MMS te Waalwijk, Groot Concert EEN HUIS, Notaris BINK, TENTOONSTELLINGS-LOTERIJ Bericht van Inzet. Oefening en Vermaak Notaris VERBERNE f 1 Iffl A.3VCSTBBJDA.3VC. 25 APRIL a. s. ABYERTENTIEN. EN KANTOOR, Vastenavond-M AAND AG 314de STAATSLOTERIJ. De ontvanger vraagt BURGERHOUDT te huur I. Op Woensdag 27 Februari 1884, 25 Februari 1884, II Op Donderdag 28 Februari 1884, VERPACHTEN: 1. Donderdag 28 Februari 1884 2. Vrijdag 29 Februari 1884, 3. Donderdag 6 Maart 1884 4. Dinsdag 11 Maart 1884, 5. Woensdag 12 Maart 1884 Eene groote partij mooie Tim- mersparren, Opleggers, Heinhout, en verder gerief; eiken Schaarhout en een partij Knuisten. 3. Op Vastenavond-Dinsdag 26 Februari 1884, 60 70 koopen zeer mooie Timmersparren en Heinhout, eeni ge koopen Opleggerszoomede Knuisten en Snoeisel. 4. Op Maandag 3 Maart 1884. 70 koopen, mooie lange sparren, voor heinhoutopleggers en an der gerief. 5 koopen hopstaken. 3 a eikenschaarhout. te De 2e trekking, aangekondigd op 15 Februari, zal NIET |op dien datum plaats hebben. Er zal slechts een enkele trekking der SERIEN en HOOFD- I PRIJZEN welke onhèrroepelijk op I vastgesteld is. schuld moeielijk sprake kan zijn. Bovendien is de commissie voor de verloting geheel afgescheiden van de Société d' exploitation; zij bestaat ook uit andere personen. Een beslag op de prijzen kan dus gelegd zijn, maar moet tegenover de exploitatie-maatschappij als van onwaarde be schouwd worden. Het Geïll. Pol. Nieuws vestigt de aandacht op een persoon die met het voorgeven beambte bij de Hollandsche spoorwegmaatschappij te zijn, verleden Maandag op de Spuistraat te Amsterdam eene kanter huurde, den volgenden dag „naar het station" vertrok en niet terugkwam. Na zijn vertrek werden twee gouden horloges met ket tingen enz., vermist. Waarschijnlijk is dit dezelfde heer, die op Dinsdag in de Haarlemmer Houttuinen aldaar eene kamer huurde. Hier vermiste men toen hij op bet bepaalde uur niet terugkwam 2 linnen bedde- lakens 3 kussensloopen en 1 handdoek. Aan het laatste adres had hij een naambordje bij zich, waarop stond „Oly en Brieder." De oplichter is net gekleed, naar gissing 25 jaar, heeft donkerblond haar en kleinen klevel, zonder baard. Een der'debitanten in de Staatsloterij te 's-Hage had jl. Maandag nog twee geheelde loten in de thans trekkende 5e kl. Alle moeite om de twee loten die voor den koopman een bedrag van ongeveer f 145 vertegenwoordigden te veel om te wagen aan den man te brengen was vruchteloos. Dinsdag ochtend echter vond hij te Rotterdam een kooper voor f115. Op een dezer loten viel een uur later de prijs van f100,000. fD.) Aan den Broekhovenschen weg, wijk Heike te Tilburgontstond gisteren tegen den avond in het huis bewoond door E. v. P. een brand, die zoo spoedig in hevigheid toenam, dat aan blusschen niet te denken viel. Een kind van eenige maanden, wiens ouders afwezig waren kwam jammerlijk in de vlammen om. De oor zaak van den brand is vooralsnog niet bekend. Woensdag namiddag omstreeks half vijf werd op de Bosscheweg te Tilburg door eene mestkar, die uit de Donkerstraat kwam, overreden het zoontje van W. Klijsen oud 20 maanden. Het rad ging het kind over het hoofd zoodat het aanstonds een lijk was. Bij het lossen van de eerste salvo's bij aankomst van het lijk van den Russischen gezant op het kerkhof in Den Haag schrikten de paarden van een drietal binnen de begraafplaats aanwezige rijtuigen. De beesten rukten zich uit het gareel los en holden in de richting van het kanaal alwaar zij gegrepen werden. Bij het op den hol slaan der paarden van het tweespannig rijtuig van den graaf v. L., luit. kol. 