mmm: Notaris RANT, 1 GULDEN. STUIVERS MAGAZIJN. STHVERS-MA&AZIJN, GEBROEDERS BELINF E, W, TIMMERMANS Zonen, Kassiers en Gommissionnairs in Effecten en Assurantiën, te w _a__a_Tiwik: Handelsberichten ADVERT EXTIËN Publiek Verkoopen «MEUBELS EN HUISRAAD, gezaagd Hollandsch hout. GULDENS-UITGAVE. Uitgave van s-Gravenhage beurspolis als op vaste premiën, Brieyen uit het Zuiden. debitant te Waalwijk. OM CONTANT GELD. 1. Op Vrijdag 7 Maart 1884, W. EGBERTS. eene machine in aanraking gekomen met het noodlottig gevolg dat hij onmiddellijk gedood werd. Uit Groningen meldt men De nachtelijke diefstallen met inklimming schijnen in deze provincie nog maar niet op te houden. Had men voor 14 dagen de gemeenten Adorp en Bedum bezocht in den nacht van Maandag op Dinsdag jl. werd bij een drietal kasteleins te Hoog en Leegkerk locale inspectie oehouden. Bij een dezer hebben de inbrekers de' brutaliteit zoo ver gedreven om uit eene voor het bed liggende broek het daarin aanwezige geld zich toe te eigenen. Dienzelfden nacht is men bij den kastelein "Vierdag, wonende op „Kostverloren,, onder de gemeente Hoogkerk nabij Groningen door het opschuiven van een raam naar binnen geklommen; de lamp werd ontstoken en juist was de linnen kast geopendom daar zeker het een en ander uit te zoeken toen Vierdag ontwaakte, waarna de lamp werd uitgedoofd en men door het ge opend venster het hazepad koosvoor zoovar men kan nagaan, zonder iets mede te nemen. Hier moet men sporen ontdekt hebben dat er twee personen zijn geweest. Men meldt uit Maastricht aan de N. JR. Ct. Bij de jongste carnavalsfeesten gebeurde het dat een echtpaar de vermakelijkheden 's nachts wilde bijwonenniettegenstaande een kind de mazelen bad. Men bracht daarom het kind in een kleed gewikkeld bij een zijner vrienden. Toen men 't echter Js anderendaags weer naar huis wilde halen kon men slechts het lijkje vervoeren. Het gelukte den commissaris van politie der 2 de sectie te Amsterdamden heer J1 D. Stork, de hand te leggen op een ge vaarlijk peesoon Bakker genaamd, dien men reeds geruimen. tijd verdacht hield. Een compagnonmet wien hij vroeger zwendel- zaken dreef, en die gewoonlijk de stukken met zijn naam teekende, werd verleden jaar reeds in hechtenis genomen. De kisten met bestelde goederen, welke daarna nog aankwa men blijken nu door Bakker in ontvangst te zijn genomenvermoedelijk na eene val- sche handteekening. Sedert eenigen tijd had Bakker twee nieuwe bronnen gevonden om zich geld te zien toe vloeien zonder dat hiervoor iets in ruil ge geven werd. Hij had namelijk in eenige nieuwsbladen advertentiën doen plaatsen, waar bij betrekkingen met een hoog salaris werden aanboden en tevens het insluiten van een postzegel voor het antwoord gevraagd werd. Honperden deden dit, maar het antwoord bleef altijd achterwege. Bijna zonder uitzondering werden van deze oplichterij personen uit den burger- of minderen stand de slachtoffers. Nog grooter was het aantal van hen, die op in verschillende bladen geplaatste adver- tentiën schrevenwaarbij geld ter leen werd aangeboden voor hen die „zich in moeilijke omstandighedsn bevonden/' Personen van den meest verscheiden rang en stand werden hier dupe zooals nu blijktniet allen door toe zending van een postzegelmaar bovendien door per postwissel voorschotten over te maken, welke in hun belang gevraagd