Tentoonstelling te Antwerpen, EENEl COMPLETEN INBOEDEL, P. C. A. KUIJPERS, Publike verkoopingen, ADVERTENTIËN. Henri Maurits Stibbe Wilhelmina vanden Bergh. J. M. BASELMANS, VERF A CR TEN publiek verkoopen Burgerlijke Stand Handelsberichten. Kijkdag Maandag 7 Juli 12 Koopen rogge tevelde. donderend geweld naar beneden stortten en het brandende graan omhoog deden vliegen. Een stoomspuit en een groot aantal handspuiten waren het vuur eerst te 91/2uur meester. Het verbrande was laag verzekerd. Door het inslaan van den bliksem werd een molen te Baard erg beschadigd en brandde te Wieuwerd eene boerenUuizinge geheel af. Dit pand was verzekerd in de brandwaarborgraaat- schappij te Wirdum. Te Amerongen sloeg de bliksem in den scha penstal van R. van den Broek, die tot den grond toe afbrandde. Het onweder van 11. Woensdagavond heett ook boven Sloterdijk hevig gewoed. Ontzettende regenbuien, van hagel vergezeld, stroomden neder, en veroorzaakten in huizen of op sommige erven zeer hinderlijke overstrooming. Op verschillende plaatsen is de bliksem ingeslagen. Bij den landbouwer J. te IJzendam sloeg de bliksem in den schoorsteen en veroorzaakte schade aan meubelen en den vloer, terwijl op den zolder een begin van brand ontstond, die echter spoedig werd gebluscht. In de boerenbehuizinge, bewoond door Brink man, onder de Klencke (Oosterhesselen), sloeg de bliksem in den schoorsteen, baande zich een weg midden door de keuken en verbrijzelde ge deeltelijk de beide ramen, zonder ecnige schade te veroorzaken ook bekwamen geen der in het vertrek aanwezigen eenig letsel. Te Meppen onder Zweeloo werd eveneens een arbeiderswoning door den bliksem getroffen, die weldra in asch lag. De vrouw des huizes werd aan het hoofd gewond en schijnt niet buiten levensgevaar. Te Alfen werd het huis van den winkelier J. van Leeuwen door den bliksem getroffeD, dat in korten tijd tot den grond was afgebrand. Te Maasbommel werden de toren der katho lieke kerk en de pastorie der hervormde ge meente getroffen, zonder dat echter veel schade werd aangericht. Te Oosterbeek heeft zich een wolkbreuk tijdens het onweder ontlast. Terwijl de donder met angstwekkende slagen onmiddellijk op de felle lichtstralen volgde, stroomde het regenwater als met bakken uit den hemel. De straatweg geleek rivierde rails van den stoomtramweg en aanverwante vakken, die hunne producten wenschen in te zenden. Gaarne zullen wij alle gewenschte inlich tingen verschaffende aanvragen tot deel neming ontvangen, welke wij, zoodra de regeering eene commissie zal hebben benoemd, aan deze zullen opzenden. Des verkiezende belasten wij ons tevens met het uit- en inpakken der goederen en de uitstalling er van, terwijl onder de ver tegenwoordiging zelve in elk geval begrepen is het bevorderen van den verkoop en het waarnemen van de belangen der inzenders bij de jury. "Voor de behoorlijke waarneming dezer vertegenwoordiging te Antwerpen zelve heb ben wij ons de medewerking verzekerd van den schrijver onzer verslagen van de ten toonstelling te Amsterdam en te Nizza, die bereids met de Antwerpsche commissie in relatie is. Daar onze bedoeling uitsluitend bestaat in het bevorderen van de belangen der in zenders, die in de eerste plaats het maken van slechts zéér geringe kosten medebrengen, zijn onze tarievendie wij hieronder laten volgen, aanzienlijk lager gesteld dan van andere vertegenwoordigers of agenten, vooral wat hetreft de vertegenwoordiging van ieder die met anderen collectief inzendt. Wij wensclien ous echter alléén en uit sluitend te belasten met inzendingen betrek kelijk de Nederlandsche lederindustrie, doch in den uitgebreidsten zin genomen, en wij vertrouwen dat ons plan een voldoenden bijval zal vinden om een waarlijk