Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. feuilleton" Het bescheiden Landmeisje, Bekendmakingen. BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Uitgever: ANTOON TIELEN te Waalwijk. 3 Aug. van Opstal idem idem. 4 Willi. Joh. Rombouts 5 Corn. Petrus Span 6 W. N. A. M. Voorendonk 7 Jacobus Blok 1 8 Ant. flerm. Bergmans 09 Jos. Adr. de Folter Joh. Ant. van Oosterhout 1 Godefridus Smolders EDUARD DIDIER. De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden/1,00, iranco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels J 0,G0 daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal terplaat- sing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitschland worden alleen aangenomen loor het advertentie bureau van Adolf Steiner,Hamburg. ReclameslS cent perregel. De burgemeester der gemeente Waalwijk Gezien de aanschrijving van den hoogedel gestr. heer commissaris des konings in Noordbrabant van 22 Juni jl., A. no 6, 3e afdeeling M. S. Roept bij deze op de na te noemen milicien verlofgangers dezer gemeente der lichtingen van 1880 en 1881 om vóór 4 uur namiddags op de dagen en plaatsen, achter ieders naam vermeld, onder de wapenen te komen. 5e reg. infanterie, lichting 1880. 1 Joli. v. d. Mosselaar, 13 Augustus 1883, te Utrecht. 6e reg. infanterie, lichting 1880. 2 Franc, van Delft, 13 Augustus 1883 te Breda. 11 •1 11 n 11 11 ii 11 11 11 11 11 11 11 11 11 2e reg. huzaren, lichting 1880. 12 Corn. Gcrardus Vonk 6 Augustus 1883, te 's Bosch. 3e reg. vest.artil., lichting 1881. \S Jefariiuis van den Avoiort, 1~2 Sept. lbS'i, te '9 Bosch. De genoonde milicien-verlofgangers behooren zich, daags voor het vertre k naar hun korps, aan te melden ttr secreta-vm alhier teneinde de verlof pas voor verwek worde geteekend en desverlan- fend te ontvangen f 0.25 daggeld en een passage- iljet om per spoorweg te reizen voor zoover zij daarop aanspraak hebben. Voorts wordt herinnerd dat de'verlofganger, die in gebreke blijft op den bepaalden dag onder de wapenen te komen bij zijne latere opkomst zooveel langer in dienst wordt gehouden, en hij, die aan de oproeping niet voldoetals deserteur zal worden behandeld. Waalwijk, 15 Juli 1888. De bnrgemeester voornoemd VAN DER KLOKKEN. In de kamer hebbenbij de stemming over het eerste artikel van het ontwerp betreffende Naar het Eransch van XIII. En dit leven van onthouding en opoffe ringen Zal duren zoolang mijn vader leeft. En nu generaalvraag ik het uwaar is de man die er in zou toestemmen, zonder nevenbedoeling dat leven met mij te deelen Onder de jongeliedeD van mijn stand heb ik geloofd er geen enkele te zullen vinden. Sommige zouden, wel is waar, die belofte gedaan hebben, maar het vertrouwen in hen heeft mij ontbroken. Vraag den abt diena mij langdurig in mijn voornemen be streden te hebben, ten laatste mijn besluit heeft goedgekeurd. Aldus zijt ge onveranderlijk besloten on gehuwd te blijven Ja generaalTen minsteJa wat zal ik zeggen Tenzij ik een hart vinde dat begrijpthoe zwaar de taak is welke mij is opgelegd en den moed bezitdie zonder vrees met mij te willen dragen. Ziedaar in weinig woorden lieve vaderwat de generaal Calzado mij vertelde. Ik wil u niet verbergenhoe deze zijne vertrouwelijke mede- deelingen mij diep getroffen hadden. Hoe! dit de verhooging der alcohol-belasting, de stemmen gestaakt. In dat geval wordt het voorgestelde ab verworpen beschouwd zoodat hiermede de voordracht is vervallen. De centrale sectie voor de