A. J. RANT, Bouwland, Bericht van Inzet. LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIËN. UITLOTINGEN. Handelsberichten. Publiek Verkoopen zijn ingezet en gehoogd TOESLAG bij M. v. WORDRAGEN te Vlijmen, op Woensdag 21 Mei 1884, Slotboom's Halve-G uldens-Uitgave, Uitgeloot aan het departement van Einancieu 75 reeksen elk van 10 nommers van 4pCt. schuldbekentenissen der leening van 1878. 41 311 441 1681 1811 2641 2901 3291 3321 3431 3831 4351 4661 5021 5181 5211 6811 7061 7621 8101 8221 8891 9791 10251 10361 12551 12671 12851 14721 15331 16061 16581 17071 17371 17751 18961 19471 19521 19661 20421 20791 20861 20931 21091 22361 23491 23601 25161 25981 26051 26121 28561 29571 30581 30801 32331 32721 33191 33331 33361 34221 34581 36371 36781 37661 38841 39111 39331 39991 40371 40991 41991 42211 42761 42801. Notaris te WAALWIJK, bij afslag op Vrijdag 13 Juni 1884, ÉËj ERVEN en TUIN, te Sprang, in sectie B., nos. 1556, 1557 en 1558, samen groot 21 aren 70 centiaren. land zijn de volgende gedeeltelijk reeds bekende, gedeeltelijk nieuwe bijzonderheden ontleend l)e souvereinen van Nederland en België zullen zich van het station du Nord naar het konink lijk paleis begeven in open rijtuigen, a la Daumont bespannen, langs de Boulevards Botanique, Bi- schoffshem en du régent, place du Tróne en de place du Palais. Na een lunchzullen de beide koninklijke familiën zich naar het Brusselsch raadhuis be treven langs de boulevaids de Waterloo, du Midi, du Hainaut en de rue du marché aux charbons en langs de rue de l'Amigo te 2.45 op het gemeentehuis aankomen. Na afloop van het bezoek aldaarzullen de koninklijke gasten langs de deputation van de garde civique lijden en naar het paleis terug- keeren langs de rue de la Colline de rue de la Montagne en de place Royale. Het Park zal 'savonds van den 20sten electrisch verlicht worden. Reeds zijn de uitnoodigingcn verzonden voor het feestdat de Belgische koning en koningiu zich voorstellen den 22sten dezer te geven ter eere van onzen koning en koningin in de prachtige en beroemde serres van Laeken. Donderdagmorgen zal de Nederlandsche gezant, baron Gericke van HerwijnenHH. MM. tg déjeuneeren ontvangen. Daarna zullen de wed rennen worden bijgewoond en zal er weder groot diner ten hove zijn. Op Vrijdag 23 Mei is het vertrek van onzen koning en koningin bepaald. Een bezoek aan Antwerpen behoort dien dag echter nog tot de mogelijkheden. In vele hotels te Brussel zijn kamers besproken door Nederlanders die gaarne bij den feestelijken intocht van HH. MM. willen tegenwoordig zijn. Door de rechtbank te Amsterdam is rechtsingang met bevel tot inhechtenisneming verleend tegen E. M. C. Tobiaslid der firma D. Tobias en Zoon comissionnair in'-vffecten aldaarwegens bedriegelijke bankbreuk en ver duistering van gelden. Naar aanleiding hiervan wordt door den officier van justitie ieder die omtrent het vermoedelijk verblijf of de handelingen van genoemden E. M. C. Tobias of diens broeder W. A. Tobias inlichting geven kanuitgenoodigd daarvan mededeeling te doen aan zijn parket. Men schrijft uit Amsterdam Misl ukte beursspeculatiën hebben alhier weder eenige treurige offers geëischt. Behalve drie voortvluchtige personen van goeden huize, heeft zich hier een jongmensch door een pistoolschot van het leven beroofdeen ander wierp zich nabij Haarlem onder den voorbijsnellenden trein en werd gedood en