Duitschland. Zwitserland. Oostenrijk, Italië. Rusland. Amerika. BINNENLAND. verder had hij er geen acht op geslagen. On middellijk ging men hierop aan het zoeken van het bewuste valiesjedat in goeden staat werd teruggevonden. Onder de overblijfselen van min of meer vernielde bagage vond neen echter een lederen reiszak, welke door eene daarin aanwezige ontplofbare stof van een gescheurd scheen te zijn. Volgens de Central News heeft de politie een Feniansch komplot ontdekt om het Charing- Cross-spoorwegstation met dynamiet te vernielen. De politie zou eene verdachte kist, vermoedelijk ontplofbare stoffen inhoudend in het stations gebouw hebben gevonden. Deze kist zou onder strenge bewaking naar Woolwich zijn vervoard om onderzocht te worden. De Transvaalsche conventie, die Woensdag is onderteekend komtna door den volksraad te zijn goedgekeurd in de plaats der Pretoria- conventie. Zij bepaalt, dat de Transvaal voortaan Zuid—Afrikaansche republiek zal heet en en om schrijft de reeds bekende nieuwe grenzen. Het gebied daarbuiten wordt met toestemming der republiek onder Engelsche bescherming gesteld. De schuld wordt op een kwart millioen p. st. verminderd. De volkomen binnenlandsche onafhankelijkheid gelijk aan die van den Vrijstaat, wordt gewaarborgd. Ook het direct diplomatiek verkeer met vreemde mogendheden is aan de republiek geoorloofd doch zonder goedkeuring der koningin mag behalve met den Vrijstaat geen tractaat warden gesloten ook niet met de stammen ten Oosten en ten Westen van de republiek. In het lagerhuis heeft Gladstone met eene redevoering, welke één uur en 50 minuten duurde, ingediend een wetsontwerp ter hervorming van het kiesrecht en invoering van gelijk stemrecht in de steden en graafschappen van Engeland Schotland en Ierland. Volgens dit ontwerp zal het aantal kiezers vermeerderd worden in En geland met ruim 1,300.000, in Schotland met ruim 200,000, in Ierland met ruim 400,000. Aan boord van een stoomboot, de Kotsai, is op reis van Hongkong naar Macao de stoom ketel gesprongen. Zeventien der passagiers waaronder acht Europeanenwerden gedood. De stoomboot werd nagenoeg geheel vernield. Een brand op het water dreigde onlangs de stad Calcutta met groot gevaar. Laatstleden Woensdag raakte daar de Aurora beladen met 30°,000 vaten petroleum in brand. 'Het schip, een oud houten gevaarteviel weldra uit elkaar en de brandende olie stroomde de rivier op. Gelukkig was de wiud stilen wist men door onverwijlde en doeltreffende maatregelen de om liggende schepen te beschermen. De geheele rivier scheen in vlam. Het gezicht moet ver wonderlijk schoon geweest zijn. LONDEN 29 Februari. Bij het departement van oorlog is heden avond ten 6 ure uit Soe- akin bericht ontvangen, dat de Engelschen heden geen voorwaartsche beweging hebben gemaakt. Graham zou waarschijnlijk morgen ochtend op rukken. KAIRO29 Februari. Eene dépêche van generaal Graham meldtdat hij groote bezwaren ontmoette bij het voorbereiden van zijn marsch, en daarom het oprukken heeft uitgesteld tot morgen om dan ook zoo snel mogelijk te mar- cheeren. In den Reichsanzeiger is een verklaring opge nomen van den Lauddrost van Auricb, waarbij, ter voorkoming van het binnensluipen der ziekte onder de schapen tot nader order wordt ver boden schapen uit Nederland op de Duitsche weiden en schapen uit Duitschland op Neder- landsche weiden te laten loopen. De aanvraag Nétn mijnheer. Wilt gij Rachel tot vrouw nemen zooals ik haar u beschreven heb? Zult gij dat doen, als gij haar wint? Belooft gij 't mij IV za°- hem besluiteloos aan ik wist niet of ik lachen of wegloopen moest. Hij vestigde zijne schitterende oogen strak op mij zoodat ik de mijne moest neerslaan. Daar ik echter bedachtdat hij niet recht bij zijn hoofd was achtte ik best in alles toe te stemmen wat hij zeide, en antwoordde vandaar stoutJa. Hij drukte mij hierop hartelijk de hand, nam weer een paar kogeltjes en wij begonnen te spelen. Ik had tot het laatste oogenblik