tabaksbelasting stelt voor het invoerrecht voor bewerkte tabak op 150 fr. en voor sigaren op 400 fr. per 100 kilo te brengen. Daarentegen is zij van meening dat de belasting op den tabaksbouw behoort ver minderd te worden. De minister van financiën heeft verklaard dit terrein van conciliatie aan te nemen. Er is dus hoop da„ in dezen vorm de tabaksbelasting gered wordtindien althans niet reeds voor de dis cussie eenig ander incident de dreigende crisis doe ontstaan. Zaterdag heeft de kamer met 250 tegen 122 stemmen de ontwerp-overeenkomst met de spoor weg-maatschappijen spoedvereischend verklaard. Hieruit blijktdat de meerderheid dus op de hand der regeering is en de ontwerpen zal goedkeuren. Leon Renault heeft de overeenkomst met vuur verdedigd. De senaat heeft 'desgelijks urgent verklaard schoon met eene meerderheid van slechts tien stemmen, het ontwerp tot hervorming der rech terlijke organisatie. Vooral Jules Simon had zieb levendag daart-cgWiY jiterwC. Te 'loubaix hebben zich Vrijdag de on geregeldheden van 14 Juli herhaald en eene macht van gendarmes is er steeds op de been om de orde te handhaven. Volgens den Parijschen berichtgever aan tlie Time3 is het gebeurde op Madagascar van Engelsehe zijde zeer overdreven en voelt men dit daar thans ook. In elk geval is men niet voornemens in deze iets kwalijk te nemen en zoo zal het incidentwanneer er al een mocht ontstaan hoogstwaarschijnlijk een zóer bevredi gend verloop hebben. Het berieht van het vertrek van Li-Hung- Chang naar Tien-Tsin aan wien het opperbevel over de troepen in het zuiden was opgedragen wordt als een gunstig teeken van de vredelievende bedoelingen van China beschouwd, en dit vertrek zou het gevolg zijn der onderhandelingen van den Franschen vertegenwoordiger bij het hof te Pekin. Als een ander teeken der vredelievende be doelingen van China, wordt beschouwd het jonge meisje met het trotsche uiterlijk, met den blikdie mij steeds zoo smadelijk toescheen was de treffendste en bekoorlijkste incarnatie der kinderlijke toegenegenheidHoe betreurde ik op dat oogenblik mijne niet te rechtvaardigen handelwijze tegenover haar, hoe vurig verlangde ik naar het uur waarop mejuffrouw de Renne- pont in mijn atelier zou komenHoe oprecht zou ik vergeving vragen Het werd mij niet toegestaan: Sinds dien dag toch verscheen mejuffrouw Bertha niet meer in mijne werkplaats. Moest ik aan hare afwezigheid de verandering toeschrijven die ik in mijn binnenste gewaar werd Waren het de zeldzame deugden van dit bewonderenswaardige meisje, die de teederste snaren in mijne ziel deden trillen en was het hare onvergelijkelijke schoonheid die zulk een diepen indruk op mij had gemaaktdat haar beeld telkens en telkens voor mijnen geest trad Welhaast viel het werken mij zwaar menigmaal liet ik gedachteloos het penseel uit de handen vallen of schelste ik werktuigelijk op den hoek van het paneel het beeld van haarwaarmede mijn geest zich bezighield. De generaal be merkte vrij spoedig den ziekelijken toestand waarin ik verkeerde en wijl ik geen middel zag om daaruit te geraken, dacht ik er aan generaal Calzado vernietiging te vragen van het gesloten contractde afwezigheidde verandering van land en lucht, de terugkeer in het midden mijner bekenden de omgang met mijne makkers zou den meende ikmij verstrooiing en afleiding schenkenen mij ontrukken aan de kwellende verschijnen van markies Tseng, die den 13den de er weder uit Londen te Parijs is teruggekeerd, bij