een derde heeft zich in de Singelgracht verdronken. Alle drie waren zoons van hoogst achtenswaardige Amsterdamsche in gezetenen en hadden zware verliezen geleden Bovendien is de hoogbejaarde vader van twe- voortvluchtige broeders beiden speculanten, krankzinng geworden. Bij het nieuwe handelstractaat met Spaije is over en weer bedongen dat de invoerrechte op een reeks van goederen gedurende drie jam niet verhoogd zullen worden. Een opgaaf vor welke goederen Nederland dit bedong, ontvingin wij nog nietSpanje bedong dit bij ons vo>r vijgen amandelen vruchten, plantaardige olië), kurkijzerertsen rozijnen. Tevens moet Nederland zich verbinden den accijns opSpaanscie wijnen niet te verhoogen. Daarvoor heeft Ne derland zich het genot van het nieuwe conven tioneel tarief van Spanje bedongen dat log door geen enkele andere mogendheid werd rei- kregen. Op 1 Maart j.l. werd te Amsterdam de eerste algemeene vergadering gehouden van de Nederlandsche pensioen-vereeniging voor werk lieden. De statuten, voor zoo ver zij nog niet waren goedgekeurdwerden toen vastgesteid en een definitief bestuur gekozen. Met genoegen kunnen wij nu mededeelen dat de voorbereidende werkzaamheden zoo ver ge vorderd zijn dat alle hoop bestaat dit jaar tot uitvoering van het hoogst nuttige doel der ver- eeniging te komen. Gezegde vereeniging zal daartoe twee fondsen oprichten nl. een werk- liedenfonds' en een waarborgfonds. Bij het werkliedenfonds zullen de werklieden zich kunnen verzekerenhetzij -voor een pensioen op den ouden daghetzij voor eene uitkeering bij over lijden terwijl het waarborgfonds zal dienen om de aan te gane verbintenis tegenover de verze kerden te waarborgen. Naar wij vernemen worden nu reeds, terwijl de verzekering nog niet eens openstaat en bij mindere 9tanden de zaak nog grootendeels on bekend isreeds zeer vele aanvragen om ver zekeringen te sluiten gedaan zoodat de behoefte aan eene instelling als de Nederlandsche pensi oen vereeniging nog grooter blijkt te zijn dan menigeen misschien vroeger gedacht heeft. De eenige moeielijkheiddie nu nog wel zal bestaan is het bijeenbrengen van een voldoend waarborgfonds dat natuurlijk uit vrijwillige bij dragen moet worden gevormd. De krachtige steun dien het hoofdbestuur van de maatschappij tot Nut van het Algemeen voorstelt aan de jeugdige vereeniging te verleenen en de toezeg gingen, die reeds tot heden zijn gedaan zullen het bestuur ongetwijfeld in staat stellen om in 't najaar een zeker aantal verzekeringen aan te nemen maar zal de vereeniging inderdaad eene echt nationale zijndie voor den geheelen werkenden stand openstaatdan zal de sieun van het meer welgestelde deel der Nederlandsche natie daarvoor onvermijdelijk zijn. Een beroep daartoe zal eerlang op het Nederlandsche volk worden gedaan en wij spreken de stellige ver wachting uit, dat dit beroep niet te vergeefs zal jhte meer daar de steun onder andere wijzt ook op eene zoodanige kan verleend wordtdat geldelijke offers waarschijnlijk niet nooq zullen zijn. Zoolang nl. de verzekering geerverlies oplevert, behoudt men bij het nemen vaneen aandeel in het waarborgfonds zijn reel op 4% rente en de verliezen kunnen altijd binin zekere perken gehouden worden door wijsing der tarieven voor later toetredenden. Donderdagmorgen, omstreeks te 10 urtis te Amsterdam een zeer betreurens- wefdig ongeluk gebeurd. Jen menigte menschen stonden