Frankrijk. Duitschland. Spanje. Engeland. Oostenrijk, Rusland. Amerika. BINNENLAND. ÏJ I T V E RING EN. Het festival zal alle Zondagen gehouden worden van den 3den Mbi tot den 27sten September, alsook op den 14en Mei, 10 11, 12 en 15 Augustus 1885. Iedere maatschappij zal drie stukken moeten uitvoeren. Zroodra eene maatschappij hare stukken zal uitgevoerd hebbenovereenkomstig baar pro gramma en de schikkingen van de tegenwoordige verordeningzal zij eene herinnerings-medaille ontvangen. De twintig volgende premiëu zullen verloot worden onder de maatschappijendie aan het festival zullen hebben deel genomen in de ver- eischte voorwaarden en die ten minste een jaar lang bestaan le premie Fr. 1000 2e ii 500 3e if ii 300 4e ii 200 5e a tot en met de 20e elk fr. 100samen 1600 Fr. 3600 Twintig eereteekens van eene gezamenlijke waarde van 500 franks zullen verloot worden onder do bestuurders der maatschappijen, welke tot de trekking der premiën toegelaten zijn. Eene bijzondere premie van 250 franks en eene ver guld-zilveren medaille zullen vergund worden aan de maatschappijwier zetelin rechte lijn ge meten het verst vau Antwerpen verwijderd is. Eene bijzondere premie 250 franks en eene verguld-zilveren medaille zullen vergund worden aan de zangmaats.welke met het grootste getal uitvoerende leden aan het festival zal hebben deelgenomen. Eene bijzondere premie van 250 frauks en eene verguld-zilveren medaille zullen vergund worden aan de fanfareharmonie- of symphonie-maatschappijwelke met het grootste getal uitvoerende leden aan het festival zal hebben deelgenomen. Te Brussel heeft zich een wisselagent, De Vos genaamd, uit de voeten gemaakt. Donder dagmorgen verliet hij zijn woning zonder te zeggen waarheen hij ging. In den namiddag zond hij uit Leuven aan een zijner bedienden een schrijven meldende dat hij des avonds niet zou terugkeeren wegens zakendie hem elders riepen. De Vos kwam ook werkelijk niet terug en ook den volgenden dag liet hij zich wachten. Gedurende zijne afwezigheid opende de bediende de brievendie aan zijn patroon geadresseerd waren. Hieronder waren verscheidene van De Vos zeltwaarin hij aan zijn familie mededeelde, dat hij besloten was zich het leven te benemen. Hij had bet hem toevertrouwde geld, waaronder ook de borgstellingen van zijne bedienden met het beursspel verloren. Niemand heeft tot nog toe iets van hem vernomen. Te Antwerpen hebben twee broeders. Thijs genaamd waarvan de een bij zijne 72 jarige moeder inwoonde terwijl de tweede getrouwd en vader van vijf kinderen was, twist gekregen, Van woorden kwam htt tul daden en in de worsteling bekwam de gehuwde broeder met een mes een steek in de borst, tengevolge waarvan hij spoedig overleed. Toen de auder bemerkte dat hij een broedermoord gepleegd had nam hij de vlucht. Hij sprong in een vigelant er. liet zich naar het station rijden, in de hoop nog de Nederlandsche grenzen te bereiken voor de moord bekend werd. Ongelukkigerwijze had de koetsier die hem reed van den moord gehoord deze ver wittigde een politieagent dien hij onderweg ont moette. De moordenaar werd toen in plaats van naar het station, naar de gevangenis gebracht. De Temps meldt omtrent den vrede met China het volgende „De minister van buitenlandsche zaken heeft een telegram ontvangen waarin gemeld wordt dat de Tschung-li-Yamen de vredespreliminairen heeft geteekend. „Die preliminairen waren naar men ons zegt, te Parijs den 3 April geteekend, eensdeels door den heer Billotdirecteur der afdeeling staat kundige aangelegenheid bij het ministerie van buitenlandsche zaken die daartoe regelmatig ge machtigd was door den minister, anderdeels door den heer Campbellgemachtigde van sir Robert Hart voorzien van de regelmatige en officieele volmacht van de Chineesche regeering. „Het telegram