vast goed; Notaris RANT, AFBRAAK VAN DIT HUIS te Paarden vleesch a f0.35 en f0,30 de 5 ons, Huidenberichten. Notaris BISTIK, TTTTIS P. 0. A. KUIJPERS, Zeer Netten Inboedel Burgerlijke Stand. Handelsberichte n #ADVERTEN'TIÏ« te Waalwijk. VERKOOPER: Verkoopen: YERKOOPIN G te Baardwijk. f IIKOOFIIS PUIK BEST GEROOKT M. VAN VUUREN, ANTONETTA VAN HULTEN, NOTARIS BINK, TE WAALWIJK vóór of op 15 April e.k. op Woensdag 4 April op Woensdag 18 April 1883 Notaris tè Drunen, zal op Woensdag 4 April 1883 f beste Werkpaarden paardentuigen, 12 karren. Sparren, kruiplanken, vlot- en steigerdeelen, pompen, kalklesbak- ken, kalktobben paardenmortel- molen, richters, dennenpalen, rond hout, kisten, kelderwinden, zakken, kettingen, touw, profillen, brand hout, eenige directiekeeten ton- molens, enz. Koopen van f3.— en daarbeneden contant, daarboven op 1 October 1883, mits solide en bekende borgen. te Waalwijk, zal op Vrijdag 6 April 1883, PUBLIEK VERKOOPEN: i op Maandag 2 April 1883, Een zeer netten INBOEDEL Te zien op den verkoopdag van 8 tot 10 ure 's morgens. te bekomen bij te SPRANG bij den Tram TnrnögëlijK: is het natuurlijk nietvooral thans nietmaar zonderling zou toch wel het zachtste woord voor die keus mogen heeten. Eerst wanneer Kappeyne onverrichterzake de taak neerleizou men zijn geluk gaan beproe ven bij de kamerleden der rechterzijde de heerpn Lohman Sckaepman c. s. De mug draait ook geruimen tijd om de lamp voor ze er in vliegtde lamp is in casu minister Van Lyaden. Jammer dat het geen electrische is(R. N.) Naar wij vernemen, is de heer Heemskerk andermaal belast met het samenstellen van een ministerie. Bijna ongeloofelijk klinkt het, maar toch schijnt het waardat de portefeuilles van financiën en koloniën zijn aangeboden aan de heeren C. Hartsen en Van Bloemen Waanders, welbekende reactionairen. Tevens zouden twee nrabtgenooten uit zijn vorig ministerie, de heeren Willebois en Beijenmet den heer Heemskerk zitting nemen. (N. R.) Een eigenaardig spiegelgevecht tusschen twee regeeringslichamen wordt beschreven in het jongsteaan de tweede kamer rondgezonden verslag van de werkzaamheden der rekenkamer. Deze nauwgezette instelling kan zich niet ver eenigen met het maken van kosten door rijks ambtenaren van verschillende zaken, die geene staatsuitgaaf kunnen genoemd worden. Zoo wordt in herinnering gebracht eene aan vrage van betaling tot voldoening van eene de claratie van den directeur van het postkantoor te s Gravenhagewegens een door hem bij voorschot betaalde rekening van een hovenier wegens den aanleg van den bij dat gebouw be hoorenden tuin. De tuinraansrekening bedroeg voor tuinaanleg f 124.50, pl. f25.20 voor het gelijkmaken van he; terrein. De kamer maakte bezwaar tegen de verevening van deze kostendaar zijnaar hare meening niet als staatsuitgaaf beschouwd konden worden, n aar de miuister meende dat de uitgaaf niet tc laste van den tegenwoordigen directeur kon worden gelaten. De som van f25.20, voor het gelijk maken vao het terrein verschuldigd werd alleen door de kamer verevend. Kort daarna werd aan den directeur van het postkantoor te 's Gravenhage eene gratificatie toegekend van f 124.50. En nu trok het de aandacht der kamer, dat dit bedrag juist over eenstemde met de som welke voor den aanleg van den tuin in rekening gebrachtdoch door haar niet verevend was. De laatste ontdekking ten aanzien van de plakzegelswaarmede de reeks ervaringen op waardige wijze gesloten wordtbetreft de wei nige stabiliteit van hunne kleur. Door een be richtgever van de Arnb. Ct. kwam aan het licht, dat bet voldoende is een zegel even in het water te laten vallen en daarna met een doek af te drogen om van het zegel een waardeloos stuk papier te maken alle figuren en kleuren ver dwijnen als met tooverslag. Inderdaadalles