wordt ter overname aangeboden! AANBESTEDING. VERPACHTING van TOEMAAT NotarïsBINK, Voofloopigs Aankondiging, PREMIËN Huidenberichten. Aanbesteden: J. F. G. Truijens. TARIEF ADVERTENTIËN. In de gemeente Waalwijk, DE GEHEELE INVENTARIS. TEN SPOEDIGSTE gevraagd te Haarsteeg. HEEFT BESLOTEN: uit te loven Antoon Tielen te Waalwijk, die met bet sluiten der contracten belast is. Bericht van de makelaars Brouwer Aneher ï)ordregter. GETROUWD Wilhelmus Martinus Brouwers Adriana Strikkere. Amsterdam, 6 Augustus. aan de markt, Het BESTUUR van het water schap de Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk zal op Vrijdag 22 Augustus 1884, Het egaliseeren en met waal klinkers bestraten van een gedeelte weg in de Akker- steeg ter lengte van ongeveer 200 meter. A. DE KORT. te Waalwijk, zal op Zaterdag 16 Augustus 1884, VERPACHTEN, om te hooien: 84 perceelen TOEMAAT, ter gelegenheid der NAJAARS- TE WAALWIJK, evenals het vorig jaar voor houders van de beste paarden, stieren, kalfdragende koeien en dito vaarzen. J. VAN DIJK, J. A. J. VAN HEIJST, ken worden beleefd verzocht hunne aanvrage tot deelneming zoodra mogelijk in te zenden aan den hoofdredacteur Antoon Tielen te Waalwijk, die gaarne alle gewenschte inlich tingen zal geven. De samenstelling van eene officieele Ne- derlandsche commissie voor de internationale tentoonstelling te Antwerpen in 1885 wacht naar wij vernemen op de keuze van een pre sident. De betrokken minister heeft het voor zitterschap aangeboden aan eenige mannen van erkende bekwaamheid op industrieel of technisch gebied, die echter allen gemeend hebben voor de eer te moeten bedanken. Het bij de tweede kamer aanhangige wets ontwerp tot onteigening voor uitbreiding van het station 's-Hertogenboschomlegging vau de rivier de Dieze en van den staats- en Neder- landschen Zuid-Oosterspoorweg aldaar is terug genomen ten einde daarin de wijzigingen te kunnen doen aanbrengen die sedert wensche- lijk zijn gebleken. De vierde algemeene vergadering der Ne- derl. vereeniging van gemeente-ambtenaren zal gehouden worden op Woensdag 27 dezerdes namiddags te 2 uurte 's Hertogenbosch. Punten van behandeling lo. werkzaamheden vermeld in art. 13 der statuien van de vereeniging: 2o. benoeming vanbestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren mr. W, J. van Weideren baron BengersR. A. Verploegh Chassé en R. F. Stalenhoef; 3o. gedachtenwisseling over het algemeen verslag van de op 23 24 25 en 26 Juli jl. gehouden examens voor adspirant-ge- meente-secretarissen en ambtenaren ter secretarie; 4o. samenspreking over de belangen van de ge meente-ambtenaren in het algemeen. Het rijkstelegraafkantoor te Drunentot welks vestiging ingevolge de koninklijke mach tiging van 28 Junijl. vergunning werd verleend, is voor het algemeen verkeer geopend. De diensturen zijn geregeld als volgt: op werk dagen van 9 tot 12 uren voor~ en van 2 tot 4 en var. 5 tot 7V2 uur namiddagsop Zon en feestdagen van 8 tot 9 uren voor- en van 2 tot 4 uren namiddags. Op het verkeer van dit kantoor met alle ove rige telegraafkantoren in Nederland is het uni forme tarief van f 0.15 per telegram, vermeerderd met fO.Ol per woord, van toepassing. Het Nederl. stoomschip Amsterdamdat bij Sable eiland gestrand is, ligt op gelijken grond. De gezagvoerder en equipage blijven in de nabij heid van het schip. Een gedeelte der lading is overboord geworpen en assistentie derwaarts ge zonden om zooveel mogelijk te bergen. Hel stoomschip had gedurende vier dagen meest in dikken mist met volle vaart voortgestoomd voor de strandingen meende de gezagvoerder dat het schip 35 Eug. mijl JO. lelijker stond. Na het stranden begon het schip water te maken. Het schip werd des ochtends bij het dag worden, toen de mist optrok, door de lieden van het redding station ontdekt, doch voor de boot het schip bereiken kon, liet kapitein Lucas de pas- ssagiers in de scheepsbooten gaan dewijl de zee betrekkelijk kalm was. Te 6 ure in den na middag vertrokken de