de revue, op den nationa'.en feestdag gehouden en de zorg van dezen gezant om zich voortdurend iu de nabijheid van den president te bevinden. Op het internationaal congres van voor- zorg-instellingeu te Parijsdat Maandag zijn zittingen slootis een prijs van 2500 francs uitgeloofd vuor het beste geschrift over de mid delen om kleine levensverzekeringen gemakkelijk, veilig en populair te maken. Antwoorden op deze prijsvraag worden tot 1 Juli a. s. ingewacht. De, commissie van beoordeeling bestaat uit de hh. Leon Say De Malarc9 Marco Bosso (de gever van de som) Cheysson en Charles Robert. Evenals Noordelijk Italië is het Fransche departement Meurthe-et-Moselle dezer dagen door hagelslag geteisterd geworden. De schade aan den te veld staanden oogst toegebracht n ordt op twee millioen frank geschat. In de gevangenis te Versailles heeft zekere Person die wegens diefstal gevangen zit. een Ier cipiers ver ut oorè. Deze deed zijn plicht en .vas jegens Person niet strenger dan jegen9 de overige veroordeelden, maar Personeen woest ?n onhandelbaar mensch die wegens inbreu'A op de bepalingen zich herhaaldelijk straffen op den hals gehaald had en onlangs naar den cachot was ge-brachthad het voornemen opgevat zich wreken. Toen nu de bedoelde cipie*' geen kwaad vermoedende zich in de mandemakers werkplaats bevondnaderde Person hem van achterhief den aj-m op en drukte hem oen langen priem in de borstdien hij vooraf ge scherpt en in de mouw verborgen had. De ongelukkige zakte ineen en was dadelijk een lijk. Op het geschreeuw der overige gevangenen schoten de andere cipiers toe zij maakten zich meester van Person, die niet den minsten weder stand bood. In het elfde arrondissement van Parijs maakt een bende vrouwen dat men zijn woning niet meer met gerustheid kan verlaten. Door middel van valsche sleutels trachten zij in de huizen te sluipen wanneer de bewoners naar hun werk zijn. Herhaalde ma'eu hebben in de laatsto dagen in deze wijk diefstallen plaats gehad, en uit de sporen door de bottines achtergelaten heeft men kunnen opmaken, tot welke sekse de dieven behooren. Door het instorten van een gedeelte van het dak van het tentoonstellingsgebouw te Nice, gedachten en overpeinzingen op het kasteel la Baume. Maar de generaal kwam mijn verlan gen te gemoet. Op zekeren avond noodigde hij mij aan zijne tafel en toen wij samen ir. de rooksalon bij elkander zaten onder het genot van een geurige manilla en een overheerlijke las koffiezeide de generaal mij Kameraad, beproef nu niet een ervaren jager te misleiden, maar beken, dat Cupido u dc vleugels lam geschoten heeft. Wat wilt ge zeggen generaal Ik antwoordde niets. De generaal zag mij strak aan er» behaalde Gij bemint haar I Meer dan ik u zeggen kangeneraal antwoorde ik hem met gesmoorde stem en om een einde te maken aan een toestand waarvan ik voor mij hier geen uitkomst zie kom ik u verzoeken de verplichtingen op te heffen die tusschen on9 beiden bestaan. Nooit geef ik toestemming tot verbreking van onze verbintenis maar ik wil u een vraag voorleggen. Spreek! generaal. Gij kent thans de denkbeelden van me juffrouw de Rennepont. Waarom belast ge mij niet met het aanzoek om hare hand, terwijl ge mij de verzekering geeft uwer geheele toewijding? Dat is onmogelijk generaal. Waarom Mejuffrouw Bertha is de dochter van markies de Rennepont. En gij zijt de zoon van uw werk. De adel van het talent is even eerbiedwaardig als werd een Italiaansche werkman gedood en