Notaris RANT, Notaris RINK, REIII 1000 BOSSEN RIET. W. c WASCHPOED Eens in gebruik altijd in gebruik. ER, De gezamenlijke novellen van Om op te ruimen PAKKISTEN sïiih: iiNjii.tzi.it STUIVERS-MAGAZIJN HYPOTHEEKBANK. o.^jwitloik: zooir, FOTOGRAFISCHE kimstiiirichting H. A. BANNING, en MANDEN fl per Deel. ADVERTENTIËN. Burgerlijke Stand Handelsberichten. Dinsdag 31 Maart a.s., VERKOOPEÏÏ: AMEKIKAANSCH te koop bij Antoou Tielen, te Waalwijk. Guldens-Uitgave. ZUID-HOLLANDSCHE Kassiers en Commissionairs. Joanna Francisca Jacolia Bax-Van Dongen, eclitgenoote van den weled, zeer ge leerden heer WILHELMUS VINCEN- TiUS HUBERTUS VAN GULICK I medicinse doctor. te Waalwijk, zal op Donderdag 26 Maart 1885, s-Bosch aan de Parade. PRIJS per pakje 8 CENT. Elk deel is afzonderijk ver- krijgbaar a fl. Uitgave van 's-Gravenhage. De bank sluit leeningen onder verband van eerste hypotheek op gebouwde en ongebouwde eigendommen, tegen matige rente en administratiekosten. Zij geeft pandbrieven uit van f 1000.—, 500.—, j 100.- - f 50* rentende 478%, pari, aflosbaar bij uitloting. AGENTEN voor Waalwijk en omstreken de heeren der districten Goes én'Zevenbergen, welk laatste met deelen van Tilburg wordt aange vuld. Arnhem verliest o. a. Wageningen Bij Steen wi jk worden o. a. Meppel en West stellingwerf gevoegd. Sneek blijft een drie voudig district. De overbrugging van de Merwe bij Baanbroek te Sliedrcchtten diénste van de lijn DordrechtEistzal weldra geheel voltooid zijn. De laatste landpijler is met het linkerland- hoofd verbonden door eene stellingwelke zal moeten dienen bij den bouw van de laatste spanning, waaraan binnen enkele dagen zal begonnen worden en waarvan men de vol tooiing in een maand kan te gemoet zijn, Met het oog op de veiligheid van het verkeer hebben ged. staten van Noordbrabant bepaald dat o. a. ook op den stoomtramweg van Tilburg naar Waalwijk na 1889 geene wagens of rijtuigen mogen gebruikt worden, die voorzien zijn van naar buiten openslaande deuren of kleppen. De voorwaarden waarop de concessie tot het aanleggen en exploiteeren van eene telephoongeleiding aan de heereu H. Pessers en J. K. Holtschneider te Tilburg is verleend, zijn de volgende): concessionarissen verbinden zich den prijs voor elke aansluiting te bepalen van 1 tot 150 abonnementen tegen f 50, van 150 tot 200 tegen f 45 en van 200 en hooger tegen f40. De concessie is voor 15 jaren, en de concessionarissen 'verplichten zich dag en nachtdienst in te voeren terwijl zij bo vendien vijf gratis aansluitingen ten behoeve der gemeente zullen leveren. Voor het geval dat de aanleg binnen den tijd van één jaar niet tot stand komt, verbinden zij zich bij borgtocht tot betaling eenel* som van duizend gulden ten behoeve der gemeente. Vele landbouwers in den omtrek van Zevenbergen zijn overeengekomen voortaan niet meer de opbrengst van hunne beetwor tel velden aan de fabrikanten te verköopen maarevenals dit vroeger geschiedde, hunne landerijen, voor de beetwortelcultuur bestemd, aan de fabrieken te verhuren tegen een nader over een te komen huurprijs. De sch;ijver der Haagsche kroniek in de N. Gr. Ut. heeft vernomen, dat Z. M. de koning heeft verklaard den jongen graaf Van Limburg Stirura geheele kwijtschelding van straf te zullen verleenen. Er wordt trouwens met 't recht van gratie wel eens meer zonderling omgesprongen, merkt de schrijver op. Wat dunkt u er van als ik umet volkomen zekerheidmededeel dat de gratievoor eenigen tijd aan de be ruchte