booten naar den vuurtoren en na den geheelen nacht op zee gebleven te zijnwerden de passagiers bij het aanbreken van den dag geland. Eene boot sloeg in de branding om, waardoor drie personen verdronken. Ondertusschen hadden de reddingbooten de overige passagiers en matro zen van het schip gehaald en aan land gebracht. De passagiers werden van Sable eiland naar Halifax gebracht. Het schip zit geheel rechtop. Uit Osch wordt gemeld, dat het nog alles behalve zeker is wie den onlangs aldaar ge- pleegden moord beging. De maréchaussee op wien de verdenking in de eerste plaats viel, moet een algemeen geaGht persoon zijn, die bij bij zijn superieuren zeer gunstig staat aangeschreven. Hij had op den bewusten avond wel wal veel gedronken om zich alles goed te kunnen herinneren, doch blijft-er bij in 't geheel geen snede te hebben toegebracht. Men heeft op hem een mesje gevonden dook daarmede kan de daad niet zijn gepleegd. De publieke opinie spreekt ten zijnen opzichte gunstig. De gehoorde getuigen verklaarden slechtsdat zij den verslagcne met den maréchaussée hebben zien worstelen het vermoeden wordt geuit dat de gestorvene zichzelf in de worsteling doodelijk heeft gewond, of dat er een derde in betrokken is geweest. De goederentrein van VlissiDgen op Ro- zendaal is Zondag avond te 6 uren bij het station Rilland ontspoord. Locomotief en tender zijn van de rails geloopen. De passagierstreinen konder. doorrijden. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Onder Helvoirt woedde Maandagnamiddag e en hevige brand. Eenige hooimijten zijn verbrand. Uit Sittard meldt men van Zondag na middag Een hevige brapd woedt op dit oogenblik te Leienbroek onder deze gemeente. Op dit oo genblik zijn reeds vijf huizen, benevens eenig vee waaronder twee koebeesten kleederen en onge- dorschen granen verb and. Het meerendeel is verzekerd. Terwijl zekere De Booy op den "Veld— bovendschen hoek le Tilburg reeds te bed lag, werd er omstreeks fl uur 's avonds hevig op zijne deur gebonsd. Opstaande en zich naar buiten begevende werd hij onverhoeds door een persoon aangevallen en aan halshoofd en ar me» ernstig gewond zoodat hij den anderen dag naar het gasthuis moest vervoerd worden. De dader schijnt bij de politie bekend le zjjn, Üit Zandvoort wordt aan 't Handelsblad geschreven Zaterdag jl. kwam in het sigarenmagazijn van den heer Th. A. Petit in de Passage te Zandvooit een jongen in twijfelachtige kleeding, en kocht van den aanwezigen magazijnchef zeer fijne sigaren. Hij betaalde met een gouden tienguldenstuk en liet zich het overblijvende geld teruggeven. Nadat de jongen vertrokken was, kreeg de magazijnhouder achterdocht ten opzichte van de echtheid van het tientje bij de groote drukte, die thans in de Passage heerschtkon hij echter den jongen niet terugvinden. Eenige uren later treedt deze opnieuw het magazijn binnen, verlangt nog fijnere sigaren, en betaalt weder met een tienguldenstuk van hetzelfde allooi. Nu echter houdt hem de chef vastroept een in de Passage gestationeerden agent van politie, aan wien de jongen op diens vraag „hebt gij nog meer tientjes", zeer verschrikt ten antwoord geeft „van dat soort heb ik niet meer." De agent neemt den knaap mede naar het gemeentehuis, eu bij onderzoek van zijne zakken bleek dat hij nog veel geld bij zich had, omtrent welks herkomst hij geen afdoende opheldering kon geven. Men weet nietof men hier met diefstal te doen heeft of niet; men gelooft echter weldat de jongen het werktuig is van valsche munterszoodat de knaap dan ook voorloopig van Zandvoort naar Haarlem in arrest is ge bracht. Betreffende de te Amsterdam in hechtenis genomen valsche munters deelt het N. v. N. nog het volgende mede Zooals men weetwerden zij overvallen, toen zij bezig waren proeven van hunne bekwaamheid af te leggen. Het waren echter geen gouden tientjesdie zij vervaardigden maar zij hadden 2 stukken van 20 frank en een Engelsoh pond gemaaktwaarop dadelijk beslag werd gelegd en die zoo