WEEKMARKT WOENSDAG 24 Schoen makerij Tegen betaling dezer A.J.RANT, Het Marktgeld Bericht van Inzet. ADYERTENTIEN. Handelsberichten. navolgende coupons 317de STAATSLOTERIJ." BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Waalwijk zullen op Vrijdag den 19den dezer OPENBAAR VERPACHTEN 1 Zegt het voort. SCHOENFABRIKANTEN, die finan- No 456 ad flO. Coupon no 14 4% provincie Noordbrabant losbaar Ja nuari 1882. No 04049 ad f 1.50. Coupon no 8 per 1 Juli 1879, 3°/0 Stad Amsterdam, los baar Juli 1876. Waarvan dus geene rente meer wordt be taald, terwijl de obligatiën zonder deze coupons niet worden afgelost. DE NOTARIS Dadem, Van der Fcltz., Keuclieniu3, Van Pallandt, i Huber, Bahlmann, Van Ascli van Wijck, Van der Sleijden Beelaerls ScretBlusse, Van der Borcli Van der Hoop T. Mackay Godin de Beaufort, Brantsen, Van Baar, en de voorzitter. Ook een rederijker. Een onzer kennissen, vroeger lid van de hier bestaan hebbende rede rijkerskamer, ontving dezer dagen het volgende briefje, dat wij om de curiositeit letterlijk weer geven Dierbare Vrindt Hebt u nog soms rollen van de rederijkers Dan wees zoo goedt en geef haar of hem wat meden en zegt wat zij koste moeten ik zal ze u petalen wij hebben hier in gemert ook een re derijkers kamer op gerigt en nu zou u mijn veel plazier meden doen als u mijn die verkoopt zoo ook van dat gestoolle kint met die poppekop. Gegroet van u vrindt. In de eerste helft van October vertrok een ingezetene onzer gemeente met zijn huisgezin naar Boxtel. Aan de verhuizing r.ain ook deel een grooteschoone katdiein eene kist ge sloten de reis mede maakte. Verleden Vrijdag nudus or.geveer twee maanden nadat zij Waalwijk verlaten had, von den de buren de kat morgens aan hare oude woningdie zij blijkbaar alleen door haar in stinct geleid op een afstand van omtrent 5 uren had weten terug te vinden. Vrijdag avond zijn bij den herbergier Van Berkelaan den Nieuwen weg te Kaatsheuvel van een raam de ruiten ingegooid met knollen, en wel met zooveel krachtdat de projectielen bij de bewoners op bed terecht kwamen. Hier mede niet tevredeu hebben de rustverstoorders een voederbak opgenomen en daarmede storm geloopen tegen een ander raam, zoodat de ruiten en spijlen in stukken vlogen. Daarna zijn de zelfde baldadigheden gepleegd aan het huis van Jan Rijuen aan de Sprangsche vaart. Men schijnt hier te doen te hebben met een complot, waaruit de ware schuldigen niet makkelijk zullen aan te wijzen zijn. De politie en justitie doen echter hun best. Ook te Baardwijk zijn Zondag avond op twee plaatsen ruiten ingeworpen. De vermoedelijke dader hiervan is echter opgespoord hij schijnt reeds lang van dergelijke feiten verdacht te zijn geweest. Door de maréchaussée alhier zijn, als ge signaleerd in het algemeen'politieblad, aangehou den L. v. B. en A. B., die nog eenige dagen subsidiaire gevangenisstraf hadden te ondergaan. Door de politie wordt ijverig gezocht naar twee personendie zich eenige dagen geleden te Soerendonk en ook te Rethy aan kerkdiefstal hebben schuldig gemaakt. Zooals gewoonlijk zijn het Duitschers. Iedereen neme zieh voor dergelijk volkje in acht en geve aan de politie kennis zoodra hij personen van verdacht uiterlijk ziet roudzwerven. De schade, veroorzaakt door den brand te Sprang, wordt geschat op f2000 voor het ge bouw, f 1000 voor de goederen en f150 voor het vee de verzekeringssom is niet toereikende om dit te dekken. Het nadeel, geleden door den medebewoner van het huisdie niet verzekerd waswordt begroot op f35. Omtrent de oorzaak van den brand kan voor 't oogenblik nog niets anders gezegd worden, dan dat zij verdacht blijft en wellicht aan kwaad willigheid is