broeders Davertu, de paneelzagers van Amsterdam verleendbleek op een ver gissing te berustendie alleen mogelijk was, doordien in afwijking van de constante ge woonte het gerechtshof, dat de veroordeeling had uitgesprokenniet over de aanvraag om gratie was gehoord Naar men verzekertzou de Belgische regeering den voormaügen directeur der Haag- sclie brood- en meelfabriek niet uitleveren. Het is meer dan waarschijnlijkdat indien de heer van der Putten in ons land terug kwam, er geen enkele reden bestond hem gerechtelijk te vervolgen. Vroeger gingen er in den Bredascken gemeenteraad dikwijls stemmen op tegen de onzedelijkheid op 's Heerenwegen. Het ge volg daarvan was, dat het politietoezicht verscherpt en er meer licht ontstoken werd. Of dit alles aan het .gewenschte doel bevor derlijk was kan moeilijk uitgemaakt worden, doch in ieder geval klinkt het vreemd, dat er te Breda thans straten gevonden worden waarin het „verboden" wordt te //vrijen". Bij de Nieuwe Princenkade en Leuvenaar straat staan nl. borden met het vrij belache lijke opschrift „Verboden Vrij weg". Nadat [in den avond van Woensdag aan het politiebureel te Leiden aagifte was gedaan dat een onbekend persoon zich in den omtrek dezer gemeente aan verschillende oplichtingen schuldig maakteterwijl het signalement van dien onbekende overeenkwam met dat van zekeren Van der Schriertegen wien nog onlangs is ge waarschuwd werd hij dien nacht door een in specteur van politie te Leiden aangehouden; hij noemde zich toen Van Galen. Dien naam had hij ook gebruikt tot het plegen zijner valsche handelingen, waarbij hij dan tevens opgaf, ckt hij eerst inspecteur van rijkspolitie en te Am sterdam woonaehtig was. Om gemakkelijk te reizen nam hij van de eene naar de andere plaats paard en rijtuigsteeds den koetsier var. het vorige rijtuig onder een mooi praatje achter latendeja zelfs van dezen nog geld of horloge leenende. Tegen hem werd prcces-verbaal op gemaakt terwijl bovendien nog gebleken is, dat hij zich ook te Schiedam aan oplichting heeft schuldig gemaakt. In dienzelfden nacht werden aldaar door een politieagent aangehouden zekere B. en diens 19 jarige zcojiuit Nieuwkoop, die met zich voerden een schuitjeeen huurwagen en gereedschap zoomede twee zakken met planten, zoogenaamde ,/vastenavondzotjes" welke zij zeiden gekocht te hebben van een hun onbekend man onder Oegsi- geest. Daar [het der politie echter bekend is dat meermalen dergelijke planten in de omstreken van Leiden worden ontvreemdzoo bleek bij ingesteld onderzoek dat de planten ontvreemd waren van een erf onder Zoetervvoudc op ruim een uur afstands van Leiden. Ten slotte bekenden zij dan ook den diefstal bedreven te hebben. Ook tegen die personen is proces verbaal opgemaakt Een plotseling krankzinnig geworden 22- jarig jongeling heeft in de sacristy der R. K. kerk te Beekeenige gewelddadigheden gepleegd; een paar fraaie bidstoelen twee zilveren kande laars enz. enz. werden door hem vernield, terwijl een der liefdezusters met een stoel aan het hoofd gewond werd. Na veel moeite en krachtsinspan ning werd de ongelukkige onschadelijk gemaakt, waarbij de gemeenteveldwachter zich zeer flink hield. Donderdag 11. vervoegde zich in de tapperij van K. aan het Broersveld te Schiedam een onbekend man die onder allerlei praatjes, o. a. dat hij tot de stille politie behoorde en dat hij daar in den kost zou komen het vertrouwen zocht te winnen en ten slotte aan K. vroeg voor hem 2 koffers te halenwaarin