JAARMARKT te WAAL WIJK DonderdaglOclober ib-A-VO-m: .A-ZR-zect. Huidenberichten. Bericht van Inzet. ADVERT ENT IEN. LAATSTE BERICHTEN Toeslag Maandag 6 Octobor 1884, 23. 73 Aan heeren werkende leden der N. K. Harmonie te Tilburg. worden, 't Was van liet grootste gewicht, dat de Nederlandsche lederindustrie daar flink optrad. Om hiertoe te geraken is samen werking noodig, niet alleen van schoen- en lederfabrikanten van Waalwijk en omliggende gemeenten, maar ook van alle andere plaatsen in ons land. Aangenaam was het hem daarom eene deputatie der Dongensche leder industrie- vereeniging ter vergadering te zien. De subcommissie sympathiseert met het plau, aangegeven door de redactie van het „Nieuwsblad voor Nederlandsche leerlooierijen en aanverwante vakken" namelijk te trachten voor gezamenlijke rekening een salon in te richten waarin de Nederlandsche leerlooiers, riemen- en schoenenfabrikanten en zadelma kers hunne producten zouden tentoonstellen de een kan dan toch afzonderlijkanderen kunnen toch collectief exposeeren, maar allen te zamen vormen ééne inzending der Neder landsche lederindustrie. De redactie van de Looierscourant ontving uit andere provinciën reeds verschillende toe tredingen zoodat er veel kans bestaat dat het idee verwezenlijkt worde. De vraag is nu of de hier tegenwoordige heeren van plan zijn aan de tentoonstelling deel te nemen en hunne samenwerking willen verleenen tot het vormen van eene Ne derlandsche inzending. Wat de kosten aangaathieromtrent moet spreker verwijzen naar het algemeen tarief; andere inlichtingen kan hij nog niet geven. Hoogstwaarschijnlijkbijna zeker is het, dat de Nederlandsche hoofdcommissie van het hóofd-comité te Antwerpen dezelfde re ductie zal weten te krijgen, die den Franschen is toegestaan daarbij is het ook boven twijfel verbeven dat de kamers eene subsidie zullen voteeren. Voor 't oogenblik echter kan de subcommissie hieromtrent niets bepaald zeggen. De voorzitter verzoekt nu de heeren hem op te geven, of zij al of niet wenschen deel te nemen altijd onder dien verstande, dat zij zich niet definitief verbinden en later er nog af kunnen, indien geen subsidie mocht worden verleend. Al de aanwezige Waalwijksche en Bezooien- sche leder- en schoenfabrikanten traden op die voorwaarde onmiddellijk toe. De heer Laurijssen, een der afgevaardigden van de Dongensche lederindustrie-vereeniging, betreurde het, dat de commissie niet in staat was meer inlichtingeu te geven; 't was juist in de verwachting iets nieuws te hooren dat zij herwaarts gekomen waren. Wat nu de tentoonstelling zelve aangaat, zeker licht het in den geest van Dongen daaraan deel te nemen, terwijl ook het plan tot een gezamenlijk optreden der Nederland sche lederindustrie in princiep op de mede werking der vereeniging kon rekenen, maar altijd onder voorwaarde dat er reductie kwam. Onder hetzelfde voorbehoud als de andere heeren gemaakt hadden, verklaarde spreker dat ook de lederindustrievereeniging toetrad. De voorzitter, den vorigen spreker beant woordende, drukte zijne tevredenheid uit over de samenwerking van Dongen. Zooals reeds gezegd was, hij had alle inlichtingen gege ven die hij kon verstrekken-; zoodra de commissie meer verneemt, zullen de Dongen sche heeren hiermede dadelijk in kennis ge steld worden en weten wij eenmaal definitief wat omtrent subsidie en reductie is besloten, dan zullen wij eene nadere vergadering be leggen; Intusschen kunnen wij, na de verkre gen adhaesie, met klem bij de hoofdcom missie opkomen om vermindering van kosten te verkrijgen, en onmiddellijk zullen wij daar van werk maken. Een der heeren vroeg of het geen bezwaar wasdat de gestelde termijn voor de aan vraag bijna verstreken was. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij hierin geen gevaar zagdie termijn zal hoogstwaarschijnlijk wel verlengd worden; maar in alle geval zullen wij ook hierop aandringen. Bij de nu volgende besprekingen zeide een der Dongensche afgevaardigden, dat het plan om eene gezamenlijke tentoonstelling der lederin dustrie te organiseeren wel algemeen bijval zou vindenmaar dat er veel tegen zou zijn om de vertegenwoordiging van al het ten toongestelde aan een enkelen vertegenwoor diger op te dragen, die gedurende de heele tentoonstelling voortdurend in de salon zou verblijven, Dit zou in de eerste plaats zeer kostbaar zijn en ten andere was men niet zeker van de algeheele onpartijdigheid van zoodanigen vertegenwoordiger. Hierop werd geantwoord, dat het hoofddoel was te trachten samenwerking te krijgen voor het inrichten van een ledersalon. Het stellen van een vertegenwoordiger is een onderge schikte zaak, waarin natuurlijk ieder inzender volkomen vrij is. Nadat de voorzitter de aanwezigen en voor al de deputatie uit Dongen bedankt had voor de trouwe opkomstwerd de vergaderin ge sloten. In de Langstraat is het plukken der hop in de afgeloopen week zoo goed als geëindigd. Menig hopteler zag men de laatste gevulde hop- balen met bloemen, groen en vlaggen versierd, huiswaarts rijden. Gedurende de geheele week was de handel zeer levendig. Vele aanzienlijke partij ;n zijn van de hand gedaan voor f35 a 40 de 50 kg. Het gewas 1884 is zeer meegevallen, en wordt tegen den huidigen prijs eene bijzonder rijke teelt genoemd. Hit Tilburg schrijft men aan de Tijd Met bet fabriekswezen is het bier ter stede in den laatsten tijd gunstig gesteld. Veel fa brieken kunnen niet dan met moeite aan de vele en groote bestellingen voldoen en verscheiden fabrikanten zieu met ongeduld de ratificatie te gemoet van het handelstractaat tusschen Neder land en Frankrijk die in December zal moeten plaats hebben. Zoodra toch de weg naar Frank rijk weder minder belemmerd iszal men in staat zijn met vrucht te concurreeren daar velen zich tot nu toe hebben moeten tevreden stellen met hoogstens zonder veel verlies te ver- koopen alleen om de klanten in Frankrijk niet kwijt te raken. Ook de uitvoer naar Indie blijft beduidend, "ooral van tweekleurige stoifen. Da gelijks kan men volgeladen wagens met pakken voor het binnen- en 't buitenlaud naar het sta tionsemplacement zien afrijden, 't Is te betreuren, dat niet hetzelfde kan gezegd worden omtrent den toestand in de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen. In de laatste weken zijn de werkzaamheden zeer verminderd zelfs in die matedat het plan zou bestaan hebben om een lOOtal werklieden weg te zenden. Gelukkig is het nog zoover niet gekomen doch het „overwerken" (het werken na de bepaalde uren) is afgeschaft eu het getal werklieden verminderd, terwijl het treurige vooruitzicht bestaat dat die later nog meer beperkt zullen worden, 't Is dus te begrijpen dat velen met kommer den nade renden winter tegemoet zien. waarschuwing van den burgemeester werd zij door de politie uiteengejaagd. Velen schreeuwden ,,leve de republiek anderen verspreidden oproe rige geschriften. De politie beeft een aantal personen in hechtenis genomen onder welke vele leden van socialistische vereenigiugen. Op de Place de la Monnaie heeft de g rdarmerie eene charge moeten uitvoeren waarbij twee per sonen zwaar gekwetst zijn. Door den burgemees ter is terstond een onderzoek ingesteld. Kav. 1. 69 st n ii 2. 3. 4. 5. 