Rusland. valsch wareü. Te Londen moet een particulier schrijven ontvangen zijn van denzelfden inhoud. Een feit is het zeker, dat noch Gordon's zuster, noch zijne vele vriendennoch de Engelsche regeering sedert de laatste maanden een enkel woord van hem direct vernomen hebben. Men vermoedtdat de makrli zich van zijn zegel heeft meester gemaakt en naar den mudir van Dongola slechts dergelijke berichten zendt als aan ziju doel beantwoorden. 't Blijft echter alles nog maar vermoeden. Te Falmouth zijn drie matrozen, de eenige overgebleven personen van de „Mignonette", welk schip bij de linie is vergaan gearresteerd onder beschuldiging van een hunner makkers vermoord te hebben. Zij bekennen zelf, dat zij hun lotgenoot, die van uitputting en gebrek, na achttien dagen op zee in een sloep rondgezwalkt te hebben, in een delirium lag, gedood en zich met zijn bloed hun dorst gelescht hebben, ter wijl zij zich met zijn vleesch hebben gevoed. Volgens een telegram van 8 dezer uit Durban hebben eenige inboorlingen aan de Zam- besirivier niet ver van Mackingire, Portugeesche kooplieden en officieren vermoord. De Fransche factory te Chimuarra werd ge plunderd en de geheele omliggende streek is verlaten. Aan het personeel der Hollandsche factory en van de opiumplantages gelukte het de aanvallers af te slaan. Te Sena (Portugeesche hoofdplaats aan de Zambesi) heerschte groote opschudding. De handel is totaal gestremd en de verliezen zijn zeer groot. Drie stieren braken Dinsdagmorgen te Is lington in Londen, los en zetten het in een ver woede vaart op een loopen. Een kinderwagen werd omvergeworpen en het kind hevig verwond. Een vleeshouwerdie de beesten trachtte tegen te houden benevens een aantal politie-agenten bekwamen allen verwon dingen. Revolverschoten werden gelostmaar niet dan nadat tot ontzet ontboden soldaten 2 der beesten met huune geweren neêrvelden was de jacht ten einde. De derde was in RegentPadg|| richtte daar veel^dj^aa^ÉBH Het den 9en dezer verschenen buUetin om- treut de cholera geeft de volgende cijfers in de provincie Napels 651 gevallen, waarvan 643 in de stad Napels, en 285 dooden, waarvan 275 in de stad in de provincie Bergamo 16 gevallen en 10 dooden, in de provincie Caserta 23 geval len en 4 dooden in de provincie Guneo 19 ge vallen waarvan 6 te Busca en 12 doQden, in de provide Genua 31 gevallen, waarvan 20 te Spe- ziaen 23 dooden, waarvan 15 te Spezia in de provincie Parma 7 gevallen en 6 dooden. Van 24 Augustus tot 8 September kwamen in Napels 1780 gevallen van cholera voor, waar van 764 met doodelijken afloop, en te Spezia 409 gevallen, waarvan 278 met den dood ein digden. Er hadden Woensdag in Italië 447 sterf gevallen tengevolge der cholera plaats, waarvan 358 te Napels en 20 te Spezia. Des avonds na hun aankomst te Warschau hebben de keizer en de keizerin een balletvoor stelling in den grooten schouwburg bijgewoond. Dinsdagmiddag was in het paleis Lizienki groote receptie van de noiabiliteiten en in den namiddag bezochten hunne majesteiten het militaire hospi taal., benevens het Maria-opvoedingsinstituut voor adelijke jonge dames. In liet laatgenoemde deelde de keizerin persoonlijk de prijzen uit aan de kweekelingen die het instituut zullen ver laten. Op hunnen weg werden de keizer en de keizerin overal door de bevolking met de meeste hartelijkheid begroet. Des 'avonds gaf generaal Gourko een bal ter eere van de hooge bezoekers. Uit de correspondentiën uit Warschau blijkt weldat het uitsteken der vlaggen niet op eigen wil der bewoners maar op last der autoriteiten geschiedt. Vrijdag 1.1. moesten de bewoners hunne vlaggen aau het hoofdbureau van politie laten zieu, en die, welke onooglijk er uitzagen werden ingehouden en moesten door andere ver vangen worden. ÏÏHSchau komen niet