een werkelijk vreemd geluk en won de diamanten en Rachel. Goed t Raynerzeide hijin u heb ik den man gevonden dien ik lang zocht. Alles is 't uwe. Leen mij enkel uw paardzoodat ik weg kan om uwe vrouw te halen. Het paard is tot uwen dienstheeren de helft van het geld ook. Ik heb u daar geen oogenblik van willen beroovenwant het zöu mijn geweten bezwaard hebben, goud te bezitten, dat ik op die wijze gewonnen had. G ij zijt een dwaaszei hij, de kaarten weer bij zich stekende ik leen uw paard slechts en een paar goudstukkenzoodat ik voort kan. Neem het overige maarantwoordde ik nadat ik vijftien goudstukken bij mij had ge stoken, terwijl ik de andere op het doode paard liet liggen Gij zijt mijn erfgenaam, Rayner, sprak hij: gedraag u als zoodanig. Tusschen zoo nauw verbonden personen moet men in geldzaken zoo bedenkelijk niet zijn. Terwijl hij zoo spraktrad hij toe om het geld te nemefl en ik wendde mij af, opdat hij niet denken zou, dat ik hem gadesloeg ^docli moest over zijne list lachen en zeide bij mij zelfGij zult wel zorgen oude man dat ik niet meer, dan mijne vijftien goutstukken behoud. totbij wijze van uitzondering toe te kennen verlof om liet verkeer tusschen de weiden te laten bestaanmoeten worden gericht aan de betrokken overheid. Onder verdenking van den moord te Stutt gart is een gewezen gerechtsdienaarWagner genaamd in hechtenis genomen. De gezamelijke schoolautoiiteiten te Leipzig hebban besloten op verzoek der onderwijzers om het verwarmingstoestel door verwarmde lucht te verlaten en tot de verwarming door kachels terug te keeren. De bewoners van het kleine dal Avers, kanton Grauwbunderland weigeren allen de landsbelas- ting over 1883 te voldoen. Zij verkeeren in treurige economische toestanden. In het dal wonen thans 250 menschen 15 jaar geleden 700. Groot is hun schuldenlast. Toch is hunne eenparige weigeringom belasting te betalen iets nieuws op fiscaal gebied. Te Hermannstadt in Zevenbergen (Hongarije) is een vreeselijke moord gepleegd. In de Kursch- nergasse aldaar was een brand uitgebroken, die echter door de brandweer spoedig gebluscht werd, maar waarbij bleek dat de brand was aangestoken, om de in het huis gepleegde moord en diefstal te bedekken. Door de politie werden de lijken der bewoners, een gepensionneerd mili tairarts dr. Friedenwangerzijne vrouw, zijn zoontje en de dienstmaagdmet verpletterden schedel en afgesneden hals gevonden, terwijl alle zaken van waarde verdwenen waren. Dr. Frieden wanger, die vermogend wasleende geld uit tegen rente en tegen pand, en zoowel zijn geld als dein pand gegeven voorwerpen zijn gestolen. De brand was aangestoken met de boeken, waarin zijn schuldenaars en de in pand gegeven voor werpen aangeteekend stonden zoodat van deze weinig is overgebleven, en daaruit geen licht voor de ontdekking der raoordeuaars te putten is. Het eenige wat van hen tot Zaterdag 11. ontdekt ist waren twee bebloede ijzeren stangen, een mes en een dolk, welke voorwerpen onder eene brug in de nabijheid der woning gevonden zijn, waar de moordenaars die blijkbaar verborgen hadden. De kamer heeft, bij geheime stemming, met 143 tegen 135 stemmen aangenomen de wet van Baccelli, betreffende de reorganisatie van het hooger onderwijs. Bij den brand in de goederenbergplaatsen te Charkow werden niet minder dan 28 dieven op heeterdaad betrapt, en vele kooplieden hadden de grootste moeite, hun eigendom voor plunde- rii.g te bewaren. De schade bedraagt 1,800,000 roebels. De visschers, die, zooals wij onlangs meld den, bij Astrakan op een losgeraakten ijsschol de Kaspische zee indreven, zijn, volgens een thans ontvangen bericht, gered. Uit Washington wordt gemeld dat de com missie, belast met een enquête naar den toestand der varkensslachterijen c. a., haar verslag bij president Arthur heeft ingediend. Zij verklaart daarin, na grondig onderzoek te hebben bevon den dat voor dezen tak van iudustrie voldoende waarborgen bestaan tegen verspreiding van ziekte