63 Uit Uden wordt geschreven -. Dezelfde persoon die j.l. Maandag het stadje Gennip eenige oogenblikken in agitatie bracht beproefde ook hier zijne maskarade-grappen te vertoonen en wel aanvankelijk met eenig succes. In de nabijheid van het raadhuis viel hij plot seling nederbleef naar het scheen in een stuiptrekkende houding roerloos liggen terwijl zijne ledematen geheel verstijfd werden. Juist op dat oogenblik waren toevallig al de genees kundigen dezer gemeente afwezigzoodat een geruime tijd verliep eer hem hulp van deskun digen kon worden verleend. Inmiddels had men aan de pastorie van dit ongeval kennisgegeven, waarna een der eerw. heeren den lijder, die nog altoos sprakeloos en bewusteloos bleefde II. Olie toediende. Nadat een der geneesheereo hem later hulp had verleendwerd hij per brancard naar het gasthuis vervoerd. Eindelijk tot zichzelveu gekomen, erkende hij Jolian Pisters te heeten eu van Bnnde (Limburg) waar zijn broeder Peter woonde, geboortig te zijn. Van katholieke kenteekenen ruim voorzien zijnde, koesterde men toch door zijne zonderlinge, schijnbaar godsdienstige gebaren en meer nog uit de onvoldoende antwoorden op de vragen die men hem deed, al spoedig wantrouwen jegens den verpleegdeen dit ging zelfs tot algemeene verontwaardiging over, toen men van een der handelslieden hier te plaatse vernam, aan welke schandelijke intriges dit sujet zich te Goch en Ge.nr.ep had schuldig gemaakt. Met weerzin moest hij in het gesticht verbiijveu daar hij duidelijk merktedat men hem tot nadere informatiëu in de fuik hield. Gisteravond laat kwam uit Builde het officieel berichtdat hij uocii ziju broeder daar bekend waren. Daarop heeft men den bedrieger dezen mor gen weggezonden zonder reispenning. Daar bij de rijkspolitie geen termen bestaan hem aan te houden is het te hopen dat zijn bedriegelijke rol thans afgespeeld zal zijn, of dat hij door bijkomende omstandigheden tot zijn welverdiende straf weldra in den val zal loopen. Te Geertruidenberg wordt een zesjarig knaapje vermist. Men vreestdat het kind verdronken is. Het lijk van het vermiste kindje van den brugwachter Tile te Geertruidenberg is onder de brug aldaar opgegaald. Te Terheiden bij Breda zijn Zaterdag avond twee personen in heehtenis genomen door de maréchaussees uit Breda als verdacht van den diefstal te Ginneken, waarvan dezer dagen melding is gemaakt. Huisstal en schuur van II. Heeren op het Heike onder Rucphen zijn geheel afgebrand. Het huis was weldoch de roerende goederen waren niet verzekerd. De brand is in den schoor steen ontstaan. D1ESSEN, 19 September. Na afloop van het vergelijkend examen werd door den raad dezer gemeente met algemeene stemmen benoemd tot hoofd der openbare, school de heer N. de Brouwer, leerlooier te Hilvarenbeek. ROTTERDAM, 17 September 1884. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. VEILING op Donderdag 2 October 1884, des nam. 2 72 ure, in de zaal Caledonia, Haringvliet N.Z. no 41, van circa 4158 DROGE BUENOS AYRES huiden door den lieer G. R. Castendijk. Per stoomboot van B. A., directe aanvoer. 312 stuks droge Buenos Ayr es ossenhuiden. 15 stuks 10/12 k. tuks 54, 12/15 60 n 12/15 i/ 60 12/15 u 60 15/17 41 15/17 22 17/20 520 stuks droge Buenos Ayres ossenhuiden. Kav. 6. 90 stuks 12/15 k. 70 15/17 15/17 15/17 15/17 17/20 17/20,, 331 stuks droge Buenos Ayres ossenhuiden. 30 st. onder 8 k. Kav. 13. 90 stuks 6Q stubj 8/1[| 14. 104 10/12 15. 85 12/15 k0 30 stuks 15/17 ib. 52 stu]js }7/oo 510 stuks droge Buenos Ayres koehuiden. Kav. 17. 48 stuks onder 8 k. 8/10 8/10 8/10 10/12 10/12 10/12 12/15,, 65 stuks droge B. Ayres os en koehuiden. Kav. 60. 65 stuks, 30 ossen 35 koe, wiebt dooreen circa 10y2 kilo. Ligplaats Eenhoornstraat no 10, pand Van Duiken van Dorp Co. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 59. 80 80 57 70 70 72 32 Voorspoedig bevallen van een flinken ZOON: A. DE ROOIJ, geb. Maaskant. Waalwijk15 September 1884. H 1/ U II II II 7. 8. 9. 10. 11. 12. 70 79 79 70 62 Het HUIS, ERF, TUIN en LOOIERIJ met 13 kuipen onder Waalwijkin de Stationstraat, groot 9,40 aren, bekoorende aan den heer A. J. M. DE BREE, is ingezet en verhoogd tot f 5000. 's avonds 7 ure in het hotel VERWIEL te Waalwijk"; ten overstaan van NOTARIS BINK aldaar. 18. 80 8/10 19. 80 8/10 20. 69 8/10 21. 80 10/12 22. 