Engeland. Duitschland. Oostenrijk, Italië. BINNENLAND. UITVOERINGEN. en liep toen met geweld de deur open. De mannen hadden zich intusscben tegen den haai beschermd met een groote tafelwaarvan de pooten in den strijd reeds als stroohalmen ver nield waren. Men werd toen, hoewel nog met moeite, het dier meester. De gewonde vrouw is door spoedige geneeskundige hulp buiten gevaar. In het lagerhuis zeide Gladstone, dat de ant woorden der mogendheden betreffende de over eenkomst met Frankrijk hierop neerkomen, dat geen bezwaar daartegen geopperd, maar het definitieve oordeel voorbehoudeu wordtwaar schijnlijk tot kennis verkregen is van voorstellen van anderen. Alle mogendheden, ook de Porte, zullen vertegenwoordigd zijn op de conferentie. Twijfelachtig echter is het of de vertegenwoor diger der Porte de eerste zitting zal bijwonen, welke Zaterdag plaats heeft. Het lagerhuis nam bij derde lezing, zonder hoofdelijke stemming, de reformbill aan. In den loop der beraadslaging verklaarde Gladstone, dat het een ernstig geval zou zijn, als het hoogerhuis een conflict te weeg bracht. Indien de wet bij derde lezing zonder tegenspraak aaugenomen werd, dan verlangde hij dat dit iu het protocol werd opgenomen, en alzoo geschiedde. De Nederlandsche gezant, graaf v. Bijlandt, heeft in de laatste dagen van de heeren Van der Hoeven en Van der VVijck volledige mede- deelingen ontvangen over den toestand in Atchin. Deze hebben tevens uitzicht gegeven op de vrij lating der bemanning van de Nisero. De radjah van Tenom verlangde nu vergrooting van grond gebied, eene vrijhaven, benevens een aanzienlijk losgeld. De heeren Van der Hoeven en Van der Wijck blijven nog eenigen tijd te Londen. Het kleine eiland Herm in het Engelsche Kanaal, dat tegenwoordig het eigendom is der monniken van „La grande Chartreuse", die als fabrikanten van de likeur van dezen naam be kend zijn, zal den 29n Juli te Londen in het openbaar verkocht worden. De monnikken heb ben te Cowfeld, Sussex, een groot klooster laten bouwen en daar zij dat binnenkort zullen be trekken willen zij zich van het eiland Herm ontdoen. Een Ier, George Johr.son genaamd heeft zich te Ely vrijwillig in arrest begeven. Hij zeide een der personen te zijn, die de dynamietont- ploffing in Victoria Station hadden veroorzaakt. Een detective van Londen is onmiddellijk naar Ely gereisd om Johnson in verhoor ie nemen. Nadere berichten luidendat zijn ware naam Michael Charles M. Donnell is. Volgens zijne verklaring zouden er nog vier andere personen bij de ontploffing in Februari betrokken zijn, wier namen hij aan de autoriteiten heeft opge geven. De reden van zijn verklikken schijnt te zijn, dat hij door de samenzweerders niet vol doende betaald is en hij veel lust gevoelt de 2000 belooning te ontvangen, die de regee ring voor de ontdekking der schuldigen heeft uitgeloofd. Men twijfelt echter voorloopig zeer aan de echtheid zijner verklaringen. Von Bismarck woonde deze week voor het eerst sinds langen tijd weer eens eene zitting der rijks-begrootings-commissie bij. Aan de orde was namelijk een voorstelwaarvoor hij zich zeer interesseert om subsidie te verleenen ann eenige Transatlantische stoomvaartlijnen. Naar aanleiding daarvan en in antwoord op eenige vragen van den afgevaardigde Hammacher verklaarde de rijkskanselierdat hij geen rijks koloniën wilde stichtenmaar wel die welke particulieren in het buitenland vestigdenzou beschermen. De Duitschers zullen in deze hun ne vlag weten te doen eerbiedigenook tegen over mogendheden met eene overmachtige vloot, tegenover Frankrijk b. v. door een uitval uit Metz, tegenover Engeland weer op andere wijze, maar van laatsgenoemde mogendheid ontving de rijkskanselier reeds de verzekering, dat zij Duitsch- land's rechten op Angra Ptquena erkent. Bismarck verklaarde verderdat Duitschland de vestiging van een vrijen staat aan de Congo zal ondersteunen. Ten slotte verdedigde hij uit voerig het ontwerp tot verleening der subsidie. Windthorst en Bamberger bestreden haar ech ter en wisten ten slotte