toe te schrijven. Te Tilburg hebben ruim 20 firma's zich voor de telephonische aansluiting verbonden. Men schrijft ons uit Tilburg Verleden Zondag had in de groote zaal der eociteit „Nieuwe Kon. Harmonie" het aangekon digde concert plaats, welwillend aangeboden door de harmonie „Euphonia" van Kaatsheuvelbe kroond met den hoogsten prijs bij het jongste concours te Breda. Uit vrees van door de Kaatsheuvelsche heeren er van verdacht te worden, dat wij hen in het zonne tje zouden willen zetten, wensehen wij met onzen lof niet zóó ver te gaan als een der ofïicieele spre kers, die ^Euphonia" op óéne lijn stelde met het muziekkorps der Grenadiers en Jagers. Zonder ge vaar van tegenspraak mag echter geconstateerd worden, dat de uitvoering van het schoone pro gramma hoogst verdienstelijk was en aller ver wachting overtrof. Men vindt in het ensemble-spel van dit muziekgezelschap eene harmonische eenheid zoo als maar zelden bij eenige zustervereeniging wordt aangetroffen; de muanceeringen waren blijk baar met de meeste zorg behandeld ep kwamen uitmuntend tot haar recht, terwijl de solopassages schier alle onberispelijk van toon, van smaak en goede opvatting getuigden. De directeur, de heer Brohm, heeft eer van zijn werk; hij weet te woekeren met de flinke krachten, die hem ten dienste staan. Gnder zijne talentvolle en bezielende leiding en met den goeden geest, die de werkende leden bezielt, zal Kaatsheuvel's har monie ongetwijfeld eene eereplaats blijven inne men onder hare zusteren. Als tolk van velen zeggen wij dan ook gaarne„Euphonia"tot wederzien in Tilburg Blijkens het door den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat uitgebracht verslag verkeeren de zee- en rivierwaterkeerende dijken en kaden in dit gewest over het algemeen in voldoenden staaten is de noodige voorraad noodmaterialen in de magazijnen en daar, waar noodig, langs de dijken aanwezig. Zaterdag namiddag liep van de scheeps- timmermanswerf van den heer J. de Graaf te Waspik met goed gevolg te water het houten Rijnzeilschip Vijf Gebroeders schipper J. Ver- meeren groot ca. 165 ton. Eene in de meeste provinciën des lands nog onbekende meststof welke in Noord-Brabant od vele plaatsen met goed gevolg gebruikt wordt, is* de schuimaardeeen atwerpsel van de sui kerfabrieken welke door de landbouwers zeer gewild is. Bemesting om de drie jaren is vol doende terwijl de prijs f 2.50 per kub. meter is. D. Tobias te Amsterdam is tot 2 jaren celstraf en 4 boeten van f 50 veroordeeld. Het O. M. bij de arr.-rechlbank te Maas tricht heeft Zaterdag conclusie genomen in de bekende zaak PijlBoogaerts. De conclusie luiddealvorens ten principale recht te doen, te bevelen dat de heer Pijls zou worden gehoord op 52 door de tegenpartij gestelde {jvraagpunten en feiten. De uitspraak is bepaald 3 Januari e.k. Mocht het ooit zijn voorgekomen zegt de Amst. Ct. zekör zal het wel tot de grootste zeldzaamheden behooren dat door iemand de reis naar Indië en terug vijftigmaal is volbracht. Dit feit zal plaats hebben als de heer J. E. Graadt van Roggen thans kapitein van het stoomschip „Prins Frederik" van de maatschap pij „Nederland eerstdaags binnenkomtwat tegen den 17en of 18en dezer kan worden ver wacht. Door de Dongensche Leder-industrie-ver- eeniging isin verband met zijne jongste inter pellatie aan het lid dei tweede kamerden heer mr. B. M. Bahlmann eene dankbetuiging gericht voor den ijver en het talent, waarmede genoemde afgevaardigde steeds voor de belangen der vaderlandsche nijverheid optreedten heeft zij tevens de lederindustrie bij voortduring aan bevolen in zijn onvermoeid streven tot opheffing harer rechtmatige grieven. Men schrijft