80 10/12 41 stuks 10/12 k. 32 stuks 12/15 53 stuks droge Buenos Ayres kalfsvellen. Kav. 24. 53 stuks circa 6 k. dooreen. 60 stuks droge Buenos Ayres ossenhuiden. TT IK CO 1 48 StU^S 12/15 k. Kav. 25. 60 stuks stufc. 60 stuks droge Buenos Ayres ossenhuiden. xr oe «n x 1 47 stuks 12/15 Kav. 26. 60 stuks ig gtukg 220 stuks droge Buenos Ayres koehuiden. Kav. 27. 80 stuks 8/10 k. 28. 82 8/10 29. 58 10/12 108 stuks droge Buenos Ayres koehuiden. Kav. 30. 75 stuks onder 8 k. 31. 33 10/12 338 stuks dröge Buenos Ayres ossenhuiden. Kav. 32. 76 stuks onder 8 k. 33. 50 8/10 34. 47 8/10 35. 60 10/12 36. 55 12/15 37. 50 12/15 534 stuks droge Buenos Ayres koelmiden. Kav. 38. 80 stuks onder 8 k. 81 u u 8 8/10 8/10 8/10 8/10 10/12 464 stuks droge Buenos Ayres ossenhuiden. TT* f. C1 1 11 st. onder 8 k. Kav. 45. 51 stuks 4Q stukg g/10 98 10/12 39. 40. 41. 42. 43. 44. 70 70 70 76 87 46. 47. 48. 49. 50. 80 12/15 87 12/15 83 15/17 65 17/20 1/ 583 stuks droge Buenos Ayres koehuiden. Kav. 51. 42 stuks onder 8 k. 52. 80 8/10 Op de eerstvolgende algemeene vergadering zullenbehalve een bestuurslid ter vervan ging van den wakkeren en algemeen geaebten oud-president MUTSAERTSten gevolge van periodieke aftreding nog twee commissa rissen moeten worden gekozen. Is de keuze van iemand, die de harmonie op waardige wijze kan presideeren, van zeer groot gewicht, de benoeming van meerdere bestuursleden, die met de vereisclite energie en met strikte onpartijdigheid kunnen optreden, is ontegenzeggelijk van nog veel hooger belang. Algemeen is men het er over eens, dat de harmonie als muziekgezelschap een uitstekend korps vormtmaar als sociëteitzoowel wat het inwendig beheer als de uiterlijke regeling betreftzeer veel te wenscben over laat. De harmonie met hare voortreffelijke musicale krachten haar aanzienlijk ledental, hare ruime localen en praebtigen tuin, moet en kan ook zijn eene instelling van den eersten rangeen uitgangspunt voor alle groote fee ten niet alleenmaar ook in gewone tijden een oord van gezellig samenzijn en van aangename verpoozing. Aan u vooralH. H. musicerende leden, om dat doel te helpen bereikenaan u om een bestuur te doen kiezen, waar eigenbelang noch bekrompenheid voorzitten; een bestuur, dat krachtdadig weet op te treden om de bestaande leemten aan te vullende heer- schende misbruiken uit te roeien en de noo- dige verbeteringen tot stand te brengen. Krachtens artikel 15 van het reglement wordt voor elke vacaturevoor commissaris uit de gewone ledendoor u eene voordracht van drie personen opgemaakt. Welnu, neemt die taak ernstig op; zorgt er voor uwe drietallen zoodanig te kiezen dat elk der daarop voorkomende leden een waardig commissaris kan zijn. Dat is de eenige weg om tot een goed resultaat te komenwant kiest ge voor elk drietal slechts één bruikbaren candidaat, dan loopt ge gevaar de dupe te worden van een of ander parti- pris. Niet uit voorliefde voor bepaalde personen, maar om u te doen zien in welken geest zeer velen met ons bet bestuur der harmonie zouden wenschen te zien samengesteld, laten wij hier alphabetiscb eenige namen ter aan beveling volgen LEO GOYAllTS, LOUIS JANSEN-GRAM, AUGUST JANSEN-DESSENSJ. H. D. KALTNER, FERDINAND KIECKENS LOUIS LOMMEN, P. Ch. MERX, J. G. A. MOONENBERNARD MUTSAERTS, CHARLES VERSCHURE, J. VRANCKEN, LOUIS DE WIJSallen degelijke mannen, die bij eene eventueele voordracht, de over- groote meerderheid zeker gaarne zou ge kozen zien. Ben aantal leden der N. K. Harmonie. BRUSSEL, 23 September. Ter gelegenheid van den gedenkdag der uitbarsting van de revolutie in 1830 heeft hedeu ochtend de gebruikelijke optocht plaats gehad naar het gedenkteeken opgericht ter nagedachtenis van de gevalleuen in de Septemberdagen. De stoet bestond uit ougeveer 200 personen maar eene ontzettende menigte vergezelde hem. Overeenkomstig de

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3