'bij het le reg. huzarenviel de koets met koetsier en al om waardoor het rijtuig gedeeltelijk verbrijzeld werd. De koetsier kwam gelukkig in eenig kreupelhout terecht en kwam daardoor slechts met den schrik vrij. Van een ander rijtuig werd tuig en voorstel geheel vernield. De loting voor de nationale militie heeft ie Dordrecht aanleiding gegeven tot vele ongere geldheden. Misbruik van sterken drank moet ook hier weer de oorzaak zijn van vele twisten. De brieven besteller S. is door zes lotelingen zoodanig mis handeld dat hij niet in staat is zijne bezigheden uit te oefenen. Door den mishandelde is aan gifte gedaan bij den commissaris van politie die van deze zaak proces-verbaal heeft opgemaakt. Voor eenige dagen is te Onstwedde de boerenknecht J. L., terwijl hij op den hooihoop eenig werk verrichtte er af gegleden, waardoor hij met den hooihaakdie daar juist stond, op eene zeer gevoelige wijze in aanraking kwam. Het voorwerp drong hem zoodanig door de dij, dat de punt onder den arm zat. Onmiddelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen doch deze vermocht eerst niets. Toen een smid den weer haak in een andere richting had gebogen kon de lijder uit zijne gevaarlijke positie verlost worden. Bezig zijnde een boerenwagen af te laden, wilde A. v.P. te Blaakschen Dijk het laatste ge deelte van de vracht op eene andere plaats bren gen en moest daartoe met den wagen dendijk af. Hij verzocht zijne vrouw het paard, dat voor den wagen stond te leiden dan zou hij den wagen sturen. Het ongeluk wil dat de wagen eene verkeerde richting neemt. Van P. valt er af, komt met de beide beenen onder de wielen terechtdie er over heen gaan met het treuri ge gevolg dat het eene been gebroken en het andere ernstig gekneusd is. Naar omstandigheden be vindt de patient zich vrij wel. De derde verdachteSchepop, in zake den moord te Heinoo gepleegdzal binnen enkele dagen worden uitgeleverd. Eenige ingezetenen van Raalte, vóór een paar jaren door de heeren Kuiper van Steggerda tot landverhuizing naar Dacota overgehaald zullennaar wij vernemenspoedig doodarm naar Nederland terugkeeren. De boerenhoeve de Koekkoek onder Ett.en is eene prooi der vlammen geworden. Weinig is gereddoch alles was wel verzekerd. De brand wordt gezegd door den eigenaar gesticht te zijn die dan ook reeds in verzekerde bewaring is genomen. Te Ouderdendam is weer ingebroken en wel in de stalling van den logementhouder K. V. De postbode van Warfum ontdekte onraad terwijl hij voorbijging't geen ten gevolge had, dat de dieven het hazepad kozen, en slechts een paar hanen en eene kip medenamen, 's Morgens bleekdai den visscherman J, K. eene partij paling ontstolen was. Een paar dagen vroeger miste de vleeschhouwer K. eenige kilo spek, en de vrouw van S. D. zeven paar kousen die ze buiten te drogen had gehangen. Het gelukt maar niet de daders in handen te krijgen. Het is nu volgens den Amsterdamschen briefschrijver in de Pr. Gr. Ct. bekend geworden, dat er nog een door Jaantje Struik benadeelde bestaatiemand te Arnhem die zij er voor f 180,000 (zegge honderd-en-tachtigduizend gulden) in heeft laten loopen maar dieom buiten het proces te blijven en het geld toch verloren achtendeer maar een schenking van maaktetoen het onderzoek begon. Tegen den zoo lastigen en vooral hier te lan de veelvuldig voorkomenden katharalen boest, is het volgende eenvoudige middel als zeer afdoende aan te bevelen. Jot bereiding daarvan neemt men 5 ons uien deze worden geschild, in hun geheel gelaten maar toch ingekorven, men voegt er 8 lood honig en 4 ons witte suiker bij, laat dit te zamen 3 4 uren achter een zeer langzaam koken daarop koud worden en giet dit mengsel dan door een fijne zeef of een neteldoek. Dit sap bewaart men in een goedgekurkte