W. Timmermans Zonen, een Eerste (Hnlp)onderwijzer, een bekwaam LOO ERSKNECHT, fl ÏOOO. A, VI&®!® Steenhouwer. - 's- URBDIS-PILLIN ilberg-ïan Bee, Wolberichten. Leerlooiersknecht. Schoorsteenmantels. J1 Handelsberichten. 1) V E RTEN T f K \/v C. H. De Jong. Fabriek en Magazijn MARMEREN de "Wed. Kuenen Zn. STAAT VAN BRIEVEN Wij nemen dientengevolge geen ongezegelde kwitantiënwissels, assignatiën of ander handelspapier meer aan, dat na 31 dezer vervalt, terwijl wij evenmin na dien datum op ons getrokken papier of voor onze rekening op Bankplaatsen betaalbaar gestelde wissels of do- miciliatiën betalen, die niet van behoorlijk zegel overeenkomstig de wet zijn voorzien. Het treurige ongeval te Vught waarvan wij reeds melding maakten, heeft nog twee offers geëischtzoodat het aantal dooden door het om vallen van een reuur en een stelling van de nieuwe kerk tot 8 gestegen is. De beide andere gewonden die evenals hun makkers onder hot puin begraven werden hoopt men in het leven te behouden. Uit Berlikum wordt gemeld Binnen zes dagen zijn uit dit dorp niet min der dan 13 tjalken gemiddeld met 800 heet. inhoud beladen met aardappels koolrapen en wortels naar Holland vertrokken. Bovendien zijn er nog belangrijke hoeveelheden met kleinere schepen en veerschepen vervoerd. Bij vonnis van de arrondissements-recht- bank te Tielis de schoenmaker H. P. B. ver oordeeld tot eene geldboete van 110 wegens uitoefening van de veeartsenijkunst, zonder daartoe bevoegdheid te hebben. Hij hadzooals destijds werd vermeldbij ingezetenen aldaar tegen ontvangst van belooning, varkens die aan de zoogenaamde „wrang,, lij dende waren ter genezing in behandeling ge nomen door de zieken met een schoenmakerselst in de achterdeelen te steken en in de daardoor verkregen openingen kruiden te doenen ze daarna ecnige malen te wasschen met groene zeep en wateralles volgens hem uitmuntende veeartsenijkundige voorschriften. Aan onderscheiden ingezetenen van Kampen is een schotschrift te huis gestuurd vol belee- digende opmerkingen aan het adres van eenige raadsleden aldaar. Het is uit verschillende plaatsen verzonden en draagt noch den naam van den schrijvernoch dien van den drukker, een vergrijp waartegengelijk men weetart. 288 van 't wetboek van strafrecht straf bedreigt. Donderdagnamiddag omstreeks drie ure waren verscheidene schepen in den mond van den Keteldie om den drift van het water geen zee durfden kiezen. Zij besloten voor anker t" gaan liggen en een der schippers zond twee Knechts met de boot uil om het anker te be vestigen. De boot dreef evenwel naar zee en te vergeefs beproefde men de beide opvarenden te redden. Niemand had den moed om het waag- siuk der redding te wagen, hoewel de rijksschuit en een stoomboot ter plaatse aanwezig waren. Gelukkig dat de postschipper W. Romkes van Urk uit zich in zee waagde en het geluk had de afgematte menschen te redden. Terwijl Zaterdagmiddag de werkster bezig was het kantoor van den westmolen te Schiedam schoon te makenverwijderde zij zich een oogenblik om in haar woning een schuier te halen. Van die gelegenheid maakte een reizend koopman gebruik om het kantoor binnen te «loipen en pogingen aan te wenden om de brandkast te openen. Juist was hij daarmede bezig, toen de werkster terugkwam en deze hevig ontstellendeterstond hulp in riep. üo- genblikkelijk suelden eenige knechts toe, die den koopman aan de politie overleverden. Hij bleek een ingezetene van Dordrecht te zijn. Te Boekei (N. B.) is de lSjarige jonge ling J. M., die met kar en paard huiswaarts keerdebij ongeluk gestruikeld waardoor hem een der wielen over het lichaam ging. De on gelukkige was onmiddelijk dood. De herbergier A. Goossenste Netersel' (N. Br.) in wiens woning de beruchte Mathijs de Bond 's nachts was binnengesloopen en ge arresteerd werd is tengevolge van den schrik overleden. Door een onbekende oorzaak is het huis met schuur en stallen van den koopman J. Niemans te Beesel (Limburg) door brand ver nield. De meubelen de manufacturen het hooihet stroo en akkergereedschappen werden mede een prooi der vlammen. Alles was verzekerd Uit Sloten (Noord-Holland)meldt men onsHet schrijven van brandbrieven schijnt men ook in deze streken te beginnen. Althans een onzer ingezetenen woonachtig in den Grooten IJpolderheeft een brief ontvangen waarin hij wordt uitgenoodigd op een aangewezen plaats een bedrag van f 200 af te geven. Wanneer hij in gebreke mocht blijven dan zullen zoo luidt de vriendelijke aankondigingeenige man nen met een bloedhond op hem afkomen enz., enz., enz. Natuurlijk heeft de gearressteerde den brief in handen der justitie gesteld. Zondag avond ontstond cr te Roermond een hevige twistwaarbij geducht met een mes werd gewerkt. Zekere G. verwondde daarbij zijne vroegere minnareshaar toestand is niet buiten gevaar. Zij heeft een messteek in der; linker schouder en eene messnede aan den linki r pols gekregen. De dader is gevlucht. Door de duisternis misleid liep Zondag avond te Nijmegen een man met name A. S bij de Grootestraataan wier voet de Waal nog stroomtte water en werd weldra met den fei len stroom medegesleurd tot nabij de veerplaats alwaar hij tegen eene brugleuningdie diep on der water staat werd geslingerd en daarin vast bleef zitten; spoedig kwamen een paar mannen hem uit dien hachelijken toestand redden. Hij had zijn bewustzijn reeds verloren. Door spoedig ingeroepen geneeskundige hulp gelukte het zijn levensgeesten weder op te wekken. Zijn toestand blijft evenwel nog zorgwekkend. Zondagavond is de locomotief van den laatsten Holl. en Belg. trein op de brug bij Arnemuiden door het springen van een rail ontspoord, waardoor de weg versperd werd. On gelukken hadden niet plaais en de reizigers werden met intusschen van Vlissingen aangevoerd materieel op hunne bestemming gebracht. Zekere C. werd door de Geldersche Credietvereeniging te Utrecht wegens schulden gegijzeld doch wist uit de gevangenis te ont snappen. Nu heeft die Credietvereeniging een eisch tot schadevergoeding ingesteld tegen den Minister van Justitie. Verleden week had te Utrechtin navol ging van hetgeen elders is voorgevallenhet onderstaande plaats. Een Arasterdamscke ven ter deed alsof hij op de Gracht een kwartje vondzoodat een buitenman dit zag. Beiden kwamen over een het gevondene te deelen. De eerste wilde er sigaren voor koopen doch de laatste stelde voorer een borrel voor te gaan drinken. Dit viel in den smaak vaü den vinder. Beide gingen op weg naar een kroeg en kwamen er een voorbijwaarop de vinder het bezoek daarvan afried, omdat de je never er duur en slecht is. Samen kwamen zij in de herbergwaarvan de vinder wist dat de drank er goed en goedkoop is; doch toevallig vinden zij daar twee bezoekers die bezig zijn kaart te spelen om geldwaaraan de vinder onmiddelijk deelnam en f 5 wint. De buitenmanop zulk een buitenkansje naijverigbpgint ook met die lieden aan het spel van 3 kaarten deel te nemen en verliest in vijf minuten tijcis een inzet van f 5 en daarna twee inzetten van f 50 elk. Toen hij in zulk een korten tijd f105 verloor, verliet hij de tapperij en begaf zich op weg naar de politieom die daar mede in kennis te stellen doch komt on derweg een agent tegen die met eenfge zijn r kameraden het geluk had. een der spelers op te sporen aan het Rijnspoorweg station aldaar op het punt dat de behendige speler met den trein naar Amsterdam zou vertrekken. Voor ongeveer twee jaar werd te Am sterdam een nachtwacht vermistdie later dood uit het water werd gehaald. Men maakte allerlei gissingen daar de man zich niet aan sterken drank te buiten ging en ook niet kortzichtig was. Er kwam echter niets aan het licht en men dacht dus dat de man door slaap overmand te water was geraakt. Zondagavond kregen twee echtelieden woorden met elkanderhetgeen zoo hoog liep dat de vrouw haar man verweet den nachtwacht te hebben verdronken en dat wel door hem eerst een zak over het hoofd en hem daarna te water te hebben gegooid. Toen dat ter kennis van de politie werd gebrachtheeft zij man en vrouw voorloopig in hechtenis genomeu. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de le helft der maand November 1882. Van het hulpkantoor. Drunen. Van BuulWaspik. Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomon worden. De Directeur, BAGGERMAN. LONDEN9 December. Wol. De op 21 November geopende laatste veiling van koloniale soorten in dit jaar liep zeer geanimeerd af. De slotprijzen toonen eene vrij algemeene verbetering aan bij de oponingsnoteering. Goede Sydney en Port- Pkilip vrij langstapelige merinos kam wol alsmede de betere qualiteit scoured machinaal gewasschen en kamwol zijn 1/2 aid. hooger dan in bet begin. Ofschoon de vette soor ten, uit vorige veilingen overgehouden, niet altijd den kostenden prijs konden opbrengen, bedongen deze nochtans ten volle hunne intrinsieke waarde, aangezien de qualiteit is achteruit gegaan. Naar nieuwe Port Philip, Sydney en Adelaide was goede vraag en de prijzen komen iets hooger te staan dan van de oude scheering. Fraaie Crossbreds bleven voortdurend zeer gezocht tot vaste prijzen, terwijl lang stapelige en zeer ordinaire Lincoln, alsmede gebrekkige scoured dito tot de laagste noteering der vorige veiling dikwerf weinig gewild waren. Voor fraaie en goede Austr. lamswol moesten, wegens de groote schaarschte, de hoogste prijzen van September worden aangelegd courante dito bleven onveranderd en de gebrekkige, die vrij ruim voorhanden zijn, trekken in den laatsten tijd meer atten tie. Ondanks den ruimen voorraad van Kaap- sche bleven de betere soorten scoured van werkelijk fraaie qualiteit alsmede goede vette wol, hoog in prijs Vette en scoured waren in de ordinaire qualiteiten mede veel voor handen en in den laatsten tijd moeielijker van de hand te zetten. Gedurende de geheele veiling bleef het aantal koopers uit het binnenland grootin de 2 e helft was het buitenland ook beter vertegenwoordigd. Men berekent dat 60.UÜ0 balen voor uitvoer zijn genomen. Kaapsche bood eene zeer ruime keus aan, doch van Australische was deze beperktde qualiteit van deze laatste is op weinige uitzonderingen na, minder goed dan vroeger. De vette wol was zwaar en zachter, doch vrij lang. Van de aangeboden 106,941 balen Australische en 28,576 Kaapsche, te zamen 135.517 balen vonden 120.198 koo^ persvan de opgehouden hoeveelheid kwamen sedert nog verschillende honderde balen ter afdoening. Hetgeen van den ouden voorraad verkocht werd bestaat bijna geheel uit merinos kamwolen is er thans in de voor uitvoer geschikte qualiteit bijna niets meer voor handen. De veiling van ordinaire soorten zal in Januari gehouden worden. GORINCHEM, 11 Dec. Men besteedde voor: ristarwe f i0,00 10.25 inl. rogge f7,00 a 7.25 buitenl. dito t 0,00 a 0.00 gerst f5.75 a 6.25, haver f3.75 4.10 beste kook- erwten f 9 00 a 9.50beste mestingerwten f 0,00 f 0.00 duivenboonen f 5.75 8.00 paardenboonen f7.00 a 7.25 lijnzaad f 10.00 10.25, alles naar qual. en per heet. le qual. Kalfkoeien f240 330. 2e f000 èt 000. Kalfvaarzen f160 a 230. Varekoeien f000 000. Guiste vaarzen f000 a 000. Melkkoeien f 160 250. Hokkeling ossen f100 130. stieren f 00 k 000. Graskalveren f 40 80. Nuchtere kalveren f 8 14. Varkens eenigszins zware op lev. 48 üt 50 cent, minder zware cent per kilo, fokvarkens van 6 8 weken f0.0 per stuk. De prijs der goeboter was f0.7G 0.73. Kipeieren fl,90 2.10 de 26 stuks. Aangevoerd waren 110 koeien, 4 nuchtere kalveren, 8 vette varkens, 80 biggen. ROTTERDAM, II Dec. Vlas. Op het land ging er gedurende de week belangrijk meer om dan tot dusver het geval was. Heden werden ongeveer 46,000 steen aan onze markt te koop aangeboden, die door de hoogere eischen der houders slechts langzaam koopers vonden tot vorige prijzen. 12 Dec- Beestenmarkt. Aangevoerdpaard 18runder- ren 1161, vette graskalv. 