bedriegelijk gelijk zijn aan de echte geldstukken dat zij hoogst moeielijk er van te onderscheiden zijn. Die stukken houden 60 percent werkelijk goud terwijl het overige specie zonder waarde is. Verschillende staafjes goud werden in hun bezit gevonden, evenals aohtkantige stalen vormpjeswaarin 20 frankstukken en ponden gegoten konden worden. Toen zij gevat werden waren zij te versohrikt om zich te verzetten. De politie had nog de welwillendheid tegenover hen, hun geene paster- nosters aan te doen of hen per wagen te vervoeren; maar de rechercheurs gingen om alle opspraak te voorkomen met hen te voet en gearmd naar het politiebureau. Wellicht dat zjj die voorkomendheid aan hun uiterlijk te danken hebbenwant zij zien er volstrekt niet als boeven uit. De een is flink van gestalte met een aangenaam voorkomen terwijl hij een zwaren blonden ba rd en snor heeft, en als hij spreekttwee fraaie rijen tanden heeft. Hij droeg een grijs phantaaiepak en zwarten fantassiehoed. De ander is niet zoo groot en donker van uiterlijk. Hij heeft een zwarten snor en was in het zwart gekleed met dito hoed. Deze laatste is vroeger student geweest en moet de eigenlijke uitvinder zijn om, op zoo'n uitste kende manier goudstukken na te maken. Hij moet ook het eerst te Amsterdam hebben vertoefd, en toen doordien hij wellicht naar wensch alhier werkzaam dacht te kunnen zijn den andernamelijk Ricoden gewezen directeur der munt te la Pazgeschreven hebben over te komen. Buiten den Hollander v. R., met wien zij connectie aangekuoopt hadden moet er nog een andere vreemdeling in het spel zijn, die echter nog niet gevonden is. Evenmin heeft men reeds ontdektof er al werkelijk gouden tienguldenstukken zijn nage maakt; men vermoedt dat echter wel. Uit Maastricht meldt men omtrent een manslagclip aldaar Zondag avond heeft plaats gehad Bij een twist tusschen twee burenbeiden dagloonersheeft een zijn mes getrokken en de ander eene snede in de lies toegebracht, aan de gevolgen waaryaq deze kort daarna is overleden. De verslagene, Everhardts genaamdhad sleohts één arm droeg pakjes voor de reizigers, en is daardoor bij het reizend publiek wel bekend. Op zijn gedrag viel niets aan te merken. Geheel andersVan Emmenes. Deze is als een woesteling bekenduit deq militairen dienst ontslagen eq heeft reeds 5 jaren gevangenis straf ondergaan. Onmiddelijk na het plegen van den manslag is hij door de politie ge arresteerd. Door de maréchaussée te Maastricht is aldaar gevankelijk binnengebracht een Belg zonder beroep en vaste woonplaats. Deze had Vrijdag jl. aan de woning van de wed.V. A. te SteenstraatMeersenom een aalmoes ge vraagd en bij weigering, bedreigingen geuit. Eenige minuten na zijn vertrek stond een aan die weduwe toebehoorend gebouw in brand. Zaterdag namiddag te 41/2 uur brak er een hevige brand uit ten huize van den landbouwer G. Lucassen te Neer-Asselt. De vlam deelde zich weldra mede aan de woning van M. Jaspersdie mede een prooi der vlammen werd. Een naburige hooiberg staande bij de woning van B. Verheijen, bedreigde ook dit gebouw zeer ernstig. On derwijl was de brandweer toegesnelden gelukte bet den omstanders, geholpen door 14 soldaten van bet Graafsche garnizoen bet buis van Verheijen te behouden. De inboedel en het buis van Lucassen waren verzekerd, maar veel te laagj van Jaspers alleen bet buis. Uit beide woningen is bijna niets gereden ook verbrandde de pas bin nengehaalde oogst. De landbouwer Lucassen was op het veld en zijne kinderen waren bezig een zoogenaamden //varkenspot" te koken. Daarmede schijnt men onvoorzichtig te hebben omgegaan. In den nacht tusschen Zaterdag en Zondag had in eene der beruchtste stegen te Nijmegen weder eene vechtpartij plaats, waar bij aan zekeren D G. door R. M., een 18 jarigen smidsknechtmet een mes eene be langrijke verwonding werd toegebracht. De dader is kort daarop door de politie in hech tenis genomen en naar de gevangenis over gebracht. volgens hetwelk de redactie van bet Nieuws blad