op de Oos- techekade bij de Batavierstraat te kijken n.T het boven water brengen van gezon- k* marmeren platen. Een door den duiker oler water goed aangeslagen marmeren plaat vrd juist, tot verwondering der aanden kant s,andenmet een takel door middel van en lier aan den mast van een lichterschip ogeheschen langzaam rees de vracht, eenige Innen zwaar, toen eensklaps de mast vlak 'j het dek afknapte en door midden brak. Met een snelheiddie het vluchten voor e toeschouwers op den wal onmogelijk maakte, loeg hij met de geheele vleet op dezen neer. ,\vee hunner, een volwassen man en een ongen bleven op de plaats dood, en vijf an- leren werden gewond, enkele, naar het schijnt, selfs gevaarlijk. Zij werden in het gasthuis opgenomen. Den geheelen dag verdrong zich een dichte menigte op de plaats van het ongeluken toen men te twaalf uren de beide lijken in twee zwarte kisten van de herbergwaarin zij waren binnen gedragennaar het kerkhof vervoerdeging er een kreet van medelijden uit de menigte opdie bewees hoezeer allen, vooral door het plotselinge van den ramp getroffen waren. Door Dr. Schillemans werd naar wij ver nemen, de eerste geneeskundige hulp verleend. Door het inslaan van den bliksem, is jl. Maandag te Neer brand ontstaan ten huize van den herbergier G. Ploem. Het huis is meer ten gevolge van het inslaan van den bliksem dan door den brand vernield. Het was verzekerd. Te Tilburg is weer brand ontstaan ditmaal in de looierij van NKlijsen en de bakkerij van Van Ierselop het Goirke. Door spoedige hulp der brandspuiten is de voortgang van den brand tegen gegaan. Door een onvoorzichtigheid had in de Erederikstraat te 's-Hage een noodlottig voorval plaats. Eene vrouw die aan hevige hoofdpijn leed, had daarvoor een uitwendig huismiddeltje te baat genomen, doch tevens de onvoorzichtigheid gehad het fleschje open op de tafel te laten staan. Haar kind dronk er uit, met het ongelukkig gevolg, dat het den volgenden ochtend, na de hevigste pijnen geleden te hebbenstierf. Woensdagnacht dreigde aan den Z.- Buitensingel in den Haag een dronken stu kadoorte huis komende, zijn dochtertje van 2 jaar te zullen vermoorden. De vrouw vluchtte met het kind naar den zolder en wierp de kleine uit het raam toe aan de in middels op het gegil der vrouw toegeschoten buren. De echtgenoot wtrd door de politie medegenomen. Woensdag voormiddag drong een on bekend manspersoon te Nijmegen brutaal den schoenwinkel der er.en Van Neurs binnen en stal aldaar een paar nieuwe laarzen, waar mede hij het op een loopen zette. Ofschoon kort daarop door twee mannen gegrepen wist hij zich uit hunne handen los te rukken en met zijn buit te ontkomen. Den volgen den nacht is hij in de omstreken der stad opgespoord en in hechtenis genomen. Hij is genaamd Nicolaas Verbeet, die, ofschoon hij slechts 26 jaar oud is, reeds ruim 13 jarenalzoo de helft van zijn leeftijdin het tuchthuis cellulaire en andere gevange nissen heeft doorgebracht. Hij was den 5den Mei jl. pas uit een der gevangenissen ont haar tegen den grond en trachtte haar te smoren. Nog een oogenblikzoo verklaarde de geneesheeren het zou haar gelukt zijn doch gelukkig werd zij nog bijtijds door de toesnellende buren verlost en, hoewel deerlijk toegetakeldschijnt zij op dit oogenblik buiten gevaar. Ook de brand die reeds eenigszins dreigend begon te wordenwas spoedig gebluscht. De burgemeester bracht