schoon geheel te kunnen vormen. De Redactie. een waren weldra onder het meegevoerde zand be dolven de stoomtramdienst was feitelijk nage noeg anderhalf uur gestaakt door force majeure. De passagiers, die de warmte der stad ontvlucht waren en te Oosterbeek bij het hotel Schoon oord of de heerlijk belommerde gazons van de nieuwe uitspanningsplaats Dreieroord een aan- genamen avond hoopten door te brengen, waren genoodzaakt al dien tijd in de tramwagens te blijven zitten, wat geen prettige vergoeding kon genoemd wordendaar ook de tramrijtuigen herhaaldelijk schudden onder het geweld der donderslagen. Eerst toen, nadat de regen bedaard was, de rails waren schoongemaaktkon de tram naar Arnhem ierugkeeren. Merkwaardig mag het heeten, dat het te velp in 't geheel niet geregend heeft en dat ock in Arnhem in het westelijk der stad de regen veel sterker was dan in het oostelijke. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van de redactie van het /Nieuwsblad voor Ne derlandsche leerlooierijen en aanverwante vakken" om onderstaand stuk over te nemen. De bloei onzer vaderlandsche leder- en schoenen-industrie en van al de aanverwante vakken wekt steeds in de hoogste mate onze belangstelling op. Ons streven is voortdu rend geen enkel middel te veronachtzamen, geen enkele gelegenheid voorbij te laten gaan om van eenig nut te zijn voor onze leer looiersschoen- en zadelmakers; om hunne rechten te verdedigen, hunne belangen voor te staan; hun vaan hoog te houden, telkens wanneer dit noodig geacht kan worden. Thans gelooven wij, met het oog op de internationale tentoonstelling, welke den 2n Mei des volgenden jaars te Antwerpen zal gehouden worden, dat zich weder een dier gelegenheden voordoet, waarbij wij handelend kunnen optreden tot behartiging hunner be langen, tot het,hoog houden van hun vaan in den vreemde. Ongetwijfeld zuBen de beoefenaren onzer lederindustrie in grooten getalle aan die tentoonstelling wenschen deel te nemen. Allen, die de koloniale tentoonstelling te Amsterdam bezocht, of onze verslagen daarover gelezen hebben, zullen zich de uitgebreide schaal herinneren, waarop de Belgische looiers en schoenfabrikanten daaraan hebben deel ge nomen. Maar tevens zullen zij wetendat ook hunne Nederlandsche collegas daar een waardig figuur maakten. Welnu, is die herinnering aan het optre den der Belgen bij ons hun een spoorslag om hunnerzijds te Antwerpen niet achter te blijvende wetenschap, dat zij niet bevreesd behoeven te zijn zich met anderen te meten, zal hun ongetwijfeld een prikkel te meer zijn tot deelneming. Niet onverschillig nu, gelooven wij, dat het hun zijn zal te vernemen, dat de redactie van dit blad zich bereid verklaart tot het vertegenwoordigen te Antwerpen van alle beoefenaren der leder- en schoenenindustrie TARIEF. I. Voor de vertegenwoordiging vaneenen tentoonsteller, wiens inzending 1 tot 4 vier kante meters ruimte beslaat, gedurende den geheelen duur der tentoonstelling, daaronder begrepen het geven van inlichtingen aan de jury en andere bezoekers, het onderhandelen met de verlotingscommissie, enz. f 40. Idem van 4 tot 10 vierk. meters .f50 Voor collectieve inzendingen voor een totaal van 1 tot 4 meters, van minstens 5 expo santen per exposantf 12. Idem van 4 tot 10 m. per exposant f20. Ingeval een exposant den geheelen dag van 's morgens tot 's avonds een afzonder lijken bediende bij zijn etalage wil hebben, moet hij daarvoor ook afzonderlijk betalen f50 per maand, maandelijks te voldoen, te beginnen 15 April a. s. De condities omtrent den verkoop van tentoongestelde artikelen worden metiederen exposant geregeld. II. Voor het doen schoon houden der étalage en der tentoongestelde artikelen gedurende de geheele tentoonstelling, voor