Duitschland. Oostenrijk, Italië. Amerika. BINNENLAND. hare bedocliug en zou doen wat hij kon om deze te lenigen. LONDEN", 22 Maart. In het gevecht van heden hebbeu de Engelschenvoor zoo ver bekend isverloren aan dooden 2 officieren en 24 man en aan gewonden 33 man. CALCUTTA, 23 Maart. Gisteren werd hier bevel ontvangen, 20.000 a 30.000 man bij Quetta te concentreereD. SOEAKIM 22 Maart. Nadat de zereba bijna was voltooid begonnen de insurgenten plotseling een hevigen aanval op de Eugelschen. Na een gevecht van een uur werden zij met groote ver liezen teruggeslagen. Een garde-regiment met artillerie werd uit Soeakim ter versterking ge zonden. LONDEN23 Maart. Aan de Daily News wordt uit Alahabad van gisteren gemeld: Gisteren werd de mobilisatie van twee legerkorpsen te zamen 25000 man, gelast. Twee sterke division zullen in reserve worden gehouden. Het voor nemen is 25000 man naar Peshen te zenden voordat het warme jaargetijde aanvangt. SHANGHAE, 22 Maart. Sir Harry Parkes, de Engelsche gezant in Chinais overleden. SOEAKIM, 22 Maart. Verscheidene regi menten met een cavalerie en artillerie en een detachement der genie onder bevel van generaal Mac Neilrukten hedenmorgen in twee carrés, in de richting van Tamai opom zareba's op te richten welke door één regiment infanterie zullen bezet worden. De andere troepen zullen naar het kamp terugkeeren. Talrijke insurgenten, op de heuvels bij Hasheen bijeen verzameld trachtten den voortgang der Engelschen te stuiten, maar werden door het kanonvuur van de troepen, in de zareba van Hasheen aanwezigen door liet vuur der schepen in bedwang gehouden en leden groote verliezen. LONDEN23 Maart. Blijkens een telegram van Graham aan den minister van oorlog zijn er van de Engelschen in het gevecht van gisteren 5 officieren en 50 man gesneuveld en 82 gekwetst, waaronder 70 man van de Indische troepen. Te Wilhelmshaven moeten een herbergier en zijn zoon in hechtenis zijn genomen onder ver denking van landverraad (het leveren van ves tingplannen aan de Eransche regeering). Volgens den Rhein. Kur. zijn te Frankfort a/d M. vanwege de militaire overheid en de politie maatregelen van voorzorg genomen met het oog op anarchistische aansiagen die daar werden tegemoetgezien. Groote Duitsche firma's te Antwerpen hebben eene agitatie op het touw gezet om bij den Daitschen rijkskanselier te bewerken, dat Antwerpen gekozen worde als de buitenlandsche havendie door de gesubsidieerde Duitsche stoombooten zal worden aaDgedaan. Volgens een particulier telegraphisch bericht aan de Crefelder Zeitung zijn in de mijn Camp- hausen bij Saarbrücken 120 personen veronge lukt die bezig waren met de lijken uit de mijn te halen. In het geheele rijk is de 88e verjaardag van keizer Wilhelm herdacht. Alle voorname bladen hebben bij deze gelegenheid artikelen aan den grijzen monarch gewijd, waarin de gehecht heid van het Duitsche volk aan hun vorst en de liefde, waarmede het hemd ient, op duidelijke wijze in 't licht worden gesteld. Van de wijzewaarop deze dag gevierd is is ons tot heden nog weinig bekend, Alleen meldt een telegram, dat door eene lichte onge steldheid de keizer slechts een gedeelte der ge luk wenschen kon ontvangen. Hij heeft zich dus moeten bepalen tot de ontvangst van de vorste lijke personen die te Berlijn aanwezig zijn en de in Pruisen wonende vorsten, waaronder prins Bismarck. De keizer vertoonde zich meermalen aan het venster eu groette dankend de ontel bare menschenmassadie een storm van toe- „Laat af van mij gilde zij, „laat af van mij! Ik beu onschuldig Angst en vertwijfeling gaven haar zooveel krachten dat zij zich kon omkeeren en naar den anderen oever snellen. De soldaat volgde haar even snel. Aan het einde der leuning ge komen wilde zij zich in den vloed werpen. „Sta riep de soldaat, die haar bij haar kleed gevat had. Een doordringende gil v:as het eenigc ant woord der vluchtende vrouw. „Ik ben geen