Wegens sterfgeval TE HEER: Notaris HA NT. Notaris BINK, Sleenpuin Antoon Tielen. laatste berichten Paarden-GEBTTEEU voor 4 jaren VERPACHTEN! Ingezonden stukken. Handelsberichten. ADYEKTENTIEN ADR. VERHEIJDEN JL, Een HUIS en ERF het Hnis, Erf en Tuin, voor het leeghalen. Waalwijk. 'S-GREV ELDU.I N-K AP ELLE. op Dinsdag 17 Maart 1885 te Waalwijk, BERICHT, dat op Maandag 16 Maart 1885 op Maandag 16 Maart 1885, Verkrijgbaar bij Êen oppassend jougmensch, de metselaar .F. M., uit Yuclit, is Woensdagmiddag te's Bosch van den steiger gevallen voor het concertgebouw der liedertafel. De ongelukkige is kort na den val overledeu. Uit Gennep wordt geschreven Op allerlei wijze wordt de smokkelhandel in dit Noordelijk gedeelte van Limburg gedreven. Zoo rijdt er sedert eenigen tijd een koopman in lompen met zijn hondenkar langs de grenzen. De te Heijen gestationneerde rijkscommiezeu dachten goed te doen den man eens te laten uitpakken en bevonden dat zijn net voertuigje voorzien was van twee bodems, waarvan de onderste geheel beladen met blikken bussen, voorzien van spiritus. Na de aanhaling ging de koopman op de vluchtdoch werd door de ambtenaren achterhaald en in verzekerde bewaring gebracht. Te Margraten (Limburg) werd Dinsdag morgen uit een poel 't lijk opgevischt van een onbekend manspersoon. Bij onderzoek van de op het lijk gevonden papierenbleek het te zijn dat van Walter Gierig, oud 35 jaren, geboren te Mulheim, gepensioneerd Indisch militair. Des avonds had men den onbekende nog in 't dorp gezien en was hij bij verschillende ingezetenen geweest om nachverblijfhetwelk hem niet ver leend werd op grond dat hij een Duitscher was, en de Duitschers daar in den omtrek niet erg in aanzien zijn wegens verschillende gepleegde dief stallen. Wegens verregaands domheid is een milicien der lichting van 1884 van het regiment grena diers en jagersdefinitief voor den verderen militiedienst afgekeurd. Aan de Groenlanden boven Nijmegen, is uit de Waal opgevischt het lijk van een aldaar onbekend man verkeerende in gevorderden staat van ontbindingvermoedelijk een Duitscher varensgezel of houtvlotter. Bij eece tapster te Amsterdam werd on langs een accept ad f 1000 ter betaling aange boden. Niet wetende wat dit beteekende, daar ze geen accept had afgegeven weigerde zij de betaling. Vandaar protest en later arrest op de goederen. Bij haren zwager ging zij raad inwinnen wat te doen en deze bekende het accept valschelijk met den naam zijner schoonzuster te hebbeu geteekend. De tapster verried hem niet maar was genoodzaakt zich failliet te laten verklaren. De zwagerhet betreurende dat de zaak zoo was afgeloopen, meldde zich echter vrijwillig aan bij de justitie. (Hbl.) In de Koningshaven te Pijenoord, ligt het stoomschip P. Calandkapt. Bonjer van New-York met zware schade hier te lande aangekomen. De volgende beschrijving uit de N. B. Ct. geeft een denkbeeld van de verwoesting, veroorzaakt door de zware stortzee die op 28 Pebr. op 45° NBr en 37° 16' WL. (juist in dat gedeelte van den oceaan waar de Golfstroom en de Poolstroom met elkander in aanraking komen) tijdens een hevigen storm van achteren over het schip heenbrak De verschansing en het netwerk zijn ge deeltelijk weg en aan stukken geslagen, ook de hutten op dek hebben veel geleden en op de brug is de schade vooral belangrijk. Men heeft de door de zee veroorzaakte schade aan het stoomstaurtoestel op eene zeer ver nuftige wijze tijdelijk hersteld, en een wijzer aangebrachtom voor den man aan het roer eene aanwijzing te geven hoe het roer ligt hetwelk vooral bij het sturen met stoom om het stukbreken der stuur machine te verhoedenvan groot belang is ook in de' weggeslagen telegraaf en de spreekbuis werd tijdelijk voorzien. De teakhouten kap boven de ijzeren hoofden van de overkapping der machinekamer, die door de zee verbrijzeld en weggeslagen werd zal door eene ijzeren worden vervangen. Achter in de hut over het roer is een zwaar gegoten stuk ijzerwerk van het roer dwars door en aan