werden. „De zaken" liepen geregeld, en eiken dag vlogen nieuwe vogels in het net, totdat plot seling aan alles een einde werd gemaakt. Toen Bakker toch eenige dagen geleden de inge komen brieven bij den boekhandelaar, waar zij bezorgd moesten wordenkwam afhalen, werd hij daar door twee politieagenten gear resteerd en werden de ingekomen brieven in beslag genomen. Uit diewelke reeds ver scheurd in de snippermand ten huize van den beschuldigde werden gevondenmoesten nu de adressen worden bijeengezocht van lieu wier zaken reeds „behandeld" waren, dus als getuigend charge konden optreden. Dit ge lukte met een tiental. De beschuldigde is naar de celgevangenis overgebracht. (N. v. d, D.) (Van onzen particulieren correspondent.') Toen ik mij ten taak stelde u een getrouw verslag te geven van de carnavalsfeesten te Nizza, wist ik niet dat ik een plan vormde, waarvan de uitvoering zóó moeielijk is, als mij thans het geval blijkt te zijn. Het gaat met die feestenen in nog veel grootere mateals met de nationale feestviering te Parijs men moet ze zien om er zich behoorlijk rekenschap van te gevenze laten zich niet beschrijven. Zeker is het dat de carnaval nog niet dood en nog veel minder begraven is. Men heeft slechts naar het bekoorlijke Nizza te gaanom zich daarvan te overtuigen. Zooals ik u in mijn vorig schrijven reeds zeide is Carnaval de vorige week op zijn fier dragon binnen gekomen, 's Avonds tegen 9 uur deed hij in den vorm van een reusachtigen Polichinel gezeten op een kolossalen draak zijn intocht. Uie draak was zóó grootdat een geheel orchest had plaats genomen in zijn staart Hij was omstuwd door een lijfwacht te paard, bestaande uit een 30 tal gecostumeerden en door even zooveel ook gecosturaeerde fakkeldragers terwijl een muziekcorps den stoet opende. Zoo toog het langs de hoofdstraten van de stad waar allerwege rood bengaalsch vuur werd ontstoken, dat op den lijnrechten en een kwartier langen Avenue de la gare in het bijzonder een tooverachligen aanblik gaf. Den volgenden dagDonderdag, begonnen de feesten groote optocht en bataille de confetti. Alle winkels waren gesloten aan werken dacht niemandoud en jongarm en rijk was geeostumeerd en gemaskeerd; de koetsiers op den bok waren hetde knechts in de kof fiehuizen. Trouwens zopder masker uit te gaan was niet geraden met het oog op de bataille des confetti. Confetti zijn ronde balletjes kalk ter groote van een kleine erwtmen hangt een grooten wit linnen zak om den halsvult dien met confettiwaarvan men er voor een sou of wat al heel wat heeftschaft zich een blikken schep per aan en werpt ieder, dien men tegenkomt, handen of scheppers vol confetti in het gezicht. Het is daarom noodzakelijk dit met een masker van ijzerdraad te bedekken en bovendien hoofd en hals te beveilingen door een kap. Ieder werpt en werpt terug, en niemand wordt boos, al krijgt hij nog zoo de laag, te minder omdat men het hardst gegooid wordt door zijn vrienden, als men het ongeluk heeft door hen herkend te worden. De optocht bestaat uit wagens cavalcaden groepen en afzonderlijke gecostumeerden. Voor al die verschillende afdeeliügen waren prijzen uitgeloofd voor de geestigste wagens o. a. twee hoofdprijzen elk van 5000 francsvoor de aardigste cavalcade een hoofdprijs van 4000 francs enz. In het geheel waren er 37000 frs. voor prijzen beschikbaar gesteld, zoodat