diefegge I" Zij wilde zich met geweld losrukken. „Ik begrijp uw voornemen reedsriep de soldaat.... Verzet u niet langer En hij trok haar met geweld bij den arm tot op het midden van den rijweg; toen zag hij haar in het gelaat. „Suze gilde hij zoodat de echo van het dennenwoud zijn kreet herhaalde„Suze 1" De jonge vrouw staarde hem strak aan. „Kent gij mij niet, Suze?" Hare gloeiende oogen bleven onafgewend op hem gericht. „Mijn God riep zij sidderende. „Ik ben hetArnold uw echtgenoot V' „Neen het is onmogelijk." „Geloof mij „Mijn Arnold is dood „Hij leefthij keert tot u uit den oorlog terug. De tijding van mij tien dood is een valsch gerucht.... Suze och staar mij toch zoo niet aanIk ben het zeker en waarachtig, ik ben Arnold Peters, uw mante huis zult gij alles vernemen,... Bezie mij maar eeens nauwkeurig; juichingen deed opgaau. Prins Bismarck werd bij zijne komst aan en zijn vertrek van het paleis eveneens met harte lijke ovaties begroet. De stad Berlijn was overal met vlaggen ver sierd en des avonds moest een schitterende illuminatie plaats hebben. De officieele feesten zullen echter wei gedeel telijk afgecommandeerd zijn, daar Zaterdagavond het bericht kwam van het overlijden van prinses Karei, moeder van den groothertog van .Hessen, te Darmstadt. Zij was de oudste dochter van prins Wilhelm van Pruisen (zoon van koning Frederik Wilhelm II.) Sedert 1877 was zij we duwe en heeft den leeftijd van 80 jaren bereikt. Uit Jemesvarin Hongarijekomt weer een dynamiet-bericht. In het postkantoor aldaar zijn zes uit Mannheim verzonden zakken met dynamiet ontploft. Een postbeambte werd ern stig gewond en in het kantoor is groote schade aangericht. Een treurige misdaad is te Podftbice in Polen gepleegd. Een watermolenaar aldaar vond dezer dagen bij zijne tehuiskomst tot zijne ont zetting zijn vrouw en kinderen en dienstbode, te zamen 10 personen vermoord. Men kwam door den hond van den molenaar op het spoor van de misdadigers. Het dier ivees der politie den weg naar de woning van een der schuldigen. De man bekende en noemde de namen van zijne negen medeplichtigen die ook gevat werden. Een som van 7000 roebel, welke bij den molenaar in huis was, had de begeerte der roovers opgewekt en aanleiding tot de misdaad gegeven. Men hoort tegenwoordig weder meer dan ooit van rooverbenden in Italië. Bij Nanzano een plaatsje op eenige mijlen afstand van Romeis dezer dagen een landeigenaarMoscatellidoor een; waalftal gewapende mannen in zijn rijtuig aangehouden gekneveldgeblinddoekt en naar een afgelegen huis gebrachtwaar men hem gevangen hield onder bedreiging hem te zullen dooden als zijue familie niet binnen 24 uren een losprijs van 40,000 lire betaald zou hebben. Men drong hemde zijnen per brief daarom te verzoeken. De familie Moscatelli zond al haar baargeld, 8000 lire. Na eenig beraadslagen waren de roovers daarmee tevreden. Moscatelli werd weer geblinddoektteruggebracht naar de plaats waar hij gevangen genomen was. Eenige boeren uit den omtrek vonden hem daar bewusteloos en zonder kleedereu liggen. Ondanks de wraak waarmede hem de roovers bedreigd hadden ingeval hij hen verriedgaf Moscatelli het g> beurde bij de politie aan. Er werden nasporingen gedaan en weldra waren een twintigtal boeren uit den omtrek als de roovers gevat en naar Rome gebracht. Eenige dagen daarna werd te Moute Janico de beeldschoone dochter van een rijken boer door onbekende mannen opgelicht en weggevoerd. De ouders ontvingen bericht, dat zij 10,000 lire als losgeld moesten betalen, als zij hunne dochter terug wilden zien anders zou zij de vrouw van den rooverhoofdman worden. En als zij het gebeurde aangaven zou men het meisje ver moorden. De ouders konden de gevraagde som niet betalenmaar zij deden aangifte van de zaak bij de politie. Er wordt ijverig naar de roovers gezocht maar men is hen nog niet op het spoor. De vader en moeder der ontvoerde verkeeren in