Zullen we naai Antwerpen gaan WEDSTRIJD BOUW- WEILAND DE ITIRÏsTÏ. DIM, C. DE CORTIE-VAN delft, Gekleurde LAKENS, ZWARTE DOÜSKINS EN KAMGARENS 19 September e. k. jazijn fl WAALWIJK, UITLOTINGEN. TARIEF Yoordeelig TE KOOP OiU/1 P R E M IN. ADYERTENTIËN. YBBE00FIST6 te JRaamsdonlc. ANEKDOTEN-MAGAZIJN. voor de schoenmakerij. HOME, 2 September. Gisteren stierven in Italië 65 personnen aan cholera waarvan 20 te Napels en 13 te Spezzia. BRUSSEL2 September. De kamer heeft aangenomen de drie eerste artikelen van het wetsontwerp tot regeling van de accijnen op brandewijn. De aanneming van het geheele wetsontwerp is nu zoo goed als zeker. Yergadering der kamer van koop handel en fabrieken te Waal wijk op Maandag 1 September 1884, des namiddags ten 7Va uur. Ingekomen a. Missive van de kamer van koophandel en fabrieken te Haarlem, met een afdruk van haar adres in dato 19 Juli 11., gericht tot den minister van waterstaat, handel en nijverheid, om wijziging te verkrijgen op het bestaande reglement der kamers van koophandel en fabrieken. b. Een schrijven dd. 19 Augustus 11. van ZExc. den commissaris des konings in Noordbrabant, houdende verzoek van ZExc. den minister van waterstaat handel en nijverheid tot de kamer, om zich als subcommissie te constitueeren voor de internationale tentoonstelling te Antwerpen in 1885. c. Eene circulaire van 26 Augustus 1884 der sub-commissie voor genoemde tentoonstelling te Dordrecht, houdende verzoek tot het hoofdcomité van meergenoemde tentoonstelling om de uiterste termijn van toelating te willen verlengen tot 1 November a. s. d. Eene circulaire betreffende deze tentoon stelling van de firma De Jong, Henny Peres. e. Eeüe circulaire met bijlage van het Ne- derlandsch Handels Museum, berichtende dat zij een algemeen Nederlandsch agentschap heeft opgericht tot waarneming der belangen voor Nederlandsche inzenders op de tentoonstelling te Antwerpen 1885. f. Eene oproeping van de vereeniging voor de belangen van Nederl. inzenders op tentoon stellingen, ter bijwoning eener vergadering op Dinsdag 9 Aug. 1884 te Utrecht in het gebouw voor kunsten en wetenschappen. g. Verslag der kamer van koophandel en fa brieken te Haarlem, idem te Goor over 1883. h. Missive van den minister van waterstaat handel en nijverheid d.d. 21 Aug. 1884 mel dende dat ten gevolge van het uiteengaan der kamers van vertegenwoordiging in Frankrijk, de uitwisse ling der akten van bekrachtiging van de op 19 April jl. gesloten en bij de wet van 20 Juli 1884 (Stbl. no 169) goedgekeurde overeenkomsten is moeten worden uitgesteld tot uiterlijk 19 December 1884en dat mitsdien het in werking treden van de bedoelde overeenkomsten insgelijks is vertraagd. In mijn vorig opstel wees ik op de voor- deelendoor velen bekaaid met kunne deel neming aan de tentoonstelling te Amsterdam en drukte ik de meening uitdat die voor deden blijvend zouden zijn bij een voortdurend goede bediening en als men steeds op de hoogte van zijn tijd bleef. Zijn klanten goed bedienen is natuurlijk gekeel onafkankelijk van ket inzenden op een tentoonstelling. Om op de koogte van zijn tijd te blijven behoeft men ook niet te exposeerenhet spreekt evenzeer van zelf. Maar, men moet zijn licht niet verbergen .pnder een korenmaatdan ziet ket niemand. Tnüen tegenwoordigen