iedereen zijn best had gedaan om iets te krijgen. U al de costumes en wagpns te beschrijven is mij ondoenlijk. Onder de laatste muntten vooral uit een afbeelding van de Niagara en een voorstelling van Bachus. Onder de groepen hadden een 20 tal voorstellingen van terra-cotta beelden wel het grootste succes; men zag er Thiers, Sarah Bernhardt (natuurlijk) en ik weet niet wien alop onverbeterlijke wijze weergegeven. Hier zag men een boer met een varken, ik was liever den boer dan het varken geweest, want voortdurend op handen en vdeten rond kruipen moet tamelijk vermoeiend zijn dan een pauw die telkens zijn staart uitspreidde verderop een paar kikvorschen dan weer een beer met zijn geleider of een wandelend park dat zich opende en waarin zich een allerliefst kind bevond. Een vijf en twintigtal roode duivels dansten voortdurend een ronde en wierpen een groote pop, die zij op een wit laken droegen daarbij telkens in de hoogte terwijl zij hun dans be geleidden door schelletjes en fluitjes. Tusschen al die dwaze costumes in trokken honderden rijtuigen met gekostumeerden voort. En die rijtuigen zelf waren geeostumeerd, geheel bekleed in alle kleuren van den regenboog en kwistig met groen en bloemen versierd. De geheele stoet was meer dan anderhalf uur lang. Toen ik 300 en zooveel rijtuigen geteld had raakte ik den kluts kwijt. Ik hoor dat er meer dan 700 waren en ik geloof zulks gaarne. Er was geen eind aan. Maar meer dan dit alles bracht de vroolijke, de opgewekte geest bij tot de algemeene feest vreugde ieder lachte en zong en danste langs de straatieder wisselde een dwaasheid met een voorbijgangermaar niemand gedroeg zich on behoorlijk en wat nog sterker isgedurende de geheele week van den carnaval heb ik de politie nergens tusschenbeide zien treden zag ik niemand „in kennelijken staat". De bataille de confetti is eerst geoorloofd na 2 uur. Een kanonschot geeft er het sein toe. Een ander kanonschot 's middags ten hal? 6 kondigt het eind er van aan en van dat oogen- blik af houdt ieder ook op ts gooien. De straat is dan met een dikke kalklaag bedekteven alsof het een halven voet hoog gesneeuwd had. Optocht en bataille werden Zondag en Dinsdag middag weder voortgezet telkens met vernieuwden moed en met vernieuwde krachten. Vrijdag en Maandag had de bataille des fleurs plaats stellig het aantrekkelijkste nummer op het programma der carnavalfeesten. Prachtig met bloemen versierde rijtuigen rijden dan stapvoets lar.gs het strand en in plaats van met kalk en erwten werpt men elkander dan met kleine bouquetjeswaarvan men manden vol in de rijtuigen ziet. Het bouquetjes toewerpen is een beleefdheid die altijd bewezen wordt met teruggooien. Enkele rijtuigen zijn dan geheel met bloemen versierd zoo dat men er geen hout aan ziet. Een heer had zijn Victoria geheel met ruikende viooltjes versierd een aardigheid die hem mis schien een paar duizend francs heeft gekost. Een ander had al hel houtwerk doen verdwijnen onder witte seringen en daartusschen strikken van donkerrood satijn lint aangebracht een niet miuder kostbare liefhebberij. Tusschen de kleine bouquetjes, die aanhoudend door de lucht vlogen, zag men nu en dan een grooten bouquet van rozen of camelias, die de een of de abder aan een goeden vriend of een goede vriendin toewierp. De bataille des fleurs waaraan door de ge heele