HIGH. D.OCHTIAR.I D.QCHTMAH.HMffl, GABRIELS, GEELEN Cie„ AJUKDOTINHAm™ BOUW- en WEILAND KANTOOR BEHOEFTEN. Effecten- en Wisselkantoor. Huidenberichten. K lei-Aardappelen, Schoensmeer-Fabriek P. C. A. KUIPERS, Voor slechts 5 centen 11 Odeurs en Zeepen, EFFECTEN- en WISSELKANTOOR ie Ae WOLML Burgerlijke Stand Handelsberichten. ADVERTENTIEN. GELDERSCHE op Donderdag 17 Aprila.s. Tapijten, Karpetten, Loo- pers, Meubelen, Ledikanten en Wiegen. EENIGSTE MEDAILLE. publiek verpachten: te Waalwijk. PI IA Al WilMiPlil Gouden en zilveren SIERADEN EN HORLOGES Antoon Tielen m C. A. WITLOX Zoon, Brieven uit het Zuiden. PUIK BESTE J. H. D. KALTNER. Stalen en Goederen FRANCO. Bekroond te Amsterdam, Nederlandsche Afdeeling, met de MERKeen Ster met opschrift „Stella Montebarco." de gronden onteigend voor den aan te leggen spoorweg Zwaluwe 's Bosch in de gemeenten Drunen Nieuwkuik, Vlijmen en Cromvoirt. DE HERDRUK Onder Waalwijk. Waalwijk. Bij gelegenheid der eerste H. Communie vestig ik vooral de aandacht op mijne groote collectie kanten-prent jes en surprisen. De tentoonstelling wordt in de maand Mei 1885 geopend. Zij wordt ingericht op de gronden van de vroegere Citadel of het kasteel gelegen nabij de Schelde en der nieuwe scheepvaartin stellingen. Een deel van het schippersdok wordt bijzonderlijk aangewend tot zeevaart-tentoon stelling en de Zuidslatie tot machienen-galerij. Terzelfdertijd dat onze wereldtentoonstelling wordt ingerichtheeft in onze stad de tentoon stelling voor schilder- beeldhouw- bouw- en graveerwerken plaats tot welke de koninklijke maatschappij ter aanmoediging van schoone kunsten de kuustenaars van alle landen uitnoodigt. Ant werpen dat ook de hoofdstad der kunsten is in België, zal het zich tot eene eer rekenen aan zijn salon van 1885 eeu gansch bijzonderen luister te geven. De Belgische tuin- en landbouw zal door hel tentoonstellen zijner voortbrengselsmet recht zoo hoog geroemd, bijdragen om dat groote feest van nijverheid handel en kunst nieuwen glans bij te zetten. Een der groote aantrekkelijkheden van de tentoonstelling zal in de bijzondere afdeeling bestemd voor de toepassing der electriciteitte vinden zijn. Met het doel dat de nieuwe denkbeelden zich vrij zouden kunnen openbaren, zal in onze wet gevende kamer een wetsontwerp worden voor gesteld betrekkelijk den waarborg der uitvin dingen geschikt om gebreveteerd te worden en der fabriek-teekeningen welke in de ten toonstelling zouden worden aangenomen. Het uitvoerend komiteit houdt zich ieverig met de klasseering der productenmet de regeling en de voorwaarden van toelating bezig. Binnen kort zullen de nijveraars over die verschillende punten worden ingelicht. De ondervinding heeft geleerd datom de exposanten het deelnemen aan de tentoonstelling gemakkelijk te maken zij nauwkeurig dienen te weten hoeveel zij te betalen hebben. Ook denkt het uitvoerend komiteit de huurprijzen zóódanig vast te stellen dat de kosten van lossen en laden ter plaatse het bergen van inpakgoed de algemeene ver siering en het toezicht daarin begrepen zijn. De inrichtende maatschappij der tentoonstelling, dient het wel gezegd te worden heeft geen doel van winzuchtzij heeft zich een hooger en edeler doel opgelegd; zij houpt op een duurzamer uitslag. Wij herhalen 't, haar programma is het vol gende de internationale handelsbeweging uit breiden voor alle voortbrengselen van de Belgische nijverheid en dpn Belgischen grondnieuwe uitwegen zoeken en alzoo bijdragen tot het algemeene welzijn. In die voorwaarden kan het uitvoerend