tijd, waarin de con currentie zoo koog wordt opgevoerd, moet men iedereen vertellen en aanhoudend ver tellen wat men kan, wat men doet, wat men maakt, vooral koe men maakt. Daar voor zijn de couranten. Men moet advertee- ren. Maar wij leven zoo snelwij ontvangen eiken dagelk oogenblik zoo duizenderlei indrukkendat we honderd en duizendmaal hetzelfde moeten vertellen als we eenige kans willen hebben dat men ons niet telkens vergeten heeft, een minuut nadat we wat verteld hebben. We moeten het publiek letterlijk vermoeien met het vestigen van zijn aandacht op onzen naam, op ons fabri kaat, op onzen prijs. En zelfs alleen dat vertellen is niet meer voldoende. Wij moeten laten zien, wat men bij ons voor zijn geld krijgt; //praatjes vullen geen gaatjes", zegt het spreekwoord. Dat is vooral waar in onzen tijd. Het publiek wil tegenwoordig niet alleen hoorenmaar ook zien, wat men heeft. Het wil de verschillende fabrikaten welke het wordt aangebodenvergelijken, Daarvoor zijn de tentoonstellingen. Het bo inmiddels geleerd hebben dat zij thans kun nen wat zij vroeger niet konden. Een concurrent slaapt nooit vooral niet een die geslagen is. Tot indommelen op een behaald succes komt men veel gemak kelijker, veel spoediger. Het is dus een eerste vereischte dat onze industrieelen en fabrikanten met de stukken het bewijs leverendat zij niet ingedut zijn op de behaalde lauweren. Dat zij ook nu nog geen concurrentie vreezen. Maar, om dat bewijs te leveren moeten zij ook opnieuw in et strijhdperk tredenmoeten zij niet schromen bij vernieuwing te laten zien wat en hoe zij makenvooral niet wat en hoe zij thans weer maken .-4* '*Er is echter nog meer. Op elke tentoon stelling kan men de inzenders verdeelen in twee rubrieken. In de bekendedie men vroeger reeds bij herhaling heeft zien expo seeren, en in de onbekendeof liever de nieuwe die het voor het eerst doen. Onder die nieuwe kunnen er zijnwier fabrikaat een afnemer zeer aanlokkend voorkomtvooral als hij niet in staat is het werk van den fabrikantvan wien hij gewoon is te koopen, er mede te vergelijken. Een afnemer b.v. ziet op een tentoonstel ling ietsdat hij van zijn eigen fabrikant nog nooit gekocht heeft. Hij ziet het thans in de vitrine van een ander. Het bevalt hem. Tien tegen een dat hij het bij dien ander zal bestellendat die het goed maakt ziet hij; maar of zijn oude leverancier juist dat werk ook zoo goed fabriceert en het tegen dien prijs levert, weet hij niet; dat zou hij moeten wagen. En waarom dat te doen, als het niet hoog noodig is Een etalage is bovendien een hoogst nut tige adreskaartmen komt er door onder de oogen van duizendenmen blijft steeds in herinnering bij belanghebbendenmen voorkomt er doordat men in het vergeet boek geraakt. Dit moge een indirect voor deel zijn, een voordeel is het toch óók. 316de STAATSLOTERIJ. Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. 3de klasse. Trekking van 1 September. No. 16645 f1500 no. 11668 f1000; no. 4819 f400; no. 1116 f 200; no. 5588-10358 11335 13358 18214 elk f100. 