uit Breda aan het Vaderland: De „Nieuwe Bredasche en Oosterhoutsche Ct." meldde voor eenige dagen dat er te Breda, bij de jonge onlangs aangekochte inlandsche paarden der veldartillerie influenza, dat is een borstziekte, heerscht. Dat schijnt maar al te waar te zijnwant reeds is een veertigtal ziek en zijn er al drie paardeD gestorven. Nog breidt zich de ziekte uiten naar men verneemt is de uitbreiding dier ziekte alleen toe te schrijven aan de bedompte slechte stal ling terwijl het toch overbekend is dat er te Breda overvloed is van goede ruimeluchtige rijksstallen Nu is dit jaar het weghalen der gestorven paarden aangenomen voor f 35 per paard, en dan wordt het vleesch door dien aannemer natuur lijk verkocht. Daar echter de paarden, die aan influenza ster ven, geheel uitgeteerd zijn en het vleesch be dorven en stinkend en zeker niet voor de ge zondheid bevorderlijk isdeed het legerbestuur beter die paarden maar te laten begraven. Dat die ziekte toch min of meer besmettelijk isstaat vast wel is zij niet officieel onder de besmettelijke ziekten gerangschikt. Dat de vilder ze niet ingraaft, laat zich begrijpen. Zuinigheid wordt van het legerbestuur ver langd maar door zuinigheid de gezondheid van medemenschen in gevaar te brengeadat gaat niet aan. Uit Vechel schrijft men Tijdens de a'hier in het liefdegesticht geheerscht hebbende typhus-epedemie zijn 16 personen waaronder ook de tuinman aangetast. Daarvan zijn er 5 overleden. Omtrent de oorzaak der ziekte is niets met zekerheid te zeggen. Men vermoedt echter dat de toestand van het drinkwater de oorzaak is. Reeds esnigen tijd bemerkte een slager te Nijmegendat zijn worstvoorraad op eene raadselachtige wijze verminderde. Vooral op Zater dag avonden schenen er altijd zeer vele onge- noode worstliefhebbers te zijn. Ook 11. Zaterdag avond was dit weer het gevalen de slager ging nu op den uiikijk staan met het gunstig gevolg dat hij de dieven op heeterdaad betrapte juist toen ze hun handwerk voor de vierde maal op dieczelfden avond weder wilden uitoefenen. Het waren twee jongens van 10 en 12 jaar, die verklaarden dat zij tot een troepje van zes behoorden en dat zij zich uitsluitend er op toelegden om worst te stelen wijl zij daarvan groote liefheb bers waren. Op de Zuiderzee in de nabijheid van Urk is vrijdag nacht eene tjalk gezonken komende van Groningen en bevaren door 9chipper Jon ker. Ze was geladen met steenkolen die bestemd waren voor de gasfabriek te Kampen. De schipper is terstond met vrouwkinderen en knecht in eene roeiboot gegaan waaruit ze la ter door eene vischschuit uit Huizen zijn opge nomen en vervolgens naar Kampen gebracht. De schipper zou door deze ramp alles hebben verloren. Zondagavond had tusschen het station en het dorp Voorst eene brutale aanranding plaats. De dochter van den stations-koffiehuishouder ging naar het dorp om een en ander in te koopen. Op een kwartier afstands van het dorp werd zij door zekeren A. B. aangevallen op den grond gewor pen en deerlijk mishandeld toen zij haar geld niet wilde afgeven. Op haar geroep kwamen eenige lieden haar ontzetten. De aanrander is reeds in handen der politie. Te Haarlem is door de politie aangehouden eene 19-jarige dienstbode, wegens diefstal van een aantal stukken koperen keukengereedschap die zij aan eene koopvrouw heeft verkocht. Zij is naar het huis van arrest overgebrachtwaar zij reeds vroeger 6 maanden wegens diefstal heeft doorgebracht. Ten huize van den loods P. J. Cornelissen, te Zaandam op het Vinkepad is Vrijdag jl. het volgende voorgevallen. Er was dien dag familie over geweesten Cornelissen geleidde zijne gasten des avonds naar den trein van 8 u. 52 