komiteit er op rekenen dat de oproep dien het weldra doen zal, bij allen hoogst welwillend zal worden aangehoord. Het uitvoerend komiteit. (Van onzen particulieren correspondent In een vorig schrijven deelde ik u mede, dat aan de firma C. J. Van Houten Zn., cacao fabrikanten te Weesp, door de jury der voedings middelen een eerediploma was toegekend ge worden. Dit bericht is mij echter later gebleken niet volkomen juist te zijn geweest. Het was niet de jury voor de afdeeling voedingsmiddelen maar die voor de hygiënische artikelen welke deze vaderlandsche firma de hoogste bekrooning waardig heeft gekeurd. Maar, heb ik mij vergist in mijn bericht, die jury heeft zich ook vergist toen zij Van Houten's oplosbare cacao onder de mededingende artikelen begreep. De chef van het huis de heer Schef- fers, toch is zelf jurylid in de afdeeling voedings middelen en als zoodanig blijft zijn inzending hors concours. Behalve den heer Scheffers is de onderscheiding eener benoeming tot lid in de internationale jury nog ten deel gevallen aan 4 andere Ne derlanders waarvan twee inzenders ter ten toonstelling zijn de heeren Schmitz, chef van de firma Wijnand Eockink en Moltzer, chef van de firma Lucas Bols de twee even oude als gunstig bekende Amsterdamsche likeurstokerijen. Voorts de heeren Paul Henny, lid van het comité d'honneur der tentoonstelling alhier en de heer J. Bodaan particulier of liever oud-gast te Amsterdam, thaus tijdelijk alhier vertoevende. Nederland is dus kranig in de jury vertegen woordigd. In verhouding tot zijne inzenders telt geen enkel land zooveel leden in den breeden raad voor de toekenning der belooningen. Hebben wij den laatsten keer een kijkje ge nomen in het pavilion des vinsthans willen we eens in het hoofdgebouw gaan zien hoe onze landgenooten daar voor den dag komen. Het hoofdgebouw is eigenlijk verdeeld in 2 afdeelingen in 2 helften. De voorste helft is voor de Fransche exposanten bestemd en vormt een geheel op zich zelfzoozeer dat men haast zou meenen, dat deze helft eigenlijk het geheel, dat zij alles is. Geheel aan het einde gekomen ziet men er toch nog iets achter, en dit iets blijkt spoedig een groote halle te zijn, voor de buitenlandsche gasten bestemd. Heel in de hoogte zien wij rondom de namen aangebracht der deelnemende rijken Engeland Belgie Spanje, China, Japan, enz. Te vergeefs zoeken wij er naar den naam van Nederland en als we niet stellig wisten dat er toch een hoekje //Nederland" bestond, zouden we het zoeken er naar al spoedig opgeven want waarlijk het is niet gemakkelijk te vinden. Maar een aanhouder wint zegt het spreek woord en een ander spreekwoord zegtmet vragen komt men te Rome. Wij houden dus aan met zoeken wij vragen onophoudelijk door en eindelijk wordt ons geheel in een hoek achter de Belgische afdeeling een plaatsje aangewezen, waar we inderdaad een stuk of wat Hollandsche inzendingen vinden zij zijn er verdeeld tusschen eenige Deensche etalages en vormen daarmede een soort van geheel. Onze inzenders zijn mee- rendeels geschaard om een groote pyramide van uit Denemarken ingezonden fleschjes mineraal water. l)e nederlandsche inaustrieelen, wien hier een plaatsje is aangewezen, zijn in de eerste plaats de firma Van Houten, welke met een eenvoudige, doch nette uitstalling van busjes cacao hier acte de presence komt maken. Daarnaast staat een even eenvoudige kast met Deventerkoek. Geen Deventerkoek uit Amsterdam of Rotterdam, uit Leeuwarden of Groningen men maakt dit artikel tegenwoordig zoowat over al, al slaagt men er