verdaging tot Vrijdag door te drijven. Het voorstel-Windthorst c. s., lot afschaf fing der wet op interneering en verbanning van geestelijken wegens onbevoegde uitoefening van geestelijke.functiënis in den rijksdag bij derde lezingzonder beraadslagingaangenomen met 246 tegen 34 stemmen. Zaterdag jl. werd aan het station Marchir- thor te Aken de locomotief van een goederentrein uit Maastricht door de rijksambtenaren onder zocht en alstoen bevonden dat onder de steen kolen verborgen was spoorwegmateriaal, hetwelk noch door de noodige bescheiden gedekt, noch bij den invoer op Pruisisch gebied aangegeven was. Het gevolg is geweest, dat de locomotief in beslag genomen en eerst later tegen borgstel ling vrijgegeven werd. De zaak is aan een streng onderzoek onderworpen. Door de overstrooming van de Weischei is een nieuwe spoorwegbrug over die rivier bij het fort van Invangorod, die veel geld gekost heeft, geheel vernield en volgens sommige berichten zouden 20 van de menschen, die zich er op be vonden om te zien naar den bruisenden stroom en de stukken van huizen boomen enz., welke hij aanvoerde, verdronken zijn. Te Lembergwaar ook een brug werd ver nield vond men 6 dooden in het water drijven. Ook in den omtrek van Krakau is de rivier buiten hare oevers getreden. De plaatsen Ple- zow ZakrzowLidwenow enz. staan onder wa ter. Yele bewoners verlaten hunne woningen. Een groot gevaar dreigt wanneer uit het gebergte een groote hoeveelheid water zal komen. Te Krakau staat een uitgestrekt exercitieveld groo- tendeels onder water. In het begin der volgende maand zal in het Oostenrijksche grensstation Oswiecera een zoogenaamd verbroederingsfeest tusschen officieren van het Oosteurijksche en Duitsche leger gevierd worden. Voor dit feestdat door ruim 300 officieren van alle wapens zal bijgewoond worden, zijn reeds buitengewone voorbereidende maatre gelen getroffendaar de ministers van oorlog van beide mogendheden belangrijke bijdragen voor dit feest hebben toegestaan. In de laatste dagen zijn te Weenen weer verscheidene anarchisten (alle vreemdelingen) ge vat in wier bezit dynamiet gevonden werd, en de politie moet nog een aantal andere verdachte personen en bergplaatsen van ontplofbare stoffen op bet spoor zijn. Alle pakken, die de stad bin nenkomen, worden nauwkeurig onderzochten men visiteert zelfs de minst verdachte particuliere rijtuigen. De kamer van afgevaardigden heeft bij de beraadslaging over de begrooticg van den mi nister van binnenlandsche zaken met 214 stem men van de 241 aanwezige leden eene motie aangenomen waarbij de kamer haar vertrouwen te kennen geeft in het beleid van het kabinet. Uit Pontremoli meldt men dat van onder de puinhoopeu van een kruitmolen, waarin een ont ploffing is ontstaan20 dooden en gewonden zijn gehaald. De ontploffing verwoestte eer. klein boschje van honderdjarige kastanjeboomen, ter wijl het magazijn dat 184 centenaren kruit be vatte onbeschadigd is gebleven. In de Italiaansche provinciën zijn werk stakingen onder de maaiers. In Padua en Man tua loopen er 10.000 ledig. Er kwamen onge regeldheden voor, waarbij 27 man in hechte nis genomen werden. WAALWIJK. Zondag 29 Juni 's middags ten 12 ure, zal door de harmonie FEspérance op de harmoniezaal worden uitgevoerd Onder directie van den heer Brohm. De stukken voor het festival, alsmede de twee verplichte nummers voor het concours te Breda. Waalwijk, 28 Juüi 1884. Z. M. heeft benoemd tot secretaris-penningm. var. het waterschap de Zuid-Hollandsche polder onder Dussen, prov. Noordbr., A. van dc Kop pel tot secretaris penningm. van den Nieuwen Zwaluwenpolder, prov. Noordbr., W. E. Becking. In de gisteren avond gehouden vergadering van den gemeenteraad is besloten I. B. en W. te machtigen onderhands te leenen eene som van f 5000 tegen eene rente van „hoogstens 5A/2 onder voorwaarde, dat deze binnen drie maanden uit de gewone mid delen worde afgelost. II. De levering der geneesmiddelen voor arm lastigen, te beginnen met 1 Augustus a. s., en bloc aan te besteden. ^Het uitvoerig verslag