aristocratie wordt deelgenomen, is allerliefst. Ver over de 1000 rijtuigen bewogen zich op elk dier beide dagen achter elkander langs het strand. Van den brik met 4 paarden af, tot de eerzame fiacre met een paard. De equipages vvaren^ echter in de meerderheid. Gisteren avond werd een prachtig vuurwerk afgestokendaarna een groote popCarnaval voorstellendeverbrand en daarmede waren de feesten afgeloopen. Onnoodig te zeggen dat de feestvreugde de geheele week onafgebroken was voortgezeten dat een week lang iedereen geeostumeerd en ge maskerd langs de straat had geloopen terwijl eiken avond op verschillende plaatsen bal was waar de pret steeds werd voortgezet tot den volgenden morgen. Ik durf dan ook gerust zeggen dat iedereen, toen hij dezen ochtend weer aan den arbeid gingzijn werk terugvond precies zooals hij het een week te voren had gelaten. Nizzaden 27 Eebruari 1884. TILBURG, 3 Maart. Op sde heden gehouden maandelijksclie markt waren aangebracht pl. m. 160 runderen, die tot 75 a 10 c. per kilo werden verkocht, 90 staak- varkensvan f10 tot f25 gedaan, p. m. 1100 biggen, die van f6 tot f14 werden verhandeld. De handel was traag. GORLNCHEM, 3 Maart. Men besteidde voor: ristarwe f8,80 h 9,25. roode dito f 8,00 h f8,10, witte dito f 8,50 f9,25. inl. rogge f 6,75 6,90 buitenl. dito f'0,00 a 0.00 gerst f5,75 a 6,00, haver f3,75 h 4,25 beste kook- erwten f8,90 a 9,25 beste mestingerwten f0,00 t 0,00 duivenboonen f7,90 h 8,00 paardenboonen f7,50 a 7,75 lijnzaad f 10,50 4 10,75, alles naar qual. en per heet. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 129 runderen. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f240 h 330. Kalfvaarzen f 140 a 240, Melkkoeien f 160 h, 230. Nuchtere kalv. f 10 a 18. Hokkeling ossen f LlO h 130. Graskalveren f 0 h 00. Aangevoerd 11 varkens van 23 a 25 c., vette dito a c. per half kilo, 6 biggen van f6 tot f 10 per stuk. Boter 60 a 70 cent per half kilo. Eieren f 0.80 a f 0.90 per 26 stuks. ROTTERDAM3, Maart. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk. en Overm. De beste f 8.00 f 8.50 Mindere en geringe f6.50 7,90. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 6.10 h 6.50; dito mindere f 5.50 h 6.00. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f5.70 a 6,10; mindere f4,50 a 5,60; beste Zomer f 5.10 a 5.50 mindere f 4,50 a 5.00. Haver. De beste f3.75 h 4.25. Mindere f2.50 a 3.50. Boekweit. Noordbrabantsche a f195 p. 2100 kilo. Paardenboomen. De beste f7.00 a 7-25. Mindere f 6.00 a 6.90. Duivenboonen van f7-50 a 7-75. Mindere f 6.50 a f 7.40. Bruine boonen de beste f 11,25 a 12,00; Mindere f8,00 h 11.00. Witte boonen. De beste f 14.50 h 15.00. Mindere dito f 0.00 a f 14.00. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 9.00 9,25 mindere van f 7-00 a 8.75. Voersoorten fO.OO it 0.00. Schokkex-s traag van f8,50 h 10.00. Koolzaad naar qualiteit 00 it 00 pd, vl. waard. Hennepzaad bij gei-ijven f9.50 a 10.50. Kanai-iezaad. Het beste f 8.50 a 9.00dito minder f700. it 8.25. Lijnzaad. Met beperkten aanvoer was heden de vraag vrij goed, en kon men in de meeste ge vallen meer geld bedingen, alleen de puikste soorten bleven onveranderd in prijs. Aardappelen. Spuische jammen' f2.20 a 2.50, dito Flakkeesehe fl.50 a 1.80 Geldei'sche kralen f—itchampions fl.10 a 1.20Zeeuwsche blauwe f2.00 a 2.30, jammen poters ƒ0 90 it 1.10, Hamburgsche f0.a 0.Saksische jammen f 0.00 it 0.00alles per hectliter. Vlas. De handel op het land gedurende de week was vrij belangrijk en in sommige districten wer den groote partijen verkocht. Heden ter markt werden ongeveer 30.000 steen aangevoerd, die goed opruimden tot ruim vorige prijzen. Beestenmarkt. Aangevoerd paard 8runde ren 1055vette graskalv. 