snel. en het Sociaaldemocratenbond in Nederland, bij circulaire kennis gegeven dat genoemde veree- nigingen op Zondag 14 September te's-Gravenhage eene meeting zullen doen plaats hebben met uitnoodiging om die vergadering bij te wonen ten einde zich te overtuigen dat te midden des volks meer en meer het verlangen wordt gevoeld, om mede door zijn stem invloed te kunnen uit oefenen op den gang der zaken. Aan het ministerie van waterstaat is aanbesteed het maken van overkapping, sporen en perrons van het middengedeelte van het Cen- traal-station te Amsterdam (raming f 725,000). Minste inschrijver was de Nederlandsche stoom bootmaatschappij te Rotterdam, voor f 642,500. De uitslag werd door de vele aanwezige aan nemers luide toegejuicht, daar de daarop volgende inschrijver een vreemdeling was. De beruchte firma G. Doesburg te Amsterdam heeft na eenigen tijd van rust opnieuw getracht handelsbetrekkingen te Delft aan te knoopen. Aan den tabakshandelaar K. werden prijsopgave en monsters van goedbrandende sigaren beneden de f20 per mille gevraagd. Wijselijk schijnt de heer K. aan dat schrijven geen gevolg te hebben gegeven. Te 's Bosch is zekere G. H. B. uit Tilburg, dien men op bedelen betrapte, door de gemeen telijke politie aangehouden. Men vond hem in het bezit van een sleutel, die bij nader onderzoek bleek de sleutel van het hotel Groenhuis te zijn, dien hij in den vroegen msrgen uit de deur had genomen vermoedelijk om er 's nachts gebruik van te maken. Men vond ook vele gestolen voorwerpen bij hem. Hij is in verzekerde bewaring genomen. In de zwemkom te 's Bosch is deze week een dertienjarige knaap verdronken. Dinsdag ochtend ten 5 ure zijn per rijtuig van Breda naar 's Hertogenbosch onder sterk militair geleide getransporteerdom voor het gerechtshof aldaar te verschijnen de gebroed; Filbryhqu^elj paard en natuurlijk voorzien, als alle ambulance voertuigen met de Nederlandsche vlag en die van het Roode Kruis. De voertuigen worden steeds begeleid door de hospitaalsoldaten en de ziekendragers en volgen achter de bataljons waarbij zij behooren. Naar ons was medegedeeld, zouden de karren heden in het gevecht beproefd worden cn tevens zouden de hospitaalsoldaten en ziekendragers van hunne geoefendheid blijken moeten geven. Daar toe waren door de officieren van gezondheid verschillende briefjes aan de compagniescomman danten gegeven, waarop de een of andere ver wonding was aangegeven b. v. sabelhouw over het hoofd schot door de linkerdij, met zware verbloeding, enz. Deze briefjes zouden dan op,, den een of anderen soldaat gehecht worden waarna hij door de ziekendragers vervoerd en geholpen moest worden. Niettegenstaande alle voorbereidende maatregelen dus genomen waren, is het daarbij gebleven, en zal waarschijnlijk het gemelde bij een volgende manoeuvre toegepast worden. Het eenigewaarover bij de militairen nogal geprutteld wordtis dat de troepen infanterie der zuiderafdeeling hoegenaamd geen toelage ge nieten en zelfs de gewone korting voor het kleedingfonds op de toch al karige soldij van den soldaat wordt toegepast. Wel is waar zijn die troepen niet gekantonneerd en hebben zij alzoo geen recht op toelagemaar de buitengewone bewegingen vorderen voor allen toch buitengewone uitgaven. Wellicht had men aan den soldaat eene kleine tegemoetkoming mogen geven. Wel is dat reeds zooveel mogelijk uit de fondsen der cantines gedaan maar ook van rijkswege had men wel eene toelage mogen verstrekken. De schoenmaker Van B. te Doetinchem is gevankelijk naar Arnhem getransporteerd ver dacht van valschheid in geschrifte ten nadeele van een landbouwer in de buurtschap Zwolle gemeente Groenloo. De stationschef te Kruiningen is levenloos |ÉL£LdifiÉiiD. .aldaar.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 2