in het volgend nummer. Naar wij vernemen hebben ged. staten in hunne vergadering van Donderdag besloten, het verzoek van burg. en weth. dezer gemeente strekkende, dat onder de werken tot verlegging van den Maasmond alsnog worde opgenomen het maken eener schutsluis tot verbinding van de haven alhier met de nieuwe rivier, bij de regee ring krachtig te ondersteunen. Bij de verkiezing van een lid der tweede kamer in het kiesdistrict Zevenbergen zijn inge leverd 1165 biljetten, waarvan 78 van onwaarde. Er moet eene herstemming plaats hebben tus schen de heeren mr. R. van de Werk die 519, en baron Van der Borchdie 509 stemmen verkreeg. De heer Henri Smits verkreeg 29 en de heer M. C. J. van Son 11 stemmen. Nadat in de tweede kamer het algemeen debat over de klassehbelasting was geslotenis artikel 1 verworpen met 47 tegen 35 stemmen. De regeering heeft schorsing van het debat gevraagd. Door de commissie te Tilburg voor 't exa- mineeren van adspirant-secretarissen en ambte naren ter secretarie zijn den eersten dag 7 can- didaten geëxamineerd die allen geslaagd zijn. Het zijn de heeren E. H. Meelis te Tilburg, L. F. Fagel Jr. te 's Heer Abtskerke, H. C. J. Dominicus te SchoreP. E. Huet te Goes, W. C. J. Kamp te WaspikD. P. Prumers te 's Gravenpolderen A. J. van Son te Dongen. Bij de Dinsdag gehouden examens zijn van de 5 candidaten geslaagd de heeren F. B. M. van der Marckte TilburgG. Rauppte Bergeyk C. N. van der Heyde, te Wissenkerke en F. van den Brandtte Waalwijk. Woensdag zijn van de 5 candidaten geslaagd de heeren C. A. Mertens te Oosterhout en J. A. Neeteson te Goes. Zaterdag avond 1.1. had onder voorzitter schap van den heer Jhr. G. E. Merkes van Gendt eene algemeene vergadering plaats van aandeelhouders der eerste Nederlandsche verze kering-maatschappij op het leven, tegen invaliditeit en ongelukken te's-Gravenhage. Deze vergadering werd ook door verzekerden bijgewoond. Het aantal uitgebrachte stemmen was 105. Uit het verslaguitgebracht door den directeur den heer B. JanseJhz., bleken dat die financicele uitkomst zeer gunstig was zoodat men dan ook voor beide afdeelingen (verzekering op het leven en tegen ongelukken) te zamen 4% over het eerste boekjaar uitkeert. Met het oog op de steeds toenemende uitbreiding der exploitatie van beide branches Levens- en ongelukkenverze- kering, werd besloten nog een directeur te be noemen en is daartoe met algemeene stemmen gekozen de heer Mr. H. Goeman Borgesius, lid van de 2e kamer der staten-generaal. De aftre dende commissaris üe heer I. van Sonsbeek werd als zoodanig herkozen. Na afloop dezer vergadering werd eene verga dering van de verzekerden ingevolge art. 10 der statuten gehoudenen zijn tot commissarissen uit de verzekerden gekozen de heeren Dr. L. J. Egelingte 's-Gravenhageen G. A. Meijer, te Rotterdam. Aan de „Frankf. Ztg." schrijft men uit handelskringen het volgende „Sedert gernimen tijd heeft in Nederland het zegelen der wissels derwijze plaats, dat men het plakzegel ter plaatse bevestigt; waar men op een wissel de onderteekening zoekt, en dat men deze dan eenvoudig op het plakzegel zelf plaatst. Daardoor is de wissel zelf niet door den trekker onderteekend en gebeurt het nu, dat bij het vouwen van den wissel het plakzegel losraakt en afvalt, dan is er geen onderteekening meer, of zijn ten hoogste nog de eerste en laatste letters aanwezig. Daargelaten of deze wijze van zegelen in Nederland aan de wet voldoetdan wel een misbruik is, in elk geval zullen Duitsche koop lieden wel doen om zoodanige gezegelde wissels niet te accepteeren en is het de plicht onzer voorname bankinstellingen om deze houding door afwijzing van zoodanige wissels te steunen. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Hei-of Meerdijk en Polder van Drunen", is de heer Hendrikus van Dal onder no 1 op de voordracht geplaatst voor de benoeming van lid van genoemd wa terschap. Bij besluit van heeren gedeputeerde staten dd. 19 dezer is goedkeuring verleend aan het besluit van den gemeenteraad van Drunen, waarbij aan den heer J. van Tuijl te Heusden vergunning is verleend tot het plaatsen van telephoonpalen in de Drunensche Lage Papesteeg en hem voor dit doel eene subsidie uit de gemeentekas werd toegekend var» f75. Ook werd goedgekeurd het besluit van den gemeenteraad tot het maken van vier brandputten langs den provincialen klinkerweg in de kom dier gemeente. Het R. N. bevat het volgende bericht Wanneer ons 't bericht niet van zéér ernstige zijde werd medegedeeld van eene zijde, die bij ons in te hoog vertrouwen staat, om aan eenigerlei opzettelïijke misleiding te kunnen denken, zouden wij het niet melden toch echter uit den aard der zaak onder alle reserve deelen wij mede, dat ons verzeker! wordt, dat H. M. onze ko ningin in gezegende omstandigheden verkeert en dat de officieele mcdedeeling van dit feit betrekkelijk reeds spoedig kan tegemoet gezien worden. Volgens dea Amsterdamschen correspon dent van den Arnh. Ct. heeft „de hoogst eigen dunkelijke wijze waarop men met de interna tionale tentoonstellingsloterij omspringtin de hoofdstad geen aangenamen indruk gemaakt." Hij gaat hierover als volgt voort „Er zijn heel wat menschen die van de groote tentoon stelling van annov 1883 niet veel anders hebben overgehouden dan pijnlijke herinneringen en te leurgestelde verwachtingen; en door hel eindeloos talmen en sukkelen met de verloting wordt hun aantal nog dagelijks grooier. Wanneer zal nu de trekking der met zooveel ophef aangekondigde „hoofdprijzen" plaats hebben Een knap man die het ons zegt Het Dagblad meldt Z. M. de koning blijft voornemens aanstaanden Zaterdag Karlsbad te verlaten, om zich van daar naar de badplaats Kreuthbij Tegernseein Zuid-Beieren te begeven ten einde er eenige dagen rust te nemen alvorens naar Nederland te vertrekken. Het blijft bepaald dat H. M. de koningin en prinses Wilhelmiua mede in laatstgenoemde badplaats zullen verblijven om met Z. M. huis waarts te keeren. Omtrent het juiste tijdstip van dien terugkeer is nog niets bepaald. Het zal in geen geval vroeger mogen zijn dan wanneer de doctoren daarin voor 's konings gezondheid geen bezwaar zien. De beslissing blijft alzoo aan de uitspraak hunner wetenschap overgelaten. Wat de begrafenis van het stoffelijk overschot van Z. K. H. den prins van Oranje betreft vernemen wijdat het in elk geval niet wel mogelijk wordt geacht met al de voorbereidende re gelingen zoo vroeg klaar te zijn, dat de plechtigheid voor den lüden Juli zou kunnen plaats hebben. Den 18 Juni stond terecht voor het ge rechtshof te 's-Hertogenbosch Willem van Vugt, oud 47 jarenkoopmanwonende thans te Venray, beschuldigd van in het laatst van het vorige of wel in het begin van dit jaar te Vortum, gemeenteVierlingsbeek, het voor voldaan geteeken- de plakzegelhetwelk op eene door hem betaalde rekening van de gezusters Martens, handel drijven de in manufacturen te Boksmeer bevestigd was, luidende de op dat zegel voorkomende quitantie als volgt „voldaan 7 September 1883 gez. Martens M. Martens" van dat stuk te hebben losgewerkt en dit op eene niet door hem betaalde rekening van manufacturen hem door diezelfde firma geleverd ten bedrage van f 37.39 en gedagteekend 7 September 1883 te hebben geplakt, met het bedreigelijk oogmerk om het te doen voorkomen alsof het bedrag dier rekening reeds door hem aan de firma betaald en door deze voor quitantie geteekend wasen zich 28 Maart 11. ten huize van die firma te Boksmeerdie hem herhaaldelijk tot betaling van de verschuldigde f 37. 