Engeland. Duitschland. Oostenrijk. Italië. Turkije. Rusland. Amerika. BINNENLAND. een mes met het doel den inspecteur in de boi9t te treffen. Gelukkig dat de stoot voldoende werd afgewend zoodat de inspecteur slechts een lichte wond aan den arm bekwam. De te hulp ge snelde agenten hadden ook lichte blessures be komen voor zy zich van den woesteling hadden meester gemaakt. Een telegram uit Cairo van 13 dezer meldt Er worden krachtig toebereidselen gemaakt voor het uitzenden eener expeditie. Geen lid van den generalen staf van het bezettingsleger behalve Bologne Cléry, zal den tocht naar Soe- akin mede maken. (des avonds 7 uur). Het bericht van het uitzenden der expeditie is officieel aangekondigd in een naar Tokar gezonden briefwaarin het garnizoen verzocht wordt zich niet over te geven, omdat eene troepenmacht ter hulp zal komen. Vijf mannen van het garnizoen van Sink at en verscheidene vrouwen die heden morgen alhier aankwamen bevestigden het bericht omtrent de inneming van Sinkat volkomen. Zij voegden er bij dat de hoofden der opstandelingen aan het garnizoen lijfsbehoud hadden aangeboden wan neer dit Tewfik aan hen wilde uitleveren. Aan den kommandant van Cairo gene raal Stephenson zijn bevelen gezonden om on- middelijk drie van de beste bataljons en het re giment huzaren, van Cairo naar Soeakim te zen den om zoo mogelijk Tokar te hulp te komen en blijkt dit onmogelijk te zijn de havens van de Roode Zee te verdedigen. Het garnizoen van Alex- andrië zalzoo noodignaar Cairo worden overgebracht; in dat geval zal de vloot worden afgezonden naar de wateren van Alexandrië. Behalve deze strijdmacht bevindt zich het Schot- sche regiment uit Indië thans aan boord van de Tumma te Suez en zal het naar Soeakim gaan. Graham zal de expeditie kommandereen. Het plan voor de regeling der zaken in Soedandat Gordon aan de regeering heeft voorgesteld, is officieel openbaar gemaakt. Gor don stelt voor de vertegenwoordigers der oude sultans weder aan te stellen. Zij zeiven zouden kunnen kiezen tusschen onathankelijkheid of de suprematie van den Mahdi. Gordon gelooft dat zij aan de onathankelijkheid de vooorkeur zul len geren. De Egyptische arsenalen in die ge westen zouden overhandigd worden aan de res pectieve sultans. Wat Khartoem, Dongola en Kassala aangaat, steden waar geene regeerende families zijnzou men de beslissing moeten uit stellen tot de ingezetenen hun wensch hebben te kennen gegeven. Gordon eindigt met de ver klaring, dat het bezit van Soedan nutteloos is, en dat de regeering ten volle gerechtvaardigd is als zij Soedan ontruimt. De regeering heeft een telegram van Ba ring ontvangendat Donderdag namiddag te 4.15 verzonden werd. Gordon seint dat de te legraaf tusschen Khartoem en Sandy hersteld is, en dat hij naar Khartoem vertrekt. Hij gelooft dat men niet meer beangst behoeft te zijn over dit gedeelte van Soedan. Alle volksklassen het geheele volk is blijde bevrijd te zijn van eene verbintenis welke het niets dan verdriet berok kende. Uit Soeakin wordt bericht dat het pantserschip Carysfort is aangekomen en 115 mariniers aan wal heeft gezet. Phileas Eogg is reeds in de schadaw ge steld. Het stoomschip Tangariro deed de reis om de wereld in 78 dagen. Het stoomde van Londen naar Nieuw-Zeeland via de kaap de Goede Hoop in 40 dagen en 9 uren en van Nieuw-Zeeland via Kaap Hoorn naar Plymouth in 38 dagen en 3 uren totaal 78 dagen en 12 uren. Thans is bekend geworden dat de over leden pillen- en zalffabrikant Holloway, behalve zijn vermogen in vastigheden dat eenige mil- lioenen ponden st. bedraagteen persoonlijk vermogen heeft nagelaten van