het uit- en inpakken der kisten en voor het étaleeren van alle zoodanige artikelen, waarvoor geen speciaal deskundige vereischt wordt, van 1 tot 2 vierkante metersf20 Voor iedere vierkante meter meer f7,50 Voor collectieve inzendingen van minstens 5 exposanten, per exposant voor 1 vierk. meterf5. Voor elke meter meer f 2.50 Gedeelten van meters worden voor geheele gerekend. Verder verbindt zich de exposant tot be taling eener premie bij bekroning Eervolle vermelding .f5. Brons- 10. Zilver- 15. Goud- 20. Eerediploma- 25. Collectieve inzenders, minstens 5, HIK EervoUe vermelding f 1. Brons- 2. Zilver- 3. Goud- 4.— Eerediploma- 5.— Betaling 1/8 van de eigenlijke representatiekosten (sub. I.) dadelijk bij de opdracht der re presentatie. De overige 2/3 plus de kosten sub. II bedoeld, den 15 Maart 1885, half in specie en half in geaccepteerden wissel, betaalbaar 1 September 1885. Over de premies voor bekroningen wordt beschikt gelijktijdig met de toezending van een exemplaar der offlcieele bekroningslijst, waarin de naam van den bekroonde voor komt. Voor alle verdere inlichtingen gelieve men zich te wenden tot den hoofdredacteur, belangrijke verbetering ondergaan en verkeert alzoo in goeden toestandook de los- en ladingplaatsen zijn aanzienlijk vergroot en goed ingericht. Bij raadsbesluit van 30 Juni 1883 zijn met ingang van 1 Januari 1884 de haven gelden verminderdnadat door de kamer daarop bij herhaling was aangedrongen. Voor de stoombooten en schependie minstens eens per week de haven binnenvaren bedroeg de vermindering 2 Ct. en voor de schepen boven de 50 ton 1 Ct. per ton. Deze maatregel zal ongetwijfeld de scheep vaart naar onze haven bevorderen. Ket aantal geladen schepen de haven alhier binnengevaren bedroeg in 1879 591 met 25,618 tonnenlast 1880,- 608 26,323 1881614 26,393 1882 ,- 576 26,404 1883644 26,711 Gewaagden wij er van in ons vorig ver slag, dat de handel en scheepvaart door den stoomtramloopende tusschen Tilburg en Waalwijk zoude zijn gebaatten opzichte der scheepvaart is de juistheid dier opvatting waar te nemen in het feit, dat ruim 40 schepen meer dan in de laatste drie jaren iet geval wasonze haven hebben bezocht. Er is dus nog steeds vooruitgang in de scheepvaartbeweging onzer haven, terwijl bij de stoombootondernemers alhier het plan bestaat nog een derde stoomboot en wel op Zaandam in de vaart te brengen. De Noordbrabantsche stoomtramwegmaat schappij vervoerde in 1883 op hare lijnen Waalwijk-TilburgKaatsheuvel-Capelle en station Tilburg-Koningshoeven (eene lengte van 28200 M. spoor), 127704 personen of gemiddeld per dag 349 personen. Voor personenvervoer werd ontvangen f33683.075 goederenvervoer - 12142.655 posterijen - 1875. ONDERTROUWD en Amsterdam, 3 Juli 1884. lieden overleed, voorzien van del laatste H.H. Sacramenten, onze beminde heeroom de zeereerw. heer in den ouderdom van bijna 86 jarenI gedurende bijna 49 jaren pastoor dezer I parochie Namens de familie, P. VERSCHUEREN, pastoor. Baardwijk 29 Juni1884. Notaris te Drunen, zal aldaarten huize van F. DE WIT op Donderdag 17 Juli 1884 namiddags 3 ure, in het openbaar 225 perceelen HOOILAND onder Dru nen op den Kievitswaardde Zeeg het Herptsche Ven en de Nieuwe Kampen van de gemeente en den heer SPIERINGS. Totaal f47700.73 Door den heer Hub. van de Ven te 's Bosch, werd eenigen tijd geleden aan gedeputeerde staten van Noordbrabant concessie gevraagd voor den aanleg van een stoomtramweg van 's Bosch naar Waalwijk en 's Bosch naar Heusdeu. Van harte wordt gewenscht dat de nieuwe verbinding met de hoofdstad der provincie spoedig tot stand kome. De kamer schonk aan deze aanvrage gaarne hare volle adhsesie. Wanneer ooit dan zijn de vooruitzichten van deze geprojecteerde tramlijn