Rant en Bink, N, Van Well-Dumoulin. fl ÏOOO. A. J. RANT, HUIS Zondag 3, Maandag 4 en Dinsdag 5 December a. s. MAGAZIJNEN TER MEUBILEERING. G. J. SCHEEFHALS. Wolberichten. Bericht van Inzet. Puike Aardappelen. Bericht van Inzet. P. C. A. KUIJPERS, ST. JNTICOULlA-AS, Komt dus spoedig een kijkje nemen! Het Geïllustreerd Politie-Nieuws, sBOSCH, Kerkstraat 65 en 66. puike AARDAPPELEN verkoopen: W aalwijk. Markt Waalwijk. WILLEM CQPPENS. Lena Van Andel, op Woensdag 4 December 1882, Binnen eenige dagen ontvangt ondergeteekende eene GROOTE LADING voor matigen prijs. op Woensdag 29 November 1882, Vrijdagen 1 en 15 December 1882, met ruim achterhuis, zolders, kelders, De kaart wordt voor het volle bedrag in betaling genomen voor gedane inkoopen. Komtziet en overtuigt uer is van alles wat en voor ieder wat. De goedkoopste Geïllustreerde Courant in Nederland is zonder twijfel Amsterdam, Molsteeg 12. E. F. EDEN. MEUBELEN in alle Houtsoorten. Tapijten Meubelstoffen, Behangselpapieren en verdere Behangersartikelen Bedden, Matrassen en Dekens. Meubileering van geheele gebouwen. Speciale inrichting voor verhuizing. gelukken den dader L. Lommers koopman te Tilburg, te arreateeren. Er schijnen gegronde vermoedens te bestaan dat L. niet onbekend is met de veelvuldige aanrandingen welke in het vorige jaar in die streken hebben plaats gehad. Hij is gevankelijk naar Breda overgebracht. Te Eindhoven is dezer dagen de brieven gaarder uit Luiks-Gestel gevankelijk binnenge bracht en naar 'sHertogenbosch overgebracht. Hij wordt beschuldigd gelden verduisterd en op lichterij gepleegd te hebben. De brievenbesteller B. te Maastrichtbeschul digd van f 33 op het post kantoor aldaar te hebben ontvreemd heeft zijn schuld niet alleen bekend maar ook beleden dat hij zich de gel den van een postwissel heeft toegeëigend en voorts een brief achtergehoudenwaarin zich twee tienguldenstukken bevonden. Hij zal eerdaags r.aar den proc-generaal bij het hof te 'sHerto- gen bosch worden verwezen. De Berg-Markische personentreindie Zondag avond omstreeks 7Va ure van bet station Venloo vertrok liep door het verkeerd stellen van den wissel op een verkeerde lijn waar een locomotief stond te wachten. Door de bot sing werden beide machinen zeer gehavenden brak een reiziger een arm. Zondag voormiddag heeft te Raamsdonk een verschrikkelijke gebeurtenis plaats gevonden ten huize van den landbouwer J. P. Terwijl deze naar de kerk was en zijne zuster te huis bleef, is een persoon of zijn meerdere personen (dit is nog onbekend) het huis binnengekomen en hebben de zuster zoodanig mishandeld dat men voor haar leven vreesde. Al de wonden schijnen toegebracht te zijn met een groot stuk hout, hetwelk in het vertrek is gevonden, waarna de daders de sleutels uit haren zak hebben genomen en daarmede het kabinet hebben geopendwaaruit alles door het vertrek lag verspreid. Aaneldswaardisjjpapier en specie schijnt on geveer f 200 vermist te zijn. De broeder vond bij zijne tehuiskomst zijn zuster op den grond liggen onder een laken hetwek over het lichaam schijnt geworpen te zijn. De politie was onmiddellijk ijverig in de weer om een onderzoek in te stellen en er bestaat gegronde hoopdat zij in hare pogingenom den dader te achterhalen zal slagen. Er bestaat vermoeden tegen een persoon die Zondag voormiddag aan het veer te Waspik is overgezet. De toestand van de gewonde zuster van P. was 'gisteren Dinsdagiets minder ongunstig zij moet reeds te kennen hebben gegeven dat zij den dader zou herkennen als zij hem zag. Door sneeuwjacht en duisternis overvallen kon in den avond van den 15en dezer een man van 68 jaren te Ochten zijne woning niet terug vinden, die hij verlaten had om winkelwaren te halen. Hij verdwaalde in een weideveld en werd den andere ochtend door zijn broeder dood te ruggevonden. Zaterdagavond had te Slikkerveer een 15 jarig jongeling werkzaam aan de scheepstim merwerf van de heeren Bothoff Gravenstein het ongeluk te struikelen en van boven neer van een in aanbouw zijnde ijzeren schip te vallen. Hij overleed Zondag ochtend aan de gevolgen. Een hevige brand is Maandag middag tegen half een te Amsterdam uitgebroken in de uit gebreide