meer dan 550,000 pond st. Tot universeele erfgename van het kolossale vermogendat ook de jaarlijksche inkomsten van de pillen- en zalfindustrie in zich sluitis benoemd mejuffrouw Mary Ann Driver, de zuster van des erflaters overledene viouw. De Norddeutsche Allg. Zeit. zegt omtrent de Amerikaansche bill tot het nemen van represailles tegen de landen die wegens gezondheidsredenen den invoer van Amerikaansche voortbrengselen verhinderendat deze wet blijkbaar hoofdzakelijk tegen Duitschland is gericht. „Wij weten niet, schrijft zijwaarom juist Duitschlend dat voor Amerika steeds vriendschappelijke gevoelens heeft gekoesterd zulk eene onvriendschappelijke be handeling van Amerika ondervindtmaar der Duitsche regeering zou niets anders overblijven, dan om in 't uiterste geval daarop door represail les harerzijds te antwoorden.'1 Reeds in het begin van Maartheet het, zal de Duitsche rijksdag bijeenkomen. Met ijver wordt in de ministerien gearbeid om dat oogen- blik zooveel mogelijk te verhaasten en de ont werpen gereed te makendie zullen worden ingediend. De voornaamste daarvan zijn weet men het ontwerp tot verzekering van werklieden tegen ongelukken en dat betreffende de naamlooze vennootschappen. Een paar weken geleden is een ambtenaar bij de stadswerken te Keulen, Cremer genaamd, op de vlucht gegaan na zich door eene reeks vervalschingen meester te hebben gemaakt van een bedrag van 27,000 mark. Thans verneemt men dat aldaar ook zekere Braschof is verdwenen. Deze was beambte bij het centraal staüon en had zich schuldig gemaakt aan oplichterij. Hij had aan een zijner vrienden zijne tusschenkomst aangeboden om diens vermogen te beleggen in Italiaansch staatspapier. Na hiertoe van dien vriend voor een bedrag van 64,000 mark in andere waarden te hebben ontvangenmaakte hij daarvan heimelijk bij een bankier te Keulen voor 57,000 mark te gelde en ging toen zoo het heette naar Frankfort op reis om voor de gezamenlijke, hem door zijn vriend toevertrouwde waarde Italiaansch staatspapier te koopen. Sinds dien tijd is hij verdwenen. Meu heeft hem het laatst gezien te Maintzdoch dit is reeds eer, week geleden. Naar men verneemtheeft de bedrogene eene premie van 5000 mark op zijne aanhouding uitgeloofd. Te Breslau heeft zich iemanddie zes jaren geleden zijn grootmoeder vermoord heeft, in handen der justitie gesteld voorgevende dat hij nergens rust vindendede verdiende straf wil ondergaan. Nadat hij het geld dat hij zijne grootmoeder ontstolen had verbrast had had hij dienst genomen waarin hij spoedig wegens wangedrag tot eenige jaren vestingstraf werd veroordeeld. Uit den dienst ontslagen werd hij wegens bedelarij opgenomen. Zondagmiddag liep te Weenen het gerucht dat te Floridsdorf weder een politieke moord gepleegd was op een politieagent. Ook de politie had dit bericht ontvangen doch weldra bleek dat het volgende zeldzame geval de oorzaak van dit gerucht was. Twee nachtwakers, met name Hochberger en Görlitzhadden hun revolver geprobeerd en het zoo onhandig behandeld, dat het schot afging en Hochberger in het onderlijf trof. De beide mannen wilden eerst niet de ware toedracht der zaak mededeelen en hadden toen het sprookje van een aanslag bedacht, dat natuurlijk een groote sensatie onder de burgerij veroorzaakte. Later kwam de zaakdoordat Görlitz zich zeiven herhaaldelijk tegensprak duidelijk aan 't licht. Uit Pesth wordt een verschrikkelijk onge luk geseind. Een bruiloftsstoetbestaande uit 35 personen stak nabij Domtrad de Theiss over, die op het oogenblik met ijs is bedekt. In 't midden gekomen zakte het ijs in en allen op een naverdwenen in