Hij sprong nu vlug in het zadel en eerst toen hij mij in vollen galop reeds buiten het gezicht was, keerde ik mij om en zag al het goud nog op het doode paard liggen. Hij had er slechts twee stukken van afgenomenniet meerdan noodig wasom zijne noodzakelijkste uitgaven te bestrijden. Ik was niet weinig verbaasd bij deze ontdek king en nu vast overtuigd dat de vreemdeling zijn verstand had verloren maar stak het gHd bij mij en ging langzaam en over het gebeurde nadenkende naar huis. Alles kwam mij thans als een droom voor. Wa3 werkelijk een mensch hier geweest Had ik met hem gejast Ik zou het betwijfeld hebben doch daar lag het dood paard en toen ik mijne hand in den zak stak, trok ik die met edel metaal gevuld terug. Maar was het wel edel metaal Die gedachte deed mij rillen. Misschien was 't slecht of koper, en dan had ik een slechten handel met mijn paard gedaan. Mijn hart stond stil bij die ge dachte, en in plaats van den man voor een half zinnelooze te houden, geloofde ik th~ns, dat hij een listige bedrieger en ik zelf de dwaas geweest was, voor wien ik hem gehouden had. Al mijne vermoedens trouwens hoe gegrond ze ook zijn mochten, kwamen thans te laat. De oude man was verdwenen. Wanneer ik nochtans bedacht hoe hij twee goudstukken voor zijn eigen gebruik had meegenomen stelde dat mij aangaande de deugdzaamheid weer eenigszins gerust. Thuis gekomen berichtte ik mijn vader den verkoop van het paard doch verzweeg hem de speelpartijwijl hij, schoon hij mij zelf kaarten geleerd had een aartsvijand was van om geld te spelen. Ik toonde hem enkel de vijftien goud stukken die ik voor het dier bekomen had het overige legde ik stilletjes op zijde, mij voor nemende dat langzamerhand in onze huishou ding te besteden, zonder dat vader er van vernam. en tegen ziekmaken van het vleesch zelf. Het onderzoek heeft bewezen dat Amerikaansch varkensvleesch volkomen gelijk metmisschien zelfs boven dat van Frankrijk en Duitschland staat, en dat er geene algemeene ziekte heerscht, immers de zich van tijd tot tijd voordoende triehinose is onbeduidend. Meenende dat er geen algemeene reden bestaat voor vreemde staten om den invoer van Ameri kaansch varkensvleesch te belemmerenis de commissie er van overtuigd dat een microscopisch onderzoek van al het voor uitvoer uit de Ver- eenigde Staten bestemde vleesch des gevraagd, kan worden verzekerd op de plaatsen van ver pakking. Het plan van een schcepsspoorweg over de landengte van Techuantepec (Mexico) schijnt zijn uitvoering nader te komen. De ingenieur Erds, de bouwer van de groote brug over de Mississippi, bij St. Louis, is te Londen. Naar men verneemt zal de ontworpen spoorweg, die den afstand tusschen Europa en de Zuidzeekust van Noord-Amerika 8000 Engelsche mijlen korter zal makenwaarschijnlijk onder zijne leiding en onder Britsche controle tot stand komen. Zoo krijgt het wordende Panamakanaal al aanstonds een geduchte mededinger. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Door de liedertafel Oefening en Vermaak van Waalwijk en Bezooijenop Zondag 2 Maart, ten 12 ure, in de zaal Mn sis Sacum 1. Sangers Morgenfahrt. Abt. a. Gutcn Morgen h. Marscblied n c. Morgenstiindchen u d. Trio e. Waldesgruss. w 4. Vineta. n Waalwijk, 1 Maart 1884. Volgens het regeeringsvoorstel tot het heffen van eene klassenbelasting van alle ingezetenen des rijks zal de grondslag daarvan zijn het jaar- lijksche zuiver iukomen, bepaald naar dat van het vorig jaar met inachtneming van alle omstandig heden die daarin gedurende het jaar der heffing wijziging kunnen brengen en tijdens de aanslags- regeliug bekend zijn. Onder zuiver inkomen zijn alle inkomsten, uit welken hoofde ook ge noten, begrepen, terwijl het inkomen der vrouw geacht wordt één geheel nittemaken met dat van den man. Aftrek is toegelaten van de kosten, die gewoon lijk als lasten van de vruchten worden aangemerkt. Het gezaraelijk inkomen wordt verminderd met renten van schulden en met periodieke