vier anderen gewond. Twee honderd vijftig Italianen wilden bij de begrafenis van den doode een demonstratie houden, maar zij werden door de overheid daarin ver hinderd en toen zij een dreigende houding aannamen door de politie uit elkaar gejaagd. Eenige jongens hadden zich buiten Parijs vermaakt met het graven van een groot gat. Voor een paar dagen kwamen weder zes andere jongens om op nieuw aan dit gat te werken. Toen zij echter op zijn drukst bezig waren stortte de aardmaassa boven hun hoofd in. Vijf konden zich redden doch de zesde geraakte in het zand beklemd. Toen men hem er uithaalde, stroomde het bloed uit zijn mond en voor hij bij een aphotheker was binnengebrachtwas hij reeds overledeu. Het tweede Suez-konaalplan maakt nog steeds het gesprek van den dag uit. Nu komt Daily News met de beweringdat bij de leden van het 1 "riiuL plan z»u bestaan de regeering voor Je overeenkomst, met den heer De I seps aan gaan in te trekken, daar hij geen concessie van eenige beteekenis wil doen. Intusschen tracht de heer Gladstone ue open bare mtfSbing van Engelandnaar aanleiding van zijne hulding in deze aangelegenheid een weinig lot bedareu te brengen. Maandag heeft hij in het lagerhuis in eene lange redevoering aangekondigd dat de regeering besloten heeft af te zien van de pogingen om de goedkeuring van het parlement op de rege ling met de Suez-kanaalmaatschappij te verkrijgen De heer Rivers Wilson aan wien de Engel- sche regeering had opgedragen nader met den heer De 'Lesseps te onderhandelenheeft van deze de verklaring outvangendat hij bereid was het kapitaal voor het tweede kanaal in Frankrijk bijeen te brengenin plaats van het van Engeland te leenen. Daarentegen was hij niet genegen tot meerdere of tot spoediger ver laging der tarieven en tot vermeerdering van het aantal Engelsehe leden in den raad van bestuur. Men zegtdat eenige Fransche kapitalisten het noodige geld hebben aangeboden tegen nog lagere interestdan de Engelsehe regeering bedongen heeft. Uit Londen wordt van 23 Juli gesjind Egyptische cholera-dépêpbes luiden zorgwekkend. Het staat vastdat de epidemie zich schrikba- diewelke overgaat van vader op zoon. Ik ben er van overtuigd, dat zij er evenzoo over denkt en dat zij uals kunstenaar zeer hoog schat. Hebt ge nog andere tegenwerpingen Ja, generaal, eene. Welke? Haar grooi vermogen. Niet zoo grootals gij wellicht gelooft Nooit zal mejuffrouw Bertha een centime als bruidschat aanvaarden van het fortuin haars vadersdie in zijn stand volstrekt niet ver mogend is. Zij beschouwt zich als bewaarster daarvan en zal er nooit toe overgaan slechts het minste er van zich toe te eigenen zij bezit dus op 't oogenblik slechts hare eigen middelen Die bestaan In twintig- a vijfentwintigduizend francs rente ongeveer. Dat is zoowat het dubbele van wat ik bezit. Watgijeen kunstenaargij hebt reeds tweehonderdduizend francs overgelegdWel jongen wat past gij ordelijk op uwe finantien Neen generaalantwoordde ik hem ik heb nooit iets overgelegd maar mijn moeder is zooals alle arme lieden die bij hun huwelijk slechts nde Hoop" als bruidschat medebrengen, in gemeenschap van goederen getrouwdbij haren dood liet zij mij een erfdeel van twee honderdduizend tranc9 achter. Dit kvitaal zou mijn vader te mijner beschikking stellen op den dag waarop ik in 't huwelijk zou treden. Dat is waar ook, riep vadar Griffon uit; ja nu ben ik heden uw schuldenaar. (Wordt vervolgde

Echo van het Zuiden | 1883 | | pagina 1