NOTARIS A.J. BINK, [ene HEERENHUI- ZIIIEE Leerhandel 1 GULDEN. STUIVERS MAGAZIJN. Huidenberichten. NIEUWE LOOIERIJ K lei-Aardappelen, BINNENLAND. L A ATSTEBEBICHTEN Burgerlijke Stand Handelsberichten. ADYERTENTIEN- PUBLIEK VERKOOPEN: HUIS, Erf, Tuin Boomgaard en Bouwland, Huis, Erf en Bouwland, GULDENS-UITGAVE. Uitgave van s-Gravenhage 30. Kav. 87 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 161 135 100 100 100 100 329 198 210 210 74 74 90 79 100 en finaal op Dinsdag den 15 April Onder Bezooijen. Bij inzet Vrijdag 4 April en bij toeslag Vrijdag 18 April 1884, 1884, PUIK BESTE houding tusschen den waard en een ander man maakten hem ongerust. Hij liet daarom 's nachts te een uur nog ziju rijtuig inspannen en vertrok in de richting van Cremona. Na verloop van eenigen tijd ontmoette hij twee karabiniers die zich toen hij hun zijn kwade vermoedens meededeelde, terstond bereid verklaar den hem te vergezellen. Eai\ der karabiniers ging met jas en hoed van den veekooper in het rijtuig zitten en reed zoo e-.n goed eind vooruit. Een half uur later werd het rijtuig aangehouden door twee mannen,die den gewaanden veekooper ))Zijn geld of zijn leven" vroegen. Maar de ka- rabinier antwoorde bun met een paar revolver schoten. Een der mannen viel dood neder; de ander nam de vluchtDe gedoode roover bleek de herbergier te zijndie met zijn stalknecht langs een korteren binnenweg den veekooper vooruit gegaan wareu om hem dan op te wach ten en te bcrooven. Waalwijk, 15 Maart 1884. Door de afdeeliugen der tweede kamer is reeds verslag uitgebracht omtrent In t onderzoek van het wetsontwerp tot wijziging van de drankwet. Zooals daaruit blijkt, is dit wetsontwerp algemeen door de leden der kamer met weinig inge nomenheid ontvangen. Vooral betoonde men zich zeer teleurgesteld dat in plaats van een voorstel tot wegruiming van het bezwaardat uit de toepassing vau het laatste lid van art. 28 met een 1 Mei a. s. zal voortvloeien, thans aan de kamer wordt aan geboden een voorstelwaardoor een privilege voor de groote koffiehuis- en restauratiehouders en voor de koek-, banket- en suikerbakkers wordt geschapen eene uitzondering in haar be perktheid zdd^ onrechtvaardig dat ook geen der leden dc verdediging van het ontwerp op zich heeft durven nemen. Velen hadden, na de ver kregen ondervinding omtrent de werking der wet, van de regeering eene meer omvangrijke herzie ning verwacht. Men wees dan ook op verschillende gebreken en gewenschte wijzigingen der weto. a. op de wenschelijkheid om haar alleen te laten werken voor plaatsen, waar gelagen worden gezet; op de onbillijkheid dat sprongengen van f 100 in de huurwaardein verband met het vergun ningsrecht, veel te groot zijn; op de wenschelijkheid van een verbod om de drankhuizen voor een be paald uur vau den dag te openen. Veel bijval vond bij sommigen het denkbeeld, om den termijn in het laatste lid van art. 28 te verlengen met b. v. een drietal jaren ten einde inmiddels tot eene meer algemeene herziening te geraken. An deren wenschen het geheel te laten vervallen wegens de groote onbillijkheid tegenover de houders van gecombineerde bedrijven die onschadelijk zijn en aan een bepaalde behoefte voldoen, terwijl aan de gevaarlijkste kroegen een termijn van 20 jaren wordt gelaten. Daarom wenschten velen den winkelier vrij te laten om bijv. bij de halve of de heele flesch (mits gesloten geleverd) sterken drank of likeuren te blijven verkoopen. Men nam het dan ook krachtig op voor de belangen van die klasse van personen die zich zeer ernstig in hun bedrijf bedreigd zien tegenover de begunstigde confiseurs in enkele groote sieden. Men moest door noodeloos te kwellen de wet niet inpopulair maken maar verlangde tevens bepalingen tegen OQtduiking van het verbod van