134, nuchtere kalveren 7. fchapen of lammeren 252, varkens 484 biggen 219, bokken of geiten 3, De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 90 a 00 ct. 2e kw. 72 a 00 ct. 3e kw. 52 a 00 ct. Kalveren: le kw. 120 a00 ct.2de kw. 100 a ct.3de 00 kw. a 00 ct. Schapen: le kw. 95 a 00 ct., 2e kw. 00 kOOct 3de kw. 00 a 00 ct. Lammeren le kw. 00 a 00 ct., 2e kw. 00 a ct 3de kw. 00 a ct. Varkens: le kw. 49 a 50 ct., 2ekw. 00 a 00ct. 3e kw. 00 a 00 ct. per kilo. Zijdie iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen den. Heer CHRISTIANUS ADRIANUS TOS, in leven gasfabrikant en metaalgieter, te Waalwijk en aldaar op 5 December laatstleden overleden, worden verzocht daarvan OPGAVE en BETALING te doen ten kantore van Notaris RANT te Waalwijk, voor of op 1 Januari 1883. fTlengevolge de met 1 Januari a. S. in werking tredende wet op het recht van zegel van 11 Juli 1882, (Staatsbl. no 93), worden nieuwe bepalingen in het leven ge roepen omtrent het zegelrecht, waaraan kwi- tantiën wisselsassignatiën en alle ander handelspapier zijn onderworpen. Bij gehouden overleg omtrent de toepassing dier wet is de noodzakelijkheid gebleken, dat alle kassiers zich daaraan stipt be- hooren te houden. Wanneer niet het tegendeel op de wissels, in het endossement, of op andere wijze blijkt, beschouwen wij alle handelspapier als met order van protest afgegeven. Alleen voor papier, binnen 8 dagen vervallende, onverschillig de hoegrootheid der sommen, wordt het zegel berekend tegen een vast recht van 5 cents, terwijl alle ander papier gezegeld moet worden volgens de be palingen der wet, in deze courant nader om schreven waarnaar wij zoo vrij zijn onze rekeninghouders en verdere belangstellenden te verwijzen. WAALWIJK 9 December 1882. Kassiers en Handelaars in Effecten. Zoo spoedig mogelijk wordt te Waalwijk, N.-Br., wegens benoeming van den tegenwoor- digen titularis tot hoofd der School te Raams- donk, GEVRAAGD in het bezit der hoofdakte en akten voor Fransch en Duitsck. Wiskunde strekt toj aanbeveling jaarwedde f 1000. Stukken worden spoedig ingewacht, uiterlijk voor den 20 December a. s. bij den Burgemeester. Er wordt GEVRAAGD om met Fe bruari of vroeger in dienst te vreden, zijn vak geheel verstaande. Hoofdvereischten zijn touwerij en het vleeschen. Men verlangt iemand genegen om, bij wederzijdsch bevallen, voor vast te blijven. Adres met franco brieven, onder letters H.R., of in persoon bij den uitgever dezer courant. bij kost en inwoningliefst P. G. Loon naar bekwaamheid. AdresSchoenfabriek te Leiden, gedaan. Een hoogst gewichtige uit vinding heeft de scheikun dige dokter L E F RIE S Dezelve bestaat in een welke binnen drie dagen zonder de geringste pijn ieder eksteroog met den wortel voor goed verwijdertwaarvoor de uitvinder voor zoover garandeert, dat hij een ieder die na het gebruik dezer tinctuur nog eksteroogen heefteene premie van fl 1000.contant betaalt. Met recht kan dan ook beweerd worden, dat dit het eenige middel is, dat met gunstig gevolg kan worden aangewend. Prijs per flacon incluis penseel en ge bruiksaanwijzing fl 1,— Depots voor Amsterdam bij de Heeren F. NIEMAN, Ubrechtschestraat 24, en D. PAPO, Kalverstraat 230, bij de Munt. van bereid volgens het ECHTE recept van zi;u zeer nuttig tegen ongesteldhe den der Maag, heilzaam voor de Spijsverteering, uitmuntend tegen de Gal, Scherpte in 't bloed en Huiduitslag, zacht Laxeerend en Slijmafdrijvend. 877, Ct. de doos verkrijgbaar te Waalwijk alleen bij Tilburg. J. H. VAN GIL8. Besojen. Van Delft v. Heinsb. Bussen. Wed. van Dijk Zn. Geertruidenberg. Koene Severijns. 's Gravemoer. G. Bijl. Beusden. Malingré. Loonopzand. L. v. d. Hn. Sprang. A. G. G. Oosterling Woudrichem. Wed Otto. Waspik. M. Muscus. Wijk J. J. Aitton. en in de bekende depots in andere plaatsen. Men wachte zich voor namaaksels Elk doosje is gelakt en gestempeld met de handteekening van de vervaardigers Wed. KUENEN ZOON. Chemisten'

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3