de diepte.zonder dat eenige hulp kon geboden worden. Te Napels zal een standbeeld voor koning Victor Emanuel worden opgericht voor rekening der gemeentewaarvan de kosten 300.000 lire zullen bedragen. Een hevige aardbeving heeft in het Turksche district Birvariprovincie Bitliseen groot aantal huizen vernield. In de Russische ambtenaarswereld verdwijnt van alleskapitalengeleverde goederen van allerlei aard en thans heeft men ontdektdat een geheel station voor het transport van ge vangenen, te Ukurskverdwenen is. De gou verneur van het Transbikal gebied had jaren geleden het plan voor dit station ontworpen en laten uitvoeren waarvoor hij van de regeering ruime geldsommen kreeg. En toen hij nu on langs zijn scheppingwaarop hij zoo trotsch was, bezoeken wilde, bevond hij dat het station nooit anders dan op het papier bestaan had en dat al de gelden voor de stichting verstrekt, in de zakken der beambten terecht gekomen waren. De nood in de overstroomde streken van de Vereenigde Staten neemt nog steeds toe. Beneden Wheeling is het water weder gerezen en daar door de schade en ellende weer vermeerderd. Portsmouth, Ohio, is geheel overstroomd. Huizen werden weggeslagen door den stroom de stad is dagen lang van alle gemeenschap afgesneden. Tusschen Wellsburg en Moundsville zijn 20,000 mèuschendie van alles beroofd zijn en van voedsel en kleederen voorzien moeten worden. Te Cincinnati is het water hooger dan bij de groote overstrooming van 1832 en het rijst nog steeds. Van alle kanten komen berichten van rampen en ongelukken. De stad Belpre 9taat bijna geheel onder waterer, een groot aantal huizen werden daar verwoest. In tusschen voorspellen de officieele weerbe richten nog meer zware regens en men rieest, dat het water van de Mississippivan Cairo tot New-Orleansin de eerste twintig dagen onrustbarend zal rijzen. Een aantal leden der volksvertegenwoordiging uit Ohio, Kentucky en Weet-Virginië hebben een commissie gevormd tot spoedige ondersteu ning van de noodlijdenden. Aan een der stations van den stadsspoor weg Ie New-York is een moordaanslag gepleegd op een correspondent van den Berlijnschen Bör- sen-Courier den heer André. Een vrouw loste een revolver op hem en schoot daarna zich zelve dood. De heer André is zwaar gewond en zal, naar men vreest, niet hei stellen. Een vieeselijke ramp wordt uit Montevi deo de hoofdstad van den Zuid-Amerikaanschen staat Uruguay gemeld. Op het 9trand bij die stad zijn door een plotseling opkomende water hoos waarschijnlijk het gevolg van een onder- zeesche vulkanische uitbarsting een vijftigtal menschen en kinderen die zich daar baadden gedood. Op den Union Pacific-spoorweg in Neva da (Ver.-St.) is dezer dagen een trein door een kudde van 1500 antilopen gereden. Er lag dik sneeuw en de dieren hadden het spoor al9 den geraakkelijksten weg gekozen. Er werd een groot aantal van gedood en de machinist reed langzaam voort uit vrees voor ontsporen van den treindie door dit oponthoud drie kwartier vertraging ondervond. UITVOERINGEN' WAALWIJK. Door de liedertafel Oefening en Yermaak van Waalwijk en Bezooijenop Zondag 17 Febr., ten 12 ure, in de zaal Musis Sacrum 1 Nachtgezang Abt. 2 Abendlied Abt. 4 Donkre buien groeien Kwast. BAARDWIJK. Zondag 17 Februari, namiddags 7V2 uur> lu het Café van Woenseldoor Stot Taï. Maandag 18 Februari, namiddags 6 uur, ten ten huize van W. Pullensdoor de Tooneel- vereeniging Eensgezindheid.. y' Waalwijk, 16 Februari 1884. wAz. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Waalwijk c, a. J. M, Burgerhoudtthans te Middel- harnis c. a. Het „Hdbl." verneemt, dat den 11 den dezer aan het ministerie van buitenlandsche zaken door den minister Van der Does de Willebois en den Franschen gezant, den heer Legrand, een nieuw tractaat van handel en scheepvaart tusschen Nederland en Frankrijk is gesloten, natuurlijk behoudens bekrachtiging door de staten-generaal. De hoofdbepalingen van het tractaat zijnvolgens den bericht gever van zoodanigen aard, dat ditmaal die bekrachtiging kan worden verwacht. Naar wij vernemen is het nieuwe handels- tractaat met Frankrijk nog. niet onderteekend, maar is er wel volkomen overeenstemming verkregen over de voornaamste bepalingen, waartoe in de eerste plaats behoort de be handeling van Nederland op den voet der meest begunstigde natie. Het tractaat zal voor slechts enkele jaren worden aangegaan. Volgens het „D. v. N." is door de heeren Kievits tot waarborging van de som, hun door de Société d'Exploitation der ten toonstelling verschuldigd, arrest gelegd op de prijzen der tentoonstelling, zich bevindende in de gebouwen der Beaux Arts. De trekking van de seriën 11-20 der tentoonstellingsloterij die 11. Vrijdag zou plaats hebben, is uitgesteld tot 25 April e.k., wanneer tevens de prijzen der seriën 21-30 en de hoofdprijzen zullen worden uitgeloot. De gemeenteraad van 's Bosch heeft besloten den prijs dsr gazverlichtingmet ingang van 1 Mei e.k., zoowel voor de ge meente, als voor de ingezetenen, te bepalen op 7 cent per kub. meter. - Door de arrond.-rechtbank te Breda is verwezen naar den procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Bosch A. Somers, oud 24 jarengeboren en wonende te Tilburg. Deze persoon wordt beschuldigd van valschheidin geschrifte, welke hierin zou bestaan dat hij bons heeft geschreven en onderteekend waarop hijonder voorgeving dat die bons van het armbestuur afkomstig warenzich bij verschillende bakkers brood heeft weten te doen afgeven. W. A. van Dolder en J. Kooiman stonden voor de correctioneele kamer der arrond.-rechtbank te Amsterdam terecht ter zake van een brutale oplichting. Van Dolder had namelijk tegen f32 per maand eene kamer in de Vijzelstraat gehuurd. Des avonds zou zijn goed komen en hij een maand huur vooruit betalen. Hij gaf op Aalbert te hee- ten eD bestelde op dien naam eene pendule met coupes. Hij kwam overeen deze twee dagen op proef te houden om te oordeelen of zij geregeld liep en alsdan f52 te zullen betalen. Zoodra de buit in de woning was, verscheen Kooiman en gaf voor te zijn de persoon, die het goed zou brengen. Hij be weerde, dat de patroon best een pendule kon huren. De pendule en de coupes werden met behulp der huisjuffrouw in een van haar geleenden doek ingepakt en weggebracht. De oplichters verkochten ze voor f 20 en deelden de opbrengst; zij kwamen natuurlijk niet terug. De substituut-officier van justitie Mr. H. F. Baron dc Koek eischte tegen beide een celstraf van 1 jaar en betaling eener boete van f 25. Uitspraak Woensdag a. s. De heer H. Hunting te Nunen heeft in een jaar tijds 33 otters in de Dommel gevangen. In de laatste drie maanden ving hij er acht. Toen Maandag even voor 1 uur te Helmond de ophaalbrug der Zuid-Willems vaart werd nedergelaten, verschrikte daardoor een voor een rijtuig gespannen paard en stortte zich in dolle vaart te midden van 2 a 300 fabriekarbeiders, die voor de brug stonden te wachten. De voerman werd van den bok geslingerdeene vrouw kreeg ernstige verwondingen en een meisje van dertien jaar werd overreden en inwendig zoozeer gekneusd, dat zij niet buiten levensgevaar is. Den 28 Jan. jl. is bij de spoorwegbrug aan den Moerdijk verdronken een heer, leef tijd 34 jarenvoorhoofd hoog, haar