voor Nederlandsche leerlooierijen en aanverwante vakken bereid is tot het verte genwoordigen te Antwerpen van alle beoefe naren der leder— en schoenenindustrie en aanverwante vakkendie hunne producten wenscben in te zenden op de aldaar in 1885 te houden wereldtentoonstelling. I. Voor de vertegenwoordiging van eenen tentoonstelier, wiens inzending 1 tot 4 vier kante meters ruimte beslaat, gedurende den geheelen duur der tentoonstelling, daaronder begrepen bet geven van inlichtingen aan de jury en andere bezoekers, bet onderbandelen met de verlotingsoommissie, enz. f 40. Idem van 4 tot 10 vierk. meters .f50 Voor de vertegenwoordiging van collectieve exposities van minstens 5 inzenders betaalt elk hunner Voor 1 tot en met 2 meters. f 12 Boven 2 meters .f20 onaangezien van de plaatsruimte, welke de gebeele collectiviteit inneemt. Ingeval een exposant den geheelen dag van 's morgens tot 's avonds een afzonder lijken bediende bij zijn etalage wil hebben, moet bij daarvoor ook afzonderlijk betalen f 50 per maand, maandelijks te voldoen, te beginnen 15 April a. s. De condities omtrent den verkoop van tentoongestelde artikelen worden metiederen exposant geregeld. II. Voor het doen schoon houden der étalage en der tentoongestelde artikelen gedurende de gebeele tentoonstelling, voor bet uit- en inpakken der kisten en voor bet étaleeren van alle zoodanige artikelen, van 1 tot 2 vierkante metersf20 Voor iedere vierkante meter meer f 7,50 Voor collectieve inzendingen van minstens 5 exposanten, per exposant voor 1 vierk. meter. f5. Voor elke meter meer f 2,50 Gedeelten van meters worden voor gebeele gerekend. Verder verbindt zich Je exposant tot be taling eener premie bij bekroning Eervolle vermelding f 5. Brons- 10. Zilver15. Goud20. Eerediploma- 25. Collectieve inzenders, minstens 5, KLK Eervolle vermelding f Brons- 2. Zilver3. Goud 4. Eerediploma- 5. Betaling 1/3 van de eigenlijke representatiekosten (sub. I.) dadelijk bij de opdracht der re presentatie. De overige 2/a plus de kosten sub. II bedoeld, deu 15 Maart 1885, half in specie eu half in geaccepteerden wissel betaalbaar 1 September 1885. Over de premies voor bekroningen wordt beschikt gelijktijdig met de toezending van een exemplaar der officieele bekroningslijst, waarin de naam van den bekroonde voor komt. Voor alle verdere inlichtingen gelieve men zich te wenden tot den boofdredaoteur, AMSTERDAM, 8 Augustus 1884. Huiden. De inschrijving op heden van diverse partijen Oost.-Indische runder en Buffelhuiden liep zeer coulant af. Alleen No 633 36 buffelhuiden No 650 r=i 34 dito dito en No 653 240 dito werden opgehouden de overige partijen gin gen aaq en boven taxatie af. Inlandscbe artikelen met weinig handel. en A Hendie iets te vorderen hebben vatl of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van wijlen den WelEerwaarden Heer J. M. BAZELMANSin leven R. K. pastoor te Baardwijk, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van Notaris BINK te Waalwijk, vóór 15 Augustus 1884. Eene sedert weinige jaren geheel vernieuwde waarin van ouds met zeer goed SUCCOS in kruidenierswaren en sterkedran ken, met vergunning en winkel in glas- en aardewerk wordt uitgeoefend. Te bevragen bij NOTARIS BINK te Waalwijk. des namiddags om 5 ureten raadhuize in het openbaar Bestek verkrijgbaar bij den Secretaris-Pen ningmeester tegen betaling van 25 eent. De aanwijzing zal geschieden op bet terrein des namiddags om 3 ure vóór de besteding. BAARDWIJK12 Augustus 1884. De Voorzitter, J. LOEFF, De Secr.-Penningm., tevens goed kunnende inrichten, bij in leder Rotterdam. Hoek Krattesteeg. namiddags 2 ureter herberge van F. VAN W AGENBERG te Haarsteeg onder AmmerzodenWell en Hedikhuizen, gelegen op den Lagen- en Hoogen Musschen- waard op de Elderwaarden op den Lagen en Hoogen Omloop en op de Veerkampen. Het BESTUUR der XIVe afdeeling der Noordbrabantsche maatschappij van Land bouw Voorzitter. Secretaris.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3