tappen. Wegens de zeer algemeene afkeuring van het ontwerp, is de commissie van rapporteurs in overleg ge treden met de regeering omtrent de wijze van tegemoetkoming aun de bezwaren in en buiten de kamer. Eene bijeenkomst der commissie met de ministers van justitie en van binnenl. zaken leidde hiertoe, dat de regeering zich bereid verklaar de spoedig eene nota van wijziging bij de kamer in te dienen waarbij met behoud van art. 1 van het ontwerp en wijziging van art. 2, zoodat daaruit de koek-, banket-, suikerbakkers weg vallen een nieuw art. 3 wordt opgeuomen waarin de termijn, in het laatste lid van art. 28 gesteldmet twee jaar wordt verlengd. De tweede kamer heeft de beraadslaging over het ontwerp tot wijziging van de rechterlijke organisatie in verband met de invoering van het strafwetbo&k voortgezet. De minister van justitie verklaarde dat alle ontwerpen noodig voor de invoering, het depart. hebbeD verlaten dat de invoeringswet bij alle departementen io onderzoek is en datals het ontwerp wordt aangenomen alle kans bestaat dat voor het einde van dit jaar novelle en in voeringswet zullen zijn afgedaan en de invoering van het strafwetboek met 1 Jan. a. s. zal kunnen geschieden. Overigens bestreed de minister alle argumenten aangevoerd ten nadeele van het hooger beroep. De Heer Lobman bestreed de wijziging van het recht van organisatie. De tweede kamer heeft Vrijdag het wetsontwerp der rechterlijke organisatie aan genomen met behoud van het hoofdbeginsel der regeeringnamelijk het appèl voor alle strafzaken voor rechtbanken op de hoven behalve voor gewone bedelarij en belasting overtredingen. Aantal rechters blijft onver anderd. Door de tweede kamer zijn tot rap porteurs benoemd over de voorstellen in zake deklassenbelasting de heerenSchimmelpennick, RuijsDijkmeester, Verniers van der Loeff en Blussé. De kamer van koophandel en fabrieken te 's-Boschheeft zich tot de tweede kamer der staten-generaal gewend met een adres, waarin zij verklaart met groote ingenomeuheid kennis genomen te hebben van de wetsontwer pen tot invoering eener klassenbelasting, vooral omdat daarmede gepaard gaat de opheffing van het recht van patent. „Hoewel het tegenwoordig geslacht/' zegt zij„met die belasting als 't ware is opgegroeid en aan haar is gewoon geraakt, mag het patentrecht niettemin een der onbillijkste belastingen genoemd worden. z/Het patentrecht is eene belasting op het inkomen van enkelen die daarenboven zeer ongelijkmatig drukt, die eiken redelijken grond mist en in lijnrechten strijd is met het begin sel dat iedere ingezetene naar zijn vermogen in de kosten van het staatsbestuur moet bij dragen, //Het patentrecht werkt bovendien zeer belemmerend op de ontwikkelingen den bloei der bedrijven. Wanneer aan de nijverdeid wettelijke bescherming wordt onthouden omdat men ze krachtig genoeg acht, om iedere be scherming van staatswege te kunnen ontberen, dan heeft de nijverheid op hare beurt ook het recht opheffing te vorderen der slagboomen, die haar willekeurig zijn in den weg gelegd en maar al te dikwijls storend ingrijpen in hei bedrijf. De wet op het patent is mede verouderdterwijl de toepassingen der opvol gende jaren eerder bestuurd werden door de wetenschap van den belastingheffer, die steeds meer tracht te winnen, dan door de technische kennis, bij de beoordeeling onontbeerlijk. De kamer neemt derhalve de vrijheid beleefd doch met aandrang, te verzoeken aan de genoemde wetsontwerpen goedkeuring te willen schenken. Men schrijft uit Breda van Vrijdag Gisteren avond laat is de meesterknecht van de sigarenfabriek van den heer Meewsen ge naamd Ballintijn, onverwachts door de rijkspolitie andermaal in arrest genomen. Naar het schijnt, staat deze arrestatie in verband met den post- diefstal. Bedoelde Ballintijn is reeds eenmaal in voorloopig arrest geweestdoch onmiddellijk daarna weder losgelaten. De aanranding van J. J. Voermans uit Oorschot, vermeld in ons vorig nummer, heeft zichvolgens de mededeelingen van Voermans aan den wachtmeester der maréchaussee te ROTTERDAM, 11 Maart 1884. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMN. Afloop der huidenveiling op 11 Maart 1884 No 1. 2. 3. ii 4. ii 5. 6. 7. 8. 9. Oorschotvolgenderwijze toegedragen Twee personen kwamen Voermans onder Moer gestel tegen. Zij waren niet zwart gemaakt en verklaarden op de eendenjacht te gaan. Voer mans waarschuwde hen voor de vervolging der politie. Die waarschuwing werd door de jagers euvel opgenomen. De een greep Voermans aan en de ander bracht hem met een mes eene snede door zijn jas toe. Dat er diefstal zou gepleegd zijn is eene onwaarheid uitgedacht door Voermans, om bij iemand van wien hij een geit gekocht had te verkrijgen dat hij deze zonder dadelijke betaling, zou kunnen meeuemen. LONDEN14 Maart. De gevechten werden gisteren niet voortgezetdaar de Arabieren vluchtten naar de heuvelen. De Engelschen bezetten zonder tegenstand het kamp van Osman Digna, dat uit een drietal dorpen en het Tamarieh ravijn bestond. Zij vonden daar geld, talismans, korans27 andere eigendommenwaaronder eene groote hoeveelheid graan. De Engelschen verbrandden de dorpen en namen den buit mede, waaronder Osman Digna's vaandel. Graham acht de expeditie volbracht, en trekt naar SuakiD terug. De Arabieren vochten buitengewoon dapperzelfs gewond gingen zij voort. Hun onstuimige aanvallen brachten tijdelijk eene paniek onder de Britsche gelederenwier carré ver broken werd. De Arabieren over den grond vooirkruipende braken door de gelederen heen en vielen binnen het carré op de Engelschen aan. Dit veroorzaakte eene paniek en eene wilde vluchtgedurende welke de Engelschen groote verliezen leden. De ruiterij redde hen uit hun hachelijken toestand. De Engelschen heroverden de reeds door den vijand genomen gatling. Men gelooft te Soeakin dat de rebellen Osman Digna zullen uitleveren. Voorzoover zij tot heden bekend zijnbe droegen de verliezen der Engelschen in den slag van gisteren 170 dooden en 150 gekwetsten. Die van den vijand beloopen 4300 dooden en verscheidene gekwetsten. AMSTERDAM, 14 Maart 1884. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. Huiden. De inschrijving op 12 Maart jl. van diverse partijen O. I. runder- en buffel huiden liep op enkele nummerswaarvoor onvoldoende biedingen waren, vrij coulant af. Van de verkochte gingen sommige nummers boven taxatie. Van de opgehouden zijn no 317 1057 en no 311 1614 runderhuiden later nog afgedaan. Op zeilende conditiën zijn verkocht per „Madura" van Cheribon 653 buffelhuiden en per //Merkara" van Batavia 585 buffel en 50 runderhuiden. Op 1° April e.k. worden weder eenige duizende runder- en buffelhuiden bij inschrij ving aan de markt verwacht. Inlandsche huiden en vellen minder vast gestemd. 35 38 21 78 60 60 50 44 60 st. ii opgeh. 10/11. 162 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 58 75 60 59 33 76 97 60 51 21/22.105 u 23. 48 n 24/25. 161 i, 26/29. 286 8-12 k. verk. tot 12-15 H 15-20 8-12 12-15 12-1.7 8-10 10-12 12-17 8-10 10-12 onder 8 8-10 8-10 10-12 onder 8 8-10 10-12 10-12 12-15 15-20 onder 8 8-10 10-12 a a Kaaphuiden verkocht ii ii ii verk. opgeh. ii verk. opgeh. verk. opgeh. 5.7 63V2 57 57 59 58 54 56 56 53 55 50 50 50 54 52 53 55 55 58 57 51 53 56 ct tot ii ii Zanzibar opgehouden ii ii Bombay opgehouden verkocht Penang opgehouden 42 34 37 25 25. 25. 