W. Timmermans Zonen, een bekwaam LOOIERSKNECHT, Gen [eiste (Hulp)onderwijzei, fl 1000. Een net onderhouden AARDAPPELEN, Steenhouwer, - s-t Waalwijk alleen bij J, Kuiten. 1883. VRAAGT 1883. IUWJÜS-KR1SEII in ren prijzen, N. W. STRIKKERS, Leerlooiersknecht. ERFH IJ IS, WANDGEDIERTEN, De Notaris A. J.RANT, Schoorsteenmantels. Koster's NIEUWJAARS-BRIEFKAARTEN. FABRIEK en MAGAZIJN Kantongerecht Waalwijk. Handelsberichten. Finale Uitroeiing publiek verkoopen ONTVANGEN: Fabriek en Magazijn MARMEREN ji bij ANTOON TIELEN, te Waalwijk, naar 0 Binnen eenige dagen verwacht de Onmisbare ZAKBOEKJES voor 1883. Grootestraat.^ü WA AL WIJK. NB. Heeren winkeliers genieten goed rabat. Wij nemen dientengevolge geen ongezegelde kwitantiënwissels, assignatiën of ander handelspapier meer aan, dat na 31 dezer vervalt, terwijl wij evenmin na dien datum op ons getrokken papier of voor onze rekening op Bankplaatsen betaalbaar gestelde wissels of do- miciliatiën betalen, die niet van behoorlijk zegel overeenkomstig de wet zijn voorzien. op Donderdag 28 December 1882, (SCHREUDER'S PILLEN) Ze zijn verkrijgbaar in meer dan 100 verschillende soorten, met wenschen in proza en poezie. De prijs is 3 cent per stuk; per pakje van 25 stuks, gesorteerd, slechts 50 centsof franco per post 55 centper 100 stuks f 1 50 ONTVANGENeene groote keuze in boekjes van 5 en van 10 cent, benevens de daarbij behoorende Albums. Bestelde bont- en alle andere petten worden tegen concnree rende prijzen met den meesten spoed geleverd. Utrecht had verkocht, leidde tot de ontdekking. De jeugdige booswicht ontkende aanvankelijk halsstarig, doch later beleed hij zijne schuld en wees de plaats aan waar hij de effecten had verborgen, zijnde tusschea het riet van het dak zijner woning. Woensdag namiddag Ï3 op het gehucht Overschot onder Bakel de landbouwerswoning van W. Van den Berg afgebrand. De geheele oogst is door het vuur vernield het vee en een gedeelte der meubelen zijn gered. Het huis was verzekerd bij de Bataafsche brandwaarborg maatschappij te 's Hage. De oorzaak van den brand is onbekend. Waarschijnlijk door het omvallen van een brandende petroleumlamp ontstond in een woning te Polsbroek brand. Het ongeluk trof dat zich eeu 75jarïge grijsaard in het brandend perceel bevond, die jammerlijk in de vlammen is om gekomen. De landbouw r, J. Lemmen, weduwnaar* te Horst, miste reeds lang linnen, kleeren, goud en andere voorwerpen, zonder dat hij een dader kon aanwijzen, of vermoeden op den een of ander had. Woensdag echter loste zich dit raadsel op, 'toen een groot deel van het vermiste in de kist van de 25jarige huishoudster A. S. gevonden werd, waarbij nog worst eneen flesch jenever. Nadat deze gearresteerd en gehoord was, bekende zij alles. Maandagochtend is te Leijenbroek bij Sit— tard alweder brand ontstaan len huize van den landbouwer Wotsels, waarbij meubelen, kleeren en een geit door het vuur vernield werden. Het gebouw waarin de wintervoorraad van Quels geborgen was, werd mede een prooi der vlam men. Van den laatste was alles verzekerdvan den eerste niet. Op de Rozengracht, te Amsterdam, bewoon den A. v. d. M., kantoorbediendeen P. W., klerk bij de telegraphiesamen éétie kamer. De eerste was in het bezit van eenige kleine effecten die hij in zijn boekenkast geborgen bad. Dit wist W., en de begeerlijkheidaan zucht tot vermaken gepaard werd hem te sterk. Van v. d. M.'s afwezigheid gebruik makende brak hij de kast open en nam voor een waarde van f 300 weg. Twee papieren werden te gelde ge maakt en het bedrag daarvan werd grootendeels in koffiehuizen en theaters verspild de andere vond men onder een bedstede. Toen men den diefstal ontdekt had werd W. in verhoor geno men en in verzekerde bewaring gebracht. Woensdag avond werd door een trein van den Gooischen stoomtramter hoogte van de jjzergeiterij bij Hilversum een werkman, Stokvis genaamd, overreden. De verwonding was zoo zwaardat hij als op de plaats dood bleef. De trein die Woensdagavond te 6,20 van Alkmaar naar Helder vertrok geraakte bij het afrijden van het station te Alkmaar op een verkeerd spoor en kwam in botsing met vier ledige veewagons welke