dat den 7 dezer te Parijs ont vangen is, brengt de tijding, dat de Tschung- li-Yamen de vredespreliminairen, voor wat hem aangaatgeteekend heeft. „Nadat de preliminairen geteekend waren verscheen nog heden (den 7den) in het officieele blad te Peking een keizerlijk besluit, waarbij de ontruiming voor Tongkin door de Chineesche troepen bevolen wordt in termijnen nagenoeg gelijk aan die, welke aangewezen waren in de overeenkomst van 11 Mei 1884. „De vijandelijkheden zullen den lOden April eindigen. „De meest nabij gelegene punten van de Delta, die door de Chineesche troepen bezet zijn, zullen omruimd worden te beginnen met 20 April en de andere punten geleidelijk volgende. „De vredespreliminairen bepalen bovendien dat de Fransche regeeriug zal voortgaan met het uitoefenen van het recht van ouderzoek van on zijdige schepen en met de blokkade tot verhin dering der verzending van rijsttotdat het defi nitieve vredestractaat geteekend is. „Frankrijk zal tevens voortgaan met het be zetten der punten van het Chineesche grondge bieddat het thans bezet heeft." De Temps zegt verder dat de nieuwe ministers, toen zij in de kamers verschenen, nog geen ken nis droegen van de ontvangst dier dépêche. Van daar dat er geen gewag van kon gemaakt worden in de ministerieele verklaring. De senaat heeft het crediet van 150 millioen voor Tongkin aangenomen met 211 stemmen tegen 6. Daarna is de senaat uiteengegaan tot 4 Mei. De nieuw benoemde begrootingscommissie der kamer van afgevaardigden heeft met bijna een parige stemmen de door den vorigen minister van financiën ingediende begrooting «aangenomen en de hervormingen uitgesteld tot het volgende jaar. Verscheidene ministers verklaarden in de afdeelingen dat het nieuwe kabinet deze be grooting aannam. De kamer van afgevaardigden heeft den heer Floquet tot haren voorzitter benoemd met 179 stemmen tegen den heer Fallicres die 176 stemmen bekwam. De kamer heeft insgelijks vacantie genomen tot 4 Mei. Uit Ierland worden nog steeds van tijd tot tijd geweldadigheden van pachters bericht. Te Millstreet en te Formla bij En nis is weer op landeigenaren geschoten. In het laatstgenoemde geval werd dc dader door den aangevallene herkend en weldra in hechtenis genomen. In politieke kringen twijfelt men trots de huidige oorlogsdépêches sterk aan het uitbreken van een officieclen Russisch-Engelschen oorlog. Daarentegen was heden de beurs zeer geagiteerd, en sloeg zij zelfs na het ontvangen der Lon- densche berichtenvan eene sterke baisse tot paniek over. Russische waarden verloren het meest. De Russische regeering heeft hier groote bestellingen gedaan voor de levering van kook- gereedschapten behqeve van uitrusting voor infanterie te velde. De uitslag der verkiezing van ern lid voor de tweede kamer der statec-generaal in het kiesdistrict 's Gravenhage voor de openge vallen plaats van den heer Wintgens werd om verklaarbare redenen met groote belangstel ling tegemoet gezien. Toch is het aantal op gekomen kiezers geringer geweest dan in Nov. jl. toen 2097 hun burgerplicht vervulden, terwijl thans slechts 1725 geldige stemmen waren in gekomen. De meerderheid was alzoo 863. Gekozen is de heer R. A. W. Sluiter (liberaal), met 868 stemmen. De heer A. baron Schim- melpenninck van der Oye van Nyenbeek, de candidaat der antirevolutionnairen, katholieken en conservatieven, verkreeg 849 stemmen. Evenals in November het verlies der liberale partij te Middelburg, toen mr. Van Eek moest plaats maken voor mr. Keuchenius, de meerder heid der kamer naar de rechterzijde verplaatste, is thans weder door deze eene verkiezing de meerderheid aan die zijde ontvallen en zijn rechter- en linkerzijde even sterk. Volgens bericht uit Duitschland, is aldaar, ter voorkoming van het mond- en klauwzeer, niet alleen de invoer van