grooten angstdat de vreeselijke bedreiging ten uitvoer gebracht zal zijn. Aan een particuliere correspondentie uit Cen- traal-Araerika is het volgende ontleend Aan de voltooiing van het Panama kanaal afmattingvermoeienis en ziekte hebben mij wel veranderd... arme vrouw, gij hebt mij betreurd terwijl ik nog leefdeHerkent gij dan mijne stem niet? Suze hartelijk geliefde vrouw, ik heb zoo vurig naar u verlangd 1" De soldaat wilde haar aan zijne borst drukken. Met een woesten kreet sLiet zij hem van zich. „Gij kunt Arnold niet zijn en zoo gij het zijtdan zij God mij genadig „Suzeik bezweer u bij den hemel, wat moet dat alles beteekenen stamelde Arnold. Zij worstelde hevigom hare handen te be vrijden. Arnold door smart verscheurn hield ze vast omklemd en riep wanhopig uit „Haar verdriet en kommer hebben haar van haar versland beroofd En nu omvatte hij haar met zijne beide armen en bedekte haar brandend gelaat met zijne vurige kussen. „Herstel u riep hij„gewen u aan het deckbeeld, dat ik leef. Nu zal alles weder goed worden ik ben gezond en kan werken. Mijn ver langen naar u heeft mij onder de verschrikkelijkste omstandigheden staunde gehoudenMijne lieve dierbare vrouw ik heb u weder Suze viel in zwijm; Arnold hield haar in zijne armen. Zonder verder te overleggen, nam hij haar op in zijne armen en ijlde ofschoon uitgeput van den langen dagmarsch naar het dorp dat hij reeds na tien minuten bereikte. Daar lag het huisje zijn eigen haard dien hij zoo geheel anders gehoopt had terug te vinden. In de kamer brandde nog licht en de huisdeur stond aan. Door ernstige vrees voor zijQe vrouw wordt thans niet meer getwijfeld; het zal gereed zijnde een lengte hebben van 73 kilometers. Over 48 kilometers eene bodembreedte van 22 M. met breedte op den waterspiegel van 50 M. en over de verdere lengte eene bodembreedte van 24 met een breedte op den waterspiegel van 48. De diepte zal gedeeltelijk 8.50 M en 9,00 M worden. Voorts 5 verbreedingen ieder lang 500 M. met eene bodemsbreedte van 44 M. In December jl. waren er 20,239 menscheu aan werkzaam (opzichters cn auder pers ui.- hieronder begrepen). Behalve de werken, die de maatschappij v. Ivo onder eigen beheer uit laat voeren werden er met 21 verschillende aannemers contracten voor gedeelten van werken gesloten, tot een gezamen lijk bedrag vau twee honderd zes-en-dertig millioen vierhonderd en vijftig duizend francs. Te New-Orleans zal weldra een match in het boksen tusschen de dames Annie Lewis en Hattie Stewart plaats vinden. Stakeholder is de heer Richard Fox die den inzet der kam pioenen (vijfhonderd dollars van ieder harer) in handen heeft. Annie Lewisdie uit Elmira geboortig isis eene schoöne vrouw van acht en twintig jaren die reeds herhaaldelijk met onderscheidene vertegenwoordigsters der zwakkere helft var. het racnschelijk geslacht en met een half dozijn mannen heeft gebokstzonder ooit overwonnen te worden. Naar men zegt is zij grondig in de edele wetenschap van het boksen ervaren en. volgt zij het Stelsel-Mace. Hattie Stewart is drie eu twintig jaar oudmag zich op een allerliefst gezichtje beroemenen is bij zonder sterk zij aanschouwde in Virginië het levenslichtwoont in New-York en behoort als bokserestot de school van Wagner. Eene dépêche uit Juan (in Nicaragua) meldt dat er berichten uit het binnenland ontvangen zijn volgens welke de troepeD van Nicaragua en Salvador samengetrokken op de grens van Honduras, en dat een treffen op handen wordt geacht. Iti Honduras zou opstand uit gebroken zijn. Waalwijk, 24 Maart 1885. In de verleden week gehouden vergadering van den gemeenteraad van Tilburg is besloten de tractementen van burgemeester, wethouders en secretaris niet te verhoogen. Verder is het minimum der vaste jaarwedde van den gemeente ontvanger vroeger f 675, op voorstel van een lid, niettegenstaande de bestrijding der commissie, die f 1200 had voorgesteld, op f 1500 bepaald. Voorts