stukken geslagenen de paneelen in de hut zijn belangrijk beschadigd. Aan het schip zelf valt geen ontzetting te bespeuren. De dek ken worden opnieuw gekalefaaten nadat de geleden schade hersteld en het schip ge dokt zal zijnom de vingerlingen en het roer te kunnen onderzoeken, zal het den 2In Maart weder van Botterdam naar New- York vertrekken. Het Duitsche blad Das Echo deelt een wereldomvattend plan mede, dat aan ver scheidene mannen van aanzien in verschillende landen ter overweging is gegeven en dat volgens het blad, in Nederland ontworpen werd. Het betreft een „internationale kamer van volksvertegenwoordiging waarin verschil lende landen door een afgevaardigde voor ieder millioen inwoners vertegenwoordigd zouden zijn, en welke zich vooreerst met het vol gende zou bezig houden lo. Maatregelen door de verschillende vol ken tegen de anarchisten te nemen en de inrichting van een internationale geheime politie. 2o. Benoemingen van commissiën voor alle internationale aangelegenhedenals a. in ternationaal verkeer b. statistiek van handel, landbouw en nijverheid; c. Boomsch katho lieke kerkelijke vraagstukken; d. internationale gezondheidsmaatregelen in oorlog en vrede e. een wetboek van het volkenrecht (in aan sluiting met het hiervoor bestaande instituut); f. scheidsrechtelijke vreedzame oplossing der geschillen van de staten onderling; g. wereld tentoonstellingen en internationale wedstrijden; h. regeling van de rechten der inboorlingen en vreemden in alle staten en hunne kolo niën i. reglement van de internationale volksvertegenwoordiging. Het plan is waarlijk grootsch. Als het maar niet blijktdat de vergaderingen voor- loopig nergens anders gehouden kunnen worden dan in een „luchtkasteel Een van de curieuste omstandigheden zou al da delijk zijn, dat de Chineezen, met hun ruim 300 afgevaardigden, de meerderheid zouden vormen. Te 2 ure in den namiddag is Dinsdag te Tilburg brand ontstaan ten huize van De BontVuisters waar eene nering van visch, kaasspekenz. werd uitgeoefend. Wat het vuur spaarde, is door het water beschadigd. Door de hulp van eenige brandspuiten was te 31/2 uur de verdere voortgang van den brand gestuit. Alles was verzekerd. Toen Donderdag middag de stoomtram, die om half 12 van Haastrecht naar Gouda vertrektde stad Gouda zou binnenrijden stonden er 3 rijtuigen te wachten om den tram te laten voorbijgaan. De landbouwer Y Anker, van Langeruigeweidewilde deze rijtuigen voorbijrijden. Het paard werd schichtig, en een mederijdende jongelingP. Hasebroek van Driebrugge, sprong uit de tilbury om het paard vast te houden. De tram kwam met eene vaart aansnellen, greep den jongeling en sleepte hem mede naar den Singel, alwaar hij levenloos werd opgenomen. Het rijtuig werd totaal verbrijzeld. De jongen werd daarna onmiddellijk per brancard naar het gasthuis gebracht. Men meldt uit U trecht Dezer dagen had er een ergerlijk schandaal plaats op den Vleutenschen weg. Beeds ge- ruimen tijd was het gedrag van eene jonge weduwe, aldaar woonachtigeen steen des aanstoots voor de buurt geweest en had tot oploopjes aanleiding gegeven. Naar gewoonte legde daar een alhier wonend advocaat zijn bezoek af. Maar nauwelijks den winkel der weduwe binnengetreden werd de deur weder geopenden de advocaat bij den arm ge grepen door zijn echtgenoote, die op wacht gestaan had en hem lang niet vriendelijk uitnoodigde bij haar en zijne kinderen den avond door te brengen. De man wierp haar van zich afsloeg haar en wierp haar de deur uit. Onmiddellijk vereenigden zich nu honderden menschen voor de deur, die luid zingend en scheldend het huis belegerden. De politie werd te hulp geroepen en mocht er in slagen het tumult tot bedaren te brengen. De held van de geschiedenis werd, om hem te beveiligen tegen de woedende menigte, door agenten van politie en twee burgers in eene waschmand de deur uitgedragen. DBUNEN 13 Maart. In de gistereu gehou den vergadering van het waterschap „Hei- of Meerdijk en Polder van Drunen" is de heer J. Veltman met algemeone stemmen als eerste kandidaat op de voordracht geplaatst ter benoe ming door zijne majesteit den koning als secre taris-penningmeester van geaoemd waterschap. In de openbare gemeenteraadsvergadering van heden is de nieuwbenoemde gemeente-ont vanger, de heer F. Van Drunen, plechtig ge ïnstalleerd. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Aan de redactie van „de Echo van het Zuiden." Mijnheer de redacteur In alle affairen posten en postjes ambachten, neringenbedrijven enz., enz. worden tegen woordig vereenigingen of zoogenaamde „bonden" opgerichtdesniettegenstaande wordt de toestand der maatschappij met den dag slimmer. Ook in onze gemeente in navolging van andere veel grootere gemeenten, worden „bonden" opgericht onder anderen hebbön de schilders- bazen (5 a 6 in getal) ookal een bond, een zoo genaamd „schildersbond" op touw gezet en statuten en reglementen opgemaakt, die wel in 't belang der schildersvak; maar geenszins in 't belang der schilders knechten zijn. 't Is daarom dat wij als schildersknechts tegen sommige be palingen van dien „schildersbond" alhier in verzet komen en bepaaldelijk tegen dat artikel van hunne statuten of reglementen waarbij de schildersbazen zich verbinden om, wanneer een of meer hunner knechts binnen den tijd waarvoor zij verhuurd zijn (onverschillig of zij daarvoor al dan niet reden hebben) hunnen dienst ver laten, den knecht, die zijn dienst verlaten heeft, niet in dienst te nemen, zoodat hij bij geen ander schilder te Waalwijk meer aan het werk kan komen, tenzij hij een gunstig bewijs mee brengt van den baas waar hij gediend heeft terwijl de bazen aan zich het recht voorbehouden, om hunne knechts ten allen tijde met een zoo danig bewijs uit hunnen dienst te ontslaan, alsof de bepalingen van art. 1639 burgerl. wetboek niet op schildersbazen van toepassing was. Wij, als schildersknecht9, mijnheer de redacteur, misgunnen aan de bazen hun voorrecht niet dat zij baas zijn, maar wij misgunnen en betwisten hun het recht om hun eigenbelang op den voor grond te plaatsen en te bevorderen ten koste van het onze. Wij teekenen daarom bij deze openbaar protest aan tegi n alle zulke praktijken. Waalwijk, 13 Maart 1885. Eenige schildersknechts. PABIJS 13 Maart. Volgens eene depêche van Brière de l'Isle uit Hanoi, van den 12den, hebben de Chineezen, die hunne gemeenschap door de Fransche posten achter Jangson be dreigd zagenThatke ontruimd en zich op Chineesch grondgebied teruggetrokken. LONDEN 13 Maart. Een telegram uit Parijs meldtdat de Fransche regeering eerstdaags een krediet van 50 millioen zou aanvragen voor eene expeditie van 25,000 man naar Peking. De beurs sloot heden vaster. 13 Maart. In het lagerhuis heeft Gladstone mededeeling gedaan van eene wis seling van diplomatieke dépêches, waarbij mei Busland de overeenkomst gesloten is, dat voor- loopig evenmin de Bussen als de Afghanen verder zullen voortrukken. 13 Maart. De toebereidselenom op eenen mogelijken oorlog met Busland gewa pend te zijnworden bij de departementen van oorlog en marine krachtdadig voortgezet. Naar de arsenalen in de provinciën Bombay en Bengalen is bevel gezonden om munitie van allerlei aard gereed te houden. Ook maakt men schikkingen tot het mobiliseeren van twee legerkorpsenelk van 28,000 man voetvolk 8000 man ruiterij en 90 kanonnen. De admiraliteit maakt eene vloot van trans portschepen reisvaardig. WAALWIJK, 13 Maart. De markt was heden goed voorzien van alle soorten hoornvee doch de kooplust was niet groot. Kalfkoeien golden f 155 250. Dito vaarzen f 110 a 175. In weivee as de aanvoer zeer ruimmen verkocht van f90 f150 naar qualiteit. In 't geheel bedroeg de aanvoer p. m. 200 stuks. Biggen waren niet ruim ter markt de prijzen liepen van f4.80 f 10,50. Ter botermarkt aangevoerd 1098 KG.; van 0,97 a 1.09 per KG. verkocht. Eieren f2.50 a 3,50 per 100 stuks. In leder is de handel stilslechts voor comsumptie deed men eenige partijtjes af. De huidenhandel ondervindtwegens net verbod