m., terwijl zijne vrouw alleen thuis was gebleven. In dien tusschentijd trad een haar onbekende kerel het huis binnen en sprak de vrouw op brutalen toon toe: „ge moet mij geld geven." Toen de vrouw antwoordde „ik heb geen geld ",was zijn weder antwoord „ge moet geld in huis hebben." Ten gevolge van deze op luiden toon gesproken woorden schoot de New-Foundlander uit het achterhuis toe, viel op den indringer aan, drong hem de deur uit en wierp hem ter aarde. Hij stond op en maakte zich uit de voeten. De vrouw was door het gebeurde te verschrikt, om zich iets van het uiterlijk van den brutalen indringer te kunnen herinnereu. (Z. Ct.) De beklaagde B. d. gepensioneerd O.-I. militairlaatst wonende te Amsterdam te U- trecut in hechtenis geweest zijnrie, is onder geleide van twee rijksveldwachters per Oosterspoor naar de gevangenis fe Amsterdam overgebrachtten eiude ter zake van onderscheiden diefstallen met inbraak en inklimraingte Putten en Barneveld gepleegdeerstdaags voor het gerechtshof aldaar terecht te staan. Van den sedert 14 dagen vermisten Jan Jansen, van Zandberg, lueft men eindelijk in het Stadskanaal het lijk drijvende gevonden. Hij laat een vrouw met drie jeugdige kinderen na. Als zeker moet aangenomen worden, dat sterke drank de oorzaak van zijn dood is. Dezer dagen werd de onlangs gearresteerde boerenknecht J. H., verdacht van eene koe te hebben gestolen te Wijde Wormerte Osdorp gebrachtten einde de plaats aan te wijzen, waar volgens zijne in 't verhoor afgelegde verklaring, een deel van het geld door hem voor de koe ontvangen verborgen is. Werkelijk werden op zijne aanwijzing onder de pannen van den paar denstal der weduwe in wier dienst hij was, twee bankbiljetten gevonden van f60 en van f25, zorgvuldig verborgen in een lucifersdoosje. Te Echt (Limburg) kwamen Zaterdag een man en eene vrouw uit Pruisen om werk te zoeken. Zij namen hun intrek bij den herbergier Engels. Zondag waren zij echter plotseling ver dwenen en de herbergier bemerkte spoedig, dat tegelijk met hen eene som van f188 uit eene gesloten lade zoek was. Beiden zijn gearresteerd. Zondag namiddag sloeg op de Maas te Lith eene boot om waarin zich bevonden A. Romijnders en A. van Heek. De boot zonk; de beide personen klemden zich vast aan een der kruiwagensdie in hun vaartuig was en wisten zich alzoo voorloopig nog gedeeltelijk boven water te houden. Zoodra men te Lith het gevaarwaarin zij verkeerden ontdekteroeiden in allerijl H. Jansen kapitein der Lithsche stoomboot, diens zoon en een broeder van A. Romijnders naar de drenkelingen en dit drietal mocht de vol doening smaken hen te redden. BOKSTEL. Zondag morgen had W. L., ver pleegde in het R. C. oud mannenhuis alhier toen hij zich naar de vroegmis wilde begeven door de duisternis misleid het ongeluk te water te geraken en te verdrinken. Uithoofde van het invallende Kerstfeest, Donderdag 25 dezer, wordt de Waalwijksclie gehouden op Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. Ie klasse. Trekking van 15 December. No. 6251 f 5000 no. 1803 16144 f 1000 no. 11928 f400; no. 3213 4635 14338 17461 f 200; nc. 2087 8714 10457 11779 13344 en 19835 ieder f100. 2e klasse. Trekking van 16 December. No. 2464 f20000; no. 20361 f2000; no 8871 20318 f 1000 no. 7887 11155 13656 13813 en 20490 ieder f100. GORINCHEM, 15 December. Men besteidde voor: ristarwe f8,00 A 8,25, roode dito f 7,75 f7,90, witte dito f 7,75 A f8,00- inl. rogge fG,25 a 6,50 buitenl. dito f0,a 0. gerst f5,75 a 6,00, haver f3,75 A 4,25 beste kook- erwten f8,50 a 9,beste mestingerwten f0,00 i 0,— duivenboonen f 6,90 A 7-25 paardenboonen f 0,— a 0,00 lijnzaad f 0,00 A 00,00alles naar qual. en per heet. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 168 runderen. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoéien f230 A 320 Kalfvaarzen f140 230* Melkkoeien f icq A 240' Hokkeling ossen f U/s jarige ossen f ioo A 130 Guiste vaarzen flOO'A 140 Pinken f Graskalveren f 60 a 100' Nuchtere kalv. f 12 a 20 Aangevoerd 20 varkens van 20 a 23 c., vette dito c. per half kilo, 21 biggen van f7 tot f12 per stuk. Boter 60 A 75 cent per half kilo. Eieren fl.60 a f 1.65 per 26 stuks. ROTTERDAM, 15 December. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 6.70 A f 7.20 Mindere en geringe f 6.00 6,60. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 5.90 A 6.40; dito mindere f5.30 A 5.80. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter f5.30 a 5,80; mindere f4,60 a 5,20; beste Zomer f 5.00 a 5.30 mindere f 4,40 a 4.90. Haver. De beste f3.60 A 4.20. Mindere f2.10 a 2.80. Paardenboonen. De beste f6.40 A 6.60. Mindere f 6.00 a 6.30. Duivenboonen van f6.80 a 7.30 Mindere f0.00 A fO.00. Bruine boonen de beste f8,75 a 9,25; Mindere f 7,00 A 7.75. Witte boonen. De beste f 11.00 A 12.00. Mindere dito f7.00 f9.00. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8.00 A 8,50 mindere van f7.— a 7.75. Voersoorten f6.50 A 7.—. Schokkers traag van f8,50 A 9.50. Koolzaad naar qualiteit 42 A 50 pd. vl. waard. Zomerzaad fü.— A 00. Hennepzaad bij gerijven f 11.00 a 00.00. Kanariezaad. Het beste f9.25 a 9.75. dito minder f8.00 A 9.00. 's namiddags 6 uurten r a a d h u i z e al hier, in het over 1885. De voorwaardenwaarop de verpachting geschiedtter secretarie ter inzage. tieel behoefte hebben om voor weinig geld a contant bun voorraad af te zetten, vinden gelegenheid daartoe hunne aanbiedingen te doen, met opgaaf der uiterste prijs onder bovenstaand motto. Het bur ger werk wat leer of chagrin boventuig is, moet uitsluitend wijd, stevige bin nenzolen en koper geklonken zijnwat tot mode werk behoort flink ruim en naar den eisch des tijds. Vooral geheimhouding wordt gevraagd en verzekerd. Opgaaf der voorraad tevens wen- schelijk. Men bezorge zijne brieven franco bij den uitgever dezer courant. zijn ten kantore van de beeren W. TIM MERMANS ZONEN te Waalwijk terug te bekomen de te Waalwijk maakt bekend, dat ten verzoeke van dames OOMEN aldaar is geveild Koop 1. Heerenhuis, brouwerij, mouterij, tuin, enz. op f13,000,— Koop 2. Oostelijk weiland, met uitweg naar den paralelweg op f1800. Dezelfde koop, met uitweg naar den paralel- weg en naar de straat op f2025. Koop 3. Westelijk weiland, met uitweg naar den paralelweg op f1675, Dezelfde koop met uitweg naar den paralel weg en naar de straat op f 1975, Koop 4. Oostelijke bouwplaats aan den paralelweg op f900.— Koop 5. Westelijke bouwplaats aan den paralelweg op f900,— Koop 6. Massa koopen 1 en 2 op f 14,500.— Koop 7. Massa koopen 2 en 3, met uit weg naar deu paralelweg op f3300. üezeltde koop, met uitweg naar den para lelweg en naar de straat op f4000. Koop 8. Massa van koopen 1, 2 en 3, met uitweg naar den paralelweg op f16200. Koop 9. Massa koopen 4 en 5 (bouw plaatsen) op f1800,— Koop 10. Massa koopen 2, 3, 4 en 5, met uitweg naar den paralelweg op f 4800. Dezelfde koop met uitweg naar den paralel weg en naar de straat op f5300, Koop 11 Generale massa van koopen 1, 2, 3, 4, en 5 op f 23,000,— Dat ten zijnen kantore dagelijks kan ge hoogd worden tot aan den dag van afslag, zijnde Dinsdag 23 December 1884, s avonds 7 uurin het Hotel VERWIEL te Waalwijk. De koopsom kan voor de lielft, en bij voldoenden waarborg voor het geheel op het gekochte gevestigd blijven, tegen 4V2 pet. rente 'sjaars.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3