39 had aangemaand te hebben vervoegd en onder voorgeven van die gelden reeds te hebben betaald het op bovenomschreven wijze door hem vervalschte stuk aan een der firmanten Maria Petronelle Martens te hebben vertoond. Deze week is in genoemde zaak uitspraak gedaan en heeft het hof hem schuldig verklaard aan valschheid in onderhandsch geschriftdoor verzinning eener kwijting en bewuste gebruik making van dat valsche stuk, en hem veroordeeld tot 45 dagen celstiaf en 2 geldboeten van f 50, bij niet betaling te vervangen door 3 dagen celstraf voor iedere boete. Het politieblad maakt melding van den diefstal in de Roomsch-Katholieke kerk te Bakel. Ontvreemd zijn de volgende voorwerpen: 1 zilveren remonstrans met vergulde stralen waarin twee engelen in knielende houding met wierookvaatjes; hoogte 55 centimeter 1 zilveren kelkde cuppa binnen en buiten verguldhet loofwerk er omheen niet verguld hoogte 25 centimeter 1 zilveren kelk met vergalde cuppa het loofwerk er omheen niet verguld; hoogte 28 centimeter 1 vergulde kelk, in het handvatsel drie staande engelenop den voet drie engelenkoppen met vleugels en afbeeldingen van het laatste avondmaal en de kruisiginghoogte 32 centimeter 1 zilveren wierookstel met een scheepje, waarop een hondskop met uithangende tong 2 zilveren kannetjes met schenkblad 2 zilveren reliquieënkasjes 1 glazenkastje voor een remonstrans met vergulden deksel en onderstel 1 zilveren ciboriedeksel waarop een bal en daarop een kruiskruis en bal verguld 1 katoenen kleedje van de communiebank. Van dezen diefstal worden verdacht twee per sonen de oudste 50 a 60 jaren, de jongste 25 a 30 jaren beiden gekleed met grijze broeken, jassen en vesten en zeer lange overjassen de oudste heeft grijs haar een weinig bakkebaarden en een langen witten knevelde jongste heeft zwart haar een zwart kneveltje, en draagt een valiesje aan een riem over den schouder; beiden dragen lage schoenenop den voet met vier rijggaatjes en daarover een riempje, met een veter vastgeregen. De oudste spreekt plat-Duitsch de tweede spreekt weinig. De officier van justitie te Roermond verzoekt opsporing aanhouding en bericht. Wij lezen in het R. N De volgende tragisch-comische scène heeft dezer dagen te Dussen in Noordbrabant plaats gehad. De zoon var. een landbouwer, die vernomen had dat de melkmeid een vrijer had dien zij in de weide warme melk liet drinken hetgeen door haar echter ontkend werdhad zich ter overtuiging de eervolle taak van spion opgelegd. Met dat doel klom hij in een der knot-wilge- boomen die langs de weide staan en verlustigde zich reeds in het genot ongezien de vrijage te kunnen opmerkentoen hem op eenmaal de grond onder de voeten wegzonk en hij in den boom zakte. Alle aangewende krachtsinspanning was niet in staat hem weder naar boven te krijgen. Duizend angsten stond hij uittot eindelijk de meid met hare, melkemmers kwam, doch zonder vrijerdie nu door hem te hulp moest worden geroepen. Geen kwaad met kwaad willende vergelden trachtte het meisje hem te redden maar hare krachten schoten daartoe te kort. Zij deed echter wat in deze het meest geschikte wasriep geneeskundige hulp in in vorm van een timmerman, die meteen zaag gewapend den boom omzaagdewaarna de spion van zijn nauwsluitende jas werd ontdaan en nu voortaan wel voor goed van zijn lust tot spionceeren zal genezen zijn. Uit Nijmegen meldt men aan de N. R. Gt. het volgende gevaldat wel in staat is de eigenaars van bijzonder groote honden een oogen- blik te doen nadenken De bierhandelaar S. aldaardie lot uitoefe ning van zijn bedrijf een grooten hond houdt zag zich dezer dagen genoodzaakt dezen hond eene bestraffing met de zweep te geven omdat het dier weigerde te trekken. Toen hij na ver loop van eenigen tijd was thuisgekomen den hond had uitgespannen en in zijn woonvertrek was gezeten waar de hond zich ook bevond viel het dier op eens zijn meester met ontembare woede aan, en beet hem op vreeselijke wijze in het aangezichtde armen en beenen zoodat de man thans zijne bezigheden niet verrichten kan en onder geneeskundige behandeling is. Het dier, anders goedaardig en mak was blijkbaar door de ondervonden kastijding in een brieschenden leeuw veranderd. Zaterdag morgen heeft tusschen Bakel en Gemert eene brutale aanranding plaats gehad. Een meisje van ongeveer 11 jaren wonende te Bakel begaf zich alleen naar de laatstgenoem- plaats en werd door den wegwerker M. v. d. R. op zulke verregaande wijze mishandelddat zij bewusteloos bleef liggen en naar Gemert moest vervoerd worden. De schuldige is door het

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 2