schapen, geiten en varkens uit Oostenrijk-Hongarije en uit Rusland verboden, maar tevens, om te voorkomen dat deze indirect Duitschlaud worden binnengevoerd, ook de invoer uit Luxemburg, Belgie en Neder land. Het ontwerp van en de teekening voor den historischen optocht welke de commis sie tot voorbereiding der feestelijke viering van het 700jarig bestaan van 's Hertogenbosch bij genoegzamen geldelijken steun der burgerij zich voorstelt te doen houden zijn opgedragen aan een Bosschenaar, den heer A. J. Der Kin deren, kunstschilder, thans wonende te Amster dam, die in zeer korten tijd naam maakte in 't historieschilderen, 't moeielijkste gebied der beeldende kunsten. Het plan bestaat om den optocht te verdeelen in drie afdeelingen de wording der stad (einde I2e eeuw), haren grootsten bloei (L5e en 16e eeuw) en den tegenwoordigen tijd. Het gemeentebestuur van Heivoort (N. B.) heeftop zerzoek en met medewerking van de afd. Heivoort c. a. der Noordbrabantsche maat schappij van Landbouw een wekelijksche boter- miju ingesteldte houden op Dinsdag en te begi men met 19 Mei a. s. Bij de verpachtingen van de wei- en hooilanden onder de gemeente Oosterhout, behoord hebbende tot de domeinen-goederen van wijlen Z. K. H: prins Frederik, welke in de laaststen dagen der vorige week plaats haddeo, zijn wegens de bezwarende voorwaarden die daarbij aan de pachters werden opgelegd vooral in de eerste dagen vele perceelen opgehouden en voor enkele zelfs geen bod gedaan. Den laataten dag zijn de meeste perceelen afgedaan doch tegen zeer lage prijzen. Wat mode-dwaasheden betreftkomen nu ook de mannen weder goed aan de beurt. De Loudeusche raodeheeren betalen fabelach tige prijzen voor bloemen in hun knoopsgat. Deze mogen niet anders dan Gardenia's wezen en die bloemen zijn thans niet onder de f60 per at. te krijgen. De Graaf vau Sussex betaalde onlangs voor een zeldzaam exemplaar f 1200. De prins van Wales draagt echter thans geen bloemen meer in bet knoopsgaten men hoopt, dat zijn verstandig voorbeeld navolging zal vin den. Op de voorname Parijsche bals komen de korte broeken van satijn of laken de gebloemde ves ten en de rokken met opslagen weder in den smaak zij zullen weldra de lange pantalons en zwarte rokken verdrongen hebben. Bij deze nieuwigheden komt ook de voor niet-dausers zeker welkome bepalingdat allen die niet aan den clans deelnemen met bloote handen kunnen ver schijnen met hunne handschoenen tusschen hun claque gestoken. De reehtbank te Maastricht heeft rechtsingang met bevel tot aanhouding ver leend tegen de Duitschers die te Vaals iemand deerlijk hebben mishandeld en voorts getracht hem met geweld naar Aken te vervoeren. De beschuldigden moeten zich over hunne arrestatie hebben beklaagd bij de Duitsche ïegeering, welke door haar ge zantschap in den Haag inlichtingen heeft verzocht. Men verwacht nu dat de Duitsche regeering, na kennisneming van de feiten, het recht zijn loop zal laten en niet de partij opnemen voor personen, die zich niet hebben ontzien op ons grondgebied poging tot menschenroof te plegen, al verdient het be geerde voorwerp niet veel genegenheid. Op den 1 n Paaschdag is te 's Bosch door een nachtwacht op straat gevonden een meisje, oogenschijnlijk slechts een paar dagen oud. Het kind werd in het gasthuis opge nomen. Donderdag namiddag drong zekere C. Timmermans, uit Heerlen, te Maastricht, in de woning van den advocaat mr. E. v. Oppen, schoot dezen dood en verwondde den zoon en de dochter van den advocaat. De dochter is kort daarop overleden en ook de toestand van den zoon is gevaarlijk. De dader is gearresteerd. De moordenaar Caesar Timmermansis winkelier te Heerlen. Zijne grieven tegen zijn slachtoffer legde hij vroeger bloot in twee gedrukte geschriften. De verkoop van zijn huis dezer dagen