heeft de raad met algemeene stemmen besloten eene leening van f20,000 te sluiten ter voorziening in de kosten van het bouwen eener school voor m. u. 1. o. met onderwijzers woning. De begrooting van dit werk bedraagt f21995. De heeren DuyvisT. Mackay Ruys, Schimmelpenninck, Gleichman en Mees hebben de volgende wijziging van hoofdstuk IX der staatsbegrooting voor 1885 voorgesteld: Art. 139. Subsidiën, toelagen en verdere uit gaven voor de nijverheid ei den landbouw, te vermeerderen met f 25,000, cn alzoo te brengen op f28,100. De strekking dier wijziging is om alsnog aan den heer minister van waterstaathandel en nijverheid een niet te overschrijden krediet te openen van f25,000 ten behoeve der tentoon stelling, welke dit jaar te Antwerpen zal worden gehouden, teneinde de minister die som ter be schikking stelle van den commissarisgeneraal voor genoemde, tentoonstelling, om daaruit te bekostigen het aanbrengen van extra-decoratief, het inrichten van een bureau en de vergoeding van reis- eu verblijfkosten aan de leden der jury- De heer J. F. De Booy, firma J. A. De Booy Jr., fabrikant te Breda/heeft zich weder tot de tweede kamer gewend met een adres over vervuld liep Arnold snel het kleine- voorplein op. „Moederriep hij „moeder Vrouw Peters verscheen op den dicmpel der woningmet de tinnen lamp in de bevende handen. „Wie roept daar?" vraagde zij beangst. „Uw zoon Arnold 1" „Die is immers dood klaagde de moeder. „Neen hij leeft; later zal ik u alles ophelde ren moedermaar kom spoedig mijne vrouw te hulp, zij is onmachtig." Vrouw Peters wist van schrik niet, wat zij zou aanvangen bevende zag zij hoe de soldaat de bewustelooze vrouw in de kamer droeg en haar op liet bed legde. Zijne bezorgdheid voor Suze verbitterde den teruggekeerde de vreugde des wederziens, die hij zich met zulke levendige kleu ren had voorgesteld. Hoe geheel anders was zijne komst in het dorp zijner woning geworden, hoe weinig was er van de gekoesterde hoop vervuld. Arnold omhelsde zijne ontstelde moeder harts tochtelijk daarna gaf hij zich geheel aan de zorg zijner vrouw over. Hij bespoeide haar gelaat met frisch water, kuste duizendmaal den gesloten mond en noemde haar met al die namen, welke alleen de oprechtste liefde bedenken kan. Dan weder vraagde hij aan zijne moeder wat er dan eigenlijk gebeurd was. De oude vrouw kon hem echter hieromtrent geen inlichting geven, zij wist zelve niets Eindelijk ontwaakte Suze na een diepen zucht. Arnold slaakte een kreet van vreugde knielde naast het bed neder en drukte onstuimig de handen zijner echtgenoot in de zij ne. Om haar te overtuigen verhaalde hij hoe hij gewond washoe hij zich uit het slaggewoel de aannemingen en leveringen feu behoeve van den staat. Mij herinnert, dat de kamer reeds op.28 Fe bruari 1872 een votum heeft uitgebracht, geheel overeenkomende met het verslag der toenmalige commi -Me in de zitting van 15 November, waar zijne klachten gegrond en eene wijziging in de aanbestedingen, speciaal bij die vUa het depar tement van oorlog, noodzakelijk werden verklaard. Het departement heelt echter nimmer aan het verlangen ('er tweede kamer gevolg gegeven en het. krachtig optreden van adressant had alleen tm gevolge, dat hij. ii. de ongenade der daarbij b"trokken ambtenaren is gevallen, en thans zon der vorm van proces of geldige redenen door den- tegenwoordigën minister van oorlog van de leveringen werd uitgesloten, die dan tégen hoo- gere inschrijvingsprijzen aan anderen werden ge gund. Zelfs werd hem eene levering van schoei sel als minste inschrijver geweigerd, niettegen staande hij zich daarvoor op gunstige vooruit zichten had ingericht en met die leveringen juist alle eer had ingelegd. Adressant verzoekt, dat aan zijne billijke klachten recht worde gedaan er. in het bijzonder dat, volgens de door den minister Thorbecke dd. 6 December 1864 uitgesproken woorden, door wettelijke regeling, „aan den