Te Broughtonlanedrie mijlen van Shef field is een goederentrein in vaart op een ko zijn wanneer de rechter aan zijn //delicaat wildbraad" bezig was. Maar wat beteekent het ook. Het zal hem als suiker smaken want hij weet er niets van. Lieve God wat wordt er niet al gegeten en als^ we veelal wisten waar het van daan kwam dan zou ons het hart in het lijf om draaien. Den tweeden dag daarna ontving hij van den rechter een klein briefje //Waarde vriend Gij zult me zeer verplichten wanneer ge morgenmiddag een delicate wildbraad met ons wilt komen gebruiken. Voor goeden wijn is gezorgd. tt. Schroder." Jawellachte de heer Belrath toen hij het briefje las dat heb ik al gedacht en dat ontbreekt er nog maar aan. Hij ging naar zijn schrijftatel en schreef //Waarde rechter Het spijt mij waarlijkdat ik uw vrien delijk aanbod van de hand moet slaan maar juist voor eenige oogenblikken ontvang ik een andere uitnoodiging. Een anderen keer dus Uw oude vriend Belrath." Zoo zeide hijterwijl hij het blad in het couvert deed en er een adres op schreef ik wilde bij Schutte bedanken maar nu blijft mij niets over dan daar heen t© gaan om dat ramp zalige wildbraad te ontloopen. Snel schreef hij nog een paar regels aan Schutte en liet die door den bediende wegbren gen terwijl hij de dienstbode naar Schroder zond om alle mogelijke vergissingen te voor komen. De heer Schutte was evenals Belratheen lentrein geloopen zonder dat het 't verlies van menschenlever.s ten gevolge had, ofschoon zes geladen wagens uit de rails geworpen werden. J Het tentoonstellingsgebouw te Sidney is geheel en al afgebrand. De schade wordt op 500.000 pst. geschat. Bij Oldham is een spoorwegtunnel gedeel telijk ingestort. Er moeten herstellingen gedaan worden aan het gewelf en een deel van de stellages zakte in. Er werd niemand gekwetst, maar het ongeval had ernstige gevolgen kunnen hebbep want er was een trein uit Mumps in aantochtdie echter nog juist bijtijds gewaar schuwd werd dat de weg versperd was. In een weg bij Hinckley in het Engel- sche giaafscliap Leicesterheeft onlangs een kwaadaardige ezel een knaapjedat met het hoofd tusschen de stijlen van een hek beklemd was geraakt, een zijner wangen tot op het been toe afgebeten. Bijna alle Duitsche bladen hebben Zaterdag artikelen gewijd aan den 20sten verjaardag van Von Bismarck's optreden als minister. Liberale en conservatieve organen zijn eenstemmig in hun lof en waardeering der dienstendoor den stichter van het Duitsche rijk aanzijn vaderland bewezen waarbij de liberale bladen evenwel niet verbloemen dat de binnenlacdsche en occono- mische staatkunde van Von Bismarck volstrekt niet naar hun smaak is. Keizer Wilhelm schreef aan zijnen staatsdie naar dien dag een brief van gelukwensching en dank. Z. M. uit daarin den wensch dat de kanselier tot het einde zijner dagen zal mogen voortgaan met de kroon te dienen in de be trekking die hij vervultjadat hij zijn ambt nog onder de regeering van keizer Wilhelm's opvolger zal mogen waarnemen. Omtrent de verongelukten bij het spoor wegongeluk te Hugstetten heeft men nu stellige opgaven. Vijf-en-zeventig personen werden ter stond gedood of overleden later aan hunne wonden. Voorts bekwamen 95 personen ernstige oud jonggezel, die uitermate veel van een goede tafel en een uitstekend glas wijn hield en Bel rath een kenner van beide zakenbezocht daarom Schutte niet ongaarne. Bovendien had den zij des avonds altijd een partij whist. De heer Schutte dineerde gewoonlijk tamelijk laat, omdat hij gaarne op zijn gemak aan tafel zat en na den maaltijd er niet aan dachtnog iets te werken. Zijne kleine diners duurden altijd minstens twee uren en hij zeide vaak, dat hij niets aangenamer vonddan de koffie bij lamplicht te drinken. Bij Schutte was inderdaad een klein maar uitgelezen gezelschap van heeren verzameld, van welke ieder minstens tweesommigen vijf rid derorden in hun knoopsgat droegen. Er was er ook geen enkele onder, die geen deftigen titel droeg. De spijzen waren excellentde kok had zijn Dest gedaan en truffelpastijenragouts en allerlei vreemdnamige gerechten volgden elkaar op. De gastheer was daarbij in den besten luim en scheen den wijn duchtig aan te spreken. Frank rijk, Italië, Griekenland en zelfs de Kaap de Goede Hoop hadden hun aandeel in den wijn moeten leveren. Maar mijn waarde riep Schutte over tafel tot zijn vriend Belrath gij drinkt niet. Wat beteekent dat? De wijn wordt warm in uw glas. Mijn waarde Schuttesprak Belrath, men kar. niet alles tegelijk doen en ge ziet ik ben met eten bezig. Uw gebraad is het beste, wat ik in mijn geheele leven geproefd heb. Aha smaakt ze u lachte de oude heer, ja ik moet ook bekennen in lang heb ik zoo iets lekkers niet gegeten. Het is een geschenk van den rechter Schroder een reebok, waar van hij mij gisteren een deel heeft geschonken. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 1