21 20 44 44 53 53 27 36 30 Mauritius West-Ind. verkocht Afrikaansch opgeh. De bij inschrijving aangeboden partijen Java huiden werden verkocht uitgezonderd no 108 tot 112. Van den 7 tot en met den 14 Maart 1884. WAALWIJK. BevallenLena van der Kolkgeb. Van der Zaken, z, Antoinetta Maria Josephina Anna Tim mermans' geb. Houben, z. Adriana van Noort, geb. van der Wens, z. Wilkelmina Pulles, geb. Hoppenbrouwers, z. Ardina Johanna Jansen, geb. Van Delft, z. Andrea Verhoevengeb. Schaap smeerders d. Gerdina Johanna Trimbach, geb. De Ruij ter d. OverledenHendrikus Johannes Stokwielder 4 m. Jolianna van Geenen 5 m. Antonie van de Leur, echtgenoot van Antonia Peeterse, weduwenaar van Antonetta Franssen, 51 j. Wouter de Brouwer echtgenoot van Maria Vermeer, 61 j. WAALWIJK, 14 Maart. Ter veemarkt was de handel vrij levendig; kalfbeesten waren gevraagd. Kalfkoeien f176 a f268. Dito vaarzen f 145 a f 210. Jongvee was willig, doch weinig ter markt. Biggen golden f7.25 a 10,75. Boter. Aangevoerd 1437 kilode prijzen zijn van fl,10 tot fl.26 per kilo. De vraag Tiaar goed zoolleder blijft be stendig voortdurende prijzen worden wel zoo fermevenzoo is het gesteld met paar— deuleder en zwart overleder, terwijl er in grauwe runderhelften, inlandsch kalfsleder en zuigers weinig omgaat. De prijzen varieeren voor al deze artikelen onbeduidend. In schors is de handel zeer stilprijzen ziju flauwmen verwacht algemeen voor het nieuwe product eene min of meer belang rijke prijsverlaging. t Heden overleed tot onze diepel droefheid na een langdurige ziekte onze geliefde echtgenoot en vader WOUTHERUS DE BROUWER, in den ouderdom van ruim 61 jaren. Waalwijk, 12 Maart 1884. De Wed. De Brouwer en Kinderen. en in massa. Wetb. Burg. te Waalwijkzal Onder Kaatsheuvel. I. Yoor P. SNOEREN aldaar groot 39 17 aren; in 3 koopen II. Krachtens art. 1223 voor ziju principaal groot 33.80 aren; in 3 koopen en in massa, afkomstig van wijlen ANT. DE WIT. Deze verkooping zal geschieden te Kaatsheuvel, provisioneel op Dinsdag den 1 April 1884 die sub. I des avonds 6 ureter van Mombers en die sub. II ter van Hub. Muskens en J. van Leeuwen des avonds 8 ure. ter herberge van W. Brokken, te Bezooijen, voor zijne principalen, krachtens art. 1223, Wetb., herberge herberge J. N. v. EETEN en echtgenoote betuigen bij deze hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van innige belangstelling van den kant hunner familieondervonden bij de geboorte van hunnen zoon. Amsterdam13 Maart 1884. Burg. 'lii'II aau de Zuidzijde der keistraat, met ruimen VOORTUIN, benevens ACHTERTUIN en BOOMGAARD, met 12 Looi- en 6 Laafkuipen zoomede 2 Huisjes en een WERKHUIS, alles zeer schoon gelegen en bijzonder geschikt voor t uitoefenen der L O O i e r ij te zamen groot 39 aren en 49 centiaren. verkrijgbaar bij W. SCHONIS, te Waalwijk, ƒ1.70 per mud en 0.85 per half mudper vijfkop i2 cent. van het Onlangs verscheen afle vering 1 van den her druk van het Stui vers-Magazijn. onder den titel van Hij De origineele uitgave hiervan is totaal uitverkochtde vele aanvragen, die de uitgevers nog dagelijks ontvingen, leid den tot den herdruk. Zijn in dezen //herdruk" alle verhalen, novellen, schetsen, enz. opgenomen, om de lectuur aangenamer te maken, is thans elk stuk doorloopend opgenomen. Het Stuivers-Magazijn heeft zich steeds ten doel gesteldgoedkoope en degelijke volkslectuur aan zijne duizenden lezers aau te bieden, zonder krenking van eenige godsdienstige over tuiging. Deze tweede druk zal worden uitge geven in vellen druks a f 0.05 per vel, in afleveringen f 0.25 per aflevering en in deelen A fl.De uitgave zal het licht zien in roy. 8° formaat, met duidelijke letter. De uitgevers leveren het STUIVERS-MAGAZIJN naar verlangen in afleveringen of deelen, na ontvangst van postwissel A fl. voor één deel, franco per post door ge heel Nederland, op plaatsen, waar geen boekhandelaar woonachtig is.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3