tegenwoordigen staat van willekeur" een einde worde gemaakt. Zaterdag voormiddag is uit het IJ te Amsterdam, uabij den Hullschen steiger, opge haald het in verren staat van ontbinding ver- keerende lijk van een onbekend manspersoon, naar gissing 50 jaren oud, lengte 1,75, grijs' haar en dito wenkbrauwen, laag yoorhoofd platten neus, baard geschoren, gekleed met donker kleurige demi-saison, zwarte zomerjas, dito vest, bukskin pantalon, bever borstrok, linnen hemd', tricot onderbroek, witte wollen sokken en molière schoenen. Op het lijk is bevonden een schildpadden étui met stalen bril, eene lederen portemonnaie, in houdende f 1,76, een witte zakdoek en een paar bruine wollen handschoenen. De commissaris van politie in de 2 e sectie verzoekt degenen, die eenige inlichtingen omtrent dit lijk kunnen verschaffen, zich aan zijn bureau te vervoegen. Te Meppel is men aan het stelen geweest. Vrijdagnacht zijn uit het winkelraam van den heer L. Van Esso lz., wonende in de Hoofdstraat, onderscheidene gouden en zilveren voorwerpen ontvreemd, ter waarde van pl. m. f300. Daar onder is een groote zilveren vischschepper, een dito tafelschel, een dito peperbus, een dito be kertje, eenige dozijnen suikerlepeltjes, eenige gouden spelden, oorkneppen, enz. De dieven hadden de deur. van heb woonhuis door middel van een touw vastgemaakt aan die van het naastgelegen huis van den heer Stok- huizen, zoodat de bewoners, die overigens niets ontdekt lu bben niet uit den winkel op straat konden komen. Daarna is het winkelluik opge licht en een driehoek uit de ruit genomen. Bij den kastelein A. Schipper, wonende in de Kagendwarsstraat aldaar, hebben vermoedelijk dezelfde personen zich toegang tot de gelagkamer verschaft en uit een gesloten secretaire een gou den horloge met dito ketting ontvreemd ook namen zij een goede hoeveelheid brandewijn en cognac mede. "Van beide diefstallen worden verdacht 3 uit het tuchthuis te Hoorn ontslagen personen, die naar gezegd wordt, daar een kennis hebben be zocht. Bij de nieuwe kiestabel is aan Amster dam Rotterdam en Den ITaag een lid meer toebedeeld. Steenwijk wordt een dubbel districtterwijl nieuwe districten worden voorgesteld te Apeldoorn, Breukelen, Zaan dam en Bergenopzoom. Haarlem blijft een dubbel district. Omtrent de nieuwe kiestabel deelt het Vad. nog mede, dat de voorgestelde regeling nogal eenige verschikking noodig maakt. O. a. wordt Bergenopzoom gevormd uit gedeelten al kruipende had welen te redden hoe hij met moeite aan de gevangenschap had weten te ont komen en eindelijk bij goedhartige houthakkers een onderkomen gevonden had waar het hem mogelijk geweest was do herstelling zijner won den af te wachten. Suze keerde tot haar volle bewustzijn terug; het korte verhaal was genoeg geweest eiken twijfel weg te nemen. Hare sterke natuur zegevierde over hare hevige gemoedsaan doeningen -doch in plaats van zich aan de vreugde over te geven weende zij bitter. Zij dacht er wel aan haren man alles mede te deelen, maar hij zou immers, meende zij, evenmin ge- looven als de andere dorpbewoners. Achzij moest in de oogen van haren Arnold niets min der dan eene laaghartige, lichtzinnige vrouw zijn. Zijne vragen doorboorden hare zielen snikken waren er het eenige antwoord op. Nog koesterde de teruggekeerde niet de minste achterdocht hij achtte zich gelukkig, dat zijne vrouw weder bijeengekomen was. Én nu hield hij zich ook met zijne moeder öezig, die onbeweeglijk en strak op haren stoel bleef zitten en de werkelijkheid van de terugkomst haars zoons maar niet be grijpen kon. De zoon, dien zij zoolang als dood beweend had, was weder in zijne woning terug gekeerd wel maakten zijn oude uniform en zijn lange baard hem bijna onkenbaar, maar het was toch zijne stem en zijn oog. „Gij hadt het nauwelijks durven hopen dat ik terug zoude keeren, niet waarvraagde hij. £Wördt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 2