3e klasse. Trekking van 2 September. No. 14233 f25000; no. 5794 f5000; no. 4588 f2000; nos. 14371 14475 f 1000; nos. 16358 14104, f400; nos. 15777 15942, f200; nos, 2416, 9566, 10291, 18544 en 20822, elk f100. WEENEN1 Sept. Credietloten. Uitgelote seriën: 408, 414, 583 1079, 1453, 1524, 1556 1701, 1989 2464, 3045 3093, 3234 3306, 3373, 3447, 3983, 4133, 4134. Hoofdprijs serie 3983 No. 70 tweede prijs s. 3373 r.. 64; derde prijs: s. 3983 n. 26; s. 1453 n. 96; s. 1701 u. 50 elk fl. 5000; s. 583 n. 62 s. 414 n. 98 elk fl. 2000. volgens hetwelk de redactie van het Nieuws- A/ wijs^ hiervan kan door heel wat inzenders op de f Amsterdamsche tentoonstelling geleverd worden. Maar is het nu voldoende daar geexposeerd te hebben? Volstrekt niet. De concurrentie, die met den dag toeneemt, moet men ook steeds bewijzen met den dag te kunnen volhouden. Zij, die een vorigen keer b.v. te Amsterdam geslagen zijn, d.w.z. klanten verloren hebben, kunnen daar geleerd hebben, kunnen een~voigemterrkeer toonen, dat zij blad voor Nederlandsche leerlooierijen en aanverwante vakken bereid is tot het verte genwoordigen te Antwerpen van alle beoefe naren der leder— en schoenenindustrie en aanverwante vakken, die hunne producten wenschen in te zenden op de aldaar in 1885 te houden wereldtentoonstelling. I. Voor de vertegenwoordiging vaneenen tentoonsteller, wiens inzending 1 tot 4 vier kante meters ruimte beslaat, gedurende deD geheelen duur der tentoonstelling, daaronder begrepen het geven van inlichtiugen aan de jury en andere bezoekers, het onderhandelen met de verlotingscommissie, enz. f 40. Idem va;n 4. tot 10 vierk. meters .f50 Voor de vertegenwoordiging van collectieve exposities van minstens 5 inzenders betaalt elk hunner Voor 1 tot en met 2 meters. f 12 Boven 2 meters .f20 onaangezien van de plaatsruimte, welke de geheele collectiviteit inneemt. Ingeval een exposant den geheelen dag van /s morgens tot 's avonds een afzonder lijken bediende bij zijn etalage wil hebben, moet hij daarvoor ook afzonderlijk betalen f50 per maand, maandelijks te voldoen, te beginnen 15 April a. s. De condities omtrent den verkoop van tentoongestelde artikelen worden metiederen exposant geregeld. II. Voor het doen schoon houden der étalage en der tentoongestelde artikelen gedurende de geheele tentoonstelling, voor het uit- en inpakken der kisten en voor het étaleeren van alle zoodanige artikelen, van 1 tot 2 vierkante metersf20 Voor iedere vierkante meter meer f 7,50 Voor collectieve inzendingen van minstens 5 exposanten, per exposant voor 1 vierk. meterf5 Voor elke meter meer f 2.50 Gedeelten van meters worden voor geheele gerekend. Verder verbindt zich de exposant tot be taling eener premie bij bekroning Eervolle vermelding f 5. Brons-10. Zilver- 15. Goud20. Eerediploma- 25. Collectieve inzenders, minstens 5, ELK Eervolle vermelding f 1. Brons- 2. Zilver- 3. Goud- 4, Eerediploma- 5. Betaling Vs van de eigenlijke representatiekosten (sub. I.) dadelijk bij de opdracht der re presentatie. De overige 2/3 plus de kosten sub. II bedoeld, den 15 Maart 1885, half in specie en half in geaccepteerden wissel betaalbaar 1 September 1885. Over de premies voor bekroningen wordt beschikt gelijktijdig met de toezending van een exemplaar der officieele bekroningslijst, waarin de naam van den bekroonde voor komt. Voor alle verdere inlichtingen gelieve men zich te wenden tot den hoofdredacteur, Antoon Tielen te Waalwijk, die met het sluiten der contracten belast is. Eene weinig gebruikte zoo goed als nieuw. Te bevragen bij FRANS DE CORTIE te Waalwijk. om van te Waalwijkzal voor de kinderen van wijlen ANSELMUS ZIJLMANS te Raams- donk, op Donderdagen 11 en 18 Septem ber 1884, des avonds 7 ure, bij THOMAS DE BONT, te Waspik, publiek VEILEN en VERKOOPEN, Onder Raamsdonk. 