magazijnen \an de firma H. Van Bree- raen r staande naast de Ned. koninkl. beiersch bierbrouwerij. De magazijnen waren geheel ge vuld met hooi en haver hoofdzakelijk bestemd voor de Amsterdamsche rijtuigvereeniging en zijn geheel een prooi der vlammen geworden alleen werden gered de zeven paarden, door het aldaar aanwezige werkvolk. Zaterdag namiddagtoen de trein uit Oss naar den Bosch reeds in aantocht was, reed een boer met kar en paard over een nabij gelegen overweg, die nog niet afgesloten was. De vrouw van den spoorwegwachter hef gevaar bemerkende, ijlde toedoch kon het niet meer voorkomen dat de kar door de locomotief gegrepen en een eind weegs weggeslingerd werd. De boer be kwam geen letsel en ook het paard bleef behouden, doch de vrouw van den wachter werd door een stuk van de kar getroffen en ernstig gekwetst. Het wachthuisje werd eenigzins beschadigd. Men meldt uit 's Hertogenbosch dd. 20 dezer Het water is reeds tot 5.35 meter boven A. P. gestegen. Voor de sluis te Crevecoeur staat een verval van 50 centimeter. Blijkens de heden ochtend van den waterstaat omvangen berichten werkt de Beersche Maas over de geheele lengte met 33 centimeterde Baardwijksche overlaat met .30 centimeter en de overlaat te Bokhoven met 79 centimeter. Men meldt uit Heusden van 20 Nov. De peilschaal teekent 4.95en nog steeds blijft het water wassende. Telkens ziet men groepjes dorpsbewoners met angstige bezorgdheid zich naar Heusden spoeden, om naar de hoogte van het water te informeeren. Verleden jaar bij de doorbraak van den Kuikschen dijk, heeft het water een wiel in het dorp nagelaten van een kolossale afmeting. Het water in deze wiel wordt allengs hooger zoodat het een zekerheid is dat de nieuwe dijk al meer en meer water doorlaat. Niet ten onrechte bestaat er dus vrees, dat deze dijk opnieuw door zal breken. Men zal nu een dijk om de wiel leggen doch eerst a. s. Zaterdag wordt dit werk aanbesteed. Men meldt ons uit 's Hertogenbosch van 21 dezer: Het water is alhier sedert gisteren nog 13 centimeter gewassen de stand bedraagt reeds 5.48 meter boven A. P. De heden morgen ontvangen berichten luiden echter gunstig. De Baardwijksche overlaat werkt met 36 centimeter. Aan de sluis te Crevecoeur is de stand van het water aan de Maaszijde 5.93 en aan de Dieze- zijde' 5.46 meter boven A. P. Uit Nijmegen wordt van 1 uur Dinsdag namiddag geseind De Waal is leeds 10 centimeter gevallen, ten gevolge waarvan de waterstand weder beneden merk 3 is gedaald en de stoombooten wederom naar Rotterdam konden vertrekken. Uit Maastricht van Dinsdag middag 12 uur Het water blijft hier en in Belgie vallende. Stand 45,53 of 17 cM. val. Utt Grave van Dinsdag namiddag 1 uur Stand der rivier 10.70 val 0.02. Aan Pegel- brug 9.35 was 0.12. De Elftweg is met 85 cM. overstroomd. De Beersche overlaat werkt nog over de volle lengte met 33 cM. Wind WNW.; weer goed. Barometer rijzende. LONDEN20 Novemb. Heden wordt de 4de en laatste veiling in dit jaar van koloniale soorten geopend. Ze zal duren tot 13 December. De voor die veiling bestaande hoeveelheid wordt op circa 145,000 balen geraamd als volgt Nieu. aanv. Oud voorr. Zeilende. Sydney 17,694 b. 9,500 b. 5,868 b Port Philip 15,664 11,800 9,544 V. Diemsnsl. 816 100 Adelaide 10,460 1.400 4,830 n Swan River 40 ,t N. Zeeland 13,003 5,500 1,000 Kaapsche 20,381 9,700 8,000 Totaal 79,058 38,000 29,242 waarvan 300 balen Australische en 8000 b. Kaapsche naar het binnenland zijn verzonden. In bovengenfélde partijen zijn circa 30,000 balen nieuwe Adelaide, Port Philip en Sydney wol begrepenwaarvan een gedeelte onder weg is met stoomschepen, die wellicht niet bij tijds zullen aankomen. Ofschoon de handel niet zeer levendig was, werden er in den laatsten tijd door de binnenlandsche fabri- ken meer inkoopen gedaan van koloniale soorten. De berichten uit Duitschland lui den bevredigend, en zijn zoowel daar als in Frankrijk en den Elzas de fabrieken druk aan het werk. De vraag veor consumptie belooft tot Februari goed en zelfs grooter te zijn dan het betrekkelijke gering aanbod van sommige soorten, vooral indien het koude weder den verkoop van wintergoederen in de hand werkt. Heden