ook niet overal even goed mede maar echte Deventerkoek van de aloude firma Klopman Baersclman te Deventer, in wier familie reeds meer dan twee eeuwen lang het gehèim bekend is om dc echte sucade- en kruid koek te bakken die koek die maanden lang kan goed blijven en zelfs met goed gevolg naar Oost en West kan worden gezonden. Tegen den muur stellen de heeren Haages Levert, likeurfabrikanten te Amsterdam, eenige fleschjes en kruikjes ten toon met zoete en andere dranken. Ook alweer een zeer eenvoudige etalage een kleine houten stelling met rood katoen be kleed. Heel wat fraaier komt daarnaast het buffet van gebeeldhouwd eikenhout uit waarop de bierbrouwerij „de Gekroonde Valk" te Amsterdam haar valkenbier exposeerteen brouwsel dat zij reeds met goed gevolg in Frankrijk heeft weteu in te voeren. Het buffet dezer firma vormtéén keurige inzendinghet heeft iets deftigs en maakt een zeer gunstigen indruk. Op dit Hollandsche stout volgt de etalage van den heer S. Planteijdt, fabrikant van zeildoek te Krommenieeene inzendingwelke zich ken merkt door groote verscheidenheid van doek zoowel in soorten als in breedte. Bovendien zijn hier prachtige monsters van gelling, werk en karl, in heel wat kwaliteiten, aan toegevoegd. De heer Planteijdt heeft uitstekend slag van exposeeren hetgeen niet van eiken exposant gezegd kan worden. Stellig niet van de heeren Polak en Van Ileijningen te 's HageDe eerste zond turf- strooiselde laatste briquetlen twee hier bij het groote publiek tamelijk onbekende artikelen en waarbij wij niet de minste of geringste aan duiding of verklaring vinden. De heeren hadden gerust thuis kunnen blijven zij zouden er waar schijnlijk niets bij verloren hebben. De heer Merens te Amsterdam zond een keurige stelling met allerhande soorten van Noordhol- landsche kaas, verpakt en niet verpakt, 't Zou waarlijk jammer geweest zijn als //le fromage de liollande"ontbroken had op het appel Geen een vreemdeling zou dan geloofd hebben in de Hollandsche afdeeling te zijn, want zonder kaas kan men ons in Frankrijk niet denken. De heer Merens, die eerst heel laat is geko men, heeft dus eene werkelijke leemte in onze sectie aangevuld. Van den 21 tot en met den 28 Maart 1884. WAALWIJK. Bevallen: Petronella Anna van den Houdtgeb. Brekelmans z. Maria VVilhelmina van Steensel geb. Van Maasbommel d. Overleden: Mathilda Meulkens 5 maanden Godefridus Klijn 23 jaren. WAALWIJK, 28 Maart. De aanvoer van hoornvee was heden ter markt minder dan de vorige week doch de handel was vlug. Kalfkoeien f 165 a f 267. Dito vaarzen f 140 a f 210. Bij een aanvoer van ruim 100 biggen waren de prijzen f4,15 a f 10,25 per stuk. Boter. Aangevoerd 712 kilo, de prijzen zijn van f 1,07 tot fl.18 per kilo. In huiden en leder is het stil, de prijzen ondergaan weinig verandering. Schors blijft steeds aangeboden. In granen is de handel iets vlugger de prijzen blijven vast. AMSTERDAM, 28 Maart 1884. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. Huiden. Stoomende per Willem III zijn afgedaan: R N-M stuks O.-Ind. runderhuiden; ver der in afwachting der inschrijving op 1 April e. k. Inlandsche artikelen met meer vraag. verkrijgbaar bij W. SCHONIS, te Waalwijk ƒ1.60 per mud en ƒ0.80 per half mudper vijfkop 10 cent. De Jaarliiksche Algemeene Ver gadering van Aandeelhouders in de Gel- dersche Crediet-vereeniging zal gehouden worden te Arnhem des namiddags ten 1 ure, in het gewone gebouwRijnstraat No 42. De volgefourneerde aandeelen aan toon der zoomede de volmachtenmoeten door de houders, die deze vergadering wenschen bij te wonen, minstens 24 uren te voren ten kantore der Directie worden ingeleverd. T)e Agent Tilburg, 24 Maart 1884. van STOOMZUIVERING van VEEREN en KAPOK. KARPETTEN 2 3 a f2.75. 