uitkee- ringeo, waartoe hij, die het inkomeu geniet, krach tens titel of krachtens de wet verplicht is. Het ontwerp vergt van de ingezetenen enkel een eenvoudige opgaaf, doch laat hen vrij om met of zonder aanwijzing van klasse de inlich tingen medetedeelen die zij voor de toepassing der wet wenschen te geven. l)e administratie, bijgestaan door de zetïerscollegiën wier leten- lal wordt uitgebreid te Amsterdam tot 25 Rotterdam cn 's Gravenhage 17 in gemeenten boven 30.000 zielen tot 13van 10000 tot 30000 zielen tot 9 van 5000 tot 10000 zielen tot 7 en in de overige gemeenien tot 5, rang schikt de ingezetenen in een der klassen. Zui vere inKomens beneden f 600 zijn vrij van be lastingen. Die van f 600 tot f3000 worden met een afdalend percentage van 10 percent per klasse, in 7 afdeelingen gereduceerd met 70 tot 10 pCt. Die zeven laagste klassen zijn aldus voorgesteld van f 600 tot f 800 f 800 tot f 1000 Den vreemdeling dacht ik wel nooit weer te zullen zien schoon 't mij bij de gedachte aan hem soms nog koud over den rug kon loopen. Ingespannen arbeid is de beste artsenij voor lijf en ziel. Ook ik was hierdoor na drie dagen weer genoegzaam tot bedaren en in den ouden doen gekomen. Ik arbeidde vlijtig, dacht daarbij niet veel na en deed een klein tochtje van acht tien mijlen naar een stelmakerom een twee- spannigen wagen te koopen waarvoor ik vijf en negentig dollars betaalde wat dus een goed deel van het ontvangen geld wegnam. Zoo verliep de week 't werd Zondagcn Maandags was ik weer druk aan het werk. 's Avonds moe en mat van het zwoegen, verheugde ik mij, dat ik de zon zag dalen legde den bijl neder giug naar mijn vaderdie voor de huisdeur zat, en wierp mij daarmet open buis, opgestroopte hemdsmouwen zonder halsdoek en de zweet droppels op het voorhoofd a^n zijne voeten in het gras neder. Toen ik daar nu echter zoo uitgestrekt lag wien ontdekten mijne oogen De vreemde van onlangs kwam den weg langs gereden die op onze woning aanleidde. Ik herkende hem op 't eerste gezicht en mijn hart klopte geweldig want achter hem reed nog iemand op een bruir. veulen, en schoon 't al donker werd, onderscheidde ik toch dat het eene vrouw was. Ik zag mijn vader aan en hij bemerkte mijne ontsteltenis doch had geen tijd om mij iets te vragen, daar beide ruiters reeds te dicht bij ons waren. Niettegenstaande mijne verrassingnam ik de jonge dame toch nieuwsgierig op, Dat zij eene sierlijke figuur had en als eene koningin te paard zatzag ik doch haar gelaat was geslui erd en toen de oude man haar uit den zadel wilde helpen boeg zij met een waardigheid lot hem neder, als een ceder voor den wind. Ik had mij nog nooit van mijn leven zoo beklemd gevoeld. Den ouden man terug te zien, f1000 tot f1200, f1200 tot f1500 f1500 tot f2000 f2000 tot f2500 en f2500 tot f3000. Zuivere inkomeusten boven f 3000 genieten geen reductie en de ruimte tusschen de opvolgende klassen neemt van f 1000 tot f 10.000 toe. Het ontwerp schrijft openbaarheid der cohieren van deze belasting voor. In de wet zelf is geen percentage vastgesteld maar bepaald dat dit jaarlijks bij afzonderlijke wet zal geschie den. Voor 1885 is die percentage voorgesteld op 1 Vs percentgelijkstaande met een geraamd be drag van 6 milioen 6 ton. Daar echter het patentrecht met 1 Mei 1885 zou worden inge trokken, behalve voor de naamlooze maatschappij en verliest het rijk daardoor f 3.936.000, zoo dat dan voor 1885 een versterkiug der rijks middelen te verwachten zon zijn van f2.664.000. De tweede kamer heeft de discussie over de muntwet aangevangen. De heeren Gratama, Schimmelpennick en Van Houten bestreden de bevoegdheid tot zilver -ontmunting van 25 millioen als een problematiek redmiddel, als een afwen ding fzoo niet in doel dan toch in de gevolgen) van het bimetallismehet stelsel der toekomst, en te minder gerechtvaardigd met het oog op den financieele toestannd. Dc gevaren van onzen tegenwoordigeen munttoestand worden te veel overdreven. De Heer Gildemeester daarentegen verdedigde het ontwerp krachtigomdat het minder strekte in het belang van den handel dan van de bezit ters van vaste inkomens. Hij wees er op dat het ontwerp waarschijnlijk rooit toepassing zou behoeven te vinden, daar de vrees voor ontmuuting het crediet zal verbeteren. Het ontwerp strekte enkel om het evenwicht tusschen goud en zilver te verkrijgen. De minister van oorlog brengt ter kennis van de militieplichtingen voor de lichting van 1884 die in aanmerking wenschen te komen om te worden opgeleid voor militie-luitenanthet kon. 