bijna geheel verbrijzeld werden. De postconducteur B. werd daarbij aan de borst bezeerd terwijl vijf personen min of meer gekwetst werden. De treinen loopen nog geregeldde reizigers moeten op de plaats der botsing overstappen. De huisvrouw van zekeren v. B., te Alm- kerk, ging een praatje maken met een buurvrouw, terwijl zij haar 3 jarig zoontje bij een gloeiende kachel onbewaakt achterliet. Voorbijgangers die rook uit het huis zagen komen sloegen rle deur in en vonden het kind in volle vlam staan. Het overleed eenige uren daarna. Voor eenige weken werd in verschillende steden een biljet bezorgd waarboven stond dat het zou worden „teruggehaald" terwijl het de onderteekenirig droeg van den directeur van het postkantoor. Dit biljet bevatte eene reclame en een inteekenbiljet voor het Algemeen Handels blad. Door de Goudsche» oekhandeha-en is daarover een bezwaarschrift ingediend bij den minister van waterstaat. Dezer dagen ontvingen zij naar de Goudsche Courant mededeeltten antwoord dat bijwijze van algemcenen maatregel aan de ambtenaren wordt opgemerktdat zij zich behooren te onthouden van de verspreiding van aanbiedingen in den geest van het bedoelde biljet. Uitspraken van 14 December 1882. 1. C. van G., 'sBosch, voerwezen 2 geld boeten van f 1 of 1 dag gevangenisstraf voor elke boete. 2. 1. A. V. Bz., 2. J. B. Mz., beide te Drunen nachtelijk burengeruchtieder in eene geldboete van f 5.50 of ieder 3 dagen gev. 3. J. P., te Sprang, voerwezen, geldboete van f 1 of 1 dag gev. 4. A. B., te Waspik, overtreding brandre glement geldboete van f 1 of 2 dagen gev. 5. C. K., te Waspik alsvoor, geldboete van f 1 of 2 dagen gev. 6. J. H. van R., te Waspik, alsvoor geld boete van f 1 of 2 dagen gev. 7. A. K., te Waspik, alsvoor, geldboete van f 1 of 2 dagen gev. 8. P. A. B., te Waspik, alsvoor, geldboete van f 1 of 2 dagen gev. 9. J. K., te Vlijmen, openbare dronkenschap, geldboete van f 2 of 2 dagen gev. 10# C. vaa B., te Capelleherijk, geldbo te van f0.50 of 1 dag gev.; 11. J. van E., te Baardwijk, alsvoor, vier geldboeten van f 0.50 of 1 dag gev. voor elke boete. 12, P. van B, Jz., te Loonopzandjacht- delicl, twee geldboeten ieder van f 12 of C dagen gev. voor elke boetemet bevel tot uitlevering van het schietgeweer of betaling van f 6 of 1 dag geV.; 13. A. van O., te Sprangopenbare dron kenschap geldboete van f 2 of 2 dagen gev. 14. M. van S., te Vlijmen, voerwezen, geld boete van f x of T dag gev. 15. C. de V., te Vlijtnen, herijk, tien geld boeten ieder van f 0.50 of 1 dag gevangenistraf voor elke boete. 16. II. H., te Vlijmen, herijk, geldboete van f 0.50 of 1 dag gev. 17. VV. H., te Vlijmen, alsvoor, geldboete van f0 50 ol 1 dag gev. 18. A. van K., te Vlijmen, alsvoor, geld boete f 0 50 of 1 dag gev. 19. W. V., te Vlijmenalsvoorgelboete van f0.50 of 1 dag gev.; 20. C. van der V., te Besoijen, alsvoor, twee geldboeten ieder van f0.50 of 1 dag gev. voor elke boete. 21. E. van B., te Besoijen alsvoorgeld boete van f10 of 3 dagen gev. 22. G. de B., te Capelle voerwezen geld boete van f1 of 2 dagen gev. 23. W. van den B., te Wraalwijkruimen van een secreet op verboden tijdstip geldboete van f 3 of 2 dagen gev. 24. H. B., te Sprangvoerwezen, geldboete van f 1 of 2 dagen gev. 25. W. van I)., te Waalwijkopenbare dron kenschap geldboete van f 2 of 2 dagen gev. 26. A. K., te Sprangorde verstoring in dronkenschapgeldboete van f 5 of 3 d. gev. 27. G. van D., te Waspik, herijk, geldboete van f 0.50 of 1 dag gevangenistraf. Al de veroordeelden in de kosten en met ver beurdverklaring der in beslag genomen voor werpen. WAALWIJK, 15 December. Zoolang dè hooge waterstand voortduurt is er op onze markten weinig ainvoer van Vee te wachten. Dit neemt niet weg dat binnen- en buitenlandsche kooplieden toch van hunne gading wel op de stallen kunnen vinden. Op deze wijze werd de laatste weken veel kalf- en slachtvee verkocht, terwijl in jong en mager Vee weinig handel bestond. Het hoornvee dat heden ter markt was ruimde dadelijk tegen fiksche prijzen op. Boter aangevoerd 1235 kilo van f 1.03 a fl.18 per k. Eieren golden f7.50 de 100 stuks. Udenhout13 Dec. Aangevoerd 1607 kilogram van