flescb; nadat de behoefte zulks vordertmoet de patient hier van dagelijks met tusschenpoozen 46 eetlepels vollauw-warm gemaakt, innemen. De heilzame uitwerking van dit gemakkelijk te bereiden huis middel zal men spoedig gewaar worden. Een brutale dief en inbreker heeft in den afgeloopen week te Adorp in Groningen in een vertrek van E. S. een raam opengeschoven en f200 genomen uit een zak, dien de meid naast zich in bed had liggen zonder dat zij iets van den diefstal bemerkte. Daarna werden de bed- deur en kamerdeur met stoelen en goederen ver sperd en de vloer bedekt met allerlei kleêren om er zacht over te kunnen loopen. Toevallig werd de vrouw des huizes, in een aangrenzende kamer slapendewakker en wekte toen haar man die met een sabelnog overgebleven van het beleg van Delfzijluit het bed sprong. De dief dit vernemende brak nog eerst de linnekast open waaruit hij een zilveren ambtspennig nam en koos het hazenpadzonder door de bewoners le zijn gezien. Een bankbiljet van f 100 dat in een landbouw-almanak was geborgen, werd niet ont dekt evenmin bemerkte de diefdat boven op de kast f 12.50 lag, die den volgenden morgen aan iemand moesten betaald worden. De vloer voor het open raam was bezaaid met afgebrande lucifers, die men hier en daar ook tusschen de op den grond verspreide kleêren vond. Te Terheiden hij Breda heeft zich Zaterdag een jonkman van 29 jaren J. Yerkooijen genaamd, en wegens deelneming aan eene vechtpartij tot eene maand gevangenisstraf veroordeelduit vrees door ophanging van het het leven beroofd. Hij moest juist Zaterdag zijne straf ondergaan. Zekere C. S., die zich te Brussel aan mis bruik van vertrouwen heeft schuldig gemaakt en wiens uitlevering was verzochtisnadat hij in bordeelen te Amsterdam en te Rotterdam veel geld had zoek gemaaktte Amsterdam door twee rechercheurs aangehouden. Een persoon, die aangenomen had den in boedel van eeu gezin aan het Groenewegje in Den Haag te verhuizen verleende zijne diensten op zeer vreemde wijze. Na het goed geladen te hebben op een wagen, bracht hij het naar eene kamer en haalde er toen een uitdrager bijaan wien hij alles verkocht. Met het geld er voor ontvangen ging hij aan den haal. Zaterdagmiddag had er op den weg tusschen Loosduinen en Den Haag.een treffend ongeval plaats. De bleeker W. v. d. H. onder Loosduinen woonachtig, geraakte onder de Westlandsche stoomtram en bekwam daardoor zoodanige ver wonding dat de dood onmiddelijk voegde. Bij de aankomst van den trein, die om 2 uur 2 min. te Schagen moet aankomen doch 20 min. te laat kwam, stond de postcoupé in brand. Door den wagen spoedig af te haken bleven de brieven en postpakketten bewaard. De branddie door kachelwarmte moet ontstaan zijn, werd door het spoorwegpersoneel gebluscht. Aan het station te Emmerik is een heer, die van eene dame vergezeld was, door de politie aangehouden. Vermoedelijk is hij de persoon die van het postkantoor te Leipzig 88,000 mark gestolen heeft. Bij eene vrouw onder Driebergen vervoegde zich, terwijl de man afwezig was, iemand die haar vertelde haar neef uit Amstrdam te zijn. Hij had eene betrekking bij de Oostertram gekregen die hem f24 's weeks opleverde; hij zou gaarne bij haar in den kost komen en zou haren man en haren zoon beide postjes aan de tram bezorgen, die hun f 18 zouden opbrengen. De vrouw was met den neef bijzonder ing momen en had er geen bezwaar tegen dat hij even de beste jas van haren man over de zijne aantrok, om zich beter tegen de koude te beschutten en daarop de deur uitging om zijn koffer van het station te halen. De neef kwan echter nog even binnen; ook zijne portemonnaie zat in dekoffer, en gaarne had hij nog f2.50 om de vracht te betalen. Ook