2V3 3 f 3.75. IRLANDAISE voor overgordijnen met randen en franjesmooie kwaliteit, f 0,55. TAPIJT 4/4 breed a 30 cent. LOOPERS van af 271/2 cent. VITRAGES 17Vs cent. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Waalwijk zal op Woensdag 9 April 1884 des voormiddags 10 ure, ten huize van L. VAN DEN BROEKkoffiehuishouder te Nieuwkuikbij opbod in verschillende perceelen, De pacht gaat in dadelijk na gunning en eindigt 1 November 1884. De perceelen bij biljetten breeder om schreven. Inlichtingen geeft genoemde Ontvanger. van het is thans gereed, zoodat wij wederom in staat zijn complete exemplaren te leveren. Verschenen zijnJaargang I, II en III compleet, en van den vierden Jaargang afle vering 18. De prijs is slechts fl.per Jaargang, franco per post f 1.10. Maandelijks verschijnt eene aflevering. Abonnementen worden door alle boekhan delaren en postkantoren aangenomen. KiiPPERS LAUREY, Uitgevers. HaarlemMaart 1884. notaris te Drunenzal op Maandag 31 Maart 1884's avonds 6 urein „het Vosje" te Baardwijk 1 hectare, 39 aren, 90 centiaren BOTJW- en WEILAND over de 2e Zeine en Hoogjes B 390 391 en 450 ingezet en gehoogd tot f1350. 1 hectare, 23 aren, 70 centiaren B0UW- en WEILAND aldaar, B 371, 372 en 4-62 ingezet en gehoogd tot f 1250. De massa der beide perceeleningezet en gehoogd tot f2635. Inlichtingen geeft notaris KUIJPERS. Eene GROOTE SORTEERING 61 liederen voor de Zondagschool, allen op bekende wijzenbijeenverzameld uit verschillende Christelijke Zangbundels. De boekhandelaar J. VAN OEL Jr. te Delftverzendt franco door het geheele rijk 50 dezer zangbundels voor huis en school, 48 pagina's in gedrukten omslag, na ont vangst van postwissel groot f2,75. Minder dan vijftig exemplaren worden niet geleverd en uitsluitend na ontvangst van genoemd bedrag. Proefnommers worden op aanvrage tegen overmaking van 10 cents toegezonden. als Brief- en pakketwegerscopieerpersen en boeken pennen groeneblauwe en zwarte potlooden en stiftenladeergom lessenaars kurken-caoutchouc-houten- en andere penhoudersijzerhouten en andere linialen inktkokers en inktstellenbest Engelsch postpapier en enveloppen in doozenalle soorten schrijf- en copieerinktenwaaronder de zoo gerenommeerde encre Japonnaise; notitieboeken registersteekenleien inkt- potloodenenz., enz. als Portret-albums, portefeuilles, sigarenkokers, portemonnaies colliers parures bracelets manchetknoopen oorbellen, medaillons, ket tingen haarkammen, metalen en gewone haarborstels, tanden- en nagelschuiers, kinder- kammen enz. Verder Werkdoozen en werktaschjesreiskoffers, dames- en heerenreistasschen en schooltasschen. Eene prachtige collectie gewaarborgde deze laatste worden verkocht met twee jaar garantie. waaronder Eau de CologneEau d'Anvers, Duizendbloemengeur, Eau de Hollande, Odeurs in porseleinen kannetjes. Duizenbloemengeur-zeepEau de Cologne- zeep Glycerine-zeepZomersproeten-zeep Cocos-zeepWindsor-zeep. Carbolpapier h, 40 cent de M2. n nr- btt ONDERGETEEKENDE heeft de eer bekend te maken dat hij voornemens is omtrent Mei a. S., met medewerking van zijn zoon ANTOONonder de firma een te openen. Hij vleit zich als kassier en handelaar in effecten hetzelfde ver trouwen te zullen genieten, waarin hij zich steeds zoo ruimschoots heeft mogen verheugen. Waalwijk, Maart 1884,

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3