'best. van 14 December 1S83, met de daar bij behoorende programma's. De voorschriften, ter uitvoering van genoemd kon. besluit vereischt, zullen nader worden gegeven. De minister verwijst overigens voor inlichtingen betreffende de vervulling van den dienst bij de militie te land naar de achate uitgave var. het op last van het departement van oorlog uitge geven boekwerk „Neêrlands leger," dat in den handel veikrijgbaar is gesteld sn waarvan een exemplaar aanwezig is onder anderen bij alle burgemeesters en bij de militie-commissarissen, provinciale adjudanten en de overige militaire autoriteiten. Zijdie iïi aanmerking wenschen te komen worden uitgenoodigd var. hunnen wensch te doen blijken door daarvan kennis te geven voor 1 April 1884 aan het departement van oorlog met opgave vau naam en voornamen, van woon plaats met aanduiding van straat en nomraer, van de gemeente waarvoor geloot is van het lotings- nommercn van de lengte (zonder schoeisel.) Door het bestuur der Nederlandsche ver- eeniging van gemeenteambtenaren zijn benoemd tot leden van de in de maand Juni a. s. zitting nemende examencommisien voor adspirant-ge- meentesecretarissen en ambtenaren ter secretarie Voor de provinciën Zeeland Noord-Brabant en Limburg lo. J. F. Jansen, burg. van Tilburg, tevens voorz2o. R. F. Stalenhoef, secret, van Montfoorttevens als vice-voorz.; 3o. H. G. Hartman secret, van Goes 4o. J. G. Gerritsen, burg. van Groede en Breskens5o. F. W. van Liempt secret, van Waalwijk en tot plaatsver vangende leden mr. L. A. Bijbau burg. van ColijnsplaatF. G. A. R. baron van Lamsweerde, burg. van Bokstel C. J. Verhijesecret, van Roosendaal. (U. D.) De Transvaalsche deputatie met den heer was reeds schriks genoeg doch dat hij werkelijk de dame brachtdie ik gewonnen bad en dat zij mij in zulk een costuum moest overvallen deed mij het angstzweet uitbreker.. Ik sprong opom de komenden te gemoet te gaan en mij wegens mijn verwaarloosd uitzien te veront schuldig :n. De oude man viel mij nochtans dadelijk in het woord Dat vereischt geen verontschuldiging, heer Rayner. Arbeid is altijd eervolen als 't hart daarbij goed gesteld iswordt de arbeider een gentleman. Hoe gaat het u Ha dit is uw vader. Ik stelde hem mijn vader als den man voor, die ons paard had gekocht, en wij leidde beiden in huis. Mijne nicht en pupil, heer Rayner, zeide de vreemdeling, toen wij binnentraden; de jonge dame van wie ik u gesproken heb." Bij deze woorden sloeg zij haren sluier terug en waarlijk, ik beefde op dat gezicht. Van hare schoonheid wil ik niets zeggen, om twee redenen nietvooreerst wijl woorden te zwak zouden zijn om u uit te drukken, wat ik gevoelde en dacht, en n o g denk en gevoel; en dan. maar die ééne grond is toereikend. De oude man zag mij vragend aan en be schouwde toen mijn vader. Iic meende twijfel en bezorgdheid in zijne trekken te lezen doch die verdwenen spoedigtoen hij den grijsaard opmerkzaam had opgenomen. Er lag ook zulk een uitdrukking van goedheid vriendelijkheid en welwillendheid in mijn vaders gelaatdat iedereen wel vertrouwen in hem moest krijgen. Ook mijn hart scheen de vreemdeling met zijn blik te doorboren. Hij was thans overigens niet zoo kort en afgebroken in zijn spreken als bij onze eerste ontmoeting. Zijne houding was edeler en waardigeren als hij met de dame sprak klonk zijne stem zacht en innemend. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 2