welbeschouwdhebben de uitvoerders van de zegelwet eer van hun werk De heer Louis Charles de Bourbons (Naun- dorff), woi.ende te Teteringeu bij Breda ver klaart in een ingezonden stuk in de //Nieuwe Bredasche en Oosterhoutsche Courant" van 25 dezerdat het bezijden de waarheid is wat de Evenement mededeelt omtrent het vinden van een kistje in de bouwvallen der Tuilerieën en waarvan de sleutel in het bezit zou zijn van ene (hem onbekende) prinses de Bourbon te Arasterdam. Die sleutelverklaart hijis in zijn bezit, terwijl het tevens onwaar zou zijn, dat het bekende halssnoer van Marie Antoinette zich in dat kistje bevond, daar Lodewijk XVIII er reeds eene andere bestemming aan had ge geven. Ten slotte vraagt hij waarom de Fran- sche republiek aan de Hollandsche Bourbons weigert hun eigendom te komen halen, waaruit zij bewijzen konden de eenige en ware eigenaars te zijn van den verborgen schat van Lodewijk XVI. Volgens de Amsterdammer zal er op het tentoonstellingsterrein te Amsterdam een aardige bierkneip verrijzen een reusachtig biervat. Dat vateen concurrent van het Heidelbergsche, zal een middellijn hebben van niet minder dan zeventien meter. Jongstleden Maandag vergaderden te Tilburg de besturen derbandboogschutterijen Amoenitas" vaD Kaatsheuvel, //Burgerlust" van Osch, //Diana" van Helmond //Oefening en Uitspanning" van Tilburg, „Semper l/nitas" van 's Princenhage en //De Unie" van 's Hertogenbosch om over het plan tot oprichting van een bond van hand boogschutterijen in Noordbrabant te handelen. Het denkbeeld door de afgevaardigden van 's Hertogenbosch ontwikkeld en toegelicht, vond onverdeelden bijval. Na zich gevormd te hebbeD tot een voorloopig comité besloot de vergadering de bekende hand boogschutterijen in deze provinciewier aantal reeds meer dan 250 teltop te roepen tot bij woning eener vergadering op Zondag 6 Mei e. k. te 's Hertogenbosch. De stedelijke Weefschool te Tilburgde eenige inrichting van dien aard in ons land telt voor het oogenblik slechts drie dag- en 12 avoudleerlingen. De eersten betalen f 60 per jar rde laatsten f8. De directeur geniet een jairlijksch inkomen van f 2000 zoodat de uit gaven de ontvangsten verre overtreffen. Indien de ndustrieele stadgenooten in wier belang de school is opgerichtniet meer deelneming be- toonsn, dan vreest men dat, bij den ongunstigen staa; der gemeentelijke financien deze nuttige instelling niet lang meer zal blijven bestaan. Iï tie gemeente Terüeijden op het ge hucht Wagenberg, bij den veehouder C. Wijtvliet, heeft zich het raoud- en klauwzeer geopenbaard onder een koppel van 31 runderen. Door den districts veearts voor het veeartsenijkundig staats toezicht in Noordbrabant zijn de noodige voor zorgsmaatregelen tegen verspreiding der ziekte genomen. In den nacht van 26 op 27 dezer vond de Rotterdamsche politie op den Hoogen Zeedijk bij de Hoflaan Kralingen bijeengepakt liggen: een jasvesteen paar bottines en een zilveren horloge. Zij gaf daarvan kennis aan de politie te Kralingen, die op deze mededeeling onmiddelijk begreep dat gemelde kleediugstukken moesten toebchooren aan een persoon, die even te voren in het park gedeeltelijk ongekleed en met ver snelden pas was voorbijgegaan. De politie stelde toen een onderzoek naar den persoon in doch het mocht haar niet gelukken hem te vinden. De vraag rees nu bij haar op, of er hier niet aan een zelfmoord moest gedacht worden. Men nam dit voor zekerheid aan zoodattoen de dageraad aanbrak men langs het water op verschillende gedeelten der gemeente ging onderzoeken. Ook dat onderzoek bleef zonder resultaat. Ongeveer ten zeven uur iu den morgen kwam de Kralir.gschc politie te weten dat een per soon in den afgeloopen nacht op 's-Gravenweg in het water was gesprongen maar zich weer getracht had tc redden wat hem