van den invoer in Nederland van gezouten huiden, groote belemmeringhet is te wenschen, dat er pogingen in 'twerk worden gesteld dat de regeering deze bepaling spoedig zal kunnen intrekken. DORDRECHT, 12 Maart. Tarwe. De jarige Zeeuwsehe, Vlaamsche en Overmaassclie f f De puike nieuwe Zeeuwsehe, Vlaamsche en Over maassclie f G,70, f 7.20, de goede dito f 6.00, 6,40, mindere en blauwe f 5,80f 6.00 verkocht. Canada naar deugd van f 6,00 tot f 6,50 gedaan. Rogge. De nieuwe Zeeuwsehe en Vlaamsche van f6.00 6.20., dito Overmaassclie f5,80, 6.00. Gerst. De nieuwe Zeeuwsehe en Vlaamsche Winter zakmaat f5,40 a 5,80, dito Overmaasche f 4,60, f 5.20, dito gestort f 6,6,20. De nieuwe Zeeuwsehe en Vlaamsche Zomer zak maat f 5,10, f5,40, Overmaasche en Flakkeesche zakmaat f4,70 a 5,10. Haver. De nieuwe inlandsche voeder naar deugd van f 3.00 tot 3.80, dito dikke f 4,4.60, l'aardenboonen f6,50 h 6,80, Duivenboonen f 6,50 tot f 7,00. Witte en bruine boonen. De nieuwe Zeeuwsehe naar deugd f9,—, fll.—dito bruine f7.—, 9,50. Erwten. De goedkokende blauwe naar deugd f 7.00 tot f 7,80. Mesting f 6,50 tot f 7,00. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed p.vl. 48 tot 51. Zomerzaad f8,00 tot f8.10 Xanariezaad f7,20 tot f8.50 Raapkoeken. Harde f88.f92, Lijnkoeken. Harde f110, f115, zachte f130, 140. AMSTEBDAM, 13 Maart. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. Huiden. De inschrijving op 12 Maart jl. van 4690 O.-Ind. runder- 650 dito buffel en 1600 dito bokken en geiten vellen werden allen onder taxatie verkocht. Op 23 Maart e. k. zijn bij inschrijving aan de markt gesteld 9524 stuks O.-Ind. runder en 9830 stuks dito buffelhuiden waarbij van vroegere in schrijving opgehouden 25 stuks runder en 3321 buffelhuiden. Inlandsche artikelen in een doen. BOTTEBDAM, 13 Maart 1885. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. Afgedaan No 45 406 Sourabaya runderhuiden we gende circa 7 kilo. No 49 552 Passaroean dito wegende ca. 7s/4 kilo. No 72 51 Singapore dito wegende circa 81/2 kilo, ex laatste inschrijving. eene van oudsher beklante en goed onderhouden met HUIS waarin winkel, groote zolders, enz., gelegen in de kom der gemeente 4 uren in den omtrek bestaat er geen andere paar den grutterij. Te bevragen bij den eigenaar, den heer te 's-Grcvelduiii-Kapclle. te Waalwijk, zal krachtens art. 1223 B. W. ter herberge van JAN VAN SCHIJNDEL te Baardwijk, in het openbaar veilen en AFSLAAN op Dinsdag 31 Maart 1885 telkens 's avonds 7 uur, te Baardwijk, sectic E no 206, groot 2 aren 94 centiaren behoorende aan BEIJNIEB T1NKELBEBG te Baardwijk. te Drongelenbehoorende aan de erven WILLEM IN 'T VELDis ingezet en ver hoogd tot op f600. Toeslag ter herberge van DIBK NIEUW KOOP te Drongelen 's namiddags 2 uur. Dagelijks kan ten kan tore van notaris BANT gehoogd worden. te Waalwilkzal aldaar, ter herberge van W. GOVAÉBS des namiddags 5 ure onder Waalwijk. 1. Voor den heer N. A. D. VEBMEULEN, H. A. C. te Waspik. 1 14 Koeweide, laatst in huur bij A. Verbunt. 2 12 60 Platte kade, laatst in huur bij A. Staal. 1 30 Bouwland over de le Zeine, laatst in huur bij H. De Laat. - 56 80 Bouwland over de 2e Zeine, laatst in huur bij H. De Laat. - 57 20 Hoogjes, laatst in huur bij J. Appels. - 27 90 Hoogjes, laatst in huur bij M. Van Vuuren. 2. Voor het B.C. Gasthuis te Waalwijk. II. A. C. - 78 10 Hooiland over de 2e brug, laatst in huur bij Bern. v. Schijndel. 1 06 60 Hooiland over de le brug, laatst in huur bij Bern. v. Schijndel. 1 65 30 Hooiland, „Koeweide", laatst in huur bij Corn. v. d. Zanden. Onder Baardwijk. - 69 80 Bouwland over de le Zeine, laatst in huur bij Ara. Kuijs. 3. Voor de B.K. kerk te Kaatsheuvel, H. A. C. Onder Bezooien. 1 16 70 Hooiland over de Oude Straat, laatst in huur bij Michiel van Dalen. 4. Voor de spaarbank. 5 perceelen groeslandlangs de Kloos terstraat ten zuiden van de gasfabriek, van de eigendommen van DE GBEEFFTIM MERMANS MULDEBS en voor 't spoor.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3