met een paar agenten de krankzinnige naar het gesticht, waar zij reeds vroeger had moeten zijn. Woensdagnacht omstreeks een uur is in de stoom-oliemolen van den heer Idsinger te Leeuwarden een hevige brand uitgebroken, waardoor de molen binnen twee uur in de asch werd gelegd. De omliggende woningen werden met veel moeite door de brandweer behouden. De oorzaak van deze brand, die ontstaan moet zijn in de machinekamer, is vooralsnog onbekend. Door het in brand geraken van eenige kelders gevuld met lijnolie en een bijzonder groote voorraad turf had de brandweer de handen volde hitte was zoo sterk dat de spuiten op een afstand van circa 150 M. moesten blijven. Dinsdagavond te zes ure hadeene hevige gasontploffing plaats op het kantoor van den heer D. V. aan het Grootekerksplein te Dordrecht, doordien de bewoner met eene brandende lucifer naar de oorzaak van eene zich verspreidende gaslucht wilde zoeken. Van het raam aan de straat werden twee groote ruiten verbrijzeld en de scherven tot op grooten afstand weggeslingerd eene binnendeur werd geheel aan splinters geslagen en ook eenige ruiten binnenshuis werden vernield. Door het spoedige afrukken van een reeds in vlam staand gordijn werd verder brand gevaar voorkomen. De heer V. bekwam ern stige brandwonden aan het hoofd en de han den gelukkig zijn zijne oogen gespaard ge bleven. Woensdagnamiddag werd door de politie te Delft aangehouden en naar 's-Hage over gebracht D. J. v. B., handelaar in verfwaren te Delftverdacht van valschheid in onder- handsch geschrift en het desbewust gebruik maken daarvan. Hij zou namelijk op een valsch stuk f 10,000 hebben weten machtig te wor den ten nadeele eener firma te ;s-Hage. Te Maastricht vervoegde zich deze week een paar voor den ambtenaar van den burger lijken staud, om in het huwelijk vereenigd te worden. Het paartje had echter uiet ge weten dat aanteekeneu en afkondigen moesten voorafgaan, en de ambtenaar had groote moeite om hun dit begrijpelijk te maken. Troosteloos teerden de jongelieden naar huis, waar reeds alles voor de bruiloft in gereedheid was ge bracht. AMSTERDAM, 9 Mei 1884. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. De inschrijving op 15 Mei jl. van 13020 Oost-Ind. runder-, 2787 dito buffel- en 600 Chineeschchuiden liep niet coulant af. Van de runderhuiden werden 5531 stuks, van de buffelhuiden 401 stuks en alle Chineesche huiden opgehouden. De verkochte buffelhuiden gingen aan en boven taxatie. Voor de runderhuiden was de stemming minder vast. Op zeilende conditiën zijn afgedaan per „Prins Alexander7' 1075 buffelhuiden. Inlandsche artikelen blijven in goede stem ming. WEENEN, 16 Mei. Omstreeks 5 uur heden namiddag is er in het inwendige van het Stads theater braud uitgebroken. De schouwburg is verlo en. Het blusschen moest zich bepalen tot de huizen iu de omgeving. Te uur stortte het plafond van den schouwburg in. Tot hiertoe zijn er geen menschenlevens te betreuren. Tweede telegram. De brand in het Sladtthe- ater was na 10 ure heden avond gebluscht nadat te 6Vs uur ook het tooneel door het vuur was aangetast gewordenwaarna spoedig het geheele tooneel in vlammen stond. Vier personen zijn gekwetst, en van de brand weermannen vielen er vele bewusteloos neer. Er was eene ongehoord talrijke volksmenigte aanwezig. De huizen in den omtrek zijn behouden ge bleven. Eene dienstbode, die te Rotterdam, ten