ook was gelukt. Uit het water was hij in een hooiberg gekropen, waar hij bleef totdat de boer hem daaruit ver joeg. Van daar had hij zich begeven naar het café M. op de Vlietkadewaar hij door den kastelein van droge kleederen werd voorzien. Dit nachtelijk tafereel sproot voort uit een liefdegeschiedenis. De heer G. (zoo heette de bedoelde persoon) was uit Gouda naar Kralin gen gekomen, om daar zijne Dulcinea te spreeken; tusschen hen moet toen een woordenwisseling hebben plaats gegrepen, en dit zal vermoedelijk G. aanleiding gegeven hebben tot de gedachte aan een zelfmoord waarop hij zoo spoedig te rugkwam. Het vijfjarig dochtertje van den directeur der gemeentelijke bad- en zweminrichting te Groningen was eenig oogenblikken naar buiten gegaan om te spelen. Weinig tijds latertoen de moeder naar het kind wilde zien vond zij het drijvende in een der bassins. Niettegenstaande den hevigen schrik hield zij zooveel tegenwoor digheid van geest om dadelijk zelve (de vader was tijdens het ongeluk afwezig) pogingen tot redding in het werk stellen. Maar het was te laat. Slechts een lijk hield zij in haar armen. Dinsdagnamiddag jl. vertrok een Arnhem mer vader van een zeer talrijk gezin die door hard werken het brood voor de zijnen moet ver dienen met den trein van 12 uur 27 naar Wezel. Bij zijn aankomst vermiste hij een zwart lederen portefeuille, inhoudende f 1100 aan bankpapier, benevens eenige adreskaarten. Te Augustinusga (Achtkaispelen) is Maan dagnacht eene huizingebewoond door den heer T. Kloosterman afgebrand. Een aanzien lijke hoeveelheid haver en vlas is daarbij een prooi der vlammen geworden. De oorzaak van den brand zou niet met zekerheid op te geven zijn. Het heeft moeite gekost de belendende perceeleu te bewaren. Aan den spoorweg bij Gilze Rijen is het lijk gevonden van een werkman aan den steen oven aldaar. Er was geene verminking merkbaar; men denkt dus dat hij door een buffer aangereden i9. Men meldt uit Amsterdam. Iu den afgeloopen nacht zijn twee personen bij inbraak door een paneel uit te zagen in het kantoor geslopen der lloornsche en andere booten aan de Prins Hendrikkade bij de Martelaars gracht. Zij werden betrapt door den wachter bij de in aanbouw zijnde passagedie de politie waarschuwdezoodat beiden gevat werden. Op den Hollandschen spoorweg in de na bijheid van Sloterdijk werd heden ochtend iu deerniswaardigen toestand het lijk gevonden van een bejaard man die geheel onbekend is en waarschijnlijk door een val op een hard voor werp doodelijke kwetsuren had bekomen. Men vermoedtdat hij in de vroegte ongemerkt op een der wagens van den zandtrein geklommen isom zich kosteloos naar Amsterdam te laten vervoerendoch om zich niet in het station te vertoonen onderweg er is afgesprongen. Aan eenig gereedschap dat hij bij zich droeg bleek hij verwer van zijn ambacht te zijn. Woensdag ochtend geraakte de wisselwacli- M. Nachtegaal aan het spoorwegstation te Utrecht met den rechtervoet onder het wiel van een wagen. De voet werd daardoor gekneusd. Volgens geneeskundige verklaring zal herstel spoedig volgen* Naar men verneemt, is de notaris B. te Venloo niet meer te zijnenten is zijn huisraad gedeeltelijk opgeschreven en onder toezicht van een bewaarder gesteld. Te Maastricht is eene vrouw in de vorige week van een trap gevallen en Zondag jl. aan do gevolgen overleden. (üorincliem30 Maart. Een verschrikkelijke mare wordt thans alhier verspreid aangaande een gruwelijke moord. Sinds gisteren avond 9 a 10 uur werd zekere juffrouw M. wonende in de Pompstraat te dezer stede, vermist. Na overal vergeefs gezocht te hebben werd heden middag haar lijk met ingeslagen hersenen ge vonden ten huize van de K., in de Nieuwstad alhier. Naar men ons nader mededeelt is de vermoedelijke dader de K. gearresteerd bij de Rijuspoor te Rotterdam. Van den 22 tot en met 29 Maart 1883. WAALWIJK. GetrouwdGerrit Rijken en Pieternella van de Wiel. Ondertrouwd: Johannes Verhoofstad en Alida Kooijmans. Rochus de Ruijter en Maria Verharen. BevallenJohanna Catharina van Liempt,geb. Verhoeven, d. Overleden: Theodorus de Rouw, 10 weken. Johannes Rudolphus van der Geld, 2 maanden. Cornelis Klerkx, echtg. van Waltera Adriana Schalken, 52 j. Laurens Snijdersechtg. van Franciina van Delft, 26 i. ea—a—wrr-Vhu."