o. a. zijn geld zaten die zich zouden bevinden in eene tapperij aan de Heulbrug te Rotterdam, waarvoor hij hem zelfs een briefje medegaf. Bij de komst alaaar van K. wist men van niets. De onbekende had middelerwijl aan de vrouw van K. een rijksdaalder afhandig gemaakt, onder toezegging, dat hij dien uit het geld in de koffers zou te ruggeven waarna hij zich uit de voeteu maakte. L it een door de politie ingesteld onderzoek is gebleken dat de onbekende is zekere C. v. d. S.zonder vaste woonplaats, die reeds herhaal delijk is veroordeeld voor oplichterij. Hij is te Leiden aangehouden. Hij had te Schiedam ook nog te vergeefs getracht, bij een houthandelaar hout machtig te worden. Uit Amsterdam wordt aan de N. R. Ct. het volgende gemeld Op den hoek van Gravenstraat en gedempten Voorburgwal werd gisteren te 12 uren precies een sigarenwinkel geopend welks eigenaar had lakend- gemaaktdat de eerste tien personen, 11 :e voor ecu dubbeltje of meer sigaren bij hem kochten een kistje met 100 sigaren cadeau zouden ontvaugen. Gelijk le wachten was, stonden er reeds te 11 uren honderden te wachten. De p fiitie moest in vrij aanzienlijken getale de orde handhaven. Daar speelt het op den Damtoren 12 uuren denkt de schare bin Den te dringen doch heel leuk wordt zij door de politie tegen gehouden, die allereerst zelf van het snufje pro fiteerde en daarna aan een paar personen met phantaisiehoeden toegang verleende die dan ook triomphantelijk met een kistje sigaren uit den winkel terugkwamen. lu de cantine der kazerne te Geertruidenberg is ontvangen een valsche rijksdaalder van het jaar 1867 met de beeltenis van koning Willem III. Het stuk is kleiner van omvang dan een echte rijksdaalder breeder van randen het randschrift ongeregelder. Van 27 Febr. tot en met den 23 Maart 1885. SPRANG. Geloren Govert Adrianus z. van Frans Jansen en Anna Leonardina Varossieau. Getrouwd: Arie Vriens 33 jaren met Cornelia V\ erther 31 jaar Cornelis' Vos 2G jaar met Geertruij Timmermans 24 jaar. GORINCÏÏEM, 23 Maart. Men besteedde voor: ristarwe f7,50 h 8 00. roode dito f 7,50 h f7,60, witte dito f 7,75 8 25 ml. rogge f6,20 6,40 buitenl. dito f0,— A 0 gerst f5,50 a 5,60, haver f3,50 it 3,75 beste kook- erwten f8,20 a 8,50 beste mestingerwten f0 00 vdUnVH^oonen f 5,75 it 7.20 paardenboonen t0,- a 0,00 lijnzaad f0,00 it 00,00, alles naar qual. en per heet. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 309 runderen. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien Ilokkeling ossen H/s jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. f230 it 320. f140 a 230. t 160 it 240. f it f100 A 120. f000 A 000. f 00 a 00. f 60 A 80. f 8 A 16. Aangevoerd 3 varkens van 23 a 24 c., vette dito A c. per half kilo, 180 biggen van f7 tot f 12 per stuk. Boter 40 A 50 cent per half kilo. Eieren f0.95 a f 1.10 per 26 stuks. ROTTERDAM, 23 Maart. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f 6.75 A f 7.25 Mindere en geringe f 6.00 6,70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f6.00 A 6.50; dito mindere f 5.70 A 6.25. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter 5'oü; mindere f4,40 a 5,30; beste Zomer 1 4.40 a 5.30 mindere f 0,00 a 0.00. Haver. De beste f3.80 A 4.50. Mindere f2.60 a 3.20. Paardenboonen. De beste f6.40 A 6.60. Mindere f 5.50 a 6.30. Duivenboonen van f6.75 a 7.25. Mindere fO.OO A fO.OO. Bruine boonen de beste f8,00 a 9,00; Mindere f6,50 A 7.75. Witte boonen. De beste f 11.50 A 12.00. Mindere dito f9.00 ii f 11.25. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 7.00 A 8,00 mindere van f0.— a 0.00. Voersoorten f6.50 A 6.90. Schokkers traag van f8,25 A 9.25. Koolzaad naar qualiteit 48 A 52 pd. vl. waard. Zomerzaad f0.— A 00. Hennepzaad bij gerijven f8.50 a 11.50. Kanariezaad. Het beste f9.00 a 9.50, dito minder f7.75 A 8.75. SP Meermalen gesterkt door de Heilige Sacramenten der ster venden is na een langdurig en allersmartelijkst lijden te Brussel over leden mevrouw Mevrouw VAN HEIJST- Bax Van Dongen. Dr. L. G. VAN HEIJST. Waalwijk, 16 Maart 1885. l[7oor cle vele blijken van belangstelling, op ons feest van 22 dezer ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken eu welgemeen- den dank. J. BERNARD TIMMERMANS Wz., Echtgenoote en dochtertje. Waaliojk, 24 Maart 1885. te Waalwijk, MAAKT BEKEND: Dat het huis en erf te Baardwijk, behoorende aan Reinier Tinkelberg is ingezet op föOO,— Dat dagelijks kan geboogd worden tot aan den dag van afslag, zijnde 's avonds 7 uur, ter herberge van JAN VAN SCHIJNDEL te Baardwijk. namiddags 2 ure, aan de haven te Waalwijk, a contant fr- van Specialiteit in Vergrootingen naar klei ne Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Fotografie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan bet atelier bestaat dagelijks gelegen heid tot poseeren. Opname met het instan- tanée procédé. NB. Tweemaal bekroond met zilveren medailles voor vergrootingen en andere Eotografiëri DesZondags wordt het atelier om half een gesloten. ter besparing van zeep en soda om het linnen te wasscben en te bleeken zonder het zelve te verslijten, wordt, door bet groote gemak en bezuiniging hierdoor verkregen, bijzonder aanbevolen. Verkrijgbaar voor Waalwijk bij Wed. J. KLEIJBERG-VAN REE. Te Bezooien;;bij Erven J. DE BAKKER. TeLoonopzand bij Gez. VAN DE VEN. Bij alle solide boekhandelaren is de inteekening opengesteld op: welke worden uitgegeven in 8o postformaat m 3 seriën van 5 a 6 deelendie op zich zei ven compleet zijn met omslag in kleu rendruk. Iedere serie zal hoogstens 1600 pagina's bevatten en in één jaar compleet zijn. De inteekenprijs is zes cent per 16 pagina's, zoodat mendoor een wekelijksche uitgaaf van ongeveer tien cents in het bezit komt van al deze boeiende novellen en vertellingen. De eerste serie zal bevatten I. Uit het verleden. II. Oude kennissen. III. De familie "Walker. IV. De heks van de Amcrsfoortsche beide. V. Ko Folkes. VI. Een klaverblad. VAN HET f] NE AN GS verscheen U bet 4e Deel afle— ■W vering 1 2 van den Herdruk van het stuivers- Magazijn onder den titel van De origineele uitgave hierva n is totaal uitverkochtde vele aanvragen, die de uitgevers nog dagelijks ontvingen, lei den tot den herdruk. Zijn in dezen „Herdruk" alle Ver halen Novellen Schetsen enz. opge nomenom de lectuur aangenamer te makenis thans elk stuk doorloo pend opgenomen. Het stuivers-Magazijn heeft zich steeds ten doel gesteld goedkoope degelijke volkslectuur aan zijne duizenden lezers aan te bieden, zonder krenking van eenige godsdienstige over tuiging. Deze 2 e druk wordt uitgegeven in vellen druks a f 0.05 per vel, in afle veringen a f 0.25 per aflevering en in deelen a fl.De uitgave ziet het licht in roy 8° formaat, met duidelijke letter. De Uitgevers leveren Deel 1 2, 3 en 4 van Het Stuivers-Maga zijn na ontvangst van postwissel a f 4—, franco per post door geheel Nederlandop plaatsenwaar geen Boekhandelaar woonachtig is.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3