100, nuchtere kalveren 138, .'cliapen of lammeren 16, varkens 435, biggen 100, bokken of geiten 0 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 84 a 00 ct. 2e lew. 68 a 00 ct. 3e kw. 48 a 00 ct. Kalverenle kw. 120 a 0 ct.2de kw. 100 ct.3 de 00 lew. a 00 ct. Schapenle lew. 90 a 00 ct., 2e lew. 00 a 00 3de lew. 00 a 00 ct. Lammeren le lew. 00 a 00 ct., 2e kw. 00 a 00 3de lew. 00 a ct. Varkens: le kw. 44 ii 52 ct., 2ekw. 00 a 00 ct. 3e lew. 00 a 00 ct. per kilo. In de 5 de klasse der 314e Staatsloterij zijn bij den.on- miS dergeteekende getrokken de volgende kapitale prijzen Öp no 20368 f 5000 v 993 flöOO en de premie van f30000. te Waalwijkzal 's namiddags 1 uur ten verzoeke en ten huize van de erven JOHANNES WESTERWOUD te Bezooijen. 2. Op Vrijdag 14 Maart 1884 's morgens 11 uur aan de haven te Waalwijk, voor ADRIANUS BLIJLEYENS van het -X- -x- Yoorspoedig bevallen van een wel geschapen ZOON MARIA VAN EETEN geb. Vester. Amsterdam, 29 Eebruari 1884. Onlangs verscheen afle vering 1 van den her druk van het Stui vers-Magazijn oijder den titel van De origineele uitgave hiervan is totaal uitverkochtde vele aanvragen, die de uitgevers nog dagelijks ontvingen, leid den tot den herdruk. Zijn in dezen „herdruk" alle verhalen, novellen, schetsen, enz. opgenomen, om de lectuur aangenamer te maken, is thans elk stuk doorloopend opgenomen. Het Stuivers-Magazijn heeft zich steeds ten doel gesteldgoedkoope en degelijke volkslectuur aan zijne duizenden lezers aan te bieden, zonder krenking van eenige godsdienstige over tuiging. Deze tweede drnk zal worden uitge geven in vellen druks a f 0.05 per vel, in afleveringen a t 0.25 per aflevering en in deelen a fl.De uitgave zal het licht zien in roy. 8° formaat, met duidelijke letter. De uitgevers leveren het STUIVERS-MAGAZIJN naar verlangen in afleveringen of deelen, na ontvangst van postwissel k fl. voor één deel, franco per post door ge heel Nederland, op plaatsen, waar geen boekhandelaar woonachtig is. Heden overleed te Redel, in den ouderdom van bijna 55 jaren, onze geliefde zwager Waalivijk, 28 Eebruari 1884. J. H. BAGGERMAN en Eamilie. annonceerendat zij zich voortdurend belasten met den aan- en verkoop van Effecten en het omwisselen van Coupons en vreemde Muntspeciën. Door hunne relatien met verschillende eerste Binnen- en Buitenlandsche Ban kiershuizen zijn zij in staat hun clientèle de voordeeligste koersen te berekenen. Verder behoort tot hunnen werkkringhet inkasseeren en disconteeren van "Wissels en ander Handelspapierhet verleenen van voorschot op Effecten, het openen van Rekening-courant met rente-vergoeding, het bezorgen van in- en afschrijvingen op het Grootboek der Nationale schuld en het inkasseeren der rentenhet leveren en inkoopen van Wissels op AntwerpenLondenParijs, Berlijn en andere buitenlandsche Bankplaatsen. Voorts het bpzorgen van Assurantiën zoowel op en vervolgens alle tot het vak behoorende operatiën.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 5