—.,» i WAALWIJK30 Maart. De prijzen der kalfbeesten waren weder zeer hoog op de markt van hedende aanvoer bedroeg ruim 60 stuks. Verder was eenig vet en weivee ter markt alles ruimde vlug op. Het schrale weder heeft aanleiding gegeven tot eenigen handel in hooi tot ae prijzen van f 15.a f 18.terwijl stroo van f10.tot 12.verkocht wordt. Kalfkoeien golden f290 af Dito Vaarzen f 190 af Granen vast. Rogge f 7 it 7-50, tarwe f 9 a 11, met vluggen handel. Boter aangevoerd 925 kilogramprijs fl.10 f 1.21 per kilogram. Eieren golden f 4.00 5.00 de 100 stuks. In leder was de handel niet zeer opgewekt. Zwaar zoolleder in de wichten van 34 pond en daarboven is nog al veel aan de markt; daaren tegen is er weinig aanvoer van 26/30 pond, dat meer gevraagd wordt. Paard en leder is goed te plaatsen, doch de ruwe paardenhuiden, zoowel als os en en koehuiden in de haar, blijven zeer duur. De schors wordt ook nog steeds hooger in prijs. Oisterwijk28 Maart. Aangevoerd 1610 kilogr. boter; de prijs was f 1.38 a f 1.59. Eieren 3 cent per stuk. Udenhout29 Maart. Aangevoerd 1012 kilogr. boter; de prijs was f 1.25 a f 1.49. Waspik28 Maart. Boter. Aangevoerd 270 K.G. van f 1.12 h 1.29. AMSTERDAM30 Maart. Bericht van de makelaars, Brouwer Ancher Dordregter. De inschrijving op 28 Maart jl. liep op enkele nummers nawaarvoor onvoldoende biedingen waren en opgehouden werden coulant af. De verkochte partijen werden flink aan en boven taxatie afgedaan. Op 3 April e. k. komen bij inschrijving aan de markt 8498 Arabische schapen- en 3615 dito bokken- en geiten vellen. Inlandsche artikelen met meer vraag. T5V V Voorspoedig bevallen van een wel geschapen DOCHTER J. C. VAN LIEMPT-Verhoeven. Waalwijk, 27 Maart 1883. tTot onze diepe droefheid, overleed, te 's Boschgeheel onverwacht docli voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze dierbare tante en behuwdtante, eerder weduwe van Adrianus Loeff, later weduwe van Joannes Martinus Verschueren, in den ouderdom van bijna 70 jaren. Baardwijk, 21 Maart 1883. E. VAN HULTEN, uit aller naam. Hendie iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan Mej. A. VAN HULTENwed. j. M. VERSCHUEREN, gewoond hebbende te Baardwijk en overleden den 17 Maart 1883, worden verzocht daarvan aangifte of betaling te doen ten kantore van te Waalwijk, zal voor ADRXAAN VAN WOENSEL e. a., aldaar bij inzet en bij toeslag telkens des avonds ten 7 ure in bet koffiehuis van den heer J. van Loon, te Waalwijk voormiddags 10 ure, aan den Baardwijkschen overlaat, onder Drunen, in het openbaar des morgens om elf uur, om CONTANT geld; aan het huis van den Heer EICQ, te Waalwijk, bestaande inoude steenen, plavuizen, plan ken, ribben, enz. van een in de Kloostersteeggroot 4- aren 75 cen tiaren in 2 koopen en in massa. zal voor zijn principalen, ten sterfhuize van Mej. dew. VERSCHUEREN, te Baardwijk, des voormiddags II ure precies, bestaande in Chiffonière, tafels, kachels, spiegels, schil- r=s=g derijen, staande en han- gende klokken, kasten, kabinet, stoelen, gordijnen, krucifixen, heel den, lampen. Een groote partij kristal, porcelein, glas- en aardewerk, waaronder oud porcelein. Messen, lepels en vorken. Voorts vijf veeren bedden met toebehooren, mangel, kafmolen en wat verder ten verkoop zal aangeboden worden.

Echo van het Zuiden | 1883 | | pagina 3