de rijksdaalder werd hem ter hand gestelden hierop vertrok de gewaande neef, om niet weer terug te keeren. De huzaar Goordétndie onlangs te Venloo met f167 deserteerde, is thans te Eindhoven gearressteerd en ter beschikking gesteld van den auditeur-militair te 's Bosch. Als eene zeldzaamheid wordt ons uit Deventer gemeld dat in enkele tuinen de aardbeziën reeds bloesemknoppen vertoonen. Te Oosterbeek, Dorenweerd en Heelsum heerschen de mazelen vrij sterk. De ziekte heeft tot nog toe een goedaardig karakter. Getrokken prijzen. (Naar de geschreven lijst. 5de klasse. Trekking van 19 Eebruari. No 16235 f50000; no 3727, 9882 en 14867 ieder f1000; no 356, 971 2394, 2826 en 12580 ieder f400; no 1746 4103, 12772 en 19245 ieder f200; no 724, 916, 1260, 4924, 5434, 11328, 12999, 13066, 18328, 20611 en 20754 ieder f100. zal FINAAL VERKOOPEN namiddags 6 ureter herberge van ARN. KLERX te Vlijmen a Een perceel bouw land onder Vlijmen, genaamd „Raijmaker," 1.24.20 hectaren, in 3 koopen en in met of zonder de kost. Eranco brieven vóór a. S. Vrijdag bij den heer waarnemenden ontvanger te Waalwijk. door de liedertafel van Waalwijk en Bezooijen op de zaa' van MUSIS SACRUM. meeste zorg samengestelde Op bet met de programma komen verschillende prachtige nieuwe stukken voor. Aanvang ten 7 ure precies. massa, le koop, 2e 3e Massa ingezet en geboogd tot f 900. - 850— - 600.— - 2400. rt u en tl u b. 7S in een perceel Hooi- ,and, „Hoefslag", onder Enge- gebeel groot 1.18 beet. Ingezet en geboogd tot f 460. namiddags 6 ureter herberge van THOMAS DE BONT te Waspik: Een perceel wei- en bouwland, „Noorden- eind", groot 3.56.4(U hectaren, in 2 koopen en in massa, le koop, ingezet en geboogd tot f3900. 2e h - 3010. Massa - 7500. Heeren honoraire leden der rederijkerskamer „Oefening kweekt Kennis" te Be zooijen zij berichtdat de tweede Winter- uitvoering telken jare te gevenop Zondag voor Vastenavonddit jaar, door onvoor ziene omstandigheden niet kan plaats hebben, maar zal worden verdaagd tot Paaschmaandag of den daaropvolgenden Zondag. Bezooijen20 Eebruari 1884. DE DIRECTIE. te Bussen zal voormiddags 11 ure, te Anclel bij J. KALIS: 6 hectaren Weiland onder Andel 's namiddags 3 uur, te Brongelen in 't Veer huis. 13 Hectaren weiland onder Eethen en Brongelen. 's voormiddags 10 uur, te Bussen bij C. HUIGEN. 21 Hectaren weiland onder Bussen en Meeuioen. 's voormiddags 10 uur, te Bussen (polder) bij LEON. v. d. PLUIM. 8 Hectaren hooiland onder Made. 10 uur, te Waspik in den 's voormiddags Bruinvisch.. 7 Hectaren onder Waspik. hooiland in de aanwassen nabij de Haven M'MiH W a a 1 w ij k waarin vergunning, bevattende 5 beneden- en bovenkamers, 2 zolders en verder gerief. Te bevragen bij den uitgever dezer courant. te Waalwijk zal VERKOOPEN 1. op Vrijdag 22 Februari 1884, voormiddags 10 ure, a contant, ten ver zoeke en ten huize van den Heer E. DE LEEUW te Waalwijk. 65 stuks huiden, inlandsch zoolleer, droog. 108 Liraa's, droge, gaar. 56 inlandsche, gaar. 40 Mauritius, gaar. 40 Sydney, 2e run. 76 ft inlandsche, 2e run. Zoomede Bascule met afzonderlijk gewicht, Krui wagen SchragenSlijpsteen en Gereed schappen. Verder eenige meubelen, waaronder een mahoniehouten tafel. Te zien op den verkoopdag voormiddags 8 tot 10 ure. 2. Op Vastenavond-Maandag 25 Februari 1884, des voormiddags 10 ure, te beginnen aan den Galgenwielbij de Baardwijkscbe Ak- kersteeg, voor Mej. de Wed. W. TIM MERMANS te Waalwijk voor Mevrouw de Wed. E. TIJSMANS, te Waalwijk, op hare hoef, in de Biezen onder Loonopzand voormiddags 10 ure aan den Melkdijk onder Loonopzand, voor den Heer A. C. ZIJLMANS te Waalwijk zijn

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3