f 1.26 tot fl.49. Waspik, 13 Dec. Boter. Aangevoerd 450 K. G, van f 1,03 1.11. Zijdie iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan wijlen den Heer CHRISTIANUS AL1RIANUS VOS, in leven gasfabrikant en metaalgieter, te Waalwijk en aldaar op 5 December laatstleden overleden, wiens nalatenschap is aanvaard onder het voorregt van boedelbeschrijving, worden verzocht daarvan OPGAVE en BETALING te doen ten kantore van Notaris RANT te Waalwijk, voor of op 1 Januari 1883. mengövolge de met 1 Januari a. S. in werking tredende wet op het recht van zegel van 11 Juli 1882, (Staatsbl. no 93), worden nieuwe bepalingen in het leven ge roepen omtrent het zegelrecht, waaraan kwi- tantiën wisselsassignatiën en alle ander handelspapier zijn onderworpen. Bij gehouden overleg omtrent de toepassing dier wet is de noodzakelijkheid gebleken, dat alle kassiers zich daaraan stipt be hooren te houden. W anneer niet bet tegendeel op de wissels, in het endossement, of op andere wijze blijkt, beschouwen wij alle handelspapier als met order van protest afgegeven. Alleen voor papier, binnen 8 dagen vervallende, onverschillig de boegrootheid der sommen, wordt het zegel berekend tegen een vast recht van 5 cents, terwijl alle ander papier gezegeld moet worden volgens de bepa lingen der wet, in no 99 dezer courant nader omschrevenwaarnaar wij zoo vrij zijn onze rekeninghouders en verdere belangstellenden te verwijzen. WAALWIJK 9 December 1882. Kassiers en Handelaars in Effecten. Er wordt GEVRAAGD om met Fe bruari of vroeger in dienst te vreden, zijn vak geheel verstaande. Hoofdvereiscbten zijn touwerij en liet vleeschen. Men verlangt iemand genegen om, bij wederzij dsch bevallen, voor vast te blijven. Adres met franco brieven, onder letters H.R., of in persoon bij den uitgever dezer courant. Zoo spoedig mogelijk wordt te Waalwijk, N.-Br., wegens benoeming van den tegen woor- digen titularis tot hoofd der School te Raams- donk, GEVRAAGD in liet bezit der hoofdakte en akten voor Eranscb en Duitscli. Wiskunde strekt tot aanbeveling jaarwedde f 1000. Stukken worden spoedig ingewacht, uiterlijk voor den 20 December a. s. bij den Burgemeester. in gedaan. Een hoogst gewichtige uit vinding beeft de scheikun dige dokter L E E RIE S Dezelve bestaat in een bilDI BJHD'UIIiJn iiiiuiuijif) welke binnen drie dagen zonder de geringste pijn ieder eksteroog met den wortel voor goed verwijdertwaarvoor de uitvinder voor zoover garandeert, dat hij een ieder die na liet gebruik dezer tinctuur nog eksteroogen heefteene premie van fl 1000.contant betaalt. Met recht kan dan ook beweerd worden, dat dit het eenige middel is, dat met gunstig gevolg kan worden aangewend. Prijs per flaconincluis penseel en ge bruiksaanwijzing fl 1, Depóts voor Amsterdam bij de Heeren F. NIEMAN, Utrechtschestraat 24, en D. PAPO, Kalverstraat 230, bij de Munt. van zonder reuk of iets te beschadigen, met zes jaar garantie en de stipste geheimhouding. Adres M. VAN DER HEIM, te Lekker- kerk. Inspectie Kosteloos. Vele attesten en dankbetuigingen liggen ter inzage. te Waalwijk zal ten verzoeke van de benificiaire erfgenamen van den Heer C. A. VOS, aan diens gewe zen woonhu s, des voormiddags om 10 uren precies, OM CONTANT GELD, bestaande in 5 Veeren Bedden met toebehoor en, en Ledekanten met toebehooren, Mahonihouten en andere Stoelen en Tafels, dito Linnenkast en BuffetkastjeSe cretaire onderschei dene Kachels Gaskroon Karpetten, groote en kleine Spiegels Klokken Lessenaar Spionspiegeltjes, Linnen en Pellen, allerhande Tafel- en Keukengerief, alsnog Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Aardenwerk, en wat verder te koop zal gepresenteerd worden. eene lading puike Pijs f3,60 h f4 per Hectoliter. N. VAN WEL-Dumoulin. Waalwijk. van zijn Maagversterkend, zacht laxeerend bijzonder goed tegen SLIJM en bevor deren de Spijsverteering. a Cent per doos verkrijgbaar te HeusdenErven G. Veerman TilburgJ. H. van Gils. en in de bekende Depóts. Men wachte zich voor na maaksels. Elk doosje is gewikkeld in een billet met de naamteekening van den ver vaardiger J. J. SCHREUdDER Apotheker. van

Echo van het Zuiden | 1882 | | pagina 3