behaagde het den Almachtige, aan Wien ook leven en dood onder worpen zijn, mijne innig geliefde echt- genoote in den ouderdom van 66 jaren tot zich te nemenzoo kalmonderworpen en gelaten als haar levenwas ook haar sterven. Allendie de overledene in hare stille, christelijke deugden hebben leeren kennen, zullen eenigszins kunnen be seffen wat ik en mijn aantal kinderen en kleinkinderen in haar verliezen. L. VAN DER KOLK. Besoijen, 15 November 1S82. Algemeene kennisgeving. DE NOTARISSEN te Waalwijk maken bekend dat de vaste goederen te Drongelen zijn ingezet en gehoogd; KOOP I. Oudewaag ingezet op f 5500. KOOP II. Aalsveld op f 5600. Toeslag ten herberge van J. A. VAN SCHIJNDEL te Baardwijk 's avonds 7 uurtot welken dagde ver hooging openstaat. WAALWIJK. gedaan. Een hoogst gewichtige uit vinding heeft de scheikun dige dokter L E F RIE S Dezelve bestaat in een DE NOTARIS te Waalwijkmaakt bekend dat is ingezet het vaste goed te Waalwijk toebehoorende aan A. S. DUQUESNOIJ op f 1500. De kinderen J. LANSMAN op f1300. Den heer D. VAN STEENES op f1700. Toeslag in het Hotel VERWIEL te Waalwijk s avonds 7 uur, tot welken dag, ten kantore van genoemden Notaris, verhoogingen worden aangenomen. welke binnen drie dagen zonder de geringste pijn ieder eksteroog met den wortel voor goed verwijdertwaarvoor de uitvinder voor zoover garandeert, dat hij een ieder die na het gebruik dezer tinctuur nog eksteroogen heefteene premie van fl 1000.contant betaalt. Met recht kan dan ook beweerd worden, dat dit het eenige middel is, dat met gunstig gevolg kan worden aangewend. Prijs per flaconincluis penseel en ge bruiksaanwijzing fl 1, Depots voor Amsterdam bij de Heeren F. NIEMAN, Utrechtsehestraat 24, en. D. PAPO, Kalverstra at 230, bij de Munt. 160 Notaris te Drunen, zal aldaar op telkens des avonds 6 urein het openbaar Voor mejuffrouw de wed. AASEN. Onder Drunen. Een kapitaal, voor alle doeleinden geschikt, schuurtje, erf en grooten tuin, staande en gelegen op den besten stand in de kom van het dorp, kadaster sectie A., no 659, groot samen 17 aren 30 centiaren. Terstond te aanvaarden. Inlichtingen geeft Notaris KUIJPERS voornoemd. Bij deze heb ik de eer het geachte publiek van Waalwijk en om streken mede te deelen dat de St. NIKOLAAS-ETAL AGE gereed is. Zij is dit jaar buitengewoon uitgebreid en bevat alles, wat ik aan Fransehe Engelsche en Duitsche galanteriën, kinderspeelgoederen surprisencadeaux enz., het schoonste heb kunnen krijgen. Er is echter ook gezorgd voor minder kostbare goederen, zoodat IEDEREEN, van eiken stand der maatschappijbij mij iets van zijn gading zal kunnen vinden. Niemand uitgezonderd, armen en rijken, kleinen en grooten, dikken en dunnen, goeden en kwaden, allen hebben VRIJEN TOEGANG uitgenomen op de drie vol gende dagen Op die avonden wordt de winkel om 5 uur 'gesloten en heeft men alleen toegang op vertoon van eene kaart, die tegen betaling van 50 Cent verkrijgbaar is. jW* Kinderm worden op bovengenoemde avonden in geen geval toegelaten, Ieder weldenkende zal begrijpen, dat ik tot dezen maatregel heb moeten besluiten tengevolge van de beperkte ruimte, waarover ik voor de etalage te beschikken heben ook om het misbruik dat, vooral de laatste avonden, gemaakt wordt door nieuwsgierige grappenmakers, die zelf niet koopenmaar anderen daarbij nog hinderlijk zijn en hen beletten naar genoegen hunne keuze te maken. Voor 't gemak van mijne geëerde begunstigers lietrik bedoelde bepaling moeten maken. dat thans Woensdags en Zaterdags verschijnt met twee of meer platen, in ieder nommer, betrekking hebbende op de voornaamste gebeurtenissen, die in den loop der week plaats vonden. Alle belangrijke zaken op het gebied van JUSTITIE en POLITIE worden zoo uit gebreid mogelijk, meest volgens officieele bronnen, meegedeeld. KEURIGE EEUILLEIONS met PLATEN enz. enz. De abonnementsprijs is voor Amsterdam fl.voor alle andere steden franco thuis f 1.15 per drie maanden. Zij die zich nu ahonneeren ontvangen de nommers tot het begin der volgende maand gratis. NB. Abonnementen worden ook door alle boekhandelaren en postdirecteuren aange nomen.

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3