1. BOUWLAND in den Zuidpolder, G. no 755, groot 23 aren 70 centiaren. 2. BOUWLAND in den Zuidpolder, G. no 770, groot 30 aren 10 centiaren. 3. BOUW- en WEILAND in den Oudenpolder, „Vlaaikens", G. nos 206 en 207, groot 62 aren 20 centiaren. 4. WEILAND in den St. Antonie- polder, //Heining", G. no 839, groot 61 aren 40 centiaren. Door de 14e afdeeling der Maatschappij van Landbouw zullen worden toegekend voor 1Het beste paard van 4 tot 6 jaar, Ie prijs f25. 2e f 10.—. 2. Den besten stier van lys tot 27. jaar- le prijs f25.—, 2e flO— 3. De beste nagenoeg rijpe kalf- dragende koe le prijs f20. 2e f 10. 4. De beste dito vaars, le prijs f 10.— 2e f 5.—. mits alle binnen de 14e afdeeling te huis behoor en. De eigenarendie verlangen mede te din gen zijn gehouden zich met duidelijke be schrijving van het mededingend paard of rund, vóór of uiterlijk op den 14 September e. k. bij den Secretaris der afdeeling aan te melden. Bij gebrek aan genoegzame mededinging of aan voldoende deugzaamheidalles naar het oordeel van het bestuurwordt geen premie toegekend. De bekroonde stieren moeten gedurende het eerste halfjaar na de bekroning binnen gezegde afdeeling op de gewone voorwaardeu ter beschikking van den veestapel blijven eerst na voldoening daaraan zullen de premiën aan de respectieve eigenaars worden uitgekeerd. De keuring zal plaats hebben op den te Waalwijk op de markt, des voormiddags ten tien ure. Het bestuur der 14e afdeeling der Noordbr. Maatsch. v. Landb., J. VAN DIJK, Voorzitter. VAN HEIJSTSecretaris. u^Severs KüPERS LAUREY te Haarlem is verschenen en alom verkrijgbaar gesteld de Eerste Aflevering van het VIJFDEN JAARGANG. Tijdschrift voor beminnaars van Humor en Satire en voor Verzamelaars van Anekdoten, oncaige hezegdenExtemporés enz. duidelijken^ruk' VerScW*nt in maandelijks<*e Afleveringen van 16 pagina'sroyal 8» Twaalf afleveringen vormen een deel. De inteekenaren ontvangen gratis titel en om- slag van eiken jaargang. De prijs van elk deel of jaargang is slechts EEN GULDEN TIEN CENTS franco per post. Over dit bedrag Avordt bij het einde van den jaargang beschikt. Aangemoedigd door het kolossale succes dat de Eerste, Tweede, Derde en Vierde Jaargang van dit Tijdschrift hebben ondervonden, aarzelen de uitgevers geen oogenbhk om ook den Vijfden Jaargang het licht te doen zien. Het debiet van de vorige Jaargangen heeft de stoutste verwachtingen verre overtroffen Duizenden exemplaren werden verkocht en reikhalzend zagen de abon nee steeds uit naar de verschijning der nieuwe afleveringen. Inderdaad het Anekdoten-Magazijn is een welkome gast in elk huisgezin. Het geeft vroolykheid aan het melankoliek gemoed en hernieuwden levenlust aan den hypochondrist. Hij, die van tijd tot tijd eens hartelijk lachen wil, (wie onzer zou daarop niet gesteld zijn) abonneere zich op het waarlijk geestige bericht de ontvangst van een PRACHTIGE SORTEERING Overgenomen uit het Nieuwsbl. voor Nederl. Leerlooierijen.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3