voorzeker uiterst gunstigdaar zij een der nijverste streken van dit gewest zal doorsnijden, en onze haven voor den handel der boven Langstraatsche dorpen meer toegankelijk zal maken. te Waalwijk, zal op Maandag 21 Juli 1884 •des namiddags 4 uur, ter herberge van den heer VINCENT GERRIS, te Waalwijk, de schoof der Tienden van Waal wijk over het seizoen van dit jaar. WAALWIJK. BevallenMaria van den Hurk, geb. Snijders d. Maria Catharina van Heijst, geb. De Bont, z. Adriana van der Sanden, geb. van Greven- broek, d. Maria Anna Baiiens, geb. Scliellekens z. Adriana Kuijten, geb. van Hemert, z. Overleden-. Johanna Carolina Staeleclitgen. van Johannes Baptist de Haan, 62 j. SPRANG. GelorenDingemanZ. van Hendrik de Bie en Maria Bogers. Jacobus, Z, van Pieter Kruijf en Maria van Helvoirt. Overleden Willemina Maria Kuijsten, 8 dagen Willem Martinus Dalmaijer, 3 m. Antoon Tielen te Waalwijk, die met het sluiten der contracten belast is. UITTREKSEL uit het verslag der kamer v i koophandel en fabrieken te Waal- y wijk, betreffende den toestand van K handel, scheepvaart en nijverheid over v het jaar 1883. Scheepvaart en middelen van vervoer te Waalwijk Haven. De haven heeft in 1882 eene WAALWIJK, 4 Juli. De markt was wederom weinig voorzien van hoornveebovendien was de handel niet zeer vlug. Kalfkoeien golden f165 f245. dito vaarzen f130 f197. Biggen golden f4.25 f8.50. Boter. Aangevoerd 620 K. G. De prijzen zijn van f 1,02 tot f 1.09 per kilo. Eieren golden f3.50 a f4.50 per 100 stuks. Voor leder is de opinie vrij wat beter; dit geldt hoofdzakelijk prima zwaar zoolleer, waarvoor thans pl. m. 10 cent meer per kilo te maken is dan een maand vroeger. Schors wordt gehakt vrij hier in de haven van f4.50 tot f5,30 naar kwaliteit aange boden. Over 't algemeen is de schors uit muntend gewonnen. Waspik, 2 Juli. Boter. Aangevoerd 250 K.G. van f 1,01 1.17. Oosterwijk, 2 Juli. Boter. Aangevoerd 2140 K. G., prijs van f 1.00 1.24. Eieren cents per stuk. AMSTERDAM4 Juli 1884. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. Huiden. De Inschrijving op 1 Juli jl. liep voor het meerendeel zeer coulant af; het verkochte ging tot aan en boven taxatie. Enkele nummers Soerabaya runderhuiden werden niet gegund. Uit de hand zijn afgedaanex //Prinses Marie." 302 Samarang Buffelhuiden. Inlaudsche artikelen williger gestemd. te houden door den Notaris te Waalwijk 1. op Dinsdag 8 Juli 1884, voormiddags 9 ure precies, aan de pastorie der R. C. kerk te Baardwijk a contant, waaronderMahonie- houten secretaire ka-1 binetten, kastjes, uit-Mjj trek en andere tafels,! stoelenspiegels, schilderijenwaaronder Engelsche kopergravurenporceleinen en andere serviezenoude potten van Delftsch aardewerk, kastklokken, spiegels, mangel, glas- en aardewerk 5 veeren bedden met toebehooren 4 ledikanten, 5 borlogien en een massa oud koperwerk. namiddags 2 tot 6 ure. 2. Op Woensdag 9 Juli 1884, des morgens om 9 uur, aan het huis van den polder de Kroon onder Werkendam 24 WERKPAARDEN, waaronder 7 paarden met veu- lens, en bijbehoorend paardentuig', BOUWGEREEDSCHAPPENals 1 Dorschmachine10 ploegen, 10 vijfbalks eegten2 rolblokken, 1 rol wagen 1 hooge kar, 3 waterbakken, 1 snijmachine, 1 breekmachine3 kafmolens, 3 zeven en wat er verder te koop zal worden aangeboden. Paarden ït contante betaling. Bouwgereedschap op 3 maanden betaling, mits borgen stellende. 10 pCt. kosten contant. 3. Op Zaterdag 12 Juli 1884, n. m. 5 ure, in de Achterste Hoeven onder Loonopzand. Voor C. VAN BROEKHOVEN 4. Op Vrijdag 18 Juli 1884 n. m. 7. ure, ter herberge van CORN. KROL Fz.. te Baardwijk. De schoof der tienden onder Baardwijk over 1884. CCU U'»v/I J 1 U a j-. zbihstk: ^3^

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3