grijs bruin, neus en kin spits, lengte middel matig, lichaamsbouw zwaar knevel lichtbruin en aan een der wijsvingers eene wratver moedelijke kleedingdonkergrijs phantasiepak, zware donkerblauwe duffelsche overjas, das met speld, waarin een leeuwtje, ondergoed gemerkt deels R. W. en deels R. v. d. W. en dragende een zilveren remontoirhorloge. Voor de ontdekking van het lijk is een premie van f200 uitgeloofd. De hoofdcommissaris van politie te Am sterdam verzoekt van die ontdekking tele- graphisch bericht. Op den weg tusschen Riethoven en Veldhoven werd Zondag voormiddag een löjarig jongeling door een persoon aangerand, bij den kraag gegrepen en ter aarde geworpen om hem zijn geld te ontnemen. Op zijn hulpgeroepdat de aanvaller trachtte te smoren, schoten twee personen toe, waarop de woesteling de vlucht nam. Te Venloo zijn thans niet minder dan 317 lijders- aan mazelen. Sterfgevallen komen echter weinig daardoor voor. Aan de te Budel gestationeerde rijks ambtenaren is hetna hevige worsteling 's nachts gelukt drie smokkelaars, beladen met zout, in handen te krijgen, terwijl de vierde, de vracht wegwerpende, de vlucht nam. Als een bewijs van een zeldzaam vasten slaap kan dienen, dat deze week een echtpaar te Woensel 's morgens bij hun ontwaken een grooten steen in hun bed vonden. Bij onderzoek bleek, dat men 's nachts in het slaapvertrek eenige glazen had ingeworpen zonder de minste stoornis in de zoete rust der echtelingen te brengen. Op het landgoed „Weltevreden,'* nabij Bergenopzoom, en behoorende aan den notaris Vermeulente Brussel, is eene kweek- en mesterij van kippen opgericht, onder directie van graaf Dalcaltera. Tot dat einde zijn er ruim drie hectaren grond met de noodige hokken in gereedheid gebracht, en zijn er reeds 1000 kippen aangevoerd. Terwijl de landbouwer J. Janssen, te Mookzich op de markt te Nijmegen be vond, ontstond er brand in diens behuizing, welke zoo snel om zich heen greep, dat men met veel moeite zijne oude zinnelooze moeder en wat meubelen heeft kunnen redden, ter wijl eene koe, een geit en een varken in de vlammen omkwamen. Alles was tegen brand schade verzekerd. Sedert 29 Jan. jl. wordt vermist en is ontvreemduit een gesloten kist, verzonden per Staatsspoor van Rozendaal naar Leeuwar den een kartonnen doosje, waarin een gou den horlogekettingin het nidden met een gewerkte schakel, en aan 't einde een gou den haakeen paar gouden manchetknoopjes en 3 overhemd dito's. Opsporing daarvan wordt verzocht door den commissaris van politie te Leeuwarden. Onder Haaften is een roeibootje aan gedreven waarin zich het lijk bevond van den loods C., gestationeerd te Zalt-Bommel. Een zenuwtoevalwaaraan hij lijdende was, schijnt, terwijl hij zijn dienst waarnam, een einde aan zijn leven te hebben gemaakt. Dezer dagen is de boerderij, bewoond door Johannes Lodderstaande nabij Nieu- wenbrugonder de gemeente Bodegraven afgebrand. Het vee is gered en de hooiberg is gespaard gebleven. De oorzaak is tot op heden nog onbekend. Het vaartuig van schipper Westenberg te Gramsbergenuit Pruisen bevracht met ongezaagd eikenhout, is in de rivier de Vecht, bij de invaart in de Dedemsvaart, gezonken, De schipper is behouden aan wal gebracht en met bergen van het hout is men reeds bezig. Een jongeling uit Brunsumdie voor vier weken uit angst of minnenijd een ander jongmensch aldaar door een revolverschot heeft gedood en sedert voortvluchtig was heeft zich bij de justitie te Maastricht vrij willig aangemeld. Door eene onbekende oorzaak brandde Maandag in den vroegen morgen teDrempt

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 2