heeft hem tot het De zeven personpn die gevangen genomen werden onder verdenking van een samenzwering tegen liet leven van koning Alfonsus van Spanje, zijn nu weder in vrijheid gesteld omdat het bestaan van die samenzwering niet bewezen is kunnen worden. Het officieele Russische orgaan meldt het vol gende De kommandant Komarolf heeft 18 (31) Maartwegens de vijandige uittartende bewe gingen der Afghanen hunne versterkte positiën aan de beide oevers der Kusch aangevallen. De Afghanen ter sterkte van 4000 man met 8 stukken geschutwerden geslagen en uit elkaar gedreven. Van hun kant sneuvelden 500 man. Zij verloren tevens hun geheele artilleriekamp met de daarin aanwezige voorraden. Van de Russen zijn 11 man gedood en 32 gekwetst. Na het gevecht is Komaroff over de Kusch-rivier naar zijne vorige positie teruggetrokken. Eenige Engelsche officieren, die het gevecht als oogge tuigen bijwoonden, verzochten, toen de Afghanen op de vlucht gingen aan de Russen om be scherming doch werden in de vlucht meege sleept. Tengevolge vat. het gebeurde aan de Af- ghaansche grens zijn wissels te Petersburg op Londen tot 237/s gedaan en aangeboden. Een particulier telegram van de N. R. Ct. uit Louden meldt het volgende onder dagteekening van 9 A pril De geïnterviewde Russische grenscommissaris Delessar verklaart dat de Russische aanval een voudig beantwoordde aan eenen voorafgaanden aanval van de Afghanen op de Russen. Onze regeering is alsnog zonder berichten daar de draadgeraeenschap via Mesjed afgesneden is. De Daily Telegraph verneemt dat de Afghanen zich zeer dapper verweerden. Twee hunner corapagnien werdeu bij de verdediging van Pen- jdeh afgemaakt. Een Britsch officier zou ge sneuveld zijn. Na de nederlaag der Afghanen bezetteden de Russen Penjdeh. De grootste opschudding heerscht alhier. De ministerraad werd haastiglijk tegen twee uur bijeengeroepen. Op de beurs was de paniek geweldig. Consols daalden twee percent, Italianen drie, Egyptenaren vijf, Russen van 1873 ruim tien percent. Men beleefde groote omzettingen en geweldige slinge ringen. Men vreest voor faillissementen. Oor logspremies voor zeeschepen worden bij Lloyds levendig verhandeld. In bet lagerhuis zeide Gladetone Het antwoord dat wij den 2den April van Rusland ontvingenscheen ons toe het vraagstuk niet verder te brengen. De mededeelir.gdie wij vervolgens van Rusland in de laatste vier en twintig uren ontvingen scheen de zaken in hoopvollen toestand te brenger. Ondertusscheu is echter hedeu eene ernstige gebeurtenis voor gevallen. Gladstone vertelde het gevecht op de grenzen var. Afghanistan in bijzonderheden en eindigde aldusNaar het ons toeschijntis de aanval der Russen onvoorbereid geweest. Wij hebben dienaangaande van Rusland opheldering gevraagd en vernachten dez<\ De heer Giers heeft, voor ons verzoek om opheldering ontvangen wasden heer Thornton ernstig de hoop te kennen gegeven dat het ongelukkig tusschen- gekomen voorval niet verhinderen zal de onder handelingen voort te zetten en hij verzekerde dat dé Russen Penjdeh niet b.zet hebben. De prins en prinses van Wales zijn Woens dag nam. te Dublin aangekomen. Eene depu tatie uk de burgerij heeft den vorstelijken gasten een adres aan het spoorwegstation aangeboden. Er was eene ontzaglijke voksmenigte bij het station op de been. De prins en prinses werden bij hunne komst met geestdrift toegejuicht, en dezelfde geestdrift openbaarde zich op hunnen tocht van het station naar het kasteelwaar zij ontvangen werden door den onderkoning van Ierland. Geene enkele vijandige demonstratie heeft er plaats gehad. Volgens de jongste berichten uit Suakim aan the Standardis in het hoofdkwartier be sloten naar Berber voort te rukken. De En- gelschen zullen onderweg zareba's en een spoor weg aanleggen. Vermoedelijk zullen