nadeele van het gezin bij hetwelk zij intrek had een deken stal en deze verkocht, ten einde in staat te zijn haar verloofde, die naar Amsterdam vertrok te volgenis door de politie aldaar in hechtenis genomen en daarna gevankelijk naar Rotterdam overge bracht. Men verzekert hoe onwaarschijnlijk het klinke, dat haar verloofde zelf de aangifte deed. slagen. Door de politie te Bergen op Zoom is nog juist intijds de hand gelegd op een per soon die zich niet alleen daar ter stede maar ook in verschillende omliggende plaat sen had schuldig gemaakt aan diefstal van onderscheidene kleedingstukken. Bij zijne inhechtenisneming bleekdat hij niet minder dan vier pantalons over elkander droeg. De dief is door de maréchaussees naar Breda overgebracht. Eene arbeidersvrouw te Tzum, die reeds eenigen tijd bepaald krankzinnig was geweest, doch zich tot nu toe vrij rustig had gehou den maakte van de afwezigheid van haren man gebruik om het huis waarin zij met nog een ander gezin woonde, in brand te steken, en toen haar buurmeisje, die zij misschien wel om hare zenuwtrekkingen in het gelaat, in den laatsten tijd niet kon uitstaannaar achteren kwamgreep de zinnelooze vrouw de weerlooze aanwierp WAALWIJK, 16 Mei. Dc prijzen van hoornvee waren heden voor alle soorten min of meer dalende, de handel was dientengevolge niet zoo uitgebreid als op de vorige markt. De aanvoer bedroeg 150 h 200 stuks. Kalfkoeien golden f170 h f280. dito vaarzen f130 f215 per stuk. Weivee was goed gevraagd. Lammeren waren wederom veel aangevoerd het is jammerdat er niet eene betere standplaats voor schapen wordt aangewezen of althans dat er gezorg dworde voor een behoorlijke afsluiting. Het is vrij algemeen bekend, dat belanghebbenden daarover klagen. Met kleine kosten is het goed te maken en het is waarlijk wel de moeite waard daar de schapenmarkt werkelijk hier zeer toe neemt. De prijzen bedroegén f 4.25 tot f 8.50- Biggen golden f 5 h f 12,60. Boter. Aangevoerd 807 K. G. De prijzen zijn van f 1,04 tot f 1,13 per kilo. Eieren golden f3. a f4 per 100 stuks. Iu huiden, leder en schors is de handel zeer stil. zal krachtens'art. 1223 B. W., te Sprang, ter herberge van HENRI YAN CAEM bij veiling op Vrijdag 30 Mei 1884, telkens des avonds 8 uur, Koop I. jfa a nT Koop II. te Sprang, gelegen achter koop I., in sectie B., no 1033, groot 94 aren 60 centiaren. Deze vaste goederen, behoorende aan MARTINUS YAN ARDENNEN te Geer- truidenberg en bewoond door de weduwe en kinderen YAN DER MAST, zullen bij den toeslag IN MASSA ter afmijning aange boden worden. Onder le hypothecair verband kan een gedeelte der koopsom op het verkochte ge vestigd blijven. De Onroerende Goederen onder Vlijmenbehoorende aan M. NOOTEN aldaar I. Huis en Erf f1400 II. Noordel. helft van den tuin - 530.— III. Zuidelijke helft van den tuin - 530. IY. De massa dezer koopen - 2710. Y. Weiland Buitenland, groot 65.70 aren - 450.— VI. Als voren groot 35.80 aren - 370.— namiddags 6 ure, ten overstaan van Notaris BINK te Waalwijk. No. 1. Kikkerstudiën van R. Koop- mans van Boekeren. No 2. Twee huiselijke Novellen, van A. J. Servaas van Rooijen. No, 3. Uit het leven eener Dienst bode J. W. Scheltema Ezn. No. 4. Echte en Valsche Steenen, van Mevr. La Ckapelle Roobol. Ter Perse: No. 5. Humoristische Novellen, van Ozona. Uitgave D. S. SLOTBOOM, Beverwijk.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3