ze den zomer doorbrengen te Essibil eene hoogvlakte 50 mijl bewesten Suakim. De Arabieren gingen voort met de verkenningen der Engelschen te bestoken. Daardoor wordt het bericht van het uiteengaan hunner strijdmaoht gelogenstraft. Voor den aankoop van het riddergoed Schöuhausen het eeregeschenk van het Duitsche volk aan Bismarckis een som van 1,800,000 mark besteed en voorts was een bedrag van 350.000 mark noodig om het goed te ontheffen van hypotheken. Het landgoed is 6000 morgen (1530 hectaren) grootbeide goederen Schönhau- sen te zamen 8500 morgen (2167,5 hectaren). In het geheel bedraagt Bismarck's grondbezit, met zijn bezittingen in Pommeren Sleeswijk Holstein te Varzin enz. ongeveer 75,000 morgen (19.125 hectaren). De Pruissische generaal Vogel von Falken- stein is Zondagop zijn landgoed Dolzigin Sileziëoverleden. Hij bereikteondanks zijn zwakke gezondheid, den ouderdom van 88 jaren. Von Falken9tein was in 1864 bevelhebber der in Jutland binnenrukkende troepen en in 1866 stond hij aan het hoofd van het Main-leger. In den oorlog van 1870 was hij gouverneur generaal der Duitsche kustprovinciën een post van veel gewichtal nam hij daardoor geen werkzaam aandeel aan den strijd. In 1873 nam hij als gouverneur vau Koningsbergen zijn ontslagom sedert dien tijd stil te leven op zijn landgoed in Silezië. Dezer dagen overleed op een kasteel in Galicië prinses Augusta Montleareen kleindochter van koniug Karei Albert van Sardiniëverwant met de hoven te WeenenDresden eu Rome. Zij leefde in den laatsten tijd zeei {teruggetrokken maar haar dood wordt nu veel besproken. Het i9 nl. geblekendat deze dame vermoord i9 geworden of zich zelve om het leven heeft gebracht. Even vopr de begrafenis kreeg de overheid achterdochi omtrent de oorzaak van haar dood. Een onderzoek werd ingesteld en dit bracht aan het lichtdat het lichaam een kogel in het hoofd en een aantal kneuzingen had. Volgens de bedienden die eerst verklaard hadden, dat de overledene een natuurlijken dood stierf had de prinsesbij een woordenwisse ling met een der knechtsin drift een revolver op dien bediende afgeschoten. De man, ofschoon niet gewond viel op den grond en hield zich dood en de dame richtte, in wanhoop over den vermeenden moord haar wapen tegen zichzelve Zooals gezegd is, had het lijk echter nog andere wonden die het vermoeden dat de prinses vermoord is versterken. Al hare bedienden zijn voorloopig in hechtenis genomen. Een hevige brand in een fabriek te Moskau heeft 19 raenschenleven9 gekost. Vijftien werk stersdrie kinderen en een man zijn in de vlammen omgekomen. De president Porfirio Diaz heeft den heer Baranga minister van justitie opgedragen, om als scheidsrechter tusschen de staten van Midden- Amerika op te treden. Naar men verzekert, zal de heer Baranga aan Guatemala vergoeding vragen voor grensschending. Naar men uit Panama berichtzijn thans in het door de opstandelingen verbrande Aspin- wall 10,000 menschen zonder onderkomen. De schade wordt op 4 millioen dollars (fl0.000.000) geraamd. WAALWIJK. Zondag 12 April 's middags, ten 12 ure zal door de harmonie PEspérance op de harmoniezaal worden uitgevoerd 1. Les chasseurs Luxembourgeois, marscb, Van Hemert. 2. Maria-Walzer Kiesler. 3. Die Zauberlanterne, potpourri, Wagner. 4. Vriendenkring, marsch, Steenebrugge. Waalwijk, 11 April 1885. Tengevolge van het aannemen van het voorstel van der Heijden door den gemeenteraad, hebben de officieren der d.d. schutterij alhier hun ver zoek om ontslag ingetrokken. H.H. M.M. de koning en de koningin brachten deze week hun gewoon bezoek aan de hoofdstad des rijks. Z. D. H. Mgr. A. Godschalk, bisschop van 's Bosch, vertrok Dinsdagmorgen via Mainz naar Rome, alwaar Z. D. H. heden hoopt te arri- reeren.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 2